VIM O e Reuxenbus Is h««| voord9l,g, U krijgt het dubbele en U betaalt minder reinigt alles OP 'Et-KE. BUS ÈE.N BON, VOOR "GESCHENKEN KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. E. C. Woensdag 2 Febr. 8 Bruissel VL; 9.20 Luxemburg; 11.OB London Regional; 12.3B B.ruisisel Vlaams2.20 London Reg.', 4.05 Deutadhlandisender; 4.20 Diversen; 4.30 De u tsc'h lan dis ender5.20 Parijs; 6.20 Boedapest; 7 Eigen gram. uitz.7.50 Brujs- sel Vlaamis; 8.10 Leipzig; 9.20 Soittens; 950 Frankfort; 10.20 Brussel Vlaams; 10.30 Diversen; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Woensdag 2 Februari HILVERSUM I. 1875 en 415,5 Meter. VARA-uitzending. 10—10.20 v.to'. en 7.30 —8 VPRO 8 gram.; 9.30 Onze keuken; 10 morgenwijding; 10.20 Arbeidersi in Cpn- tinu-bedrijven11.30 „Bestrijding Van de werkloosheid"; 12 gram).; 12.30 „Fantasia" 1.30—1.45 graml', 2 knipies; 2.30 vopr de vrouw; 3 voor de kinderen; 5.30 gram'.; 6 „De Ramb'ers"; 6.<0 „Fri:sch p,p schppl"; 7 koprzang; 7.30 „Ons werk en ons ge loof"; 8 herhaling SOS-beriehten; 8.03 be richten ANP, VARA-Varia; 8.15 VARA- ptrkest; 9 radio tooneel9-09 VARA-oirkest, 10 berichten ANP; 10.05 koorzang (gr.pl.); 30-30 gram; 11.15 Orgelspel; 11.40—12 gr. HILVERSUM II. 301,5 M. NCRV-uitzen ding. 6.30—7 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8 schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.); 8.30 gram.; 9.30 gelukwensidhen; 9.45 graml; 10.30 morgen dienst; 11 gram.; 11.15 Ensemble van der Horst; 12 berichten; 12.15 gram.; 12.30 vervolg concert; 1.30 graml; 2 sopraan en piano; 3 Christelijke lectuur; 3.30 gram',; 4 viool en piano; 4.45 felicitaties; 5 vo|oir de jeugd; 5.45 graml; 6 land- (en tuimboiulw- halfuur; 6.30 Het binnenaanvarmgsregle- taent; 7 berichten; 7.15 boekbespreking; 7.45 reportage; 8 berichten ANP, herhaling SOS-berichten; 8.15 NCRV-orkest; 9 „De Wederkomst des He eren" (III); 9.30 NCRV orkest; 10 berichten ANP; 10.05 danrr- praatje; 10-20 vervolg concert; 10.45 gym nastiekles; 11—12 gram'. Hierna: schrift lezing. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Ter Inspectie der Directe Belastingen alhier is werkzaam' gesteld als schrijver de heer E- Oudenaarden van Rotterdam. Het eerste, het prille, het spontane, van verheugende berichten is het mooist Zoo ook gisteren, toen als een electrische vonk het bericht van de geboorte van een prinses heel het land oversiprpng! Wat doet men dan? Met haastige hand wordt het bulletin opgehangen; met kre ten van vreugde, na de lange spanning, wordt het bericht van het ANP door den luidspreker, op straat doorgegeven en als een vuur vliegt het rond van mlond tot mond, van huis tot huis. Met een hier weinig geziene actie worden de vlaggen allerwegen uitgehangen en enkele ver sieringen met haastige hand in orde ge bracht. De schooljeugd ontving de tij' ding met gejuich» Onmiddellijk werden de leermiddelen opgeborgen en de school gesloten. Overal zag men menschen met Oranje getooid. De kinderen met sjerpen en mutsen. Overal vreugde en jolijt.' Klokgebeier en sirenengeloei hingen bo ven de stad. Twee harde slagen van de donderbussen op het Havenplein vervin gen het kanongebulder, dat elders de blij imiaar verkondigde. Later op den middag, tegen den avond, ging op ver schillende plaatsen de gevelverlichting aan. Het station van de R.T.M. was al heel fraai verlicht; de contouren van de voor pui werden aangegeven door tienta|lllen electrische lampjes, wier schijnsel zich in de gracht weerspiegelde; in de Nobel- straat wals de gevel van „Juliana" im'et verlichte oranjebollen versierd; op het Havenplein een hooge mast met ver lichte hoepel gekroond; voor de fraaie monumentale gevel van het Waterschap Schouwen een drietal wapenborden; voor het monument op het Kraanplein gasver lichting door gwote toortsen; aan de gevel van den agent der K.L.M. de ini tialen der maatschappij verlicht, enz. enz. In den kouden, winderigen avond be klom het muziekcorps, in groot-tenue, de muziektent in het Havenpark en wel dra schalden de bekende vaderlandsöhe liederen over Havenplein en Park, beluis terd door zeer velen, die van deze bizon- dere uitvoering getuigen wild e n zijn- Het flakkerend toortsenlicht gaf een gril lig aspect aan het Kraamplein voor het monument, eenmaal opgericht toen in 1924 de vorstelijke familie onze stad en ons eiland bezocht. Na afloop van dit concert trok het corps, door velen gevolgd, door een groot deel der stad, vreugdeklanken schailllend in den donkeren avond Yiajn een lichtenden dag voor vorstenhuis en voilk! BURGH. Toen het bericht binmenikwaim', dat er een Prinsesje geboren was, toog Imien met alle imian aan het werk om het dorp een feestelijk aanzien te geven. Reedis eenige dagen te voren waren er palen met groen geplaatst, waartuisschea nu vlaggetjes gespannen werden, terwijl |opk hieraan de draden voor de verlichting waren vastgemaakt. Zopdra het dan ook donker werd, wais het geheele dorp ver licht hetgeen een aardig effect opleverde Naar tóen ons meedeelde heeft de burgemeester na het bekend worden van de geboorte, voor het gemeentehuis de bevolking toegesproken. HAAMSTEDE. Het Groene Kruis, werd opgericht pp 1 Febr. 1918, zoo dat dit heden 25 jaar bestaat. De feestelijke her denking zal wielliöht de volgende maand gehouden worden, waarover nog nadere imiededeelingen zullen vplgem. j Aan het isitramd en in de haven te Burghsluiis zijn enkele vaten met wijn aangespoeld, die vermloedelijk van hooge waarde zijn, zoodat dit voor de vinder^ wellicht .een buitenkansje zal zijn. Zoodra bekend wajs, dat er een Prini- feessje geboren was, werden aUërwege de vlaggen uitgestoken. Ook de ring van het dorp werd miet vlaggen versierd, ter wijl verschillende particuliere woningen) "met groen en bloemen een feestelijk aap- zien werden gegeven. Ook werden in de verschillende buurt- vereen. versieringen aangebracht, in de Vorm! van eereppprten en lichtzuilen. ter wijl de ring olm» de kerk verlicht wprdt. Door het Oranje-comité werd een bon voior een krentenbrood en een p|o(nd boter verstrekt aan de daarviopr in aanmerking houwende gezinnen. ELLEMEET. Het bericht van de ge boorte van een prinsesje werd ook hier met vreugde ontvangen. Dra wapperden de vlaggen van vele huizen. De school kinderen werden op beschuit met muis jes getracteerd. 's Middags werd de laatste hand aan de versiering gelegd en 's avonds deed het muziekgezelschap een rondgang door het dorp. BROUWERSHAVEN. Zaterdagmiddag j.l. heeft in hotel Ringelberg alhier de in stallatie plaats gehad van de eenige we ken geleden opgerichte afdeeling Brou wershaven van het Nederlandsche Pad- vindsters Gilde. Alle padvinsters en ka bouters van dit eiland hadden zich in groote getale, onder leiding van hare hopvrouwen en districts-commandante, op het tooneel vereenigd, waarna, na het zingen van het Wilhelmus, mevrouw D. C. E. Boerlage—Yzerman, vioe-presidente van het hoofdbestuur, die daarvoor van Wassenaar naar hier was gekomen, tot deze installatie overging. In haar mooie toespraak deelde zij1 mede dien morgen de kabouter-afdeeling Renesse te hebben geïnstalleerd en nu met veel genoegen overging de 79ste afdeeling aan het Gilde toe te voegen. Het opschrift aan den ingang van het Stadhuis „Lex reipu- blicae conservatie" (de wet is de be waring van het gemeenebest) had haar aandacht getrokken en zij' zag daarin eem parallel met de padvinderij'. Immers de Padvinsters-wet is eveneens de be waring van haar geestelijk goed. Zij wekte de P.V.'s op die zooveel mogelijk te trachten na te leven, onder aanha ling van Cats' dichtregelen: „Ik heb niets beters ooit gelezen, Dan wel te doen en vrolik wezen". Vooral hierin ligt een groote taak voor de jeugd van heden. Zich richtende tot het bestuur en de leidsters wekte zij op tot goede en aan gename samenwerking, die tot navolging moge strekken. Onder overmkiog van de vlag had daarna de installatie van de afdeeling plaats. Mevrouw van den Bout, voorzitster der afdeeling, dankte voor de vriendelijke woorden en heette de aanwezigen wel kom. Burgemeester Gast wenschte na mens de Gemeente geluk met de op richting en hoopte dat de afdeeling in groei en bloei moge toenemen. Mevr. van Vliet bracht de gelukwenschen van de afdeeling Zierikzee over. Mevrouw Boerlage ging vervolgens over tot de uitreiking van de vlag aan de afdeeling Zierikzee, waarna de districts commandante van Zeeland de leidster der Brouwershavensche afdeeling haar opdracht gaf en in haar functie be vestigde. Nadat nog een tweetal nieuwe padvindsters op plechtige wijze waren geïnstalleerd en aan verschillende andere jaarblaadjes, insignes en klasse-streepen waren uitgereikt, was dit officiëele ge deelte, dat met zang van de P.V.'s werd afgewisseld, beëindigd. Met de tambours en hoornblazers van de jongens P.V. en de vlaggen voorop, werd daarna nog een rondgang door de gemeente gemaakt. Des avonds had in dezelfde zaal, voor een vrij talrijk pu bliek, een herhaling van de uitvoering plaats die enkele weken geleden te Zie rikzee is gegeven. Ook hier heeft men van het gebodene genoten en doel en strekking der padvinderij uit de tooneel- stukjes tot zich kunnen laten spreken, Het was voor de P.V.'s en de afd. Brouwershaven van het Gilde een mooien dag. ZONNEMAIRE. Zaterdagavond tegen ongeveer 11 uur kwam een automobilist uit Duivendijke langs de provinciale straatweg van Brouwershaven naar hier met groote snelheid aangereden. Een niet juist genomen bocht doet hem tegen een boompje opbotsen, dat afknapt. Dan gaat de auto de dijk af, wentelt een paar keer om en komt dan op de tram rails terecht. De inzittende is er wonder- goed afgekomen: een kapotte bril en een schrammetje boven het oog. Een op het goede oogenblik aankomende fietser kan hem uit het autowrak helpen. Want een wrak is het vehikel geworden. De da- rosserie is totaal vernield, de motor schijnt weinig geleden te hebben. Het lijkt wel of Zonnemaire een geschikte plaats is voor dergelijke autostrubbels. Immers ook de vorige week moesten we een gelukkig afgeloopen ongeval mel den. Ondertusschëm dë proef wordt niet aangeraden! DREISCHOR. Niet zoodra was door de radio bekend geworden dat er een Prinsesje was geboren, of uit de wo ningen op ons dorp werd niet bekwamen spoed de vlag uitgestoken. De school kinderen waren op het hooren van deze blijde gebeurtenis niet meer te houden Ze dansten <en sprongen en zongefo da4 het een lust was. De afgesproken trac- tatie werd terstond aangeboden, be staande uit beschuit met muisjes en een glas limonade, terwijl door de echtge- nooten van de beide wethouders aan elk kind een zakjc-imiet toepasselijke ver snaperingen werd aangeboden. Dein ge- heelen middag bleef er een feestelijke sfeer heerschen, welke des avonds zijn hoogtepunt bereikte, toen onze muziek kapel met vroolijke marschen en volks liederen rond het dorp en in de muziek tent zich liet hooren. Zoo werd hier op spontane wijze uiting gegeven van de algemeene vreugde welke heerscht bij de geboorte van onze kleine prinses, OUD-VOSSEMEER. De inteekenlijsten gepresenteerd aan de lidmaten der Ned. Herv. Kerk, ten behoeve van het onder houd der kerkbanken, hebben opgebracht f 257*55. Waar volgens de primitieve raming slechts f 130 noodig zou zij'n, zal het onderhands plan worden 'uit- j gebreid. j Terwijl de schippersknecht M. v. D'. zich aan dek bevond van het mJs, „Onderneming" alhier, sloeg tijdens een hevige windvlaag een dekkleed omhoog, hetgeen tot gevolg had dat v. D. zich j niet istaamde Ikjoin hpyden en meteen, j in de haven .terecht kwam. Hij kon spoedig op het droge worden gebracht, j STAVENISSE. In 't café van dhr.- P. J. Hendriks© kwalmien de aandeelhouders van de fairbankveneeniging „No. 1" in jaar vergadering bijleen, onder voorzitterschap van dhr. C. L. Potappel. j Na opening bracht de secretaris, dhr. C. Steendijk, een uitgebreid jaarverslag uit. Hieraan ontleenen we: In het af- j geloopen boekjaar zijn op de fairbank gewogen 4.150.904 kg. suikerbieten 2.987.874 kg. aardappelen; 398246 kg. kolen; 395361 kg. pulp; 295804 kg. grint; 223079 kg. uien; 102051 kg. vlas; 93198 j kg. troo; 44339 kg. zand; 39302 kg. kei- j slag; 22317 kg. hooi; 15189 kg. voeder- j bieten; 11318 kg. ijzer; 8576 kg. kool- asch; 3084 kg. lood; 2347 kg. hout; 1864 j kg. tarwe; 448 kg. erwten; 162 kg. balen; 1 13 kg. koper; in totaal 8.787.196 kg. Voorts nog 61 stuks vee; 59 varkens; 4 auto's: 1 tractor; 1 motorrijwiel en 1 paard. Aan weegloonen werd in to taal ontvangen f 892,93. Het aftredende bestuurslid, dhr. A. Gaa- keer Cz., werd bij' acclamatie herkozen. Het weegloon voor 1938 werd bepaald pp 10 cent per 1000 kg. Wanneer de omstandigheden dit toelaten zal getracht worden het weegtarief het volgend jaar te verlagen. Besloten werd f 2,50 per aandeel af te lossen, terwijl op elk aan deel f 1,75 rente werd betaald. Aan den weger, dhr. P. Moerland, werd een gratificatie van f 15 toegekend. Het materiaal der fairbank verkeert in een goeden toestand. Er werd door den voorzitter opgewezen, dat het wel in het belang der leden kan zijtn, om hun verkochte uien ter controle op de fairbank te laten wegen. ST.-ANNALAND. Vrijdag 28 Januari werd de 45ste jaarvergadering gehouden van de landbouwvereen. „Landbouw- b e 1 a m g", onder voorzitterschap van den heer C. J. J. Kooijman. Deze opende met een terugblik op 1937. Hij' noemde dit jaar over het algemeen onbevredi gend, vooral wat de opbrengsten betrof. Alleen de uien verbouwers hebben kunnen profiteeren van hooge prijken. De opbrengst van de aardappelteelt mocht zelfs slecht genoemd worden. In 't bijzonder het verbouwen van Z. bonte en blauwe is niet loonend meer, vooral niet wanneer straks de heffing verhoogd wordt valni f 30 op f 50. Dan kunnen deze op vele gronden den pro ductieprijs niet meer opbrengen. Ook de uitkomsten voor de vet eelt waren slecht, mede door het veel voorkomen van mond- en klauwzeer onder de run deren en de vlekziekte onder de varkens. De toestand der vereeniging mag daar entegen niet ongunstig wordeji genoemd. In het eerste jaar van de aansluiting bij de coöperatie „Eiland Tholen" is de omzet met meer dan 10 0 o/o toe genomen. Een behoorlijke besparing bracht voor de leden mee het niet meer voorkomen op dë nota van 1 kosten dekking (tot eeen bedrag van f 367,19), terwijl aan de afnemers bovendien een bedrag van f 247,85 wordt gerestitueerd. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal 188 is gebleven. De omzet bedroeg 195100 kg. superfosfaat 17 o/o; 112800 kg. idem 14 o/o; 24000 kg. ammoniak superfosfaat; 135150 kg. kalizout 40 °/o 800 kg. idem 20 o/o; 32300 kg. patentkali; 255650 kg. zwavelzure ammoniak; 160900 kalkammonsalpeter; 34100 kg. kalksalpe- ter; 20550 kg. chillsalpeter; 200 kg. herik- kainiet; 250 kg. kopersulfaat; 6890 kg. pootgoed; 211 kg. klaverzaad; 11 kg. bictenzaad; 210 stuks talhouten en 11 stuks klaverruiters. In totaal f 978914 kg. voor een bedrag van f 39595,29 (vorig jaar 504110,5 kg. voo'r f 18920,80. De re kening gaf aan: ontvangsten f 40636,72 en uitgaven, f yi0550,05. Goed slolt f 84,67. Hiermee werd de reserve ad f 1373,64 verhoogd to,t f 1460,31. Met algemeene stemmen werd tot be stuurslid herkozen de heer I. Overbeeke. Het salaris van den secr.-penningm. is voor 1937 gebracht vapj f 200 op f 150. Hoewel dit telkenjare, volgens het regle ment, door de vergadering moet worden vastgesteld, verkrijgt het bestuur mach tiging hiermee in het vervolg naar be vind van zaken te handelen. Hierna bespreekt de voorzitter het ont breken in deze gemeente van een mus- sehengilde. Het bestaande gilde is eenige jaren geleden opgeheven, mede door het niet meer subsidieeren door de landbouw- vereeniging. Gezien echter de toenemende schade door de musschen aangericht, is de vergadering unaniem van meening, dat een wederopleving van het gilde nuttig kan werken. Ter staving hiervan deelt de voorzitter mede, dat soms in 1 jaar 13000 musschen door het gilde werden verdelgd. Het bestuur krijgt machtiging aan een eventueele musschen- gilde een subsidie van f 100 per jaar toe te zeggen. Getracht zal worden ook dit jaar weer eeen excursie te maken, waarbij! de voor zitter op grooter deelname dan 't vorig jaar (slechts 19) aandringt. Besloten wordt het boekjaar in overeenstemming te brengen met dat van de coöp. „Eiland Tholen", dus van 1 Juli—30 Juni. Het entreegeld wordt bepaald1 op f 1.50 voor landeigenaars of -gebruikers met minder dan 5 h.a. en f 3.50 daarboven. Een vrij langdurige bespreking lokt nog de teeltheffing ad f 50 per h.a. uit. Vooral voor de verbouwers van Z. bonte en blauwe acht men de heffing fnuikend, zoolang er geen hooger denaturatieprijs voor deze producten tegenover staat. POORTVLIET. Zaterdagmiddag om- «treekfs drie uur pntving de burgemeester bericht, dat bij1 dhr. Gabriël Niemlantsver driet brand was uitigebrpiken. Onmiddellijk werd die brandweer igealanmieierd, die spoedig miet de motorspuit uitmikte. Toen zijl qp de plaats aangekjoiml011 waren, bleek, idat de brand 'zidh beperkte tot fden sidhjopr- steen, zoo dat opuiten niet tnoiodig was- )D<e brandweer wielrd op het dak den branldi (mteesiter dopr de ischoqrsteen schjqon te im)aken. Die schade is gering, Vrijdagavond werd door de Chr- Zangverieeniginig „De Lofstdm", onder lei ding van haar directeur dhr. J. F. Hjollte- brandt!», een Zangavond gegeVem. JDhr. J. de Wilde opende al!s vpprz. dezer vereeniging deze zangavjond en sprak een wppird van welkom! tot de aanwezigen, waarin, hij liet uitkomen dat het deze avpnd miet lemkel te ,dpen ïs pjml te laten zien hpe de vereeniging het lied, dat ingestudeerd is kan weergeven, maar in 't bijZoinder pm ook den band; die er is gelegen tusschen de vereeniging! en begunstigers; in, dezen avond onder het gezellig saimlenzij'n des te meer te laten uitkoimten. Hierop werden eenige liederen ten gë- hopre gebracht, waarop eenige Samen spraken imiet voordrechten Volgden. Na de pauze werden nog eenige liederen gezongen, waamop voor afwisseling nofg eenige voordrachten imiet samenspraken werden gedaan. De liederen werden op voortreffelijke wijlze gezongen. Dat de voordrachten ien samenspraken goed wa ren ingestudeerd bleek wel uit de hof ding dier aanwezigen, dat deze gped in den smaak vielen. Dbr. J. de Wilde sprak een kort slot woord, een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van dezen avpndi hadden medegewerkt. THOLEN. Herkozen tot ouderling en diaken der Geref. Gemeente, M. Baaïj1 en J. Bpgert Spontaan heeft de Thoolsohe bevol king gereageerd op de bekendmaking der blijde gebeurtenis'. Van huis tot h|u,is werd de vlag uitgestoken, terwijl op Alle hoe ken een radiorinstallatie de uitzending weergaf. Des middags maakte de miuziek een oimnnegang door de stad en gaf natio nale liederen te hooiren op de kiosk, De jeugd wais present. In gropte kringen werd medegejubeld len gehost rondom de ■muziektent. Ook de armen hadden een blijde dag daar van gemleentew^ge elk f2,50 door den gemeente-ontvanger werd thuis gebracht. Des avonds werd in de Herv. en Geref. Kerk 'een dankstond ge- hpqden. Biij de landbouwers Gebr. Bergers en J. Oomjs, pin der d eze gemeen te l agj Maandagmorgen een 6-jarig best werk paard en een 2-jarig ojs dood in den' (stal. De dieren Zijn vopjr de consumptie afgekeurd en vernietigd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. ZIERIKZEE. Woensdag 2 Februari, Nieuwe Kerk, 10 uur, ds. Pijhacker Hor dijk, ds. Reddingius, ds. Bunj es. STAVENISSE. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte voor het kleedingfonds heeft in totaal opgebracht f 151,70. BOND VOOR STAATSPENSIOEN. Is men oud, dan geen gebrek, Is onze leus, in kort bestek. Geref. Gem. Beroepen te Tholen ds. H. Lichtenberg j te Lisise. f SCHERPENISSE. Donderdag 3 Febr., 6 Uur, ds. van den Berg van Krabbendijke. POST EN TELEGRAPHIE Vervallen aansluitingen Bruinisse: 19. W. M. Wiebrens, Korte Ring; 40. A. de Hartog, Oude straat. SPORT VOETBAL. 2.S.C. ZIERIKZEE l-E.K.C. I 3-0 Als scheidsrechter Gilissen aanvangen blaast, blijkt dat bij Zierikzee Nolet we gens blessure verstek heeft laten gaan, waardoor J. Volkeri nu linksback staat A. Klaasse rechtsbinnen en invaller Biuijze rechtsbuiten. De aanvoerder der gasten wint den tosis en verkiest het eerst tegen zon, doch met den vrij ster ken, ongeveer dwars over het veld staan- den, wind te spelen. Na een gelijk op gaand begin, komt de eerste goede aan val Van Zierikzeeziijde, die Klaasse met een hard schot besluit, waaruit de bal echter hoog over het doel vliegt. Kart daarop krijgt na missen van J. Volkeri de rechtsbuiten een .vrije kans, doch al leen voor het doel schiet hij van dicht bij over. Veel moois geeft het spel nog niet te aanschouwen, 'daar beide ploe gen slecht rekening houden met den wind en ook de balcontröle «v.eél te wenschen overlaat. Herhaaldelijk wordt het spel dan ook onderbroken door uit- ballen. Dank zij den wind speelt E.K.C. het gemakkelijkst, doch haar voorhoede is lang niet gevaarlijk, speelt herhaalde lijk den bal terug inplaats van vooruit, terwijl ook het schot zoek is evenals het enthousiasme. De beide verdedigingen hebben het dan ook niet heel moeilijk hoewel de Zierikzee-backs en spil van l Bergen er nu niet direct in zijn. Blij Zierikzee krijgt Krijger een reuzle vrije kans, doch hiji wacht met schieten en de doelman kan redden. Even later doet hij het echter beter door zidh op den vleugel mooi vtrij te spelen en hard voor te zetten, waar de backs missen en de goed opgestelde Klaasse netjes laag inkopt miaar juist is er voor buiten spel gefloten, zioodat dit doelpunt niet geftdt. Aan de andere zijde krijgt dan de rechtsbinnen een kans als van dem Hoek mist doch hij schiet hard in Vo]- keri's handen, die den bal, zij het met eenige moeite kan wegwerken. Zierik zee krijigt dan een hoekschop te netn'en, die Klaasse tegen den wind in mooi neem't, maar de linksback redt goed. Dan volgt een aanVial van rechts, waaruit Buijze net in het Zijnet schiet. Keeper Volkeri verricht goed werk als na missen van van den Hoek te linksbinnen inschiet maar goed opgesteld zijnde, geeft hij geen kans. Bij een snelle Zierikzee-uitval zet Buijze goed voor, waaruit een hoek schop» ontstaat, die Klaalsse weer puik neemt, doch na eenig heen en weer igetrap, wordt weggewerkt. Aan weers kanten ivorden dan door misverstand en slecht schieten enkele kanfejes verknoeid Weer is keeper Volkeri paraat, als de rechtsbuiten mooi hoog voorzet, door met een flinken stomp den bal het veld in te jagen en dan zendt van Doorn onver wachts een hoog schot in, dat de E.K.C.- doetoan met moeite kan stoppen. Tpt de rust valt er verder niet veel te ver melden dan enkele wederzijdische aan vallen, waarbij vian Aken enkele kansjes om] Zeep brengt en Vollkeri nog een paar maal goed ingrijpt, zoodat met bla/nken stand de rust aanbreekt. Na de rust zijn de eerste aanvallen voor Zierikzee, doch de afwerking ervan is niet best, zoodat de gele bades de situatie de baas kunnen blijven. Aan de andere kant probeert E.K.C., dat er nu beter in is dan voor de rust, het met enkele uitvallen, die niet ongevaarlijk zijn. Uit een ervan ontstaat een hoek schop, die later wordt weggewerkt. Bij Zierikzee wisselen Klaasse en Buijze van plaats en later nog eens Klaajsse en van Aken- Uit een vrije schop voor Zierikzee ontstaat een hoekschop, waaruit Klaaisse tegen een E.K.C.'er aanschiet en weg is de bal. Dan is het de beurt weer van de kanaries, die eenigen tijd in den aan val blijven en Zzee boft als na een voor- zet van rechts J. Volkeri den uitloopenden keeper in de weg loopt, waarna de links- i binnen den bal over het leege doel j schiet. Even later plukt Volkeri een mooi schot net van onder de lat. Dan komt eindelijk Zierikzee weer eens los. Van Bergen schiet mooi in, doch de valllende keeper stompt even mooi, zij het dan ook niet ongelukkig, den bal uit zijn doel. Toch hangt er een doelpunt in de lucht en we zien E.K.C. dit bijna maken, doch Heyt trapt den bal mooi voor het doel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2