RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN ILiOSIiiiALSIM Een Huwelijk om geld OUDEN HEER VAN 60 MAR die de uitvoering opende, gaarne na, „Ouders, stuurt luiw1 kinderen naar het kinderkoor". Er ontstaat ook, mede door dezie isWond, een 'band tusschen ouderts en onderwijzers, tusSchen school en huis. Een woord van dank en waardeering aan den leider dhr. Brevet en den muz'i- kalen medewerker aan de piano den heer G. Westerweel, is hier zeker op zijn plaats. Wij wekken de thuisblijvers op een volgend jaar te gaan luisteren. ziult zich ijiet 'beklagen en gesteund imiet uw" entreegeld, het jaarlijksche St.-Nieolaas feest voor openbare lagere school en bewaarschool. KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Vrijdag 2 5 Maart. 8 Brussel VI.; 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional; 12.25 B,missel Vlaams; 2.20 London Reg.; 3.20 Keulen; 4.20 Droitwiidh; 4.50 Dieut- schlandsender; 5.20 Droitwiclh; 6.20 Lon don Regional; 7 Eigen gram. uitzA; 7.50 Brussel Vlaams; 8.50 Beroimiunster; 9.20 London Regional; 10.20 Brussel Vlaams; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Vrydag 25 Maart HILVERSUM I. 1875 en 415.5 Meter. 8 VARA. 10 VPRO. 10.20 VARA. 12 AVRO. 4 VARA. 71.30 ❖PRO. 9 VARA. 101.40 VPRO. 11—12 VARA 8 igiraiml.; 10 morgenwij ding; 10.20 declamatie; 10.40 graimi.; 11.10 yervtolg declamatie; 11.30 prgeljspel12 Omroeporkest en gtraimi.; 2 „Versiering v,an die Paa|S'dhtafel"2.30 Bartho Deciker iet ison olrdhesjtre; 4 gtramj.; 4.30 De Rajm'- bleris; 5.05 voor de kinderen; 5.30 grami.:; 6.30 radiojournaal; 6.50 H,amlm(ond-orgel- tspel; 7 „Indië ien Nederlainjdi"; 7.20 be richten ANP; 7.30 berichten7.35 „Lezen in de Bijbel"; 8 viool en pianio; 8.30 „De arbeid der .giehuwldie vrouw: 3. Een Vrijzinnig Proteistandsdh wioord"; 9.00 filmuitziendmg9.30 VARA-Maandrevue; 10 Fantasia; 10.30 berichten. ANP; 10.40 Avondwijding; 11 ziangvoohdracht11.30 Jazz'miuzliek (gr.pl.); 11.55—12 gramt HILVERSUM II. 301,5 M. Algemeen p:ro'- •gramimfa, verzorgd door (die NCRV 8 (schriftlezing, meditatie, gewijde imUziek (igr.pl.); 8.30 gram»; 9.30 gelukWenisChm 9.45 gram.; 10.30 Imlorgendienst; 11 gr.; 11.15 zangvoor dracht-12 berichten; 12.15 gram1.; 12.30 Bniaetmble Van der Horst; 2 gram.; 2.35 Chriist. ledtuur; 3 graim1.; 3.55 Zang voordracht; 5 gram.; 5.15 Rolt- terdamscih pianokwartet; 6.30 voor tuin- 1 iefhebbers; 7 'blericlhten; 7,15 Bo ekenwleek 7-45 'reportage; 8 berichten ANP,herjh|a- ling SOS-he:richtaa; 8.15 orgelspel; 9.00 „Onze nationale gediemkteekenetii, een kostbaar bezit"; 9.30 'Arnhiemsche Orkest- vereeniging; 10.15 berichten ANP; 10-45 „Voorjaar in die watersport"11 vervolg dondert; 11-30^ram.; (clja. 11.50—12 sdhrift- lezing. YERKOOPINGEN NIEUWERKERK, 23 Maart. Ten over staan van Noitaris Va|n 't Haaff te Zierik- zee, werdien alhier in het openbaar ver kocht de volgende onroerende zaken in de gemeente Nieuwerkerk, ten verzoeke van Mej. de Wed. L. D. Van Klinken— Folmer ien Kinderen,', als: Rerd- 1. Het woonhuis, schuur en erf, aan den Achterweg, wijk A no. 62, voor f1055, aan den heer D. van der Wielen te Nieuwerkerk. Perd 2. Een schuur met tuin, varkemls- hok ien kjppenhok, aldaar, voor f1015, aan den heer D. vani der Wielen voorin. Pierc'. 3. Een tuin b'iji den Straatweg, voo-r f 211, aan den heer C. van Klinken Jz. te Nieuwerkerk. Perc'. 6. De 48.80 A. bouwland, (gen* „De Springer", Voor f1376 per 40.33 A. Dank zij den KLOOSTERBALSEM is hij nu weer kras en manier ,Tol mijn 50ste jaar mankeerde ik nooit te's, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mijn leven te ver-/ gallen. Reeds begon ik te wanhope toen een vriend van mijn leeftijd Jnff verleide welke wonderbaarlijke or/der- vindingen hij had opgedaan met poos- ter balsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik uier klaren, ■lal ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaaral hoop ik eerstdaags 60 jaar te worden J. Vr. te a fiKüCER'S ORIGINEEL TER INZAG* „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard ais wri.jfmiddel bij llheumutiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct Potten: 62>/2 et en f L04 aan den heer J. M. vami der Werf te Ooisterland q.q. Perc'. 12. De 55.70 A. bouwland, aan LoensWeg, voor f1391 per 40.33 A., aan den heer M. C. de Valk te Nieuwierkerk, Perc'. 13. De 4760 A. bouwland, aan den Stolp'wOg, voor f1495, per 40.33 A., aan den heer J. M. van der Werf, voor noemd q.q. AANBESTEDINGEN ST.-ANNALAND. Aanbesteed werd 'de vernieuwing, het herstel en het onder houd tot 30 April 1939 van de aarde-, kram-, rij®- en steenglooiijnigswerken aain de wiaterkeering van den Calamiteuzen Suzannapolder. Ingeschreven werd als volgt: M. Andriessse en Anth. v. d. Werf, Scher- penisse—St. Maartensdijk, voor f 2980; M. v. d. Velde, Bruinisse, voor f2975; Adr. v. d. |Werf, "Scherpenisise, Voor f 2970; J. den Ouden en, W. v. ld'. Berg, Zierikzee- Bruinisse, voor f2950; Johs. v. Vossen, St.-Annalamd, voor f2894; W. v. Vossen, en K. Moerland, St.-AminaLajnid, voor f2887 Gegund aan de laagste inschrijvers. Het bestuur van het Waterschap „Sint Maartensdijk" heeft op 23 Maart j.l. aan besteed de levering van- en het vervoer naar de wegen van,: a. 500 ton steenslag, waarvoor werd ingeschreven door: N. Nelisse te Sint Maartensdijk voor f3,84 Duitsche en f3,44 Holl'.N.V. Basalt ien bouwstoffen te iZaan- diam, f3,95, Duitsche; Basaltmaatschappij Rotterdam, f4,10, Duitsche; De Hoop, Terneuzen, f3,53, Belgische; Steenh. Rau- wien te Arnhem, f4,15, Duitsche; Nederl. Steenslag-Mij'. Urmond te Sittard, f3,24, Holl., gegund» b'. 1500 ton grint: Jos. Rottier te Sint Maartensdijk, inclusief vervoer fl,88; N. Nelisse te idem, exclusief vervoer f 1,76. Gegund aan Jos. Rottier. 1000 perkoenen: H. A. v. d» Brand, Oud-Gastel, 35,8 ct. per stuk, lang 1,80 M.; 31,7, 1,60 M.; 23,4, 1.20 M.; 21,75, 1 M. V.C. P. Bolier te Middelburg, 36 c't. per ptuk, lang 1,80 M.; 3 21/2» 1,60 M.; 25, 1,20 M.; 221/2-» 1 M. De levering der perkoenen is Voor ge heimen prijs gegund aan C. Miran dolle te Rotterdam'. Vervoer Steenslag: F. J. Pot, Sint- Maartensdijk 231/2; J- Janse, idem 24; J- v. d. Klooster, Poortvliet 221/2 dent per ton. Gegund aan J. *v. d. Klooster, Voprtiu Ned. Organistenvereen., om na een tijd van rust, weer te trachten nieuwe leden te winnen, oral door onderlinge bespre king o.a. werkzaam! te zijn aan de ver- heifing van het algemeen peil van het kerkelijk orgelspel. Zulks toomt in de allereerste plaats den Eeredienst ten goede. Men zie de in dit numltner en de vorige nr.s geplaatste advertenties, waar bij niet alleen organisten, maar ook de kerkbesturen belang hébben. HAAMSTEDE. Daartoe uitgenoodigd door het gemeentebestuur, waren Woensdag morgen een aantal personen op het ge meentehuis aanwezig, teneinde de moge lijkheid van eén georganiseerde ratten bestrijding te bespreken. Ook het ge meentebestuur van Burg was aanwezig, vertegenwoordigd door B. en W. Burgemeester Röell heette de aanwe zigen welkom' en bracht dank voor de voorloopige medewerking. Hij memo reerde de groote schade, die de ratten veroorzaken, waarolm! er stemmen waren opgegaan, pml te komen tot een doel treffende bestrijding. Burgemeester van Citters sloot zich hierbij aan. Nadat ver schillende van de aanwezige heeren hun imeeningen omtrent deze zaak naar voren hadden gebracht, werd een cojmimissie benoem'd, welke een en ander in studie zal nemen. In deze commissie hebben zitting genoim'en de heeren P. L. Vis, C. A. Hartog, A. v. 'Zuijen, J. A. v. Waveren en W. G. Boot Jz. Daar de tijd dringt zal -deze commissie reeds Vrijdag Imet haar werkzaamheden a-anvangen. In een der lokalen van de Bizbn- dere School had Maandagavond de eind- les van de twee-jarige Algemi. Land- bouwcursus plaats in tegenwoordigheid van den Rijkslandbouwconsulent Ir. C. Droogendijk, de Commissie van Toezicht, enkele ouders en verdere belangstellen den. Nadat de beide onderwijzers aan de cursus, de heeren P. v. d. Berg en C. de Bruin de verschillende vakken ge vraagd hadden aan de leerlingen, reikte de Landbouwconsulent aan alle leerlin gen een diploma uit. Hij wees er op, dat dit slechts het begin is van dé landbouwwetenschap en spoorde hen aan op allerlei wijze de verworven kennis uit te breiden door het lezen van een vakblad, het nemen van proeven, het bezoeken van tentoonstellingen, het ma ken van excursies en, wanneer dit mo gelijk is, aansluiting bij een Ver. van Oud-Leerlingen. Ook wees hij op de ge legenheid tot het volgen van een z.g* derdejaarscursus, waar enkele vakken nog uitgebreid en herhaald worden, terwijl Laat uw eigen tuin niet braak liggen, om bij uw buurman het onkruid le'. kunnen wieden. FEUILLETON Naar het Engelsch 3 (Nadruk verboden) Vindt je haar erg saai, Dick? vroeg Miss Erington, toen haar neef haar goe- -naclht ze. Och, neen, dat ging nogal antwoord de hij ontwijkend. Maar nu mag ik zeker wel even gaan rooken, hè tante? Terwijl hij beneden zat, dacht hij voor de zooveelste maal nog eens na, over zijn positie: Zou hij dan maar Florence Tyre trouwen? Zou Dorothy voelen voor Lord Bramford?.... Och, hij wist toch ook niet, of zij eigenlijk om een ander gaf! Met een zucht van ongeduld stond hij op, trad in den hall, deed zijn overjas* aan en ging nog even wat frissche lucht heppen, anders zou er zeker van slapen niet veel inkomen. Onwillekeurig liep hij' den kant uit, waar de Caravens hun woning hadden. Alle vensters waren verlicht. Uit den salon klonk het zingen van een viool en zoo vaag zag hij' de schaduwen van gasten, die zeker toeluisterden onder de bekoring van de muziek. Onder hen zou zich ook Doronthy be vinden, in gezelschap van Lord Bram fordDie gedachte deed hem niet aan er ook een paar andere vakken aan! kunnen worden toegevoegd. De heer v. d. Berg dankte den con sulent voor de medewerking die steeds ondervonden werd. De heer de Bruin sprak de hoop uit, dat de band, diei tusschen onderwijzers en leerlingen in dezie twee jaar ontstaan js, niet verloren zal gaan. De heer W. G. Boot Jz. sprak een propagandistisch woord tot toetre ding tot een organisatie. De heer M. den Boer sprak als voorzitter van de Com missie van Toezicht de leerlingen toe en spoorde hen aan lid te worden van een Vereen, van Oud-Leeringen. Tenslot te dankte hij de onderwijzers voor het door hen gegeven onderwijs. Ook de voorzitter van de Ver. van Oud-Leerlingen VZOD wees op het groote nut van aan sluiting bij een dergelijke vereeniging. Namens zijn mede-leerlingen dankte H. Landegent voor het genoten onderwij's onder aanbieding van een blijvend aan denken aan deze lessen. Tot slot dankte de heer van den Berg ,m>ede namens den heer de Bruin allen voor hun tegen woordigheid en medewerking. NOORDWELLE. Door de Keuringsraad zijn van de ingeschrevenen dezer ge meente voor den dienstplicht 1939 ge schikt verklaard: C. de Blonde, P. Hoo- genboom en W. Oosse Dz. RENESSE. Vrijdagavond j.l. werd alhier de jaarlijksche ouderavond gehouden. Een 70-tal ouders en genoodigden vulden een der lokalen der school. De voorzitter der oudercomlmissie heet te de .aanwezigen welkom1 en droeg de leiding van den avond aan het hoofd van de school, dhr. de Nooijer, over. Dezie gaf nu een algemeen overzicht van het afgelopen schooljaar. De schoolreis, die dit jaar naar Rotter dam geweest was, verliep naar aller tevredenheid. Hoewel het leerlingen aantal over 1937 een dusdanig cijfer aantoonde, dat voor het behoud van de derde leerkracht ge gronde vrees bestond, is de toestand op het oogenblik weer zoo, dat hiervoor niet de minste zorg meer bestaat. Wal 'betreft het klaarmaken van leer lingen, hetzij voor ULO of HBS, werd bij de oulders er op aangedrongen, dit in verband met te treffen maatregelen zieker een half jaar te voren kenbaar te maken. Besloten werd om dit jaar de kinde ren een plant te doen kweeken. Aan het einde van het jaar zal hiervan dan een tentoonstelling gehouden worden, waar aan een waardeering van het bereikte resultaat zlal voorafgaan. Daar het tweede punt van de agenda: bespreking van het vervoer der School kinderen van Noordwelle geen resultaat opleverde, werd besloten dit aan het gemeentebestuur over te laten. De heer Wagem'aker kreeg nu igele.gien- toit het geven van een tweetal opvoed kundige schetsen van Jan Ligthart,- waar mede hij, tai'ede door de goede voor dracht en juiste inleiding, de aandacht wist Je boeien. Uit het hartelijk applaus mbcht hij de waardeering van het gebo- dene afleiden. Het aftredende lid der ouderctomtadssie, dhr. Abr. Koster van Noordwelle, werd met bijna algemeene stemmen herkozen. De ^ertooning van enkele films, die in de omgeving opgenomen waren, Vorm de als steeds het attractieve punt van de agenda. Burgemeester Scholder, als tolk der aanwezigen sprekende, dankte tot slot het personeel der school voor het aange name en nuttige dezen avond geboden. NOORDGOUWE. Op 1 ApTil 1938 zal hiet veertig jaren geleden zijn, dat Leen- dert Marie Metz thans wonende op „De Belten", onder Vorden, het artsdiploma verwierf. Een bijzondere staat van dienst heeft het aan afwisseling zoo; rijke leven van dezen bijzonderen' ménsch geketoimierkt. Na beëindiging van zijn studie world hij: assistent-heelmeester in het ziekenhuis aan den Cools ingel te Rotterdam'. In 1900 ging hij als geneesheer mede met een ambulance naar Zuld-Afrika, Waar hij al de grooten uit den Boerenoorlog leerde kennen, speciaal met Chr. de Wet is hij langen tijd meegetrokken*. In 1902 volgde zijn promotie te Gent en daarna verblijft hij afwisselend in Zwitserland, te Cairo (Egypte) en maaüt hij reizen als scheepsarts naar Oost- en West-Indië en Noord-Amerika. In 1905 gaat hij als chirurg naar Noord1- gouwe, als opvolger van dr. J. L. C. Wortman; in 1913 verlaat hij Noordgou* we, vertoeft dan voor herstel van gezond heid in Oisfcerwijk, volgt Lanz met de Nederlandsche ambulance naar Gleiwitz om in 1918 Control eerend geneesheer vain de rijksverzekeringsbank te Dordrecht te Worden. In 1922 beantwoordt hij een prijsvraag, uitgeschreven door de Centr. Landbouw—Onderlinge. Zijin aht woord Wordt bekroond en id'it is dan' aanleidihg tot zijn benoeming als imëiisch adviseur van het Centraal Beheer, aanvankelijk naast Kortew'eg. Van zijn hand vierscheneh tusschen 1901 en 1937 een dertigtal publicities. (M.C,) OUWERKERK. Van de 53 bij den agent der arbeidsbemiddeling ingeschre ven werkloozen is een viertal voorne mens om landarbeid te gaan verrichten in Duitschland. Van welingelichte zijde wordt ver nomen dat de Groene Kruisfilm Zal ver toond worden op Donderdag 31 Maart a.s. Daar een groote toeloop wordt ver wacht, zal de film twee maal wordienj gedraaid. BRUINISSE. Tot tijdelijk ambtenaar op het kantoor van den Rijkswaterstaat te Utrecht is benoemd de heer Joh. Capelle, gemeente-opzichter alhier. De heer A. Ju- melet is tot tijdelijk gemeente-opzichter benoemd. De heer M. Krijlger Jz. is tot tij delijk ontvanger van het waterschap be noemd. Bijl het melken van een koe viel mej. Hansen—Boot achterover, waarbij' zij under 'een andere koe terecht kwam1. Dit beest heeft zoo op haar borst ge trapt dat zij: met ernstige inwendige kneu zingen onder geneeskundige behandeling werd gesteld. SCHERPENISSE. De landbouwer D. A. die verleden week bijl het ploegen het ongeluk had dat hijl zijn duim b'ijina af sneed is dezier dagen in het ziekenhuis dit lichaamsdeel dntnomen. De patient maakt het goed. Bijl den Correspondent der Arbeids bemiddeling staan nog 41 werkloozen in geschreven. Om naar Duitschland te gaan wer ken heeft zich alhier geen enkele werk- looze aangemeld. Niettegenstaande de gunstige berichten en het goede loon dat daar verdiend wordt, geven ze er toch de voorkeur aan maar thuis te blijven. ST-MAARTENSDIJK. Dinsdag 22 Maart gaf het Kinderkoor St.-Maaxtensdijk de gewone jaarlijksche uitvoering in de zaal Vain Hotel Nelisse. Aan dezie uitvoering was tevens verbonden een tentoonstel ling ,van teekeningen van leerlinigejn van alle klassen der openbare lagere school. Hoewel niet zoo druk bezocht als de vorige jaren, waren toch imieer dan 200 bezoekers aanwezig. Hel pro- graimlmia werd ^lo,t afgewerkt. Het ge heel gaf blijk van ernstige studie. Vopril de soli en duo's van leerlingen van de le en 7e klasse vielen zeer in den smaak. Een bijzonder applaus genoot de klep- pennrarsoh van T. van Balkomi, wiaarbij Im'en aanvoelt hoeveel lust en tijd er noo- dig zijn olm) het maatgevoel der kinderen Zoo te ontwikkelen. In de pauze was er gelegenheid de teekeningen te bezich tigen. Welk een vlucht heeft het teeken- onderwijs genolm'en. In plaats van dorre vlakken en gezochte figuren, thans voor beelden uit het dagelijksche leven, zooals landschapjes, dieren, planten, ;en bloemen Wij zeggen het burgemeester Schuller, Had die ermle jongen maa-r meer geld! 't Is .een uitstekend menseh, maar toch ztou hij1 dus ni,et de geschikte partij voor Dory zijin. Waarom' heb je hem eigenlijk vanmiddag gevraagd? Ik kon niet anders. Ik wist immers, dat hij! bij Barbara is gelogeerd. Maar Lord Bramford komt ook en nu hoop ik imiaar en ik ook, kind. Er schiet ons eigenlijk niet veel anders over! Maar nu moet ik wieg. Tob nu maar niet verder: Doll en Gladys zullen beiden haar 'weg. wel vinden. Op den middag had de groote receptie plaats in Lowndes Street en eetkamer en salon waren reeds versierd imet bloe men uit Old Court. Bovenop haar kamer waren de meisjes aan het praten. Er komit niemand, Om wien ik eigen lijk wat geef, pruilde Gladys. Ik zal invaar mijn lichtgrijsje aan trekken. Maar jij', Doll, mag je wel in groot gala steken voor Zijn Lordschap! Ze £prak schertsend, im'ear toen zij de bedroefde uitdrukking zag op het ge zichtje van haar zuster, sloeg ze den arrnl oml haar hals en vleide: Vertel eens even, hoe je over hem' denkt? Dat weet ik eigenlijk Zelf niet, antwoordde Dorothy. Hij: is heel aardig en vader en moeder zouden graag heb ben, dat ik hemt trouwde, maar Verder k'wam ze niet en Gladys hield ook niet aan. Zoodra Dorrothy klaar was, ging ze naar beneden, naar den salon. Maar, Doll, wat ben je al vroeg gekleed! zei Lady Caraven. Ik ben nog in het geheel niet gereed. Terwijl ik naar 'boven ga, wil je zeker wel eens kijken naar de vazen. Dorothy deed dit en nog was zij maar even bezig im'et de bloemen, toen er gebeld werd. Daar is al bezoek en imloeder is nog niet eens beneden! Het volgend oogenblik ging de salon deur open en de butler kondigde Lord Bramford ,aan. Kalm) trad T)orothy hem| tegemoet. Ik weet, dat ik vroeg ben, Lady Dorothy, zei de jonge m'an miet trillende stem en vatte haar hand. Ik hoopte u alleen te zien en dit is mij dus gelukt. Steeds bleef hij haar hand in de zijne houden en naveen pauze ging hij voort: U begrijpt waarschijnlijk wat ik zeggen wil. Ik bezit niet de igave van het woord, maar ik heb u lief met heel mijn hart en als u mij uwi hand wilt schenken, zal ik imijn best doen, u gelukkig te m'a.ken!Dorothy, toe, Zeg toch, dat je iets voor mij voelt! Ik kab u nog niet dadelijk mijn ant woord geven, sprak ze op zachten toon, terwijl ze haar hand langzaam terugtrok. Natuurlijk izlal ik u tijld vain beraad laten, maar bedenk wel, dat mijne leveini9- geluk van uw antwoord afhangt! Ben licht geritsel bij de deur werd ver nomen en biiUneln! traden Lady Caraven en Gladys. (Wordt vervolgd). genaam aan en langzaam slenterde hij terug naar Hans Place. HOOFDSTUK II. Er is een invitatiekaart bij' vain Sylvia Caraven, zei Miss Erington, toen ze dien volgenden morgen aan het ont bijt haar post nakeek, voor een recep tie op Donderdagmiddag. Blijf je nog wat, Dick, en ga je mee? Ja, dat kon ik wel doen. Na het ontbijt hadden tante en neef eindelijk 't bewuste gesprek, waartegen zij: beiden zoozeer op hadden gezin. Als Purley in andere handen over ging, 2'ou je nooit gelukkig kunnen zijin, Dick, en er zijn toch ook nog wel aardige meisjes met geld! Blijf nog eeni- gen tijd hier logeeren, jongen. Miss Tyre is Zeker heel gefortu neerd O, ja, Zij is eenig kind en haar vader wordt wel op drie millioen ge schat. Drie millioen Nu, dat zou Purley er bovenop kunnen helpen, hè, tante? Miss Frington zelve vond het voor uitzicht ook niet zoo aanlokkelijk van een Miss Tyre al® Vrouwe van Purley, maar, als dit nu eenmaal het behoud beduidde van het goedSchoonheid, hooge geboorte en (geld gingen imlmers zelden saimlen! Het was nu eenmaal niet anders, dacht Dick ook: een imian van zijn leeftijd zou immers nooit genoeg kunnen verdienen, oml zijin stand op te houden. OT hij gou In Londen mloeten bestaan van een beetje of hij' zou naar de koloniën moeten gaan; maar dit betee- kende een vaarwel Zeggen aan het leven, waaraan hij .tot nog toe gewoon was. Onverwijld ging hij nu naar z'ijn zaak waarnemer en had een lang onderhoud m'et dien ervaren m'an. Het einde daarvan wias, dat hij besloot Purley te houdem, ondanks alles- Hij zou dus maar vergeten, dat Miss Tyre leelijk en „zeer gewoon" was, op z'n zachtst gezegd. Een paar dagen na het dinertje bij Miss Erington hadden Lord en Lady Caraven een ernstig onderhoud over de huwelijksvooruitzichten van h|un beide dochters. Voor Gladys is het nog tijd genoeg, merkte haar ladyschap op, maiatr Dorothy is al bijna twee- en-twintig. Het is dood jammer, dat zij niet een van de aanzoe ken wil accepteeren, welke haar gedaan z'ijn. Ik verlang er in 't minst niet naar de meisjes uit huis te hebben en ik zal er ook nooit op aandringen, dat z'e een imian trouwen, die ze niet liefhebben: maar Je ztou toch Dorothy graag geïn stalleerd zien als Lady Bram-ford met twintig duizend per jaar; jij oude kop pelaarster! Nu, als je dit zoo wilt opvatten Het is nog niet Zoozeer, dat ik haar Lady Bramford yvenschte te zien, maar ik vrees Nu, wat vrees je dan? Dat die armé Dick Erington doode- lijk is van Dory!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2