'ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE EEN PRINSES GEBOREN! MAANDAG 31 JANUARI 1938 'm OPüENOl ZIERIKZEESCHE COURANT „Nu juicht een volk De Kern Uw zenuwen rdg™<e&?tuw ABONNEMENT. 1707-1889 Prijs per 3 Manden fl,50, buiten Zieriksee fl,80 Voor bet buitenl. p. jaar f 10,Afzonderlijke ouMners 5 eent, Verschijnt dagelijks Tel. No. 32, - Giro 137677 Directeurs A. J. DE LOOZB Oitgever-RedacteurM. KOSTEN Uitgaves N.V. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE, ZIERIKZE6 94STE JAARGANG No. 13640 ADVERTENTIES i van 1—4 regels 80 cent, ran 4 regels en daarboven 20 eent per regel. Reclames 40 oent per regel. Bij eontraot belangrijke korting Inzending op den dag ran uitgave vóór 10 uur A.N P. seinde ons hedenmorgen, dat Prinses Juliana het leven heeft geschonken aan een dochter H.K.H. PRINSES JULIANA „Juicht nu volk van Nederland. Jubelt op deez' vreugdedag-. Siert Uw huizen, siert Uw' daken, Met de Rood-Wit, Blauwe vlag". Na weken van gespannen afwachten kwam hedenmorgen. 10 uur de blijde tijding, dat, op Soestdijk, Prinses Juliana" het leven geschonken had aan een doch ter. Onmiddellijk werd het bericht door het land verspreid en allerwegen voorge hangen. Natuurlijk ook hier. Iedereen nami met vreugde kennis van het heug lijk feitj De vlaggen en wimpels gingen uit! De scholen kregen "vacantia! De zware klok van den tStadhuifSlpren verbreidde taifet zware stem de heuglijke gebeurtenis. De sirenen van schapen en gehouwen tóengden hunne stemmen in 'Hit codeert. De arbeid werd even gestaakt om op straat de gezichten te zien en met elkaar het feit te bespreken. De twee donder bussen daverden Over het Havenplein en naaste omgeving, om de bevolking, die het nog niet wist, mee te deelen, dat een Prinses geboren wais. De Z-O.V. kwam! onmiddellijk bijeen pm biver 't feest te. beraadslagen. „Kunst en Eer" gaf kóraalmuziek, om, na afloop, een rondgang door een ge deelte der stad te maken. De spanning rond Soestdijk Na een Zondagmiddag, welke rond het Paleis Soestdijk, evenals de vorige Zon dag veel verkeersdrukte heeft gebracht, volgde een avond en nacht vol span ning voor alle 'persmenschen in Baam. In den avond was het Paleis meer ver licht dan gebruikelijk en bovendien bleek na middernacht dat deze vuurgloed niet werd gedoofd. Het baarde veel opzien te Baarn dat in den middag een hof- auto uit Amsterdam arriveerde met, naar men vluchtig meende te kunnen zien, dr. C. L. de Jongh als inzittende. Later arriveerde de nachtverpleegster van de Prinses Zr. Romke Vermeer. Dit waren alleen feiten, waarop de wachtende jour nalisten zich konden baseeren. Prins Aschwin Maandagmorgen te kwart voor tien is Prins Aschwin per auto uit Duitsch- land te Soestdijk aangekomen. Hij werd op het bordes van het Paleis door Prins Bemhard begroet. Maandagmorgen In Baarn Leek het Maandagmorgen 9 uur, al was er Zondagavond, toen er op grond van enkele aanwijzingen de onrust in het Badhotel was opgejaagd, in het ge heel niets veranderdin enkele seconden was het beeld dat het Badhotel bood PRINS BERNHARD totaal veranderd, toen in de Perskamer, waar nog eenige slaperige journalisten hangerig wachtten, plotseling het bei- geluid van de telex weerklonk. Het was op dat moment half tien predes. Alle gasten in het hotel verschenen half aan gekleed en half uitgeslapen op de gan gen. Fotografen belaadden zich met hun toestellen. Anderen vergaardden over jassen en hoofddeksels en daar schoven auto's, fietsen en tandems naar hotel „Trier", waartegenover het Paleis is ge legen, waar men, in den rug gedektj door de telextoestellen van het A.N.P.,, welke ook daar staan opgesteld, de plaats van de heugelijke gebeurtenis van meer nabij zou kunnen aanschouwen. NATIONAAL PROGRAMMA, verzorgd door: 8—4 NCRV; 4—7.20 KRO; 7.20-8 VPRO; 8—12 KRO:. 8 Openingswoord en Wilhelmus; 8.05 Morgenwijding; 8.30 NC RV-orkest; om 9.15 Rede door oud-minis ter Mr. H. Bijlevefd; 10.30 Reportage; 11 zang en orgel; 11.30 Wijdingshalfuur; 12 Berichten en gram.; 12.15 Orgelspel; 1.15 de Nederlandsche Bach-Ve reen iging; 2 Rede door Z.Exc. Dr. H. Oolijn, hierna Wilhelmus; 2.15 gram.; 2.30 Zangklasse van het Blindeninstituut te Btussum; 3 Reportages; 4 de KRO-Melodjsten; 4.45 Declamatie; 5 het KRO-orkest; 5.45 Kin derzang; 6 Vroolijke miarsehen; 6.20 Rede door Pastoor W. Nolet; 6.40 gram!.7 'berichten, gram.; 7.20 'Wijdingsdienst; 8 Rede door Z.Exc. Dr. H. Colijn, hierna Wilhelmus; 8.15 berichten ANP, gram.; 8.25 Solisten concert; 9 Interview; 9.20 Actualiteiten; 9.50 De KRO-Melodisten; 10-30 berichten ANP; 10.40—12 feest klanken. Een prinses is ons geboren „Oranjeboom, die ciert de Tempel van ons' landen, „Boom, naeri wiens geur en sap 's-volcx monden watertanden, „Prieelnymph, altijd frisch; vergun me, dat icic dael „Op eewigh groenen telgh Joost van den Vondel. (Geb oor teel ock). Nog slechts enkele weken geleden ging een schok door den lande, toen be kend werd, dat onzen sympathieken Prins Bemhard een ongeval was overkomen, dat hem bijna het leven had gekost. Als 'n opluchting werkten later de steeds geruststellender berichten voor de Ne derlandsche bevolking en thans, nu alle gevaar reeds lang geweken is, kan men zich met hart en ziel overgeven aan de vreugde en aan de dankbaarheid, die over en in ons in gekomen door de i geboorte van een prinses, i Wie herinnert zich niet de pakkende woorden, die Prinses Juliana 16 Juni voor de microfoon tot ons sprak: „een ongesteldheid, die overigens geen onaan- gename verschijnselen bevat, belet mij veelvuldig in het publiek te verschijhen". Met welk een voldoening werden die woorden in ganseh Nederland aange- 1 hoord! j En nu is die blijlde verwachting een blijde gebeurtenis geworden. Ben gezon de prinses is Nederland geschonken. Een jubelkreet gaat van mond tot mond: 1 Een waarachtig feit is het, dat in de-laatste jaren meer dan ooit in Neder land uiting gegeven wordt aan de groote liefde van ons volk voor het Oranjehuis. Hiervoor moet toch reden 1 zijn. Steeds jmleer gaat men inzien, dat ons land onder de regeering der Oranjes f den juisten weg volgt. In September e.k. is onze Koningin veertig jaren hoofd der regeering. De geschiedenis door alle eeuwen heen en van welk land ook, kan nauwelijks bo gen op een dusdanige regeering. Hulde van deze plaats de grootmoeder van oinze prinses. Prinses Juliana, die wij' gropit hebben zien worden en in wie wij nu de moeder zien van haar, waarover ook eenmaal de geschiedenis zal gewagen, heeft zich bij ons zoo buitengewoon ge liefd gemaakt, door de natuurlijke char me, welke van haar uitgaat, haar groote vei-stand en haar warm hart. En eindelijk de vader, de vreemdeling, die in enkele uren tijds voor ons geen vreeemdeling meer was, maar een der onzen. Hoe heeft hij' in korte spanne tijds onze harten weten te veroveren, voor nu en voor altijid, omdat hij een is geworden met het Huis van Oranje en Nederland. En welken wensch koes teren wij' voor den jongsten telg der Oranjes? Dat zij1 moge gedijen tot een volimiaakt mensch tot heil en zegen vam. ons Nederland! Nederland juicht bij de geboorte van deze prinses, want er is grootelijks re den voor. Vele jaren is onze vorste lijke familie een gezelschap geweest van vier menschen met Koningin Emma aan het hoofd en Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik ten eenre en Prinses Ju liana ter andere zijde. Wij kennen deze formatie van talrijke foto's. Een nieuwe formatie is opgesteld, we derom van vier menschen, maar wij ge- looven niet, dat de bestendiging daarvan een generatie zal voortduren, eerder zal de familie uitgroeien tot een voorbeeld van kracht en wijlsheid. Zoo Zij' het STORM OVER ONS LAND veroorzaakt vele ongelukken In den nacht vam Vrijdag op Zaterdag heeft de Westerstorm! met groote kracht otnze dijken en duinen gebeukt, de vloed hopig opgestuwd, ziojodat vale laag gelegen gedeelten onmiddellijk aam kaden gelegen, overlast vam het water kregen. Zaterdag woedde de storm! iets minder, waarid|oor op sommige plaatsen ongelukken werden veroorzaakt, te land en te water. Veldwachter verongelukt Zoo is te Dordrecht de rijksveld wachter Di. Sinorn uit Dubbeldam: daar tengevolge van den hevigen wind miet zijm fiets tegen den [miet een paard be spannen wagen van de wasscherij' O Zon opgereden. Hierbij' kwam hij tegen het lamben van den wagen en kreeg hij' een trap van het paard. Hij kwam met zijn achterhoofd op de straat terecht, waar hij bleef liggen. Dr. Herama, die direct ter plaatse wajs, kom slechts den dood ttomstateeren. Het slachtoffer was .ruim 40 jaar oud. gehuwd en vader van vijf kinderen. Hij was ruim! 10 jaar te Dubbeldam gestation- neerd. HET KONINGSKIND ARRIVEERT ORANJE-JUBEL Heel ons vfojk is blij gestemd; Vreugdekreten klinken! Vlaggen wapip'ren huis .aan huis! Vreugdetranen blinken 't Dreunt vam ied'ren toren: 'n Prinsesje i|s geboren!" Vurige beden stijgen op Voor dat dierbaar wichtje/ Hoe vioil geestdrift uit mien zich In een lied of dichtje! Ieder moet het hooren: 'n Prinsesje iis geboren!" 't Land is één Oranjegloed; Ieder draagt z'n lintje! Nu is Neerland waarlijk één Door zijn Koningskindje! Alle twist en veeten Zijm opeens vergeten! Welkoimi, lief prinsetsje klein; Moge God u (Sparen! Mogen goede feeën zich Olmi Uw wiegje scharen En Uw heele leven Met geluk doorweven» Ida C. Boers—Biloerm. Daar zweefde een vogel boven 't Prinselijk Huis Een vogel die geluk brengt in elks woning, Of het een weidsdh paleis is van een koning Ofwel het is een armelijke kluis. Die vogel bracht het vreugdevol verbeide, Dat 't Prinselijk Huis plots in verrukking bracht Een groot geluk dat hen nu tegenlacht, En heel de natie is miet hen nu blijde. De natie voelt zich één mét 't jonge Paar Dat zooveel symlpathie reeds heeft ervaren Dat steeds te treffen wist de teerste snaren Van 't m'enschelijk 'hart, door liefde echt en waar. Daar gaat een nieuwe toekomst openbloeien Met nieuwe luister aan d'Oranjeboom, En heel het volk sdhaart zich weer omi den troon En zal ook voor 't Prinsesje im liefdie gloeien. J.S, Hedenmorgen werd op Soestdijk het langverwachte Koningskind geboren De geboorteklok luidt over 't Oranjehuis De storm van Zaterdag veroor zaakte tal van ongelukken Dr. U. Schults' afscheid als directeur der R.H.B.S. De Sterrit naar Monte Carlo beëindigd Iets zachter Barometerstand van hedenmiddag 2 uur WEERBERICHT Hoogste barcmleterst. 770,6 te Biarritz Laagste 716,5 te Vcstntamöer Verwacht tot den avond van 1 Febr.: Matige tot krachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, aanvankelijk Zwaarbe wolkt tot betrokken met regen, later tijdelijk opklarend, zachter. Zon op: Zon onder: 1 Febr. 7,44 4,44 1 Febr. Maan onder: Maan op: 6,14 7,37 Hoog- en laagwater te Zierikzee Hoogwater: Laagwater: 1 Febr. 3,23 15,47 9,02 21,09 slaap wordt weer rustig door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ot. Bij Apoth. en Drogisten Sleepboot gezonken Zaterdagmiddag is de sleepboot „Vol harding I", nabij Stavenisge voigeslagen en gezonken. De kapitein, dhr. Markpnie, fön np|g 2 opvarenden wisten zich zweml- Imlende te .redden. De „Volharding I" be vond zich met de sjeepschepen „Anna" en. „Fluviale 32" op weg van Antwerpen naar Dordrecht. Het bergingsvaartuig „Zeehond", kapitein dhr. Bneen, van de Beegingistmta a tech a ppi j1 Van der Tak-Hoo- genboezam, en het motorschip „Taurus II", kapitein Surig, hebben tmiet vereende krachten de beide voornoemde sleepsche- pen in de vluchthaven fe Zij'pe binnen gebracht. Het personeel van de gezonken sleepboot is eveneens te Zijpe aan wal Het luchtverkeer ging door Op het lu'ehtverkeer heeft de stojilmi weinig invlped gehad. Verschillende vliegtuigen uit het Noorden en Oosten) hadden geruimlen tijd vertraging. Vooral hat vliegtuig uit Malmö, dat bijtna twee (uur te laat pp Schiphol bimnenkwafmi. Maar tenslotte konden alle diensten gewoon doprigang vinden. Die dienst naar Parijp en Londen heeft normlaal gewerkt. Alleen de aansluitende toestellen maar het Noor den hadden vviat vertraging te Ajmfsterdam'.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 1