Persil zal steeds Persil zijn In prijs en kwaliteit Dus: Wie er met Persil wascht, Wascht óók met zékerheid. Uit Stad eri Provincie KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Zondag 6 Maart. 8.30 Brussel VI. 11.20 Keulen; 12.20 Brussel VI.; 2.05 Luxemburg; 2.40 Droitwich; 4.20 Ham burg; 5.20 Deiutsehlandsender; 6.05 Lon don Regional; 6.50 Boedapest; 7,20 Brus sel VI. Maandag 7 Maart. 8 Brussel VI.; 9.20 Luxem'bjumg; 11.05 Droitwich; 11.50 London Regional; 12.20 Brussel VI.; 2.20 diversen; "3.20 Keulen; 4.20 Droitwich; 6.05 Birussel VI.; 7 eigen gram.-mitrending 8.15 London Regional; 8.50 Keulen; 9.20 B>russel VI.; 10.45 Lom-djoo Regional. RADIO-PROGRAMMA Zondag 6 Maart: HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M., 8.55 VARA, 12 AVRO, 5 VPRO, 5.30 VARA 6.30 VPRO, 8—12 AVRO. 8.55 gram.; 9 voetbalnieuws; 9.05 tuinbouwpraatje; 9.30 gram.; 9.45 Van Staat en Maatschappij1; 10 VARA-orkest en solist; 10.40 declaj matie; 11 fantasia; 12 het woord1 van de week; 12,05 ensemble Jetty Cantor; 1.30 Sumatra in vergelijking met Java; 1.50 gram.; 2 boekbespreking; 2.30 om roeporkest; 4 AVRO-dansorkest; 4.20 we reldconcert uit Australië; 4.50 sport nieuws ANP; 5 gesprekken met luiste raars; 5.30 voor de kinderen; 6 sportuit- zending: 6.15' sportnieuws ANP; 6.30 Nu is de heide nog dor....; 6.40 wijdingswoord 7 Nederd. Herv. Kerkdienst; 8 berichten ANP; 8.20 Operette „Der Vogelhandler"; 9.20 "radiojournaal; 9.35 chansons; 10 or gelspel; 10.15 De Twilight Serenaders; 11 berichten ANP; hierna AVRO-dans-t orkest; 11.40—12 gram. HILVERSUM II, 301.5 M., 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.51 KRO, 5 NCRV, 7.45— 11 KRO. 8.30 morgenwijding; 9.30 Ger. Kerkdienst; 12.15 De KRO—Melodi-sten; 1 boekbespreking; 2 godisdienjstoinder- onderrieht voor ouderen; 2.30 radiotoo- neel; 3.30 gram;.; 4 voor de zieken; 4.55 sportnieuws; 5 gewijde muziek; 5.50 Ne derduits Herv. Jeugddienst; 7.45 sport nieuws; 7.50 De werkzaamheden van het Kath. Comité van Actie „Voor God"" enhet geld; 8.10 berichten ANP; 8.25 gram.; 8.30 KRO-orkest; 9.45 KRO-jca- baret- 10.05 KRO-orkest; 10.30 berichten ANP; 10.40—11 epiloog. selen vertoonden van de besmettelijke veeziekte „mond1- en klauwzeer", daarvan niet terstond kennis had gegeven a>ajnj den Burgemeester |der gesteente Poortvliet, onder welke gemeente die dierjen zich alstoen bevohden. Geheel overeenkomstig Idem eisch van dien Off. v. Just, bevestigde de Rechtbank het vonnis vam den Kantonrechter te Bergen pp Zoom van 16 Dectember j.l., waarbij O. terzake werd veroordeeld tot een boete van f100 subs. 30 dagen hech tenis. Over verboden grond geloopen Vervolgens werd in hooger beroep nog vonnis geweien in een zaak tegefn- een tweetal jeugdige inwoners van Sint P h i 1 i p s 1 a n ld, n.l. zekeren M. R« en J. G., idle zich eenigen tijd geleden onder die gemeente op verboden 'grond had den bevonden, waarvpor ze dpor den Bergen op Zoomsehen Kantonrechter be boet werden met resp. f5 ispbs, 1 week tuchtschool en f8 gpibs. 1 week tucht school. In Ide zaak' contra M. R. werd het door dezen ingesteld hooger beroep niet ont vankelijk verklaard, terwijl ten aanzien van Verdachte J. G. het vonnis door den Kantonrechter te Bergen op Zoom1 ge wezen tem aanzien Idler straf werd be vestigd Landbouw en Maatschappij Voor een flink bezette bovenzaal van het „Huis van Nassau" trad Donderdag avond, voor den kring Schouwen van bo vengenoemde agrarische beweging, te Zierikzee, op, dr. ir. M. D. Dijt te Haar lem, welke idloo'r den heer W. G. Boot, bij ontstentenis van den voorzitter, de heer J. Steur, welke wegens ziekte ver hinderd was, werd ingeleid. De waarn. voorzitter verwelkomde dr. Dijt, dhr. J. Welleman, voorzitter der Zeeuwsehe agra rische partij, de heer H. C. van de Zande, voorzitter van den Kring S. en D. der ZLM, de tooneelisten van Burgh, een contingent Tholemaars en de toehoorders uit verschillende plaatsen van ons eiland, om daaarna mee te deelen, dat op Burgh- Haamstede de eerste plaatselijke afdee- limg im Zeelandl is opgericht. Uit heft daarop voorgelezen jaarverslag van den secretaris, de heer J. Klompe, bleek o.m., idat 1937 met 127 leden eindigde welk getal inmiddels tot 188 is geklommen, Twee leden stortten resp. 10 en 25 gul den in de kas, welk gebaar hoogelijk wordt gewaardeerd. Na herinnerd te heb ben aan den geestelijken vader van L. en M., de oud-referendaris, de heer Jan Smid, kreeg dr. Dijt het woord voor zijn aangekondigde lezing: „De naaste toekomst op het platteland". Spr. herinnerde aan den tijd van den wereldoorlog, toen er aan alles gebrek was en na den vrede, toen bleek dat de wereldproductie der goederen op een laag peil was gekomen, zoodat per hoofd der wereldbevolking, er een tekort was aain tarwe, suiker <em katoen, met alp gevolg: hooge goederenprij'zen. Tien jaar waren noodig om dit ontstane tekort aan te vullen. Een typisch landbouw-eco- nomisch-verschijnsel, weshalve L. en M. Clinge üoorenbos streeft naar hervorming van de prijsvor ming der producten. Na uitvoerig de opkomst en ontwikkeling der staten te hebben nagegaan, kwam spr. tot de con clusie, dat stee-vast een moment komt, dat men het geld als doel gaat stellen, terwijl het middel is! Het merkwaardige van onzen, tijd is, dat het denken in geld overwegend is geworden, terwijl men meent dat er „een maand consumptie" van alles te veel is. Maar niet overal is te veel. Goud was er te kort.... dus daarom de rest ingekrom pen. De werkelijkheid is, dat op het diepste punt der depressie, de goud voorraad van de W-estersche wereld 30 milliard bedroeg, plus een overschot van niet direct verkoopbare producten van 5 milliard! Absolute herziening van de tot nu toe gevolgde methode is nood zakelijk. Het begrip samenleven is -verloren ge gaan, d.iv.z'. samenwerking, van groepen stalten, factoren, maar altijd' -op deze wijze <d;at ze elkaar uitsliuiten voorzoover ze elkaar nood'ig hebben; sa menwerking duis lusschen voortbrenger en verbruiker. In de maatschappelijke verhouding tegenover het buitenland herinnerde spr. er aan, dat in- en uitvoer getrouwd ziijn; -beperkt men den invoer, dan doet men het ook den uitvoer. De aanpas singspolitiek is dan ook een gevolg van verkeerd economisch denken; die poli tiek ziet de samenleving als een produ cent, die een rekening -opmaakt. ^Maar, de samenleving heeft een 'balans en geeh verlies- en winstrekening. Gevolg van deze politiek ..is o.m. geweest, dat onze uitvoer terugliep, inplaats dat ze steeg. Een land mag geen kruidenierspolitiek volgen, want dlan gaat het ,te gronde* Te veel wordt in geld gedacht en te weinig in volkskracht! Spr. stond dan stil bij 'Se vraag; hoe is dit alles gekomen, om te kunnen beóordeelen, hoe het zfou moeten zijn. Met zevenmijlslaarzen ging spr. door de laatst verloopen eeuw, om te klunnen na gaan, 'bij grafieken, hoe de catastrophale toestand is ontstaan, in het licht van de c'ijfers van vorige 'driisetei in. Idie 19e eeuw, die voor de goederen werden 'betaald. Door de ontwikkeling van de wetenschap konden veel meer .goederen worden voortgebracht, waardoor ook het alge meen levenspeil steeg, maar bij die stij ging komen hoe langer hoe g-rooter moei lijkheden voor de prijsvorming. De wet van vraag en aanbod wordt op zijn kop -gezet door vernietiging van de koop- kracht, want bij lagere prijzen gaat de productie niet achtertuit. Onzle samen leving is veel gevoeliger geworden door de prijsdaling, die ze niet meer verdraagt Met productiebeperking trachtte men i-n ons land een zeker evenwicht te vin den, maar dat kan op eclonjoplische gron den nimimier tot resultaat leiden, omdat men daardoor vooral de 'buiten- la-nds!Che concurrentie in het Zadel zet. Als weinig verheffend voorbeeld va-n beperking, behandelde spr. de beperking van den 'veestapel, waarbij het doel niet bereikt werd, omdat men den landbouw niet 'begrijpt. Onze veestapel veroudert, terwijl de toekomst ervan dreigt te wor den vernietigd. We moeten komen tot een stabiel prijspeil, dat L. en M. voorloopig nationaal wil zien toege past, door maatregelen aan de grens om de koopkracht van den 'boerenstand op p&tl te brengen. Land en stad hebben elkaar noodig, evenals stad en land! Spr. -einldigdem'et de hoop uit te spre ken Id-at L. erPM. op korten termijn zal slagen. Dan is er iets tot istaud- gekomen wat (nog nimimier geschiedde, dat door oen anldere geest het leven van platteland en stadl verbetert tot beider harmonie! Op 'd-eZe rede volgde veel applaus, waarna Id-e tooneelisten uit Burgh een uit id-rie bedrijven bestaand propagandis tisch spel opvoerden, dat het gesprokene nog eens extra onderlijnde in de vl-otte idiatogen en het heele gegeven, dat gloed w-end opgevoerd. De heer C. Klompe hield tot Zijn dollega-lamdbouwers een warm pleidooi tot aansluiting, hetgeen ook de heer Welleman in a-mdere bewoordingen -deed tot alle toehoorders. De heer Boot dankte ten slotte, na middennacht, allen, -die tot het slag-en van deze bijeenkomst h-aid-den meegewerkt. MARKTB ËRICHTEN Coöp. Veiling Zierikzee Veiling van 4 Maart. Witlof 7—10; Spruiten 7—12; Zure Bel lefleur 7—12; Zoete Campagne 6—8; Hol- laart 7; Ermgaard 5—11; Kleiperen 12; Gieser Wildeman 10—13; per kilogram. Financiëel Weekoverzicht 4 Maart. Het proces van rentedaling voor obli gaties is in ons land blijkbaar nog niet ten einde. Dit is deze week o.m. ge bleken uit de voortgezette koersrij'zing van de Nederlandsche Staatsleeningen; het publiek stelt zich'steeds meer in op den lageren rentevoet. Zelfs op de lang- loopende 3 pct.-leening Nederland 1937 -of op de 3 pet. Nederlandsch-Indië 1937. die beide den parikoers hebben over schreden, ijs 't niet meer mogelijk 3 pet. rente te mak-en. De in Januari van dit jaar geëmitteerde 3—3^2 pet. Staatslee- ning wordt thans met een agio van 2% pet. boven den eirfissiekoers genoteerd, waardoor wel overtuigend bewezen wordt in welke mate de situatie op de be- 1-eggingsmarkt zich -d-e laatste twee maanden ten voordeele van de geldne- mers heeft gewijzigd. De oude Staats leeningen warén eveneens zeer vast. Ge- meenteleeningen waren zwak voor de obligaties van het 3ty2 pet. rente-type, in verband met de steeds meer nabij komende mogelijkheid van conversie. Op de locale aandeelenmarkt waren de omzetten gering. In de eerstvolgende maanden 'kan de stroom van jaarverslagen tege- moetgezien worden, die in groote meer derheid op gunstige resultaten over het afgeloopen j-aar zullen k/unnen wijzen. Het is echter niet te verwachten, dat indien zich geen opleving in de con junctuur voordoet daarvan veel in vloed op het koersniveau zal uitga am daar de beurs nu -eenmaal meer naar de vooruitzichten, 'dan naar de gebeurte nissen van het verleden ziet. De aandee- len van maatschappijen, die tot nu toe een hooger dividend hebben aangekon digd, noteeren dap ook niet of nauwe lijks b'oven h-et niveau van het vorige jaar. Omtrent de Amerik. markt valt weinig te zeggen. Alle omdiememin|gislu[St ontbreekt, in afwachting van meer po sitieve aanwijzingen, dat de depressie het dieptepunt heeft overschreden. De Ver-eenigde Staten zïjln voor verschillende producten zoo groote verbruikers, dat een conjunctuurherstel aldaar ongetwij feld ook een gunstigen weerslag zou hebben op den toestand elders. Het ver bruik' van idle Vereemigde Staten, die slechts een oppervlakte hebben van 6 pet., en een bevolking van 7 pet. van -die der aarde, kan worden getaxeerd om enkele voorbeelden te noemen van -de wereldproductie van suiker op 21 pet., steenkool "36 pet., ijlzer 42 pet., koffie 48 pet., rubber 50 pet., tin 53( pet., en petroleum 69 pet.; circa 80 pet. van alle auto's zijtn in de Vereenigde Staten in gebruik. (Robaver). Koersen van 28 Febr. 4 Maart Philips317 310 Kon, Olie 359 357% H.V.A450 451 Deli Bat254 262 Senembah 316 330 Anaconda251/2 24% H.A.LIO91/4 107% A'dam Rubber 219% 222i/4 Uni Lever155s/4 164% A.K.U;Vi 42% 41i/3 TQONEEL EN FILM «WIE IS WIE I-n ide kuur plaats Wiesen linde begint het zomerseizoen. ,„De Kroonprins", een geheel gemolderniseerd hotel, kan niet openen, omdat Zijn eigenares, de jonge w-elduwe Hügler, bij' de verbouwing boven haar finawcieele draagkracht is gegaan. Zij en haar ober P-eter Zijn ten einde ra-ald en hoewel zeer tegen -den zin van Peter, gaat Eva Hügler -naar Dresden-, om' een bespreking te hebben -mfet een ver familielid, Julius. Ook z'ij doet dit niet graag, omd-at Julius, een niet Imleer jonge map-, haar sinlds- lang Imlet Zijini huwelijksaanzoeken- vervolgt. Neemt zij Zijn hulp aan, idan zal Zij- moeilijk haar h-anid kunnen blijven weigerefn-. Een beroemdheid van het plaatsje is het sanatorium „Zielenrust", wiens eige naar, Pr-ofessor Marius, z'n patient-en ge neest met een speciaal grasidieët. Een geluk wil, dat er brand in het sanatorium uitbreekt 'en Professor Mariius z'n gasten onld-erbrenigt in „De Kroonprins". Erg ver zot hierop zijn Ide ober, de portier en de picdoio wel niet, wént het heet algemeen in het plaatsje, id-at Prof. Marius gasten" niel heelemaal norm'aal zijn, doch nood breekt w-et en de dheq.ue, die Marius vooruit betaalt, is in staat Ide opening vdn het hotel te doen 'plaats hebben. Peter telegrafeert idus dadelijk naar Dres den, dat het hotel geopend en de terug keer van Eva noodzakelijk is. Fr-ed Brückmann, een der gasten van het sanatorium, is door een toeval te weten gekomen-, dat [mien hen in 't plaatsje voor- gekken houdt -en hij stelt vjoor een dolle grap uit te hal-en en voor werkelijke idioten in het hotel doior te gaan. Onder de meest uiteenlo-opende namén van Ma- haraidja tot stratosfeervliegeilier schrijven -Ze zich in het hotelboek in. Het v-alt 'daar om ook niet op, idat idmland zich als milliandair Vanderbilt uitgeeft. Dat dit ide echte Vanderbilt is, komt nieinVand in ide gedachte. Een aaneenschakeling van dolle misverstanden en dwaze situaties is het gevolg. Door een krantenbericht komt Peter cr achter, idait Vanderbilt werkelijk een mil liandair is. Vanderbilt had hem opgedra gen, telegrammten tot -aankoop van effec ten -te versturen, maar gezien diens ver moedelijke geestestoestand, deed Peter 't niet en toen later bleek, dat die papieren sterk gedaald waren, gaf Vanderbilt hom voor „zijn helder inzicht in financieels zaken" een cheque van 10.00(3 dollar.. Hqe- w-el Peter- - éérst dacht, een'waardeloos papiertje gekregen te hebben, is bijv nu h-et blijkt, idat Vanderbilt „echt" is in 'de wolken met z'-.t' cheque, die hij ge bruikt om Hügl-ers hypotheek op het hotel af te lossen. De gasten hebbe-n er inmid dels geno-eg van gekregen-, vloor (gékken, versleten te worden en alles wiordt ten slotte tot volle tevredenheid va-n ieder een opgelost. ZIERIKZEE. Naar -aanleiding van de in dit numlmler voorkomende advertentie „B-oy, id'e Ontembare", kan worden- (mlee- ged'eeld, dat d-eZe film. iets bijzoindersi belooft vppr liefhebbers van paarden en hun dressuur. Maar ook liefhebberd v'an schitterende na-tuiurtaferee-len kuemein hum hart -ophalen, in 't bijpr-ogra-mlmla „Pales tina". Maar er komt nog uiteer wat nog" niet Verklapt wordit. Ook idie je-ugd zal zich in de middag voorstelling met „Baron vpn Müenchhau- sen" en andere lachfilms uitstekend kun nen vermaken. HAAMSTEDE. Nadiat de heer Murray Vrijdagmiddag enkele g'eheimle -opdrachten had' uitgevoerd, trad hijdies aVoindfS. vlodr een stam'pv-olle Zaal in „Ta-venu" o-p. Ook hier liet hiji verbluffende staaltjes; van. telepathie met en 'z'opder ctentaot zietn, Ook op het gebied van suggestie ver richtte hij bijna -ongeloofelijke toeren. Nu de papZe trad zijin partn-er de heer Davola op, die door Zijin goocheltoeren- de zaa-1 in verrukking bra-cht. Het was ieen zeer mooie a-voind. RENESSE. Donderdagavond organi seerde de Kon. Nad. Midd. Bo-n-d lafd. Renesse, -een- -gratis filmavond- in de Zaal va-n den- heer Pr-umlmlel. De belangstelling hiervoor was buitengewoon groot, ter wijl het pr-ogramlmte zeer aantrekkelijk was. Er weiid vele malen gelachen om Ide bizonder -geestige films. Elke 25ste beZoeker(ster) werd met een aardige at tractie beld-acht, welke in de pauze werd uitgereikt. G-ez'ien het zeer .groote succes vain ideZe aVond, heeft het bestuur ge- m'eend-, in de volgende winters soortge lijke ajv-oinlden te organis-eeren. Na afloop sprak de Burgemeester een 'dankwoord -en hij- wias zeer zeker de tolk van alle aanwezigen kioor dank uit te brengen aan het bestuur voor Ide ge boden avond. Na afloop bestond gelegen heid "tot dansen. NOORDGOUWE- Vrijdagmorgen sloegen de paarden Vam detn landbouwer D., ge spannen voor een ledige wagen, bijl het afrijden van den afrit van ,den Noord- goiuwschen Dijk, op hok In wilde vaart ging het Ido-or het B-ro.uwerijw'egje, het doirp in. Pogingen de dieren tot staan' te brengen, Idoor den voerman en door ahderen aangewend, konden- hun vaart ini-et Idoen- vermi-ndereei. De scherpe bocht bij' Idie smederij- Akkerdaas wa,s hum blijk baar ,o,ok te scherp-, Zo,old,at het gespan regelrecht pp Idje smederij aanliep, alwaar Ide dieren tegen de Voorgevel tot stilstand kwamen. Begrijpelijk koniden de ruiten Van deuren -en ramen deze schok niet weerstaan, Zoiodat al het glaswerk stuk was, benevens nog w'a-t schade aan het houtw-erk der deuren. De voerman had zich nog bijtijds in. veiligheid kunnen stel len en kwam hierdoor unlet de schrik Vrij. De leiding berustte verder bij het hoofd der school, dhr. M. C. van Weel-e. Deze bracht verslag uit over het schooljaar j 1937-'38, waarn zich geen bijzondere voorvallen hadden voorgedaan. Uit het rapport bleek -lat het gemiddeld aantal f leerlingen 131 bedroeg. Hierna hield dhr. A. Heule een lezing met lichtbeelden over het onderwerp „Het leven der Lap pin en Finnen". Ieder volgde deze interessante voor dracht met groote belangstelling. Tijdens de pauze werd een dankbaar gebruik g-emaakl van 'de gelegenheid om het werk der schoolkinderen te bezich tigen. Ieder was vol lof over de vor deringen der leerlingen. Na de pauze werd door den heer van Weele een Zeeland-film vertoond. Voorts werd den avond gevuld met voordracht in Zeeuwsch dialect door de hceren St. v. d. Velde en M. C. van Weele. Bij1 de rondvraag stelde de heer A. Flohil voor, om te trachten, -evenals in d-e omliggende ge meenten geschied, gedurende de winter maanden herhali-igsonderwij's te verkrij gen voor meisjes en jongens die de school hebben verlaten. Dhr. van Weele zeide de volle medewerking toe van het onderwijzend personeel en spoorde de aanwezigen aan hun kinderen tijdig voor het hprhalingsonderwijs op te geven, op dat de noodige rriaatfegefén tijdig kui; nen worden genomen. Dhr. Flohil ver tolkte den dank der aanwezigen voor de.i g-ezelligen avond, waarna dhr. Kre- pel de bijéénkomst sloot. ST.-ANNALAND. Voor een zeer m3tig bez'etle Zaal gaf de muziekvereenigin-g „Accelerando" haar 68ste uitvoering onde" leiding van den directeur, dhr. M. P. La-nooy. Nadat de voorz:, de heer W. A. Boogaard, den aanwezigen een welkom had toegeroepen, werd een be gin gemaakt met de uitvoering- van een G-la-1 Jiiuzieknumtners, die naar aller te vredenheid ten .gehoore werden gebracht. Hoewel niet geheel feilloos, verdienen toch appart vermelding de Fantaisie Ty- rolienn-e (saxophpiom-alt-isplo) en Merlo Moqueur (polka voor piston). Solisten resp. J. Bpon en M. F. v. Hal. Daarna werd medewerking verleend door leden van de Thoolsche Korfbalver- eeniging, die een. klucht in 3 bedrijven „Frans knapt 't op", opvoerden. Ze deden dit zeer verdienstelijk en oogstten dan ook een dankbaar applaus. Met mede werking van de plaatselijke „The Gold Sta; Band" gingen tenslotte de beenem van den vloer, watvoor velen t och maar het prettigste deel van den avond beteekent. 1 i NIEUWERKERK. Burgerlijke Stamid-over Februari. Geboren: 4, Ma-ritius, z. Van L. J. H. Koopman -en C. M. Kloimpe; 4, KlaZina-, Id-, vain P. Van der Weijd-e en N. E- Goosen14, Maria Katiharina Jiakfoba, Id. van M. Dale'bout en A. N. Van D'ijke, Géhuwld-: 9, Adriaan Wisse Nijsslen, 26 j., jrn. (van Kapelle) -en PietérneHa Wilheli- mina Gaamld-erse, 25 j., jd. 1 BRUINISSE. Donderdag had de Open bare Lagere School haar jaariijksche ouderavond belegd. De voorzitter, dhr. P. L. Krepel h-eette -die talrijk opgek-Oi- men ouders en verdere belangstellen den hartelijk welkom. In zijn openings woord memoreerde spreker het overlij den van dhr. Joh.s Padmos, in leven wethouder alhier, die veel belangstelling voor het openbaar onderwijs had. Als bestuursleden werden herkozen dhr. P. L. Krepel, terwijl dhr. Joh. Bal, d-e va cature wegens vertrek van dhr. P. Meer man, innam. SPORT VOETBAL. Z.S.C. ZIERIKZEEI l-GUDOK I Voor den a.s. Zondag te spelen wed strijd tegen GUDOK is het eerste elftal ■van ZSC Zierikzee van links naar rechts als Volgt samengesteld: A. Volkeri, d.; C. A. Nolet en J. V. d. Hoek, a.; H. Vol keri, J. va-n Bergen en A. M. Heijt, m.; P. L. van Doorn, A. J. B-ra-venboer, M. Krijger, 3. Volkeri -en A. M. Klaasse v. Reserves: Ant. Ha-ge, A. van Aken en B>. Kloet. Zooals men. ziet wordt voor dezen laatsten thuiswedstrijd nog eenls- een an dere opstelling geprobeerd. Klaasse is weer ma/ar de rechtsbuitenplaats ver huisd, terwijl Krijger mul de midvoor- plaats 'bé'zét -en Volkeri de rechtsbin nenplaats. Of deze opstelling zal vol- doen, zal de wedstrijd kunnen leeren, doch o.i. staat Volkeri beter op den'vleu- gel en Klaasse rechtsbinnen of mid- voor. Het opnemen van Braven'boer in de ploeg is ongetwijfeld -een versterking en als deze ,geen last heeft van 'blesisures, zal hij als linksbinnen zeker voldoen. Wait de wedstrijd aangaat valt een uitslag moeilijk te voorspellen. Gaat men af op den wedstrijd te Tilburg en de 2 wedstrijden van GUDOK tegen Burgh (3—1 en 2—3) dan zou men geneigd] zijn de rood-zwarten ongetwijfeld een goede kans ie geven, doch het feit, dat de gasten door dezen wedstrijd het a£- deelingskampioensohajp kunnen behalehl, is voor hen ongetwijfeld een prikkel om -alles op alles te zetten, om de beide punten binnen te halen. De gastlieeren, die in techniek' bij de blauw-z^arten Zeker tekort schieten, 'kunnen deson danks echter door enthousiasme naar onz'e meening wel een eervol resultaat behalen, maar dan zal er toch beter gespeeld moeten worden dan in de laat ste wedstrijden. Vooral snelheid en schot- vaardigheid zullen geboden zijn! De wedstrijd zal dus wel een spannend ké-rakter dragen en beslist de moeite waard 'Zijn om te -aanschouwen, waarom we een bezoek dan ook ten zeerste kun nen aanbevelen. BURGH lll-Z.S.C. ZIERIKZEE III Voor den wedstrijd tegen B-urgh IIJ brengen de roodzwarten het volgende 3e elftal in hel veld: J. Verwest, d.; P. Sies en W. Schraver, a.; C. Arnold! J. Willemse en M. Jonker, m.; N. Ber- revoets, P. Gillesse, A. Koster, Joh. Schulls en L. Kraak, v., reserves: P. Dekker, C. Stoelmaker en A. va-n Reveren Ondanks de groote overwinning, die de laatste maal thuis werd behaald, zijn we nog niet direct geneigd den rood- 2lwarlen zoomaar een overwinning te voorspellen, al is de ploeg ongetwijfeld niet Zwak te noemen. Vooral de voor hoede lijkt ons niet slecht, maar of b.v. Sies als rechtsback zial voldoen is voor ons nog een vrangteeken. Als allen even-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2