Go ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM DE UDEN BRUG AKKER'S ORIQINEEL TER INZAQE KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Woensdag 26 Jan. 8 Brussel VI; 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional; 12.35 Brussel Vlaamis; 2.20 London Regio nal; 4.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 North Regional;; 7 Eigen gram1. uitz.; 7.50 Brussel Viaamis; 11.20 Droitwich. RADIO-PROGRAMMA Woensdag 26 Januari HILVERSUM I, 1875 M. en 415.5 M„ VARA-uitzending. 10—10.20 v.m. en 7.30— 8 VPRO. 8 gram.; 9.30 keukenwonder; 10 morgenwijding; 10.20 uitzending voor ar beiders in de continubedrijven; 11.30 werk loosheid; 12 gram.; 12.30 VARA-orkest; 1.15—1.45 gram.; 2 kniples; 2.30 voor de vrouw; 3.05 voor de kinderen; 5.30 VARA orkest; 6.15 gram.; 6.30 amateurs-uitzen ding; 7 zang; 7.30 Ons werk en ons ge loof; 8 herhaling SOS-beriehten8.03 be richten ANP; VARA-varia; 8.15 raditf- toonéel; 9.30 VARA-orkest m.m.v. solist; 10 berichten ANP; 10.05 zang; 10.30 grami 10.45 orgelspel en zang; 11.15 The Ram blers; 11.4512 gram. HILVERSUM II, 301.5 M., NCRV-uit- zending; 6.30—7 onderwijsfonds voor de Scheepvaart; 8 schriftlezing, meditatie, ge wijde muziek, gram.; 8.30 gram.; 9.30 gelukwenschen; 9.45 gram.; 10.30 morgen dienst; 11 f^ram.; 11.15 cello en piano; 12 1j erichten: 12.15 gram.; 1 De Gooi- landers; 3 zang en piano; 3.40 gram.; 3.50 chr. liederenuurtje; 4.50 felicitaties; 5 voor de jeugd; 5.45 gram.; 6 land- en tuinbouwhalfuur; 6.30 het binnenaanva- ringsreglement; 7 berichten; 7.15 boekbe spreking; 7.45 reportage; 8 berichten ANP herhaling SOS-berichten: 8.15 bijeenkomst van de oranjegarde; 9.45 gram.; 10 be richten ANP; 10.05 dampraatje; 10.20 gram.; 10.45 gymnastiekles; 11—12 gram.; hierna schriftlezing. De Boedapester Azi Est bericht uit Athene, dat men op het laatste oogenblik een moordaanslag op konin'g George en minister-president Metaxap heeft hunnen verijdelen. Aan het hoofd van de samenzwering zou de gewezlen chef van de staa:spolitie Polichronopoulcp hebben gestaan, die destijds op bevel van hooger hand is ontslagen, gearres teerd en op het eilandje Xanthi. gevangen gezet. Volgens mededeelingen der po litie zou het in de bedoeling hebben ge legen den koning en den premier meer te schieten bij 'den jongste huwelijks plechtigheid in de kathedraal. Terwijl de Fransche torpedojager La Poursuivante gistermiddag op één k'ml. uit de kust in de Fransche wateren kruiste, verschenen op een zeker ootgen- hlik vier rechtsche oorlogsschepen, die zich in de richting der Spaansehe kust bewogen. Kort daarop vloog een vlieg tuig over de schepen en liet boven de Poursivante, die het ongetwijfeld voor een rechtschen oorlogsbodem hield, 2 bommen vallen, die evenwel geen doel troffen. In een onderhoud heeft Anna Hauptmann, de echtgenoote van Bruno, Hauptraann, die op den electrischen stoel is terechtgesteld, onder beschul diging van moord op het kind van Lind bergh, verklaard, dat zJij de hulp zal inroepen van den procureur Thomas Dewey om een nader onderzoek in te stellen naar de ontvoering van Lind bergh's baby. Ik zal mijn pogingen niet staken alvorens de geheele zaak is op gehelderd, aldus verklaarde zij en elke cent, die ik verdien, zal daaraan uitge geven worden. RECHTZAKEN Het is precies hetzelfde, waar iemands wieg stond, als hij slechts zijn plicht doet in ae omgeving, waarin hij is ge plaatst. FEUILLETON 39 ROMAN VAN HANNO PLESSEN Tante Sophie is buitengewoon tevre den over haar nichtje en vooral verheugt het haar, dat er nu niet gezongen wordt. Toen zij Hannerl in Triëst ontmoette, had zij1 met warme belangstelling geïnfor meerd naar de meening en de voorschrif ten van den Münchenschen specialist. Het kalme antwoord van haar nichtje, dat zij' zich uitstekend voelde en het me disch advies zich bepaalde tot een voor lopige stopzetting van haar zangstudie, had de nieuwsgierigheid van de oude dame volkomen bevredigd. De dingen nauwkeurig te onderzoeken en wat dieper over een en ander na te denken, lag nu eenmaal niet in haar aard. Haan levendig temperament gaf zich al spoe dig geheel over aan de velerlei indruk ken van het seizoen in Kaïro. En alles te zien en te genieten neemrt thans dus danig haar tijd in beslag, dat zij er niet Rechtbank te Breda Diefstal van een kacheltje Voor den Bredaschen Politierechter werd Maandag 24 Jan. j.l. onder meer een zaak behandeld tegen de 24-jarige Los werkmlan S. W. Q. uit Poortvliet, die zich te verantwoorden had, dat hij op 10 Nov. j.l. te St.-Maartensdijk een kacheltje had weggenomen, hetwelk aam den koopman H. S. uit Amsterdam toe behoorde. Toen deze zaak twee weken geleden behandeld werd, was verdachte present, doch ontkende toen alle schuld, waarom' de zaak rtot heden werd uitgesteld tot het hooran van een.) drietal' getuigen. Thans waren zoowel de getuigen als verdachte present toen de zaak aan de beurt van behandeling was. Verdachte bleef bij' zijn omkentenis vjo.l- harden. Hierna werd de verbalisant, de Rijks veldwachter B. gehoord. Aan getuige had verdachte destijds een bekentenis afge legd, doch verdachte vertelde dat ver balisant hem! daartoe geprest zou heb ben, waarvoor hij! van den Politierechter een flinke reprimande kreeg. Tijdens het verhoor der getuigen sprak Q zich op •een moment leelijlk tegen, doch niettegen staande dit alles bleef hij1 halstarrig vol houden onschuldig te zijn. Hij zem het kacheltje vain een hem ombekende voor fl,50 gekocht hébben. Getuigen hiervan kon hij niet opgeven, hoewel de vol gens hem beweerde koop, had plaats ge vonden kort na een verkoopimg. De Off. v. Just, achtte de schuld Van Q. en het hem ten laste gelegde wettig, •en overtuigend bewezen, oordeelde geen termen aanwezig om dement te zijn en eiscihte tegen verdachte 3 maanden ge vangenisstraf. De Politierechter was het hiermede vol komen eens, zoodat de uitspraak geheel overeenkomstig luidde. Me'<j* dood afschoten Voor den Krijgsraad te 's-Hertogen- bosdh is gisteren behandeld de zaak tegen den 21-jarigen vrijwillig dienstplichtig ser- geant-titulair bij de eerste sichoolbatterij van het regiment Motor-artillerie te Naarden, thans gedetineerd in het hufó van bewaring te den Bosch. Hij heeft op 25 September van het vorige jaar, in het wachtlokaal van de Promers-Kazerne te Naarden, een meisje met 'een pisitopli dood geschoten. De auditeur-militair requisitoir nemend vroeg zich af of de bek!|aagde niet de/ bedoeling heeft gehad het meisje opzet telijk dood te schieten. Het leven van den beklaagde wijst daarop en ik kan, zoio zeide de auditeur-militair, mij' niet vrij' maken van de gedachte, dat de be klaagde zich van het meisje heeft willen ontdoen. j De Krijgsraad, uitspraak doende, heeft den sergeant veroordeeld wegen® het veroorzaken van dood door schuld tot I negen maanden gevangenisstraf met af trek van vier maanden preventief en opt* slag uit 'den dienst. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. 3 Januari j.l. was het 15 jaren geleden dat de vereeniging van oud-leerlingen van den Tuinbouwwinter- eursus werd opgericht, welk feit des' avonds in besloten kring herdacht werd' door een feestelijke bijeenkomst in hotel van Oppen en waarbij tal van sprekers het woord hebben gevoerd, o.a. de mede oprichters en oud-bestuursleden t.w. de heeren C. O. J. Hendrikse, C. J. Romijn en P. van Beveren. Op 19 Jan. j.l. had een buitengewone vergadering plaats, waarbij de leerlingen van den 2-jarigen tuinbouwwintercursus, uitgaande van deze vereeniging, onder leiding van de heeren N. A. Quiist te Zierikzee en H. Verton te Haamstede, tegenwoordig waren. Bij1 deze gelegenheid werden door den voorzitter, dhr. A. D. Constandse, de prijzen uitgereikt aan die cursisten, die vanwege de Viering van het derde, lustrum door genoemde Vereeniging in het begin des jaars zich hadden be kwaamd door het maken van een opstel op vraagpunten hen door genoemde tuin- bouwvakonderwijzers gegeven. Voorts werd op deze vergadering een commissie benoemd, die, tezamen met, het Bestuur, de plannen nader zullen uitwerken voor de te houden tentoon stelling in den a.s. zomer. In deze commissie werden benoemd de heeren: C. J. Romijn en F. Antheunisse (afd,. bloemen); C. Buijze en H. C. Berrevoets (afd. fruit) en J. F. Vermunt en W. J. v. d. Velde (afd. groenten). Nadere bij1- zonderheden zullen zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt worden. Op 9 Februari zal in het „Huis van Nassau" de algemeene jaarvergadering plaats hebben, waarbij' de heer Ir. B. Bosma, rijkslandbouwconsulent te Goes, een lezing zal houden. Uit bovenstaande blijkt wel dat de oud-leerlingen paraat zijn en zich op allerlei wijze beijveren om de belangstelling in den tuinbouw gaande te houden. Tenslotte zij1 hier nog vermeld, dat dank zij de bemoeiingen van een harer leden de vereeniging beschikt over een bibliotheek, bestaande uit wer- ken welke erzijin mogen. In de etalage van de fa. W. 'J. Weltevreden, op den Appelmarkt alhier, prijkt een fraaie foto van de Koninkl.ijke kinderwagen, destijds door van Delft's kiinderwagenfabrieken vervaardigd bij' de geboorte van Prinses Juliana. De wagen werd destijds aangeboden idioor een co mité van ZeeuwsChe vrouwen. HAAMSTEDE. Benoemd tot machinist der Schouwsche Duinwaterleiding de heer C. F. van Burgh te Burgh, thans hulp- machinist aan dit bedrijf, terwijl als hulp machinist is benoemd de heer M. van Vessem te Zierikzee. ZONNEMAIRE. Zaterdagavond reed 'n auto met 5 jongelui uit Nieuwerkerk van Noordgouwe langs „Schraphage" naar Brouwershaven. Men sprak er over welke route te nemen: rechts langs Stapelsweg of rechtdoor naar Blooisch Dijk. Toen men voor de eerste beslist had, was het al wat laat en kwam de auto met ta melijke snelheid met de zijwielen in de sloot en vervolgens tegen een boom.; De bumpers werden ingedrukt en eenige ruiten vlogen stuk. Slechts één der in zittenden bezeerde zich aan de heup, de overigen kwamen er goed af. Met be hulp van inmiddels toegesnelde personen is het voertuig op de weg gebracht. Na controle bleken de remmen in orde te zijn. De bestuurder, dhr. S., besloot de reis maar niet voort te zetten, doch huiswaarts te keer en. Dat ongeval (m|ag zeker goed afgeloopen heeten. OOSTERLAND. Bij' Kon. besluit van 21 Januari is, met ingang van 25 Februari e.k., herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente, de heer A. C. v. d. Have. j BRUINISSE. Door het Oranjecomité al hier zijn ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis 3 luiermanden beschikbaar gesteld. Maandagmiddag werd onder zeer groote belangstelling ook van de burgerij, het stoffelijk 'overschot van den Donder dag j.l. zoo plotseling overleden heer Joh.s Padmos Fz., in leven wethouder dezer gemeente, ter aarde besteld'. Ds. Marsman memoreerde als eerste spreker die aan de groeve het woord! voerde, het zoo onverwachte overlijden van den heer Padmos. Z.Eerw. richtte woorden van troost tot de achterblijvende familie. De burgemeester, S. Hage, herdacht den overledene voor hetgeen hij' in de functie van wethouder in het belangt der gemeente Bruinisse heeft verricht. In de tweede plaats sprak hij als voor zitter van het Calamiteuze waterechap Bruinisse. Hij bracht hem dank voor het geen de heer Padmos, die vele jaren lid is geweest van den Dijkraad, voor ge noemd waterschap heeft gedaan. Ten derde namens de Landbouwvereeniging, eens toe komt den beloofden brief aan Szartossy te schrijven, niettegenstaande zij zich dat toch eiken dag opnieuw weer stellig voorneemt. En evenZo.o ongeschre ven blijft de, aan Renate Lien toegedach te prentbriefkaart. De speciale cavalier v:an de beide da mes in Sir Herbert Hawkin, Earl der Redigraves of Nothery Hill, een gesoig neerde, imposante zestiger met grijze bakkebaarden boven het glad geschoren, scherp gelaat, waaraan men onmiddel lijk den Britscben aristocraat herkent. Hij meent nog nooit zulk prettig ge zelschap te hebben ontmloet als deze jonge barones, die aan een buitenge wone 'beschaving en intelligentie, een ge paste ernst en lieftallige gratie paart en daarbij een zelfstandigheid aan den dag legt, welke ver boven haar leeftijd uitgaat. Al blijven hun gesprekken ook onpersoonlijk, een enkele maal gebeurt het wel eens, dat Johanna zich voor een of ander onderwerp bijzonder warm mlaakt en daarmee bewijst, dat in dit ©ogenschijnlijk zoo kalme jonge meisje een groote dosis temperament sluimert. Het imioct iets heerlijks zijn uit dit meisje een vrouw te maken, de vrouw, de liefhebbende en bemand wordende vrouw, denkt Sir Herbert. In een onbewaakt ©ogenblik weet hij mlet zijn zakcamera een foto van Jo hanna to nemien, als deze in den tuin waarvan de overledene ook eenige jaren voorzitter is geweest. Spr. eindigde met de familie te verzekeren dat de nage dachtenis van hun broer in dankbare herinnering zal blijven bestaan. Als laatste spreker trad naar voren de heer F. D. van Vessem, die namens den Vrijheidsbond, welke partij de heer Pad mos in den gemeenteraad vertegenwoor digde, den overledene herdacht. Hij dank te namens de familie de sjfrekers en belangstellenden voor de laatste eer aan den overledene bewezen. ST.-ANNALAND. Donderdagavond half 8, zal in „De Gouden Leeuw" een pro,- pagandawedstrijd worden gespeeld tus- schen de damclubs „Ons Genoegen" van Oud-Vdissemjeer en „De Denkers" van Star venisae. POORTVLIET. Iin de Geref. Kerk al hier is een stemming gehouden vpor een Ouderling en Diaken, wegens het bedan ken van de heeren H. van IJsseldijk en W. Kurvklk. Na stemming bleek echter dat beiden herkozen waren, terwijl de gekozenen ma beraad hun benoeming zich weer lieten welgevalleiï. Ook in deze gemle-ente is een com missie gevormd tpt regeling der steun aan kleine landbouwers. De clo-mhiisisde bestjaat uit de heeren M. C{. v.am Asit Hz., voorzitter, overige leden Jac'. Zuideweg en E. Noio'mL Ook hebban zich reeds zeven, personen aangemeld voor in aanmerking te koimiem van steun. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten Gemeente-secretarie Vrijdagavond j.L werd in de Chr. School alhier een ledenvergadering ge houden. Voorzitter G. Krijiger, secretarie J. W. van As. Die penningmeester C. A. Sakko, deed rekening over het afgeloopen jaar. Die voorzitter deelde mede dat dhr. L. C. Slings, welke in Augustus van het vorige jaar, -als bestuurslid had bedankt, deze f unc'tie weer op zicb neemit. De heer J. W. van As heeft als bestuurslid be dankt. In diens plaats- werd gekozen dhr. M. van As Cz. Periodiek aftredend was P. J. Heijboer, w-elke, evenals de Voor zitter G. K. Krijiger, werd herkozen., j Hierna volgde bespreking aangaande 't i jubileum. Op 1 F-ebr. a,r>. .zal het 25 jaar i geleden zijin, dat in deze gemeente de j Chr. School werd gesticht. Om dit jubi leum op gepaste wijze te vieren zal Dia. B- J. de Graaf, van Driebergen een ju- i bileumirede ho-uden, terwijl de opl-hoofd- onderwijzer dhr. Ja-el van Aalten, -en miej. Cardolv. d. Velde, benevens bas-turen der scholen van Oud-Vofsisemeer, Sint Annaland en Tholeci, zull-en wprden uit- genoodigd' Dhr. Overbeeke protesteerde tegen het aanvaarden van dhr. Slings als bestuurs lid, doch de voorzitter lichtte dit nader toe, waapoip sluiting volgde. f KERKNIEUWS Geref. Gem. ZIERIKZEE. Doinderdagavpind 7 ufur, ds. Neerbos van Rilland B-ath. DE VELLEN HINGEN ERBU Dank zij K100STERBALSEM komt zijn hand weer goed in orde „'t Gebeurde door hokond heete olie en m(fn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Klooeterbalsem, welke we altijd ooor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon.- Mmr a y, te .,.g „Oeen goud zoo goed" Onovertroffen bjj brand- en snljwonden Ook ongeëvenaard als wryimlddel by Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/2 ct. en f l.CM FINANTIEEL NIEUWS Rente Postspaarbank wordt niet verlaagd Met betrekking tot de rentevergoeding voior inleggingen in de rijkspostspaarbank is isteeds stabiliteit betracht. Van de op richting der bank af heeft zij! een; rente van 2,64 pet. vergoed-. In tijden van hoo,- gen rentestand is die premie nimmer ver hoogd, hoewel de particuliere spaarban ken met haar rentevergoeding daar som tijds aanmerkelijk boven uit gingen, en thans ligt het niet in de bedoeling pn* (middellijk tot verlaging over te gaan, zoo lang er voor de bank voldoende rente- miarge overblijft -en overigens tegen hand having der bestaande rentevergoeding geen ernstige bezwaren zijn aan te vpe- SPORT van het hotel ip een ligstoel rust. Het boek, dat haar niet vermag te boeien, t ligt geopend naast haar op den grond. Haar blik Zweeft, in de verte, zoekende, i tastend De kleine, uitstekend geslaagde mio- m'entopname sluit hij in bij een brief j aan zijn neef Fritz Miollainder, London Parklane Hertfortstreet 102. I Op den avond van denzelfden dag j weet hij het zoo in te richten, dat hij alleen mét de oude barones vom i Gei tier de mocca gebruikt. Eein hoekje van het hotel terras, twiee gemakkelijke rieten stoelen o-m een laag tafeltje, twaarop een electrisch l-a-mpje j met gele kap vormen het tpon-eel, «Waarop |h'ij! 't ge|sprek in ide dopr helm' getwemsichte banen leidt... Het preludium is Zeer onsIcJhjuldig en (wiekt bijl de oude barones geen emlkfel ver- (mloieden. Des te meer schrikt ze, als hij zejgt: „Lad)y Johanna is vpor -meesteres op Nothery Hill als geschapen..." „M'n hemel, Sir Herbert.... mijn nichtje is vijfentwintig...." Oim dit antwoord moet de oude heer -echter zoo hartelijk lachen, dat het Sophie von Geitier bepaald' angstig te Imloede fwlo-rdlt. En in het begini weet zij' werkelijk niet (Wat haar overkomt, als hij haar Vroo- lijk-tropstendl verzekert: „Mijn weef is dertig..." VOETBAL. ST.-ANNALAND-. WHS—ULO (Tholen) 11—2. Eerst dan krijlgt ziji eenig inzi-cht in het leven van Sir Herbert Hawkins, dien gesloten Engelschiman-, die tegenover een ander zeker nooit zoo |open,harti;g zou izSjn geweest..." Zij' verneemt, dlat zijn eenige, hem zeer na aan het hart liggende zuster Daisy getroulwd was met den Duitschen zeeoffi cier Mollander. Het was een huwelijk ui,t liefde geweest, een zoo groote hartstoch telijke liefde, als imen gewoonlijk slechts in romans vindlt... Een week voor 't einde van den oorlog had Richard Mollatnder bij' de heldhaftige vervulling van zijn plicht jegens het vaderland den dood gevonden... Slechts een korte maand had zijn weduwe hem' overleefd. Langzaam was haar levenslicht uitgedoofd. De dok toren hadden hum schouders opgehaald en daar het „gebroken hart" niet in het woordenboek van moderne medici viopr- kolmlt, waren zij' (niet in staat geweest een op wetenschappelijke -gronden gebaseerde doodsoorzaak aan te geven. In een brief, wélke Daisy Mollander kort voor haar dood a:6in haar broer schreef, had z'iji deze verzocht het lot van don destijds veertienjarigen Fritz te willen aantrekken Zoo heeft Sir Herbert het ineefje aljs zijn eigen kind aangenomien, dat sinds dien Zijin leven 'kleur en inhoud heeft ge geven. D-e jongen kreeg de opvoeding Van eiken anderen jongen lord in Engeland en UlT VROEGER DAGEN. Tooverkollen Van een zachte behandeling der zooge naamde tooverkollen in oude tijden was geen sprake; tal van vonnissen, waarbij -cnmienischelijke folteringen werdén toege past, bewijzen dit voldoende. Enkele voor beelden. Volchen Harmens, van tooverij beschuldigd en te dier zake ter d o o d verwezen, werd op 23 Juni 1564 tot scher per examen veroordeeld zijnde, zoo eens even gepijnigd. „Terstond daarna met de koorde en bij geeseling wel vreeselijk en seherpelijk getorqueert es geweest, sonder dat sij sonderlinge nyet daer deur bewegen ofte, naer gelegentheyt van deselve geeselingen, eenich geluyt gemaeckt, ofte sonderlinge gebloet heeft gehadt, sulcx dat mynen Heeren van den Gerechte 't voorss. examen gecontinueert hebben tot na den noene". Verder werd daarom geordeneerd die heks „over al hare lichame sal doen scheren, de na gelen corten, -enz.,, Spreekt dit niet vol doende? Dan maar van Fye Jansd., mede van tooverij beschuldigd. Zij werd op 27 "J uni 1566 met koorden en scherpe geeseling getortureerd, zonder dat zij; bekende of eenige tranen, of eenig bloed gelaten of grootgeluid heeft gemaakt en daarom den volgenden dag andermaal met koord en strenge geeseling gepij nigd te zijn, heeft zich zeer onbewegelijk gehouden en geen tranen of bloed ge laten, en zonder iets te bekennen. Sommigen heksen werden op het (scha vot aan een paal gebonden en verbrand; anderen aan een staalt gebonden of op een ladder vastgemaakt in het vuur ge worpen, Ja, nog geraffineerder. De reeds genoemde Volchen Harmens ten vure ge doemd, levend verbrand te worden, wel ke op 27 Juni zou worden gedood, was in de gevangenis overleden, zeker als gevolg van de verschrikkelijke pijniging en moest haar dood lichaam, ingevolge resolutie der Schepenen, anderen ten exempel, tot pulver verbrand wor den. Genoeg, niet waar? Balthazar Bekker schreef later het be kende werk: „Betooverde Wereld", waar in kras wordt opgetreden tegen zulke gruwelijkheden. Hij heeft ongetwijfeld veel bijgedragen om een en ander te beper ken, ofschooinj die inhoud |opk fel beptra- den werd door sommige zijner tijdgenoo- ten, die nog onmogelijk den vrijzinnigen geest, die er uitsprak, zich eigen konden maken. Van de minder ontwikkelden viel trouwens niet te verwachten, dat al het geheimzinnige aan de heksen toegedacht zoo maar ineens zou verdwijnen, te meer, waar nog op den huidigen dag nog steeds het geloof aan tooverkollen is blijven voortbestaan. Wat is er al niet geboomd buitengewone begaafdheid droe-g er onlede tot bij heimi tot een mensch te maken, waarop Sir Herbert trotsdh kan zijn. Aan gezien Fritz -er z'idh niet mee tevreden stelde -een rijke -erfgenaam te zijn, be reidde hij ziclh na- de beëindiging van Zijn juridische istudies op een rechterlijke c'arrière voor, waarin reeds imienige telg van -de Britsche aristocratie het tot roeinu en eer heeft gebracht... Grenzenlopze teederheid en gerechtvaardigde trots, diat Zijn de gevoelens, welke Sir Herbert ko-esi- tert jegens den neef, voor wiens ge](uk hiji bereid is allejsi te offeren. ...,Dat ik het (mlet hem al eens over trouwen heb gehad, is vanzelflsipreken-a, want hij heeft -er den leeftijd voor en, z'ijn positie in aanmerking genomen, kan hij1 gerust aan elke deur der high islociety aankloppen in d-e vpUe overtuiging, dat iedereen (heimi zal opendoen en dat hij overal hartelijk Zal worden ontvangen... Maair de jongen heeft (mij nu eenmaaj) Ikiort en bondig eens en voor al aneege- deeld, dat hij nooit -een andere dan een Duitsche vrouw zal trouwen.... Oordeelt u inu zelf eens..." En Sophie von Geitler heeft haar oor deel al klaar. Zij knikt begrijpend. Ja, ja, nu begrijpt zij: den ouden Sir Herbert beter en ze kan zich -mét Zijn gedach ten gang volkomen vereenigingen. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2