Een Huwelijk om geld FEUILLETON RADIO-PROGRAMMA Vrydag 6 Mei HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. Alge meen programma, verzorgd door de NCRV. 8 schriftlezing; meditatie, gewijde muziek (gram.); 8.30 gram.; 9.30 geluk,- wenschen; 9.45 gram.; 10.30 morgendienst 11 gram.; 11.15 zang met pianobegelei ding; berichten; 12.15 gram.; 12.30 En semble van der Horst; 2.30 chr. lectuur; 3 gram.; 3.30 orgelconcert; 4.45 gram.; 5.30 declamatie; 6 gram,; 6.25 tuinbouw- praatje; 7 berichten; 7.15 literaire cau serie; 7.45 reportage; 8 berichten ANP; 8.15 NCRV-orkest; 9 „Zij', die omdolen"; 9.30 pianovoordracht; 10 berichten ANP; 10.05 vervolg orkestconcert; 10,45 sport - praatje; 11 gram.; circa 11.50—12 schrift lezing. HILVERSUM II, 301.5 M„ 8 VARA, 10 VPRO, 10.20 VARA, 12 AVRO, 4 VARA, 7.30 VPRO, 9 VARA, 10.40 VPRO, 11—12 VARA. 8 gram.; 10 morgenwijding; 10.20 declamatie; 10.40 gram.; 11.10 vervolg declamatie; 11.30 orgelspel; 12 gram.; 12.30 Kovacs Lajos-orkest; 2 voor tuin- liefhebbers; 2.30 AVRO-dansorkest en so listen; 4 graim; 5 voor de kinderen; 5.30 zang en orgel; 6 De Ramblers; 6.30 ra diojournaal; 6.506.55 gram.; 7de gees telijke grondslagen der democratie; 7.20 berichten ANP; 7.30 berichten; 7.35 le zen in de bijbel.; 8 Het Hollands instru mentaal kwintet; 8.40 Reclasseering; 9 VARA-orkest; 10 Fantasia; 10.30 berich ten ANP; 10.40 a vond wijding; 11 zang en piano; 11.30 Jazzmuziek, gram.; 11.55 12 gramofoon. Bruiloft op „Huize Doorn" Gistermiddag is op huize Doorn bet huwelijk tusschen den tweeden zoon van den ex-kroonprins van Duitschland, prins Louis Ferdinand van Hiohemizollern en prinses Kyra van Rusland plechtig inge zegend, In de groote hal was een altaar op geslagen, waar door hofprediker Doeh,- ring het huwelijk werd ingezegend1. De bruidegom was gekleed in de uniform van reserve-officier van de luchtmacht, de bruid droeg het te Parijls gemoder niseerde bruidskleed van haar groot moeder. Nadat zij1 waren gezeten namen achter hen plaats, van links -naar rechts, groot vorst Kyrill, vader van de bruid, prin ses Hermine, de echtgenoote van den ex-keizer, de ex-keizer in groot tenue, veldgrijs generaalsuniform met breede oranje band en ridderorden, de ex-kroon prinses, moeder van den bruidegom, de ex-kroonprins, vader van den bruidegom, en Prinses Juliana. Op de tweede rij' vonden hun zetel de groothertog en de groothertogin van Mecklenburg, oom en tante van den brui degom Prins Bern'hard, Prins Friedrjch, broeder van den bruidegom, grootvorst Wladimir, broeder van de bruid, prinses Cecilie, zuster van den bruidegom, vor stin Zu Hiohenlohe, tante van de bruid en prins Hubertus, broeder van den brui degom. Achter dezen zette zich de ver dere familie, de overige gasten en .de hofhouding. Nadat het orgelvoorspel was verklon ken werd een gemeenschappelijk gezang aangegeven, dan werd de geloofsbelijr denis gezegd en vervolgens sprak hof prediker Doéhring de trouwrede uit naar aanleiding van 1 Cor. 13, vers 13. Na deze woorden volgde de trouwformule van het vorstelijk paar, waarna gebed' en Onze Vader. Weer knielde het bruids paar voor den predikant om den zegen te ontvangen en daarop weerklonk een gemaanschappelijke zang van dankzeg ging. Een naspel van het orgel besloot de plechtigheid', In den vooravond zijn Prins Ferdinand en zijn jonge gemalin, prinses Kyra, uit Doorn vertrokken voor de huwelijksreis. Benige weken 1mg zullen zij door Duitsch land reizen loon eenige familieleden! te bezoeken, o.a. grootvorstin Maria Kyril- lpvna, die gehuwd is met den Beierschen erfprins van LeLmmgen en niet in de gelegenheid was de huwelijksplechtigheid! bij. te wiomen. Daarna zulein zij scheep gaan naiair de nieuwe wereld. VERSCHILLENDE BERICHTEN Als kinderen met vuur spelen Het kleine dorpje Avenhorn in de na bijheid van Hoorn, is gistermiddag, door een zweren brand geteisterd, een brand, welke zoo snel om zich heen greep, dat, ondanks de hiulp vian de brandweren van omliggende gemeenten, vier pan den in de asch w'eraen gelegd. Omdat er kermis in het dorp was geweest,' waren de straten vol stukken papier, ledige donzen en andere brand baren afval en de jeugd v:an Avenhorn gebruikte den vrijen Woensdagmiddag door van alles wat z'ij dienaangaande vinden kon een groot en hoop te imiakehl, w'elke naast den stal van het hotel-café in brand werd gestoken. Dit in den opzet onschuldige spelletje heeft groote gevolgen gehad, want door den sterken wind sloegen de vlamimen naar het dak vian den stal, dat in een cogenblik in vlijm stond. Verschrikt sto ven de jongens en meisjes naar alle kanten en nog voor de brandweer in actie kon komen, stond het geheele pand in vlammen. Het oude pand brandde zoo fel, dat aan redden niet te denken viel en door den wind werd een vonkenregen naar andere panden gejaagd, panden, die met rieten daken gedekt waren en dan ook in weinige oo.gjenblikken vlam vatten. De boerderij van den heer D. Bierman op een afstand van 50 M. vian het oafé gelegjen, stond wieldra in volle v'lam. En wéinige oo,g(enbïikken later braken de vlammen uit in een boerderij van den heer Doets, op circa 100 sn). vian die vanden heer Bierman gelegien. Er dreigde gevaar, dat het viuur vandaar zou overslaan naar belendende perceejlen en de burgemeester van A'vfenhorn, riep ijlings de hulp in van de brandweren van Ursnam!, Berkhout en Hoorn. Da ar inmiddels het café reddeloos ver loren bleek, greep de brandweer van Avenhorn in bij het perceel Bierman, omdat door dit pand tal 'van omliggende huizen gevaar liepen. Het g|elukte de brandweer het vuur hier te stuiten, maar van het inwendige van het gebouw is Weinig overgebleven. Zwakzinnige als brandstichter Herhaaldelijk werd de laatste dagen E d e o pgeschrikt door brandalarm. Zon dag was (het bosehbrand, Maandag even eens, Dinsdag opnieuw', en Woensdag alweer en dat nog wel in het mooiste bosch van Ede. De gemeente-, Rijks- en militaire politie en de brandweer van Ede, alsmede de boschbrandweer, stel den alles in het werk om dat gevaar te keeren. Allen waren steeds op hun qui Viivie, zoodat telkens de brand spoe dig kon worden gpbluseht, maar met dat al bleef de dader opzet was wél duidelijk onvindbaar. Er werd druk in de bossehen gesurveilleerd, het co mité Voor de boschbrandweer loofde door middel van zijn voorzitter, den burge meester van Bameveld, mr. Westrik, een bedrag van f 50 uit ivoor het pakken van den dader. Woensdagavond, toen weer brand werd gesignaleerd en de brandweren lalsmede de politie in een minimum! van tijd voor blusschiog aanwezig waren, slaagde men er in den dader te grijpen. Het bleek te Zijn een 45-jarige Zwakzinnige, wonende nabij Ede. De man, die alles bekent, is ter beschikking van de justitie gfesteld. Wandelaar door motortrein overreden Dinsdagavond ging de 41-jarige refe rendaris bij de P.T.T. te Vlissingen, de heer T. B. Brand, in verband met zijn 22 Naar het Engelach (Nadruk verboden) Dien volgenden dag zouden zij zich houden, of ze weer een rit door het bosch gingen maken, maar ze zouden dan een gids meenemen, wien de Perrault reeds instructies had gegeven en wiens stilzwijgendheid hiji gekocht had. Op een bepaalde plek aangekomen, zou hij zelve na ar AjaeciOf terug galoppeeren; hij zou ijlings een dokter gaan halen en langs een anderen weg terugkeeren, terwijl hij' zeggen zou, dat Lady Erington een on geluk was overkomen. Intussc'hen zou Florence met den gids doorrijden naar een boerenhutje, waar Miss Venton haar zou wachten en waar ze van kleeren 1 zou verwisselen. Ik zal Sir Richard schrijven, dat je, helaas, omgekomen bent en hem je kl eeren en ju woelen en al wat je toe behoort, zenden, zoodat hij geen achter docht kan koesteren. Is het te veel van je gevergd, mijn koninginne? Het' was inderdaad een stoute onder neming en Florence voelde zich dan ook beklemd door een benauwende vrees, als zij dacht aan de gevolgen: zij' was dan totaal afgesneden van haar huis en haar vrienden, zelfs van haar geld, daar zij, als 't ware, uit het land der levenden verdween en dit alles ter wille vanj dien man, die voor niets terugdeinsde in zijn alles overweldigend verlangen, om haar tot de zijne te maken. Hij zag wel aan haar, dat z'ij' aar zelde, werd doodsbleek en bedekte het gelaat met de handen. Wat heeft hij mij! toch lief! dacht zij toen weer, want hiji doet 't niet om' mijn geld.... Zulk een opofferende liefde kan ik toch niet weigeren! Wij zullen het wel heel armoedig hebben, prevelde zij. O, neen, ik zal werken!Wat zal ik werken!.... Als je maar de mijne wilt zijn ik verzeker je, dat het je dam aan niets ontbreken zal. O, zeg toch „ja", mijn aangebedene, en ik zweer, dat je het goed zult hebben bij mij'. Ik wil met je gaan tot aan het andere eind van de wereld, dat beloof ik je, Henri! riep ze opgewonden. Terwijl hij zich o,ver haar hand boog en die kuste, verscheen er weer die uitdrukking wan kwaadaardigjen triotn'ï in Zijn, o.ogen. In haar verdwazing vroeg, zij hem' niet eens, wiaarolmi Zij eigenlijk doodgewaand mloest wio,rden, waarom hij haar niet schaakte, zij dus iin het bezit van haar geld kon 'blijven en ze dan eventueel tot een scheiding konden overgaan. Maar een echtscheiding was iets verschrikke lijks en zij mleende, dat hij, die haar training voor den vierdaagjschen afstand- marsch, een lange wandeling maken. Me vrouw' Brand, die zich tijdig ter ruste 'had begeven, kwam te omstreeks kwart voor twee 's nachts tot de ontdekking', dat haar man nog niet was teruggekeerd. Zij stelde zich in verbinding met de politie. Aanvankelijk kon deze haar geen inlichtingen gvevén, doch eenigen tijd la ter vernam1 men op het politiebureau, dat des avonds onder de gemeente Sou- burg op de spoorbaan het lijk van een j Irnan was gevonden, die niet kon wordetn geïdentificeerd. Het bleek dat van de 1 heer Brand te Zijd. Hij was op den on- bewaakten overweg door een motor- trein overreden. De overledene was chef van de administratie van het telefoon- district Vlissingen. In verband met het tijdig ter perse gaan van ons blad kunnen vanal heden nè 10 uur op den dag van ultgilte geen adverlentiën meer worden aangenomen. Alleen familieberichten kunnen iets later worden Ingezonden. Bewerkelijke advertentiën kunnen alléén ge plaatst worden indien de copy daags tevoren In ons bezit Is. DE DIRECTEUR Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Bij; het Dinsdag en Woens dag te Poortugaal gehouden examen voor krankzinnigen-verpleegster slaagde voor haar diploma o„a. mej. G. J. Geluk, ge boren alhier. Aan alle landbouwers op Schouwen Duiveland heeft cle minister verplicht overleg opgelegd. Het concert van „Kunst en Eer", dat door de slechte weersomstandigheden op den verjaardag van onze Kroonprin ses niet kon worden uitgevoerd, zal nu Zaterdagavond van 9—11 op de tent in het Havenpark worden gegeven. Voor het op 27 en 28 April tel Dordrecht gehouden schriftelijk examen gemeente-administratie, slaagde H. E. S. Sinck alhier, leerling van den heer M. A. Hellemons te Steenbergen. KERKWERVE. Burgerlijke Stand over Maart en April. Geboden2 Kormelis An- thonie, z. van Anth. Van den Hoek en P. K. Post; 18. Johanna Huberdina, d. van G. de Wit en P. C. van St'rien. Gehuwd1: 8. B. Kloet, 27 j. j.m'„ en J. W. de Ruijl- ter, 27 j. j.d. Overleden: 15 Maart, An- tonie van den Hoek, 85 wedn. van Joh. de Vlieger, eerder wedn. van Cla- zina Krijlnse Lokker. BURG. Dinsdagavond werd in het ge meentehuis alhier een ledenvergadering gehouden van de Vereen, van Luchtbe scherming, waarbij! de opkomst, gezien het aantal beginnende leden van vorig jaar, groot mocht worden genoemd1. Na opening door den waarnemend voor zitter, Jhr. van Citters, volgde de be noeming van een nieuwen voorzitter, aan gezien de heer Lemsom wegens drukke werkzaamheden deze functie niet lan ger kon bekleeden. Voorgesteld1 werd de heer J. J. Steur. Aangezien niemand hier tegen eenig bezwaar indiende, werd hij! zonder hoofdelijke stemming tot voor zitter benoemd. Daarna volgde als 2de punt der agenda het werven van nieuwe leden door middel van krachtige pro paganda. Besloten werd! een circulaire 'huis aan huis te verspreiden, op welke circulaire de noodzakelijkheid van lucht bescherming werd aangegeven. Het ant woord op deze circulaires wordt dan persoonlijk dóór enkele leden der ver,- eeniging opgehaald. Verder wees de voor zitter op het nut van een groot aaantal leden, wat toch voor de vereeniging wel mogelijk is, gezien de lage contributie, welke slechts minimaal 25 cent per jaar bedraagt, waarbij' men dan tevens iedere maand geheel gratis een prachtig num mer van „Luchtgevaar" ontvangt, waar in nuttige wenken en voorlichtingen bij' luchtaanvallen worden gegeven. Daarom sprak hij dan ook de hoop uit, dat ieder, zoowel mannen als vrouwen, jongen als ouden, zich zoo spoedig mogelijk als lid zouden opgeven, wat kan geschieden b'ij het bestuur of bij! een der leden. Hierna sluiting. HAAMSTEDE. Wij! brengen nog even in herinnering de ReclasseerinigsGollecte, welke zal worden gehouden op Zater dag 7 JMei. Steunt zooveel mogelijk deze collecte waardoor u medewerkt om het levenspeil van uw medemenschen te ver heffen. ELEMEET. Geboren; 1. Cornelis, z. v. Job den Boer en Adriana v. d. Werf. Overleden: 5. Maarten van den Houten 87 j., weduwnaar v/an Cornelia de Witte. SEROOSKERKE. Gistermorgen half 7 is de 17-jarige A. K. uit Zierikz.ee, ,aan boord 'jsab een mptorboot, liggende in de haven Sehelphoek alhier, bij het los gooien van een draad, tusschen twee andere in de haven liggende schepen bekneld geraakt, waardoor hij een sleu telbeen brak. Per aiuto. is K. naar Zie- riitzee vervoerd, waar dr. Boogerd heen geneeskundige hulp verleende. SEROOSKERKE. Burgerl. Stand over de maand April. Geboren: 26. Maria Anna, d. van J. ter Poorten en H. S. Minders. i DREISCHOR. Burgerl. Stand over April. Geboren: 24. Willem Johannes, Z. van C. P. de Wlaiaij' en C. Klippel; 30, Laurina Janna, d. van J. Klippel en M. J. Steenlamd. BRU1NISSE. Bij den aanvang wan het leerjaar Zijn aan de Openbare School 19 en aan de Christelijke School 24 nieuw'e leerlingen ingeschreven, j Biurgerlijken Stand over April. Geboren: 29. Adriaan Daniël, z. v. W. A. Jiutóelet en M. Okkerse. Gehuwd: 8. A. A. Roks, 24 j. j.im|- (van Oosterland') en J. B2l, 22 j. j.d. 29. L. H. Haeck, 28 j. jjun'. en K. C. Jumelet, 27 j. j.d 29. Di. Van den Berg, 24 j. j.m!. en H. de Graaff, 25 j. j.d. Overleden: (Te Rijswijk) 6. L. J. Rein- hoiudt, 56 j., echtg. van M. Leendertse; 16. J. van Popering, 64 j., echtgien. >vian M. Padmos. OUD-VOSSEMEER. Tot de Openbare Lagere School werden op 1 Mei J.I. toegelaten 27 JL-eerlingen, afgeschreven 17, winst IQ,, totaal aantal 148; R.K. Paroch. School: toegelaten 19, afgeschreven 10, winst 9, totaal 107; School met den Bijbel: toegelaten 12, afgeschreven 8, :winst 4. SCHERPENISSE. Burg. Stand over April. Geb.: 18. Leendert Jaooblus, z. v. A. S. Hartog en J. van Hemiert. Gehuwd: 28. D. van der Werff, 38 j, en M. Oudesluijs, 2o j., beiden alhier. Overleden: 29. Cornelia van der Kloos ter, 49 j., echtg. van Laurens Deurloo. Bevolking. Ipgekotmen1. A. C. Hartog uit .geiden2. M. Poot uit Poortvliet7. R. J. Rijnberg uit Thoien. Vertrokken: 29. P. J. van der Werf naar Wassenaar; 29, P. vam Ast maar Poortvliet; 30. J. P. Bijnagte naar Poort vliet. POORTVLIET. Bij de door de belas ting-ambtenaren en Rijks- en Gemeente politie gehouden controle te Poortvliet, inzake de rijwielbelastingwet, werden 4 overtredingen geconstateerd. I Da huisvrouw' van M. Jeroense kwaimi, doordat een potje van de water- leading (ziich te Ver bo'ven de grond bevond, 'hierover zoodanig te vallen, dat zij zich onder geneeskundige behande ling mloest stellen. im'mers zoo lief had, dit nog meer vtoor haar duchtte dan larmloede en verborgen heid voor de wereld. Diat hij in ihet geheel gjeen mioeite deed, om zich van haar geld te vierZéftèren, was Ln haar oog wel het sterkste bewijs van Zijn onbaatzuchtige liefde. Tot dusverre gingj alles goed. Gedu rende de tien dagen bleef Lady Ering'r ton in de vermomming van een Amieri- k&ansche weduwe in een klein hotel in Ajaccio, waar Miss Venton haar gebracht had. Er waren kamers voor haar be sproken ondier den naam van „Mrs. Silas Roach" en zij moest nog in zoo diepen j rouw verkeeren over haar gestorven echtgenoot, dat zij liefst ïn violsjagfen eenzaamheid vertoefde. Miss Venton vergezelde haar niet naar het hotel, daar zij zich mioest terug- haasten naar haar oorspronkelijke ver- I blijfplaats, wiaar de Perrault haar wachtte. Hij vertelde aan den directeur en aan Wien er miaar naar luisteren wilde, dat haar Ladyschap een ongeluk overkomen Was, miaar voegde er 'bij, dat hij het op zich zelve niet zoozeer betreuren kon, om Sir Richard's dienst te verlaten, daar Lady Erington een lastige meesteres w'is geweest en het salaris niet hoog wap te noemien. Madame Venton en ik, besloot hij hebben beiden een aanbod van een rijke Ainiierikaansche, om met haar een reis op j het vaste land te mlaken. j Allen voelden groote syrbpathie voor helm en toen er een paar dagen later een brief kwam! van Sir Richard, waarin die hem! schreef, dat hij vrij was, om een andere betrekking aan te nieltniem, maakte d.e koerier hiervan dan ook een gretig! gébruik. Na verloop van twee dagen1 scheepte „Mrs. Silias Roiach", vergezeld van haar kamenier en haar koerier, zich in voor Marseille en in AjacWio' werden ze niet mieer gezien. Gajat u |een paiair dagen met imiiji mee naar Purliey, tante Biafb? Zeker, jongen, en Vrijdag verlaat ie Engeland, (nietwaar. Ja. Dick's laatste dag in Londen was gekoi- mien en imöss Erington had hem graag nog eenigen troost toegevoegd, maar Z; Wist niets te zeggen. Hij had haar ge vraagd, rniee maar Purliey te gaan, o|mldbt ziidh ineens een spioiri vrees voor een zaamheid van hem had1 imieester geimlaakt. Ook w'as hij bang, dat, iails niemiand' hem vergezelde, hij er niet toe koimien zou om te gaan. In ieder geval was hij blij', dat hij tante Barbara om1 zich heen zou heb ben, want hij vond het vooruitzicht ver schrikkelijk olm weer met Florence op Corsica te jm|oetem zijn, in- plaats van in LoWndes Street ,of op 01|d Court met Dorpitihy. Op den ochtend, dat hij zou vertrekken, kwUtm hij aan het omtbijlt met zeer betrok ken gezicht. Miss Bringtofn' wensdhte hem goeden imloirgen elm ging zich verdiepen in de brieven, die haar opgestuurd wa» iren van Hans Pl;ace. Een uitroep van GEMEENTERAAD SCHERPENISSE Vergunningsrecht radiobedrijf Tekort op de vee- en vleesch- keuringsdienst De wet houdersverkiezing WloensdagimOirgen kw'am de g'em'eente- raad, onder voorzitterschap vain weth. Kleppe, wegens ziekteverlof aan burge meester Klos, iin openbare vergadering bijeen. Onder die talrijke imgekotmiqrv stuk ken was ook een missieve van Ged. Sta ten, ten aanzien van de instructie van den gemeentegeneesheer waaromtrent een algémeene regeling in bewerking is. Ten opzichte der financieële verhouding tusschen het rijk en de gemeenten be draagt deze voor deze gemeente over 1936-'37 f 10,38 per ingezetene. Het De- pa'rtemlent van So/Oiale Zaken bericht dat vtoior de toepassing, van de steun B, ook kleine grondbewerkers in aanmerking koenen. In verband met de BrSteun voor werk- lpioiZien van f 5,70, Wlaarin de gemeente f2 voor hare rekening néémt, vroeg de heer Van Ast of er nog gelden beschik baar zijn als er ia»an zg. Br en C-boeren steun w)ordt verleend, opdat ide werk- lopze landarbeiders niet van hum steun gelden zullen mpeten missen. Vooralsnog kon deze vraag niet beantwoord worden.. Behoeve het lager onderwijs is een voorschot verstrekt van f8490. Het De partement van B,inmenlandscbe Zaken achtte het gewensdht rekening te hou den met een' behoorlijke vergoeding voor het recht van vergunning voor het Radio- Distributie-bedrijf. Aangezien voor deze vergunning te dezer plaatse geen ver goeding is vereischt, kan deze wenk all-eejn in aanmerking komen bij. een vergunning vioior mogelijke uitbreiding er wellicht een kleine vergoeding zou kunnen ge geven worden. De fraude-verzekering ten bate van de cotaptabiliteits-administra.tie is goedge keurd tojt 1 Mei 1943. De mieu-w .gevestigde schilder J. Verkerke, werd onderaan "die lijst geplaatst dargenen die werken vopr de gemeente verrichten. De vee- en vleeschkeuringsdienst van dan kring Sint Maartensdijk wijst piver 1937 het belang rijke tekort aan van f 681,50, veroorzaakt doior de waarneming in den» (dienst we gens ziekte van den keurmeester, ad f906 Ged. Staten verzochten dien Raad, over eenkomstig een 'wenk vam het Beheer van het Werkloiosheidfonds, waaruit de •regeering de steun-bijdragen betrekt, de betrekkelijk post o.p de begrooting terug te brengen op f 6500. Daar oorspronkelijk f 7500 geraamd was, in verband, met ds werkelijk gedane uitgaven, meende mem algemeen een vermindering met f 1000 niet gerechtvaardigd en bracht men deze post terug tot f7000. Op het voorstel van B.. en Wl ohi hei- gras van de algemteene begraafplaats on derhands te gunnen aan Jps. Tichem vopr f 6, kwiaim eenig verzet. De heer Van Ast was met de ten dezen opgedane ervaring heelamaail niet tevreden en wilde het voorstel aanhou den, terwijl de heer Vos meer voelde voor een publieke inschrijving met brief jes, waartoe werd besloten, reeds tegen de volgende week, met 5 tegen. 1 stent, die van ,.den heer Van Ast Dic'k deed' haar opkijken. Zwijgend over handigde hij haair den brief, die in zoo hoioige imlaite zijn verbazing had gewekt en die luidde: Ajaedp., Corsica. Wloensdag 3 April. Hooggeachte Heer, Met gropt leedwezen moet ik u mee- deelen, dat lady Erington gisteren, Dins dag 2 April, een doodelijk ongeluk heeft gehad. Op haar verlangen vergezelde ik haar o,p een rit in de bergen en wij waren gekomen aa(n een oneffejn, steen achtig pad boven een ravijn^ toen de pony van haar ladyschap struikelde on viel imiet zijn last. Ik moet hierbij1 ver- Imielden, dat wij1 een gids hadden' genoi- tmien omdat ik dien weg niet genoegzaam kende. Haar ladyschap was niet bijl be- WUstz'ijn, toen ik haar hulp bood. De pony was op haar gevallen; zij' zag doodsbleek en ik kon ook' geem ademhaling meer waarnemen. Waarschijnlijk was zij: op slag gedood'. Terwijl ik den gids bij haar liet, galoppeerde ik op "mijn pony ijlings naar de stad. Maar, helaas, toen ik terug kwam, waren het lijk van haar ladyschap en de gids Imet den pony verdwenen; ge cm spopr viel er meer van hen te oinitdekken^ Ik vrees, dat er roof in het spel. is ge weest. Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2