Een Huwelijk om geld FEUILLETON RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 3 Mei HILVERSUM L 1875 en 415.5 Meter. KRO-uitzendimg 8—9.15 an 10 grami-l 11.30 Godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12.15 KRO-orkest; 1 grami.; 2 voor de vrouw; 3 kniplies; 4 KRO-orkest; 4.45 gram.; 5 KRO-Meliodisten; 5.45—6.05 ge- lukwenschem.; 7 bericihten; 7.15 Pygmeeën van West-Afrika; 7.35 sportpraatje; 8.00 berichten ANP, mededeelingen; 8.15 KRO- Symphonie-orkest9 reportage; 9.30 ver volg concert; 10.16 gram.; 10.30 berichten ANP; 10.40 LajO'S Veres; 11.0512 gram. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-uitzen- ding, 6.30—7 RVU 8 graim-J 10 Mor genwijding; 10.15 igrajrn.; 10.30 Ensemble Jetty Cantor; 11 huishoudelijke wenken; 11.30 vervolg concert; 12.30 gr aim.; 1.00 Omroeporkest; 2.45 kniples; 3.45 viool- voordracht; 4.30 kinderkoorzang5 kin- deruurtje; 5.30 Aeolian-orkest; 6.30 „Afri- kaansche en Nederlapidsche cultuur"; 7 voor de kinderen; 7.10 Medische wenken; 7.20 AVRO-Dansorkest; 7.45 „De natiopale reclaseeringsdag"; 8 berichten ANP, mie- dedeelingen8.30 Bonte Dinsdagavond- trein; 9.30—10 gram.; 10.45 sportrepor- tage; 11 berichten ANP, hierna; het AVRO D ansorkest11.40—12 graim. VERSCHILLENDE BERICHTEN Zijn ruggegrast gebroken Toen de 20-jarige zoon van den land bouwer W. H. te Grubben-vorst een ritje op het paard van den buurmian w'ilde ma ken \verd het beest plotseling schichtig en wierp zijn ruiter in volle draf af. terwijl het hem in zijn val ook nog een trap toediende. Zwaar gewond bleef de jongeman langs den weg 'liggen. Nadat doktershulp was ingeroepen werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Hier kwam1 na 'n röntgenonderzoek vast te staan, dat de jongen zijn rugjgegraat gebroken had. Voor Arfis ton bijeen Het Artis-reddingscöimité dieelt mede, dat de ingezamelde gelden thans het be drag van twee torn hébben bereikt. Na de viering van het eeuwfeest van Artjs op 23 Mei zullen de plannen wioirden bekend gemiaakt, op welke wijze de mo- derniseering van den tuin zal worden uitgevoerd. Het Comité hoopt, dat devoot de uitvoering van deze plannen tntog -ont brekende gelden dan bijeen zijn. Het ves tigt nog eens de aandacht op de loterij toet de vele fraaie prijzen. Ten slotte is het comité verheugd te kunnen mededeelen, dat het ledental va|n Artis belangrijk stijigt. Dat belooft wat Een 11-jarige jongen, wonende in1 de Joubertstraat te 's-G raven hag e, stapte een groentemiwinkel binnen en zag in een onbewaakt oogenblik kans een greep in de toonbanklade te doen, waarna hij met den buit, bestaande uit enkele guldens, ijlings de winkel wilde verlaten. De gToentenhamidelaar en zijn vrouw1 konden hean echter bijtijds grijpen. De jongen pakte hierop een mes, dat op cte toonbank lag 'en riep tot de groenten- vrouw: „als je mie niet loslaat, steek ik je dood". Men kon echter den belhamel het mes ontnemen- en de inmiddels geroepen po litie bracht den jongen naar het bureau. Na een verhoor is de jongen in overleg miet den kinderrechter, naar een van de observatiehuizen gebracht. Zielig is het een mail of vrouw te zien, die niet leeft in overeenstemming met zijn of haar leeftijd. Er is geen. grooter tragicomedie, dan dat iemand weigert het onvermijdelijke te aanvaar den en als een Don Quichotte vecht tegen de werkelijkheid. Naar het Engelaeh 21 Nadruk verboden) HOOFDSTUK XVIII. Op een warmen ochtenld, een veertien idagen later, werd Anthony beneden ge bracht en m'et idlie heerlijke lentezon wias het zelfs mogelijk, idat hij' onder den bloeienidlen kastanjeboom Icon liggen. Rachel ging met haar werk bijl hem zitten. De maand April was op haar -móóist; overal prijkten ide kleurige voorjaars bloemen en in idle heggen Zongen de viogels o!m' 't hartdist. Rachel zat over haar werk gebogen, maar toch voelde zijl Wel degelijk, dat nij na,ar haar keek en een lieflijke blos tintte haar wangen. Rachel, begon hij; m'et een klank van teederheid in de stem, dien zijl den laatsten tijld' nu weer zoo dikwijls had waargenomen, je bent tjoch niet mie er boos op mij, zeg? Ik ben nooit boos op je geweest, antwoordde zij', Zacht en kalmeerend. Het heeft mij! wel eens wat verdriet gedaan, Imiaar Maar wat, liefste? Motorrijder botst tegen melkwagen Op den rijksweg onder de gemeente Nieuwstadt is Zaterdagavond de 39-jarige motorrijder F. Schaap uit S i 11 a r d met zijn motorfiets tegen een aan den rech terkant van den weg stiistaanden melk wagen gereden. Ofschoon de roode ach terlichten van 'het voertuig brandden, heeft de motorrijder den wagen te laat opgemerkt en reed hij met flinke vaart tegen het linkerachterwiel op. De mo torrijder sloeg teg;en den grond, evenals de op de duo zittende mej. C. uit Sit- tard. Geneeskundige en geestelijke hulp waren spoedig ter plaatse. Het bleek, dat S. er zeer ernstig aan toe was. Met inwendige kneuzingien, vooral in de borst- streek, is hij naar het R.K. Ziekenhuis te Sittard vervoerd, waar hij dien nacht is overleden. Mej. C. had slechts enkele ontvellingen en lichte verwondingen op gekropen. S., die mijnwerker van beroeip was, la,al een vrouw en een kind achter. !2 VOOR KINDEREN VERBODEN, MAAR BABY WEET RAAD Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Hedenmiddag heeft na de onthulling dooir H.M. de Koningin yam het gedenkteeken ter nagedachtenis van Z.K.H. Prins Hendrik in den gevel van de Zeevaartschool, tg Vfissingen, de. bur gemeester van Zi-erikzee, in zijn hoedanig heid van wind-voorzitter van de Geweste lijke Landstoirmcommissie „Zeeland" een krans bij dit monument neergelegd. Voorts werd een krains gelegd namens de Algegiieene Vereen, van Nederland- sche Reserve-officieren (A.V.N.R.O.) af- deeling Zeeland. Van idle deputatie, die deze plechtigheid verrichtte, maakte o.m. deel uit de Reserve-Kapitein J. E. vian den Broek. In een deel yam de oplaag van ons Zaterdagnummer is bekend kunnen wioir- den gemiaakt, dat bij K. B-. van 28 April benoemd is tiot directeur in vasten dienst van de RHBS alhier, dr. J. J. Westendorp Bioerma, thans leeraar aan deze school. Ter gelegenheid van de l-Mei'vie- ring, georganiseerd door SDAP en NVV op ons eiland, was gisterenmiddag de Concertzaal bijna geheel gevuld, toen de heer J. C. Krijger het openingswoord sprak, waarin hij releveerde, dat men in deze donkere tijden, waarin mien inter nationaal Zich wapent, in ons land nog vrij kan strijden voor zijn idealen. Hij sprak hierop vervolgens een wioord van welkom tot de spreker, de heer Theo J. K. Kuiler uit Den Haag, tot die zamgtver- eenigingi „Morgenrood" te Brouwersha ven en de Soc.-Dem. Vrouwenclub te Zierikzee, om1 te eindigen met het de- c'lameeren van „1-Mei" vian Adema van Scheltema. Als declamatrice trad dan voi r het voetlicht mej. J. Schults, welke voordroeg „Waakt op proletaren". Dr. J. Elemia sprak een wioord ter herinne ring aan de duizenden die vielen voor hun vrijheid, waarna hij „Na een jaar" van Adema van Scheltema voordroeg, een gedicht, dat hij na het eerste 00 r- logsjae.r schiep en welks inhoud ook nog ten volle vioor het heden geldt. In groepsverband werd dan door de leden Van „Arto" gedeclamleerd: „De Rooden roepen"! Hierna was het woord aan de zangvereeniging van Brouwershaven, wel ke o.m. de „Internationale" en „Mor genrood" ten gehoore bracht, onder lei ding van den heer Jos. Beerenbrock. Dan sprak de heer Kuiler, welke in zijn rede ook herinnerde aan het feit, dat hier de arbeidersbeweging nog de vrij heid heeft te demonstreeren voor haar idealen, hoewel deze Meiviering onder somlbere omstandigheden plaats vindt, dat de wereld gebiukt gaat onder de gevolgen van den wereldoorlog, onder het verdrag van Versailles, dat de kiem' in zich draagt van nieuw© conflicten en de grondslagen bevat vioor de poli tieke spanningen welke we thans beleven. Spr. ging; dan uitvoerig na hoe de toe stand na den oorlog werd. Na aanvanke lijke opleving en verbetering van de arbeidsvoorwaarden, kwam' het rationa lisaties ysteem, de overproductie en de Ik (moest niet Idle eerste zijn, die het uitsprak-, maar je weet het toch, idlus kionit het er ook eigenlijk niet op aan, Idiat ik zeg, hoe ik je liefheb. Hijl kwam. overeind en sprak: Wat ben ik' toch jdiwaas geweest, Rachel Zijl knielde op het gras naast hem; neeir, 'en keek naar hemi op. Toen drukte hij haar den eersten kus op het voorhoofd, lang en teeder. Even later kwamen Mr. Gray en Ruth uit het huis en één blik op de jongelui deed hen de verhouding gissen. Niet lang duurde het :nu meer, of de jongens kwamen thuis uit school en zoo hervatte het leven weer zijin gewonen gang voor Rachel. Maar 's avonds had 'had Mr. Gray een zakelijk onderhoud met de verloofden, en men was het eens, dat er geen reden bestond, om het huwelijk lang uit te stellen: Het salaris van Anthony was voldoende en Mr. Gray kon zijin dochter een sommetje mee ten huwelijk geven. Maar wat moeten wij beginnen, kin deren? zei de dominéé met schertsend wanhoopsgebaar. Verbeeld je, dat ik op zoek moet naar een vreemde huishoud ster, die dan Zeker Ruth maar stil aan haar lot overlaat! O, neen, vader! Het huisje van Mace komt immers leeg. Dat zullen wij huren en dan wonen wij zoo goed als naast; de deur. Ik verzeker u, dat u het onder scheid haast niet merken Zult! werkloosheid. De menschh-ei-d bleek niet unieer in staat om datgene te koopen, wlat de productie te voorschijn had ge bracht. Naast ongebreidelde productie ontbreekt het aan een behoorlijke distri butie. Spr. herinnerde aan den strijd in Spanje; aan den Volkenbond, die on machtig bleek in groote conflicten een behoorlijke oplossing te brengen; aan het fascitsche gevaar, dat ook hier dreigt; aan het bewapeningskapitaal dat inter nationaal is; aan de noodzakelijke ver sterking van het defensi-eapparaat in ons land, etc. etc. Lang stond spr,. stil. bijl het vraagstuk der werkeloosheid' en' het „Plan van den arbeid" en, als aanhangsel daarvan, or dening in het bedrijfsleven, tot vermin dering van de werkloosheid. Spr. ein digde niet een oproep te strijden teyien de «nachten die de menschheid belagen. Na de pauze gaf „Arto" een gpede vertolking van een 4-tal caleidoscopische één-acters, ter parodieering van ongie- wenschte economische of politieke toe standen in de wereld, waarna de s-o-c'. dem. vrouwenclub' voor het voetlicht ver scheen met eenige eenvoudige liederen, gezongen onder leiding van den heer Tanis. Te half 'z'es eindigde deze Mei-viering; m'et het zingen van het Plan-lied, nadat te voren de voorzitter de medewerkers voor het slagen van dezen middag; had dank gez'egid. NOORDWELLE. In de Zaterdag gehou den vergadering van aandeelhouders der Fairbank „De Vooruitgang" alhier, Zij'n tot bestuursleden herkozen de he-er-en C. A. Boogerd en C. Steur. Besloten werd tot het plaatsen van een nieuwe Weeg brug, met een draagvermogen van 20.000 k.g. en een brugoppervlak van 8 blij1 2.40 meter. Deze brug wordt geplaatst door de bekende" firma Molenschot uit Breda. ZONNEMAIRE. De H-erv. Vrouwenver- eeniging onder leiding van Mevr. Ruijlsch van Dugteren heeft een verloting geor ganiseerd van handwerken, door de le den op de vergadering gemaakt. De op brengst daarvan ;l?omt ten goede aan de plaatselijke afd. van het Groene Kruis, vooral voor de t.b'.c.-bestrijding. Na aftrek der gemaakte kosten is een bedrag van f 50 aain het Groene Kruis afgedragen, dat zeer dankbaar aanvaard werd. OUWERKERK. De aangekondigde mu zikale wandeling yan „Nieuw Leven", ter gelegenheid van de HKH Prinses Juliana, kon wegens minder gunstig weer eerst een half uur later aanvangen dan was vermeld. Nadat de verschillende uithoe ken van het dorp waren bezocht, werd halt gehouden voo,r de muziektent, waar op verzoek van het actieve bestuur der Oranjevereeniging het Wilhelmus ten ge hoore werd gebracht. Dergelijke optoch ten worden door de bevolking zeer op prijs gesteld. SINT ANNALAND'. Vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank op Vrij dag 29 April. De voorzitter, de heer A. Bergers, herdenkt in zijn openings woord het overlijden van den kassier. Aan dezen sto-eren werker schrijft 'hij voor een groot giedeelte den opbouwi, den bloei en groei van de Bank toe. Spr. wijst er op, dat dit een jiubileuml- vergiadering is, n.l. vioor het 25ste 'boek jaar. In alle opzichten mag worden ge- Mr. Gray was nu wel gerustgesteld', mlaar Ruth was in het eerst wanhopig en wilde vam geen troost hooren. Ze mam het Anthony ten zeerste kwalijk, Idlait h'ij hun Rachel afhandig gemaakt had en eerst na een paar idlagen begon zij' eernigs- zins verzoend' te naken met de groot© verandering en ging Zijl zelfs eemige ba- langstelling toornen vooir het nieuwe huis van ide jongelui. 1 Rachel vond eindelijk tijd, óm! aam Do rothy te schrijven, Idie in Londen was, 'want ide Caravans waren dadelijk1 na Pa- sdhen id|aarheen gegaan. H,aair brief luidde als Volgt: „Bieste Dorothy, Ik weet Idlat je je verheugen ziult, dat Anthony en ik verloofd Zijin. Je moet een van ide eersten zijn, die het weet, omdat je imiijin oudste en beste vriendin bent. Ik 'ben héél, heel gelukkig! Wij den ken er over, om van Id'en zoim'er, in Juli, te trouwen en oimi idlan in het huisje van Macie te gaan wonen, idlat vlak naast de pastorie staat; miaiar er is nog niets vast gesteld. Dick is terug; hijl ziet bruin en lijkt m'ager. Gisteren is hij toer geweest, en Zei, ld>at alles nog in p|rde was pp Pur" ley, Hoe maak je het, Dorothy? Toch goéd, I naar Ik hoop? Je moet je maar gauw' j verloven; Idlat is zoo heerlijk'! Doirothy ontving idien brief op een nat ten, winderigen [middag» toen ze alleen zat in haar bou|dpir in Lowndesstreet en zij 2'egd, dat de verwachtingien van de op richters v'èr overtroffen zijn. De spaar gelden en geelden in loopende rekening zijn gestegien tot een bedrag van 6 a 8 ton. De Voorschotten en hypotheken tot 31/2 a 4 ton. De om'zetten sch-ommblen tusschen f 1100.000 en f 1874.000. De re serve bedraagt nu f37,761,77. In al deZe jaren is slechts aan 2 voorschot nemers verlies geleden en deze gfevaillen ston den nog met elkaar in verband. Dit Vérlies is toen onmiddellijk uit de reserve gedekt. In Verband m'et het overlijden van den kassier heeft 'het bestuur beslo ten, geen feestelijk karakter te geven aan het jubileum, doch den aanwezigen een presentiegeld van f 1 uit te keeren. De rekening en balans over het jaar Werden goedgekeurd en vastgesteld. Ver meldenswaard hieruit zijn de volgende posten: ontvangen spaargelden f247971; terugbetaalde spaargelden f215647,71; te rugbetaalde voorschotten f 23050.—ont vangsten in loopende rekening; f 783308,86 uitgaven in loopende rekening, f819656,41; ontvangen rente f24633,47; uitgagelven rente f 19699,90; ontvangen provisie en kosten f 501,80; op de reserve gebrachte winst f 1790,90; eindcijfer in ontvang en uitgaaf f 1.089.373,80 (V.j. f 1.181,635,76). D;e bezittingen vian de Bank wiezen o.a. aan: uitstaande voorschotten: gedekt door hypotheek f83923.— gedekt door borg stelling enz. f 133497,45; totaal f 217423,45; tegoed in loopende rekening: a. -rekeningl- houders f 165246,41; b. Centrale Bank f 198234,44; c. jaardeposito C.B. f125000; f'. deposito obligation C.B. f55000; nog te vorderen rente vian voorschotten f 14,60; totaalcijfer i 737909,29 (v.j. f 714740,91). De schulden luidden: schuld aan de spaarbank f655313,57; schuld in loopende rekening f 109769,83, n.l. f 74833,96 aan rekeninghouders en f 34935,87 aan het reservefonds; saldo winst f2825,90; to taalcijfer f 767909,29. Tot bestuurslid wordt herkozen de heer A. Bergers en tot lid van den Raad van toezicht de heer S. J. Poldertrban. Me degedeeld wordt dat het aantal 'leden op 31 December 1937 bedroeg 458 (onver anderd). In omloop w'aren: 863 Spaar boekjes (V.j. 856); 164 vöorscbotboek- jes (v.j. 153); 77 rekeniingcouraintboekjes (v.j. 79); 77 spaarbusjes (v.j. 65). Het (aantal dagboekposten w'as 2803 (v.j. 2615). De rente wordt voorloopig vast gesteld als vorig jaar, dius: spaargelden tot f5000 voor leden «en hun gezinnen 3 pet. en daarboven 2V2 'pet.; vioor niét leden 21/2 p,ct.; voor hypotheken en voor schotten 4 pejt. Een door den nieuwen kassier gemaak te grafische voorstelling) Van het verloop der werkzaamheden sedert de oprichting, toonde de ups en downs van de omzetten in de afgeloopen 25 jaar aan. Hieruit nemende de jaren 1913—1918—1928—1935 en ,1937, zien we het Volgende verloop: belegde gjelden: f13000, f170000, f790000 f740000, f730000; uitgeleende gelden f 10000, f38000, f300000, f475000 en f380000; omzetten f32000, f 1.000.000 f 1.874.000 en f 1.089.000; reserve f70 (ver lies), saldo f1800, f21000, f34000 en f37000. Nadat bij de rondvraag Notaris Bierens het bestuur en de leden had ge complimenteerd Imlet de schitterende bankresultaten >en vooral den nadruk had gelegd pp hel vertrouwen, dat onze bank allerwegen geniet, sluit de voorzitter de vergadering,. ging zich eenzaam' voelen. Zij gunde de jongelui zeer goed! hun geluk, maar ver langde zelve toch ook naar een bescher mer, al kon het dan pok niet geheel de man van haar keuze Zijn. Dick wias in Purley, (mlaar ze hoopte haast, dat ze hem1 niet Zien zou.,.. Hijl wias magem Florence |m|aakte hem dus niet gelukkig...,. Daar stormde Sylvia binnen:: Móéder vraagt, of je beneden kómt; Dick is er en de thee staat gereed. Hjet kind wias ial weg, eer Dorothy nog iets zeggen kon en een oogenblik stond ziji besluiteloos, met verhit gelaat en on stuimig kloppend' hart. Ze was boos op zichZelve, Idiat ze nog altijd vpelde voor dien man, die voor haar tpclh niets anders kon zijn dan een oud vriend. Langzaam ginlg Ziji maar den salon en, toen zij Ide deur opendeeJ, Zag ze hém bijl het vuu'r staan. Hij' keek op, toen zij binnentrad, hiiaar haar ppgen hadden een kouldbvriendel ijken bl ik. Hoie imtaak je het, Dick? Biest, dank je. Lady Cairaven had hen beiden gade geslagen en zij imleende te Zien dat ze elkaar enkel maar als goéde pude ken nissen besdhop widen. HOOFDSTUK XIX. Tpen Dick weg was, miet Ide belofte omi weer te komen dineeren, want Lady Garaven Idjacht, dat Zij' hem; nu wel veilig GEMEENTERAAD TE DUIVENDIJKE Installatie raadslid De raad dezer gemeente kwam op Vrij dag 29 April j.l. in vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Alle leden aanwezig. Na opening^ wordt overgegaan tot beëediging en installatie van het nieulwi benoemide raadslid, in de vacature de Bil, dhr. O. Bi. Boot. De heer Boot legt in handen van den voorzitter de ver- eischte ©eden af, waarna de voorzittter den heer Boot feliciteert met diens ba- noemiing. Hoewel wat lager op de lijst staande, aldus spr., is U door vertrek van verschillende personen toch nog lid van den gemeenteraad geworden. Spr. hoopt dat de heer Boot de belangen der ge meente Duivendijke steeds zal voorstaan en hoopt op een aangename samenwer king. De heer Boot brengt den voorzitter dank' voor de gesproken woorden en deelt mede, de belangen van Duivendijke Zooveel mogelijk te zullen behartigen. Naar aanleiding Van een vian W. v. d. Wekken ingekomen verzloek, om 'Ver mindering van de door hem aan de .gp- mieente te betalen erfpachtscanon, stel len B. en W. voor f10 vermindering te geven, waartoe m.a.st. wordt besloten B. en W. biedien ter vaststelling aan een concept Verordening Veldwachters, ver gezeld Van het gieivraagde gevoelen van de Algemieene Nederlandsche Politiebond. Tevens kom't hierbij in behandeling een adres van dien bond, inzake kindertoe slag en verhooging van de toegekende vergoeding voor politiediplomia "met aan- teeliening. Na discussie wordt besloten afwijzend op het adres Van den bond te beschikken, terwijl de Verordening over eenkomstig hel door B. en W. overge legde concept wordt vastgesteld. De begrooting 1938 voor den Vleesch- keurigsdienst wordt goedgekeurd, miet aanteekeninig, dat de in een vorige ver gadering geopperde bezwaren nog niet geheel zijn weerlegd en hierop het vol gend jaar zal worden terug]gekom!en. Ver volgens wordt besloten voor de gemeente een ^wettelijke aansprakelijkheidsverzeke ring aan te gaan. De begrootingen vaar 1937 en 1938 behoeven eenige wijziging waartoe B. en W. eoncept-wijzigingien overleggien. Overeenkomstig deze voor stellen wordt besloten. Nadat verder nog besloten is de invoering vian het per soonskaarten-stelsel voor de bevolkings boekhouding aan te vragjen en den pensi- Oiensgrondslag van M. Bakker in Zijn be trekking van secr-penningfcneester van het burgerlijk armbestuur met ingang Man- 1 januari 1938 vast te stellen op f 93, sluit de -voorzitter, na de r.o'ndlvraag, Welke niets belangrijks oplevert, de ver gadering. KERKNIEUWS Chr. Geref. Kerk. ZIERIKZEE. Niet Vrijldag maar Don derdagavond, 5 Mei huwelijksinzegening aanvang 7 uur, ds. Hoogendoorn. R.-K. Kerk. ZIERIKZEE. Z.H.Ex. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kerkmeester der parochie van den H. Willibrordus, den heer E. Grombeecke, in de vaca ture ontstaan door het vertrek van den heer L. J. M. Mazairac. vragen kon, giinjg Dorothy een paar minuten la-ter naar haar eigen kam'er. Ze wias inog boos op zichZelve over h-aar zwakheid. Ze wist, dat, ofschoon ze uiterlijk heel koel en bedaard had geschenen gedurende Zijn bezoek, ze im wiaairheidi zijn blik niet had durven ont moeten en idlat zijh handdruk haar het hairt sneller ha|dj doen kloppen. Hij was verbazend opgewekt geweest, of hij- geen Zorgen had gekend! Hij zei maar weinig over Corsica en van zijn vrouw en gaf geen reden van hun ver trek en hun verblijf aldaar. Met -echt vrouwelijke nieuwsierigheid trachtte Lady Caraven hem te polsen, wat dit betrof, maar zij gaf het op, toen zij zag, hoe onaangenaam Dick het vond. Dien avond hadden zij een „familie-di- nertje", zooals Lord Caraven -het noent- de, want de Bramfords waren er, Miss Barbara en Dick en het was een heel opgewekt gezelschapje. Zoodra de gasten weg waren, ging Dorothy weer naar haar eigen kamer, waar zij in gedachten verzonk en nog eens naging, wat ^zij zelve gezegd en gedaan had. Zij meende alle stof tot tevredenheid te hebben en nam zich voor, dat zij op diezelfde mnai-er zou door gaan en haar best do-en, om niet over Dick te denken. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2