G Rheumatiek ïaattJ toch wrijven akkers KI oosferbalsem OUDEN BRUG Wij moeten handhaven! Lucht Verdediqinqs Fonds Laat U niet kwellen dooi rheumatische p ij n e ndie U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- 1\ ligen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. dringt tot diep in de weefsels doorl KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Woensdag 9 F e b r. 8 Brussel VI.; 9.20 Luxemburg11.05 London. Regional; 11.20 Droitwiüh; 11.50 Keulen; 12.20 Brus sel Vlaams; 2.20 Diversen; 3.20 Deutisch,- landsender; 5.20 Droitwich; 6.20 London Regional; 7 Eigen grami.-uitzendimg; 7.50 Brussel Vlaams; 8-10 London Regional; 9.50 Brussel Vlaams; 10.45 London Reg. RADIO-PROGRAMMA Woensdag 9 Februari HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. VARA- uitzendlng. 1010.20 v.m. en 7.308 VP RO,. 8 graant9.30 keukenpraatje; 10 mor genwijding; 10.20 voor arbeiders in de Continu-bedrijven; 11.30 „Bestrijding van de werkloosheid"; 12 gram.; 12.30 VARA- lO-rkest; 1.151.45 gram.; 2 kniples; 2.30 voor de vrouwi;, 3 voor de kinderen; 5.30 gram.; 7 zang; 7.30 „Ons werk en ons geloof"; 8 herhaling SOS-berichten; 8.03 berichten ANP, VARA-varia; 8.20 De Ramblers, „The Four Blue Stars"; 10 berichten ANP; 10.05 VAR A-orkest; 11— 12 gram. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-uit- zending; 6.307 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.); 8.30 gram.; 9.30 gelukvvenschen; 9.45 gram.; 10.30 mor gendienst; 11 gram.; 11.15 sopraan en piano; 12 berichten; 12.15 gram.; 12.45 kwintetconcert; 12.30 postzegel verzame- S Fnescli programma; 3.30 grstnl.; 4 or gelscel; *4.45 felicitaties; 5 voor jongens en meisjes; 5.45 gram-; 6 land- en tuin. bouwhaLuur'. 6.30 „Het Binnen aanvarings reglement; 7 berichten; 7.15 declamatie; 7.45 reportage; 8 berichten ANP, her haling SOS- berichten; 8.15 volkszang; 9.15 „De Wederkomst des Heeren (IV)"; 9.45 gram./ 10 berichten ANP; 10.05 dampraatje; 10.20 piano voordracht; 10.45 gymnastiekles; 11—12 gram. Na afloop Schriftlezing. Uit Stad en Provincie Zi ERIKZEE. Voor de uitvoering op Zondagavond, in „Juliana", waar het Vrij zinnige Vrouwen- en Mannenkoor een concert gaven, onder leiding van den heer G. C. J. Missët, onze stadsbeiaar- dier en met medewerking van mnej. M. Adriaanse (piano) besjpnd flinke belang- slel,ing. Hel vrouwenkoor heeft den laat- sten tijd aan ledental ingeboet, wat tot oorzaak had, dat het sterkere Mannen- koor, bij de a capella gezongen num- mers, wel tc sterk den boventoon voerde. Wanneer een tiental dames het koor komt versterken, zal het evenwicht spoe dig hersteld zijn. Ais altijd lagen ook nu de eenvoudige liederen de vereenigingen het best en bracht een clubje dames een welkome afwisseling /in het pro gramma, door, onder pianobegeleiding van den dirigent, een tweetal stukjes De herinneringen van onze jeugd zijn de lichtpunten in de schaduwen van het verleden. FEUILLETON DE 46 ROMAN VAN HANNO PLESSEN Op 'belangstellende informaties v.an de z'ij de van Ren ate, vertelt hij haar van de dagen, welke hij in München heeft doorgebracht, in gezelschap van zijn ouden strijdmakker. Dat hij daarbij diens naam niet noetnlt, is toeval, louter toeviil, dat zoo vaak... noodlot is..... „En hebt u nu weer voor eeniigen tijd in Iglerhof uw intrek genomen?" vraagt Renate. „Ja.... in ieder geval blijf ik daar voor- Joopig.... Ik wil van daaruit een paar tochten maken.... naar den Glugezer..., en dan wil jk ook nog eens naar Stubai „Aha.... zoo dicht mogelijk bij den top van den Oerles.... dat kan ik me voor stellen...." Zelfs de groote omweg, welken Saar- tossy opzettelijk heeft ingeslagen en waarop Renate hem' is gevolgd, komt tenslotte uit bij een kruispunt op den Lanser straatweg, waarvan het eene ge- Kamermuziek (tokkelinstmnmenten) bege ven, n.l. „Rosen aus dem Süden" en „Fantasie de Concert". De twee liederen „L.iebe, Hoffnung «lid Glaube" en „Freu- de in Ehren", gezongen door een ge mengd dubbelkwartet, oogstten meer dan gewonen bijval. In „Omhoog" van Heinze, „Moede Pel grim, waarheen?" gaf het Mannenkoor goede zang te beluisteren, wat eveneens van „Allerzielen" van Schubert, door het Vrouwenkoor gezongen, 'gezegd mag worden. Alle registers konden uitge trokken worden in „Ivannovici's „Donau- zar.gen", dat door boide koren met am bitie en entrain vertolkt werd en waarop een hartelijk applaus volgde. Vooral de slotzang van deze overbe kende melodie klonk' heel goed! De tijd heeft, naar we vernamen, voor al door de feestweek ontbroken, om moeilijke stukken nog eens extra op de lessenaar te zetten, voor men met deze overigens niet onaardige uitvoering, be gon. De koren verdienen meerderen steun van hem of haar, die met het optreden van deze clubs sympatiseeren! Het bekende Middelburgsclhe Hotel' „Abdij" zal door het Rijk onteigend wor den, om aan 't Rijksarchief en de Provin ciale Griffie de zoo moodige ruimte te verschaffen. Naar aan De Vmagbmdi wordt me degedeeld, gaan verschillende groote nuaatschappijien van levensverzekering raet ingang van 1 April a.s. over tot een verhooiging van haar premie-tarieven over zoo goed als de Igeheele linie, als gevolg van de steeds doorgaande rente daling, waardoor de winst op de beleg gingen belangrijk gaal afnemen, terwijill anderzijds de premiereserve, door haar op lagere rentebasis te berekenen, steeds grootere versterking eiseht. KERKWERVE. Door de Burgerwacht rijn ook dezen winter wederom' schiet wedstrijden georganiseerd. De uitslagen zijn als volgt: Klasse A. Bu J. Boot 198; St. bij1 de Vaate 196; Jae. van den Hoek Mz. 193; C. Hanse Jz. 192; B. Kloet Mz1. 192; L. van der Sluis Gz. 191; W. Boot 189 p. Klasse B. M. van den Hoek K.Az. 190; L. P. de Jonge 186; Jan van den Hoek Mz. 185; J. P. van den Bos 185; O. van den Hoek K.Az. 184; W. Barrevoets 182; Joh. van den Hoek K.Az. 181 p. Klasse C. J. M. Neele 189; M. de Ruij'ter 188; C. van den Houten 183; C. H. Keste(- loo 182; Jae. van den Hoek K.Az. 180; J. van der Linde 165; W. Roskam 162; J. van den Houten 162 p. HAAMSTEDE. Burgerlijke Stand over Januari. Geboren: Martina, d. van Leen- dert de Munnik en Aberdina van der Welle; Lena Hubrina, d. van Baltom Ma- rinus Evertse en Jacomina Cornelia Ma- lipaard; Cornelis Hubrecht, z. van Bartel van der Wekken en Wilhelmina Stoffe- lina Landegent; Jan Kornelis, z. van Jan Slager en Johanna Aaltje van Klooster. Geh.: Abraham Leeuwe, 55 j., en Adriana Outenmians, 50 j. Overleden: Jakoba Mina Ringelberg, 74 j., wed. van J. Tromper. DREISCHOR. Zaterdagavond hield de ziekenkas hare algemeene jaarvergade ring in hötel „de Ke'ijzer". Uit het jaar verslag bleek, dat het aantal leden was gestegen tot 101. Aan ziekengeld werd uitgekeerd f 860.76, waarvan in de maan den Januari en Februari, wegens de toen heerschende griepepidemie, een bedrag van f 544.26. Dientengevolge sloot het jaar 1937 met een verlies van f 191.96. Door de afdeeling ziekenhuisverpleging werd uitgekeerd f 130, waardoor deze afdeeling sloot met een winst van f 9.34. De aftredende bestuursleden en de bode werden herbenoemd, terwijl de heer M. Jonker met groote meerderheid van stem men werd gekozen als lid van de kas controle-commissie. Verder werd met al gemeene stemmen als lid geroyeerd M. J. v. d. Linde Lz. Na voorts nog kennis te hebben ge nomen van een dankbetuiging van een der leden, die in de verpleging in het Ziekenhuis was geweest, sloot de voor zitter deze vergadering. deelte naar de Lantaarn, het andere rechtuit naar Iigls leidt. Wederom bonst Szartosisy's hart Zoo onstuimig als dat van een verliefden schooljongen: Wat zal ze nu zeggen Zal ze me inviteeren oimi mee te gaan,...? Daar blijft Renate ook reeds staan en... Zij steekt hem de hand-toe: „Ik vind het buitengewoon prettig u weer eens gezien te hebben, meneer Szar- tossy..." Gruwelijk is de vanzelfsprekend- j heid, waarmee ze, op zoo bijzonder har telijke wijze... afscheid jneenft. Daartegen is van zijn kant niets in te brengen; hemt rest nog slechts een hoffe lijke buiging..,. Maar nauwelijks heeft zij heml den rug toegekeerd, of hij1 kan zichzelf wel pjm| de ooren slaan, dat hij alis de eerste de beste dolmime jongen 'den mioed miste voor de donventioneel-beleefde vraag nioig een eindje te mogen vergezellen. Hiji gaat op een mijlpaaltje langs den weg zitten en terwijl hij met nerveuze vingers zijn pijp begint te stoppen tracht hij hun gesprek nog eens in herinnering terug te roepen. Heeft Zij dan niets ge zegd, waaruit althans haar houding tegen over hem) was op te maken? Zijn voor hoofd trekt zich in diepe rimpels, terwijl hij peinzend voor zich uitstaart. Was ze anders tegen hemt dan de laatste maal, dat hij haar ontmoette..,? Minder har telijk dan biji zijn bezoek aan de Lan taarn...? Was er iets gebeurd,, wat ver anderd..,.? Het zijn alle vragen, welke SIRJANSLAND'. Donderdag 10 Febr. hoopt de Chr. Ver. voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte „Do MaCht van het Kleine" alhier een filmavond te houden in de Ned. Herv. Kerk. SCHERPEN1SSE. Op 4 Februari werd in hotel „De Gouden Leeuw" alhier, de jaarvergadering der afdeeling BVL ge houden. Er waren een flink aantal leden opgekomen teneinde deze vergadering bij -te wonen, die n.l. geleid werd door over ste Bruins, Commandant der BVL voor Zeeland. De vergadering werd met een zeer toe passelijk woord geopend door den heer dr. A. C. Polderman, voorzitter der afd. Scherpenisse. -De plaatselijke leider de heer C. Hartog A.S?. bracht een verslag uit over het afgeloopen jaar. Hierna nam Overste Bruins het woord, die in een gloedvolle rede uiteenzette, wat de BVL voor Nederland beteekende, waaraan de leden zich te houden hebben in tijldep van gevaar, zich paraat te houden voor de vrijheid van het Nederlandsche volk en bovenal, voor het Vorstelijk huis, dat dezer dagen door de geboorte van Prin ses Beatrix zoo rijk gezegend is ge worden. Daarna werd de wisselb'eker voor 1937 uitgereikt aan den heer G. Larooij', die het hoogste aapjul punten wist te be halen, terwijl een brevet voor scherp schutter werd uitgereikt aan D. Quaak Gz. Als belooning voor de bijdrage van een cadeau ter gelegenheid van het hu welijk tussdhen Prinses Juliana en Prins werd aan ieder lid een reproductie uit gereikt. Daarna kreeg Overste Bruins nogmaals 't woord, waarin hij in een aangename causerie over Indië uiteenzette zijtn ver blijf als dienstplichtige in Indië, het le ven der inlanders, voornamelijk van de inlanders in Atjeh; hoe hij daar had moe ten strijden om die volksstammen onder het Nederlandsch gezag te krijgen en welk een opoffering en strijdvaardigheid zulks met zich mede bracht. De plaat selijke afdeeling kon op een bijzonder geslaagden avond terugzien, toen, de voor zitter na een woord van dank aan den spreker en de opgekomen leden voor hun tegenwoordigheidde vergadering sloot, Zaterdagmiddag j.l. had de offi-~ ciee-le eindles plaats vian de door de afd. Tholen van den B.V.G. georgani seer den cursus in paardenkennis. De eindles werd door de navolgende per sonen bijgewoond: de heeren J. L. Groe- newege en W. L. Klompe, resp. voor zitter en secretaris van de Kring Tholen der Z.L.M., burgemeester Klos en wet houder Kleppe en voorts door bet bijna voltallige afdeelfngsbestumr van de afd. van den B.V.G. Na een practische les op het erf van dhr. Kleppe, werd in een der schoollokalen het theoretisch ge deelte afgehandeld. Uit de door dënleeraar aan den cur sus, veearts Steendijk, gestelde vragen en de daarop gegeven antwoorden bleek wel, dat de cursisten met ijver en spc- oes gestudeerd ^hadden. Het was dhr. Groenewege dan ook een vreugde om ,aan alle cursisten, in totaal 16, een diploma te kunnen uit reiken. Na dank gebracht te hebben aan het plaatselijk bestuur voor de beschik baarstelling van een 'leslokaal, spoorde hij de cursisten aan, niet op huin lauwe ren te gaan rustën. Er valt op het eiland een opleving in de paardenfokkerij te constateeren, waarvan de groote animo voor deze cursus mede het gevolg is. Dhr. Klompe wees er o.a. op, dat het van groot belang is, dat een paard bij het keuren en monsteren op de juiste wijze wordt voorgebracht. Burgemeester Klos verklaarde, dat het gemeentebestuur met genoegen een lo kaal disponibel had gesteld. Dhr. E. Noom, voorzitter van de afd. van den B. V. G., spoorde de gediplo meerden aan keuringen enz. te bezoeken, teneinde hun kennis te vergrooten. Namens de cursisten werd door dhr. C. Steendijk Cz. aan den leeraar dank ge bracht voor zijn prettige en practische lessen. Namens de medecursisten over- zieh aam hem) opdringen en waarop (hiji nog lang tevergeefs een afdoend ant woord zoekt. Reeds geruiim'en tijd wachten de gasten van Hotel Lansetfiee op de dagelijksehe s'dhijinimg van Margot Sellert, die hen reeds eenige «walen als schoon rijdster op de gladde ijzers in verrukking heeft ge bracht. Vandaag echter heeft de jonge actrice van het Münchemer Kleintooneel. die hier tijdens de eerste vijf dagen van haar vacantia ieen zeer regelmatig en vooral vastgesteld ontsparmingsprogr aari- (mn afwerkte, iet» anders te doen dan, zich op de ijsbaan van het hotel te laten bewonderen. Toen zij' gisteren op haar (middagwan deling toevallig in de omgeving van de Lantaarn verzeild geraakte, is haar ter oore gekoimien aan wie dit huis behoioirt- En dat heeft haar op een idéé gebracht, tot welker verwezenlijking ziji zoo spoedig imtogelijlk de eerste stappen wil onderne men. Derhalve is zij' nu over de dicht be sneeuwde Lanser Hange op weg naar Renate Lien. Een lichtgroen sportcostuu'mi zoo chique als slechts beroemde mode huizen in de wereldsteden die vermogen af te leveren, sluit nauw om haar slanke gestalte. Zij heeft de witte wollen imluts afgenoimten en. loopt blootshoofds door 't stille bergland. Zonne-reflexen liggen als gouden stippen op haar roiod-bHotnd, licht golvend haar, dat een verstandig, sym pathiek en door groote oiogen beheerscht handigde hij hem een fraaie rooktafel .als stoffelijk bewijs van erkentelijkheid. Tenslotte dankte de veearts, dhr. A. Steendijk, voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken en voor het hem geoffreerde cadeau. Ger. Gem1. Woensdag 9 Februari, 6 uur, ds- Neerbos van Rilland Bath. ST.-ANNALAND. Algemeene jaarverga dering van de Coöp. Kolenaankoopvereen. „Ons Belang", voorz. dhr. C. v. Dussen. Hij. memoreerde het overlijden van den oud-voorzitter, dhr. J. W. Elenbaas, en den boekhouder, dhr. Jac. Gunst. H|ij( schetste den toestand der vereeniging als uitstekend. De omzet over 1937 was de hoogste sedert de oprichting (nu 30 jaar geleden) en bedroeg 1.119.997.5 k.g. diverse steenkolen en 104215 k.g. bag- gei'blokjes, of in totaal 1.302.212.5 k.g. De opbrengst hiervan bedroeg f 18559.38. Gemiddeld nam ieder lid 27.5 H.L. af. Het aantal leden steeg van 562 tot 575. De omzetrekening .wees aanontvangsten f 18559.38; uitgaven f 18182.09; winst f 377.29. De exploitatierekening: ontv. f 104.94; uitg. f 445.14ö; nadeelig slot f 340.206. Eindsaldo dus f 37.085. Gevoegd bij de reserve ad f 1025 steeg deze tot f 1062.085. De gemiddelde prijls van de afgelever de brandstoffen was: stukkolen en smee- nootjes 107.4 cent per 85 k.g.; eierkolen 105 cent per 75 k.g.; anthraciet 20-30 f 2.36 en 30-50 f 2.21 per 75 k.g. Ge kozen tot bestuurslid dhr. J. L. Goede- gebuure, in de plaats van dhr. Jac. Elen baas, die wegens zijln leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herkozen dhr. M. v. d. Boogaart. Tot plaatsvervangende bestuursleden de hee ren J. Slager Jacz. en A. A. Goedege- buure. Het salaris van den boekhouder en het inleggeld blijven onveranderd. Voor de lossing is weer een contract gesloten met den Mod. Arbeidersbond. Besloten werd om het 600ste lid een cadeautje aan. te bieden, zooals dit is geschied met het 500ste. Hierna zet de heer Bil nog eens het werken van de Federatie van Kolenbonden in Zeeland tegen de kolenconventie uiteen. Donderdag a.s. des nam. 6 uur in de Bewaafêëhoöi u§. 'K'eftfrephöf vair Sêtre- veningen. GEMEENTERAAD TE NIEUWERKERK Herdenking geboorte Prinses Beatrix Benoeming nieuv/e leden van het B.A. Regeling reductie schoolgeld Rioleeringsplan Poststraat De vergadering van Woensdag 2 Febr, waarin alle leden tegenwoordig zijn, wordt gepresideerd door bürgemeester A. A. van Eeten, die na het ambts gebed verschooning vraagt voor het feit dat hij1 ditmaal niet, zooals gebruike lijk, een overzicht zal geven van de belangrijkste feiten uit het afgeloopen jaar, omdat het weinig zin meer heeft, daar hiji in het nieuwe jaar reeds me nigmaal met de leden in contact was en er bovendien weinig vermeldenswaar dige feiten zijn voorgevallen. Hij wenscht de leden echter te bepalen bij een ander gewichtig feit, de blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin, die allen „uit de voegen heeft gerukt". Men is verblijd en verrast, omdat er een hoopvol ver langen van het volk mee in vervuld ling .is gegaan. Ik hoop namens u allen te spreken, aldus de voorzitter, als ik wensch dat het geluk van het Vorste lijk Paar ook ons geluk zal zijn en dat het de Koninklijke Moeder en het Kind goed moge gaan. Wij hopen dat het Prinsesje moge opgroeien tot vreugde van de Ouders, van haar Koninklijke Grootmoeder en de ingezetenen van het Rijk. Moge waarheid worden wat de ouders zoo kennelijk tot uitdrukking heb ben gebracht in den naam Beatrix. De heer Stoutjesdijk, de woorden van den voorzitter beantwoordend, spreekt den wensch uit dat in dit jaar de sa menwerking goed zal blijven, evenals dat in 1937 het geval was, opdat het be- gelaait omlijst. Die oogen, van de zeld zame kleur vam goud barnsteen, hebben bepaald iets fascineerends. Haar tred is beslist en doelbewust. In regelmatige af standen zet zij' haar voeten vooruit. Haar stappen Zijn niet te groot en niet te klein, niet te vlug, niet te langzaam' Zij' hebben dezelfde gelijkmatigheid als haar wezen. Met open mogen lo'.opt Margot Sellert, door dezen hoek vain de Alpenwereld, welke als geen andere, schoonheid esi groqtschheid in zic'h vereenigt. Over het vreedzame dal met zijn bosschen en wei den, dwaalt haar blik naar de imlposanté gletsicherwereld van de Innisbruclker Nond- (kette.... Zij isi irriteer dan tevreden over de keuze van haar vakantieoord- In de ac'ht vrije dagen, welke zij haar directeur heeft afgebedeld, zal zij'voldoende nieuwe krach ten verzamelen om aan de eischen, wel ke het seizoen bij1 het kleintoioneel onge twijfeld zal stellen, op afdoende wijze het hoofd te kunnen bieden. En als1 dan bovendien het bezoek aan Renate Lien haar het beloofde isiucce» zal brengein, ja, dain kan haar korte trip naar de Lasn- isierisee, niet genoeg wprden gewaardeerd.. O, Margot Sellert weet wel, w'at Zij' doet- Vandaag zoo gioied als anders. Slechts een «haal, een enkele maal in haar leven heeft haar rustige bezonnen heid haar in de steek gelaten, heeft eety toilet alle verstand en logica spottend 'ge voel haar weloverwogen zakelijkheid ver stikt en over haar nuchter-prac'tisdhe Ie- Te land en ter zee, maar ook in de lucht. Steunt het: Postgiro 287177 Den Haag. ten name fan de Vereeniging voor Nationale Veiligheid. lang der gemeente worde gediend, doch bovenal de eer van .God's naam worde bevorderd. Aan de School met den Bijbel zal het gevraagde voorschot ad. f 1000,—, ingevolge het desbetreffende art. der L.O. j wel, worden verstrekt. C. L. de Jonge verkrijgt op zijn verzoek vrijstelling van schoolgeld over het tijdvak 1 Sept. '37 tot 30 April '38. Ontheffing van de be paling in art. 42 van het Motor- en RijKvielreglement wordt verleend aan C. v. d. Wekken te Zierikzee, voor de j auto's voorzien van de door adressant opgegeven nummers. Op het verzoek van I de afd. Nieuwerkerk van den Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw)- en Zuivelbedrijf, om aan de bij de werk- j verschaffing tewerkgestelden, bij regen- I of vorstverlet, een uitkeering te ver strekken van gemeentewege, wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, daar deze regeling zou afwijken van die in het vrije be drijf. Bij het vaststellen der comptai- biliteitsbesluiten dringt de heer Wandel aan op het doen schoonmaken van de greppel langs den verbindingsweg, daar de afwatering onvoldoende is. De jaar wedde van de helpster der bewaarschool wordt conform het voorstel van B. en —vV., öp 'èên daartoe geSaSfr ffig-L'- f 50 verhoogd en gebracht op f 150., Tot leden van het Burgerlijk Arm bestuur, noodig geworden door het be sluit tot uitbreiding van het aantal leden, worden met 4 stemmen benoemd: H. P. Barendregt en M. C. Boogert. De mede op de alfabetische aanbeveling voorko mende candidaten D. J. Flik weert en J. A. K. van Oost verkregen resp, 2 en 3 stemmen, terwijl 1 stem van on waarde was. Een verordening tot heffing van radiorechten wordt vastgesteld, na genoeg gelijkluidend aan de vorige, die slechts tot 1 Januari 1938 geldig was. Het voorstel van B. en W. om in de verordening tot heffing van schoolgeld voor het L.O. een bepaling op te ne men met betrekking tot de reductie bij meerdere schoolgaande kinderen, teneinde een norm te hebben, waaraan ieder ge val moet worden getoetst, wordt m.as. aangenomen. Voor het le schoolgaande kind zal 100 pet. moeten worden be taald, voor het 2e 75 pet. en voor het 3e en 4e respectievelijk 50 en 25 pet. Meerdere schoolgaande kinderen zijtn vrij. Een reglement voor het autovervoer van personen, waarin de regeling wordt op genomen volgens welke de exploitanten van auto's in beroep kunnen komen bij den gemeenteraad, wordt vastgesteld. Met de N.V. Waterleiding-Maatschappij „Schouwen-Duiveland" zal een geldlee- toing worden aangegaan vap f 141261,26, teneinde de leeniag bij de Rijksverzeke ringsbank af te lossen. Voor de rioleering der Poststraat heb ben B. en W. nog geen gedetailleerd plan, zegt de voorzitter, doch gedacht was aan die straat plus dat deel in het verlengde daarvan, uitkomend in den tuin van Kesteloo. De gemeente-opzich ter acht aan de Zuidzijde geen rio leering noodig, daar de afwatering ach ter de woningen plaats heeft. Aleen de vensbeschouwing getriomfeerd. De roes was kort kon, in overeenisteintoiicig torst haar natuur, ppk niet anders zijn. Het ontwaken, was "bitter en pijnlijk de er kenning waartoe dit moest leiden. Streng en mieedopignenloios (over zichzelf oordee" lend, kan ze zich deze Zwakheid niet althans miu toog niet vergeven. Sindsdien werkt ze «net verdubbelde energie en leeft ze bewuster dan ooit in een instinctmatig streven deze schande uit te wissclhen» Na een wandeling van een uur, precies zopa Is zij het vooruit heeft berekend, be reikt ze de Lantaarn. Het geluk is haar gunstig, want vopr de deur «naakt Renate Lien, die zooeven schijnt te zijn terug gekeerd, juist aanstalten zich van haar sfkies te ontdoen. Margot Sellert herkent het fijne, intelligente profiel van de be kende schrijflster, hoewel deze in wer kelijkheid veel jonger en knapper is dan op de foto'si in de geïllustreerde bladen |en haajr boeken. Met 'een paar flinke s/tappen staat de actrice naast haar. „Renate Lien", zegt ze en er ligt zoo veel hartelijke vereering in dezen naam, dien haar weeke, welluidende stem met een bijna teer timbre uitspreekt, dat de aangesprokene met blijde verrassing het hoofd opheft. De vragende blik, waarmee zij1 Margot opneemt, heeft onmiddellijke een uitdrukking van sympathie. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2