Valsch spel Uit Stad en Provincie KLANKEN LANGS DE LIJN GEMEENTERAAD TE DREISCHOR Derde programma Z. 11. G. Vrijdag 2 3 Deiof. 8 Brussel Vlaalmis; 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional; 12.15 Brussel Vlaams; 2-20 London Reg.; 5.20 Droitwidh; 6-20 North Regional; 7 Eigen gram'. uitz.; 7.50 Brussel Vlaams; 10.30 Diversen; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Vrydag 23 December: HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. Algemeen programma, verzorgd door de KRO 8—9.15 gram!.; 10 gram1.1130 bijbelsclhe causerie; 12 berichten; 12.15 KRO New Style Artists; 1 gram1.2—3 orgelconcert3.05 KRO^ofrkest; 3.50 gr.; 4 declamatie4.20 gratrm4.30 z'ang en piano; 5.15 KRO-Melodisten; 6 lapnd- en tuinbouwcauserie6.20 KRO'-oirkest; 7 be- richten; 7.15 „Nedeirlandsdhe lairbeiidiers in Duitscbland"7.35 Musi ca catholica; 8 be richten ANP; 8.15 KRO-Melodisten; 9.15 Nederlands Wieenmiaicht10.30 berichten ANP; 10.40 Hongaarsdh orkest; 11.05— 1 12 gram'. i HILVERSUM II 301.5 M. 8 VARA, 10 VPRO, 10.20 VARA, 12 AVRO, 4 VARA, 7.30 VPRO, 9 VARA, l 10.40 VPROs 11—12 VARA. 8 /graan1.; 10 morgenwijding; 10.20 graan.; 11 declamatie; 11.20 Ensemble „Fantasia''; 12 De Paliiadians; 12-45 igraim!.; 1.15 AVRO Amnsements-orkest2.15 modepraatje; 2.35 graan!.; 3 K|aba|ietpir|ograjm(mai; 4 tgjrajmi.; 4.30 orgelspel; 5 voor de kinderen; 5.30 The Ramblers; 6—6.23 Ensemble „Esmeralda"; 6.28 berichten; 6-30 letterkundig over- j zicht; 6.50 orgelspel; 7 VAR A-kalender; 7.05 „Dfuitsdhe canriöatu/risten'7.23 be richten ANP; 7.30 WeldadighieildspostZe- gels; 7.35 berichten; 7.40 Kerstverzen; 8 Hobo en orgel; 8.30 „Er is een giemleente" 8.35 Advent en Kerstmis in Engeland; 9 „Kerststemmingen in Europa's Noor den"; 10 raSiotooneel10.30 berichten ANP; 10.40 avondwijding; 11 Viola d'a- rnOre; 11.30 jazzmuziek; 11.55—12gram1. RADIO PARIS 1648 M- 9, 10 en 10.20 gram.; 11.20 Locatelli- orkest 12.30 zang; 1.05 visciano-orkest; 2.35 pianovoordracht; 2.50 en 3.30 gram.; 3.50 vioolvoordracht; 4.40 gram.; 5.05 zang; 5.25 trio casadesus; 6.35 zang; 6.50 cellovoordracht, 7.20 Lucien Goldy; 8.35 pianovoordracht; 8.50 radiotooneel; 10.50 gram.; 11,20—12.50 nachtconcert. KEULEN 456 M. 5.50 gram.; 6.30 en 7.59 Herman Hagc- stedt's orkest; 11.20 militair orkest; 1235 Landessymphonie-orkest Saarpalts; 1.30 populair concert; 3.20 omroepkoor ien -or kest; 5.50 gram.; 6.35 concert; 7.30 koor van de Bach-vereeniging; 8.55 orgelcon cert; 9.40 Boheems Kerstprogramma; 10.20 —11.20 Otto Fricke's orkest. BRUSSEL. 322 en 484 m. 322 M, :12.20 gram.; 12.50 en 1.30 oimroeporkest1.50—2.20 gram.; 5.20zang:; 5.50 pianovoordracht; 6.20 otmlroepsalon- orkest; 7.05 gram.; 7.20 omroepsaLonpr- kest; 8.20 en 9.20 omroeponkfest; 10.30 —11.20 gram.; 7.45, 8.45, 12 50, 7 50 en 10.20 persberichten. 484 M.: 12.20 gram.; 12.50 en 1,30 om- roepkleinprkest; 1.50—2.20 en 5.20 graimi.; 5.50 cello en piano; 6.05 en 6.38 graml; 6.50 revue-prograim'ma; 8.20 glralm1.; 8.35 vocaal kwartet Villier; 9.05 radio-wed strijd; 9.35 gram'.10.30 cabaretprogframlmia 11—11.20 graml. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Barnabas von Geczy's orkest en solisten; 8.20 Uit Turijn: Syimlpfipnie-or- kest en solist (9.05 berichten); 10.20 be richten; 10.35—11.20 Otto Dobriodt's or kest (opn.) Op het politieke slagveld is cle min derheid steeds strijdlustiger dan de meer. derhad, want zij is het die als aanvaller de veste wil veroveren. FEUILLETON naar het Engel sch Nadruk van Annie S. Swan 29) verboden Deedies boog het hoofd. De ondervinding had hem geleerd, de woorden van Mrs. Safford niet altijd au sérieux te nemen. Hij was ervan overtuigd, dat hiet huwelijk nooit zou hebben plaats gelhad als het niet zoo handig in elkaar was gezet. En welke plannen heeft Mrs. Ham- lyn? vroeg hij belangstellend. Mrs. Hamlyn is een uiterst gevoelige vrouw. Zij meent, evenals ik, dat het' beter is, dat de jongelui voorloopig alleen zijn. Mrs. Hamlyn heeft nog geen defi nitieve plannen. Zij geniet nog van de heerlijke zon in het Zuiden en maakt zich geen onnoodige zorgen. Zij' zal na tuurlijk dikwijls op Hardacres komen, maar zij zal het niet als haar tehuis be schouwen. Deedies vroeg zich af, of hij nu zou kunnen vertrekken; hij begreep maarniet waarom Mrs. Safford hem zoo onmid dellijk na haar thuiskomst op Hardacres had laten komen. U blijft dus niet lunchen? vroeg Het tertiaire wegenplan Klok luiden wordt in den zomer verminderd Kerstgave aan werkloozen Voorzitter weth. L. J. Mol. Aanwezig alle leden. Naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering, deelt de voorz. mede, dat het Provinciaal Bestuur de verordening, waarover hij mededeeling had gedaan, is ontvangen en dat daarin ook enkele bepalingen betreffende de t er- t i a i r e wegen zijn opgenomen. B. en W. wachten nu nog het antwoord op hun laatste schrijven af, mede in ver band met den Boogerdweg. De voor zitter spreekt de hoop uit, dat dit spoe dig ontvangen zal worden, opdat zoo gauw mogelijk met het werk zal kunnen worden begonnen. Vastgesteld wordt vervolgens het sa laris van den ambtenaar van den Bur gerlijken Stand den heer G. P. Seijn, voor de jaren 1938, 1939 en 1940 'en wel op een bedrag van f 123 per jaar. Ged. Staten hebben naar aaiflfeiding van de ingezonden begrooting 1939 verzocht omtrent enkele posten nader te worden ingelicht benevens jaarlijksche toezending van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. Aldus zal geschieden. Ook verzoeken Ged. Staten den Raad in overweging te willen nemen haar be sluit tot opzegging van de overeenkomst met het Verificatiebureau van den Bond van Nederlandsche Gemeenten, inzake de controle van kas en boeken van denj gemeente-ontvanger, in te trekken en de desbetreffende begrootingspost opnieuw te ramen. De voorzitter licht toe hoe deze (met verplicht zijnde) overeenkomst, welke voor een jaar was aangegaan, tot stand is gekomen en dat deze wegens de hooge kosten( f 70 per jaar) is opgezegd. B,. en W. stellen dan ook voor niet op het verzoek van Ged. Staten in te gaani De raad gaat hier m.a»st. mee accoord. Aan Th. Keuvelaar wordt, overeenkom stig diens verzoek, een half jaar onthef fing van Hondenbelasting verleend en aan M. A. A. v. d. Linde wegens vertrek! uit de gemeente, ontheffing van school geld vanaf 15 November j.l. Aangeboden wordt die Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur 1939. Deze wijst in ontv. en uitg. aan een bedrag van f 4892 met een post voor onvoorzien van f 128.58. M.ast. keeurt de raad deze goed. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt met 6 stemmen herbenoemd de heer N. H. Verajal. Mede aanbevolen was de heer H. Boot, welke 1 stem verkreeg. Dan komt aan de orde ©en voorstel van B. en W. om de torenklok van Mei tot Augustus (behalve des middags) niet meer te luiden en het salaris van den klokkenluider van f 80 op f 65 te bren gen. De voorzitter licht dit. voorstel na der toe ten zet uiteen, hoe B. en Wj. aan het bedrag van f 65 zijn gekomen. Zonder ©enige discussie en zonder hoof delijke stemming neemt de raad dit voor stel aan. Verder stellen B. en W. voor de veld- waicihtersiwioninigi vopjr een! half jaar te verhuren aan Jac. v. d. Zande te Oosl- terlamd voor f2 per wieek ((waterleiding en electriciteit voor rekening van den huurder). Ook hiertegen blijkt geen en kel bezwaar te bestaan. Nog stellen B(. en W. voor, ingaande 1 Januari 1939 de steun v. georganiseerde werk loozen gedurende de loopende steun- campagne met f0.50 per week te ver- hoogen, verder de wachtweek uit te be talen, een Kerstgave ad f2.50 en kolen te verstrekken 'zooals het vorige jaar, met dien verstande dat alleen ko len verstrekt zullen worden aan hen, die het noodigl hebben. Dit Laatste zal worden overgelaten aan de commissie voor de steunverleening. Ook hier geeft de voorzitter nadere toelichting, waarbij' oJml blijkt, dat er door het onverwachts intreden van de strenge koude nu ineens ruim 30 werkloozen zijh. Na nog eenige besprekingen waarbij de zij vriendelijk, hoewel zij het hem hieele- maal niet had voorgesteld. Hoe is het in Slains En de Colwyns, maken zij' het ook nog goed? Hebtt u niet gehoord van den dood van Kapitein Colwyn? vroeg Deedes haastig. iZif keek hem strak aan en kleurde lichtelijk. Neen, ik hieb de laatste wéken geen enkel Engelseh dagblad ingezien. Wij'had den het zoo druk. Wat is er gebeurd? Hij is verdronken. Hoe vreeselijk! Verdronken? Hij is dus al begraven? Hij is gisteren begraven. En Zijn arme vrouw en dochter? Deedes aarzelde een oogenblik. De slag was verschrikkelijk. Mrs. Safford, maar u (en ik weten, dat er nog erger dingen zijn dan de dood. Mijn Zuster is bijna doorloopend op Rose Cottage geweest sinds het gebeurd is: en gisteren, na de begrafenis, bracht zij Mrs. en Miss Calwyn mee naar ons. Wat vriendelijk van haar! Maar zoo iets doet Lucy graag. Blijven zij nu bij u? Ja. En hebben Zij nog' planden voor de toekoimlst? Zoover ik weet niet. Het pensioen hield natuurlijk op bij het overlijden van Kjaipitein Colwyn- Ik veronderstel, dat lz)ij nu ztonid'er middelen van bestaan Zij;ro? U raadt het juist. heer v. d. Doe nog wijst op de moeilijk heden waarvoor de commissie zal komen te staan wegens de bijzondere omstan digheden en in grensgevallen wordt ook dit voorstel zh..st. aangenomen. In de begrooting 1938 moeten twee wijzigingen worden gebracht wegens het in functie zijn van een waarnemende Secretaris en een waarnemen de Burgemeester. B. en W. stellen dan ook voor voor den fungeerenden. Secretaris van 1 Mei tot 31 December 1938 een vergoeding toe te kennen van f613.33 zij'nde 80 pet. van het minimum!- salaris dan f1150 per jaar bedraagt. Nie mand is hier tegen, evenmin als tegen het (volgens de wet verplicht) toeken nen van een vergoeding aan den wndi. Burgemeester over het tijdvak 13 April- 31 December 1938, welke f 407.29 bedraagt, zijnde 8I/2 maand salaris van de helft van het minimum ad f1150. Bij de rondvraag vraagt dhr. Klompe of er eventueel werkloozen aan het werk gezet kunnen worden als sneeuwruimer op het dorp. B. en W. zeggen toe dit te zullen onderzoeken. Daar dit waar schijnlijk de laatste vergadering in 1938 zal zijn. wenscht de voorzitter den leden met hun familie voor die jaarwisseling ihet bes tie toe en spreekt hij de hoop uit alle ledien in 1939 weer gezond en wel terug te zien. Óók spreekt de voor zitter de beste wenschen uit voor den burgemeester en dankt hij allen voor de ondervonden medewerking in het af- geloopen jaar. Nadat die heer v. d. Doe den voorzitter dank had gezegd voor het gesprokene, waarbij spr. zich gaarne aansloot, volgde sluiting der vergadering. ZIERIKZEE. De Zierikzteesehe boot heeft tot nadier bericht haar dienst van hier naar Rotterdam glestaakt. De tram- boot, welke dien dienst Numansdorp-Zijpe onderhoudt, heeft gister over het traject; van Zijpe naar Numamsdorp 4 uur ge varen. De terugreis ging voorspoediger, want die duurde ruim 11/2 uur. - Met! 4 baanvegers heeft het bestuur der Zzeiesche IJsvereeniging de baan voor de liefhebbers van de schaatssport vrij van sneeuw kunnen houden, zoodat ze in uitstekende conditie verkeert. Gistermiddag en -avond is er door ve len gereden. Vandaag komen de vlaggen aan de masten, wat die aantrekkelijkheid vaji de schat&sport verhoogt. Het leden tal van de club vertoont een stijgende lijn. Woensdagavond hield de Varkens- houdersvereeniging „Tot Steun" haar 3 e jaarvergadering, onder voorzitterschap- Van dhr. G. M. Bij de Va|te Deze hield een korte beschouwing' oVer het aflgieloopen jaar én liet uitkomleni het groote nut der vereeniginjg, daar ween in verscheidene gevallen door het fpwdk doeltreffend is igeholpen. Ieder is 80 pet- uitbetaald. Uit 'het verslag Van. den pemnijnigim!eester bleek, dat ier in het afgeloopen boekjaar was ontvangen f333,49 en uitgegeven f221,87, al zoo een batig! slot Van f 111,62 De aftredende bestuursleden de heeren, C- Van den Hoek GZ. ieni J. Houimies, wen den imlct algetmfeene stemmen herkozen. De icbntributie .werd iwëderoimi bepaald |bp 40 iöent per imiaand per varken. Ook werd nog opgeimierkt dat steeds 80 pet' Zal worden 'uitbetaald, bitztoinldjere oiml- standigheden voorbehouden. Bij de rond vraag werd besloten de eventueeie schat tingen door 2 personen te laten doen'. Hierna sloot de voorzitter de vengiald'ering BURGH. Het Groene Kruis hield Dins dagavond haar reglementaire ledenver gadering in hotel de Koster, welke, on danks het koude w|eer, vrij goed bezocht was. hetgeen de voorzitter, burgemeester Röell, in zijn openingswoord constateer de. De begrooting voor 1939 werd vast gesteld in ontv. len uitg. tot een bedrag van f2385 met een post van f88.58 voor onvoorziene uitgaven. Als bestuursleden Werden herkozen de dames Overbeeke- Verschrikkelijk! Zij! imloeten geholpen worden, mJijnheer Deedes. U en ik moeten de handen in elkaar slaan. Hugo Zal ook blij' iZijn hun van dienst te kunnen izlijn. Hij! zal beslist Willen helpen'. Deedes gaf geen antwoord; Zijn gezicht stpnd strak. Mrs. Safford kan er niet uit opWakeu, of hij iets wist van de verhouding tus- sohen Hugo Safford en Annabel Colwym en of hij' besefte, dat de Saffords da laatste waren v,an 'wie het meisje eeni aalmloes <z|ou aannemen! Wat is het leven toch gecompli ceerd, Zei Mts. Safford na|dienkend. Wat heb i k medelijden met ideze afmlé menscjhen! Mrs- Colwyn is een van mijn oudste Vriendinnen. Misschien' kunnen wijl een klein huisje Voor hen op het land igoed Vinden, maar misschien zullen zij deze streek liever verlaten. Zij Zullen hier nu niet iglraaig blijven. Als ik van middag met Fiagg alles besproken heb en er is nog tijd over rijd ik even 'door naar Slains. Maar zeg aan Lucy, dat zij Voor mij. niet thuis behoeft te blijven of- iets voor mlij' moet do-en, oim'dat ik uit sluitend naar M;rs. Colwyn Zal gaan, die waarschijnlijk toch thuis is. Deedes zei, dat hij het zijn zuster zou zeggen en keerde zich om' teneinde de kamfer te Verlaten. Wat ik 2eggen wil, wij hebben nog enkele brieven van Jackl gehad. Hij zégt, dat het doel Van zijn reis volko men bereikt is. Hij Is altij'd Zoo vaag Fondse en P. Lemsom en de heeren P. L. Vis en J. S. Korteweg. Tot lid der financieele commissie werden aangewe zen J. M. Hogenstein. J. den Boer eni J. Pimmelaar. Hierna droeg mej. M. Bolle met een korte toespraak het netto, be drag der dezen zomer gehouden Baziar tot teen bedrag van f 1677.40 aan het be stuur van het Groenfe Kruis over. Dit bedrag is bestemd tot vorming van een fonds voor die stichting van een wijk- gebouw. De voorzitter dankte mej. Bolle en de leden van het damescomité, als mede de leden en niet-leden van het Groene Kruis die er toe hebben bijge dragen, dat dit mooie resultaat is be reikt. Hij spreekt de hoop uit, dat het fonds spoedig groot genoeg zal zijh om tot stichting van een w ij k gebouw over te kunnen gaan. Was in een der vorige vergaderingen besloten, om als het noodig was de rente van dit kapitaal voor het Groene Kruiswerk te mogen gebruiken, nu stelde het bestuur voor, deze rente nimmer te zullen gebruiken, doch zoowel kapitaal als rente voor bo vengenoemd doel te bestemmen. Dit voor stel werd aangenomen. Het bestuur zal overwegen op welke wijze dit fonds zoo groot mogelijk gemaakt 'kan wordien. Ook heeft, het bestuur overwogen om de mid delen van bet Groene Kruis te verster ken, door aan de leden, die daarvoor naar de meening van het bestuur in aan merking komen, te verzoeken hun con tributie te verhoogen. Ook deze actu wordt door de vergadering goedgekeurd. Vervolgens brengt de voorzitter het z.g. papier,afva 1-fonds ter sprake, dat in de voorjaarsvergadering reeldls ter spra ke is gebracht. Er zal hiervoor een re geling ontworpen worden, door b.v. aan de schoolkindenen te verzoeken op een bepaalden dag in de week, oud papier dat men wil missen, mee te brengen. Dit wordt dan in pakken gebonden en ver zonden naar de centrale papiervernieti ging te Maarsen. Het geld, dat dit oude papier opbrengt, komt via de Provin ciale veneeniging ten goede aan de plaat selijke vereeniging aan het Groene Kruis. Na mededeelingen over het materiaal sloot de voorzitter de vergadering. HAAMSTEDE. De naaicursus, welke ge durende ©en zestal weken gegeven is in de Tuinbouwschool aan vrouwen uit den werkenden stand, is Maandagavond gesloten in tegenwoordigheid van burge meester Röell en wethouder den Boer. De burgemeester dankte de leidster van de cursus mej. Voerman uit Zierikzee, de ZLM voor haar medewerking en het be stuur der Tuinbouwschool voor het be- schikbaar stellen van leen verwarmd en Verlicht lokaal. Doo;r de deelneemsters: werd aar. mej. Voerman een mooie ka merplant aangeboden. Bij voldoende deel name zal eind Januari een kookcursus ge geven worden evenals /een paar jaar ge leden. Deze cursussen, welke bijzonder nuttig zijn, verdienen een grooter belang stelling, welke zij tot heden uit den aard der zaak gehad hebben, en die zeker ook in de toekomst goed bezocht zullen worden. Toch wekken wij de vrouwen die er voor in aanmerking komen op, zich voor den komenden cursus zoo spoe dig mogelijk op te geven. NOORD WELLE. In een door Notabelen gehouden vergadering is herkozen tot kerkvoogd de heer B. van Wingen. Dat de kerkvoogdij unlet haar tijtd meegaat ten gebruik weet te maken van de mogelijkheden die de electr. stroom ons brengt, bewijst dat aan hiet kerk orgel een electrische windvoorziening is aangebracht. NOORDGOUWE. Voor de betrekking van huisknecht-chiauffeur aan h|et Zieken huis alhier hebben zich 85 gegadigden aan gemeld. Het bestuur heeft hieruit een aanbeveling opgemaakt van een drietal personen, n.l. in alphabetisehe volgorde: dhr. A. Goossen te Bergen op Zoom, P. R. Kommer te Burgh, P. A. Kort te Zie rikzee. ST.-PHILIPSLAND. De raad dezer ge meente heeft besloten een post op de begrooting voor het dienstjaar 1938 te brengen ten 'bedrage van f 200, voor be deeling van de z.g.n. „stille armen". Van de 29 ingeschrevenen voor den dienstplicht voor de lichting 1940 zijn goedgekeurd 21 personen en afgekeurd 8 personen. OUD-VOSSEMEER. Naar we vernemen is de woning z.g. „De hooge Kamer", m eigendom overgegaan aan D. van Driel Dz. Zoo daartegen geen wettelijke be zwaren bestaan, zal de nieuwe eigenaar in deze woning ieen volledige vergunning ingevolge de Drankwet exploiteeren. Het pontveer tusschen Oud- en Nieuw-Vosse-mieer is sinds Dinsdag voor alle verkeer gesloten. De veermansknecht waagde in den loop van den dag en 'overtocht te voet, hetgeen gelukte. POORTVLIET. In de Ned. Herv. kerk is tot ouderling herkozen Chr. Krijger en tot diaken P. A. Pottier, die beide, deze bfenoeming hebben aangenomen. Bij den landbouwer M, C. Hage is voor de tweede maal het mond- en kauwzeer uitglebroken. - Onze dorpsgenoot P. Speijer, thans dienst doende aan1 het PTT-kantoor te Mijnheer Pimpelmans gaat paardje rijden door G. Th. Rotman Nadruk verboden 23. Met hevig gekletter vielen de fles- schen op de steenen stuk. Nu, je weet allemaal, dat chloroform 'n verdoovend middel is, en 't gevolg was dan ook, dat alle voorbijgangers subiet bewuste loos op den grond vielen, mijnheer Pim pelmans en z'n paard incluis. Zonder boe of bah lagen ze dwars over elkaar 24. Het publiek, dat in de buurt wan delde, sloeg overhaast op de vlucht, niet anders denkende, of er was plotseling de een of andere vreeselijke ziekte uit gebroken. Slechts een dappere politie agent naderde moedig de plek des on- heils.... helaas, ook hij zakte weldra dui zelend op het trottoir neer. in zijn mDededeelingen; ik denkl, omdat hij de ontwikkeling van zijn mioeder niet hoog schat. Hoe dan ook, het is goed voor hem! geweest en het heeft zijn toe komst meer zekerheid gegeven. Hij krijgt nu een goede betrekking als hij weer naar Engeland vertrekt. Wanneer zal dat waarschijnlijk zijn? Rond Paschen. Pasohen valt vroeg dit jaar. Den 31sten Maart, is het niet? Hij" kan dan op zijn laatst eind April thuis zijn. Weet hij iets over het huwelijk van zijn 'broer? Hebt u heimi getelegra feerd Wij hebben niet getelegrafeerd. Ten eerste wisten wij Zijn juiste adres niet en 'bovendien zal hij er niet zoo veel belang in stellen. Hij Ls zoo'n zwerver en het familieleven interesseert hem niet bijzonder. Toen Mrs. Safford dien middag bij Deedes kwam en een gesprek! had met Mrs. Colwyn, beleefde z|ij een teleur stelling. Het bleek, dat Lady Ringiold had gezorgd, dat Annabel Leerares zou worden aan de industrieschool voor meisjes en dat er dus geen sprake van wss, dat zij Slains zouden verlaten. Toen Mrs. Safford ontstemd en uit de hoogte weer wilde vertrekken, Werd de deur plotseling geopend en stond Annabel op den drempel. Toen zjij zag, wie er binnen was, bleef zlij staan. Een ondeelbsar oogenblik stond zjij in de deuropening en keek Mrs. Safford recht in het gelaat. Toen keerde zlij zich, im'et een minachtenden trek ojm den nvond, om, juist,, alsof Zij haar niet gezien had, en sloot de deur achter zich. Maar dat is onvergeeflijk brutaal! zei Mrs. Safford. Het is trieurig, dat je zoo weinig over je dochter te zeggen hebt, Lilian. Zij weet niet eens hoe ze zich moet gedragen. Er is den laatsten tijd heel wat van het arme kind gevergd en boven dien denkt zij, dat jij haar niiet mag lij den, zei Mrs. Colwyn, op oen toon, waar uit nog haar vroeger^ waardigheid sprak. Zij heeft geen reden om dat ta denken. Ik hieb zelden over haar gedacht. Waarom zou ik? Voor jou zou ik alles willen doen, Lilian; maar nu zullen we niet meer zoo vriendschappelijk samen kunnen omgaan. Het spijt me, maar ook de vriendschapsband kan gespannen wor den tot hij breiekt. Mrs. Safford ging de kamer uit, in het bewustzijn, dat zij tegenover de Col wyns haar handen in onschuld had ge- wasschen. Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2