DE PACHTWET De helft (1 millioen hectare) van den cultuurgrond wordt gepacht Bijna de helft der boeren en tuinders (103.000) is pachter Met 1 November is de nieuwe Pacht wet in werking getreden. Loopendje pacht contracten, die voor een bepaalden tijds duur zijn aangegaan, dus vóór 1 Jan. 1936 (dus bijna drie jaar geleden) wer den gesloten, blijven gewoon doorloopen totdat zij geëxpireerd zijn. De nieuwe wet laat deze overeenkomsten derhalve volkomen vrij. Alléeten is bepaald, dat dit „buiten de wet blijven" is beperkt tot 1 Januari 1943. Een pachtovereen komst dus, die vóór 1 Januari 1936 is geteekend en thans nog vijf jaar loop tijd heeft, eindigt ingevolge de nieuwe wet derhalve reeds op 1 Januari 1943, dus over vier jaar. Loopende pachtcontracten met ombe paalden tijdsduur en afgesloten vóór 1 Januari 1936, blijven nog twee jaar ge woon doorloopen, dus tot 1 Nov. 1940. Tót dien datum blijven de daarin ver vatte opzeggings- en andere bepalingen nog van kracht, doch na dien dag valt alles onder de bepalingen der Pachtwkt. Pachtcontracten, die ma 1 Jan. 1936 zijn aangegaan en expireeren vóór 1 Nov. 1940, worden gewoon afgewikkeld, geheel buiten de Pachtwet om. Pachtcontracten, geteekend ma 1 Jan. 1986 voor een termijn, die na 1 Nov. 1940 eindigt, worden thans automatisch beperkt tot laatstgenoemden datum' en vallen daarna onder de wet. Zooals men weet, staat de nieuwe wiet niet toe, dat in de onder, haren vigueur gesloten pachtovereenkomsten leen bepaal de tijdsduur wordt vastgesteld. Zij wor den alle aangegaan voor ombepaalden tijd, met dien verstande, dat pachter en verpachter te allen tijde hiet recht hebben haar schriftelijk op te heggen op een termijn van anderhalf jaar en dusdanig, dat het tijdstip van expiratie in overeenstemming is met den aard van het bedrijf en de plaatselijke gebruiken. Echter geeft de wet aan den pachter het recht, om tegen een opzlegging in verziet te komen bij den pachtrecfrter, die dan de belangen van partijen tegen elkaar afweegt en op grond daarvan uitspraak doet. (Met recht van hooger beroep). Tevens heeft de pachtrechter de be voegdheid, om de „winnende" partij te verplichten, een zekere schadevergoeding te betalen aam de „verliezende" (b.v. de pachter aan den verpachter, als de op zegging wordt teniet gedaan of van den landheer aan den huurder, wanneer de opzegging wordt toegestaan). Aan de be taling daarvan kan de pachter zich dan onttrekken door zijn verzet ongedaan te maken en zich dus maar, ondanks de voor hem gunstige uitspraak, bij de op zegging meer te leggen em dus heem te gaan. Omgekeerd kan de landheer, als hij gelijk heeft gekregen, maar tot een schadevergoeding is veroordeeld, dieze laatste ontgaan door zijn opzegging in te trekken. In èlk elfde jaar (na het verstrijken dus van elk tiende jaar), te rekeniem van den begindatum der pachtovereenkomst af, kan de eigenaar de pacht opzeggen, zónder dat de pachter daartegen in ver zet kan komen bij den strafrechter. Men moemt dit wel „jubeljaren". In de practijk komt het er dus op neer, dat de prachter telkens voor twaalf jaar (tien plus practisch twee voor op- Zeggingstermijn) „vast" zit op zijn land of boerderij. Het geval kan zich voordoen, dat een verpachter tusschentijds wil opzeggen, omdat hij zijn land of boerderij wil laten gebruiken door zijn ouders of kinderen, dan wel dat hij er zelf op wil gaan boeren of tuinen. Indien im dit contract daaromtrent een voorbehoud is gemaakt en de zittende pachter het goed ten min ste vijf jaren in gebruik heeft, kan deze laatste daartegen niet in verziet gaap. Is er geen reserve gemaakt in de overeen komst of zit de pachter nog geen vijf jaar, dan wordt in dit geval de normale weg bewandeld en heeft de huurder 'dus het recht, om bij den pachtrechter ver- fzet aan te teekenen tegen de opzegging. Wanneer de pachter sterft, hebbfen Zijn erven het recht, om den pachteneehter te verzoeken, hetzij de pacht te doen op houden, hetzij haar over te schrijven op een der erven' (b.v. een zoon). Sterft de verpachter, dan verandert er ten aanzien der overeenkomst niets. Willen z'ijn erven haar doen beëindigen, dan kan de pachter daartegen in ver- Zet komen. Wanneer een pachter Zijfti verplichtin gen niet nakomt (b.v. de Zaak verwaar loost) en Zegt de eigenaar hem daarom op', dan kan de pachtrechter óf het ver zet afwijzen, óf den huurder een termijn van ten hoogste een jaar geven, om Zijn Zaken in orde te bremgem. Im geval de pachter 'zijn huur niet betaalt, kam„ de rechter hem één m'aamd uitstel geven, doch daarna moet lomtbinding der over eenkomst volgen. GEMEENTERAAD TE OUD-VOSMEER Moet de school worden gemoderni seerd Vrachtauto's doen muren scheuren Raadsvergadering gehouden op Woens dag 2 November. Aamgeboden wordt een nieuwe verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van gemeente-veldwachters. In verband hier mede geschiedt voorlezing van het in gewonnen advies van den Algem. Ned. Politiebond. Waar het kleedinggeld niet op f125 gehandhaafd kon blijven, doch teruggebracht moet worden op f100 stel len B. en W. voor de jaarwedde met f 50 te verhoogen. Den heer Vrotegop be vreemdt het, dat waar voor alle ambte naren kindertoeslag wordt gegeven, Zoo'n bepaling van den gem.-veldwachter niet is opgenomen. De heer Daane Zegt, dat de jaarwedde met f50 is verhoogd. Mocht later kindertoeslag moedig blijken, dan kan dit nog altijd opgenomen worden. De voorzitter zegt niet afwijzend tegen over kindertoeslag te staan. Dhr. Lind- hout vraagt of dhr. Vroegop wel goed ingelicht is. De heer Vroegop Zegt goled ingelicht te zijn. Bovendien heeft hij het zoo juist nog hooren voorlezen ook. De Algem. Politiebond is mede voor kinder toeslag. Hij vindt dat billijk. De heer Mees verklaart accoord te gaan met dhr. Daane. Hierop wordt de verordening, 'Zonder een regeling volgens kindertoeslag vastgesteld. Goedgevonden wordt dat aan de drie scholen voor Lager Onderwijs wederom een cursus Zal worden, gegeven voor die rijpere, niet-meer leerplichtige jeugd. Door den heer C. L. Niemantsverdriet wordt eenige verhooging van diens jaar wedde verzocht, wegens vermeerdering van werkzaamheden. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken'. De hei&r Gunst meent dat de werkzaamheden wel toegenomen zijn, en eenige verhooging billijk is. De voorzitter verklaart dat als er van toename sprake is, deze toch niet van dien aard is, dat direct verhoo ging op haar plaats is. De heer Daane zegt dat de heer Niemantsverdri|et ge solliciteerd heeft. De instructie was toen bekend. De heer Vroegop deelt mede, dat dit juist is, maar een instructie kan ook wel eens onbillijkheden bevatten. Zoo vindt hij het onbillijk, dat volgens die instructie de ge^eentebodie Zelf de hulp voor de zomerschoommaak moet betalen. Eenige verhooging is geenszins onbillijk. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt aangenomen mfet 4 tegen 2 stemmen, die van de heenen Gunst en Vroegop. Vastgesteld wordt de begrootiing 1939 •en de begrooting der Armbesturen. Ge vraagd werd om de toelichting voor de geraamde f 2000 voor de Openb. Lagere School. De voorzitter deelt mede, dat ler •een brief is gekomen van den inspecteur van het Lager Onderwijs. De banken vol doen niet, de privaten bevallen niet, de glaz'en tusschenwanden moeten verdwij nen. Moet alles uitgevoerd worden, dan is het de vraag of f2000 voldoende is. De heer Daane zegt dat de inspecteur de school wil moderniseeren. Hij staat daar zoo gunstig nog niet tegenover. Straks hebben we een mooie school iein een failliete gemeente. Laat ieder Raads lid de school nu eens opnemen, dan kan men zich van den werkelijken toestand overtuigen. En dat Zal meevallen. Het aantal opcenten op de hoofdsom der ge- meentefondsbelasting voor het belasting jaar 1 (Mei 1939 tot en met April 1940, zal vijftig bedragen. Op een adres van herbergiers om aan herberglocaliteiten, voor wat de perso neel© belasting betreft, gelijk te stellen met winkels, wordt afwijzend beschikt. Bij adres verzoeken bewoners van de Achterstraat maatregelen te neimien tegen het snelverkeer in die straat met zWare tractors en 'zwaar beladen autovracht wagens. De muren scheuren en ontzletten van wege de verschrikkelijke trillingen. De heer Vroegop geeft toe dat de tril lingen erg zijn. De heer Daane wees daar de vorige keer al op. In de Kalis- buurt is het soms ook raak. Een maxi mum-snelheid kan misschien helpen. Het adres zal in handen gesteld worden van den gemeente-opzichter om dien werke lijken toestand der scheuren en ontzet tingen eens op te nemen. Hierna sluiting. LANDBOUW EN VEETEELT De varkens- en slachtveemarkt Landbouw en Maatschappij heeft een adres aan den minister van oeconotmische zaken gezonden waarin, naar aanleiding van een gerucht, dat de regeering op nieuw een ruiltransactie met Duitschland aan zou gaan, waarbij pl.m. 4000 ton Argentijnsch vleesdh Zou worden geruild tegen o.m. een belangrijk kwantum stroo, tegen een dergelijke transactie bezwaren worden ontwikkeld. Zoolang in het bin nenland de vleeschproductie door teielt- regelingen worden beperkt, acht adres sant bet onverdedigbaar buitenla'ndsdh vleesch in te voeren, ook wanneier daar een op Zich zelf noodzakelijke uitvoer van stroo tegenover staat. Hij stelt, wat dezen uitvoer betreft, de vraag of niet de mogelijkheid bestaat dit product als mede o.m. tuinbouwproducten, te ruilen tegen industrieele (textiiel)-artikelen, die ook voorheen uit Duitschland werden ge ïmporteerd. Voorts wordt gevraagd, ter verbetering van de prijzen op de slacht veemarkt, vee en varkens uit die markt te nemen. TELEGRAMMEN Doodelijk mijnongeluk Donderdajglmorgen is in de schacht Wi llem van de Dominiaie Mijh te Kerk- rald'e de mijnwerker J. H- Schlypeir oinder vallend (gesteente bedolven en ge dood. Het slachtoffer wfajs (gehuwd ©n vader van twee kinderen. YERKOOPINGEN ZIERIKZEE, 2 November. Ten over staan van notaris Van den Ende werd alhier op heden in het openbaar ver kocht: Huis, schuur en erf te Zierikzee, aan de Weststraat, groot 9 <p;re 45 c.a. -voor f3250 aan den heer A. van der Kreke q.q. resultaat, getuigend zoowel van offer vaardigheid als van de kracht van on derlinge samenwerking,. Kan de Kerke- raad dus met voldoening op haar actie terugzien, den zeer velen gevers moge hier een woord vaim hartelijken dank Wor den gebracht. POORTVLIET. Als een groote bijzon derheid 'kan gemeld worden, dat in ver schillende tuinen nog rijpe aardbeien worden aangetroffen. STAVENISSE. Burg. Stand over Oct. Géb. :Kornelis Leendert, z. v. J. Fierems en W. Potappel; Anthonie Leendert, Mr-Vr N. M. Ha<fe en M. F. Geluk; Gor- nelis, z. v. A. Goedegebuure ien A. Hagie; Johanjnis Pieter, z'. v. G. Paulu|sise en W]- J. Geluk; Mariimu's Willem, 'z'. v. Du K. van Nieuwkerk em M. Pipping', Pte- ternella, d. v. G. Dorst en J. H. Moer land, Gehuwd: Nioolaas L. Rijjstenbil 22 j. (van Scherpemislse) en Neeltje J. van Eenennaam, 18 j. Overleden: Daniël D. de Rooij, 18 j.; Abraham Koelmlan 62 j., man van J. I. Stoutjesdijk; Joharni|9 Smits, 77 j., imlan van E. Bazen; Geertje Boogert, 71 j., wed. van A. Manneke. LoOp; der bevolking: Vertrokken: T,. A. Knippen naar Amsterdalml; A. Moer land naar 's-Gravenhage; M. Potappel nai&r St.-Maartensdijk. De laatste iScheepslading steenen voor den nieuwen verkeersweg i|s in de haven gearriveerd. In totaal zijn meer dan zes honderduizend steenen aangevoerd. Wanneer het met de weersomstandig heden niet tegenloopt, dan Zal waar schijnlijk volgende week Zaterdag! het werk voltooid Zijn. ONDERWIJS Verlaging van de leerlingenschaal Te Middelburg zal op 12 Nov. een bijeenkomst worden gehouden, uitgaande van het plaatselijk comité van SO.O. (Sam en werkende Onderwijzers Orgainilsia- tesi) tot besluit van de actie voor ver laging van de leerlingenschaal. De vergadering die Za'l worden geleid door den heer W. Spimnaaij, die zitting heeft voor Set N.O.G., zal als sprekers hébben de heerein A. P. Jungcurt vian de Unie van1 Chr. Onderwijzers te VGrav'en- hage en J. P. W. van der Sluijs, van den Bond vam Ned. Onderwijzers te Haarlem. KERKNIEUWS ZIERIKZEE. Ds. Pijnacker Hordijk hoopt Zondag 6 Nov, 's voormiddags 10 uur, in de Kleine Kerk den Heiligen Doop te bedienen. Aangifte a.s. Vrijdag van 8—9 uur, In het Vereenigingsgebouw in het Vrije, RECHTZAKEN Rechtbank te Middelburg N. H. de L., 27 jaar, opzichter der Domeinen te Burgh, is in hooger be roep gekomen van het vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee van 5 Oct. 1938, waarbij hij wegens „overtreding der Jachtwet, tweemaal gepleegd" is veroor deeld tot twee geldboeten elk van f 10 of 10 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurd verklaring der in beslag genomen klemftien. De Pachtkamer Ter terechtzitting van de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg, Kamer v. blur,glerlijke en handelszaken, zijn giste ren beëedigd: In de pachtekamer van het Kantongerecht te Zierikzee, tot eerste lid: de heer J. Padmos te Dui- dijke; tot plaatsvervanger voor het eerste lid de heer P. L. Krepel te Bruinisse; tot tweede .lid: dhr. H. C. v. d. Zande te Nieuwerkerk; tot plaatsvervanger van het tweede lid dhr. C. Gast te Brou wershaven. Nachtegaal en Merel gekooid Voor de rechtbank te Almelo hebben drie exploitanten van geheime zenders terecht gestaan, alle imi hooger beroep gekomen van kan tongereditvonn isjsen. Tegen den fabrieksarbeider G. v. S. te GÏanerbrug werd bevestiging van het vionfniis geëi|scht, «dat drie maanden hech tenis wa|s'. Hij had lïitgezopden met den zender ,,'t Volle Profijt" en was vier a Vijf maanden „in den aether" geweest, totdat hij juist op een moim'ent dait hij' een groote sensatie had aangekondigd', werd gesnapt, iw'elke feiensatie toen voor v. S. bestond im de inbe|s>lagnemi:ngi van zij'n complete installatie. De Almelosche electri'cien R. J. S., die den Zender d e Nachtegaal had be diend, was veroordeeld tot 3 weken en 1 week hechtenis. Na het getuigenverhoor achtte de officier van justitie, mr. J. C. van Haf pelt, deze straffen te laag voor den hardnekkig lontlklennenden ver dachte. Hij vorderde bevestiging van ihet vonlnis, doch verhooging van de (straf tot 2 maanden en 1 maand Ihechjtemiisi. Tenslotte Isitond terecht de monteur H. K. te Balkbrug, die als ide Merel had uitgezonden en die veroordeeld was t,olt tweemaal 1 week hechtenis. Van dit vonnis ipi bevestiging geëischt. Op 8 November zal de rechtbank uit spraak doen. ZEETIJDINGEN ZIERIKZEE, 1 N|ov. UitjgleklaairdMo torschip Hoendiep, kapt. J. Wedema, ge laden met uien m^ar Ljonden. Oude postbode doodgereden Op den rijksstraatweg1 naair Almelo, even buiten Borne is Donderda|g|mor|gen de 76-jariigle postbode Nijland uit Borne, die voor ©en vereeni|g|ing gelden incas seerde, toen hij! plotseling per rijwiel den we|g| over stak, waarschijnlijk zonder de richting aan te geven, door een pas- seerenden auto gegrepen en op slag ge dood- De auto, 'welke afkomstig was uit Den Haag, reed. hierop tegen een bOpm, sloeg over 'den kop en kw'am in een weiland terecht. De bestuurder kwam1 echter met dien schirik vrij1. De roofoverval te Heerlen De beide verdachten van den overvaj met benooviog aan den Kerkraderweg te Heerle» zijn heden (Donderdag) naar Maastricht overgebracht. Het onderzoek iim deze Zaak heeft voorts aan het licht gébracht, dat de beide verdachten, afkom stig uit Spekholzer'heide, ook (schuldig),zijn aan een inbraak bij den 90-jarigen land bouwer V. aam: den Beitel te Heerlen. Het ikiwam vast te staan-, dat hierbij nog een derde persoon betrokken wajs, n.l. de 25-jarige H- J. G. uit Kerkrade, die de 'beide anderen attent heeft gemaakt op de bezittingen van den landbouwer V- Het 'drietal heeft bij den landbouwer in gebroken!. T>e buit was echter giering. G. is tegelijk met zijn beide kornuiten; heden op transport naar Maastricht ge steld. De ramp Ie Marseille De laatste dpodenlijst van de ramp te Marseille vermeldt 72 vermisten, Waar van 66 die tot het personeel vain het. Warenhuis behoorden. Tot nu toe zijn 44 lijken |giébo,rgien, Waarvan sleéhts 7 konden Worden geïdentificeerd. Botsing tusschen Hongaren en Tsjechen Uit Kosiioe Wordt gemeld dat op 2 November ten Westen van Slianske, een Tsjeeho SloWaialksche militaire patrouille is (giestooten op een 15-tal Hprgaarsche terroristen, die iziidh in een bosich hadden verschanst. In het vuurgevecht werd een Hongaar gedood ien een ige'wlohd. De an deren wisten te ontkomen. Slechts één werd gevangen genomen. Van de Tsjeeho SlioWaiaksCh© soldaten werd niemand ge troffen. De burgeroorlog In Spanje De rcchtsche opmarseh lm!'het legerberiéht dieir irageerimg wpfrdt medegedeeld dat die rechtschen er ten koste -van zwlaire verliezen in Zij'n 'gie- silaagd aan de Ebro hun stellingen iets te verbeteren. Bombardement van Madrid V anWoensdagavond negen uur af heb ben 'de nechtscbe batterijen gedurende een half uur Miadrid beschoten. Onge veer 200 igfranaten kwamen op die stad neer. Om kw'art ov'er tien is het bom bardement hervat. Te middernacht werd in de binnenstad het geratel van ma chinegeweren gehoord, hetwelk waar schijnlijk afkomstig wlais vain een ernstig treffen in het Wiesten van de stad. Incidenten In Palestina Dö staking der Arabieren heeft Woens dag tot tail vain incidenten geleid. Bij' verschillende botsinjgien Zijln 16 Arabieren (gjedioiod, een Jood vermoord en een 20-tai rebellen gewónd*. Het voornaamste inci dent wias een ware veldslag te Charkich, waarbij 10 rebellen den dood vonden. Te Jaffa werden een 100-tal arrestaties verricht. Pro-Arabische betoogingen In verband met de heftige betoogin- Iglem die Woensdag te Beyrouth ten gunste van de Piajlestïjinsche Arabieren Zijln ge houden, 'zal de voorzitter van de Syrische Kamer'Zoo spoedig: mogelijk naar Londen vertrekken, in plaiats van te wiachten tot de Minister-President uit Palestina is teruiggekeeeind. Bij1 de relletjes van j,\. Woensdag! Zijn 30 personen gewónd, Waaronder opik politiebeambten. Buitenlondsch Weeroverzichl D© depressie 'welke Woensdagimorgm bij! de Faröereilanden lag, trok, in diepte afnemend, maar de Noorsche kust. Zij' bracht nog stormachtige tot krachtige winden en buiig weer over de Britsche eilanden, de Noordzee en Zuid Scandi navië. De hoojgle drukking; in Zuid Frank rijk nam weer in beteekenis toe. De nacht wias daar hélder en de oclhtend- temperatuur liaajg. Ben ondiepe storing bevindt Zich voor de Qoilf van Bisdaye. Een diepe Oceaiandepressie bewcejg(t 'zich in de richting van Schotland. Voor onzé tomjg(eving 'wordt matige toit krachtig© Zuidelijke tot Westelijke wind verwacht met Zwiare bëwólkinjg en later eeniigie regen. De temperatuur Za'l Weinig veranderen. MARKTBERICHTEN ZIERIKZEE, 3 November. Gerst f 7,50- 7,60; bruine bo-onen f 20—22; erwten (séhokkers) f 10,50—11,35 per 100 kg- Aardappelen: witte eigenheimers f 1,85— 2; bonte f 1,70—2,85; blauwe f 2,85—3; idriejlingen f 1,40—1,50 per 100 kg. Uien, |g)roote bruine en witte f 1,80 per 50 kjgj. Strpp onveranderd. Aanvoer en vraag kajlm. Coöp. Veiling Zierikzee. Kipeieren f4.80—5.50. Kleine Kipeieren 4—4.30. Boter f 0.72—0.78. Boterprijs Comlmissie 80 cent per pond. Veilingsvereen. «De Eendracht» Tolen Sterappel 12—15; per k.g. Bloemkool 63—68 per 10 stuks. Grove uien f3.71; gewone id. f4.10—4.13; Drielingen f2.40; Picklers f6.14 per 100 kilogram. LONDEN, 1 JNov. Holl. Uien pl.m. f 2.70 per z'ak. PREDIKBEURTEN Zondag 6 November. Kerkwerve. 9.30 ure, ds. Veen. Serooskerke. 2 ure, ds. Veen (Doops- bediening). Burgh. 9.30, ds. Saraber (Voorber. H. Av. en extra-colleote kerk) en 6.30 ure, idem. Benesse. 6.30 ure, ds. F&ber. Evangelisatie. 6.30 ure, ds. v. Griet- huijsen van Noordgouwe. Noordwelle. 9.30 ure, ds. Faber. Haamstede. 9.30 ure, ds den Hollander. Ver. v. Vrijz. 7 ure, ds Reddingius van Zierikzee, in het clublokaal. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, prof. K. Schilder van Kampen 7 ure, idem voor de J. V. Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Bosohloo. Geref. kerk. 9-30 en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. Siooama (Herd, aan onze afgestorvenen). Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 9.30 ure, ds. Ruijsoh v. Dugteren. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. Sluijs. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griet- huijsen (Oogstpreek). Drelsohor. 6 ure, ds. Heijboer van Ouwerkerk. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Heijboer. Evangelisatie. 3 ure, ds. v. d. Ende van Kamperland. Nieuwerkerk. 9.30 en 2 ure, ds. Wes terhof (Bed. H. Doop). Geref. kerk. 9.30, ds. v. d. Ende van Kamperland (Bed. H. Av.), 2 Leesdienst en 6 ure, ds. v. d. Ende. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref. gem. 9.30, 2 en 5 30 ure, Leesdienst. Sirjansland. 9 30, ds. Bunjes (Zendings- preek) en 6 ure, idem (Voorber. H. Av.) BrulnlssO. 9.30 en 2 ure, ds. Marsman. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9 30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-geref. kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipslaiid. 9 30, ds. Verschoor en 2 ure, Leesdienst. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Blaak. Tholen. 9.30 en 2 ure, ds. Wolfens- berger. Geref. kerk 9.30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref. gen». 9.30, 2 en 6 ure, ds. v. Neerbos van Rilland-Bath. Vrije geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baaij. St.-MaartensdUk. 9.30 en 2 ure, ds. de Bres. Ned. Geref. gem. 9 30, 2 en 6 ure, de heer Weststrate uit Rotterdam^ Woensdag 9 Nov. (Dankdag). 9.30, 2 en 6 ure, dhr. Wijnne uit Oldebroek. Oud- geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 9.30 en 2 ure, ds. v. Eist (Bed. H. Av.) Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-geref. kerk, 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.30 en 2 ure, ds. v. d. Heuvel (Bed. H. Doop). Beide diensten collecte centrale verwarming. Geref. kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. SohOrpenlsse. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Verschoor van St.-Philipsland. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Stavenfsse. 9.30, ds. Batelaan (Doops- bediening) en 6 ure, ds. v. Griethu}'sen van Bt.-Annaland. Woensdag 9 Nov. (Dankdag). 9.30, ds. Oostenbrug van 's Grevelduin-Capelle en 2 ure, ds. Bate laan. Oud-geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, ds. v. Griethuysen en 2 ure, ds. Batelaan van Staveo i as e (Doopsbed.) Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2