Noordkant dient in orde te worden ge maakt. Een technische uiteenzetting van den heer Wandel deed uitkomen dat, wil de zaak goed worden aangepakt, bij Siootmaker zou moeten worden begon nen. Enkele putten zouden kunnen ver vallen, terwijl eenige straatkolken zouden moeten warden aangebracht. Opgraving van de oude rioleering acht hij nood zakelijk, om te kunnen vaststellen wat daarvan nog in orde is. Daar allen de zienswijze van den heer Wandel deelen, zal een begrooting in bovenbedoelden zin worden opgemaakt, terwijl de Raad dan op korten termijn een beslissing zal dienen te nemen. De heer Stoutjesdijk dringt aan op schoonmaken van de overloopende ver- gaarput bij P. Rentier, terwijl de heer Overbeeeke een dergelijk euvel signa leert. De heer Kluit vraagt verbetering van de rioleering te Capelle. Verder zag deze gaarne een verhooging toegepast op de minimum-uitkeering bij de steun regeling. Bij verhooging met f 1,20 zou het totaal ad. f 7,20 toch nog liggen beneden de laagste uitkeering van rijks wege. Van al deze opmerkingen zullen B. en W. nota nemen en de mogelijk heid tot verbetering overwegen. Voorts wijst de heer Kluit op de in de rijks steunregeling voorkomende bepaling vol gens welke van het inkomen van een minderjarig kind de eerste f 2 niet in mindering wordt gebracht, wat voor een meerderjarige op' f 4 is bepaald. Hier mede wordt reeds gerekend, antwoordt de voorz., die daarna de vergadering sluit. GEMEENTERAAD TE DUlVENDIJKE Herdenkino Prinses Jaar overzicht 1937 «Achteruit gang brengt ruzie» Wpienissdajg] 2 Febr. kwalmi de raad bijleen. Afwezig met kennisgeving de heer I. W. PadmbiS'. Een vacature. Voorzitter dhr. J. Padlmbf}, burgemeester. Na opening miet het daartoe va»stglef- isitelde gebedisfoinmlulier, wijdt de voorz- allereerts: eenige woorden naar aanlei ding van de geboorte van het Prinsesje. Spr. memoreert de spanning die er vporal in Nederland, doch ook over de geheele wereld heereehte, vóór deze blijde ge beurtenis' plaats vond, welke spanning thans aloimi in groote vreugde is omge slagen. Geen enkel land, aldus spr. is zoo verknocht aan zJijn Koningshuis, als Nederland aan het Huis van Oranje. Zeifis de imeest felle tegenstander van het Oranjehuis welke personen er heiaas n,og fca ijn zal mio eten erkennen dat de Oranjes heel veel vopr Nederland hebben gedaan. De eensgezindheid tusschen Neder land en Oranje, welke vooral de laatste jaren weer zoo duidelijk tot uiting koimit, iis geen toevalligheid, doch de voorzienig heids Godis. Spr. hoopt en spreekt den wensph uit dat Prinses Beatrix voorspoe dig mag opgroeien, dat Hare Moeder spoedig imlag herstellen iem dat Nederland en het gansehe volk tot in lengte van, dagen zal mogen profiteeren van het Oranjehuis. Hierna werisc'ht ispr. den leden op deze eerste vergadering in 1938 voor hun per soon, hun gezin en hunne bedrijvsm nog een voo'ilspoedig jaar. Wat de getmieente betreft, ging de financieele toestand de laatste 2 j aren achteruit, zoo dat be- lalstingverhooging Voor 1938 noodzakelijk was.. Onvoorziene oimlstandigheden voor behouden zal deze verhoogimg slechts een tijdelijk karakter dragen. Ten aanzien van de werkloosheid ziet spr. de toekomst donker in. Werkobjecten voor werkver schaffing zullen uitgepit raken. Spr. geeft de verzekering, dat in elk geval alle aan dacht op het werkloosheidsvraagstuk zal wonden gericht, en eindigt imiet de beste wenschem voor de gemleente en hare inge zetenen.'. Wethouder den Boer beantwoordt de toespraak van den Voorzitter. Hij' hoiopt dat den voorz♦ïer de krachten zullen worden geschonken, welke noodig zijn voon een goede vervulling van zlijfcu ambt. Wat de financiën der gemleente betreft, noemlt spr. een oud spreekwoord „Achter uitgang brengt ruzie". Hij1 spreekt de hoop uit dat de isamlenwerking echter steeds zal blijven, zopals die iis geweest, zoodat mlet vereende krachten en, met Gods zegen, Imoet worden getracht voort te gaan, wellicht betere tijden tegemoet. Vervolgens stelt de voorzitter in handen van de heeren Kloet en "de Jonge, de geloofsbrief, ingezonden dc|0|r het nieuw benoemde raadslid, de heer O. B. Boot ter onderzoek, waarna hij de vergadering schorst. Na heropening brengt de heer Kloet verslag uit, en adviseert tot toe lating, waarna aldys wordt besloten. Met algeimieene stemman wordt vervolgens be sloten eeri overeenkolmfst van geldleening aan te gaan, tesaimlen met de andere gamleenten-aandeelhouders, mat de N.V. Waterleiding Maa'schappij „Schouwen— Duiveland", welke geldleeninig noodig is oiml volgens een vroeger genomen besluit op 21 Febr. a.s. de geldleening m'et de Rijksverzekeringsbank te kunnen aflossen- De begrooting 1938 voor het Burgerlijk Armbestuur wordt vervolgens vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag Vain f4585. Het suppletoir kohier hondenbe lasting 1937 wordt vastgesteld, houdende 2 aanslagen ad f5. Vervolgens wordt vastgesteld de Verordening op de heffing van opcenten, op de gemleentefondsbelaia- ting, noemende een getal van 40 opcen ten, terwijl wordt besloten de gejmleente voor de uitkeering uit het Gemeentefonds in de derde klaisSe te plaatsen. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt, we gens vertrek van dhr. Bij de Vaiate be- npejmjd dhr. J. W. v. d. Weele. RECHTZAKEN Kantongerecht te Zierikzee Zitting van 2 Februari. De plaatsverv. Kantonrechter heeft bij den aanvang der openbare terechtzit- tnig, in het kort gememoreerd de heug lijke gebeurtenis in de Koninklijke fa milie en namens het Kantongerecht de hartelijke gelukwenschen uitgesproken, bij welke woorden het Openbaar Ministerie heeft verklaard zich geheel aan te sluiten. Veroordeeld werden vervolgens wegens overtreding der: Motor- en Rij wiel wet: L. B'., 16 j., scholier Zonnemere f2 b. s. 1 week tuchtschool; A. M. G., 15 j., scholier Noordgouwe, berisping; N. K., 62 j„ arbeider Nieuwerkerk f 2 liy. s. 2 d. h|,; J. C. G., 21 j., zonder beroep te Oosterland' f'2 b. s. 2 d. jh.; C. S- L. F., 22 j., landbouwer Ellemeet f4 b. s. 3 d. h.; M. v. d. E., 22 j., chauffejur Zzee, ff 3 b. s. 3 d. h.; C. J. T., 25 j., timmer man Nieuwerkerk f3 b. s. 3 d. h.; S. A. v. A., 21 j., dienstbode Zonnemere ff2 b. s. 2 d. h.A. v. W., 37 j., manu- facturier Schuddebeurs fl b. s. 1 d. h.; J. F., 43 j., kleinlandb. Nieuwerkerk f 2 b.s. 2d.h.; J. F., 46 j„ kleinlandb. Nieu werkerk f 2 b. s. 2 d. h.; C. v. d. H., schil dersknecht Zzee f 0.50 b. s. 1 d. h.; A. C. D., 26 j., landb. Noordgouwe f2 b. s. 2 d. h.; A. d. W., 22 j., landb. Biiijdorpe f2 b. s. 2d. h. J. de N., 32 j., visscher te Brouwershaven f2 b. s. 2. d. h.C. S., 28 j. zonder beroep Ouwerkerk f0.50 b. s. 1 d. h.; W. v:. d. A., 20 j., landarbeider Oosterland f2 b.s 2d. h.; J. de W., 25 j., koopman Goes fl b. s. ld.h.; L.A.v. d.B., 25 j., landb. knecht Zierikzee fl b. s. 1 d. h.; C. M., 24 j., landarbeider Zierikzee f2 b. s'. 2 d. h.; P. A. K., 26 j., arbeider Nieu werkerk f2 b. s. 2 d. h.; P. Bi., 18 j., los werkman 'Zierikzee fl b. s. 1 d. h.; J. J. v. d. K., 39 j., landarbeider Dreischor f2 b. s. 2 d. h. Jachtwet C. J. de K., 27 j., bakker Haamstede 2 maal f2 U. s.^8 maaÜl 2 d. h. en uit levering geweer; J. C. de B., 28 j., arbeider Renesse f5 en f3 b. js. 5 en 3 a. h.; M. J. de Bf., 30 j., arbeider Renesse f5 en f3 b. s. 5 en 3 d. h. Regl. Autovervoer personen: H. J. L., 59 j., autoverhuurder Zierikzee f2.50 b. s. 3 d. h.; M. P. G., 31 j., taxi-ondernemer Zierikzee fl b. s. 1 dag hechtenis. Wet regeling uitverkoop: R. C. F., 37 j., koopman Zierikzee f 0.50 b. s. 1 d. h. Veewet: W. C., 46 'j., landb. Zierikzee f3 b. s. 3 d. h. Invaliditeitswet: J. S., 50 j„ metselaar Oosterland f3 b. s. 3 d. h. Reigl. wegen en voetpaden: A. v. P., 47 j., landb.kneoht Noord- gouwe f2 b. s. 2 ld. h. Tramwegreglement: A. J. K.j 17 j., arbeider, C. V., 17 j., arbeider, J. W. p., 17 j., arbeider. J. K., 17 j„ arbeider, J. T., 17 j., zvb. allen te Haamstede, fl b. s. 1 week tuchtschool. B inn en aan v a r i n g s r e g 1 e men t A. J., 33 j., visscher Bruinisse f2 f. s. 2 d. h. Venten zonder vergunning: J. H., 30 j., koopman Zierikzee, vrijge sproken. Politieverordening Zzee. A. K., 20 j„ loopjongen Zzee fl b. s. l d. h.; V. S., 17 j., metselaarsknecht Zierikzee, fl b. s. 1 week tuchtschool; J. v. d. P., 15 j., loopjongen Zierikzee, berisping. Wederrechtelijk goederen to e eigenen: S. D., 36 j., koopman Brouwershaven 'f 2 bi. s. 1 d. h. Baldadigheid: M. W., 24 j., arbeider Zzee f3 b. s. 3 d. h.; A. J. v. O., 24 j., chauffeur Oss f4 b. s. 4 dr. h.; J. K., 25 j„ uitvoerder Oss f 4 b. is. 4 id. h. Niet aanhouden van opk'oo- persregister: J. F. K<, 29 j., opkooper Zierikzee ■f 2 bl. s. 1 d. h. Oud-Burgemeester voor het Gerechtshof Voor het Gerechtshof te 's-Graverihiag© heeft iin hooger beroep gediend die straf zaak tegen den 46-jarigen oud-burgenv- van Ouddorp G. du S., die wegens ver schillende knoeierijen in Zijin functie valn burgeimieester gepleegd, door de Rotter- daimlsehe rechtbank was veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes •mla anden, na een eisch van een jaar. Gevallen van pimkoopbaarheid en ver duistering waren hemi ten laste gelegd- Van de zijde van het Openbaar Mini sterie waren twaalf getuigen' gedagvaard. Na een uitvoerig requisitoir heeft de procureur-generaal bevestiging van het vonnis der rechtbank geëischt. LEGER DES HEUS Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s., telkens des avonds 8 uur, samenkom sten tot verdieping van het geestelijk le ven, onder leiding van Kapitein A. G. Schram, met medewerking van verschil lende sprekers. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden Mijnheer de Redacteur, Het ingezonden stuk vain Dr. J. van Lonkhuijzen in de Nieuwsbode van 5 Februari noopt mij U eenige plaatsruim te te verzoeken voor een kort weder woord, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In een Algemeene Vergadering der Zie- rikzeesche Oranjevereeniging werd beslo ten geruimen tijd voordat van Re- geeringswege over een nationale feestdag was gesproken de feesten te Zierikzee te houden op den dag volgende op den werkdag na de geboorte. Om verschillende redenen was dit niet onjuist gezien. Er zijn zelfs gemeenten ook op dit eiland waar de feestviering tot een veel lateren datum is verschoven. Het is jammer, dat de belangstelling van Dr. van Lonkhuijzen voor de feesten te Zierikzee eerst nu tot uiting komt en niet op een tijd, die daarvoor beter geschikt was, n.l. vóór de feestviering. Het was in begin Januari, dat het Be stuur yder Z.O.V. de geestelijken alhier heeft uitgenoodigd tot een bespreking omtrent de te houden kerkdiensten op den Zierikzeeschen feestdag. Op deze bespreking was Dr van Lonk huijzen evenwel afwezig, zonder eenig bericht van verhindering te hebben ge zonden. Wij vonden daarin aanleiding hem de volgende brief te doen toekomen: WelEerw aarde Heer, Tot ons leedwezen was U blijkbaar verhinderd aanwezig te zijn op de be spreking waartoe wij U hadden uitge noodigd op Maandag 3 Januari j.l. Het is daarom, dat wij ons de vrij heid veroorloven wel Uwe zeer gewaar deerde medewerking te willen verlee- nen tot het doen slagen van het Pro gramma zooals dit door de Z.O.V. werd samengesteld. Uwe medewerking zou dan hierin kunnen 'bestaan, dat door U op den dag waarop alhier het feest gehouden wordt des morgens om tien uur een Kerkdienst in Uwe Kerk te houden. Zonder Uw tegenbericht rekenen wij hierop gaarne en teekenen, U bij' voor baat dankend voor Uw medewerking, Hoogachtend, enz. Eenig antwoord kwam van genoemden Predikant niet binnen, zoodat wij met een gerust hart meenden te kunnen over gaan tot het laten drukken van het feestprogramma, waarin dus werd ver meld, dat de Kerkdiensten zouden wor den gehouden op den Zierikzeeschen feestdag. Wie schetst echter onze verbazing toen ons bleek dat in de Gereformeerde Kerk de dienst een dag te voren was ge houden. Is het dus niet zeer zonderling als Dr. van Lonkhuijzen schrijft: „Wij, als Gereformeerden, hebben ons aan de af spraak gehouden!" Neen, dat hebben zij juist niet. Zij heb ben de eenheid, welke steeds in de feest viering is gezocht, niet wenschen helpen te bevorderen. Zij zijn hun eigen gang gegaan en hadden zelfs nog niet do beleefdheid het Bestuur der Z.O.V. hier van in kennis te stellen. Als verder de heer van Lonkhuijzen schrijft: „Wat een schoone gedachte dat heel het Christenvolk van Nederland te gelijk saamkomt", dan kan ik zeggen, dat ik dit ook een schoone gedachte vind, maar ook steeds gevonden heb en dat ik het het vorig jaar dan ook zeer betreurd heb, dat het voornemen van het Bestuur der Z.O.V. om ter gelegen heid van bet huwelijk van Prinses Juliana een gemeenschappelijke eeredienst te hou den voor alle inwoners onzer stad, schip breuk heeft moeten lijden op het verzet van Dr. Lonkhuijzen daartegen. De zangvereeniging „De Lofstem" en de Chr. „Oranje Garde" hebben zich voor medewerking gewend totden Hoofd agent van Politie. Wisten zij niet van het bestaan der Oranjevereeniging af en wisten zij niet dat de leiding der feestelijkheden bij het bestuur dier vereeniging berustte? Desniettegenstaande ben ik terstond naar het politiebureau gegaan om den heer Wolzak mede te deelen, dat wij' zijn medewerking zeer op prijs zouden stel len en is aan het hoofd der Oranje-Garde bericht, dat het ons zeer aangenaam* zoude zijfn, indien ook zij de feestvreug de zou willen helpen bevorderen. Vermelding in het programma kon niet meer plaats hebben, omdat dat op het tijdstip der aanmelding van de Oranje- Garde reeds ter perse was. Wat dc bezwaren van Dr. van Lonk- huij'zen aangaat ten opzichte van de sa menstelling der feestcommissie diene het volgende De Oranjefeesten worden gevierd on der leiding van het Bestuur der Oranje vereeniging, dat de plannen daartoe on derwerpt aan de goedkeuring van de al gemeene vergadering dier vereeniging. Ieder lid van die Vereeniging kan dus eenzelfde invloed uitoefenen op die plan nen. Wie er dus in het Bestuur zit doet eigenlijk weinig ter zake, daar per slot niet het Bestuur, doch de vereeniging de viering bepaalt. Rekening houdende evenwel met de op vatting, zooals deze thans door Dr. van Lonkhuijzen wordt verkondigd', is dan ook indertijd getracht van elke richting een vertegenwoordiger in het Bestuur zitting te doen nemen. Mijn medebestuurslid, de heer van der Schee, heeft in die dagen verklaard te behooren tot de Kerk van Dr. van Lonk huijzen, zoodat ik in de veronderstelling heb geleefd, dat ook de Kerk van laatst genoemde vertegenwoordigd was. Doch al zou dit niet zoo zijn, dan zou dit toch geen aanleiding behooren te gever, te bevorderen, dat zoo weinig mogelijk leden van die Kerk aan de feest viering deel zouden nemen en van de revueZierick en Oranje verstoken moesten blijven. Is dit afgaan op ongegronde en over dreven geruchten bevorderlijk om „de Nederlandsche natie (i.e. de Zierikzeesche bevolking) gezamenlijk op verheffende Wijze een nationaal feest te laten vieren?" Mijn antwoord daarop luidt: Neen. La ten wij toch trachten om tenminste in de viering der Oranjefeesten de eenheid van de Zierikzeesche bevolking tot uiting te brengen, zonder eins blind te staren op de toevallige samenstelling van een be stuur. Als Dr. van Lonkhuijzen daar in de toe komst ook toe zal medewerken en na zijn ingezonden stuk twijfel ik daar niet aan dan zal de door ons allen be geerde eenheid, althans wat zijn Kerk betreft, belangrijk benaderd zijn. Hoogachtend, Uw Dw., GERRITSEN, Voorz. Z.O.V. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 8 Februari, f 1500: 4952. f 1000: 124, 7947, 8787, 13599, 16426. f 200: 4123, 7281, 10973, 12411, 16837. f 100: 1744, 4863, 5430, 6970, 7014, 8817, 9846, 11045, 12690, 13008, 13095, 16420. 18571, 18941, 19799, 20333, 20494. ZEETIJDINGEN ZIERIKZEE, 6 Febr. Ingeklaard: imloi- toxschip „Mascotte", ledig, kapitein J- Ros, gekoimien van Wagmouth (Eingel.) MARKTB ERICHTEN ROTTERDAM, 8 Febr. 1938. 158 paar den; 2 veulens; 893 magere runderen; 830 vette runderen; 58 vette kalveren; 127 graskalveren; 1542 nuchtere kalveren; '315 schapen en lammeren; 1 varken; 91 bokken en geiten. Prijzen per k.g.: Vette koeien le kw. tot 74, 2e tot 65, 3e 5054; vette ossen le tot 69, 2e tot "64, 3e 50—54; stieren le tot 68, 2e tot 62, 3e tot 56; vette kalveren le tot 120, 2e tot 105, 3e 70—' 75; schapen le tot 55, 2e tot 50, 3e tot 45; lammeren le tot 65, 2e tot 60, 3e tot 55; graskalveren le n.g., 2e tot 68, 3e tot 58; nuchtere kalveren le tot 47, 2e tot 41, 3e tot 37; slaehtpaarden le tot 59, 2e tot 52, 3e tot 44 cent. Prijzen per stuk: Schapen: le kw. tot 31, 2e tot 27, 3e tot 24; lammeren le tot 22, 2e tot 19, 3e tot 16; nuchtere slacht- kalveren le tot 11, 2e tot 8, 3e tot 6; nuchtere fokkalveren le tot 21, 2e tot 19, 3e tot 17; slaehtpaarden le tot 240, 2e tot 190, 3e tot 140; werkpaarden le tot 340, 2e tot 290, 3e tot 200; hitten le tot 230, 2e tot 190, 3e tot 100; stieren le tot 350, 2e tot 270, 3e tot 190; kalfkoeien ,1e tot 315, 2e tot 270, 3e tot 195; melkkoeien le tot 310, 2e tot 275, 3e tot 200; vare koeien le tot 205, 2e tot 170, 3e tot 140; vaarzen le tot 215, 2e tot 160, 3e tot 120; pinken le tot 175, 2e tot 140, 3e tot 100; gras kalveren le tot 85, 2e tot 65, 3e tot 30; bokken en geiten le tot 13, 2e tot 7, ■3e tot 4 gulden. Vette koeien en ossenaanvoer rui- Imler, handel matig, prijzen lager. Stieren; aanvoer iets grooter, handel lui, prijzen niet hooger; Vette kalveren, aanVoer iets iruimler, handel redelijk prijzen als gis1- teren; Schapen en lamimeren, aanvoer rui- imler, handel kalm; Nuchtere slacht- ien fokkalv., aanvoer flink, handel levendig, prijzen lager; Paarden^ aanvoer iets groo ter, handel vlot, prijlzen hooger; KalP- 'en 'mlelkkoeien, aanvoer aanmerkelijk rui- Imler, handel redelijk, prijzen prijshoudend Vaarzen en pinken, aanvoer ruimer, han del imlatig, prijlzen iets grooter; Graskal veren, aanvoer als vor. week, handel slap, prijzen lm|oeilijk te handhaven; Bokken en geiten, aanvoer iets ruimie'r, hendel vlug, prijzen iets lager. KEKKNIEUWS Geref. Gem. ZIERIKZEE. Donderdagavond half 7, Ds. van den Berg van Krabbendijke. SPORT VOETBAL. De wedstrijd tegen Eiland Boys afgelast Die doimlpetitie-wedstrijd in de dendte klasse Bi tusschen Hansweert en Eiland Boys is= Zondag afgelast. Want de burgemeester van Schoire, de heer H. D'. Trimlpe, heeft Zaterdagmor gen plotseling het besluit genomen, dat er bijl de thuiswedstrijden van Hansweert geen publiek imfeer mag worden toege laten. Eu dat niet wegens misdragingen of iets van dien aard, integendeel, de heer Triim'pe heeft zelf toegegeven, dat de wedstrijden te Hansweert altijd orde lijk verloopen. Zonder oj> te geven waaiy pimi, is plotseling dit burgemeesterlijk ver bod uitgevaardigd, schrijft de Middelt). Crt. Natuurlijk kan Hansweert zonder sup porters niet bestaan en het is dan ook begrijpelijk, dat het bestuur van deze vereeniging zich deze handelwijze niet zonder unieer kan laten welgevallen. Men heeft zich in verbinding gesteld niet het bestuur van den K.N.V.B. en met mede werking van deze instantie zal het zeker wel mogelijk blijken, een bevredigende oplossing te vinden. TELEGRAMMEN Nederlandsch schip gezonken De Directie der Kon. Ned. Stoomboot maatschappij te Amsterdam, heeft Maan dagavond telegrafisch bericht ontvangen, dat het stoomschip „Pluto" der maat schappij', (gezagvoerder Kapitein C. Duijn- ker, dat op 5 dezer van Amsterdam is vertrokken, met bestemming Gdynia (Po len), Maandagavond, omstreeks 9 uur, bij1 Otlergrund ten Zuidwesten van Rönne op het eiland Bornholm (Oostzee) door een Grieksdi «stoomschip is aangevaren en gezonken. De geheele bemanning, be staande uit ongeveer 20 koppen is ge red, evenals de bemanning van het Griek, sche stoomschip, dat na de aanvaring eveneens is gezonken. Heden (Dinsdag)morgen kwam bij de Directie der KNSM telegrafisch bericht binnen dat de „Pluto", die Maandagavond tijdens een dikken mist op de Oostzee ïn aanvaring is gekomen met een Grieksch stoomschip door sleepbooten van de Bug- sir Reederij1 te Hamburg naar Grasnitz, een kleine haven op het eiland Rügen wordt gesleept. Een gedeelte van de be manning, onder wie de gezagvoerder1, bevindt zich nog aam boord van het schip. De overigen zijh aan boord van het lichtschip „Adlergrund" gegaan. De verwachting was dat de „Pluto" Dinsdag- digmiddag te Grasnitz zou aankomen.. Omtrent de positie van het Grieksche schip is nog niets naders bekend. In den loop van den mjo.rgen is heden (Dinsdag) bij de Directie vaa de K.N.S.M. ©en nader telegrafisch bericht omtrent de positie van het schip binnengekomen en wel van den kapitein. Hieruit blijkt, dat het voorschip lek isgevaren en ge heel onder water staat ien aangezien het niet mogelijk werd geacht het schip drij vende te houden, totdat Grasnitz zou zijn bereikt, was het voornemen het schip pp de z.gjn. „Uirorerwiek" een ondiepe strook langs het eiland Rugen, aan den grprnd te zetten. Tijdelijk vestigiglngsverbod voor de schoenenbranche De Minister van Economische' Zaken heeft thans een tijdelijk vestigingsver bod uitgevaardigd voor het schoenenher- stellersbedrijf, het schoenmakersbedrijf, het schoenenverkoopersbedrijf en het be drijf van orthopaedisch schoenmaker, dus voor de volledige schoenen branche. Het isderhalve van heden af verboden zon der vergunning van den minister een inrichting te vestigen, waarin een der bovengenoemde bedrijven wordt uitge oefend. Prins Nlcholaas van Griekenland f Prins Nicholaas van Griekenland, neef van den Koning en vader van de her togin van Kent (prinses Marina) is over leden. Russlsch'luchtschlp neergestort Het Russische luchtschip „U.S.S.R.-w. 6 is niet ver van Kandalaisja 277 K.M. ten Zuidwesten van Mperimiafnisk neergeisfort. 13 leden van de uit 19 koppen best&ands bemianinitng zijn pm het leven gekomiein" 3 werden lichtgewond, terwijl er ook 3 ongedeerd bleven. Het luchtschip m'aakte een oefenvluchl om te onderzoeken of het mogelijk zou zijn dat het zou deal- memlem aan de expeditie tot redding van Papanim en de zijnen. Vplgetns de in lichtingen, waarover men tot dusverre beschikt, is het luchtschip door het slech te zicht in bptsing gekomen met ©en bergtop1. Buitenlandsch Weeroverzicht Het gebied van hoogen druk trok iets naar het Oosten af en sluit thans aan bij! een groot gebied op den Oceaan, dat zich ver in het Westen uitstrekt. Een nieuwe depressie trekt naar de Poolzee af. Een secundaire ligt over Ierland. Tot ver op het vaste land van Europa heerscht fraai winterweer bij tempera turen des ochtends om het vriespunt. Het vorslgebied nam naar het Zuidwesten iets tpe. Over een groot gebied klolmt mist voor. Boven Ierland, Schotland en de Noorsche kust waait het krachtig bijl be trokken lucht. De Alpentoppen melden fraai helder winterweer bijl matige Oos tenwind en temperaturen even onder nul. In Zweden nam de vorst toe. Het is te verwachten, dat het fraaie winterweer in onze omgeving zal aanhouden met eenige toeneming der bewolking.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 3