SCHUDT UW LEVER WAKKER HET GROOTE I IVONTUUR Koop eerst een andere tandpasta en liefst de duurste die er is Uit Stad en Provincie ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bedertt. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zün slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. JEischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. K. C. Zaterdag 2 Juli. 8 Brussel VI.; 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional; 12.35 Brussel Vlaams; 2.20 Droitwich; 2.55 Londen Regional; 2.35 Diversen; 3.50 Lon don Regional; 4.20 Keulen; 6.20 London Regional; 7 Éigen gram.-uitzending; 7.50 Brussel Vlaams. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 2 Juli HILVERSUM I. 1875 en 415.5 Meter. VARA-uitzendimg, 1010.20 vin. VPRO, 11 —11.30 vim. en 6.30—7 RVU, 7.30—8 VPRO 8 gram., oimi 8.16 berichten10 imioirgem- wijding; 10.20 Arbeiders in de Continu bedrijven; 11 „Onze tuinen em Wij toen- schen; 11.30 De Ramblers; 12—li.45 gram.; oim 12.15 berichten; 2 filtopraatje; 2.15 Joegoslavische volksmuziek; 3 gram1.; 3.45 reportage; 4.15 gram-.; 4.30 So'ciale ver zekering; 4.50 VARA-orkest; 5.30 gram1.; 5.40 Letterkundig overzicht; 6 orgelspel; 6.30 „Van New York naar New1 Orleans"; 7 filmland; 7.30—8 „Wondergeloof en wonderverhalen"; 8.05 herhaling SOS-be- richten; 8.07 berichten ANP, VARA-Varia 8.20 Kleinorkest en orgelspel,; 9.15 „En nu... Oké"; 10.30 berichten ANP; 10.35 Cor Steijn's accordeonorkest11 VARA- orkest; 11.45—12 gram. HILVERSUM II. 301.5 M. KRO-uitzen- ding, 4—5 HIRO 8—9.15 gram., olmi 8.20 berichten; 10 gram.; 11.30 Godsdienstige causerie; 12 berichten; 12.15 KRO-o|rkest, (11.20 grami.); 2 vooir de rijpere jeugd; 2.30 De KRO-Melo disten; 3 kinderuurtje; 4 gram:; 4-05 „Wie wijl Zijn en Wat wij willen"; 4.25 gram'.; 4.30 berichten; 4.35 gram1-4.40 „Wlelvaart voor allen binnen de Nederlandsche volksgemeenschap"; 5 KRO-Melo disten; 5.45 KRO-N achtegaalt j es 6.15 gram.; 6.20 Weekoverzicht; 6.45 gr.; 7 berichten; 7.15 Causerie over Albanië; 7.35 actueele aetharflitsen8 berichten ANP; 8.15 Meditatie met muzikale o'to- lijsting; 8.35 KRO-orklest; 9.15 gevarieerd programtma; 10.15 gram).; 10.30 berichten ANP; 10.40 filmpiraatje; 10.55—12 graimT Uit officieele Chineesche bron te Hankiau wordt gemeld, dat de Chineesche troepen, na verbitterden tegenstand, de forten van Ma tang, van waaruit de versperring in de Jangrtse werden ver dedigd, hebben moeten ontruimen. De hoofdmacht heeft zich reeds terug getrokken op Kioekiang, 70 km ten Zuid westen van Matang. Hier is een nieuwe versperring in- de rivier gfelegd. Te Beeringen, bij Hasselt, is, giisl-i leren een d ij !k! van het Albertkinaall doorgebroken. Een groote opper vlakte land liep onmiddellijk onder wa ter. Verscheidene boeren mjoesten turn hofstede verlaten en hun vee op hoo- ger gelegen plaatsen in veiligheid bren gen. Met het stoppen van de bres is da delijk een begin gemaakt. Gisterochtend is het getuigenver hoor in 'tp roces-Becker geëindigd. Gistermiddag is het 'hof niet bijeenge'kfo- Vandaag zullen de nieuwe deskundigen, welkte door de verdediging zijn gedag vaard, worden gehoord en het is moge lijk, dat de advocaatjgeneraal Zater dag zijn requisitoir zal houden. FEUILLETON 19 A NAAR HET ENGELSCH „Ik heb hem toevallig ontmoet in Corn wallis, toen mijn vriendin, Madge Rossiter en ik daar fietsten; hij sprak tegen mij en ik hield mij, of ik een buit tenmeisje was. Nu wil ik liever niet, dat Wijn ouders er van weten, hoe Madge en ik ziulke tochten maakten....,; Zie zoo, nu weet u alles. Maar Sir Richard malm) het mij kwalijk, dat ik niet wilde uithiomen voor die ontmoeting en daaroiml hebben wij aan Uiet diner „ge kibbeld", zoo als u dat noem/de. Nu moet u er mij eens niet bij hinderen, dat ikl nog even m!el hem spreek, want ik' ben zoo bang, dat hij ons anders op de een of andere mlanier verraadt". „U verlangt Van miij, dat ik alles over Wijn klant laat gaan. Maar waarlijk, dat kJar. ik niet Plotseling pakte hij haar beet en sloot haar in de armen en drukte haar en daarna Ivorol (volgens nieuw recept, oranje verpakking met blauwe band). U kunt dan self waarnemen, hoe Ivorol in kwaliteit, in «maak, io irieohheid, in blank- en witmakend en ook in t-ohuimend vermogeD, thans alle overtreft. Zeer zuioig in gebruik. Geeft 50 °/0 besparing. Tube 25 oent Groote tube 40 cent. Extra groote tube 60 oent VERSCHILLENDE BERICHTEN I Op het nippertje gered Gistermorgen in de vroegte brak brand uit in de weging van dein landbouwer H. van Doormalen, wpnende op het ge hucht Eken'rooy Ln de gemeente Waal re, niet ver van Eindhoven gelegen. Een buurman zag rookwolken uit het dak op stijgen en waarschuwde de vrouw des huizes, die miet haar vier kinderen en een nog pas geboren tweeling te bed lag. Zijl had van den brand niets bemerkt. Haair man W|as in een ver afgelegen'weide de koeien, aaja 't imielken. Met veel mioeite slaagde men erin de kinderen in veilige heid te brengen. Ook eenig klein vee koin gered Wlorden. De W|oining braadde inmiddels totaal af. De brandweer gaf geen wiater, omidat dit geen zin (meer had ien de belendende peroeelen geein gevaar liepen. De woning van Va|n Door malen was verzekerd. De opirzaiak van den brand is onbekend. Brugdek opgeblazen Gisteravond werden de bewioiners van IJ to ui d e in-WOst plotseling oipges'chirikt door een hevige explpsie. Toen mien op het geluid afgaande de Juliamabru|g be reikte, bleek dat het brugdek aan de Westelijke zijde geheel was opgeblazen. Vooral het trottoir had ernstig geleden en de slag der explosie was Zoo hevig geweest, dat trottoirtegels tientallen m. ver waren Weggeslingerd. Het imag dan ook een wpwder heeten, dat nieimaind 'dioojr de rondslingerende brokken vah het pla veisel' getroffen werd. Toen het personeel van het gemeentelijk gasbedrijf op het terrein van de ontploffing arriveerde bleek al spoedig, dat de gasbuis, die onder het trpttpir loopt, was geëxplo:- deerd (met het gemlelde gevolg. De ravage die door de explosie Werd aangericht wlas zeer groot. Het treinverkeer, dat onder deze brug doorgaat (ondervond echter (geen stagnatie. B-scuitfabriek in vlammen Gisteravond is brand uitgebroken in de Nederlandsche biscuitfabriek „Het An ker", N.V. v.h. J. Branbarger te Mussel- kanaal, gemeente Onstwedde (Gror.) Het vuur verspreidde zich (met groote snelheid 'door het twee verdiepingen tel lende fabrieksgebouw', dat 'zich imiet een front van dertig imieter langs het kanaal uitstrekt en een diepte heeft van vijftig tot zestig toeter. Weldra was het geheele complex een vlammenzee. De brandwe,- ren van. Mussel- en Stadskanaal wure|ni spoedig toet twee im|otprspuiten ter plaat se. De fabriek ligt in de dichtbebouwde koto, Zoo dat er groot gevaar Voor de otoliggende huizen bestond, do<Ch imlen hao goede hoop deze voor het vuur te ivrij waren. Ook het iwloomlhuis van den direc teur Zou waarschijnlijk kunnen Wlordeln gespaard. Het kantoorgebouw', dat om- toliddiellijk aan de fabriek' grenst, W!ais eveneens kort ma bet uitbreken van den brand, geheel' in vlalmlmjen gehuild. ZIERIKZEE. De buitengewone alge- meene vergadering van het Departement Zierikzee van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke Donderdagavond in Sociëteit „De Vereeniging" onder voor zitterschap van den heer R. Gerritsen, werd gehouden, was nog minder druk bezocht dan de gewone van vorige week Donderdag. Als eenig punt stond op de Agenda de behandeling van en stemming over het bestuursvoorstel tot wijziging van art. 5 van het Huish. ReglenueniH van het Departement, inzake de contri butie, hetgeen de vorige maal reeds door de Algemeene Vergadering was goedge keurd. Ook nu ontmoette deze wijziging bij niemand eenig bezwaar. Bij de rondvraag vestigde de heer Quist de aandacht van het bestuur er op, dat aan de elzen, die de afscheiding een ldus op de lippen, zóó vurig, dat zij dien nooit vergeten zou, tot aan het eind haar dagen Zij worstelde zich los en was op het punt te zeggen dat zij henu hiaaitte en verachte, toen ze merkte, dat haar nog grooter gevaar bedreigde, want daar tus- schen de palmen, kwam langzaam aan gewandeld Sir Richard! „Kijikl, wat u voor toij heeft gedaan f" zei ze tegen St. Maur op zachten toon en de verwijtende blik1 in haar vkdet- blauwe oogen achtervolgde Iheto nolg langen tijd. „Niet alleen, dat u tolij per soonlijk! beleedigd hebt, maar u doet mlij1 obk) beschaamd staan tegenover den toain, die reeds mijn Vijand is". St. Maur had geen gelegenheid meer iets te zeggen, ofschoon hij 'haar nu toch graag zijn verontschuldigingen had aangeboden. Sir Richard Pentreath trad reeds op hen toe toet 'een glimlach. „Iki £eb overal naar u rondgekeken, Lady Violet. Maar van dit beschutjte hoekje wist ik niet af. Een alleraardigst plekje, dat toioet ik zeggen !'u „Dian zal ik u dus nu liever onder de hoede Van dezen heer laten, Lady Vioi. let", Zei St. Maur op sarcastischen toon. „Mag ik hier naast u plaats nemen.?" vroeg Sir Richard. „Zeker", antwoordde zij en voelde zich zoo hopeloos ongelukkig^ dat ze er vormen tusschen de kindertuinen en het aangrenzende perceel grond (dat aan de gemeente toebehoort), ernstige schade is toegebracht. De voorzitter dankte dhr. Quist voor zijn mededeeling en zegde toe hierover met het hoofd der politie te zullen spreken, die dan een onder zoek kan instellen naar de(n) dader(s). Naar aanleiding van de in de vorige ver gadering vastgestelde sprekerslijst deel de de voorzitter mede dat van mevrouw Charlotte Kohier bericht is ontvangen dat zij wel genegen is hier op te tre den, doch voor een zeer hoog bedrag, dat wellicht de kas van het departement' te boven zal gaan, tenzij er genoeg par ticulieren zullen zijn die deze voordracht kunstenares ook wenschen te hooren. In de Septembervergaderinng zal hieromtrent een nadere beslissing worden genomen. Niets meer aan de orde zijnde volgde 'hierna sluiting der vergadering. Een zwaluw maakt geen zomer, luidde het oude spreekwoord, dat ver-, vangen is door „als de ijseo,-man ver schijnt, vallen de mussbhen nog niet van het dak". Maar als 't zomert en heelj is, dan snakt een goed deel der huidige toenschheid naar een „ijsje", die men te kust en te keur bij de firma R. Pj. Hogertieijde op den Dam, hoek Schuitf haven, bekomen kan. Ben 3-tal wagens worden door haar geëxploiteerd, waar van er één door Westenscbouwen's dre ven rijdt. Stoaks wordt een vierde in bedrijf gesteld, zoodat een 4-tal men- schen bij warm weer aan de mass al- verkoeling een boterham verdienen. Thans is de firma met de fabricatie in-het groot begonnen, om desnoods, heel het eiland van ijs, vanille,-ijls, vruchten ijs en staven ruw ijs te kunnen voorzien., Daarvoor is een flinke installatie aan geschaft, die electrisch room- en con sumptie-ijs bereidt; een speciale har dingskamer, waarin het 22 0 vriest, geeft verpakt ijs in cartonnen bekers van 1/4' Liter. Men kan het is bij warm weer beproefd deze bekers meenemen naar de duinen, het Stelletje of den haven* dijk, wanneer men ook van binnen koel wenscht te blijven. De dagproductie van de mooie instal latie bedraagt 300 Liter, benevens 120 K.G. ruw ijs. Als 't nu maar zomer wil worden. Voor de afkoeling is die firma Hogerheijde paraat! HAAMSTEDE. De gemeenteraad heeft aan de KLM een bedrag verleend voor een maquette op de nationale tentoon stelling te Amsterdam. Ben bedrag van f 60 werd beschikbaar gesteld voor de bestrijding van den coloradokever. Bij gunstig weer zal Zaterdagavond de Ohr. Zangvereeniging een concert ge ven op de tent. Uitgevoerd zal worden het volgende programma: 1. Soli Deo Gloria; 2. Stil volgen; 3. Zendingslied; 4. Lofzang; 5. Sterrenacht; 6. Gloria in exeelsis; 7. Bondslied. Hierna zal demond- harmonicaclub' ook eenige nummers ten gehoore brengen. Ook nu verzoeken wij het publiek tijdens het concerteeren stil te zijn, waarvoor bijl voorbaat dank ge zegd wordt namens leden en luisteraars. SCHAREND'IJKE. De alhier gevestigde geitenfo'lövereeniging hield 27 dezer op „De P.utmleet" hare gewone jaarlij'kfso-ie 'kleuring. Van de zijde van het publiek was tamelijk! veel belangstelling). De voorzitter, de heer ,L. Kristelijn, heeitte H.H. keurmeesters en verdere belang,-1 stellenden welkom, waarna werd over- gcgia,an tot de keuring. Aangevoerd waren 19 lamimeren, 6 éénjarige, 9 tweejarige 12 driejarige en oudere geiten, benevens 1 stamboeklgeit. In totaal dus 47 stuks'. Voor elke categorie waren 4 prijzen be schikbaar gesteld; bovendien kreeg elke inzender, wien geen prijs k'on worden toegekend, een troostprijs. Vier lamme ren konden in het jongvee.register wor den ingeschreven; één geit werd en het stamboek geplaatst. De vopr een jaar gratis beschikbaar gestelde 'geitencou rant viel ten deel aan L. Jorikler te haast niet toeer om gaf, wat zij nu weer te hooren zou krijgen. „U is toch mieerdér jarig, niet waar, Lady Violet?" begon hij. „Ja, verwondert u dat?" „Kijk, eerlijk gezegd, mioet u één van beiden Zijn: of u is een gevaarlijke, gewetenlooze vrouw van de wereld, of u is al een zeer onwetend jong meisje E" „Zóó, m'eent u dat, Sir Richard? Toch ben ikl geen van beiden. Ik kan u mét een paair woorden zeggen, wat ik in waarheid ben: de vrouw, die uw vriend lief heeft, Zopajls geen aindere vrouw heml ooit 'zal of kan lief krijgen 1" „En hoe too.et ik dan uw houding op vatten tegenover dien anderen heer? U begrijpt nu natuurlijk, dat ik, buiten m'n wil, getuige ben geweest van uw af scheid van mtijn armen vriend Treanion in zijn stal. Nu tref ik u vandaag nam) terwijl u een dergelijke scène afspeelt m'et een anderen jongeman- Heeft u dien ook lief, „zboails geen andere vrouw hem1 ooit Zal of kan dief krijgen?" „Hoe kan ik ooit misken, dat u mij gelooft?" „Door de waarheid te spreken en niets dan de waarheid, en niet tegen tolij, maar tegen Trevanion1" riep hij mieedoogenloios. „Al daten wij ook zelfs de scène, waarvan ik zooeven getuige was, ge heel buiten beschouwing, dan kunt u al Elletoeet. Een woord van dank aan al len, die gratis prijzen voor deze keu ring hadden beschikbaar gesteld, is zie ker niet Iqj'isplaatst; moge opk een vol', gend jaar velen van hun belangstelling in deze voor den 'klein^landbouwer en landarbeider zoo nuttige vereeniging op dezelfde wijze doen bil ijken. DREISCHOR. De kermis, welke dit jaar j weer met opgewektheid alhier een paar dagen is gevierd, is zónder wanklanken, zooals we dat hier gewoon zijn, iafge- loopen. Was verleden jaar de drukte op straat groot, dit jaar was door ongunstige weersomstandigheden alles in de caféis waar de jeugd onvermoeid Van 's mor gens 10 uur tot den anderen miorgien wanneer de haan begon te kraaien, be houdens enkele tusschenpooizen voor het innemen van Vaste spijlze, menige wals step of Rumba, danste Kee aSopwel als Pieternel, wist van geen wijken Van de spiegelgladde dansvloer. Ook ouderen lie ten zich niet onbetuigd en menig, kalme natuur sprong mede tuit den band. De «mkiziek, welke de bands in be;de café's gaven was dan ook weer van, uitstekend gehalte. I Het genootschap „Leuterbu.rg" hield, der traditie getrouw, weer haar jaar- lij'kjsche bijeenkomst op Dinsdag voor middag, doch daar Idien dag nog niet de verjaardag was, van Z.K.H. Prins Bernhard, zooals verleden jaar, konden vejen den Prins niet vo,ldoende spreken. De stemtoing op de vergadering was nie't Zoo uitbundig als Vorig jaar. Mis* schien was het weer hier ook van in vloed, of ook! we,l de drukke maatre gelen verbonden aan het verdelgien vaji de Coloradokever, waaraan velen met volle overgave 'zich 'belasten dit schade lijke insect te probeeren met de juiste oplossing weg te spoelen. Het waren weer gezellige dagen. OOSTERLAND'. Bij de op 29 Jujni te Rotterdam gehouden examens van den cursus tot opleiding van huisb'ezoeksters bij de tuberculosebestrijdinng slaagde o.m. zuster H. J. Cuijpers, wijkverpleegster alhier. De K.L.M. in het eerste halfjaar In het le halfjaar 1938 vervoerde de K.L.M. van of naar Haamstede 2926 pas sagiers. In het le halfjaar 1937 1708, alz'oo 1218 reizigers; meer in genoemd tijdvak. Het ^goederenvervoer geeft eveneens een beeld van Vooruitgang. Daar dit ver voer in hoofdzaak couranten betreft, blijkt dat ook personen, die ,omi de één of andere reden nog niet van dit toodem geriefelijk en snelle vervoermiddel gje- bruik toaken, hiervain op deze wijze even eens profiteeren. le halfjaar 1938 7358 'fc.g. le halfjaar 1937 5500, al'ztoOi mberder vervoer 1858 k.g. goederen. RECHTZAKEN Advocaat krijgt zware straf De Rechtbank te Rotterdam heeft gis termorgen vonnis gewezen in de zaak tegen vijf mannen, onder wie een Rot- terdamsch advocaat, die zich schuldig hebbén gemaakt aan verscheidene knoeie rijen. Verdachten hebben 'een aantal ge stolen effecten in onderpand gegeven en voorts hebben zij pogingen in het werk gesteld een aantal reoepissen van de Ned. Staatsleeningen te laten drukken met de bedoeling deze in circulatie te brengen. De rechtbank veroordeelde den 47-j. advocaat en procureur tot 2 jaar gevan genisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De 23,-jarige kok en de 31- jarige koopman, die de leidende figuren van' de bende waren, kregen ieder een jaar gev.str. De 35,-jarige caféhouder die leen het onrecht, dat u jmlijn vriennd aan. deed, goed maken, door een open 'beken tenis van uw misleading. Laat weten, wie u werkelijk is!" „Maar hoe 'klan ik hemi nu te spreken krijgen? Want ik wil het piet schrij ven. Hij1 mioet het mondeling van mij hooren, anders verlies ik hem'O, geef miij toch wal tijd, Sir Richard! Tijd, omi hem voor te bereiden, want ik kan, ik wil niet het leven doorgaan Zonder heim]t" Toen de jonge tolan de hoDglst-emstige en tegelijk zoo wanhopige uitdrukking waarnam! op haar lief, mooi gezichtje 'begreep hij toch wel, dat Zij geen vol leerde ooqette of dwaas, onbezonnen ldnd was, Imlaar dat hij' met een diepv voelende vrouw te doen had, die, hoe zeer zij dan ook, volgens helm) dwaalde in haar opvatting, geen wreed of ondoordacht spel had gespeld. Hoe zij nu in Zul'kl een verwikkejling kwaltb tobt twee mannen, die zoo heel veel pp elkaar leken en elkaar toch zoo geheel vreetold waren, dit was hem onverklaar baar. „U houdt het toch niet voor toogelij'k), idat u en Hugh Trevanion (khint trojuwen? De dochter van een hertog, en iemand die nogal zeer streng, en op de étiquette gesteld is, zöu pi het huwe lijk! treden met eeu doodeenvoudigen pachter uit Cornwall is, wiens voprva- de gestolen effecten heeft geheeld, werd veroordeeld tot 6 maanden gevstr. met aftrek van de preventieve hechtenis. Ten slotte veroordeelde de rechtbank den 27- analyst, die de effecten 'had gestolen en bij de andere misdrijven de behulpzame hand heeft geboden tot één jaar gev. str. met aftrek der voorloopige hechte nis, waarvan 4 maanden voorwaardelijk. KERKNIEUWS BRUINISSE. Zondag 3 Juli, Ger. Gem., 0.30, 2 ein, 6 |u;ur, Ds. van Oort uit Zeist. THOLEN. Verbeterde opgave preek beurt. Zondag a.s. Vrije Ger. gemeente, alle diensten leeskerk. LAND- EN TUINBOUW De nieuwe stikstofprijzen De prijzen zijn hoofdzakelijk gelijk g|e. bleven aam die van vorig jaar, met uit zondering van klalkammonsalpeter, dat 10 cent per 100 k.g. verlaagd is. Voorts zal voor de geheele voorjaarslevering' van Jan. tot en me£ Juni één prijs gelden, en wel voor zwavelzure ammoniak en ammon- sulfaatsalpeter de Februari- en voor de overige meststoffen de Maartprijs van het vorige seizoen, behoudens de prijs verlaging van kalkamrnonsalpeter. Ook is er een wijziging in de rabatschaal vooir ZwaVelziure ammoniak en ammm- sulfaatsajpeter de Februari- en voor de overige meststoffen de Maart-prijs van het vorige seizoen, behoudens de prijs verlaging) van 'klaJkam'monsalpeter. Ook is er een wijziging) in de rabatschaal voor de hoeveelheden, waar vroeger het hoogste rabat (3 pet.) eerst bij 75.000 ton .bereikt werd, is dit thans reeds bij 30.000 ton het geval. De prijzen zullen dus bedragen: Zwavelzure ammoniak: Ju,li 4.80, Aug. 4.90, Sept. 4.95, Oct. 5, Nov. 5.15, Jan..Juni 5.30 per 100 'kl.g. in jute balen van 100 75 en 50 kg., resp. 0.20, 0.25 en Ö.30 extra. Kalkamtoonsalpeter :Juli 5.65, Aug. 5.75, Sept. 5,80, Oct. 5.85, Nov. 5,90, Dec. o en Jan.-Juni 6.20 "per 100 k.g. io jute balen; in geprepareerde bafen 0.25 extra. Kalksajpeter: Juli 5.30, Aug. 5.40, Sept. 5.45, October 5.50, November 5.55, Dec. 5.65, Jan.-Juni 5.85 per 100 kg. in pa pieren Zaikken, in jute balen 0.25 extra. Het Centraal-Stikstof-Verkoopbureau te Heerlen, waarbij aangesloten te staaitsmlij- nen te Heerlen, de Mekog te IJmkiideo, de Compagnie Neerlandaise -de 1'Azote S. A. te Brussel en het Stikstoff-Symdi- kat GjmiJb.H. te Berlijn heeft de prijzen bekend getóaakt waartegen in het sei zoen 1938—'39, 'beginnende 1 Juli in Nederland bij minstens 200 too naar een en dezelfde plaats van bestetoming vrachtvrij per scheepsgelegenheid stik- stoftoieststoffen geleverd ziullen worden. SPORT VOETBAL. ST.-ANNALAND. Voetb'alprogramma v. Zaterdag 2 Juli. 4.30 u. WHS II-ULO (Tholen). 6.30 u. WHS IDordts elftal. KORFBAL SDKB. Zaterdag. 2 J|ujlS. le klasse. Nooirdgpuwie: Die Gouwe I—Rust Rqest I (8 U|u<r) 30 Juni. 3e klasse. DSS I-RODA II 7—1 MARKTBERICHTEN THOLEN. Boereboter 68, roomb'oter 73 cent per pond; eieren 3.70 per 100 st. deren al eeuwen lang niets adders heb. ben gedaan dan den grond bebouwen? Ongerijmd is het, Lady Violet! Onge rijmd l" „Als ik niet mlet Mr. Trevanjon kan trouwen, Sir Richard, dan trouw fk in het igeheel niet! In het eerst hield ik hot ook vpor een onmogelijkheid, maar nu niet meer. Ik heb alle hoop, Moeder ap miijn zijde te krijgen en door haar Va der. Ikl ben zijn „oogappel", wordt er altijd gezegd; zlijn eenige dochter; tien jaar lang heb ik zijn eenig kind ge weest.. Dus begrijpt u, dat hij mij toén wel allereerst gelukkig) zal willen zien!" „Maar dat u met een pachter zOudt trouwen, ktan hij' niet als een geluk voor u beschouwen! U zo,udt alleen de vrouw van mlijn vriend kunnen worden, als hij er met u vandoor ging^ en dat zou Trevanion nooit doen. Bovendienzelfs al zouden uw ouders er toe te 'bewegen zijn, oto hun toestemming te gleven, weet dan wel, dat Trevanion zelve veel te trotsch Zou Zijn, oto zooi per gratie aain- genotoien te wordenAls u hem vertelt, wie u is, dan ;k!an helml het hart breken toaar ikl verzeker u, dat u Van dit oogenblik af aan vreetolden voor elkaar zult zijn!'' (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2