mm Uit Stad en Provincie TARZAN, DE AAP Wat komt 5-8 October op het Havenplein Derde programma Z. R. C. Vrijdag 23 Se (pit;. 8 Brussel Vlaa|m!s; 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional; 12.50 Brussel Vlaamis; 1.50 London Reg.; 2.35 Droitwidh; 4.40 London Regional; 7 Eigen (gram-uitzending; 7.50 Brussel VI.; 8.20 Droitwidh; 9.20 London Regional; 10.10 Brussel Vlaams; 10.30 London Reg. RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 23 September HILVERSUM I. 1875 m. 8 VARA, 10 VPRO, 10.20 VARA, 12 AVRO, 4 VARA, 7.30 VPRO, 9 VARA, 10.40 VPRO, 11—12 VARA. 8 gram.; 10 morgenwijding10.20 gram.; 11 declamatie; 11.20 orgelspel; 12 grami.; 12.30 AVRO-amusementsorkest m.m.v. so list; 1.15 pianovoordracht; 1.30 vervhlg concert; 2 declamatie; 2.20 gram.2.30 2ang met pianobegeleiding; 3 Bert van Dinteren; 4 jgram.; 4.30—5 orgelspel; 5 voor de kinderen; 5.30 gram'.; 6 orgel en vicol; 6.30 letterkundig overzicht; 6.50 gram.; 7 ,,Stad en Platteland"; 7.20 be richten ANP; 7.30 beridhten; 7.35 „De Residentie"; 8 Utrechts Kamerorkest; 8-30 „Landbouwvraagstukken met een gees telijken inslag (II)"; 9 gram.; 9.30 No viteiten orkest; 10 Esmeralda; 10.30 'be richten ANP; 10.40 avondwijding; 11 cello en piano; 11.30 jazzmuziek; 11.55—12 gram. HILVERSUM II. 301.5 en 415£ m. Algemeen Program'ma, verzorgd door de NCRV. 8 schriftlezing; 8.15 berichten; 9.30 gelukwenschen; 10.30 morgendienst; 11 gram.; 11.15 viool voordracht12 beridh ten; 12.15 gram.; 12.30 „Quintolia"; 2 gram.; 2.30 declamatie; 3 zang en orgel; 4 gram.; 4.45 decla'miatie; 6.30 voor tuin- liefhebbers; 7 berichten; 7.15 Literaire causerie; 7.45 boekbespreking; 8 berich ten ANP; 8.15 Arnhemsche orkestvereeni- ging; Exegetische causerie; 9.30 Het Almelo's Christ. Mannenkoor; 10 berich ten ANP; 10.45 sportpraatje; 11 gram.; 11.5012 schriftlezing. DROITWICH. 1500 m. 12.20 het BBC-Schots orkest; 12.05 or gelspel; 12.35 George Elric'k; 1.15 decla matie; 1.35 het Quinton strijkkwartet; 2.20 militair orkest; 3.20 het Carltjon Hotel orkest; 4.05 gram.; 4.40 radiotooneel5.20 zang; 5.40 het Serge Krisch Septet; 6.20 berichten6.50 practisdhe wenken; 7.05 zang; 7.20 het BBC-theaterorkest; 8.05 Variété-programme8-35 Jack Payne; 9.20 BBC-symphonie-orkes't10 beridhten; 10.25 „My best news photo"; 10.40 Reg. King 11.20 Jack Jackson; 11.50—12.20 dansmu ziek. RADIO PARIS. 1648 m. 8.109.20, 10.10 en 12.35 gram.; 1.50 zang, 2.05 en 3.05 gram.; 4.35 zang; 5 gram.; 5.20 het Manuel-trio; 6.20 piano- voordracht; 7.20 gram.; 8.35 zang; 8.50 radiotooneel; 10.50 gram.; 11,20—12.50 nacht concert. KEULEN. 456 m. 6.50 gram.; 7.30 en 8.50 tentoonstellingst- orkest; 12.20 orkest van deRijlkisarbeids- dienst; 1.35 gram.; 2.30 poipulair concert; 4.20 gevarieerd concert; 7.50 gram.; 8.30 omroeptrio; 9.20 voor soldaten; 10.35 gram.; 10.50 omroeporkest en soliste; 12.20—3.20 nachtconcert. BRUSSEL 322 en 484 M.: 322 ta. 12.20 gram.; 12.50 en 1.30 Olml- roepkleinorkest; 5.50 gralm.1.; 6.05 en 6.50 Odn'roepkleinorkest; 8.20 pianpvpor clracht 8-50 en 9.35 Omroep-Symphoinie-prkest; 10.30—11.20 Omroepdansorkest, 484 1m!. 12.20 gram.; 1 en 1.30 Qmiroep- orkest; 1.50—2.20 gram1.; 5.20 Omroepsa- lonorkest; 6.38 en 7.05 gralm.; 8.20 „Die drei Walzer"-, pperette; 10.30—11.20 gir. TOONEEL EN FILM DE DUIVEL AAN HET STUUR De advocaat, Paul Driscoll, is met zijn verloofde, de journaliste Eve Hammand, aanwezig Ijiji een Nieuw'jaarsfuifje ten huize van zijn vriend Stevens. Diens zoon, Tony, komt kennelijk aangeschoten bin nen en wordt door zijn vader naar zijn kamer geloodst. Maar een half uur later wordt het gezelschap opgeschrikt door het bericht, dat Tony een aanrijding heeft veroorzaakt, die de dood eener vrouw! en de verminking van een kind tenge volge heeft. Stevens vraagt Paul om Zijn zoon te willen verdedigen voor de recht bank, die vermoedelijk wegens dood door schuld ©en straf van 20 jaar Zal eischen. Hoewel Eve er sterk op tegen is, kan Paul niet inzien, hoe de wereld ermee gebaat zou zijn als de jonge Stevens voor 20 jaar opgesloten zou moeten wor den. Bovendien in Stevens Sr. een goed vriend van hem. Al de vrienden, die op het fuifje aan wezig waren zullen getuigen, dat Tony, toen hij Ibij hen kwam, nuchter was en door een man in de paar minuten, die voor het ongeluk verloopen zijn, zich niet dronken kan drinken, zal Tony, wel vrijgesproken worden. Slechts één man, Sanders, wil geen valsch getuigenis af leggen, maar zijn zakenvriend zet hem het mies op de keel, zoodat hij zijn ge tuigenis, afgelegd tegenover den officier van justitie, niet onder eede durft te bevestigen. Alles gaat Zooals Paul voor zien had. Tony, wordt vrijgesproken naar aanleiding van de verklaringen van „ter goeder naam en faam" bekend staande burgers. Paul krijgt echter wel een schok als hij door den radeloozen man van de verongelukte vrouw, 'die geen gelijk heeft kunnen krijgen, wordt meegenomen naar diens huis, waar hij het derde slacht offer van het ongeluk laat zien: het dochtertje, dat door een1 ernstige ver wonding invalide door het leven moet gaan. Ook Eve breekt met Paul, voor wien ze geen achting kan voelen. Kort daarna wordt Paul, dank zij de hulp van Stevens en diens vrienden, gekozen tot officier van Justitie. Eve van haar kant, verleent al haar tijd aan een or ganisatie, die veiliger verkeer beoogt. Ook Paul richt zijn aandacht op dit steeds in omvang toenemende vraagstuk. Hij' richt ©en dienst op, die tot doel heefty de rcenschen bewust te imiaken van Ihet gevaar, dat zij veroorzaken door in be dronken toestajnd achter het stuur te zitten. Tony, heeft zich al dien tijd prachtig gehouden, maar op oen goeden dag is hij wieer dronken. Zijn verloofde, Kitty; Wooster, verlaat kort vóór hem hun club gebouw en Tony, volgt haar in 'n auto. Bij het inhalen drukt hij haar wagen over den berm van den weg en Kitty stort neer in een ravijn. Sam Nelson is hier van1 getuige geweest en hij geeft Paul een verklaring op schrift van het gevat Ditmaal is Paul niet' de verdediger, maar de achtervolger van Tony. Maar weer heeft deze omgekochte getuigen en zelfs Sam Nelson herroept zijn - getuigenver klaring. Paul staat machteloos en ieder denkt, dat hij met Steven's vader onder een hoedje speelt. Maar Paul neemt zijn laatste redmiddel te baat; hij beschuldigt yifJizelf en legt de omkooperij en de meineeden in de eerste Zaak tegen Tony. Stevens bloot. Tony, bekent en Paul heeft weer de achting en liefde van Eve her wonnen. Paul wordt natuurlijk uit Zijh ambt ontzet, maar men heeft bewonde ring voor zijn moedig gedrag en als de rechter een voorwaardelijke straf uit spreekt, begrijpen wij, dat Paul zich nooit meer zal inlaten met practijken, die hiet licht niet kunnen verdragen. ZIERIKZEE. De RTM organiseert op Zondag aanstaande een goedkoope reis j van Schouwen-Duiveland naar Rotterdam en terug. De heenreis geschiedt per eerste gelegenheid, de terugjrjeis 9 uur 's avonds uit Rotterdam. Voor verdere bizonder- heden leze men de advertentie op de 4e pagina. j Bovenstaande reis staat wel in ver- band met de Landdag der Vrijz. Her- vormden op Houtrust in Den Haag, waar- nee inook uit ons eiland dien dag bezoe kers zullen trekken. De VPRO bestaat deze maand 121/2 jaar en dat was voor dien omroep een aan- 1 leiding om leden en belangstellenden bij een te roepen op een landdag op Hout- rust. Prof. R. Casimir zal daar o.m. het woord voeren, terwijl ook korte toespra- ken uit Amerika en Zuid-Afrika zullen 1 kunnen worden beluisterd. De slotwij- dinigsisamenkioimlst staat onder "leiding van prof. dr. J. Lindeboom. j HAAMSTEDE. Evenals vorige jaren is er ook dit jaar weer een serie boeken van de Reizende bibliotheek in onze ge- J meent© gearriveerd. De uitreiking der boeken heeft plaats door den heer N. J Lijsen, iedere Zaterdagavond van 67 (o.t.), in een der lokalen der O.L. school'. Wij wekken een ieder die van lezen houdt op, van deZe goedkoope gelegenheid om zich te ontwikkelen, gebruik te maken. Er is voor „elck wat wils". POORTVLIET. Begunstigd door mooi weer werd Dinsdag in deze gemeente het 4 0-jarig re gee rings j ubileum van HM de Koningin feestelijk herdacht. Om) 9 uur werd op dien Paaschdijkschen 'wieg den optpicht opgesteld. Daarbij bleek aanstonds dat men van verschillende 'zij den alles in korten tijd in het werk had gesteld, om dezen optocht wel te doen slagen, zopdat dit wiel ©en allegorische optocht mag worden genoemd. Voordat de optocht een aanvang nam, verrichtte de jury, haar taak. De uitslag was als volgt: Paarden, lei prijs K. Keurlopi; 2- W. Geuze; 3e. M. van Ast Chrz,; 4e. Ohrt. Oosdijk; 5e. izak Oostdijk enz. Rubriek wagens: le. Koningin met lijfwacht; 2e. Kookclub; 3e. Dogkar; 4e. Ambachtswa gen; 5e. Naaicursuswagen; 6e. Vier jaar getijden; 7 e.Ketellapperswagien 8e. Ba- zarwagen; 9e. aangekleede beer. Versier de fietsen: le. Joh. Geenie; 2e. P. Koppen- hol3e. Dikkie van Poortvliet. Hierna werd een aanvang gemaakt met de route door het dorp. Voor het ge meentehuis sprak, nadat het fanfarecorps Kunst naar Kracht" het Wilhelmus had igiespeeld, de voorzitter van de feest commissie een woord tot Burgemeester en Wethouders en tot de burgerij'. Sprr herinnerde aan het feit dat onze geëer biedigde Vorstin ons Vaderland 40 jaar had mogen regeeren. Wij mochten niet achterblijven dit feestelijk te herdenken boe wijl gespaard 'zlijh gebleven in den wereldoorlog. Dit is voor een groot deel te danken aan onZe Koningin en door de neutraliteit. Ieder weet hoeveel Neder land in den loop der eeuwen aan het stalmlhiuis van Oranje te danken heeft. Spr- sprak verder den wensch uit dat de feestelijkheden een gepast verloop mo gen hebben, waartoe hij op ieder een ernstig beroep deed, dat deze dag niet in wanklanken mocht eindigen. Hij ein digde met de hoop uit te spreken, dat over tien jaar het gouden Jubileum van onZe Vorstin zal kunnen worden gevierd, waarop een driewerf hoera Iwle'rd aan geheven. Hierop voerde die Burgemeester het woord. Z.E.A. dankte allereerst den voorzitter der Oranjevereeniging om zich dan te wenden tot het comité en de burgerij. In zijn toespraak schetste Z.E.A. het verleden en heden van ons Vorsten huis ien haar gropte beteekenis. Het Nederl. Volk wil niet anders dan het Oranjehuis. Bij het einde van zijn toe spraak werd door het muziekgezelschap „Lang zal zij leven" gespeeld. Daarna volgde rondgang door de gemeente, zoo dat pl.m. 11.30 uur ontbinding van den optocht plaats, had. Des middags oml 2 uur hadden de volks spelen plaats. De prijzen werden als volgt toegekend: Broodjes happen, le pr. J. Snijders; 2e. P. Oosdijk; 3e. J. Gunter; 4e. P. Koppenhol. Ringrijden, beneden 14 jaar: le. J. Geene; 2e. J. Blaas; 3e. J. Reeders; 4e. J. Niemantsverdriiet; 5e. J. Anthonisse; 6e. J. Hage; boven de 14 jaar: 1. J. Gunter; 2. Dies Uijl; 3e. Ma- thea Oosdijk; 4e. H. Deurloo. Zakloopen: le. Dies Oostdijk; 2e. P. van Tiggele; 3e. P. Koppenhol. Eierloopen: le. Coba Geu ze; 2e. Corrie Niemants verdriet; 3e. J. Overbeeke; 4e. C. Niemantsverdriet. Na afloop werd door het muziekgezel schap door het dorp gemarcheerd, waar mede de feestelijkheden werden geëin digd. In de café's 'werd toen dansmuziek gegeven. In idieze gemeente is thans de 20ste aangifte |giedjaain betreffende het Imloni- en klauwzeer. Ben bewijs dat het zich hier ter plaatse nog pt snel voortwoekert* THOLEN. De Zaterdag jl. ten bate van het suppletiefonds voor de stichting „Zon negloren" gehouden c|ollecte, heeft in deze gemeente opigtebradht de som van f 70,24. Dieze week zijn weer twee nieuwe aangiften gbdaiah van tmond- en klauw zeer onder het rundvee en varkens, ten. gemeentehuize. STAVENISSE. Evenals vorige jaren zal getracht worden in het a-s. winterhalf jaar ie dezer plaatse een Algemeene Landbowveursus te geven. Het behoeft wel geen betoog, dat deze cjursus, .waarop voor verschillende zaiken het landbouwbedrijf rakende, een the- oretischen grondslag gelegd wordt voor deze omgeving van het grootste belang is, daar immers, voor onze streek althans de Jandbouw de kurk is, Wiaar alles op drijft. Vooral in de tegenwoordige tijds omstandigheden is het wel noodzakelijk, dat naast practische ervaring, de noodige theoretische bekwaamheid wordt opge daan. Voor jongelui, die den 15-jarigen leeftijd bereikt hebben, bestaat daartoe nu gelegenheid. Van de haven werden alhier ver scheept 1791 h.l. consium'ptie-aardaippelen 756 h,l. kriel, 325 balen uien, 35 h.l. peulvruchten en 3800 k.g: tarwe. Inge voerd werden 250000 k.g. kunstmest en vier scheepsladingen steen. Biji Koninklijk besluit is benoemd imiet ingang! van 1 November a.s., tot lid van het bestuur der waterkeering van de eialiaim'iteuze polders Oud-Kern- penshofstede en Mogjgiershil, C. Dorst A'hZ., uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar wiaarin hij zeventig jaar zal Zijn geworden. Negrin heeft te Genève medegedeeld, dat zijn regeering besloten had alle bui tenlanders, die tegenwoordig in de troe pen van de regeeriing van Barce lona militairen dienst verrichten, onmid dellijk uit den dienst te ontslaan. Dit zelfde zou ook het geval zijn met all© vroegere buitenlanders die na 16 Juli 1936 de Spaansche nationaliteit hadden verkregen. Over het algemeen is men echter te Genève van oordeel, dat de beslissing van Negrin eenvoudig een speculatie op de thans te verwachten druk der openbare meening en misschien ook wel der regeeringen op generaal Franco is, thans zijnerzijds eenzelfde be sluit te nemen. Het ergste dat er werd gevreesd Is toch nog uitgebleven: De Buropeescne oorlogswolk Is eerst voorbijgedreven. Op 't allerlaatste ©ogenblik Bracht nien de zaak in 't reine; De igroote broers 'bereikten dat Ten koste van den kleine. Ook) Holland had de laatste week Daardoor zijn zware zorgen, Maar nu wordt de soldatenjas Toch eerst weer opgeborgen. ,En waar er onrust was ontstaan In tal van huisgezinnen Daar schijnt voorloopig toch de hopip Het van de vrees te winnen- De politieke atmosfeer Blijft echter zwaar geladen; We leven immers in een tijd Vian brute oorlogsdaden 1 Europa is één legerkamp En niemand kan bevroeden Of, na de stilte van vandaag, Niet morgen storm'en woeden. J.S. Geïllustreerd vervolg verhaal voor de jeugd door Edgar Rice Burroughs 52. Onmiddellijk na het schot zag d,Ar- mot, dat er een m'ensdh languit de nut inviel en op hetzelfde opgenblik bemerkte hij, dat hij1 op zijn vriend en helper, Tar zan van de Apen, geschoten;1 had- Met een kreet van ontsteltenis sprong d'Arnot naar ide aapmensch toe, tilde diens hopfd op, riep Tarzan bij zijn naam', doch kreeg geen antwoord. Hij leg,de zijn' oor op het (hart van Tarzati en hoorde dit tot zijn blijidschap nog kloppen. d'Arnpt waschte het gezicht van Tarzan af en bemerkte nu, dat het schot alleen een vleesdhwOnd had veroorzaakt. Door het koude wiater hel bewustzijn spoedig terug en d'Arnot verklaarde zijn 'vreeselijkle vergissing). Lachend Zei Tarzan: „Het is niets, ver geet het maar gauw". Een week lang (hielden 'Zijl irust. Ze konden nu gemakke lijk samen Fransch praten. Tarzan las, imlet een gebroken (hart, de afscheidsbrief van Jane. Wiaar lag dat Amerika, 'waar ze (heengegaan was? Het duurde lang, eer hij, hoewel nog gebrekkig, de uitiegjgjing van d'Arnot begreep. Hij be sloot nu haar le Vplgen en op te sporen. Die volgende morgen gingen de mannen op wieg, en liepen in npprdelijke richting langs de kust. Ze droegen wapens, amu m|unitie en voedsel. Meer dan een maand 'Zetten zij' hun tocht vpprt Zonder ergens een spopr van nienschelijk leven te ont moeten, tp,t ze op zekere dag bij een open ruimte kwamen, waia.r in de nabij heid verschillende gebouwen Tpnd een stevige blokhut stonden. Tarzan, gevolgd diopir d'Arnot stak ihet veld over, hij hield het hoofd fier opgeheven, de tropische zon scheen pp Zijh gebruinde huid. Het do;rp bleek een Fransche missie te zijh. Zij Werden verwelkomd en bleven daar, tot de negerinnen kleeren vopr hen had den gemaakt, 'Zopdat zij hun reis konden vervolgen. Tarzlan van de Apen was op deze buitenpost vpjor hel eerst met de beschaving iii aanraking gekomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2