PAASCH Meubelen Met Paschen 'n luxe Auto? Een Huwelijk om geld Gebr. Lokker oeCLAMJ FIRMA P. KLOK - Appelmarkt BEIDE ZAKEN 2e PAASDAG GEOPEND VOGELAAR Emmabloemcollecfe te Zierikzee A. L. BAKKER - BURGH LenteFototijd DE GROOT Lagere Tuinbouwschool FEUILLETON Stoombootdlenst Zierikzee-Rotterdam en lusschenoelegen plaatsen. APRIL 1938. Van Zierikiee: Van Rotterdam: M. 18 'am. 8,30 D. 19 D. 21 8,30 V. 22 M. 25 8',30 M. 18 D. 19'am. 12, D. 21 V. 22 12, M. 25 ADVERTENTIES. In plaats van kaarten. Verloofd NEL BERREV0ET8 en K. J. SCHIPPER. Zierikzee, Pasohen 1938. Verloofd KLAZIEN DE VLIEGER en PIET KUIPERS. Zierikzee, Breestraat C 506. Amsterdam, Boterdiephtr. 45n, Zuid 2de Pasohen 1938. Heden overleed, na een kort stondig lijdeD, onze geliefde Eohtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, JACOBA PADMOS, geb. VAN POPERING, in den ouderdom van 64 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, M. PADMOS Fz Bruinisse, 16 April 1938. Hartelijk dank voor de vele be wijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd en Grootmoeder. Zierikzee, 16 April 1938 Familie VAN WANROOIJ. Voor de vele blijken van belang stelling ons op 9 April betoond, betuigen wij onzen hartelyken dank. Fam. J. T. v. d. EST—Kik. Anna Jaooba Polder, 16 April 1938. Onsen hartelyken dank foor de zeer vele felicitaties op 9 April ontvangen. F. H. FONTEIJNE. W. H. FONTEIJNE—de Vin. Oosterland, 16 April 1938. Algem. Vergadering Weegbrug „Even Buiten" te Oosterland op Woensdag 20 April a.s des avonds 7 uur in het Café MOL. Agenda: Toezegging aankoop nieuwe Weegbrug. HET BESTUUR. U gaat natuurlijk voor Uw benoodigde Gordijnen, Karpetten Loopers, Matrassen enz., naar Nieuwstraat 1 persoons Matras met kapok kussen f 7,80 Eiken Dressoir f 12,90 Glasgordijnen met strookje 20 cent per el Divan met kleed. f 13,25 Z\ET ONZE ETALAGES- Wij brengen een geheel nieuwe keuze I De nouveauté's in Zijden, Katoenen, Wollen Stoffen, w. o.Crêp Traverse, Crêp Matte, Mousseline, Tobraleo, euz. Aparte patronen Vraagt s.v.p. de Btalencollectie Overhemden, Dassen, Sokken, Manchetknoopen Bretels, Mouwhouders Alle soorten Boorden, enz. In Kousen nieuwe tinten op Donderdag den 21 April 1938. Jongelui die zich op dien dag willen belasten met den verkoop van Emmabloempjes, waarvan de op brengst ten goede komt aan onze plaatselijke vereenigiDgworden J beleefd verzocht zich daarvoor aan te melden bij Zuster POT APPEL, Groene Kruisgebouw, alhier op Dins dagavond tussohen 6 en 7 uur. HET BESTUUR. BEZOEKT a.s. 2e Paaschdag de SERIEWEDSTRIJDEN v a n H. D. S. Ie OUWERKERK. Heeren Sokken, nieuwe dessins, ook groen, 25, 27, 55, 80, 95 ot. Heeren Zelfbinders, onkreukbaar, prachtige dessins 70 ct. Tempo-Binder, de ideale das met druk boordenknoop, voor stijve boorden. Nieuwe sorteering 50 en 70 ot. Is men op z'n paaschbest gekleed I Heeren Zakdoeken Nieuwe Pellen. Engelsohe stof, 65, 85, 120, 130, 150 BoordeDknoopen 3 ot. Manchetknoopen 10 Boordspeldjes 10 DaBhouders 10 met kettinkje 15 geruit, wit en effen gekleurd, 80 ot. per half dozijn VLISCO Overhemden Popeline, nieuwe dessins met 2 slappe boorden. f 2,95 met 2 stijve boorden f 3,75 Heel mooi Overhemd met losse boord I 1,75 Vllthoeden alle kleuren, alle kleuren, alle maten, 'prima zachte vilthoed voor f 2,50 TELEFOON SO POSTGIRO 233909 Maakt meer kiekjes maar dan op Agfa - Gevaert Kodak - Selo Films Wy ontwikkelen uw films en maken uw afdrukje8 met de meeste zorg HET BETERE ADRES: L. Nobelstraat - Tel. 206 ZIE DE ETALAGEt Lachen Lachen Tweede Paaschdag a.s. Muziek voor den dans Des avonds presenteert Café SLAGER te Drelschor U een genotvolle avond. Vroolijke films met muziek. Na afloop GROOT BAL door de Tivoli Knalband uit Bergen op Zoom. Lachen Lachen Wenscht U voor de Paaschdagen Dan naar Garage C. H. VAN OEVEREN Telefoon 77 Bel. aanbevelend te Haamstede. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de 1ste klasse per 1 Mei 1938 kan plaats hebben tot 23 April a.s. bij het Hoofd der school en den secretaris H. VAN TOLEDO. SPORT VOETBAL. Renesse I Burg II Zondag a.s. Ie Paaschdag- speelt Re- nesse I op haar terrein tegen Burgjh II. Aanvankelijk w'as vastgesteld Renesse I— Zierikzee II, doch dit scJhijnt oml ons onbekende redenen veranderd te zijn. Deze gangi van zaken beteekent voor Zierikzee vrijwel 2 kampioenschappen, want Renesse bezit geen voldoende fi nanciën otn' de militairen eiken Zondag te laten overkomen. De thuisclub kam dien steun moeilijk' ontberen. Er is dus a.s. Zondag een mooie wed strijd te wlachten, die ongetwijfeld door een record aantal bezoekers zal worden bijgewoond. Aanvang 2.30 u|uir. Om) half een spelen de reserves tegen elkaar. Hier zou de thju-iscliulb de beste kansen hébben, indien het elftal niét op vreemde 'wijze door elkaar geglooid wias. Waarom1 moet bijv. de middenvoor nu als linksbuiten fjuingeeren, waar zijn uithoudingsvermogen hem danig parten zal ispelen. Zoo zijn er meer gevaren. Hopenlijk bewijst de wedstrijd hét tegen deel. Wel staat vast, dat met dezelfde spelers een veel betere combinatie moge lijk i!s>. Maar ondanks dit alles, ropd-wit- ten houdt dapper stand en zet vooroor deel en uit je hoofd, speelt voor wat je waard bent. Spreek met kinderen even serieus, als gij met volwassenen zoudt doen. Kin deren éijn niet vatbaar voor ironie en voelen ztich vaak beleedigd door uw scherts. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Zondag 24 April hoopt cand'. J. den Hollander te Zwijhdrecht, zijn intrede te doen bij! de Ned. Herv. gemeente van Haamstede (Zeel.), na des morgens bevestigd te zijln door ds. A. Kentiié van Sneek. Burgerlijke Sland van Zierikzee Geboren: 6. Maria Cornelia, d. van M. J. Haze en J. Timmermian; 8. Maria Jeanne, d. van J. J. van Velthovem en M. A. van Torre; 10. Cornelia Johanna, d. van M. J. Krakeel en M. Pekops de Haas; 11. Maria Veronica Christina, d. van P. S. Wansink en C. M. Colligno-n» Overleden: 7. Johan Hendrik Knaap, 67 j., wedn. van J. C. Ribbéns. MARKTBERICHTEN Stoomzuivelfabrlek „De Duif" Prijs der boter 83 cent per pond'. Koersen van 11—14 April Philips 282i/3 283Vs H.V.A 425 Kon. Olie 323i/2 3321/3 A.K.U 377/8 38V4 A'dam Rubber 192 195 Deli Bat 234 235 Senembah 261 Uni Lever 148% 149% 98 Anaconda 21 20% oinbewpomide boerderij, van den landbou- Wer Nieuwkamp -aan den Grooten B-ra-ak- 'w'eg. Deze boerehhioév'e, welke dieiüst deed .alls 'bergplaats vppr landbouwwerktuigen, is eveneens tot den grond toe afglebrand. De waardevolle inventaris ging verloren terwijl 7 varkens, 2 kalveren en een waakhond in de vuurzee den dood von den. Als verdacht van brandstichting is Zaterdagmorglen de 20-jarige Rabelink uit Loenen, tegen -w'ien reeds eerder verden king was .gerezen, doordat het vorige jaar de woning van Zijn ouders op -on verklaarbare wijze tot den grond toe afbrandde, gearresteerd. Geen der ver brandde perceelen was verzekerd. Een raar heerschap Doo-r -de gemeentepolitie te Bergien- op Zoom! is aangehouden een zekere B. O., melkknecht te Wouw, verdacht van oplichting van een bedrag' vian on geveer f6000 ten nadeele van A. B. te Bergen-op-Zoomi. De man had dit be drag in giedeelten en onder verschillende voorwendsels gedurende de laatste V-fa jaar van B. geleend. Aanvankelijk gaf hij voo-r het gel-d ten bate van den den benadeelde op het „Stamboek te zullen plaatsen. Later zei-de hij de gel den nog noodig te hébben voor een erfeniskwestie, daar Zijn moeder was overleden en hij een paar boerderij-en Zou krijgen. Verder Zou hij' geld npp-dig hebben -om Zijn zwiager, die notaris ziou zijn „uit ide gevangenis te koppen". O. werkte niet inteer, leefde op grppiten violet, gaf dade- aux aain vrienden en kennissen en zielfs aan dén iman van wien hij- het geld had geleend. O,ok zichzélf vergalt hij niet en kodht o.a. gouden (sieraden. De man is than© ter beschikking Van dén Officier vain Juistitie te Breda gesteld. Boerderij afgebrand Zaterdagmorgen omstreeks 5 uur ont dekte de veehouder B. Ro-elinga te Mil- dam, bij' Heerenvecn. brand in zijn boerderij!. Het vuur greep snel om zich heen, maar het gelukte toch al het vee in veiligheid te brengen. De boerderij- ging geheel in vlammen op. Niets kon worden gered. De oorzaak van den brand is het te hoog branden van een stal lantaarn. De boerderij' was laag ver zekerd. Fransche ministers naar Engeland De Fransche „Matin" publiceert een telegram uit Londen, waarin onder an dere wordt gezegd: Men denkt heden avond in welingelichte kringen, dat de Britsche regeering aan de Ministers Da- ladier -en Bonnet, -een officieele uitnoo- diging heeft gericht om op 27 April met de leidende Britsche kringen bespre kingen te komen voeren, over de ver schillende kanten van den internationa len toestand. Het blad geeft verder te kennen, dat 'het waarschijtnlijk is dat deze besprekingen spoedig zullen warden gevolgd door nieuwe besprekingen tus- schen de Generale Staven van Frankrijk en Engeland betreffende de kwestie der landsverdediging. Groote macht voor generaal Mlaja De Spaansche Minister-Pr-esident Negrin heeft Generaal Miaja een telegram ge zonden, waarbij hij dezen benoemt tot Commandant van het geheel-e Links-Ca- talaansche gebied -en al de burgerlijke autoriteiten onder Zijn bevelen plaatst gedurende den tijid „die iniet lang Zal zijh", dat Catalonië van het overige Spanje zal Zijln gescheiden. Naar het Engelsch 13 (Nadruk verboden) HOOFDSTUK X. Sir Richard en Lady Erinton zouden het Kerstfeest vieren met vele gasten. Dat zijn schoonvader ook van de partij zou Zijin, lokte Dick nu niet zoo bijzonder aan. Toch had Mr. Tyre één verdienste: hij was altijd in een goed humeur. Miss Barbara Erington zou ook op Purley logeeren; de Caravens en de Gray's zouden eveneens den Kerstdag daar doorbrengen. Het was een ideale ochtend. Ze be dankten elkaar voor de verschillende pre sentjes, die Zij1 bij het ontbijt gevonden hadden en Lady Erington was ten zeer ste ingenomen met de diamanten broche, die Dick haar gegeven had. Twee van hen bedankten -elkaar niet, maar een klein paarlen hartje hing Dorothy om den hals, terwijl Dick een gouden penne- doosje in den zak had, met zijln initialen er op gegraveerd. Ze hadden elkaar im mers al sinds hun kindsheid een Kerst present je gegeven. Dick stond aan de deiir, om de gasten, die niet op Purley logeerden, af te wach ten, en de tweelingen van Old Court en de jongelui van de pastorie stormden verheugd binnen, met al de drukte en levendigheid, zoo'n jolig troepje eigen. De lunch zal zoo dadelijk gereed zijln, Lady Caraven, zei Florence, die de dames binnen ontving. Daar u toch den dag hier doorbrengt, wliLt u misschien boven uw mantels afdoen? Ze volgden allen de gastvrouw, terwijl Dick de heeren voor Zijln rekening nam. Een echte vroolijke Kerstmis noem ik dit, hé, Miss Erington? zei Mr. Tyre, toen hijl Dick's tante weer beneden Zag komen. Ja, het is vroolijlk met zoo'n groot gezelschap en vooral met die jongelui om je heen. Miss Barbara hoopte maar zoo gauw mogelijk een -eind te maken aan dit tête- a-tête door den salon binnen te gaan maar helaas was hier niemand en dus bleef haar niet veel anders over, dan bij het vuur te gaan zitten, terwijl Mr. Tyre op het haardkleed stond. Het is toch jammer, dat wij! beiden het zoo eenzaam zouden hebben, als wijl thuis Zijh, miss Barbara, begon Mr. Tyre met smeltenden blik. Ik begrijp, dat u uw dochter mist, antwoprdde Zij! op kouden toon, daar Ned. Jeugdherberg Centrale D-e jepgdherberglgiidis' vopr 1938, uitgave van de NJHG, is -dé 10e gids die deze -organisatie uitgeeft. Nu op d'eze wijizie te -onzer kennis: wordt gebracht dat de IzJoimier van 1938 -reeds- voor de tiende maal ieen „jeugidherTjergseiao-en" zal zijn voiOT ide jeugd -realiseeren w-iji ons ho:e sniel dit werk gegroeid is en hoezeer het blijkbaar in ieen behoefte van Ojnze jonge miens-chen voorziet. Tienduizenden trekken jaarlijks- dopir ons land en vinden dan steeds gastvrij1 onderdak in de jeugdherbergen, om het even welke -richting zij! Zijn toegedaan of welke nationaliteit zij! bezitten. Deze tiende gids vermeldt 65 jeugdherbergen, verspreid1 -over ons g-éheele land, aldus een net vormend, dat het den trekkers !m!ogelijk imlaakt, zonder in groote dag tochten te vervallen, het geheel-e lanjdi te bezoeken. TELEGRAMMEN Brandstichting Vrijdagnacht is brand uitgebroken in de boerderij1 der familie Fama te Loenen', bij' Apeldoorn. Het woonhuis, dat met een riet-en -dak was gedekt brandde, even als de aangrenzende schuren en stallen» tot den grond toe af. De bewoners, die door 'het angstige geloei van het vee werden gewekt, kond-en zich in veilig heid brengen. 4 ko-eien -en een paard! kwamen i-n de vlammen om. Vrijwel op hetzelfde ooigenblik ont stond brand iin de 500 meter verder ge legen boerderij! van de weduwe van Zon. Hier kon het vee wpnd-en gered. Ook deze boerderij brandde tpt den grond toe af. Enkele uren later pnisto-nd brand im de het haar allesbehalve aanstond, dat hij' haar zoo familiaar b'ij! den voornaam noemde. Ja, dat is zoo-. Flo was het zonnetje in huis, maar daarom is er nog wel een ander, die mij groote vreugde zou kun nen schenken, door mijl voortdurend de eer van haar gezelschap aan te doen...-. Zoudt u mij dat scherm ook willen geven, Mr. Tyre? remde Miss Barbara 'hem ineenns in Zijln keurig verkapt ver zoek. Mr. Tyre gaf gevolg aan dit verzoek, maar wilde toen zijln speech weer voort zetten. Ongelukkigerwijs voor hem ging de deur open en traden Lady Erington en Lady Caraven het vertrek binnen-., Een paar minuten later ging de gong en het groote gezelschap zette zich aan tafel voor de luncnh. Na den maaltijd was ieder vrij, om- te gaan, waar hij1 wilde, tot allen zich weer zouden vereenigen onder den groo ten boom. Lady Caraven en haar gastvrouw met Dr. Gray en zijh zoon John gingen naar de kerk om er -een kerkdienst bij te wonen. Mr. Tyre verdween, om „brieven te schrijven", zooals het officieel luidde, maar in waarheid, om een dutje te doen na Zij!n copieuzen maaltijd. Vier jongelui gingen een wandeling maken en wel de gastheer zelve, lady Dorothy, Anthony Lennox en Rachel Gray, Ze liepen naast elkaar. Dorothy tusschen Dick en Anthony en Rachel aan den an deren kant van Dick. Maar toen de weg wat smaller werd, moesten ze w-el twee aan twee loopen en tot Anthony's groote voldoening was hij' aan de zijde van Dorothy. Het zal nu niet lang meer duren, of ik zal Erington moeten verlaten, be gon hij' en hoopte maar, dat zij ongeluk kig zou kijken. U zult zeker een zelfstandigen werk kring trachten te vinden? Ja maar het zal mij! heel erg spij ten, als ik Sterrington moet verlaten; veel meer nog dan ik eigenlijk w-el wist. Zou hij voor Rachel voelen? dacht Dorothy, toen zij de teederheid in zijn (sterol hoorde. En hardop zei ze: Maar u Zult toch nog wel heelli dikwijls op de pastorie komen? Misschien gaat u opk wiel niet eens zoo ver weg? Hier i-n den onvtrek is niets t-e krijgen; d-apr heb ik al zoo lang op gb- wia-oht. U kunt nooit weten! Als u misschien oen -goed woordje z-ou kunnen doen dat u hier in de buiart een betrekking kreeg? Ik wil bet Vader wel eens vra gen. Ze gingen nu wieer door een hek én het andere tweetal voegde zich bij hen. Hoe vriendelijk Dick ook w'as, toch kon Rachel niet van de wiandeling ge nieten, gekWeld als zij' zich voelde door het spook der ja-louzie. Dick was juist bijzonder luchthartig; hij deed zijn besl, niet aan den dag van morgen te denken en van het oogenblik te -genieten. Niet lang duurde het nu -meer, of het viertal bereikte Purley. Anthony Lennox was de laatste gast, die vertrok. Dick had hem- bij zich op de rookkamer gevraagd en daar hadden de h-eeren nog lang zitten praten. Eer zé -elkaar goéden n-acht wenschten, w-as het afgesproken, dat Anthony opzichjter zou wezen van Sir Richard Erington en dat hij dus op de pastorie zou kunnen blijven wonen, zoo lang de Gray's heiml houden wilden. Anthony floot een vroolijk deuntje op den w'eg huiswaarts, want hij dacht, dat hij! wel wist, wie Dick bewogen had, heim1 die plaats aan te bi-eden. Toch w-as Dorothy Zich geheel onbewust, dat een los daarheen geworpen -gezegde van haar Dick had doen denken, dat het 'ha-ar om -de een of andere reden plezier zou doen, als de jonge Lennox die plaats kreeg. Toen Rachel Gray het nieuws hoorde, wist zij' eigenlijk niet, of zij er zich over verheugen -moest of niet. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 3