U Voorjaarsschouw. j ADVERTENTIES. Afwezig Paardensproeimachine AANKONDIGING. Bouwland CARTONS Bouwland, PAKTOUW Zeeuwsche Opleidingsschool voor Notariaat, Registratie en Invoerrechten Accijnzen INSPECTIE Voor Boekhoud- Belasting- moeilijkheden P. TROOST, BERICHT. Boekhandel H. G. KROM Ondertrouwd M. DE LOOZE en P. M. LOKKER. Zierikzee, 8 Juli 1938. Getrouwd C. M. QUARLE8 VAN UFFORD en Ds J. VEEN, die, mede namens wederzijdsohe ouders, dank zeggen voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden Breukelen, 7 Juli 1938. Heden overleed zaoht en kalm, na een langdurig geduldig lijden, voorzien van de Sacra menten der Stervenden, mijn geliefde Echtgenoot, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, JACOBUS RODOE, in den ouderdom van ruim 70 jaar. Uit aller naam, C. RODOEBossaert. Zierikzee, 9 Juli 1938. Den 18 Juni 1938 overleed te Cincinnati (Ohio) de Heer HUGO KUYPER in dén ouderdom van 91 jaar, nalatende vrouw en 3 kinderen. Mrs HUGO KUYPER en Kinderen. Door dezen betuigen wij onzen oprechten dank voor de belangstelling bij het overlijden van onze Moeder, D1NA JACOBA SCHOONEN Moermond. Uit aller naam, A. I. SCHOONEN. Voor de vele blijken van belang stelling, ontrangen ter gelegenheid onzer vijfentwintig-jarige Echtver- eeniging, betuigen wij onzen harte- lyken dank. St. Annaland, 9 Juli 1938. ADR. DE WILDE. P. C. DE WILDEvan Luijk. Woensdag 13 Juli tot en met Maandag 25 Juli TANDARTS LA SEUR Algemeene Ledenvergadering der IJsclub Haamstede en Burgh op Dinsdag 12 Juli a.s. 's av. 8V9 uur (w.t.) in Hotel DE KOSTER, Burgh Opkomst zeer gewenscht I Landbouw Sociëteit „Ceres" Zonnemaire Een in zeer goeden staat verkeerende te koop, bij den8eor. JOH. v. d. BIJL. De VOORZITTER van het Water schapsbestuur van SCHOUWEN Doel te weten dat op Donderdag 14 Juli 1938 des namiddags 2 uur, zal gehouden worden eene Spoedeischende Openbare Algemeene Vergadering van het Waterschapsbestuur in 's Landskamer te Zierikzee Zierikzee, 8 Juli 1938. De Voorzitter voornoemd, S. J. GAST. Publieke Verkooping Notaris B1ERMASZ te Zierikzee zal, Dinsdag 12 Juli a.s., des voormiddags elf uur (zomertijd) in het Hotel Juliana" aldaar PUBLIEK VERKOOPEN: 5 Hectaren 54 Aren 80 Centiaren (13 Gem. 93 R.) aan den Meeldijk, in het Zuider- Nieuwland te Zierikzee. Tot rooven oogst 1938 in pacht bij de heeren W. A. Geluk en L. C. Bolijn. Veilingen otitiën en -kaartjes bij den Notaris verkrijgbaar. Goederendienst Zierikzee- Middelburg-Vlissingen v. v. Vertrek Maandag 6 uur 30 en Woensdag 9 uur 30 naar Middelburg en Maandag 3 ure en Vrijdag 9 uur 30 van Middelburg. Aanbevelend, J. L. VAN DUIVENDIJK, Telef. 245 - Zierikzee. verkrijgbaar 3 cis. per stuk, aan hat Bureau van dit Blad. Voorlooplg bericht. Notaria M. C. VAN DEN BOUT te Renesse zal op nader te bepalen dag en uur, in het Café Kooman te Scharendijke ten verzoeke van de Familie EVERTSE, in het openbaar verkoopen Gemeente Eikerzee 1 h.a. 28 a. 90 c.a. (3 gem. 27*/4 r.) nabij het dorp. In pacht bij dhr. T. F. van den Bout, tot r. 0. 1938. Te aanvaarden r. 0. 1938. te koop 30 cl. per K.G bij partij 25 cl. per K.G. Adres Bureau van dit blad. SecretariaatBREE 48 MIDDELBURG (Telefoon 295) DOCENTENB. A. van Verre, oand.-notarisMr. A. J. G. C. C. Mes, repetitor en Dr. K. Spruit, leeraar M.O. boek houden te Middelburg Mr. P. M. W. J. van der Sllkke, advocaat te VlissingenH. R. Heerema, Ontvanger der Reg. en Dom te Bergen op Zoom en C. A. Mulder, Inspect, der Dir. Bel. te Terneuzen. Vereisohte tot toelating Eindexamen H.B.S. (A of B) of Gymnasium. Eenige opleiding In Zeeland Voor Cursisten uit Schouwen en Duiveland worden de lessen zoo danig geregeld, dat niet te Middelburg behoeft te worden overnacht. Bij slagen voor Registratie of Invoerrechten en Accijnzen voor 1943 verzekerde levenspositie Aanvang van den nieuwen oureus19 September 1938. Uitgebreid prospectus wordt op aanvraag gratis toegezonden. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap SCHOUWEN vestigt de aandaoht van belang hebbenden op de aangeplakte af- j kondiging van de op den 16 Juli 1938 en dagen en tevens op de navolgende bepaling der Keur van 16 Decem ber 1935 „De landgebruikers zijn bij „bet schoonmaken en zuiveren „der peilslooten verplicht te „zorgen, dat het oor, sek en „ander vuilnis, niet op de zij- „kanten van het land wordt „geborgen, maar te hunner „keuze of op het land op „minstens 1 decimeter afstand „van den kant wordt geborgen „of over het land gespreid of „geheel daarvan verwijderd „wordt". Bjj deze inspectie zal bizon der gelet worden op de af gevallen kanten. Bovendien deelt bet mede, dat deze inspectie geheel ge lijk is aan de Najaarsinspectie. Zierikzee, 24 Juni 1938. Het Dagelijksoh Bestuur voornoemd, 8. J. GAST, Voorzitter. P. A. G. VAN DIJK, Ontv.-Griffler en BOEKHOUDBUREAU Dorpsweg 339, Sommelsdijk KUNT ER VAN OP AAN dat het de beste artikelen en de beste zaken zijn, die regelmatig in deze advertentie kolommen voor komen Ter voorkoming van teleur stelling wordt men er nog maals aan herinnerd, dat na 10 uur op den dag van uitgifte der courant geen enkele advertentie meer kan worden aangenomen. Alleen familieberichten kun nen iets later worden inge zonden. DE DIRECTEUR. Kantoorboeken, Kantoorartikelen, Bureau- en Schrijfbe- noodigdheden bij Havenplein Zierikzee Ongelezen Couranten te koop, 4 5 ets. per KG., aan het Bureau van dit blad. Des middags wordt via Philippine naar W'est-Zeeuwsch-Vlaanderen gereden en- wel tot Sluis, waar weder een ontvangst plaats heeft en wiel op het oude Stadhuis bij monde van den burgemeester, den heer A. F. J. Aernaudts. Na het bezichtigen van het oude stadje en gebruik van café gramique, wordt de tocht voortgezet met leen bezoek aan het Zwin en aan de duinen bij Cadzand. Voor Woensdagmorgen staat op het programma bezichtigen van Middelburg en te half twaalf officieel© ontvangst op het Stadhuis door het gemeente-be stuur bij monde van den burgemjeester, den heer M. Fjernhout. Te half tien wordt een koffiemaaltijd gebruikt in den Kloos tergang van de Abdijgebouwien. Des middags volgt een autotocht naar Veere ion van daar over Gapinge en Se- rooskerke naar Domburg, om vervolgens* langs Westkapelle, Zoutelande, Biggeker- ke en Koudekerk© Vlissingen te berei ken, waar in Brittannia de feestmaaltijd plaats heeft en het Westkapielsche zang koor onder leiding van den hiéer P. de Rooij zich zal laten hooren. Voor Donderdagmorgen vermeldt het programma bezoek aan de havien, het bunkerstation, de sluiswerkien ©n de Bou levards te Vlissingen. Des middags zal Zuid-Beveland bezocht worden en geneden worden o.a. door den zak van Zeeland's grootste eiland, ter wijl ook de heuvel van dien heer Wabek© te Wemeldinge een der onderdeelen van het programma uitmaakt. Vrijdag komt Schouwen en Duive land aan de beurt, waarheen onl 9 uur gevaren wordt. Na aankomst te Zierik zee heeft op het stadhuis de ontvangst plaats bij monde van bhgemreester mr, J. Schuurbeque Boeij-e, en des middags wordt naar de belangrijkste en meest bekende plaatsen van Schouwen gereden, als liet vliegveld, die gemeente Haam stede, enz. lenz. Tegen den avond wordt buiten om naar Vlissingen teruggevaren. Zaterdagmorgen wordt Ierseke met de oesterbedrijviön enz. met een bezoek der dames en heeren vereerd en vandaar gaat het naar Bergen op Zoom, waar de af- scheidslunch wordt gehouden. FINANTIEEL NIEUWS Koersen van 4 8 Juli Philips 264V, 260 344 4531/, A'dam Rubber 235 2293/, 1558/, 233 162 262 1091/. 108 Zondagartsendienst Zierikzee Dr. van Hopjrti en Djr. Verspijck. LANDBOUW EN VEETEELT Geen vermindering heffing vroegere aardappelen Op de vragen van het Tweede Kamner- lid den heer Groten betreffende de hef fing op vroege aardappelen, heeft de minister van Economische zaken geant woord: Het is den minister bekend, dat 'het vroege aardappelgewas in sommige stre ken des lands door vorst en andjere weersomstandigheden heeft geleden. Het is dan ook te verwachten, dat leen min der overvloedige oogst, dan waarvoor verleden jaar afzet moest worden ge zocht, ter veiling zal worden aangevoerd. Voorshands kan echter nog niet wor den gezegd, dat die oogst zeer gering zal \ziijn. Door de kleinere aanvoeren is, mede wegens den geringen voorraad oude aardappelen, de prijs aanvankelijk hoog geweest. Deze is thans weliswaar terug- geloopen, doch bevindt zich nog op een, aanzienlijk hooger niveau dan verleden jaar in dezen tijd, toen reeds enorme hoeveelheden aardappelen onverkoopbaar bleken te zijn. Daar over het verdere prijsverloop mo menteel nog weinig is te zeggen, is het zeer wel mogelijk, dat de telers gedu rende de geheele campagne een loonende prijs voor hun product zullen ontvangen. In verband hiermede kan niet worden toegegeven, dat de heffing van f 50 per H.A. onmogelijk door de telers zal kun nen worden betaald. Bij daling van den prijs zal, gelijk vorige jaren is geschied, een minimum prijsregeling dienen te worden ingesteld, waarvoor de gelden, afkomstig uit de heffing, zullen moeten worden aangewend. Gezien het onzekere prijsverloop kan op dit oogenblik uiteraard niet worden ge zegd of deze gelden geheel of slechts ten deele zullen worden aangewend. Onder deze omstandigheden is de mi nister niet bereid het nemen van maat regelen tot vrijstelling of vermindering der heffing in overweging te hemen. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 30. Anna Maria, d. van E. A. de Looff en H. C. Verburg; 30. Jan, z. van C. Legemaate en J. van der| Welle: 1 Juli. Johanna Hendrika Maria, d. van J. Th. Gilden en H. J. M. Koe- voets: 4. Neeltje Pieternella Maria, d. van J. Krijger en M. Krijger. Overleden: 1 Juli. Willemina van der Cingel, 67 j., wed. van J. Krijger; 3. Johanna van Gilst, 74 j., echtge. van H. L. Kardol; 4. Willem Dalebout, 53 j., ongehuwd. Hoog- en laagwater te Zierikzee Hoogwater: Laagwater: 10 Juli 1,09 13,37 6,55 19,24 11 Juli 2,01 14,23 7,37 20,06 ONDERWIJS Eindexamen R.H.B.S. te Zierikzee Afdeeling A. Geëxamineerd 3 vrouwe lijke en 5 mannelijke ©andidaten. Geslaagd: mej. A. Prosman te Brou wershaven en de heeren T. K. de Oude, P. Regoort en L. F. van Wijck te Ziiew rikzee en A. Gast te Brouwershaven. M U L.O.-Examens - Goes Vrijdag slaagden voor diploma A: J. F. Blommaert, L. de Ronde en J. Ai Rotte te Zierikzee, M. v,an der Sande te Nieuwerkerk en M. C. Duijnhouwert te Haamstede, alle leerlingen van de Openbare Mulo-School en C.a Roggeband te Brouwershaven, D.a J.a van de Panne te Scharendijke, F. Kik ten L. Koelmans te Bruinisse en J. P. van Eden PetersH man te Noordwelle, alle leerlingen van de Ghr. Mulo-School te Zierikzee. Voor diploma A en B, slaagde: J» bij de Vaate Sz. te Zierikzee, leerling! van de Ghr. Mulo-School. SPORT Z.S.C. Zierikzee I Goes I Het 1ste elftal der roodzwarten ont vangt Zondag Gqes I. Waar in den strijd om het Goessche Wapenschild Zierikzee zoo'n onverwachtsche zege wist te be halen zal Goes er ditmaal wel alles op zetten om daarvoor revanche te nemen. Aan onze stadgenooten om te bewijzen dat die zege geen toevaL wasl Als zij uitkomen zooals de E.C. de ploeg heeft opgesteld en ier van 't begin af aan snel, open spel wordt gegeven zullen, de gasten ongetwijfeld hun handen vol hebben. Het Zierikzee-èlltaT ziet er als volgt uit: A. Volkeri d.; J. Volkeri ten, J. van den Hoek a.; J. B Buijse, J. vaiü Bergen en A. J. Bravenboer m.; P. L. van Doorn, M. Krijger, A. M. Klaasse, A. Koster en D. C. Viergever v. Reser ves: J. SChoiOnen en H. Volkeri. Aanvang 3 uur. De Tour de France Goed werk van Hellemons. Omtrent den 4en dag van de Tour de Franoe kan het volgende worden gemeld ln drie deelen werd de weg Nantes- Royan afgelegd, een totaal van 228 km. Drie aankomsten waren er, maar slechts één dagklassement, zoodat men tenslotte tooh van één etappe moet spreken. Voor wat aangaat de twee eerste bedrijven van dezen ingewikkelden dag, hebben onze landgenooten zioh behoorlijk gedragen. Zij kwamen allen mee en allen in het hoofdpeleton. Het laatste bedrijf speelde zioh al{ van La Roohelle tot Royan over een afstand van 83 km. en hierin heeft Hellemons een hoofdrol gespeeld. Op 9 km. voor de eindstreep zag hij zijn kans sohoon om weg te loopen. Hij nam een voorsprong, dooh kon een vinnigen en onverwaohten aanval van den Belg Ver- vaeke niet tijdig afslaan. Deze kwam tenslotte tooh nog even voor onzen landgenoot oyer de eindstreep, zoodat Hellemons zioh met de tweede plaats tevreden moest stellen. Als hij iets meer ervaring had gehad, had hij onge twijfeld het gevaar opgemerkt en bezworen. Zijn vijf andere ploeggenooten kwamen normaal mee en van groote wijziging in het algemeen klassement is na deze vier dagen geen sprake. Men moet vaststellen, dat onze kleine groep van zes renners zioh tot nu toe kranig geweerd heeft. De uitslag van de vierde étappe (Nantes- Royan, 228 km.) luidt: 1. Vervaeke (België) 7 uur 10 min. 22 seo. 2. Servadei (Italië) 7 uur 10 min. 54 seo. 3. Meulenberg (België.) 4. Bini (Italië). 5. Neuville (België). 6. Wengler (Duitsehland). 7. Rossi (Italië). 8. Freohaut (Frankrijk). 9. Bernardoni (Frankrijk). 10. Martano (Italië). 11. Lowie (België), 12. Carini (Frankrijk). 13. ex aequo 53 renners, onder wie Middelkamp (Nederland) 7 uur 10 min. 54 see. Anton van Sohendel (Nederland) 7 uur 11 min. 34 seo. Van Nek (Nederland) 7 uur 14 min. 18 seo. Sohulte (Nederland) in denzelfden tijd. Hellemons (Nederland) in denzelfden tijd. Dominious (Nederland) in denzelfden tijd. Algemeen klassement1. Majerus (Luxemburg) 28 uur 29 min. 14 seo. 2. Leducq (Frankrijk) 28 uur 30 min. 6 seo.; 3. Goasmat (Frankrijk), 4. Magne (Frank rijk), 5. Matthias Clemens (Luxemburg) allen 28 uur 30 min. 14 seo.; 6. Wengler (Duitsehland), 7. Speioher (Frankrijk), 8. Lowie (België) allen 28 uur 30 min. 32 seo 9. Cosson (Frankrijk) 28 uur 30 min. 51 seo.10. Weokerliog (Duitsehland) 28 uur 31 min. 0 seo.33. Middelkamp (Neder land) 28 min. 37 min. 18 seo.; 39. Anton van Sohendel (Nederland) 28 uur 39 min. 16 sec.67. Van Nek (Nederland) 28 uur 53 min. 50 seo.72 Sohulte (Nederland) 29 nur 2 seo.78. Hellemons (Nederland) 29 uur 7 min. 0 seo.84. Dominious (Nederland) 29 uur 14 min. 21 seo. MARKTBERICHTEN Coöp. Veiling Zierikzee. Veiljljng! van 8 Juli. Aardbeien 12—16; roode bes 9—12; wi(l- te bes 10; 'kiruisbes 6—13; blauwpultten 11—14 per k.g.; id poters f7.90—8J30; eigenheimers f8—8.20; id. poters f5„30 per 100 kl.g.dubbele st,a)m^riiiceststen 34—35; snijboonen 22—32; doperw ten 13—16; tuinbOonen 5; postelein 7 cent per 'kj.g.; kropsla f080; andijvie 1 1.70—1.90; komkommers f 2.80—4.20; bloemkool f2—5; perziken f2.10—7 per 100 stulkis«betoenen f 0.20—0.28 per stuk; uien f2.60—2.70; wortels f7.50; 'ikjiptep f 2.70 per 100 bos. StoomzulveHabriek „De Dull" Verkoopprijs boter 79 cent p|er pond; Veilingsvereen. «De Eendracht» Tolen 8 Juli. Eerstelingen f4.63; poters f3.65; iklrielen f 1,55—2.01wilfe eigqnh. f5.15; blauwe id. f5.50—6.02; poters id. f3.51 —3.71; krielen f 1.50—1.58 per 100 k& ST.-ANNALAND. Aardappelveiling van 8 Juli. Groep St.-Annaland: 67450 big. gele eigenheimers (gewone) f6—6.20; 13175 kl.g. id. (idrijel.) f4—4.20; 15000 k.gu blanwe id. (gewone) f 6—6.15; 4100 klg. id. (driiel.) f4.03—4.10; 7450 klg, id. (kriel) f 1.03—1.12 Totaal verkocht 107175 k.g. Groep Scherpenisse: 5600 klg. gele eig. (gewone) f5.556.22; 400 Ito.g. eerstelin gen (gewone) f4.26; 375 kjg. id. (driel.) f3.06; 100 kl.g. id. (kriel) fl.05. Totaal Verkocht 6475 k.g. Alles per 100 k.g. TELEGRAMMEN Beugels van electrlschen trein gebroken Van den electriscben trein die Zater dagmorgen te 10 uu|r 4 van Amsterdam naar Alkmaar is vertrokken, zijn nabij de Hembrug 2 beugels gebroken. Deze sloegen naar beneden en vernielden eenige ruiten van een derde klassewagon. Drie der inzittende reizigers werden ge wond van wie twee in die mate dajt zij geneeskundige hulp noodig hadden. Beiden zijn op het station te Zaandam, waar hulp werd verleend, achtergeble ven. De trein is met verminderde snel heid op de overgebleven beugels door gereden naar Alkmaar. Betooging tegen de weduwe Becker Een groote menschenmenigte heeft den celwagen waarmede de weduwe Becker naar de gevangenis te Luik werd terug- gebraicht omsingeld en (getracht deze tegen te houden. Niet minder dan een 50-tal' genda'rmles, warm noodig olm de betopgers, die de terdoodbrenging van de vrnuw eischten te verspreiden. Nules bezet Het Galicisohe leger heeft Vrijdagavond Nules aan het Levantsche front bezet. De toestand In Palestina Het comité van Arabische vrouwen heeft heden den Hoogen Commissaris van Pa lestina! een krachtig protest overhandig! tegen de Joodsche aanslagen. Er wordt op gewezen dat de vrede in Palestina niet mogelijk is wanneer de rechten van de Arabieren worden veracht. DE STRIJD IN CHINA Hevige bombardementen ln zicht In de verwachting van een hevig bom bardement van Kioekiang heeft het hoofd kwartier van de Japanneesche Marine er bij de btiitenlandsohe consuls op aan gedrongen dat onmiddellijk alle koop vaardijschepen, oorlogsbodems en alle buitenlajnders uit het gebiea tusteehen Hoekau en Wang Shi Tang zullen wor den teruggetrokken. De Japaimeezen be schouwen Koeling eh Kioekiang als mi litaire doelen, aangezien hier Chineesche trpiepen zijin g©c|o|ttc|©ntreelrd. H«l Chaco-confllct De overeenkomst Inzake het Ghaco- Wonfliett is heden te Buenos Aires ge parafeerd»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 3