I Geen dezer behandelingen gaf voldoen- de resultaten. Is dan grondonderzoek j waardeloos? Neen, zij' kan ons werkelijk op het goede spoor brengen, doch de tT4ethode moet zich aanpassen bij de soort van grond. Tot slot werden besproken de monsters welke het vorige jaar wer den verzonden naar het Bedrijfslabora- torium voor grondonderzoek te Gronin gen en mededeeling gedaan van den uit slag op P H, koolzure kalk, verzadigings- graad, humus, klei of leem en grof of fijn zand. Nadat de spreker nog enkele vragen had beantwoord bracht de voorzitter hem dank voor de interessante lezing. Overgegaan werd tot het huishoude lijke gedeelte. Besloten wordt wederom 1 een subsidie van f 15 beschikbaar te stel len voor de a.s. veekeuring „BlijVernd Contact" kreeg f 5 subsidie. De gewone ontv. over 1937 bedroegen f 43.214.33, de buitengewone f 1355.92, totaal f 44.570.25, De gewone uitg. f 43.219.53, de buitenge wone f 1378.57, totaal f 44.598.10. Het goed slot van vorig dienstjaar bedroeg f 1381.50. Het tekort thans f 27.85, is een saldo van f 1353.65 vermeerderd met l5/ioo pet. van den omzet als winst is f 1418.01. De financieele commissie" advi seerde bij monde van den heer C. W. Romeijn tot goedkeuring der rekening. Tot lid der financieele commissie werd benoemd de heer A. C. van Oeveren, Volgens het jaarverslag van den secr. zijn twee nieuwe leden toegetreden. Het aantal leden bedraagt thans 110. De omzet bedroeg in 1937: kunstmest stoffen 654268 k.g., krachtvoer 95491 k.g. en diversen, hetgeen een belangrijke hoe veelheid meer is dan het vorige dienst jaar. Den secr.-penningmeester werd dank gebracht voor zij'n verslag en het ge houden beheer. De voorzitter werd bij acclamatie herkozen. Besloten werd om, voorloopig voor één jaar, een proef te nemen met de mus- schenverdelging. Aangenomen wordt 1 ét. per musch of per 2 eitjes te betalen. Nader zal worden bekend gemaakt bij wien één en ander kan worden ingele verd. De Kring Schouwen-Duiveland zal trachten voor het geheele eiland een uni forme regeling te treffen. F. Hanse vertoonde na sluiting der vergadering een serie mooie films, w.o. de kleurenfilm van de landbouwtentoon stelling te Zierikzee, waarop vele be kende persoonlijkheden voorkwamen en ^enigeen zichzelf terugzag. Donderdagavond 10 Maart hield de ver. „Zekerheid schenkt Rust", hare Algemeene Vergadering. Ze vierde tevens haar 25-jarig bestaan, terwijl de voorzitter, de heer Jac. Bouman, als zoo danig zSj'n zilveren jubileum' vierde. In zijn openingswoord gaf hij een terug blik over dit tij'dvak. In die jaren zijn 190 stuks varkens gestorven of onteigend, totaal tot een bedrag van f 4554.07. Hij' betreurde het dat niet meer leden toe treden. Op het gebied van onderlinge verz'ekering van varkens is nog heel wat te doen. Wegens zijin hoogen leeftijd achtte hij thans het tijdstip gekomen;, waarop jongere krachten hem zullen ver vangen. De jaarrekening over 1937 be droeg in ontv. met het goed slot van vorige dienstjaren f 1225.925, de uitga ven f 868.67, alzoo een batig saldo van f 357.255. Er hadden 13 uitkeeringen plaats tot een bedrag van f 223.71. De heer W. Wandel, een mede-oprichter, stelde zich niet meer herkiesbaar. In de va cature van den voorzitter en den heer Wandel werden resp. met 54 van de 58 stemmen gekozen de heeren H. P. Barendregt en A. W. Wandel. Als lid van de Commissie van Toezicht werd benoemd de heer G. van Klinken. De heer W. Wandel dankte den voor zitter voor het vele werk dat door hem voor de vereeniging is gedaan en bood! hem een fraaie bloemenmand aan. De scheidende voorzitter dankte z!ij)n mede bestuursleden en de leden voor de aan gename samenwerking, waarna hij' de vergadering sloot. OOSTERLAND. Daar in een vpriige le denvergadering van de ijselub „Winter,- leven", is 'besloten, geen algemleene Ver gadering te houden^als er geen ijsvier- ■makelijkheden enz. zijn geweest, kwam het bestuur onder voorzitterschap van den heer H. P. Hendrikse Vrij'dagaVpnd jj. bijeen, waarin de penningmeester re kening deed van z'ijn gehouden beheer. Het saldo 1937 bedroeg f 367,21, inkom)- sten rente f 10.26, uitgaven f4.10, zoadat de kas op heden f 373,97 bedraagt. Daar dezen winter ook weer geen ijs heeft gebracht en daardoor geen uit gaven Zijn gem'aak't, wordt besloten dit jaar geen contributie te innen. THOLEN. Vrijdagavjond gaf „Olympia" in de zaal van imiej. wed. Hoek, onder leiding van haar directeur, de heer C. Bi. Bijl, een goed geslaagde uitvoering'. In zijn openingswoord zeide de voor zitter, de heer Aobsing, dat ondanks de goede leiding van den heer Bijl, het Zoo moeilijk is de vereeniging op een hooig peil te houden, Wiait Zijn oorzaak vindt in het uittreden der ouderen, Zoodat rben ook niet met succes meer kan deel nemen aan wedstrijden elders. Spr. hoopte dat de ouders hun kinderen Zul len opwekken werkend lid te worden van deze 200 nuttige instelling, opdat, aJs over drie jaar het 40-jarig jubileum wordt gevierd, de vereeniging' weer mag. beschikken over goede krachten en een sterk ledental. De verschillende oefenin gen werden hierna keurig uitgevoerd. De heer Bijl heeft er van gemiaakt w'at hij kon. Gezien de korte training der jongeren waren de prestaties beslist goed. Jamlmer voor den heer Bijl, die zich Zoo vele jaren m!et grooten ijver en deskun digheid voor Olympia heeft gegeven, dat het ledental zoo klein is geworden, zloo- dat een en ander niet yoldoende tot zijn recht kan kotoen. Een Jaz'z'-Band uit Bergen-op-Zoomi Zorgde er voor, dat de stemlming er in bleef. In zajn slotwoord wekte de voorzitter nogjmlaals- op tot deelname. Hij dankte leden en directeur voor den imtooien avond. KERKNIEUWS Chr. Geref. Kerk. Dinsdagavond 15 Maart te Haamstede, in het Clubgebouw, aanvang half acht, ds. Hoogendoorn. Geref. Gem. ZIERIKZEE. (St.-Domusstraat). Dinsdag avond 15 Maart uur, ds. van den.. Berg van Krabbendijke. HAAMSTEDE. Woensdag 16 Maart (bid dag) 9.30, 2 dn' 6 uur, ds. van den Berg van Krabbendijke. BOEKEN EN BROCHURES „HISTORIA". Maandschrift voor geschiedenis en kunjstgeschiedends Het juist verschenen nuimlmer van Februari begint met een bijdrage vian Teding van Berkhout, getiteld: „Hoe het kwam dat het Huis van Stolberg niet uitstierf". £eer interessant is het artikel van J. Z. Kannegieeter „Uit de practijk der diplomatie", meer speciaal ovier de gebruikte codes tais&dhen de staatslieden De krijgsverrichtingen van de Leidsidhe studenten-jagers, gedurende dan Belgi schen opstand, beschrijft G. C. v. d. Willigen, terwijl T>. A. de Graaf, Napo leon's gevaarlijkste tegenstander Maurice de Talleyrand teekent. LANDBOUW EN VEETEELT Verbetering van onze zuivelproducten Op het gebied van de verbetering van onze zuivelproducten is nog bij1 lange na niet het laatste woord gesproken. Maar dat onze zuivelb er eiders deze kwes tie terdege in acht moeten houden is wel gebleken op de laatste internationale zuiveltentoonstelling te Berlijn. In een technisch nummer van het week - i blad voor zuivelbereiding en -handel, wordt op verschillende factoren gewezen die mogelijk kunnen bijdragen tot een verbetering van onze zuivelproducten. Eerst wordt de aandacht gevestigd op de verbetering van de' grondstof: de melk. Een allereerste vereischte! Hier aan valt inderdaad' nog veel te verbe teren. Vooral ook de kwestie van de temperatuur en het transport. Dit zij'n een paar factoren die we met de tegen woordige technische hulpmiddelen goed kunnen regelen: de koelinstallaties kun nen de melk snel op de gewenschtei temperatuur brengen en houden, de ver voermiddelen van thans stellen ons in de gelegenheid de melk in vrijwel geen tijd van de plaats der winning (de boer derij') naar de plaats van verwerking (de zuivelfabriek) te brengen. Tij'd en temperatuur hebbén grooten invloed op de kwaliteit van de melk en de zuivelproducten. Het is zaak om te zorgen dat de keten tusschen het tijdstip van melkwinning en van ver werking zoo goed mogelijk wordt ge regeld en dat deze keten niet wordt afgebroken, want verbreking van deze keten benadeelt de kwaliteit. Na de be reiding der zuivelproducten speelt de be waring in ruimten waar de temperatuur geregeld kan worden een voorname rol. Onze koelhuizen zij'n daarbij uitstekende hulpmiddelen. Ook de afkoeling der melk op de boerderij1 en de zorg voor de hulpmiddelen bij1 de b'otor- en kaasbe reiding kunnen nog meer geperfection- neerd worden. Een zeer voornaam middel, om meer melkderivaten bij het groote publiek af te zetten, wordt den laatsten tij'd gevon den in de bereiding van roomijs. Voor al in de Angelsaksische landen heeftj deze techniek een groote vlucht genomen en daar heeft men de kunst verstaan het product te brengen op een veel hooger plan dan we hier nog kennen. De loonen in den landbouw Het bestuur van id'en Natiomalen blond L amd'b 0 u w en M aatscüh ap p ij Iheeft ieen ad'res aan den Hopgien Raad van ar beid' gericht, Zulks naar aanleiding van de door minister Ro|m|m|e ingediende voor ontwerpen! van wiet inzake een wette lijke regeling ©ener kiniderbijslagverzelke- riing lem een wettelijke regeling der werk loosheidsverzekering. In dit sfcihrijiven geeft deze bond ais zijn meening te kennen, d'at de so'ciale actie van den minister, voor een over wegend groot gedeelte is (geworden loop actie en loonpolitiek, hetgeen ten koste gaat van de landbouwende bevolking). Men laat Zich bijl de bepaling der prij zen van id'e landbouwproducten mpg altijid leiden door de wereldmarktprijzen. De wanverhioudiing, Welke daardoor is ont staan tusschen de belooming van den land- bouwarbeid en die van anderen arbeid, is een der belangrijkste oorzaken van onze werkloosheid'. De verbroken ruilverhoudingen tusschen de landbouwende bevolking en de overige bevolkingsgroepen hebben zoo gaat 't adtres voort de werkloosheid van ongeveer 200.000 personen in landbouw, industrie en middenstand tengevolge ge had1. Men kan de loonen wel beheersdhen) mits (mfen ook de prijzen kan beheensdhen. De landbouwende bevolking kan door organisatie in 't algemeen geen invloed ui loef enen op de prijzen barer producten Wat hier nu geldt voor de loomactie in het algemeen, geldt ook van de verzeke ring met premiebetaling door den werk gever, welke premiebetaling aldus het adres een verkapte loonsverhooging is SPORT VOETBAL. - 13 Maart. KJLV.Bw Af deeling IV. 2e klasse A. Zeeland'ia—De Baronie 2—1 RBCGoes 33 RCS—Breda 1—2 3e klasse B. Goessclhe Boys IVlissingen II 04 Hans weert IEMMi I 0—7 Middelburg II—Goes II 2—0 Terneuzen II—Eiland-Bbjrts I 5—1 3e klasse C. Burgh—Boeimeer WVO—ZSC Zierikzee DOSKO—SET 2—5 1—0 6—1 Z.V.B. le klasse D. Dreisclhor I—Burgh. II uitgesteld 2e klasse C. Dreiischor II—Burgh III uitgesteld Vriendschappelijk. WVO II—ZSC Zierikzee II 3—5 BRIDGE 3s Bekerdrive Hotel Van Oppen „Een bridgedrive met hindemissen" zou een passend! opschrift zijn boven dit ver slag, want nLmJmler tot op heden heeft een bridgedrive hier Zooveel stagnatie ondervonden als deze lop J.Ï. Zaterdag!. Niet alleen, dat onder het spelen enkele deelnemers werden weggeroepen, die, 'ge lukkigerwijze, door invallers konden wor den vervangen, en opk vrij spoedig weer terugkeerden, maar juist toen imlen aan 'de zesde ronde wilde beginnen met de gedachte, dat het ditmaal eens een vroe gertje zou zijn, weigerden ineens allé lelec'trische lampen hun verdere (me dewerking met het geVoljg, dat tmfen, behalve alle uitzicht, ook spoedig den heer Minkema kwijt raaükjte. Het eerste ha|d men evenwel spoediger terug dan 'de laatste, want 'dank zij 'het initiatief van |den heer ten Haaf baadde de speel zaal dra in een Oud-Hollandsche, in c'asu kaarsveri iidhthng w-aï een fantastisch ge zicht opleverde, doch aan de gezelligheid niet de minste afbreuk deed en ook het spelverloop maar weinig beïnvloedde. Toen dit euvel Voorbij' was, was ook de verhelper ervan, voor wien een der Com missieleden zoolang had gespeeld, weer gauw teruggekeerd!, zoodat toien alles weer den gewöneai voortgang kon Vinden. Wat hét spelverloop van deze drive aangaat, 'dit was Zeer spannend daar er aan verschillende tafels moeilijke kaart- verdeel ingen voorkwamen en eefnige ma len slam-lmtogelijikbeid aanwezig was, waf ook 'djopr enkelen geboden werd. Uit den uitstag blijkt 'dan ook wel dat Vooral de prijswinnaars elkaar in matchpuntetn) )m|aa|r heel weinig toegeven; Qo'k Voor den be ker is 'de spanning weer toegenomen., daar er nu paren zijn, die 2 maa,l allsi iNcu. 1 eindigden. Voor hij' overging tolt d:e prijsuitreiking 'richtte de heer Doeleman een speciaal woord van dank tot Notaris van 't Hiaafï, die Zoo bereidwillig was geweest als plaatsvervanger op te treden. Hij' deelde tevens mede, dat d© Volgende Biekerdri- ves Zullen plaats vinden pp 9 April en 14 Mek De prij'zen, wederom bestaande uit kunstvoorwerpen, vielen ten deel aam: EVEN GROEP. Ie prijs de heer en mevrouw Hoogstra Imet 17 imatchpunten; 2e prijs de heeren H. E. J. Holty en G. J. de Graag met 18 miatchpunten. ONEVEN GROEP. Ie prijs de heeren J. Bongertman en P. Wiebois mét 221/2 matchpunt; 2e prijs de heeren J. Griep en A. van Too ren m et 23 irhatchpunterv De deelname (14 paren) was ditmiaal niet zoo groiot, waaraan de verschillende ziektegevallen wel niet Vreemd Zullen 'Zijn geweest. Niettemin wékken we alle brid gers van ons eiland' nog eens gaarne tot deelname aan deze drives op. De data zijn nu vroeg genoeg bekend, aah gezelligheid ontbreekt het er niet en mén ontmoet er telkens weer andere tegen standers. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, Veemarkt, 14 Maart. To taal aanvoer 1754 stuks vee. 557 vette runderen; 253 vette kalveren; 3 nuchtere kalveren; 505 schapen en lammeren; 436 varkens. Vette koeien, le tot 74, 2e tot 64, 3e 50—54; vette ossen, te tot 68, 2e tot 62, 3e 50—52; vette kalveren, le tot 100, 2e tot 90, 3e 6065; varkens (le vend gewicht), le tot 56, 2e tot 55, 3e tot 54; schapen, le tot 50, 2e tot 45, 3e tot 40; lammeren, le tot 60, 2e tot 55, 3e tot 50 cent per kilogram. Schapen, le tot 28, 2e tot 25, 3e tot 20; lammeren, le tot 21, 2e tot 18, 3e tot 15 gulden per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen onveranderd; vette kalveren, aanvoer grooter, handel stroef, prijzen dalende; schapen en lam meren, aanvoer iets vaster, handel slecht, prijzen niet hooger; varkens, aanvoer veel kleiner, handel vlot, prijzen goed prijs houdend. Er werden weinig schapen voor export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenh. f2,75 —3; Zeeuwsche eigenheimers f2.40—2.75 id. bonte en blauwe f2.80—3.20; Drielin gen, f2—2,25; bonte en blauwe poters f 1,60—1,80Bevel anders f 2,102.40Red' Star f 2.30-2.50; Bintjes f '2 2J25; Westl, ronde zand f4; id. kleine f3.40 per H.L. Imét redelijken aanvoer, kalmer handel. VLAS. Aanvoer: 9785 k.g. blauw, schoon f 0,64—0,75; 3000 k.g. Groningsch f 0,640,72; 9000 kjg. Hollandsch geel 10,64—0,75, 1200 kjg. dauwToot f0,55 0,60 per k.g. Handel zeer kalimi, kooplust gering, prij zen eenigszins dalende, vooral voor min dere soorten. Aanvoer gedeeltelijk on verkocht. Binnenl. granen en peulvruchten. Gerst (chevalier) f 7.25-7.75; Haver f 6—6.70; Rogge tot f 7.40; Kleine Groene Erwten f 8.50—10.75; Schokkers f 11—14; Bruine Boonen f 8—10.75. Extra kwaliteit er boven bétaald. CHICHOREI KORTRIJK, 12 Maart. Déze week waren ld!e markten ,gansch Lusteloos. Men kam eene inzinking verwachten. De w'eken Vol gen 'elkaair op en nog steed® is er gteen) vraag. De red'en erVan is te Zoeken in 'dé massieve leveringen van ever enkele maanden waardoor een ieder voldoende stocks opgedaan heeft. Disponible koop waar wiordf aangeboden tegen 92 frank Zondier koopers. Voor den nieuwen oogst wondt kortelings eene daling tot 95 frank verwacht. TELEGRAMMEN Brug ingestort De groote brug over het Albertkanaal nabij' Hasselt (België), is Maandagmorgen ingestort. De brug brak in drie stukken en het middengedeelte kwam in het wa ter terecht. Gelukkig zij'n er geen slacht offers te b'etreuren. Verduistering op groote schaal De politie te Zaandam heeft als ge volg op een klacht van dé benadeelde firma, aam gehouden een Vroegere employé van de firma Kaimphuijls en van Pelt grossiers in kruideniers- en grutterswa ren aldaar, onder verdenking Zich te heb ben schuldig gemaakt aan verduistering1 van U0 a 17 duizend gulden. De aange houdene was in dienst als reiziger, ter wijl! hij' tevens die gelden inde vooir het geen hijl verkocht. Naar het schijnt ver schafte deze dubbele functie hem de ge legenheid' verschillende posten niet te ver antwoorden. Hitier heden naar Weenen Uit Linz wondt gemeld dat Hitier heden (Maandag) per vliegtuig naar Weenen zou vertrékken. Hij! zou d'aar binnenkomen; als Kanselier-President van het Rijk waar van Oostenrijk een integreerepd deel uit maakt. Te Berlijn schat .mien het aantal DuitSohe soldaten dat de Oostenrijks dhé grens over is gerukt op minstens 40.000 Mevrouw Dolluss te Boedapest De wéduWe van 'den Vermoorden Oosten- rijfesdhe Bondskanselier Dpllfuss is heden met haar beide kinderen te Boedapest aangekomen. Oostenrijk en Dultschland één Uit Berlijn wordt gemeld dat 't thans wel schijnt vast te staan d'at Oostenrijk in het vervolg gelijk zou staan met an dere Duitsche landen, zooals bijvoorbeeld Beijeren en het een regeering vam enkele ministers zal behouden. Leger, Binnen- landsche Zaken, Buitenlandsche Zaken en Economie zullen evenwel onder de Duit sche Rijks regeer ing ressorteeren. In eüi- tureele zaken zal een Zekere autonomie blijven bestaan. Vele vluchtelingen naar Polen Het aantal reizigers in de treinen van Wie enen naar Warschau is sedert enkele dagen aanzienlijk toegenomen. Talrijke Joden zijn uit Weenen de PooJsche greps overgekomen. In Oostenrijk wonen na melijk 24000 uit Polen afkomstige Joden. Honderd Joodsche bankiers gearresteerd De „Daily Herald" meldt uit Weenen, dat de Oostenrijksche douanedienst thans in handen is van de S.A. en S.S., die duizenden Joden en anderen, die. naar het buitenland wilden uitwijken, hebben teruggezonden. De politieagenten Zijd te Weenen van deur tot deur te gaan en hebben de bewoners laten weten dat Joden de Swastikavlag niet mogen voe ren. De natiomaal-socialisten hebben het gébouw der Zionisten te Weenen bezet. De fondsen zijn in beslag genomen en de vertegenwoordigers in arrest gesteld. Honderd""Joodsche bankiers en vooraan staande kooplieden werden aangehouden en in de gevangenis opgesloten. In de Joodsche büurten is het voor de banken druk van menschen, die hun geld wen- schen te ontvangen. Hoewel geen offi- oieele cijfers worden genoemd over het aantal personen dat in Oostenrijk in Schutahaft is gesteld, gelooft men alge meen dat dit aantal op 500 is te schatten. Ook do radio gelijkgeschakeld Tot de jongste maatregelen, die na den inlijving van Oostenrijk bij Duitsch- land zijn genomen, behoort onder andere het uitzenden vian gemeenschappelijke programme's door de Oostenrijksche en Duitsche ^radiostations. Het socialisti sche Arbeidsfront is ontbonden. De Oos tenrijksche sport- en gymmastiekvereeni- gingen kdfolen onder Nationaai-Socialis- sChe leiding en 'de Joden worden uitge sloten. Tenslotte imlogen islechts Arische artsen bij de eerste hulp organisaties in dienst Zijn. In den loop van Zondagnacht Zijn to Weenen wederom colonnes gemo toriseerde troepen mét groote en kleine tanks aangekomen. De komende volksstemming Men is te Weenen algemeen van mee- ning dat de Joden op 10 April a.s. niet aan de stemming over den „Anschluss" zullen mogen deelnemen, aangezien ar- jtikel 2 van de wet op de Zondagavond gepubliceerde volksstemming duidelijk zegt, dat stemgerechtigd zij'n alle Dui- sche mannen en vrouwen van Oostenrijk. De Inhuldiging van Hlkler Thans wordt officieel medegedeeld, dat Hitier toch nog heden (Maandag) te Wee nen zal aankomen. Er is order gekomen dat Maandagmiddag op alle kantoren en in alle fabrieken den arbeid moet wor den gestaakt, teneinde het volk in staat te stellen deel te nemen aan de ver welkoming van den Führer bij' zijn in trede in de Oostenrijksche hoofdstad. Voorts wordt medegedeeld, dat de Beurs tot nader order is gesloten, doch met het noteeren der buitenlandsche wissel koersen wordt doorgegaan. Von Papen en Von Ribbentrop naar Weenen Franz von Papen heeft zi'ch Maandag middag naar Weenen begeven. Ook de Duitsche Minister van Buitenlandsche Za ken von Ribbentrop heeft zich met e'enige ambtenaren van zijn Ministerie per vlieg tuig naar Weenen begeven. Bewaking der Zwitsersche grens De Engelsche „Deily Telegraph" meldt, dat in het Zw'itsersche grenskanton van St. Gallen, de infanteristen uit dat ge bied Zijn gemobiliseerd. De grenspaissen en bruggen, welke naar Oostenrijk lei den, staan onder bew'aking. Op alle be langrijke punten is de politie en de douane Versterkt. Vluchtelingen vinden een, vriendelijk onthaal, doch Zij, die niet aan de voorwiaarden tot toelating vol doen, wiorden teruggestuurd. De alarmklok wordt geluid De verwezenlijking van den „Anschluss" heeft, volgens de Fransche „Petit Pa- risien", overal gewerkt als een alarm klok. Met Tsjecho-Slowakijë, dat in de eerste plaats wordt bedreigd, houdt men zich in het bijZonder bezig. De Fransche en Engelsche Ministeries van Buitenland sche Zaken zijb bezig met het opstellen van een verklaring, die de grenzen van het land ten aanzien van het optreden van Duitschland zal vaststellen en het geval zal bepalen, waarin Engeland en Frankrijk er met daden op zullen ant woorden. Het Engefschï kabinet bijeen Het Engelsche kabinet is Maandagmor gen te 11 uur bijeengekomen. De Duit sche zaakgelastigde te Londen heeft Maandagmorgen een bezoek aan het Mi nisterie van Buitenlandsche Zaken ge bracht. Massabetocg'ng voor den vrede Laat in den middag heeft Zondag de Internationale Liga voor den Vrede te Londen 'n massabetooging georganiseerd, waaraan duizenden personen deelnamen. Een motie werd aangenomen, waarin de meening werd geuit, dat alleen een on middellijk optreden van de Britsche re geering een einde kan maken aan de oorlogen, welke op het oogenblik wor den gevoerd en nieuwe daden van aan val kunnen voorkomen. Buitenlandsch Weeroverzicht De kern van het hoogedrukgébied be vindt Zich thans boven de Britsche Eilan den. Over het grootste deel van Duitsch land, Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk en ons land is het ruistig helder weer. Ovér een uitgestrekt gebied ten Zuid- wésten van ons land daalde de temlpera- tuur onder nul, terwl vele stations och tendmist melden. Over Denemarken be vindt zich nog een rest van de storingen, 'welke gisteren in de Noordelijke helft van ons land somiber weer brachten. In Scandinavië namen de storingen toe, met als gevolg, dat het aan de Noorsche kuisit krachtig uit het Westen ging' waaien. In Zwéden is de vorst 'belangrijk afgeno" imén. Ver in het Westen op den Oceaan bevindt zich een nieuwe depressie, wel ke echter Noordwaarts aftrok. Onder in vloed van deze depressie daalde de ba rometer over de Britsche eilanden, zoo- dat de wind in het Westen van ons land iets zal toenemen. Het heldere voorjaars weer kan ook voor morgen worden ver wacht,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 3