Valsch spel KLANKEN LANGS DE LIJN Uit Stad en Provincie Derde programma Z. R. 0. j Woensdag 21 December, 8 Brus- sel Vlaams; 9.20 Luxemburg; 11.05 Lon don Regional; 12.50 Brussel Vlaams; 2.20 Droitwich; 4.20 London Regional; 4.30 Deutschlandsender; 5.20 Droitwich; 6.20 London Regional; 6.55 Diversien; 7 Eigen gram.-uitzending; 7.50 Brussel Vlaams; 8.10 Hamburg; 9.20 Parijs; 9.50 Praag; 10.20 Brussel Vlaams; 10.45 London Regional. RADIOPROGRAMMA Woensdag 21 December HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. NCRV-uitzending. 6.30—7 onderwijsfonds voor de sdheepvaajrt8 schriftlezing; 8.15 berichten; gram.; 9.30 gelukwenschen 10.30 morgendienst; 11 gram.; 11.15 en semble v. d- Horst; 12 berichten; 12.15 gram.; 12.30 ensemble v. d. Horst; 1.30 gram.; 2—2.55 zang en piano; 3 phrisrte- lijke lectuur; 3.30 pianovoordrracht; 4.15 chr. jeugdkoor; 4.445 felicitaties; o voor de kinderen; 5.45 gram.; 6.15 Overheid! eln bedrijfsleven; 6.30 het Binnenaanvarings- reglement; 7 berichten; 7.15 voor post zegelverzamelaars.- 7.45 causerie overleer^- bewerking; 8 berichten ANP; 8.15 gram.; 8.45 causerie; 8.55 NCRV-orkest; 9.05 gr.; 9.15 vervolg concert; 10 berichten ANP, aictpeel halfuur; 10.30 Eeanilanders; 10.45 gymnastiekles; 11 vervolg concert; 11.25 gram.; 11.50—12 schriftlezing. HILVERSUM II 301.5 M. VA RA-uitzending. 10—10.20 v.m. en 7.30 8 VPRO). 8 grafm.; 9.30 Onze keuken; 10 morgenwijding; 10.20 uitzending voor ar beiders in de continubedrijven; 11.40 voor de werkloozen; 12 orgelspel; 12.30 gram-. 12.45—1.45 VAR A-orkest; 2 vopr de vipiuw 3.15 voor de kindenen; 5.30 gram.; 6— 6.23 de Ramblers; 6.28 berichten; 6.30 gr.; 6.40 'c-risisbeleid in Amerika: 7 VARA- kalender; 7.05 gelukwenschen; 7.10 vo caal concert; 7.30 om het oude volk; 8 herhaling SOS-berichten; 8.03 berichten ANP, VARA-varia; 8.15 voor schakers; 8.16 het Joods Sociaal verbond „Poale Zion"; 8.45 radiotooneel; 9.45 gram.; 9.55 schuldig of onschuldig; 10 berichten ANP 10-05 VARA-or^est; 11 ensemble Esme ralda; 11.30—12 orgelspel. DROITWICH 1500 M. 11.25 gram.; 12.05 BBC-Wels orkest; 12.50 pianovoordracht; 1.20 Uit StocK- holm: Sune Wladimir; 2 declamatie; 2.20 dansmuziek; 2.50 gram.; 3.20 Jack Wilson 3.50 BBC-Northern-Ireland orkest; 4.20 Vesper- #5.05 gram.; 5.40 Henry Hall; 6.20 berichten; 6.40 Het Blech-strijkkwartet 7.20 versterkt BBC-variété-orkest; 10.30 Franceses da Rimini; 11.25 Jack Harris 11,50—12.20 Jazz-mu'iziek. RADIO PARIS 1648 M. 9, 10 en 11.20—12.10 gram.; 12.30 zang; I.05 graiml.; 1.25 Elis-oirkest; 1.55 grant-; 2,35 zang; 2-50 en 3.30 gram»; 3.35 Zaing; 5.05 zang; 5.25 giardino-orkest; 6.35 trio Casella; 7.20 Lucien Capiet-herdenking; 8.35 fluitvoordracht; 8.50 orgelconcert; 9.20 va riété-programma; 10.50 en 11.20—11.35 gr KEULEN 456 M. 5.50 Het Rheinische Landesorkest; 7.50 —8.50 gram.; 11.20 Het Rheinische Lan desorkest; 12.35 Solistenconcert; 1.30 po pulair concert; 2.50 gram.; 3.20 Otto Do- brindt's orkest; 4.30 gram.; 4.40 mannen- kwartet; 5.50 zang en piano; 6.35 ien 7.30 Leo Eysoldt's orkest; 8.20 radiotoomeiel 10.20—11.20 gram. BRUSSEL. 322 en 484 m. 322 m.: 12.20 gram.; 12.50 en 1.30 om- roepsalonorkest; 1.50—2.20 gram.; 5.20 zang en gram.; 5.50 gram.; 6.50 piano voordracht; 7.20 omroepsalonorkest; 8.20 en 9.20 omroepsymphonie-orkest; 10.30— II.20 gram.; 7.45, 8.45, 12.50, 7.50, 10.20 persberichten. 484 m.: 12.20 gram.; 12,50 en 1.30 om roeporkest; 1.502.20 ien 5.20 gram.; 5.40, 6.35 en 7.05 omroeporkest; 7,35 en 8.20 gram.; 8.35 paedagogisch concert; 10.05 gram.; 10.30—11.20 omroepdansorkest. FEUILLETON naar het Engelsch Na druk van Annie S. Swan 28) verboden Zij hebben nemi van zijn kans be roofd. Zij lieten foeml natuurlijk uit En geland weggaan zonder tem ook maar iets van den laatsten wil van zijn ooimi te zeggenik bedoel wat Misis Ham lyn betreft. 't Kan zijn, dat Hugo het ook niet wist, lieve. Wij moeten rechtvaardig oor deel en, al is zijn gedrag dan ook ten zeerste af te keuren. Zijn imloeder wist het in ieder ge val. Zij is een duivelin. Miiss Lucy; mfoar zij zal er voor boeten. Om te 'beginnen zal zij reeds verdriet hebben van de jonge vrouw. Die zal zich niet voor den gek laten houden. Maar ik ben nieuwsgie rig wat er zal gebeuren als Jack terug komt en alles hoort! Hij Zal zich bij Zoo'n grove onrechtvaardigheid niet neer leggen, zooals wij vrouwen wiel mioeten doen. Lieve, niémfand Zal dwaas genoeg Z1ERIKZEE. De tramboot, die den dienst onderhoudt tusschen Numansdorp en Zijpe, Is gistermiddag van Numans dorp-Haven afgevaren. Te kwart voor 6 werd Zijpe bereikt. De passagiers wer den van Numansdorp naar Willemstad gebracht en van daar met auto's naar Steenbergen, wanneer zij per tram naar hier werden vervoerd en op denzelfden tijd als anders arriveerden. Het bestuur van de Zierikzees-cfoe IJsvereeniging imlodht 't genoegen smak in reeds hedenmiddag haar baan open te stellen voor de leden. Het ijs is in zijin geheel mjooi gelijkma tig en van prim|a gezofnde kwaliteit, Zoo idat t hans, weder idlenejnde, de liefhebbers van schaatsenrijden prettige dagen in 't vooruitzicht hebben. Velen hadden gisteravond den warmen haard verlaten, om in foet Ned. Herv. Verenigingsgebouw alhier te ko nten luisteren naar de sprekers op den VPRO-avond, waar tevens de film van den oiibroep werd vertoond. In de knusse goed verwarmde zaal, sprak, nadat de aanwezigen Ps. 68 10 hadden gezongen, ds Pijnacker Hordijk! hartelijke woorden ter begroeting aan foet adres van da H. Faber uit Schiedam en ds E. Spel berg, wélke laatste door de radio zoo'n groote populariteit foeeft verworven, om dan het woord te geven aands H; Faber. Voor dat deze echter het woord naiib zongen de beide Vrijzinnige Koren, on der leiding van hun nieuwen dirigent, „Nu hoog de vreugdevaan geheven", etc., een bekend lied, dat ook* op foet pro gramma hunner laatste uitvoering, prijkte. Het werd uitstekend gezongen; de be zielende invloed van den nieuwen ka pelmeester bleek ten duidelijkste tijdens de vertolking van dit en foet andere lied, dat voordat ds Spelberg aan het woord ikwaimi, ten gehoore werd ge bracht. Ds Faber wees op 't opmerkelijke feit, dat in Nederland foet vrijzinnig gods dienstig element in den aether is, waar door het vergeleken bij' 'foet buiten land een bevoorrechte positie in neemt. De radio is een madhtig instru- mtent, vooral voor minderheden van waarde, die thuis kunnen luisteren naar klanklen, die men anders nooit te hoo- ren krijgt. En nu rust de kracht van een omroep op de toewijding van haar leden, voor wie de VPRO reeds zooveel deed voor de geestelijke verheffing dier leden en van het geheele volk. Ds. Spelberg be schouwde de omroep als een groote ge meente, zij! foet in anderen zin als ge woonlijk wordt bedoeld, maar ook zij de omroep bouwt mee aan het rijk van den geest. Op gemeente-avonden, als de ze bijeenkomsten zijn, houdt de VPRO wapenschouw, omi de mensdhen béwlust te laten worden vajn de waarde van hun eigen 'iéak. Met klem drong, ds. Spel berg op aansluiting bij1 den VPRO aan, opd_ t deze om'roep in den aether zij'n plaats zal kunnen handhaven. Na de pauze volgde de VPRO-filimi, welke met veel belangstelling en inte resse werd gevolgd en een duidelijk beeld gaf van de organisatie van de VPRO, die o.a. de Morgenwijding uit zendt, waar duizenden van verschillende levensopvatting naar luisterden. Na een dankwoord tot de sprekers door ds. Pijnacker Hordijk, werd met het zin gen van de bekende Avondzang deze bij eenkomst besloten. RENESSE. Zaterda!gta)o>ngen bee»ft op het dorp een kleine plechtigheid plaats vionden. Daar is dopr het IdloicJhtertje van! den heer Bofngfoueijer de gevelsteen ont huld in de nieuwe in aanbojuhV z)ij(njde, Nóch in onszelf, nóch in de omstmv- digheden ligt onz\e lotsbestemming, maar in die beiden. zijn het hém te zeggjen- Waartoe zou dat dienen? De zaak is gebeurd en !tóan niet ongedaan gemaakt worden. Welk! nut heeft het alles nog erger te maken? Het is veel beter niets te zeggfen en de zaak te laten zooals ze is. Ik zou de zftakl dolgraag een andere richting geven, zei Annabel verbitterd en ging weerweg. Ornt één uur kwam de notaris tfoujisl, in een uitstekend huimieur. Jaik heb prettige dagjen had. Zal ik eens wat zeggfen, Lucy? Wij gaan veel te weinig uit! Wij moes ten heel (dJikwijls gaan weekenden in de stad. Het jaagt de muizenissen uit je hoofd. Drake gaf me de complimenten voor je imee; hij komt met Paschen hier. Brieven? Kijk, een van Safford! 't Werd tijd, dat hij schreef. Fagg vroeg mij vorige week nog wat ik er van dacf.it, dit Mr. Safford zoo lang buitenlands bleef; hij 'had zooveel im'et hem te bespre ken. Lucy zei niets, terwijl haar broer het zegel van Hugo's brief verbrak en den inhoud haastig doorlas'. Hij floot zachtjes. 'Daarom blijft hij zoolang weg, en-... sapristi! zij hebben hot samen klaar ge speeld. Hij is vandaag gletrouwd.... néén, foet Zal Zaterdag geweest zijn. Dus nu behoort Hardacres aan hem. Hij' gaf haar den brief over, maar tot zijfo verwondering Jas zij hem niet. Ik behoef iheml niet te lezen, zei ze. gebouwen, twlaar in het vroege voorjaar van 1939 de ziaken m woning gevestigd zullen worden, die nu een reeks van jaren in „die blauwe süuut" onjdeirdlak; Vonden. Dit laatste gebouw is te klein geworden voor het oorspronkelijk deel en daaroiml wo(rdt er nu op het Idjorp, dus midden in |d'e gemeenschap een moderne behuizing gesticht, die ook Vooral de af- deeling Kunstnijverheid en Boekhandel zeer ten goede iziullen komen. De architect, de heer F. H. Klokke, heeft daarbij enkele toepasselijke woojrdm gesproken, waarbij; vooral de oorspron kelijkheid van de winkel maar voren wer den gebracht. Deze 'ziel een unioti'm in Nederland zijn teto opizichte van weten schappelijk inzicht om het publiek te trekken. De heer en (mevr. Vrieséndorp Van Remesse warejn eveneens aanwézij1 en de heer Vriesendorp heeft gesproken en de verdienste va'm 'die nog jeugdige architect gememoreerd maar hetgeen reeds te Haamstede door hem is tot stand ge bracht, wat tot gevlolg heeft gehad da!t de keuze van bouwmeester op hem is gevallen. Het is tot heden in die gemeente nog niet voorgekomen dat eep dergelijk ge bouw tot stand tówiam! en daarom kuinnén wij"! opreken van ©én 'min of meer histo risch vpoirval',hetgeen niet zal nalaten, de verdere ontwikkeling Ider gemeente en omgeving te 'bevorderen. Behalve de Boek-, Foto- en Kunstinij- verbeidshandel, zullen in ideze gebouwen worden ondergebrachthet secretariaat vén VVV, het Iuchtvaart-p ass|agebuireau der KLM en de administratie vain het M.ij' Ziekenfonds „Schouwan-Duiveland eln St. Philipsland. De heer Boirgiméijer besloot deze plech tigheid ImlBt te bedanken Voor het ge schenk van dein larchitect, de gevelsteen zelf, waarin de naaim! „Het huus te Rieeke", die door (dien heer Klokke persje,omlijlk geboetseerd is. BROUWERSHAVEN. Zondagavond, heeft de afdeeling van lie Rijzende Kerk in het Koor van de Ned. Helrv. Kerk alhier het Groote Kerstspel van Dr. G. J. Sirks; gespeeld- Het was een zear geslaagde opvoering, waiaibij de hoofdrollen op uit- stekende wijze (wförden vertolkt. In. het bijzonder verdient vermelding het voclal© deel van de nollen vafo, Maria en Joséf' Het gteheele spel was zeer sober gehou den, hetgeen in deze gewijlde ruimte goed Het kooir was vériwarimd met een 4-tal open vuren (vuurpotten mlet brandende cokes), zOodat dei Vele (aanwezigen vajtï de ergste koude geen last hadden. De ZangVéreenigtinlgi Euphonia heeft Zaterdagmiddag en -avond ,een bazair ge houden in het groote lokaal van de O.L. School. De vereenigings-voorzitter, de for. J. C- Malepjaard, heeft deze bazar ge opend met ieen welkom tot de aianiwiezigen Hij bracht den gevers dank voor hunne gaven en de medewerkenden voor Je Voorbereidingen. Spr. zette het doelidier bazjair, vérbetering van den slechten fi- namcieelen. toestand ider vetreénigiog, uit een ign zeide dat men! hierdoor een stuk samenleving in) deze gemeente redde'. Des avjonds wps er een vrij druk be zoek. Er waren verschillende attracties* zooals grabbelton, sjoelbak, touwtrekken, irad van avontuur, theesdhehkerij enz. De trekking van de (aian deze b&z'air verbonden loterij zal wiaarschijlnlijk' op 14 Januari a.s. plaats hebben. Met inbegrip van deze loterij! wordt de netto, opbrengst op f200 gera,amld. Het was lalzoo Vjóor de vereen iging een geslaagden dag. ZONNEMAIRE. Vergadering, van den Raad dezer gemeente op Vrijdag, 16 Dec. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Vastgesteld wordt de ge- mteentelijke vergoeding aan de bijzondere school over 1937 op f354.94, n'a 'aftrek der schoolgelden ad f 103,1.3. Aan de Kerkvoogdij' der Ned. Herv. Geimleente wordt toegestaan tot wederopzigjging, dat van (het verschuldigde bédrag voor het luiden de: klok slechts1 de helft wordt betaald tot Giet mioment, dalt de kerk! Ik heb het nieuws al vernomen. Van wien, denk je? Van Fagg, waarschijnlijk. Hij zal het Fagg zeker ook geschreven hebben Vroeg hij naar mliji? Neen; ik weet foet van Annabel Colwyn. Het schijht, dat zij in stilte verloofd waren of in ieder geval bestond er een zekere verhouding tusschen hen. Tenminste Annabel hoopte vast, eens Zijn vrouw te worden. En nu schreef hij haar een koelen, wreeden brief, waarin hij haar vertelde, dat de omstandigheden hem gedwongen hebben een andere vrouw te trouwen. Hoe kunnen mannen toch zoo ongevoelig zijn? Annabal zag vanmorgen doodsbleek en zij is zoo bitter gestemd dat ik bang ben voor de toekomst. Deedes was een en al verbazing. Annabel Colwyn! En daar heb ik nooit iets van gehoord? Heb jij ooit iets gemerkt van detgene, wat zich vlak on der je oogen afspeelde? Jij hebt het meisje h/et laatste jaar toch vaak genoeg gezien. Ik had er geen flauw vermoeden van. Ik was al even verrast als jij toen Zij het mij vanmorgen kwahi vertellen. Ik hoop, dat je 'haar een goeden raad gegteven hebt. De zaak is af_ daan- Ik ben eigenlijk blij, dat foet zoo geloopen is. Het spaart foeel wat mloeite, En een fouwelijk met een Colwyn z»*i Hardacres imaar kwaad gedaan hebben Het zou nooit goed gjegaan zijn mei Mrs. Safford. weer financieel sterker is. De onderwer pen steunverleening en werkverschaffing pen steunverleening en werkverschaffing aan werkloozen worden vervolgens be handeld. Plannen bestaan boscfo te rooien en weiden te spitten, enz., 'waarvoor de Raad besluit niet meer dan 40 pet. sub sidie te verleenen. Na toelichting door den opzichter Berrevoets wordt beslo ten lot verbetering van den Veerdijk in deze gemeente met asfaltbeton, voor welke verbetering de Provincie als ter tiaire weg subsidie verleent. De beloo ning van den gemeente-werkman wordt nader geregeld. Bij de omvraag wordt besproken de vraag der wensCnelijk'heid om' het geven van avondonderwijs weer mogelijk te maken, waarvoor de subsidie indertijd is inget rokken met Giet oog op de wei nige animo voor dit onderwijs. Opg;e- mlerkt wordt, dat ondertusscfoen is ge komen het zevende leerjaar, dat aan de bezwaren van Giet gemis der cursussen wei is tegemoet gekomen- Ook! wordt Giet denkbeeld geopperd om een avond cursus voor beide scholen santen te ge ven. Nog wordt ojpgemerkt, dat de aan drang tot foet geven van dit onderwijs moest uitgaan van de oudercomjmissies. Besloten wordt weer subsidie te geven voor cursussen, waarvan het aantal leer- .ingen niet daalt beneden 5, terwijl per lesuur ev. zal worden betaald f 1. Ten siotte deelt de voorzitter m'ede, dat hij 'heeft aangevraagd van 23 December tot 9 Januari a.s. im'et verlof afwezig te mogen zijn. Hierna sluiting. NIEUWERKERK. De MeLjesVereeniging! op Geref. igfrondsleg „Dorcas" alhier, heeft dit jaar 90 kleedingstukkén vervaardigd ten behoeve van de airmen van alle ge zindten. Vioor begunstigers en belangstel lenden Zijn deze te bezichtigen op a.s. Donderdag 22 Dec. (des namiddags Van hlajlif 3 (tjot Ihjajff 4 uur, in de Consistorie kamer der Gereformeerde Kerk. RECHTZAKEN Rechtbank te Middelburg Het coupeeren van paardenstaarten Zooals men zich zal herinneren werd, teneinde in hoogste instantie 'een uit spraak te verkrijgen, inzake het coupee ren van paardenstaarten, onlangs tegen een veearts te Kruiningen, proces-verbaal opgemaakt wegens dierenmishandeling, nadat deze leen hem toebehoorend jong paard had gecoupéerd. Een en ander geschiedde in tegenwoor digheid van diverse autoriteiten. Naar de M. Ct. thans verneemt, zal de behande ling der strafzaak plaats hebben ter open bare terechtzitting van de arrondisse,- mints-rechtbank te Middelburg op 6 Jan. a.s„ des namiddags. Er zijn in deze zaak eenige getuigen en deskundigen gedag vaard. Rechtbank te Breda Overtreding der luchtbeschermingswet Voor den Bredaeohen Politierechter werd Maandag 19 December 1938 o.m. een zaak behandeld tegen den 33-jarigen handelaar N. N. v. d. W. uit Blundert, die op 27 October j 1. zich met zijn auto in de gemeente St. Maartensdijk bevond, alwaar alstoen een oefening gehouden werd in de Luchtbescherming, waarvoor van den betrokken Minister toestemming was verkregen en waarvoor door den Burgemeester dier gemeente gedragsregels W8ren voorgeschreven. Hieraan had ver dachte evenwel niet voldaan, want toen hij met zijn auto onder gemelde gemeente reed werd hem medegedeeld, dat hij jij a wagen rechts van deD weg moest plaaisc-n en deze verlaten zoolang de oefeoiDg nog niet was afgeloopen, heigeen kenbaar ge maakt zou worden door klokgelui. Verdachte was evenwel met zijn auto nog een eindje doorgereden Maandag terecht staande gat v. d. W. het hem ten laste gelegde toe doch voerde ter verontschul diging aan niet geweten te hebben dat hij met iemand te doen had gehad die bevoegd was iets dergelijks van hem te vorderen. Bij kreeg te hooren zulks te hebben kun nen zien aan een band welke getuige J B. uit St-Maartensdijk om den arm droeg. Na het verhoor van J.B. uit St.-Maartensdijk als getuige die het voormelde geconsta teerd had, nam de Off v. Just, requisitoir in deze zaak, achtte verdaohte's schuld bewezen en vorderde een boete van f 25 of 10 dagen hechtenis, welke straf de Politierechter bij zijn vonnis terugbracht tot f 20 of 10 dagen hechtenis. AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM Voor Zeeuwsche blauwen is veel vraag tegen hoogere prijs. Ook andere soorten blauwen worden nu gevraagd. Zeeuw sche Bonten iets vaster. Hiervan is meer aanvoer dan van blauwen. Voor Bevelan ders was meer vraag, maar nog geen hoogere prijs te maken. Bij koud weder zijn de goedkoopste soorten het eerste gevraagd en in prijs iets vaster. Prijzen per 70 kilo: Zeeuwsche Bonten 'f2.50—2.70; id. Blauwen f2.79—2.80; id. blauwe Eigenh. f2.30—2.40; Zeeuwscheid, f 1.70—1,90; id. Bevelanders f 1.70—1.80. Mijnheer Pimpelmans gaat paardje rijden door G. Th. Rotman Nadruk verboden 19. Wit van woede greep hij' mijnheer Pimpelmans bij zijn jasje, schudde hem heen en weer, zoodat z'n hoed nu eens vóór- dan weer achter op z'n hoofd kwam te staan. „Denk je, dat ik die ouwe knol de kost geef?" riep hij. Toen voeg de de agent zich in het gesprek. 20. „Ik zou maar betalen, meneer, dan bent u overal van af!" zei hij, waarop meneer Pimpelmans den groentenboer zuchtend een paar briefjes van tien in z'n handen stopte. Jan grinnikte verge noegd; nog nooit was hij zoo-gauw uit verkocht gewieest. „Als de bles weer es honger heeft, hioud ik me gerecomman deerd, meneer!" zei hij. Maar de andere broer foeeft zelfs geen kans giefoad, Herbert, zei Lucy zucfotend. Wel, daar is niets aan te dqen. Mrs. Safford is de eenige die foet hem had kunnen zeggen en zij foeeft het niet gedaan. Ik ten imfij best haar toestand voorstellen- Z'j had er haar zinnen op gezet Hardacres voor Hugto te verkrijgen en bovendien, Jack zou er ooik niet ge schikt voor geweest Zijin. Tioch had hij het 'moeten weten. Het is een zonderlinge geschiedenis, hield Lucy vol Hoe eerder foet vergeten is hoe be ter, Lucy, nu foet zoogoed afgeloopen is Ik heb imlet niemand over foet codicil gesproken- Men 'mloet met zoo iets steeds voorzichtig zijn- Lucy's gezicht gloeide en zij wendde foet hoofd bedroefd af. Maar haar broer, die alweer 'mét zijn andere brieven bezig was, bemérkte niet9. Hij dacht er niet aan zijn zuster te wantrouwen. Het Was werkelijikl voor de eerste m'aal, dat Lucy zijn vertrouwen bescfoaaim'd had en, on gelukkig! genoejg, juist in zoo'n ernstig geval. Op het einde der week komen Zij thuis, schrijft Safford, waarschijnlijk Vrijdag1 of Zaterdag en zij willen abso luut geen festiviteiten. Maar ik moet Fagg! toch eens spreken, zei Deedes, ter wijl hij Voor den open lessenaar stond, waarop de brieven lagen. Een kleine at tentie Voor de jonge vrouw kunnen wij toc'h niet achterwege Laten. Ik ga van- Middag eens naar Hajndac'res. Heb je lust o'mi mee te gaian? Het is een prachtige dag' voor een tochtje en het zal je goed doen. Maar Lucy mompelde iets over een te drukken dag en dat zij geen tijd had en ging ongemerkt de deur uit om haar (gevoelens te verbergen. Als zij dacht aan de uitdrukking van Annabel Colwyn's gelaat en den wraakzuchtigen klank in haar stem, werd zij werkelijk bang. En hoe verschrikkelijk zou het zijn, als er door haar adhtelooze woorden nog meer ellende zou komen! Lucy had een slechten dag en zoodra haa'' broer naar Hardacres vertrokken was, zette zij haar hoed op en ging zij door de stad recht naar Rose Cottage. Zij vond Mrs. Colwyn alleen thuis, voor den haard zittend, met een gelaat, waarop de ellende duidelijk te lezen stond. Niet alleen zag zij er onveirZongd en/ slordig uit^ mter ook haar oogen ston den onnatuurlijk wild. Ziji sprak Zoo scherp en ruw, als Lucy nog nooit ge hoord had. Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2