Gratis lessen Bernhardt ADVERTENTIES. HUIJSMAN Sluiting weg DE BRAND VAN MOSKOU" KOSTERS Scheer mesjes Kermistijd Regentijd! Hevea Rubberlaarzen P. BEZUIJEN In Breukbanden Fa. J. W. Gudde Verlovings ringen Wilt U een goede Vulpen „DE NIEUWE BOEKWINKEL" J. VOLKERI Oranje- Filmvoorstelling Leverworst. SUCCESJES Puike Aardappelen, Zaaitarwe te koop, BERICHT. Uit Stad en Provincie Heden overleed, zaoht en kalm, onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Francina Johanna Kluit, geb. van der Salm, in den ouderdom van 80 jaar. 4 September 1938. Legerplaats Oldebroek. Huize „Zonnemaire". Uit aller naam, H. G. KLUIT. De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 8 Sept. 1938, des nam. te één uur op de Alg Begraafplaats te Zonnemaire Algemeene kennisgeving Heden overleed te Kortgene, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Suzarina v. d. Weele, Wed. van J. J. de Koster, in den ouderdom van bijna 87 jaar. Renesse, 7 Sept. 1938. C. M. DE NOOIJER-de Koster. J. M. DE NOOIJER en Kinderen. j 1. overleed te Se- rooskerke, mijn geliefde Pleeg moeder en onze Tante, Jacomina Willemina Kosten, geb. Boot. Haamstede, 7 Sept. 1938 Fam. W. J. v. d. BERGE. Dij vonnis van de Arrondissements- Reohtbank te Middelburg, Eerste Kamer, dd. 5 September 1938, is in staat van faillissement verklaard: L. M. BOLLEDeurloo, manufactu rer, wonende te Oosterland, met benoeming van den E A. Heer Mr. C. E. Muller tot Reohter-Commissaris en van ondergeteekende tot Curator Mr. W. NIEUWENHÜIJ8EN. Zierikzee, 7 September 1938. Havenpark A 335 Mondarts Tel. Int. 3 Zitdag des Donderdags 10-12 uur Hotel NELISSEj Sint-Maartensdijk OOGARTS. Spreekuur in het Wijkge- bouw van het Groene Kruis op Vrijdag 9 Sept. van 10—3 uur. Telefoon 264. Afwezig van 16 Sept. tot 2 October. Ee stvolpend spreekuur 7 October. Wenscht U een orlma BRIL? Loopt even aan bij C. BERGMANS, Gedipl Optioien tegenover 't Wijk- gebouw. Daar vindt U Brillen in alle prijzen Ook v. Brilreparatie uw adres. Het Gemeentebestuur van Stave nisse maakt bekend, dat een ge deelte van den Stavenisserweg, no. 17 van den legger der wegen en voetpaden in de Gemeente Stavenisse, van Maandag 12 dezer tot nadere aankondiging, voor het verkeer in beide richtingen met motorrijtuigen, rijwielen, andere rij- en voertuigen en vee, afgesloten zal zijn. Stavenisse, 5 September 1938. II De film van de Federatie, op Donderdagavond 8 Sept., 8 uur In 't Gebouw, 't Vrije Toegangspr. 25 ct. (bel. inbegr.) KINDERFILMS des middags om 5 uur. Kaarten bij de bekende adressenHoumes, Sohuithaven, Ilamelink, Onde Haven. Uijl, Nieuwe Haven. Plaatsbespreking d 10 ct., op ver toon van toegangsbewijs, s middags aan de zaal van 1- tot 2 uur. Donderdag op het marktterrein Opgelet'. Gummi- en Olie- Jassen, Pijpen, Broeken, Schorten en Mouwen Alleen de beste kwaliteit en de laagste prijzen bij op deri Hoek - v h. Gast zijn wij rijk gesorteerd in modellen en maten Paskamer beschikbaar Bandage - Zierikzee Mol 307 Ook voor uw verpakte ge neesmiddelen, verbandstof- fen, verplegingsartikelen en parfumerieën, het aange wezen adres. MOTIRERS brengen geluk Graveeren en blijvend geschenk gratis Adverteeren doet verkoopen. Bekijkt IJ dan de collectie eens in: Enorme sorteering. Vulpennen met 14-karaats gouden pen vanaf f 1,50. Demonstratie zonder eenige verplichting. Schuithaven A 4 - Tel. 168. Hedenavond acht uur: Legerzaal - Poststraat Boeiend programma - Entree 10 ct. Te koop van prima velden: Alle soorten Pootgoed Origineele en 1e nabouw Zaal- tarwe. Beleefd aanbevelend, L. Kristelijn, Telef. 11Scharendijke 70 stuks Illuminatie-lampjes met fitting, slechts even gebruikt, spotkoopje. H. J. BAX, Nieuwstr. Van af heden dagelijks versch de van ouds bekende Beleefd aanbev., A. SCHELL. Zij, die zich met ingang van 1 OCT. 1938 op ons blad abonneeren, ontvangen de in September verschijnende nummers GRATIS. A.s. Donderdag met de kermis Rijwielstalling, 10 cent per rijwiel, onder toezicht. Kermisbezoekers van uit Schouwen door de Nobelpoort en dan bij den Verkeersspiegel rechtsaf. Beleefd aanbevelend,. Garage C. H. VAN OEVEREN, Zierikzee Telefoon 77. Van 1-4 regels f 0,60 Vanaf heden beschikb. siamb. ster BEER no. 220 1e pr. winnaar laatst gehouden varkensfokd. M'burg. Tegen billijke verg. overal te ontb. Moelker, stamb. varkensf. Serooskerke. Tel. 1. Te koop: Patate-Frite-wagen. Adres: DU PONT, Van Dedem- dwarestraat 15, Bergen-op-Zoom, of Draaimolen markt. Werkpaarden te koop, bij L. J. H. Koopman, Nieuwerkerk. Vleesohhouwerij F. KOOPMaN. LAMS- EN SCHAPENVLEESCH. Nu Varkenspootjes, 15 oent per 5 ons. Goedgekeurde Juliana-Tarwe, cijfers 99. D. v. d. SLUIS, Roodedorp, Z'zee. Speciale aanb. Tandem le kwaliteit, oompl. met liobt, voor den zeer lagen prijs van f45.zeer geschikt voor scholieren b.v. Garage C. v. d. BOUT f 1,60 per H.L., bij C. v. d. Wekken, Gat van Westen, Tel. 142. Biedt zich aanFlink persoon als Commissionnair in Aardappelen en Uien. BrievenAgent D. v. d. SCHELDE, Noordwelle. Verloren tusschen Brouwershaven en Zierikzee Bruine lederen Pantoffel. S.v.p. terug bij S. VAN WOUWE, Nieuwstraat, Brouwershaven. EEN VAARSKALF TE KOOP, puike bonte Aardappelen, 3 ct. per kilo, ook voor winterprovisie. M. DE BAKKER, Zierikzee. le nabouw Juliana, f 11,50 per 100 kilo. - C. PADMOS, Eikerzee. Te koop: Puike Eetaardappelen f 1,75 per mud. D. Legemate, Zuidhoek, Zierikzee. Te koopEen nieuw overjarig Bato Jongens-Rijwiel voor Jagen prijs, bij H. J. LANDMAN, Korte Nobelstraat, Zierikzee. Te koop Donderdag a.s. KALFVAARS. PLEIN. Vleeschhouwerij SIMMERS. Dagelijks prima LAMS- EN SCHAPENVLEESCH. Ter voorkoming van teleur stelling wordt men er nog maals aan herinnerd, dat na 10 uur op den dag van uitgifte der courant geen enkele advertentie meer kan worden aangenomen. Alleen familieberichten kun nen iets later worden inge zonden. DE DIRECTEUR. KNOBELRIT M.C. .SPARTA. Met voldoening kan de Motorclub „Sparta" op de Kuobelrit, die zij' Zon dag voor baar leden en andere liiefheb- bers heeft georganiseerd terugzien, want, ondanks de minder gunstige weersom standigheden, was de deelnamJe grooter dan zij tot nu toe ooit geweest is, al is het aantal van 25' voor ons eiland tocJh feitelijk, gezien het aantal rijwiel-, mo tor- en autorijders npg toilaar heel be scheiden te noemen. Over het algemeen bad de rit een vlot verloop en deden de 'enkele buien, die de deelnemers op hun tocht te verwerken kregen geen afbreuk aan de gioede stem ming en hoewel het in het begin mis liep (daar de controleposten niet al le op tijd op hun standplaatsen aanwe zig warenkwamen (alle deelnemers (ook die op de fiets) binnen! den gestelden tijd binnen. Als knobelstatiojis -waren vastge steld: Noordwelle, Scheiphoek, Renesse, Haamstede, Vliegveld Haamstede en Wes- tensdhouwen terwijl de start oim! kwart voor drie „Cpndordia" plaaits Vond. De prijsuitreiking vond des avionds plaats in het „Huis van Nassau" waaraan ■gezellig samenzijn whs verbonden, waar aan de bekende Blue BirdsbaucL haar me dewerking verleende. De vice-voor. zitter, de heer C. van den Bout, reikte de prijzen uit en richtte hierbij' Woorden van dank tot allen die aan het welsjlagen van den rit hadden medegewerkt, waar bij hij1 de hoop uitsprak dat het aantal deelenemlers het volgende jaar weer groo- ter zou zijn. Hierbij geven we den uitslag: le prijs M. C. de Vlieger 28 pnt., 2e S- Schot 26 pnt., 3e Mej. C- Gilden Rot terdam (wlelrij'dster) 26 pnt., 4e C. W| Verton 25 pnt., 5e M. Muire 24 pnt., 6è Karei Hogerheijde 24 pnt., 7e C. Mper- ,miond 24 pnt., 8e P. Sies Jr. 23 pnt., 9e J. D'. Viergever 23 pnt., 10e Joh" Koevjoets 23 pnt., lie Mej. C. Koevoets 22 pnt., 12e Bi. A. M. Koevoets 22 pnt., 13e A. Koevoets 21 pnt., 14e I. Verton 21 pnt., l!5e C- P. H. van den Bout 21 pnt., 16e Mej. H. Gilden—Koevjoets 21 pint, 17e H- L. Moerland 20 pnt. Een prijs voor bijzondere prestatie1 (per rijwiel) verwierven Mej. A. M. Verton en de heer H. Volkeri. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 7 September. f1500: 3367, 21784. f1000: 5905, 6696, 21612. f400: 4444, 12131. f 200: 16917, 16924, 20652. f 100: 10672, 13425, 13782, 16399, 18878, 21213. ZIERIKZEE. Wij vestigen de aandacht op de in deze editie voorkomende ad vertentie, waarin wordt aangekondigd een Oranjefilmvoorstelling in het gebouw van het Leger des Heils in de Poststraat. Een serie belangrijke gebeurtenissen be trekking hebbende op de Koninklijke Fa milie, Zal op het witte doek worden ge bracht, o.m. verloving en huwelijk van H.M. Koningin Wilhelmina met Prins Hen drik, geboorte en jeugd van Prinses Ju liana, haar huwelijk met Prins Bernhard etc. Door bemiddeling van den filmope rateur J. de Groot alhier, is het moge lijk deze actueele voorstelling te houden CORRESPONDENTIE Vele berichten en verslagen moesten door den grooten voorraad copy tot mor gen overstaan. De Red. TELEGRAMMEN Doodelijk auto-ongeluk Op den Rijksweg onder de gemeente Eemnes is fieden (Woensdagochtend een auto, welke uit de richting Am sterdam kwam, waarin, behalve den be stuurder, mevrouw v. d. Sluis uit Baarn was gezeten, tengevolge van den mist van den weg geraakt en tweemaal over den Zijkant geslagen, waarna de wagen tot 'staan kwam. De bestuurder bleef ongedeerd, doch mevrouw v. d. Sluis was onmiddellijk dood. Het lijk en de auto zijin in beslag genomen. Groote brand te Borculo In den nacht van Dinsdag op Woens dag is, door niog niet bekende oorzaak, branld ontstaan in een perceel in de Hof straat te Borcülo, bewoond door de fa milie Wlierike. Een motorrijder die om streeks half 3 door de Hofstraat reed, ontdekte den brand. Hij waarschuwde on middellijk de bewoners. Ook de brand weer was spoedig ter plaatse. Het vuur had echter reeds zoo'n grooten ontvang aangenomien dat oiok de aangrenzende huizen, een schoenmakerij, 'een huis van de familie Van Leeuwen en een druk kerij !m|et Woning van de familie Hu,es- kes, Waren aangetast. Het gezin van Van Leeuwen wist zich spoedig in veiligheid te stellen. De familie Hueskes was af wezig. Met alle macht werd' het vuur bestreden. Men kon echter niet voorko men dat de huizien geheel uitbrandden. Die belendende perceel en, een winkelpand ien een kapperszaak,, kregen veel water schade. De schade wpirdt djopir verzeke ring gedekt. Kind verdronken Dinsdagmiddag is het 6-jarig zoontje van de familie Rointeltap te Amster dam, bij' het spelen, in een gracht aan de Graaf Aalbredhtlaan gevallen en ver dronken. Zijn makkertjes hebben direct hulp gehaald. Het kind was spoedig op het droge. Men heeft daarna nog ver geefs een uur kunstmatige ademhaling toegepast. j j Willen Sudeten-Duitschers lijd winnen Na het onderhoud toilet President Be- nes j, zouden de Sudeten Duitsdhe afge vaardigden zich naar Hodza begeven om er den tekst der nieuwe regeeringsvo.o r- stellen in ontvangst te nemleai. De Minis ter-President heeft vergeefs op hun komst gewacht. Havas zegt dat toten nog niet weet of hier sprake is van misverstand of dat de Sudeten Duitsdhers tijd hebben willen willen. Slachtoffers van een landmijn Dinsdagav'ónd is aan de Noordelijke grens van Palestina een landmijn ont ploft, jiuist o|p het oiogenblik dat een aintopatrouille passeerde. Twee soldaten werden gedood en vier gewond. Bergspoorkabel gebroken Nabij Neira. aldus luidt een bericht uit Manizales (Columbia), is de kabel van een bergspoor gebroken, tengevol ge waarvan verscheidene wagens in de diepte stortten. Vijf personen vomden daarbij den dood- Verscheidenen werden gewond. Japanneezen schieten weer oen verkeervllegtulg neer Officieel wordt meegedeeld, dat de Ja- pansche luchtstrijdkrachten wederom een vliegtuig van de „Eurasia" hebben neer geschoten op '30 mijl ten Zuid-Westen van Har.lkau. Het feit heeft zich Dinsdag middag voorgedaan. Later bleejc dat de Japa'nscho piloten, aldus het agentschap Domei, J^et vliegtuig blijkbaar vtoor een Chineesche machine hebben aangezien. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 7 Sept. Totaal aanvoer 1805 stuks. 89 paarden, 28 veulens, 154 magere runderen, 506 vette runderen, 25 vette kalveren, 387 graskalveren, 386 nuch tere kalveren, 192 schapen en lammeren, 1 varken, 37 bokken en geiten. Vette koeien, le tot 73, 2e tot 62, 3e 42—52; vette ossen, le tot 69, 2e tot 59, 3e 4250; vette kalveren, le tot 95, 2e tot 85, 3e 6068; schapen, le tot 45, 2e tot 35, 3e tot 30; lammeren, le tot, 50, 2e tot 45, 3e tot 40; graskalverenj, 2e to|t 52, 3e tot 42; nuchtere kalveren, le to|t 53, 2e tot 48, 3e tot 43; slacht- paarden, le toit 50, 2e tot 45, 3e tot 35. cent per kilogram. .Schapen, le tot 25, 2e tot 20, 3e tot 17; lammeren, le tot 16, 2e tot 13, 3e tot 10; nuchtere slachtkalveren, le tot 14, 2e toit 10, 3e tot 7; nuchtere fokkal- veren, le tot 25, 2e tot 22, 3e tot 20; s'lachtpaarden, le tot 210, 2e tot 175, 3e tot 100; werkpaarden, le tot 350, 2e tot 280, 3e tot 180; hitten, le tot 245, 2e tot 195, 3e tot 100; veulens, le tot 125, 2e tot 100, 3e tot 50; stieren, le tot 280, 2e tot 210, 3e tot 150; kalfkoeien, le tot 290, 2e tot 230, 3e tot 150; melk koeien, le tot 285, 2e tot 230, 3e tot 160* pinken, le toit 160, 2e tot 120, 3e tot 90; graskalveren, le tot 45, 2e tot 35, 3e toit 25; bokken en geiten, le tot 15, 2e tot 11, 3e tot 5 gulden per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel matig, prijzen iets stijver; stieren, aanvoer flink, handel redelijk, prijzen prijshoudend; vette kalveren, aanvoer kor ter, handel kalm, prijzen als Maandag; schapen en lammeren, aanvoer matig, handel vlot, prijzen iets hooger; nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer iets kor ter, handel tamelijk, prijzen als vorige week; veulens, aanvoer korter, handel ta melijk, prijzen iets stijver; paarden, aan voer kleiner, handel matig, prijzen sta- tionnair; kalf- en melkkoeien, aanvoer korter, handel stil, prijzen als vorige week' vaarzen en pinken, aanvoer gewoon, han del flauw, prijzen stabiel; graskalvere' aanvoer kleiner, handel matig, prijzen on veranderd; bokken en geiten, aanvoer kor ter, handel flink, prijzen iets hooger. Buitenlandsch Weeroverzichl Ben uijgCstrekt gebied van lagen druk, waarin verscheidene kernen voorkomen, strekt sfliclh uit over Engeland, het Zuide lijk deel van de Noordzee, o|nze om- I geving, Noord-Duitschland en de Rand staten. In het Wiesten, op den Odeaam, I is de luchtdruk hoog. Een uitlooper van hoogen druk ligt over de Noorsche Zee en reikt tot in Scandinawië. In Schotland en Scandinavië is de wind matig ,uit Noord-oost. In Zuid-Scandinavië is de lucht (beetrokken met regen in Denemar ken. Overigens is de lucht gedeeltelijk bewolkt. De temperatuur is in dit gebied nog boven normaal. In Ierland, Zuid- West-Engeland en West-Frankrijk waait 'een matige tot krachtige Noord-Weste lijke wind bij' gedeeltelijk bewolkte lucht. Overigens is in West-Euroca de wind (meest zwak uit Westelijke tot Zuidelijke richtingen. De bewolking is meest zwaar toilet (pifaatselijk regen. De temperatuur is hier vrijwel onder normaal. Voor morgen wordt nog 'meest zware bewolking verwacht met kans op eenigli regen. Het zal later vermoedelijk iets warmer worden. De wind zal verander lijk van richting Zijn en met Zwakke tot matige kracht wiaaien. INGEZONDEN STUKKEN (Buiteti verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden ■Mijnheer de Redacteur, Morgen, Donderdag 8 8eptzullen langs de huizen der ingezetenen en op straat speldjes ten verkoop worden aangeboden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de on- en minvermogende verpleeg den in het sanatorium ,/8onnevanok« te Harderwijk. In genoemde inrichting worden per sonen verzorgd van allerlei gezindte en richting, ook uit Zierikzee. Maar niet ieder is in staat zeil de kosten te dragen van een meestal langdurig verblijf in zoo'n ziekenhuis. Daartoe is in 't leven geroepen een hulp- of suppletiefonds, waardoor de minst draagkrachtige patiënten worden gesteund. Volgens de laatst mij bekende mede- deeling hielp het Suppletiefonds 130 van de plm. 180 verpleegden. B. en W. van Zierikzee hebben verlof gegeven voor oolleoteeren. Laat ons nu, door de meisjes-oolleotanten niet teleur te stellen, medewerken om de zorgen van vorenbedoelde t.b.o.-patiënten te helpen verlichten. U. M. d. R. beleefd dankend voor ver leende plaatsruimte, Hoogachtend, Uw dw W. DE BRUIJN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 3