Een Huwelijk om geld FEUILLETON KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C Dinsdag 5 April. 8 Keulen; 8.50 Luxemlbiurg11.05 London Regional; 11.50 Brusisel Vlaamis; 1.20 Droitwich; 3.20 Cei'tschiandjsender; 4.20 Parijis; 5.05 Bims- sel Vlaamis; 7.10 eigen gramtofoon uit- '2iending; 8 Brussel Vlaaimjs; 9,40 Dan- raarks Radio. RADIO-PROGRAMMA Maandag 4 April HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. NCRV-uitzi. 5.15 kinderuur; 6.20gr.; 6.45vragenuur; 7 berichten; 7.45 reportage; 8 berichten ANP; 8.15 „Moderne vluigtuiigbouiw1'"; 9 reportage; 10.30 berichten ANP; 10-35 Zang en piano; 11.80 gram.; c.a. 11.50— 12 schriftlezing. HILVERSUM II 301.5 M. Algemeen Pro- gr., verziorgd door de AVRO. 5.30 staf- imiuzliek van het 5e R.I.; 7.05 gram. met toelichting; 7.45 De grafkelder der Oran jes in de Groote Kerk te Breda"; 8 berichten ANP; 8.10 verkorte opera „II Trovatore"; 9.35 radiotooneel; 10.30 or gelconcert; 11 berichten ANP; hierna tot 12 het AVRO-dansorkest. Dinsdag 5 April HILVERSUM I 1875 en 415.5 Meter. KRO-uitzending. 8—9.15 en 10 gram'.; 11.30 Godsdienstig halfquir; 12 berichten; 12.15 KRO-orkest; 1 gram!.; 2 vrouweniuiur; 3 nuodeoursiufs 4 KRO-kamerorkest 4.45 grairn.; 5 KRO-mielodisten; 5.45 felicita- tiebezloek; 6.40 espermtoles; 7 berich ten; 7.15 KRO-orkest; 7.35 sportp raatje 8 berichten ANP; 8.15 lijdensmeditatie; 9.30 KRO-syimphonie-orkast; 10.30 be richten ANP; 10.40 Hongaars orkest; 11 —12 graim!. HILVERSUM II 301.5 M. AVRO-uitzien- ding. 8 graim!.; 10 morgenwijding; 10.15 grajmL; 10.30 Ilona Palmiay's ensemble; 11 huishoudelijke wenken; 11.30 Ilona, Pal- may's ensemble; 12.45 omroeporkest; 1.45 fgramj.2 clmiroeporkest2.45 knipleis; 3.45 zang met pianobegeleiding; 4.30 kinder- koorzjang; 5 kinderujuirtje; 5.30 gram'.;6.30 ensemble Rentmeester; 7 voor de kinde ren; 7.05 ziang met pianobegeleiding; 7.30 Engelsche les; 8 berichten ANP; 8.15 Bonte Dinsdagavond-trein; 9.15 gr.; 9.45 vervolg Bonte Dmsdagavowdtrein10.30 schaakleis; 11 berichten ANP; hierna tot 12 „The Jumping Jacks". Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Het laatste weerbericht, Zaterdagavond uitgezonden, gaf door: „wordt verwacht storm uit het Noord- Westen!" Op dat uur was het vrij1 rustig weer, maar niet lang daarna kondigden lang uitgierende vlagen aan, dat men aan de Bildt goed ingelicht was. Den ganschen Zondag woei een gure, krach tige Noordwester, die hier evenwel geen stormkracht bereikte, maar het water van de Noordzee hoog opstuwde, zoodat Zondagmiddag de bewoners van de ha venkant zich gereed hielden huis en hof te beschermen door vloedplanten te plaat sen, tegen het hoog oploopende water, dat meer dan halverwege de Nieuwe Haven in beslag nam. BURG. De voorjaarsvergaderring van de afd. Haamstede—Burg van het Groene Kruis, w larin het 25-jarig bestaan gevierd is en die Woensdagavond in Hotel de Koster gehouden werd, was zeer goed bezocht. Toen de voorzitter, burge- tmieester Röell, de vergadering opende,, waren ongeveer 200 leden en belangstèl- lenden aanwezig. In zijn openingswoord' Weest dankbaar voor een eerlijke, juiste terechtwijzing en maakt u niet boos om een onverdiende. Wij zijn te vaak ge neigd, het net andersom te doen. Naar het Engelsch 7 (Nadruk verboden) Miss Barbara kon op dit oogenblik niets meer zeggen: tranen verstikten haar stem:. Zij had den jongen zoo graag een mie er passende partij gegund. Want het wals immers geen kleinigheid, om het huwe lijksleven zoo zonder ©enige illusie te beginnen. Maar dan troostte zij zich weer dat Florence Tyre best ©en heel goede vrouw voor hemf kon zijn. Een huwelijk was immers altijd een loterij? Even later zat ze in dein salon eem brief te schrijven, maar vorderde niet hard, omdat ze er haar gedachten niet bij bepalen kon. Ik ga, Tante, klonk het omi den hoek van de deur. Wenscht u imüj geen geluk Ook zonder dat ik dit speciaal gezegd heb, ben je er immers wel van overtuigd, dat ik je van harte het beste wensch? Hoor eens,, jongenzal ik aan de Caravans schrijven, of doe jij het? Die plotselinge herinnering aan Doro thy, terwijl hij haar juist zoo steteel- heette hij speciaal welkom de leden van de gemeentebesturen van Burg en Haam stede, do leden van het Burgerlijk Arm bestuur, de leden van de Diaooniën van Burg en Haamstede der Ned. Herv. Kerk en wan de Geref. Kerk te Haamstede Een bizionder woord van welkom richtte hij tot den heer Ter Cock, die als lid van het Hoofdbestuur ter vergadering aanwezig was. Hierna deed de voorzitter einkele mede- deelingen naar aanleiding 'vato de notulen. Het- bestuur heeft besloten zijn medewer king te verleenen om te komen tot stich ting van een wijk gebouw, waartoe een fonds in het leven z'al worden geroe pen en waarvan de gelden uitsluitend zul len worden aangewend tot stichting van een wijkgebouw. Alleen in bizondere ge vallen zal de rente van het kapitaal voor het gewone Groene Kruiswerk gebruikt kunnen worden. Ook kon het bestuiur zich vereenigen met het idee een ba Zar te organiseeren ter versterking van dit fonds. Bij de ingekomen stukken wiap een mededeeling van den heer Mr. P. I. Stoop, die bij zijn vertrek uit de gemeente aan het Groene Kruis f25 heeft geschon ken. Hierna las de secretaresse, imiej. P,- Leimisomi, het jaarverslag voor, waaraan wij ointleenen, dat de vereeniging op het oogenblik 585 leden, telt. De penning meester, J. S. Korteweg, deed hierna rekening en verantwoording van zijn ge houden beheer. Uit deze rekening bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f2480,05 en de uitgaven f2313,82, zoodat er tover het boekjaar 1937 een goed slot ;'s vain f 166,23. Aan deze rekening knoopte de penningmeester eenige pessimistische beschouwingen vast. De rijkssubsidie is met enkele tientallen guldens achter uit gegaan. De subsidie van het Burgerlijk Armbestuur iis gebracht van f300 op f150, terwijl in de toekomst meer uit gaven te verwachten zijn. Hij sprak de wensch uit, dat zij die dit kunnen doen hun' contributie zullen verhoogen, terwijl 'zliji daarnaast een bedrag voor het fonds van het wijkgebouw kunnen af donderen. Nadat de voorzitter deze woorden on derstreept had, 'bracht de heer A. van Zuijer, Pz'., namens de finaneieele com missie, rapport uit en adviseerde tof goedkeuring der rekening, waarna den penningmeester decharge werd verleend Uit het verrslag van de zuster dat np violgde, stippen wij aan, dat 2502 be zoeken werden afgelegd in 90 igezinnetnj •met 98 patiënten, terwijl verschillende malen hulp werd verleend bij het ver voeren en afleggen van patiënten. Voor de T.B.C. werdefr 282 bezloeken afge legd en voor zuigelingenverzorgingj 393 bezoeken, terwijl vioor de schoolbehin deling van de leerlingen 223 keer hulp werd verleend, of in totaal 3400 bezoeken ken. Van de hoogtezon werd vorig jaar weer Imleer gebruik gemaakt, waaruit blijkt, dat deze in een behoefte voorziet. De heer P. L. Vis bracht namens de materiaal-commissie vierslag uit en'bracht enkele wenschen naar Voren, wat betreft de opberging van het materiaal. Hij ver zocht tevens om! de gebruikte artikelen weer zjoo spoedig mogelijk terug te be zorgen en dit dan ook zoo zindelijk imfo- gelijk te doen. In totaal zijn 242 arti kelen uitgeleend aan 102 gezinnen. Ooik deze woorden werden door den voor zitter onderstreept. Tot nieuwe maga zijn meester werd benoemd de heer DraJ. Aan den vorigen magazijnmeester, de heer B. v. d. Velde, werd dank gebracht voor zijin werk als zoodanig. Bij; de rondvraag 3'eelde de voorzitter mee, dat een bloemstuk was gegeven door het gemeentebestuur van Burg, het geen zeer op prijs werd gesteld. Ook deelde de voorzitter mee, dat het Groene Kruis in de toekoimM zijn medewerking Zal moeten verleenen 'bij' de luchtbescher ming. Een der aanwezigen spoorde de leden aan, zilverpapier, theelood, koper en gébruikte postzegels te verzamelen en deze bij' de wijkverpleegster of bij de secretaresse te 'bezorgen. Oud-b|ur- gemeester Boot dankte den voorzitter voor de goede leiding en sprak de hoop uit, dat hij' nog vele jaren als Zoodanig matig uit zijn gedachten haid (gebannen deed hem 'een oogenblik niet in staat zijn tot spreken. Toen klonk het vast beraden: Ja, schrijft u hun, als u wilt. Maar nu rnloet ik gaan. Ik kom niet terug voor den lunch. Miss Erington voelde zich ellendig en zielfs eenigszinis schuldig: zij had hom) misschien te veel aamgezél tot dit huwe lijk om) geld. Ze besloot haar oude vriendin, Sylvia Caraven even op te zoeken; mogelijk dat ze van haar wel hoorde, of Doorothy ook zooveel voelde voor Dick. Dus kleed de zij zich en reed naar Lowndes Street. Lady Caraven wias in haar boudoir en verwelkomde Miss Barbara hartelijk. Wat hebben wij in lang eens niet gezellig gepraat, Barbara! begion ze, ter wijl de dalmés op de sofa plaats namen. Ik heb vanmorgen iets gehoord, Sylvia en ik weet niet, of ik dit nu als goed of als slecht nieuwls imloet opvatten. Hoe eigenaardig! Wa tis het dan? Dick is verloofd! Didk? En met '\jde? Met Miss Tyre, de dochter van den nvillionnair. Florence Tyre?Och, airméDfcki Neem! mij niet kwalijk, Barbara, ik moest heml eigenlijk gelukwenschen, maar Ik begrijp best, wat je bedoelt. Je weet, dfit hij anders Purley had 'moeten verkoopen. werkZa&mi zal zijn. Hierna volgde sluiting van $e huishoudelijke vergadering en ging men na de pauZe over tot de vie ring van het 25-jarig bestaan der ver, al was dit Zeer bescheiden. Herdenking 2 5-jarig bes taan. De voorzitter gaf in het kort een olverzüoht van de ver. van de oprichting tot heden. Uit dit o,verZióht stippen wij aan, dat de ver. indertijd is opgericht op initiatief van den heer M. Bolle, burgemeester der gemeenten Haamstede en Burg. Van het toen gevormide bestuur waren op de vergadering aanwezig imlej. J. L. Bolle, thans eere-Jid en de heer W. G. Boot "W4, die nog steedis in het bestuur zit en dus eveneens een jubileuim vierde, waamtee de voorzatter hemi ge luk wensehte. Bij1 de oprichting telde de ver. 100 leden, nu 585. In 1928 wérd een wijkverpleegster aangesteld. In 1933 werd een imioedercursuisi gêgeven en in 1935 een cursus E.H.B.O. De hoogtezon werd in 1934 aangeschaft. De voorzitter bracht dank aan de verschillende instantie'®, die het Groene Kruis altijd gesteend hadden en sprak- de wénislch *Sit, dat de. ver. iin groei en bloei imloge toenemen, tot heil van de bevolking van de beide ge- Imleenten. De heer Ter Goc'k-, verkreeg hierna het Woord en bracht de gelukwenschen Van het hoofdbestuur over. Ook hjiji tspraik sprak de wensch uil, dat velen de Con tributie zouiden verhoogen. Hiji deed ver volgens enkele methoden aan de hand, waarop im'en op eenvoudige wij'zle en zon der groote onmiddellijke finaneieele bij dragen tot dit doel kan geraken. In het bizionder beval hij' liet „Papierafval- fomds" in de welwillende aandacht van de leden aan. Binnenkort Zal daarvoor een organisatie in het leven worden ge roepen. Hij! sprak de wenis'ch uit, dat men nu reeds zijn oud papier zal gaan ver zamelen, waarna het dan over eenige tijd opgehaald zal worden. Ook voor het wijk gebouw wekte hij' de leden op daaraan steun te verleenen, onder de 1 euzie van het Groene Kruis„Voor allen, diopr allen". Nadat de voorzitter den heer Ter Cock dajnk had gebracht voor Zijn proipagan- distiisch woord, werd de zeer mooie en vaak indrukwekkende film! „Roeping" ge draaid, die als propagandafilm Zeer goed geslaagd ijs. Aan het eind verzbcht de voorzitter aan den heer Ter Oook de dank iaan het hoofdbestuur over te brengen voor het beschikbaar stellen van deze mooie fillni In de pauze Was een collecte gehouden ter dekking van de kosten, die f36,83 op bracht. Tot slot van deze mooie avonjdl wekte de voorzitter op, de binnenkort te houden sp eld j esverkoop- voor de Elmi- trnablcem-collecte, Zoo. 'goed mogelijk te steunen, da,ar dit voor een zeer mlooi doel is, n.l. de tAbc),-bepjtrd jdimg. Hét is te hofpen, dat het bedrag van Ihe't' vicrig jaar, dat toen al zeer mooi 'wais', dit jaar nog oVertrroffen Zal woTiden1. ELKERZEE. De heer M. E. Padmos Mz., geboren en wonende alhier, is be noemd tot opzichter bijl den Prov. Wa terstaat in N.-Holland, met standplaats Haarlem. ELKERZEE. Burgeri, Stand over Maart Geboren: 2. Willemina Maatje, d. van J. J. de Meulmeester en A. J. Barense; 19. Teunis Johannes, z. van R. Boschloo en P. E. Jansen Schoonhoven. Overleden: 17. Jakob Verjaal, 77 j,, echtg. van A.. de Voogd; 21. Teunis Johannes Bosch loo, 2 dagen. ELLEMEET. De 10-jarige P. Di. had Vrijdagmiddag het ongeluk van zijn fiets in een ruit te vallen. Hij bekwam) een wond aan zijn arm, die door dokter Ittimann gehecht moest worden. BROUWERSHAVEN. Het geïllustreerde Schildersblad heeft z'n jaariijksdhe prijls- vraag uitgeschreven, waarbij in rubriek B werd gevraagd een werkstuk bestaande uit plastiek, w'ikkeltechniek, Lazujnrtech- niek, patineertechniek, stamlp- en spritsl techiniek of séhablome veegtedhniek. Voor dezje rubriek wierden 132 werkstukken Juist. Nu, waarschijnlijk iis het zoi heel goed en verstandig van helmi gedam en ik hoop van harte, dat Zij hem geluk kig zal maken. Dorothy kwaiml de kamer binnen, om haar moeder iets te, vragen O, Miss Barbara, ik ben blij, dait ik u weer eens zie! Ik stoor u toch niet in een particulier onderhoud? Neen, zeker niét, Dory. Ik kwam je moeder juist iets tnieuws vertellen en jij mag het inet zoo goed hoorenl Wat is het dan? Lady Caraven hield strak den blik op haar dochter gevestigd, terwijl de bezoekster voortging: Dick is verloofd met Miss Florence Tyre, de rij'ke erfgename. Wilt u hem van mij' gelukwenschen? vroeg Dorothy op zachten, kalmen toon. Maar nu moet ik gaan, Moeder. Heeft u ook nog een boodschap voor mij'? Neen, lieve kind, dank je wel. Nu, goeden-dag dan, Miss Barbara. Meer kon het arme kind niet zeggen en ze hoorden haar vlug de trap op- loopen. Sylvia, zei Miss Erington en stond op, ik geloof tniet, dat wij vandaag ver der kunnen spreken. Ik heb een gevoel1, lof mijn eigen hart gebroken is! Arm kind! prevelde Lady Caraven met een zucht. Ik had nog altijd hoop, dat ze alleen voor hem voelde als voor een ouden vriend. ingeleverd. Mede doordat aldus het blad de inzendingen op hoog peil stonden, wais de taak van de jury niet een gemakkelijke. Van den heer J. A. Ver hoef alhier werd een werkstuk bekroond ralet een 5e prijs (diploma en f5), het welk hij verwierf imlet Zijn inzending onder het imotto „Jovke". De Noordwesterts'torm van Zondag middag1 heeft het water in de haven alhier zoo hoog opgeZwiept, dat het [ge- beele Havenplein onderliep en nagenoeg alle Havenbewoners hun daim1 of vloed- planken voor hun woningen) moesten plaatsen. Dinsdag 12 April ajs. zal overste Bierman van Middelburg voor de afdee- ling Brouwershaven van de Nederlandöche Vereeniging vioor Luchtbescherming een lezing met lichtbeelden houden in het groote lokaal der openbare séhoiol. OUD-VOSMEER. Aan de Nijverheidjs- school te Bergen pp Zooimi slaagden voor diplotoa tjmmerman: A. Linjdhout Azf., schilder; J. Aarden Jz.; motorherstel- ler: J. v. d. Houten Jz; Burg. Stand over Maart. Géboren: Sophia Dora, d. v. M. C. Deurloo en P. J. DroogersAdriana Maria, d. vl W. Boogaarl en J. HaverimiansJacobus, zl. v1. C. Heijboier en J. M, Lindhout; Anthonetta Maria, d. v;. F. Verhees en A. J. Ho!ntoel. Gehuwd: J. v. Poortvliet, 29 j. en M. P. Hage, 29 j.Jzt. v. Daalen, 53 j. en H. Steetsel, 51 j. Overleden: J. C. Daane, 72 j., we'd. v. P. de Min. Loop der bevolking. Ingekomen: J. C. Stoutjesdijk v. Tholen; M. Zwagemlaker van Roitterdam; H. de Groen van Over- s'chie; G. Leenderts van Nieuw'voisfm'eer; J. J. M. G. Hiel van Houtenisse; L. J. V. NieuwenhmijZen van Nieuw- en St.- Joiostland; J. A. v. d. Linde en geZin Van Dreisc'hor. Vertrokken: P. G. v. Dijke naar Batavia; A. A. Douw naar Oss; P. J. Droogerjs naar Biodegraven; H. M. v. d. Jagt en ge<z(iin naar Poortvliet. STAVENISSE. Burgerlijke Stand over Maart. Gebo'ren: Willem: Jan, z'. van C. van Putten 'en J. M- Gaakeer; Piete|r, Z. van J. v. Haaf ten epn H. M. Hcndritóse; Laurina, d. van Neh. Wesdioirp en J. V. d. Maap. 'Overleden: Komelis Moellker, 65 j., wedn. van A. Quiist; Jan, Willem Hen drik Frederik Buijze, 79 j., wedn. van J. J. Waale. Loop der bevolking. Vertrokken: A. van 't Hoff en gezin naar Rotterdam; L. v. ld. Berg naffr idem; Willa. Joh.a Stoutjes dijk naar iid'etmi; L. A. Houdop ien gezini naar Utrecht. GEMEENTERAAD TE ST.-FILIPSLAND Extra bijslag aan inwonende kinderen van ondersteunden Verbetering gedeelte Oost- dijk uitgesteld De .Platte Kreek" krijgt rioleering de Achterstraat wordt verbreed Openbare vergadering van den Raad op Donderdag 31 Maart. Afwezig de heeren L. J. van Nieuwenhuijlzen en C. J. van Dijke. Na het lezen der notulen spreekt de voorzitter de vergadering als volgt toe; Mijne Heeren, Mochten wij! ruim een jaar geleden door de Vorstelijke verbintenis van Prinses Juliana en Prins Bernhard, de hoop voor de dynastie der Oranjes zien, welke met ons volk verbonden mocht blijven, thans mogen wij1 ons verheugen in de aan vankelijke vervulling van die hoop door de geboorte van Prinses Beatrix. Dank baar zijn wij voor den zegen, welke aan onze Koningin en Haar Koninklijke kin deren werd geschonken, verblijd zijn wij, dat eeh nieuwe loot aan den Oranje boom is ontsproten. Moge onder Gods zegen Prinses Bea trix voorspoedig opgroeien tot vreugde van de Koninklijke familie en tot zegen van ons volk." C. den Brab'er verzoekt ontslag als lid van het burgerlijk armbestuur, in Gebrek aan geld is de wortel van alle kwaad, geloof ik, zei Miss Barbara, drukte haar vriendin de hand en wensch te haar sterkte toe in haar leed. In de studeerkamer van Mr. Tyre, in Upper-Grosvenor Street, zat Dick te luis teren naar de gulle huwelijksvoorwaar den voor zlijïi dochter van zijn aanstaan den schoonvader. Telkens als de milion- nair naar den jongen baronet keek, straal de Zijn gelaat van voldoening. Het komt er niet op aan, Sir Ri- card, wat u bezit en wat u niet bezit U wilt mijh Flory trouwen en zij zal niet met leege handen tot u komenl, dat beloof ik u! Ik heb al een schik-- king gemaakt, die u wel voldoen zal en ik kan u verzekeren, dat er niemand is, wien ik mijn Flo liever zou toever trouwen dan u! Het is een goed kind, al zeg ik het zelf, en al wat ik heb!. Nadat de im'illionnair nog eenigen tijd doorgepraat had, had hij 't zjoo warm gekregen, dat hij een raam' ging open- Zetten. Toen hij terugkwam1, gaf hij Dick een pijnlijk-stevigen handdruk, klopte hem op den rug en besloot met te zeggen, dat hij nu z^ker graag Florence Zou Zien. Hij ging naar boven, naar den grooten salon, waar hij haar bezig viand 'met schrijven. Zijl begroette hem! blijde en hij trachtte eenige w'armte te brengen in d,e wijZe, waarop hij' tot haar sprak. verband met gezondheidsredenen. Op voorstel van B. en W. wordt dit ontslag eervol verleend, terwijl ter ver vulling dezer vacature worden aanbevo len de heeren P. den Haan en C. L^ Verstrate. M.a.st. wordt dhr. den Haan benoemd. Ter tafel komt een voorstel van B. en W. om extra bijslag te verleenen aan inwonende kinderen van ondersteun den, die den leeftijd hebben bereikt van 18 jaar. De voorzatter deelt mede, dab zij ten minste 13 weken een loon moeten hebben verdiend, overeenkomende met den steun voor de uitgetrokken kostgan gers. De bijslag kan ten hoogste bédra gen f 1 per gezinslid bij ondersteuning van het gezinshoofd. Deze regeling geldt eveneens voor tewerkgestelde werkloo- zen. Eenige vragen worden door deni voorzitter beantwoord, waarna het voor stel nxajst. wordt aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat de door de re geering ingestelde Commissie van Over leg, inzake gemeentebegrootingen, zich niet kan vereenigen met de bedragen! welke op de begrooting zijn geraamd aan uitgaven voor werkverschaf fing en steunverleenimg. Zij1 noo- Idigen daarom den raad uit deze post deze post te wij'zigen en te brengen op f 6500. De voorzitter deelt mede, dat hiermede rekening is gehouden bij de wlijZliging der begroeting, die straks zal worden aangeboden. Een verzoek van mej. Ridderhof te Ginneken, om een lokaal te mogen ge bruiken van de O.L. School, voor het geven van onderricht in alle naaldvak- ken op Woensdagavond van elke week,, wordt toegestaan, onder eenige voor waarden. Eveneens wordt goedgevonden een schoollokaal ten gebruike te geven aan de Middenstandsvereenigimg, en wel in de school in den Anna Jacobapolder, teneinde aldaar een cursus te kunnen geven, ingevolge de Vestigingswet. Een missive van Ged. Staten, waarin zij1 mededeelen goedkeuring te verleenen aan het ingezonden raadsbesluit van 22 November 1937, waarbij1 den raad beslist heeft, dat ingevolge de bepalingen der L.O.-wet 1920 de instandhouding van de openbare lagere school II in den A.J,- Polder wordt gevorderd. Een voorstel van B. en W. om in den Prins Hendrik straat, een straatlantaarn bij' te plaatsen, wordt eveneens goedgekeurd. Hierna heeft vaststelling plaats van het 'kohier der hondenbelasting v|3ipr 1938 tint een bedrag van f 266.—. Een nieuwe verordening op de keuring van vee en vleesch in deze gemeente wördt na korte toelichting do|0r den; voorzitter, vastgesteld. Daarna komt ter tafel een voorstel om de verbetering van het gedeelte Oost dijk, gelegen achter de asphalt- weg, uit te stellen tot 1939. Dhr. de Ruijter zegt hierbij te denken aan het spreekwoord: Van uitstel komtj afstel", want het vorige jaar is besloten de verbetering in 1938 uit te voeren en nu volgt dit weer. Hij' vindt het jammer^ dat zij' niet met plannen tot verbetering zijn gekomen. Het groote verkeer gaat er straks wel af, maar toch blijft het; verkeer naar den A.J.-Polder en naar ide onderlinge hofsteden over gaan. Op het oogenblik zou men er verongelukt ken. De voorzitter zegt, dat er lang over gedacht is. Deskundigen zijn geraadpleed en deze raden verbetering nog af. Beter was het volgens deze te wachten tot de nieuwe weg toegankelijk is voor het doorgaand verkeer. Momenteel zou de weg voor alle verkeer moeten worden gemaakt, terwijl dit in 1939 niet meer; noodig zal zijin. Doet men het in 1939, dan zal het veel goedkooper zijin. Weth^ van Dijke zegt, dat het een langdurige) besprekeing heeft gevergd, voor dit voor stel ter tafel is gekomen. Dhr. de Ruijter zegt daarop, dat er in het voorjaar 1939 weer wel andere motieven kunnei\ aangevoerd worden om tot uitstel te komen. Hij' stelt voor om de verbete ring in 1938 uit te voeren. Dit voorstel wordt niet ondersteund, waarna het voor stel van B. en W. wordt aangenomen*, Tegen de heer de Riuijter. Ze praatte een half uur, maar er wias iets gedw-ongeins tu&schen hen. Zenuw achtig vroeg zij hem, of hij' bleef lun chen, maar hij zei, dat hij al een af spraak had, en, nadat hij haar de hand had gekust, en zelve weer zoo'n ge weldig stevigen handdruk van Mr. Tyre had gehad, verliet hij het huis. Zioodra de deur achter hem1 dicht viel, zag hij aan den anderen kant van de straat Dorothy, die naar het Park ging. In een omlmezien had hij haar achter haald. Mag ik mét je meegaan? Je gaat zéker naar huis? O, ja, stamélde zij mét pijnlijken blos. Eeh tijd lang liepen ze zwijgend naast elkaar vöort; toen begon Dick: Heb je het gehoord, Dorothy? Ja. Je begrijp zéker, waairom het 200 mjoet 'zijn? Ja. Ben je Verloofd met Lord Bram ford? Het was een vreemde vraag, die eigenlijk niet het recht had te doen, nvaar Dorothy hoorde de wanhoop in zijn stéml en nam) het hem dus niet kw'alijk. Neen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2