ALS IN EEN SPROOKJE KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Dinsdag 18 October. 8 Brussel Vlaams; 9.20 Luxemburg; 10.50 London Regional; 12.20 Brussel Vlaams; 2.20 Lon don Regional; 3.35 Deutschlandsender; 5.20 Brussel Vlaams; 7 Eigen gran^.-uit zending; 7.50 Brussel Vlaams; 8.20 Lon don Regional; 8.50 Brussel Frans; 10 Brus sel Vlaams; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 18 October: HILVERSUM I 1875 en 301.5 ml. KROi-uitzending, 4—5-10 HIRO 8—9.15 gram.; 10 gratm.; 11-30 Godsdienstijgie eau,, serie; 12 berichten; 12.15 De KROt-Melo- disten; 1 (g]ramj.; 2 voor de vrouw); 3 imiOj- decursus; 4 gram..; 4.05 Bellamy4.30 gram.; 4.35 HIROi-post; 4.40 graiml.; 4.45 Het rassenvraagstuk5.10 KRO-orke^t; 5.45 gelukvvenscben6.05 vervolg concert; 7 berichten; 7-15 R.K- Werkliedenverbond; 7.35 sportpraatje; 8 berichten ANP; 8-15 KROSymphonie-orkest9 Interviews; 9.20 vervolg concert; 10.05 declamatie; 10.15 zang met piano begeleiding); 10.30 berich ten ANP; 10.40 Paul Godwin'sorkest; 11.20 —12 gram. HILVERSUM II. 415,5 m'. AVRO-uitrending 8 gram.; 10 Mor genwijding; 10.15 |gjram.; 10.30 voor de vrouw 10.35 orgelconcert; 11 wenken voor de huishouding; 11.30 Het AVROi-Amuse mentsorkest (Opn.); 12.15 berichten, hierna Jetty Cantor's ensemble; 1 gnaimi.; 1.30 vervolg Jetty Cantor; 2 Het Omroepor kest; 2.45 kniples; 3.45 berichten, hierna de Twilight Serenaders; 4.30 kinderkoor- GJangl; 5 voor de kinderen; 5.30 Omroep orkest; 6.30 Bartho Decker's ensemble; 7 voor de kinderen; 7-05 pianovoioirdnadht 7.30 EngeSlsche les; 8 berichten ANP, ra diojournaal; 8-30 Bonte Dinsdagayomd- trein; 10 kooirconcert; 10.20 damnieuWs; hierna bridgelès; 11 berichten ANP; 11.15 „Twintig jaar dansmuziek"11,45—12 gr- DROITWICH. 1500 m. 12.20 gram.; 12-35 radiotopneejl1 pianiq- voordracht; 1.35—2.20 Het BBC-Theater- orkest; 4.15 Het London ensemble; 4.50 gram.; 5.20 ziangdedalmiatie; 5.40 De West- minster Players; 6.20 berichten; 6.45 or gelspel; 7.05 Eddie Carroll' en zijn orkest; 7.50 dialoog; 8.20 Variété-programimla;i8.50 radiotoneel met taluziek; 9.20 berichten; 9.45 „It occurs toi me"; 10 viopl en piano,; 10.50 deClamatie; 11.35 De' Grosvenor Houj- se Dance Band; 11,50—12.20 dansmuziek RADIO PARIS. 1648 m. 8-10—9.20 on 10-10 gram.; 12.40 en 1.50 Bailly-orkest; 3.05 Zang; 3.20 gram.; 5.20 Bailly-orkest; 6.20 piano voordracht; 0.35 en 7.20 gram.; 8.35 Het Gerard Hekking- trio en solisten; 9.50—11.50 radiotooneel KEULEN 456 M. 5,50 gram.; 6.30 en 7.50 amusements orkest 11.20 omroepkleinorkest1.30 po pulair concert; 3.20 gram.; 4.30 omroep koor en orkest; 6.20 Leipziger Sym- phonieorkest; 7.05 gram.; 7.50—11.20 or kest Van de Rijksarbeidsdienst. BRUSSEL 322 en 484 M.: 322 M,: 12.20 gram.; 12.50 en 1.30 om roeporkest; 6.50 en 7.20 gram.; 8.20 por pulair concert; 10.30—11.20 gram. 484 M.: 12.20 gramj.1 en 1.30 oimroep- dansorkest; 1.50—2.20 en 5.20 gram.; 6.35 dito; 6.50 ziang; 8.20 radiotooneel; 8.50 omroepsymiphonie-orkesit; 10.10 gram1.; 10.30—11.20 gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 ,M. 6.35 gram.; 7.20 kernspreuk, berichten; 7.30 omroeporkest; 8.20 politiek overzicht; 9.20 berichten; 9.50 cello en piano; 10.05 berichten; 10,20—11.20 gram. FEUILLETON 23 NAAR HET ENGELSCH Neen, ik geloof niet, dat hij het haar vergeven zou; zelfs niet, als zij 't hem vroeg. Dan is hij zeker wel heel boos? Ja; boos en verdrietig. Hijl had haar innig lief! Je schijnt geheel in zijn vertrouwen te wezen, Muriel. Nu, ik geloof, niet, dat hij ooit een beter en verstandiger vriendin zou kunnen hebben? Toch komt het mij! voor, dat, als hij haar nog Zoo lief heeft, Zij1 hem maar een wenk hoeft te geven, om hem V/eer bij zich te hébben'. Maar laten we hopen, dat zJij' dam niet zoo'n wenk geeft! Carillon moet een be tere verbintenis sluiten, ofschoon hij1 een vrouw mlet geld moet trouwen, om het goed naar behooren te kunnen onder houden. Vader heeft Philip niet al te rijk aChtergellatenlederen stuiver, dien hij' voor (miij jcon besparen, heeft hij' mij! gegeven, ik was nu eenjniaal Zijln 1 leve lling. En Philip's vrouw had geen geld; het was een huwelijk uit liefde. VERSCHILLENDE BERICHTEN Door auto gegrepen en gedood Zondagmiddag is bij het café „Het Molentje" te Lent, (bij Nijmegen), op den weg parallel loopende met den rijks weg, het 13-jaiig dochtertje van de fa milie van de G., toen Zij uit een Zijweg links van eerstegoenoemdem weg kwialnv, door een personenauto uit Lent aangere den, hoewel de chauffeur nog door krach tig remmien oen aanrijding trachtte te voorkomen. Het Meisje werd op slag ge dood. Dokter van de Werff, die in de nabijheid van de plaats waar het ongeluk gebeurde, woont, was spoedig ter plaatse De oorzaak van het ongeval is ver moedelijk gelegen in onoplettendheid vaini het meisje. Luxa auto botst op autobus Zondagavond is op den Rijksweg te S i 11 a r d een luxe auto, komend uit de richting Nieuwstad en bestuurd door den Adjunct-inspectuur van politie, den heer J. H. Buskens uit Geleen, in botsing ge komen 'miet een autobus die uit de richting Sittard kwlam en imet een toneelgezel schap op wieg was naar Brussel. De bot sing was zoo Zwlaar, dat de auto totaal vernield werd ien de bus 'zwaar bescha digd. De heer B. liep een gecompliceerde polsbreuk op, terwijl zijn echtgenoioite een ernstige verwonding aiajn, het hoofd had' Beide zijn naar het hospitaal te Sittard overgebracht. GEMEENTERAAD TE NOORDWELLE Uitbreidingsplan aanvaard Ver laging honden- en biljartbelasting bepleit Een waarschuwingsbord bij den Snvdsweg Cpentare vergadering van dén! gemeen teraad op Woensdagnamiddag. Met ken nisgeving afweztijgi de heer Hanse. Aian door het gemeentebestuur van Brouwers haven ingezonden gewijzigde begroeting 1939 van den vleeschkieuringsdiénst, wordt goedkeuring verleend, terwijl verder be. sloten wordt een gewijzigde verordening op de heffing van keurloon en. vast te stellen, waarbij1 de keurloonen voor runderen miet f0,50 en voor groot» var kens met f0,25 worden verhoogd. Vast gesteld worden pemsioeaisgromdslajgfemi voor W- H. Schol der als ambtenaar van den burgerlijken stand en voor G. A. Haring man als secretaris. Vervolgens wordt be sloten te voldoen aan een verzoek Vapi den 'öom!mis$aris der Koningin, om' de verordening veldwachters aan te Vullen, met een bepaling, dat aam een veldwach ter bijl het bezit van. meerdere diplonuafs slechts vergoeding toejgiekend wordt voor het diploma, waaraan de hooigste waarde moet worden toegekend. Besloten wordt verder een nieuwe deposito -overeenkomst aam te gaan met de bank Voor Neder!' gemeenten. Dan komt in behandeling een voorstel van B. en W. tot vaststelling Van eed uitbreidingsplan met bebouiwings!- voorschriften voor het gebied langs den Hoogezoom en voor het gebied aam den Noordkant. Wordt z.h.s. aangenomen. Aam, de orde is dan de gemeentebegroo,tiin)g( voor 1939. Dhr. M. Dalebout bepleit ver laging van hondenbelasting tot f2 per nond, ten einde het houden vam een hond| niet te veel te belemmeren in verband met de verdelging van matten. Door B. en W. wordt geantwoord, dat deze be lasting, in veihouding tot die in andere gemeenten, niet boog is te (noemen en verder, dat de kans op 'goedkeuring zeer gering is. Dhr. KLornpe vraagt afschaffing van de biljiairtbelasting, hetgeen B. en W. in overweging zullen nemén. De begroo- ting wlordt daarop Z.h.s. vastgesteld miet een totaal aam inkomsten en uitgaven van f 17.408.61 op den geWlonen dienst en in ontvang en! uitgaaf op de kapitaajl- dienst op f 1404,90. Beter honderdmaal ons vertrouwen, 'dan 'êén enkelen keer ons wantrouwen nriis plaatst. Maar ihadt u dam niet genoeg aian het geld van grootmama? Ja, maar toch heeft vader mij, ,opk zoo ruim bedacht. Hij' hield nu eenmaal Zoo verbazend veel van mijin moeder! Dius dam moest eigenlijk het groot ste deel vam pms bezit óók vlam Philip wezen? Neen, dat zou nu wel wait al te veel gevergd zijn! Me dunkt, ik heb, ten behoeve van hem, nu al afstand ge daan van den titel, het landgoed en de positie. 2e)f ben ik daardoor een banneling geworden. Meer kan, je nu toch niet* van mijl verwachten! Ik had dat miet eens ajlles hoeven doen; er wias niemand, die er mij toe dwingen kon' Hijl kom wel ten grave zijln gedaald in volslagen onwetendheid van zijn eigen lijke plaats op de wereld! Muriel antwoordde niet; maar zij had de lippen op elkaar geklemd en hield zich gereed, om voort te schrijven. Haar vader was echter moe van al dat praten en Zei, dat hij' op een anderen keer den brief verder Zou dicteeren. Nu Zou hij even gaan rusten. Charles St. Lewis schreef ook door bemiddeling van zijn dochter lange ver handelingen over Zijn geval aan de Zaak waarnemers van Carillon; maar, daar het hoofd van die firma het in twijfel trok, oil Zijh cliënt, ma die zware hersenkoort sen, wel zoo heelemaal de beschikking over Zijn geestvermogens had, ondernam Hierna komt in behandeling het ver weer voor den Raad van State tegen de beroepen, ingesteld tegen de herope ning van de school alhier. Besloten wordt een schriftelijk verweer in te zenden, terwijl geen mondelinge verdediging ge voerd zal wérden, als Serooskerke dit eveneens niet doet. Biji de rondvraag Zegt dhr. Klompe het noodig te achten, diat op den proV. weg bij! den Smidsweg een waarschuwingsbord ge- plaatst Wprdt. Besloten wordt de plaat sing van een bord aan te vragen. Ten slotte Wlordt besproken een klacht over de route van den autobusdienst Haamstede Zierikzee. Sedert da provinciale weg gereed 'gekomen is, rijdt de bus niet meer over het dorp, hetgeen ongerief veroorzaakt voor de passagiers uit de kom en vam buiten de koto. Den ondernemer Zal laangeschreven Wórden), dat er prijis op gesteld wórdt, dait de route volgens de concessie zlal uitgevoerd worden. Daarna sluiting. LANDBOUW EN VEETEELT Sociale beteekenis van den landbouw Onder voorzitterschap van mr. J. J. Fokma heeft het Mberaal Sociaal' Con gres Zaterdagmiddag in Zijh laatste ver gadering het onderwerp „Landbouw" be sproken. Aan de orde is het praeadvies van dhr. H. D. Louwies over - „de sociale beteeke nis van den Landbouw". De heer Smit Zegt, dat vrijhandel on- vereenigbaar is met liberale sociale op vattingen. Zonder ordemijng van over heidswege kan de landbouw niet bestaan. Men dient absoluut te breken met die vrije prijsvorming. Spreker komt op te gen het denkbeeld, dat cén sociale ver- Zekering voor de landbouwers Zou gel den en idat «deze verzekering uit een grondbelasting Zou voortkomen. De so ciale maatregelen moeten1 loopen over de publieke kas, mieent spreker. De heer van Es zegt, dat de goede werking van graanhandel en internatio naal goederenverkeer door den prae-ad- viseur is onderschat. Op 'grond van de theorie, dat het graan uit het Oosten! kan worden gehaald is de beteekenis van den landbouw iin West-Europa ge daald. Spr. betoogt,, dat geluisterd moet worden naar de stein van den landbouw!. Mr. J. J. van Bolhuis Zegt, dat een land dat geZoind wil blijven den land,'-* bouw niet kan missen. Laat men echter niet te veel de antithese stad en platte land stellen'. Niet elke landbouwer is er 'Zoo ellendig aan toe. Men kan niet 'Zeggen: alléén deZe categorie is |er thans zooveel slechter aan toe dan vroeger. Dit geldt voor andere categoriën ook. Overigens is spr.i vanmieening, dat men kwalijk genoeg kan1 doen voor den land bouw. Men wachtte 'zich echter voor ge- meraliseerem. De praedaviseur, de heer H. D. Lou- wes, i,s het er mee eens, dat naar de stem van den landbouw moet worden geluisterd, echter op een verstandige ma nier en niet naar het Duitsche voorbeeld, waar de landbouw tot grondslag van het volksbestaan is gepromoveerd. Een eigen ministerie van landbouw acht spr. gewenscht. Spr. had oppositie uit den kring van graanhandelaren tégen Zijln prae-advies verwacht, maar deze is uitgebleven. Hij betoogt dat dte graanhandel een die nende functie vervult als distribuante ten behoeve van den consument. Met cij fers toont spr. aan, dat eigen productie belangrijker is dan. import. Over de toe komst van den landbouw maakt spr. Zich niet ongerust. Het spook der werkloos heid kan voor een groot deel worden uitgebannen door tewerkstelling in den landbouw. De sociale voorzieningen te laten loo pen over de publieke kas Zal weer nieu we belastingen tengevolge hebben. Daar om is spr. voorstander van' uitbreiding van het stelsel, dat thans geldt. hijl zelf de resi naar Valencia, om met eigen oogen en ooren de situatie op te nemen. 'Hij wist, darwipfriöfd Gariilón een zoon had nagelaten en, zópals ieder ander had hijl het voor een uitgemaakte zaalk gehouden, dat het kind gestorven was* Hij' herinnerde zich zeer goed Philip, graaf van Carillon en pp Zijp terugreis naar Engeland ging hij den jon|g(en ma in Cantabrië opzoeken, die nu het hpjofd van het geslacht zou Zijn. Hijl vond Philip verdiept in plannen en berekeningen voor het bewuste werk, maar onmiddellijk zag hij in hem1 zijns vaders zoon. Hiji Wias flinker gebouwd dan zijn vader; zijln gelaat droeg een strenger uitdrukking; maar overigens was hij geheel het evenbeeld van wijlen den grataf. Uw oom vat deze zaak dan al heel eigenaardig op, had hijl tegen den jongen man gezegd. —Daar ben ik blij om, om der 'wille van Zijln dochter, had Philip geantwoord Hiji spreekt er zoo kalm over, of het geheel eigenlijk niet het gevolg is van Zijln „nalatigheid", op Zijn zachtst gezegd! Maar u moet niet vergeten, dat hij' Zware hersenkoortsen heeft gehad' Gelukkig, dat hij1 er niet over tobt, dat zou het nog onaangenamer maken voor lady Muriel, die er toch niet aan doen kan! Pardon, sir, niet, lady Mujriel. Zij Bond voor Staatspensionneering Het recht van ouden van da gen; een onbez org den levens avond Voor den Bond voor Staatspensionnee- ring sprak Vrijdagavond in hotel Jacob Cats te Brouwershaven, ds. G. Westmijlse van Rotterdam, met als onderwerp: „Er ger dan ooit het speekbeeld oud iénj arm". De afdeelingsvoorzitter dhr. J. van der Wieele, heette de aanwezigen wel kom en gaf daarna het woord aan den federatievoorzitter voor Schouwen-Duive- land, dhr. J. M. de Nooijer van Renesse, die de reorganisatie van de federatie in het vorig jaar releveerde ten mededeelde dat een nieuwe afdeeling te Noordgouwe is opgericht. Hij sprak voorts bemoe digende woorden voor de afd. Brouwers haven, die dreigde in te dutten ten wekte op om hard te werken voor het ver krijgen van staatspensioen, waarvoor een rechtvaardigen strijd wordt gestreden. „Euphopia" bracht op verdienstelijke wijze een 6-tal zangnummers ten gehoore, waarna ds. Westmijse het woord nam. Hij! ving Zijn boeiende rede aan met to spreken over verschillende spookbeelden, en zette daarbij het spookbeeld oud èii .arm in het middelpunt. Spr, waarschuwde tegen defaitisme. Ons memschZijm brengt mede dat wij ac t i e f Zij n en blij ven. Bij alle sociale verbeteringen', diie in de laatste tientallen jaren 'Zijin ingevoerd, is echter é!én groep achtergebleven. Dat Zijh de kleine baasjes, want 'zlij konden niet voor hun ouden dag Zorgen. De VOV is voor hen mislukt, doordat velen de ze gels niet konden betalen. De samenleving krijgt eerst dan beteekenis, indiieh er ook wefkeijk een samen leveln is, waarbij' het uitgesloten moet Zijln, dat men oud èn arm kan worden. Dit rechtvaardigheidls- Ibesef is noodig. Spr. vergeleek die mensch- heid met een wiel dat in het mcieras staat. De spaken van dat wiel zijn de verschillende organisaties die idiëelje doel einden nastreven. Eén van deze spraken is de bond. Al deze spaken' komen sa men bij de as, waarin geschreven staat: gerechtigheid, solidariteit, broederschap en Liefde. Wanneer wij' allen aldus spr. een der spaken (den bond) vastgrijpen en voortduwen, komt de menschheid uit het moeras. Die bond is ombaat-1 zuchtig in tegenstelling met andere organisaties waarvan :altha|ns vele een •eigen- of groepsbelang nastreven. Slechts weinigen' worden oud. Spr. bestrijdt voorts de tegenstanders, die zeggen dat staatspensioen een aalmoes is en géén. recht. De 60 a 70,000 ouden van dagen, die thans 'zonder pensioen Zijh, moeten een onbezorgden ouden dag hebban; dat is een recht! Na de daarop gevolgde pauze gaf dfe Arbeiderszangvereen. „Morgenrood" even eens een 6-tal liederen ten beste. Ds.. Westmijse vervolgde daarna Zijn rede met de verdediging van' het bestaansrecht van den bond. De politieke partijlen die, mieidle door de actie van den bond^ staatspen sioen in hun program hebben geschreven, moeten daaraan telkens opnieuw worden herinnerd. Staatspjemsioieh is voor die politieke partijen dikwijls een wierf- punt en geen werkpunt. Door de veel heid van programmapunten geraakt het maar al te vaak op den achtergrond. Voor een redelijk premie vrij' staatspensioen moet ook iedere vrouw en jongere strij den. Hoe grooter hun. aantal is, hoe meer overwicht ook in Den Haag kan wórden verkregen. Geld is de oorzaak dat het er nog (niet kwam, maar, zegt spr., als het er weZen moet voor andere doel einden, b.v. mobilisatie of oorlog, komt het er wel. Als men maar wil is er wel geld om het spookbeeld oud en arm te verdrijven. Spr. eindigde Zijln met gespannen aan dacht aangehoord betoog met het Zinne beeld van den bond, dé ondergaande en/ of opkomende zon, waarboven staat g§- schreven: „Voor hen wier levensavond ondergaat, ga k op". De federate-voor- zitter dankte tenslotte de medewerken den van dezen avond, in het bijzonder den spreker. is niet de dochter van den graaf; zij' is eenvoudig: miss St. Lewis! Ik zal mooit den titel voeren,, Zoo lang mijn oom leeft. Maar dat moet u w'èl, my lorcj' U'w oom mag 'ml niet langer dragon. Laten wij1 van dit onderwerp af stappen. De zaak zal zich wel vanlZelf ontwikkelen. Ik zal ,u even het tooneel van mijln werkzaamheden laten zien, als U daar eenigiszins belang in stelt. Zooals Philip had gezegd: „de zaak ontwikkelde zich ook vanzelf"; er was namelijk geen kwestie meer vam wie den I titel zou dragen, want op ieen ochtend in het vroegere voorjaar bracht de post 1 Philip bericht, dat Charles St. Lewis overleden Was Met den grootst mog,elijken spoed I keerde hij naar Valencia terug. Hij schrik te er van, zoo ontdaan als Muriel er uit- zag. j Zwijgend vatte hij haar hand en drukste die lang en innig1. 1 De begrafenis had dienzelfden ochtend nog plaats. Op uitdruklkelijlk' verlangen van den overledene werd hij ter ruste gelegld op' het Engelséhë gedeelte van het kerkhof te Valencia. Het is voor onp ook niet 'n geheel vreemd land, lichtte Muriel toe. Vaders moeder was van Spaanpcfhe afkioimlst. Bo vendien begrij'p je wel, dat (het pijhlijk voor mijl Zou Zijh geweest, als hij naar Carillon vervoerd was. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. A.s. Woensdag en Don derdag wordt hier ter stede eene col lecte gehouden ten bate van het Neder- landsche Roode Kruis. Het kan zeer zeker nuttig Zijn de dezer plaatse de aandacht er op te vestigen dat het Nederiandsche Roode Kruis, naast Zijn roeping in oorlogstijd, ook nog een vredestaak vervult, welke ongetwijfeld aanspraak mag Imlaken piP onze belan,gt- stelling en steun. Wanneer wij van die vredestaak gewagjen, denken wij o,.a. aan bloedtransfusiedienst, de ziekenwagentjes op stations, den radiotelegrafischen en telephonischen dienst, de parkherstel lingsoorden, de hulpposten lamgjs de ver keerswegen enz. enz. Al deze diensten zijh reeds velen tot hulp en redding gie- weest. Wiaar nu onzen stadgenooten weldra de gelegenheid wordt geboden van huh sympathie en offervaardigheid te doen blijken, mogen wij niet nalaten de aanstaande collë&te met warmte bij*1 onze lezers aan te ^bevelen en hen op te wekken den arbeid van het Neder iandsche Roode Kruis naar beste 'krachten te Willen steunen. De R.T.M. schrijft ons, dat Donder dagmiddag, de traimi v'an 5.02 uit de rich ting Zieriikzee bij de halte Ellemeetkwaim) te derailleeren. De locomotief, góederen- wagen en een personenwagen stonden een eind naast de rails. De passagiers kwamen Im'et den schrik vrij en kbndem met '.n door de R.TM. afgehuurde bus van van Oeveren hun reis vervolgen. De ver dere avond bleef de lijn geblokkeerd. Het passagiers Verkeer werd door de R.T.M. met auto's uitgevoerd. De lotorzaak' van het déraillement is onbekend. ZONNÉMAIRE. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer heeft zich in déz'e gemeente reeds uitgebreid tot 13. Van veel sterfte hebben we nog niet gehoord; toch schijnen de dieren nog al ziek te Zijn. Ook voor de melkvoorziening is het te hopen, dat de aangetaste dieren spoe dig mogen herstellen. OOSTERLAND. De Bio-Onderneming Luxemburg heeft Vrijdagavond in de con ferentiekamer de Nationale fiJto! ,40 jaren" voor een volle 'zaal vertoond, als mede reportages der feestelijkheden uft den lande: o-a. de Huldebetoogingi te A'dam; Huidigingisoptocht den Haag; Wa penschouw der Koninklijke weermacht; vlootschjouw te Scheveningen, enz. Deze reportage's vormden een voor- programlm'a van de hoofdfilm „40 jaren" De burgemeester, die, vóór hiertolede werd begonnen, het woord verkreeg, zet te hierin uiteen, dat met deze fillm! wordt getracht een beeld te geven van de maat schappelijke .en economische toestanden van 1898 tot heden, 'zoowel van Nederland' -als onze overZeesche gewesten, wiaarin men toet deze film wonderwel is ge slaagd. Een luid applaus klonk na dit inleidend woord op'. De film waarin de evbüutie dezer 40 jaren regeering zoo helder naar Voren kómt, boeide van 't begin tot het einde. POORTVLIET. Vrijdag waren eenige schoolkinderen in de Molenstraat alhier in een aldaar liggende hoop met zand be zig een gang te grhven. Het dochtertje van dhr. J. A.- Hage die Zich hier ook bijl bevond, Zou door de gegraven gang heenkruipen. Toen zij1 zich er heelemaal in bevond, stortte de Zaak in, met het gevolg, dat Zij zich er niet uit kon wer ken. Haar kameraadjeè trachtten haar echter te bevrijden, wat evenwel niet gelukte. Dhr. H. Koppenhol, die op dat oogenblik passeerde, werd door de kin deren gevraagd even te willien helpen. K. dacht dat dit maar een grapje was, maar toen zijn zoontje vroeg te helpen, zag hij dat het ernst was. K. begon spoe dig miet het Zand weg graven, waardoor het meisje spoedig uit haar benarde po sitie kon worden bevrijd. Was K. op dat oogenblik daar niet geweest, het meisje Zou zeker in de hoop. met zand Zijn gestikt. Een paar dagen later roerde Philip het vraagstuk vain Muriel's toekomstig leven aam.- Ik ga naar Engeland terug, ant woordde zij; althans nu eerst. Toch zeker naar Carillon? Neen, ik geloof niet, dat ik nu daartoe in staat zal Zijn. Maar eens zal je daar toch wel heengaan. Het is je thuis, moét je denken. Neen, dat is niet zoo. Maar ik zal er je eens al® je daar gelukkig woont, naar ilk hoop komen opzoéklen. Wat zou ik daar doen, in zoo'n groot huis, Muriel? Je zult trouwen, Carillon- Philip schudde het hoofd en zei met bitteren glimlach: Denk je, dat ik mij ooit weer zoo zal laten misleiden door een vrouw, Muriel? Neen, ik heb mijn les geleerd? Dot meen je nu; Invaar je zult wel veranderen van opvatting. Heb je.... iets van haar gehoord? Ja, vandaag juist. Zij weet nog! niet van mijn verlies. Vader bewonderde (haar ook zeer. Hij vónd, dat Zij' Zulke aaodige, levendige manieren had/ Spreek toch niet zoo! Natuurlijk! Denk je dan, omdat ik nu al mijn best doe oim) te beweren, dat ik niet om haar geef, ik geen hart heb? Toe, Muriel, laat ons nu niet ver der over haar pTaten. Het is m»ij een ware kwelling!)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2