HET GROOTE I IVONTUUR Uit Stad en Provincie KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Vrijdag 24 Juni. 8 Brussel Vlaams; 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional; 11.45 Straatsburg; 12.50 Birussel VI.2.20 Deutsdhlandsender; 3.20 London Regional; 3.50 Diversen; 4.20 Keulen; 5.20 Parijs: 6.20 London Regional7 Eigen igTaim^-uit- zénding; 7.50 Brussel Vlaams; 8.10 Keu len; 9.20 Brussel Vlaams; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 24 Juni: HILVERSUM! I 1875 en 415.5 M. Alge eneen iprograim'ma, verzorgd door de KRO 8—9.15 gram!.10 gram.; 11.30 Bijbelsehe Causerie; 12 berichten; 12.15 gram'.; 2 KROJm'elodisten3.30 grami.; 4 berichten; 4.15 KR O-kamerorkest; 5 gram1.; 5.15 KRO brkest; 6 land- en tuinbouwcaiuserie; 6.20 KROjmeiodisten; 7 beriditen; 7.15 be roepskeuze; 7.35 Musiüa Catholioa; 8 be richten ANP; 8.15 KRO-orkest; de KRO- boys, 10.30 berichten ANP; 10.40—12 grami. HILVERSUM II 301.5 M. 8 VARA, 10 VPRO, 10.20 VARA, 12 AVRO, 4 VARA 7.30 VPRQ, 9 VARA, 10.40 VPRO, 11—12 VARA. 8 grami.; 10 mlorgenwijding; 10.20 decla matie; 10.40 tenor, piano an gr,ami.; 11.10 vervolg dedamlatie; 11.30 orgelspel; 12 Kovacs Lajos; 12.45 graim'.; 1.15 vervolg concert; 2 pianovoordraoht; 2.30 decla- mlatie; 3 va r ié té-tpro gramma; 4 gfram.; 5 kinderuurtje; 5.30 gram.; 6.30 radio journaal; 6.50 Esmeralda-sejptet; 7.20 'be richten ANP; 7.30 berichten; 7.35 „Re organisatie in de Ned. Herv. Kerk; 8 sopraan en piano; 8.30 Goudse Glazen 1938; 9 z'ang, accordeon en 'piano9.30 orgel, trocnjpel en piano.; 10 De Ramblers; 10.30 berichten ANP; 10.40 avond wijding; 11 graan.; 11.30 jaZzlmfuziek (glr.jpl.); 11.55 —12 gram1. LUCHTVAART De eerste vlucht naar Australië Enkele duizenden van de speciale en veloppen voor de eerste vlucht naar Australië zijn reeds bij' de kantoren der KLM verkocht. Op 28 Juni wordt deze groote zending van Nederlandsche post met Australische bestemmingen door het vliegtuig „Emoe" naar Batavia vervoerd', vanwaar zij tot Sydney aan het Lochheed- vliegtuig van de KNILM wordt toever trouwd. Zooals bekend is, komt de opbrengst van den verkoop ten bate van het nai- tionale luchtvaartfonds. Vijf yreemde K.L.M.-piloten Met de „Nieuw Amsterdam" arriveer de dezer dagen de heer Aklberer, die is aangezocht als vliegtuigbestujurder in dienst te treden van de KLM in ons land'. De heer Aklberer, is evenals de kort geleden bij de KLM aangestelde heer Oravis, van Amerikaansche nationaliteit en was vroeger piloot bij de Unitedi Airlines in de Vereenigde Staten. De beide vliegers hebben in dienst van de United Air Lines zeer veel gevlogen op „Douglas DC2" en „DC3'?-vliegtuigen|, welke de KLM ook op haar lijnen ge bruikt. Dit, naast de groote ervaring! welke deze piloten in het nachtvliegen hebben, en de goede relaties tusschen KLM en United Airlines, heeft er toe geleid, dat de beide piloten naar ons land zijn gekomen. De KLM heeft thans, naast deze Amerikanen nog een Deen- sche, een Zweedsche en een Duitschei vlieger in dienst. Van een geliefd leeraar leert de Id ling meer dan een, die hem als mensöh\ volkomen onverschillig laat. FEUILLETON 14 d NAAR HET ENGELSCH Hugh ik noem je niet: „Lieve Hugh" of „Beste Hugh", omdat dit juist zoo weinig zegt; maar „Hugh" alleen beduidt voor mij een wereld van liefde! Op het oogenblik ben ik in Lpnden en dat lij'kt mij' nu een heel vreemde plaats; 't was 'mij' net, of ik het vopir 't eerst zag. Je hebt mfijin leven heelemaal veranderd; ik ook het jouwe? Denk je veel aan m'ij'? O, Hugh, vergeet mij1 todh geen enkele 'minuut! Binnen een paar uren ga ik naar huis- Thuis zal het nu ook vreemd lijken, Ik hoop Moeder ,opk Langza mier hand op onze zijde te winnen. Schrijf gauiw aan Je Violet. P-S. Ik zend je een potlopd. Schrijf vooral gauw Tot haar spij* wierd zij juist, tpen zij' het pakje verzegelde, gestoord door Fraulein Bmser, die als haar gezelschaps dame diende en die meende, dat Ze haar nu misschien im'oest vergezellen. Maar ZIERIKZEE. Tusschen de Gracht weg en de Kooiweg staan palen, waaraan borden zijn bevestigd, ten gerieve en ter waar schuwing van passanten pn bewoners uit de onmiddellijke clmlgeving, omi zich aan de nieuwe verkeersregels te houden. Maar dat gebeurt niet steeds. Ongelukken zijn er nog niet voorgevallen en evenmin pro cessen-verbaal opgemaakt. Maar w'am neer men niet oplet zullen ze zeker vob I gen. Daarom een wiotord ter (waarschuwing I Een witte schijf .met rooden rand beteekent algeheel verbod voor irij- en voertuigen, alsmede rijwie len. Ben zelfde bord, met een koe er op geschilderd, beteekent, .dat daar ook geen rundvee over mag. Wlanneer men deze borden eens goed bekijkt, de beteekenis herinnert en aan de verbodsbepalingen voldoet, dan zal mien zichzelf en .anderen narigheid be sparen BROUWERSHAVEN. De beide koren van de Ned. Herv. Gem'eente alhier zuil- len a.s. Zondagmiddag, in het koor der kerk, een uitvoering geven. DREISCHOR. Maandag 27 Juni her denkt de heer H. P. v- Nahuijs den dag waarop hij' 30 jaar burgemeester en secretaris van deze gemeente is. Tevens is hij 26 jaar burgemeester van de gem1. NoprdgOiUWie. OUWERKERK. De jaarlijksche collecte ten behoeve van het Fonds voor oud militairen, in deze gemeente aan de hui zen der ingezetenen gehouden, heeft op gebracht f 3.70. Bij gunstig weer geeft „Nieuw Le ven" a.s. Zaterdagavond 25 Juni een con cert op de tent. Ten gehoor© zullen wor den gebracht de volgende nummers: 1, Maneuver Marsch, P. A. Stenz; 2. Poê- te et Paysan, ouv. Suppé; 3. Antigone, ouv. Rousseau; 4. Mandora, Marsch S.w. Ord Hume; 5. Mignon, opéra de Am'b'r Thomas; 6. La Flüte énchantée, Fant. Mozart; 7. Martha Henriette, ouv. L„ Montagne; 9. Trough Night to Light, Marsch, E. Laukin; 10. Mercédes, ouv. M. J. H. Kessels; 11. Vieux Camerades, Marsch, Teiike; 12. Le Calife de Bagdad, ouverture Boïeldieiu. OOSTERLAND. De in deze gemeente gehouden collecten voor de neclasseering heeft f 11 opgebracht; de collecte voor de blinden te Wolfheze f 43.30 en idem voor den Gewapenden Dienst f 12.01. BRUINISSE. Bij het te Rotterdam ge houden examen voor steno-typiste slaag de o.a. mej. Jo van Oeveren Bd. alhiier. OUDI-VOSSEMEER. De arbeider A. H. viel, doordat de paarden bespannen voor een met hooi geladen wagen op een on verwacht oogenblik doorliepen, van dien wagen, met als gevolg dat hij ernstig bezeerd geneeskundige hulp moest in roepen. Blijkens publicatie van den burge meester dezer gemeente moetjejn alle per- oeelen aardappelen vóór 23 Juli a.s. twiee maal bespoten zijn met een 0.6 pet. ster ke oplossing loodarsenaat, hetgeen neer komt op een gebruik' van pl-imJ. 10 K.G. loodarsenaat per H.A. Per bespuiting moet 800 Liter per H.A. voldoende worden geacht. De aardappelen van verbouwers, die nalatig zijn, zullen door de Zorg van den burgemeester op kosten van nalatigen worden besproeid. Opgemerkt Zij nog, dat het geoorloofd is de oplossing te vermengen met Bour gondische pap of andere kopierhoudende bestrijdingsmiddelen tegehi „de" aardap pelziekte. POORTVLIET. De land'b'ouwschuür van de „Zoete Hoeve" alhier, welke op 29 April j.l. door onbekendeoorzaak door brand werd vernield, zal thans herbouwd worden. Het metselwerk zal geschieden door dhr. G. K. Krijger alhier; timmer werk door Abr. Nortier en Jac. Elenb'aas. De kruisbesseopluk is in vollen gang. De bessen zijn wel talrijk, doch zeer klein van stuk. Violet wist zich hiervan op behendige wijze af te maken, doordat zie Fraulein verzocht, het een en ander yoqr haatr in huis in orde te brengen. Alleen reed Zij' dus naar het postkantoor in Regent Street en verzond het potlood aan Hugh. Toien keerde ze terug, pm Fraulein te haten, w'aarrna ze beiden nog enkelle bood schappen deden en met den laten mid dagtrein naaT kasteel Eglestone vertapk- ken. Ze had gezorgd, dat Fraulein Emser heel wat lectuur had', waarin zij zich' onderweg dan verdiepen kon, terwijl zij zelve, gemakkelijk achterover geleund zich hield of zij sliep, maar in werken lijkheid slechts dacht aan Hug|h. Op het perron in Eglestone zag zij haar moeder staan met een jongen man. Maar dat moest Hugh zijh!.... eerst toen hij naderbij kwam, zag zij, dat hij niet zoo lang was en toen ze nog dich terbij kwam merkte ze ook nog enkele andere verschillen op: hij' was niet zoo flink gebouwd en zijn gelaat drukte niet de wilskracht uit, waarvan Hugh's trek ken blijk gaven. Ze had geen tijd meer om verdere vergelijkingen te maken: haar moeder verwelkomde haar met groote teeder- heid1 en zich omkeerend, zei Ze: „Dit is de broer van je vriend, Lord St.-Maur, Violet Kapitein St. Maur, dit is de dochter, over wie u de laatste dagen zooveel heeft hooien spreken". TOLEN. Onze stadgemoote mej. H. P. j Haaijer, slaagde te .Gorinchem voor de 1 acte onderwijzeres. j Te 's-Giravenhage plaagde voor ge meente-administratie, de heer C. Lind- hout, ambtenaar ter secretarie alhier. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier opgebracht f 15,66. SCHERPENISSE. Maandagavond had in café „De Gouden Leeuw" een bijeen komst plaats van aardappelentelers uit deze gemeente, in verband met de voor geschreven bestrijding van den Colora dokever. De voorzitter van de plaatse- jijke afdeeling der ZLM dhr. J. M. Hage i was de spreker van deZen avond. Deze besprak uitvoerig de gevaren welke een I Coloradoplaag aan zou brengen. Naast de vraatzucht der larven waaronder het loof der aardappelen veel zou lijden, levert de Coloradokever ook gevaar voor onze export van aardappelen» uien en 1 tuinbouwproducten. Na eenige staaltjes gegeven te hëbblen van de snelle ver-. 1 spreiding van dit insect, besprak spreker l de bestrijdingswijze. Het doel van dieze bestrijding is om geen haarden van de i Coloradokever te doen ontstaan. Hierna besprak de Burgemeester de wettig noo- I dig geoordeelde maatregelen* Bij nala tigheid Zal de bespuiting geschieden van wege den Burgemeester op kosten van den eigenaar, die tevens Zal kennis ma ken met den strafrechter. Hij hoopte dat allen vrijwillig aan den oproep van be sproeiing Zullen gehoor geven gezien de groote belangen die op het spel staan. Na de pauze was er gelegenheid open gesteld tot het stellen van vragen, waar van velen gebruik hebben gemaakt. Het Zeeuwsche landschep In de dezer dagen gehouden vergade ring van het plgemeen bestuur der stich ting Het Zeeuwsche J^audsclhap Wierden de gebruikelijke jaarverslagen uit)giebra'cht Daaruit bleek, dat het ledental eenigêr- miate was toi©genpimien; opk de financiën veirkeeren niet in pngunstigen toestand, hoezeer aanvulling njog steeds gewenScJnt blijft. Herdacht Werd het overleden lid van het algemeen bestuuir, de heer L. J. van Voioirthuysen, in .leven burgemeester van Domburg. De periodiek aftredende leden van het algejmeene bestuur, de heeren ta|r. M. van Dusseldoirp, M. Ferinhoiut, mlr. J. A. A' Fransen van de Putte, E. Gelder'm'an, A. van. der Have, {m{r. A. J. van der Hoe ven en C. E. de Jongie werden herkozen; besloten werd de heeren K. Fabius, iresp. burgemeester van Domburg', imtr. F. L. S. F. van Tuyll van Seropskerke en K. Fabius, resp. burgemeester van Dolm- buirg <en Oostkapelle, G. Bergsm'a te Zou te],ande, L. G. .Gel'derimian te Kortgene ien dr. J. A. van Steyn, directeur van; het Staatsbnscbbeheer, uit te nopdigen alsnog tot het algemeen bestuur te Wit- len toetréden. Bijl die rondvraag ,deed. de voorzitter hilededeeling van een van den directeur der registratie en doimieinen ontvangen brief, waarin dopr het rijk aan de stich ting in huur 'werd aangeboden, vpprloo»- pig voor tien jaren en tegen een nomiL nale huursojm', het Zwin, vppr zppver dit pp Nederlandsch gebied ligt. Een door Z.K.E. Prins Bernhard genomen foto van de kleine Beatrix., met H.M. de Koningin, E.K.H. Prinses Juliana en E E. Prinses Armgaard. De Thoolsche brugtarieven In verband met het bericht over even- tueele verlaging der brugtarieven voor de btug over de Eendracht, is ons be kend, dat hiervan nog niets vaststaat en een beslissing in dien geest nog moet genomen worden. Wel weten wijl, dat het reeds jaren bij' het gemeentebestuur heeft voorgezeten, dat, indien de in komsten dit veroorloofden, men niet af- keerig Zal Zijln van verlaging der tarie ven. In dien geest is ook in 1933 ge-1! handeld. Van eenigen invloed door de actie van het comité is niet de minste sprake. Immers, het gemeentebestuur is geheel niet tegen het plan tot vrijlm'a- king, mits de gemeente schadeloos wordt gesteld'. Waar men wel vaak de ge dachte uit, dat Tholen Zooveel winst aan het brugbedrijlf heeft, weten belang hebbenden dit beter, daar buiten het be drag der gemeente reeds van 'het veer- bedrijf ©n «nu van de b'rug ter beschik king krijlgt, geen cent mag worden ge bruikt voor de gemeente, doch mopit worden gestort in een waarborgfonds. Zoo sterk Zijtn de eischen hiervoor, dat, indien de gemeente zelf geld noodig 'heeft, zijl dit alleen tegen behoorlijke rente mag leenen van het brugfonds. Immunisatie tegen mond- en klauwzeer Het Berliner Tageblatt publiceert de opzienbarende mededeeling, dat de Duit- sdhe wetenschap er in is geslaagd run deren, varkens, schapen en geiten voor geruimen tijd te immuniseeren tegen mond- en klauwzeer. In het officieele proefstation op het eiland Riems nabij Greifswalde hebben prof. dr. Waldmann en dr. Koeb'e een methode van actieve immunisatie gevon den, welke de dieren ten hoogste drie maanden en waarschijnlijk nog langer tegen de ziekte immuun maken. De rijks minister van binnenlandsche Zaken heeft daarop terstond bevolen ongeveer 50.000 runderen en een paar duizend schapen met het nieuwe serum te doen inenten door beambten van den veterinairen dienst. Hierbij! zouden uitstekende resul taten zijin geboekt. De noodige bedrijven voor het fabrioeeren van het entseruml zullen weldra worden opgericht. Dat moest Baby ook eens probeeren Wat was dit nu weer voor een eigen aardige speling van het lot, om dien dubbelganger van Hugh op haar weg te voeren? HOOFDSTUK VII. Kasteel Eglestone was een witsteenen gebouw met gothische vensters en van torens ien kanteelem voorzien aan den „ouden" kant. Deze werd zoo genoemd, omdat een twintig jaar geleden de her tog het Kasteel had laten restauneeren en er een gedeelte had laten aanbouwen. Op dit landgoed verbleef de familie het minst; hij had het geërfd van een neef, een kinderloos weduwnaar, die 't eigenlijk eenigszins had' verwaarloosd. Van de vensters van de slaapkamers aan den achterkant had men een prach tig uitzicht over de tuinen met de geu rige en kleurige bloemen en het keurig onderhouden struikgewas, terwijl Zich wat verderop weiden uitstrekten, waar de Jersey-koeien tot aan de knieën in 't 'hooge gras stonden. Weer verder lag een korenveld, waartussChen de vupr- roode klaprozen opschoten en heel Ln de verte was het strand van de Oost- Anglikaansche kust, bespoeld door de schuimende golven. Violet had zich daar altijd het ge lukkigst gevoeld. Het groote huis in de stad had weer prettige herinneringen voor haar aan kinderpartijen ©n kindervoor stellingen; van het bijina vorstelijk ver blijf in the Midlands had Zijl nooit veel gehouden en het jachthuis in Schfotland was wel aardig maar niets haalde toch bij' dat kasteel in de nabijheid van het strand, waar ze zoo heerlijk van den tuin en van de Zee had kunnen ge nieten. Dc oude vertrekken op, kasteel Egle stone waren opzettelijk veranderd ge laten, mlaiar het nieuw-aangebouwde ge deelte was Imjodern van priditing. Op den avond dat Viplet er aan kwam zouden er «naar enkele giasteln' iaan tafeil zijn. Behalve de gastheer, de gastvrouw en hun eenige dochter, zaten aan: Lord en Lady Devereuy met hun zoon, kapi tein St. Maur en de oude deken van Al', veston, Violet's Peet©om|. Het jonge mteisje zat tusschen Lord Devereux en diens zoon. Aan het hoofd van de tafel zat de Hertog een knappe mjan miet militaire houding; bij Zijn laatste promotie was hij luitenant .generaal geworden. Zijn dochter was zijn Hevelinig; zij Zag er nu uit precies als Zijn vrouw, toen hij voor het eerst m'et haar had kennis gemaakt, nu twee .en-twintig jaar geleden. Hij stelde een onbepaald Vertrouwen in haar en toen Violet dan ooik haar verlangen had uitgesproken, oml imlet Madge Rossiter op „avontuur" uit te gaan door Gornwallis, had hij tot Zijn echtgenoote .giezegd: „Laat haar mjair gaan. Rositer en zijn vrouw zullen wel op haar letten",. Het had hemi gespeten, dat er v.an een verloving tusschen Violet en Lord St. Maur, den oudsten zoon van Graaf Devereux, niets kon inkomien, daar de kapitein reeds verloofd was «niet zijn nichtje. Toen hij hiu den jongeren Zoon van "Devereux had onttaoet, die zooveel o!p Zijn broer leek, had hij zich een illusie gemlaakt, dat de jongelui voor elkaar Zouden gaain voelen en als hij ze aan tafel zoo eens gadesloeg, hield hij dit voor zeer goed mogelijk. Nadat de dames zich in den salon te ruggetrokken hadden, maakte de Hertog een praatje met den jongen man en ein digde miet te zeggen: „Ik vrees, dat het voor Violet wel iwiat saai is. St. Maiur. Zou jij! al niet naar den salion gaan? Zeg imiaair .aan de dames, dat -wij' je heel gauw1 volgen Zullen". Toen St. Maur het vertrek binnenkw'ainl zag, hij daar Violet echter niet. Terwijl hijl nu een praatje ging hiiaken met de Hertogin en miet zfijin im|oeder, ho,orde hij ineens voetstappen buiten op het terras. „Violet vindt het hier te warm', daar om) is Zij1 naar buiten gegaan. Zou je haar niet eens opzoeken?" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2