I Gouden brug a 'ié feuilleton KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Zaterdag 2 2 Januari. 8 Brussel Vlaams; 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional; 12.£6 Brussel Viaams; '2.10 Drcit- vvich; 3.50 Deutschlands^nder; 5.20 Brus sel Vlaams; 5.50 Boedapest; 6.50 diver sen/7 Eigen gram.uitz.; 7.50 Brussel VI. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 22 Januari HILVERSUM I, 1875 M. en 415.5 M., VARA-uitzending. 10—10.20 en 7.80—8 VPRO. 8 gram.; 10 morgenwijding; 10.20 uitzending voor arbeiders in de continu bedrijven; 12—1.45 gram.; 2 reportage; 2.20 viool en piano; 2.45 amateursuitzen- ding; 3.15 causerie over Marokko; 3.45 VARA-Orkest m.m.v. solist; 4.30 Esperan- to-uitzending; 4.50 kris-kras door Neder land; 5.40 declamatie; 6 orgelspel; 6.30 De Wielewaal; 7 filmland; 7.30 bijbelver- tellingen; 8 herhaling SOS-berichten8.13 berichten ANP, VARA-varia'; 8.15 VARA- orkest Fantasia; 9-15 En nu.... Oké!; 10.30 toespraak; 10.40 gram.; 10.50 declama tie; ^11 zang en orgel; 11.30 berichten; 11.3512 gram. HILVERSUM II, 301.5 M., KRO-uitzen- ding; 8—9.15 en 10 gram.; 11.30 gods dienstige causerie; 12 berichten; 12.15 de KRO-melodisten; 2 de rijpere jeugd; 2,30 gram.; 3.05 kinderuurtje; 4.05 gram.; 4.15 KRO-kamerorkest; 5.30 Esperantonieuws; 5.45 de KRO-nachtegaaltjes; 6.15 gram-; 6.20 weekoverzicht; 6.45 grami»; 7 berich ten; 7.15 nieuwe stroomingen in de eco nomische wetenschap; 7.35 actueele aether flitsen; 8 berichten ANP; mededeelingen; 8.15 overpeinzing met muzikale omlijs- ting; 8.15 berichten; 8.40 KRO-orkest; 9 gram.; 9.15 cabaret-programma; 9.25 The Hawaian Friends; 9.35 de KRO-melodis- ten; 9.55 vervolg cabaretprogramma; 10.45 vervolg KRO-melodisten; 10.30 berichten ANP; 10.40 filmpraatje; 10.55—12 gram. Uit Stad en Provincie Z1ERIRZEE. Zooals reeds gisteren is bekend gemaakt, komt het AVRO-Klein- Ensemble Woensdag 26 Januari e.k. in de Concertzaal hier een uitvoering geven. De N.R.C. schrijft over deze avonden: Nina Dolce, de aardige violiste en juffrouw Snip en juffrouw Snap, die in een dolle revue het publiek weer hebben doen schateren, zij allen werden al dadelijk bij hun eerste optreden m'et langdurig applaus begroet en tot het laatst toe heeft het publiek op duidelijke wijze laten merken, hoe kostelijk of het zich .amuseerde". De sirene van de gasfabriek zal zich, bij het verkondigen van de blijde gebeurtenis in ons kroonprinselijk gezin door de klokken, in dat concert mengen, terwijl hier tevens verzocht wordt, aan de gezagvoerders van even tueel zich hier in de haven dan be vindende booten, eveneens de sirene in werking te stellen. Ter aanvulling van ons bericht be treffende de alhier plaats hebbende feestelijkheden in verband miet de blijde gebeurtenis in het Prijselijke gezin kun nen we nog imiededeelen, dat ook onze stadlshejaardier op den Zierikzeesohen feestdag niet achterblijft. Om! 12 uur dels middags geeft deze een carillonbespellng bestaande uit een programma van Vader- landsche iliederen. Per abu|s is dit njmlmer uit het feestprogramma weggevallen en gaarne vestigen we op deze plaat# er nog even de aandacht op. Aan den besteller bij den Po.st- Tel egraaf- en Telefoondienst te Sc'her- p enls,se C. van der Graaff is toega-t kend de bronzen eere-imiedailLe, verbonden aan de orde van Orainje-Nasjsau. NOORDGOUWE. Ter gelegenheid van de blfijde gebeurtenis in het Prijselijk gezin, zal in de Ned. Herv. Kerk een\ kerkdienst worden gehouden. Indien de geboorte van een prins of een prinsetsje bekend is voo'r des. imiiddagls; 12 uur, wordt deze dienst gehouden in den avond van denzelfden idlag tie 7 uur- Is het 12 uur des middags dan op dien volgenden dag des ,avpind|S, eveneens te 7 uur. NIEUWERKERK. IDonderdagavond had alhier de trekking plaats van de verlating van de Rederijkers-Cliub K.N.A. Er waren teen 65-tal miooie prij'zen, waaronder een fiets. Nadat de voorzitter dhr. M. Tierie, de aanwezigen verwelkomd had, begon de trekking onder toezicht van de politie Het resultaat waja, dat de hoofdprijs, de fiets, op nummer 193 viel, in het bezit van dhr. A. Sies, postbode alhier. OOSTERLAND. „Oosterlandsch Kolen- fonds" kwam) Woensdagavond j.l. in de Conferentiiekamiar bijeen. 226 leden wa ren vertegenwoordigd. Voorzitter de heer Beije. Dia secretaris, de heer J. de Rijke, gaf een uitgebreid jaarverslag waaruit bleek dat ruim) 700 H.L, miaer is betrokken, dan i)ni 1936, zooda't het Fonds over 1937 10416 H.L. beeft verwierkt. De kwaliteit ■was bevredigend en de kolen iets duur der dan het vorige jaar 'wiat gelegen is in da vastgestelde prijzen door de Ko,- lianmüjtoen. De Federatie Zeeland met Cen traal Bureau en Handelskamer, hebben door volledige samenwerking, bereikt dat da Prov- Zeeland nu ireed's 3 jaren voor zijn brandstoffen minder betaalt dan da VOORTAAN IN Ré WAS MACHINE ALLEEN De nieuwe ,,overvette" Rinso is het enige wasmiddel, dat speciaal voor de wasmachine wordt gefabriceerd. Duizenden vrouwen hebben het reeds kunnen constateren: met Rinso komt de wasmachine het oest tot zijn recht. In een oogwenk een overvloedig Sop, dat in anderhalf uur al het wasgoed van 5 personen prachtig wit maakt, voor slechts 121/2 cent. Dat is het resultaat, dat U alleen maar met Rinso kan bereiken in elke wasmachine en ook in elke tobbe! t .OVERVETTE" RINSO, SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE DE 37 ROMAN VAN HANNO PLESSEN i „Ach... bent u dat?!... U bent dus de man, die..." „Hoezoo?... Wat weet u van me?.,. Heeft iemand...", valt hij' haar snel in de rede en op dit oogenblik toont zijh gelaat slechts angst en gejaagdheid. „Nu ja..." haast Renate zich hem ge rust te stellen, „het is toch geen wonder, dat ik uw naam ken. Zoo afgezonderd woon ik hier toch niet, dat ik niet zou weten wat er in de wereld omgaat en eerst recht, wat er in mijn naaste om geving gebeurt. U zult toch berijpen, dat een en ander mij wel interesseert; dat kan toch niets beleedigends voor u heb ben en ik zie heusch geen enkele reden waarom u zich daarover zoudt opwinden." i Zij spreekt opzettelijk meer en langer om zich te herstellen. En inderdaad schij nen haar woorden hem te kalmeeren. Hoe wel hij niet direct begrijpt, wat zij er mee bedoelt, voelt hij toch met eenige verlichting, dat het niets nadeelings kan zijn, wat zij van hem weet of... meent te weten. Zij glimlach lijkt dan ook j zeer natuurlijk, als hij voorzichtig op merkt „U moet het mij maar niet kwalijk nemen. Helaas gaan m'n zenuwen er nog wel eens met me vandoor. Misschien is dat wel begrijpelijk, als u bedenkt, dat..." Hij hapert even. Vriendelijk helpt Renate hem verder. „Natuurlijk, meneer van Berg". Duide lijk en goed verstaanbaar komt het van haar lippen, dat „meneer von Berg" en niet „meneer Vonberg En dat over rompelt den man volkomen. In een gevoel van toenemende onzekerheid, waartegen hij zich tevergeefs tracht te verzetten, weet hij zoo gauw geen antwoord. Maar de vrouw, die hem steeds meer de ver persoonlijking van de goede, reddende engel toeschijnt, vervolgt argeloos en vol hartelijkheid: „Zonder u persoonlijk te kennen, heeft uw lot mij toch geïnteresseerd. Ik lees door een en ander den laatsten tijd de krant zelfs veel trouwer dan ik ooit ge daan heb. Maar eerlijk gezegd, heb ik me u toch heel anders voorgesteld, me neer von Berg". Daar iis hi) wieer, die andere maaim, dien zij hemi geeft. En bij' haar laatste opmierkimg blooist Renate zelfs lichtelijk, miaa.r haastig vervolgt zij: „Eigenaardig, dat men zich zoo vaak een geheel verkeerde voorstelling van iemand maakt.... Ook uiw pianospel was een groote verrassing voior imie. U moet toeten, mieneer Vonberg, dat mijn [groote overige 10 Provincie's- De Federatie Zee land is paraat, onze historisch gegroeide kolenfondsen te beschermen en volledig recht te doen wedervare®. De voorzitter der fin. oomlm1., de heer M- Otte, bracht verslag uit over de reke ning 1937. De totale inkomsten bedroegen f 13447,26, uitgaven f 11894,98, goed slot f 1552,28. Daar de Oomlm. bleek, dat verschillends lieden te lang met hun betaling wachten, zoodat op 3 Jam. j.l. nog f1180 moest worden betaald, gaf z5j in overweging daar in 't vervolg 10 °/o. op te leggen. Die vergadering hiermede instemmends gaf hiet bestuur machtiging, naar bevin den, deze leden daarmede te belasten. De heer de Rijke bracht verslag uit van die Algemeene Vergadering der Fe deratie Zeeland, waaruit naar voren komt dat de Federatie voorbereidingen heeft getroffen de gezamenlijke aankoop van alle brandstoffen te bevorderen, zood-at voorstellen daartoe de fondsen eerlang zullen bereiken. Een verslag vain de ge houden besprekingen betreffende de ko- lenregeling in de 2e Kamer gehouden, 14 Dec-. 1937 en het antwoord van den Minister, werd door hem voorgelezen, Waaruit blijkt, dat de sanearing wel wordt doorgevoerd, maar met volle erkenning van de Coöp. Kokmbomden, zoioidat aan dé «vtensc'hen der Federatie ten volle zal worden voldaan. Zij zullen medezeggen schap krijgen in de vast te stellen prij zen, Waardoor de pogingen van den Bond van Handelaren word en te niet gedaan om eenzijdige saneering door te voeren. Aan de beurt van aftreding wiaren, de heeren J. de Rijke en W. Bakker, die met algemeene stemmen' bij acclamatie (werden herkozen. De heer L- J. de Jprnge» lid der Fin. Combi', (aftr.), Werd even eens bij' adclamatie herkozen. De voorzitter legt wegens vertrek naar Zierikzee zijn mandaat in handen der vergadering, doch geeft te kennen het voorzitterschap imet genoegen te willen blijven vervullen. Door daverend applaus geeft men te kennen dat men den heer Beije als voor zitter wil blijven handhaven. De voorzitter dankt voor deze spontane tegemoetkoming. Hij zal het kolenfomds met zijn beste krachten blijven dienen. Het bestuurslid v. d. Hulle, het woord verkrijgende, dankt de vergadering voor het vertrouwen in zijn voorzitter en stipt daarbij aan, dat de heer Beije dit ten volle verdient, daar hij, door zijn groote toewijding het Fonds op deze hoogte heeft gebracht. Op een vraag van den heer Bouterse het kolenvervoer bij inschrijving te doen geschieden, beslist de vergadering het mennen te blijven gunnen aan de Gebr. Goudzwaard, die het tot heden tot volle tevredenheid hebben gedaan. Het Bestuur brengt ter kennis dat een hulpweger 'moet worden aangesteld en, door het be danken van C. 'v. Dijke, een verzorger van de zakken. Voor beide functie's kun nen schriftelijke sollicitaties worden in gezonden vóór 1 Februari e.k. De rondvraag leverde geen (verdere besprekingen op, zoodat de voor zitter, met een hartelijk woord van dank voor de belangstelling, de vergadering sloot. Staande de vergadering werden 7000 HL brandstoffen besteld. BiRUINISSE. Op 75-jarigen leeftijd is alhier plotseling overleden de 'heer J- Padmios, die van 1925 af iraadlslid 'en wet houder voor de liberale staatspartij1 De Vrijheidsbond i® geweest. Gedurende Zijn lieven bekleedde hij1 nog vele andere funid- ties en hij' maakte oua. deel uit van de besturen van het wateijsichap, de boeren leenbank, ide landbouwvereeniging. Zijn opvolger op de liberale lijst is de heer J. [Goudzwaard. POORTVLIET. In het afgeloopen jaar werden op de Fairbank „Recht voor Allen" te Strienham! gewogen 3.024.816 kg bieten, diversen 528.312 kg, aardappelen 161.914 kg, pulp 107.340 kg, vee 16 stuks. Op 1 Februari aanstaande Zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Chr.. School gesticht werd. In verband hier- liefde voor de tmluziek in zooverre een .ongelukkig liefde is, dat ik in geen enkel onderdeel ervan uitblink, imiaar mij moet bepalen tot zij het dan ook zeer dank baar, toehooren.... De vleugel, waar ik niet van kon scheiden, toen ik hierheen trok, is in dit huis vpp|r het eerst be speeld...." Sylvester Vonberg is haar innerlijk wel zeer erkentelijk voor de gemakkelijke (wijze, waarop Zij het gesprek beheerscht. Pijnlijke imiomenten weet zij met speeli- scJhe graciie te overbruggen en zoo blijft het onderhoud prettig en ongedwongen. Alles iwat zij Zegt, is persoonlijk door voeld en blijft ver van het koele schema der vriendelijke conversatie. De klank van haar stemt, zoowel als haar dictie strelen het oor van den musicus en zooi sterk ijs de invloed, Welke idaarvan uitgaat, dat de beteekenis van haar woorden af en toe niet eens tolt hemi doiordringt. Hijl luistert pas weer bewust, alis zij zegjt: ,,.^en ik zou het dus werkelijk heel pret tig vinden, als u voorljo|o|pig miijn gast zoudt willen blijven". Met deze wophdlen steekt Zij ham haar hand toe. Hij neemt deze aan als Ware het een kostbaar kleinood. „Er is dus toch nog een goede vfoorz'ie- nigheid... en God imieent het toch goed imet me, dat Hij me hierheen heeft geleld, naar u... Ja, hier imioet het heerlijk zijn..; ik wiil heel graag nog wat blijven..." Al het andere gaat verloren in de kus, die mede, zal op Vrijdag 4 Februari dit jubileum in het schoolgebouw feestelijk worden gevierd. Voor dezen avond zijn uitgenoodigd jie stichter ds. de Graaf van Driebergen, toen ter tijd te Poort vliet, het eerste hoofd en onderwijzeres, de heer J. v. Aalten te Honselaarsdijk en mevr. Cardol v. d. Velde en de besturen en personeel der heide Chr. Scholen te Tholen, te Oud-Vossemeer en St.-Anna- land. yan het oprichtingsbestuur heeft alleen nog zitting de secretaris de heer Jac. van As. Opgericht unlet 52 leerlingen is de school onder den heer van Aalten uitgegroeid tot 96 leerlingen. Door vertrek en min der geboorte is dit aantal sterk gedaald, zoodat het nu een tweemansschool is geworden. j In deze gemiaerate is thans een Chr. Nationals Arbeidershand opgericht, mlet aanveuikeiijk drie leden. Deze Vereeniging werkt aanmerkelijk voordeel iger, wat de contributie betreft, als de reeds bestaan de Christelijke Arbeidersbond, terwijl de uitkeeringeni dezelfde zijfn. Deze Vereeni ging gaat uit vain' het Bureau der Chri Vakbond, zoo dat het doel is zooveel onto- - gelijk leden te werven, die gezien de gunstigs voorwaarden', onvermijdelijk Zul len toevloeien). ST.-ANNALAND. De op a.s. Donderdag middag en -avond vastgestelde predik beurten, te houden door ds. Barth. van Dordrecht in de Ger. Genu gaan wegens ziekte niet door. THOLEN. Vorige week zijn uit deze genteen te voor het binnen- en buitenland verzonden, pl.nv 5000 ton of 500.000 k.g. geknipte en ongeknipte mosselen. Dinsdag en Woensdagavond is on der enorim'a 'belangstelling de propagan- da-revue voor den Ned. Bond /v:an ar beiders in, het land- en tuinbouw, en zuivelbedrijf vertoond. De revue, welke onder leiding stond van 'Ru iMulder, had tot motto: „Daar fris je van op, kame raad De revue werd keurij vertolkt, de miedewerkenden zaten goed in hun rol len, vooral Koekeloer es viel bizonder in den smaak. Als propaganda wajs een en ander prachtig 'materiaal. In de pauze hield het Bonds'bestuunslid, de heer Tichelaar, een toespraak, waarin hij de arbeiders opwekte aan te sluiten bij een organisatie, zijnde hun eenige kracht, om te ko'men tot betere bestaansrechten. De voorzitter der Federatie, de heer Stols, sloot en opende de vergadering met een, opwekkend woord. In verband imlet de blijde gebeurte nis wordt d|Oio;r het bestuur der Oranje- vereenigimg nader bekend gemaakt, dat bij het bekend worden de klokken zullen worden geluid. Verder zal direct op alle knooppunten van de stad de radio wor den ingeschakeld tot uitzending van het nationaal programma,. Alle inwoners wor den op de National^ feestdag te 2 uur n.mt verwacht voor het stadhuis, waar die radiorto esp raak van minister Colijln zal worden uitgezonden. De traötatie der schoolkinderen zal in de izaal van mtej. wed. Hoiek plaats vinden (beschuit 'mlet muisjes, ien chocolademelk). Naar gelang de wind is zal het vreugdevuur worden ontstoken bïj' den heer Ornee, bij Vis of bij de brug. De kerkdiensten Zullen worden gehou den des avoindjs- 6.30 of des 'morgen# 9.30 uur. Zaterdags zal geen kerkdienst wor den gehouden. THOLEN. Roomboter f0,75; Boereboter f0,72 per pond; Eieren f4 per 100 stuk)S|. Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tuhe 60 <»n 40 ot. Dong 20 ot. ivorol KERKNIEUWS HAAMSTEDE. Dinsdagavond 25 Jan., 7 Uur, in het Cl)ubgebo|u(w, ds. Hppgenidoloini. hij\ overstelpt dojOfr zSjh gevjofölens, pp haar hand drukt.... De ontnuchtering kómt, zjoiodra hij Ziön in Zijn kamer heeft teruggetrokken en zijn rugzak ontwaart, welks lammzalftge inhoud zijn geheeie bezit op deze wereld uitmaakt. Daarmee Wordt zijn burgerlijk beistaan op zulke Zwakke grondvesten ge plaatst, dat het onvoorwaardelijk ineen imioet storten. Vandaag of mioirgen. Mis schien ook pas overtmpirgen. Maar in ieder geval is de duur van idit nieuwe leven, waarvan hij zich meester waande en over Welles vlekkelooze reinheid hij zich reeds zoo oprecht heeft verheugd, slechts een kwestie van tijd. Het blijft afhankelijk van het toeval, dat hem reeds zoo menig maal parten heeft gespeeld. En wederom doemt het verleden voor hem op, dlrei- gend en hoonend. Het jaagt hemt op uit zijn zich veilig iwanen en weigert hemP de bescherming van de ha,ven, idlie hem hier geboden wordt. Met Idlit verleden heeft hij zijn recht op bescherming ien vei ligheid verspeeld. Hij fmlag niet blijven, hij mloet Wég, zooi Spioiedig mogelijk. Hij verlaat het vertrek, mfaar als hij de trap afsnelt, hoort hij hoe de hond aanslaat. Dat doet hpm aarzelen, doch slechts een oogenblik. Als hij echter snel de hall wil doorgaan, treedt Therese hem in den weg. Bereidwillig vraagt Zij, wat meneer wen&cht. Hij had toch slechte behoeven te bellen; het was toch niet noodig, dat hij zelf naar beneden kwam Vereeniging tot verbetering van het Geitenras Zilveren jubileum van den seoreta rii>. De Prov. Vereeniging tot Verbetering van 't Geitenras in Zeeland hield Woens dagmiddag zijn jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer mr. P. Die- leman, die de talrijke aanwezigen wel kom heette en dit in het bijzonder de beide adviseurs der vereeniging, de heer C. Zwagerman en W. Sytema en den heer dr. D. Sioen, veeteelt-consulent van den Belgischen Boerenbond te Leuven. Maar nog meer richtte spr. zich tot den secr.- penningm., den heer J. Versluijls, die deze functie nu reeds 25 jaar vervult. Spr. zette duidelijk uitéén wat de heer Versluijs voor de vereeniging en haar Fokstation heeft gedaan en nog steeds doet. Hij wees er op, dat dit niet alleen door de Prov. Vereeniging, maar ook door tal van andere organisaties op het gebied vooral van den landbouw wordt erkend. Namens deze organisaties bood spr. den jubilaris een enveloppe aan, welker inhoud hij naar eigen wensch mag besteden. Een drietal bloemstukken, een van mr. Dieleman, een van het ba- stuur en ieen van den voorzitter van de Centrale 'Commissie voor de geitenfokkerij den heer Roest uit Brielle, sierde de zaai. Het gaat goed in de vereeniging. De heer DieSleman Wees ?er op, dat het jaar 1937 voor de vereeniging een goed jaar is geweest. Men telt nu 64 afdeelingen, 4358 leden en 6042 geiten, waardoor deze vereeniging, na de ZLM, de grootste is. In 1937 nam de vereeni ging toe met 51 leden en 179 geiten. De beide in de provincie gehouden ten toonstellingen en ook de fokveedag te Oostburg slaagden uitstekend. De veree niging heeft in de provincie 89 bokken en op het fokstation nog 12 in reserve, totaal dus 101 bokken. Daaronder is een Geldersche bok en de tijd zal leeren of deze zal medehelpen aan bevordering van het Zeeuwsche geitenras. Op 63 plaatsen zijn keuringen gehouden, waar op totaal 1829 dieren waren aangevoerd. Van die dieren waren er reeds bijna 60 pet. ongehoornd, men gaat dus den goe den weg op. Het zou te kras zijin de ge hoornde nu reeds niet meer in Liet stam boek op te nemen, doch zij moeten toch geheel weg en dat zou moeten gebeuren binnen een termijtn van 5 jaar. Van de aangevoerde geiten waren er 81.75 pet. wit, 5.75 pet. gevlekt en vaal of een andere kleur. Op 16 Juni zal men op de Landbouw tentoonstelling te Goes ook de geitjes weer kunnen exposeeren. Spr. wees er verder op, dat het zeer igewenscht is, dat ieder tracht begun stigers voor de vereeniging te werven. Ook Tiet nemlen van rentelooze voor schotten, waarvan er des morgens in de bestuursvergadering weer 4 waren uitgeloot, moedigde spr. aan. Inzake het fokstation zeide hij, dat de dieren een goede gezondheid genieten en dat men de gebouwen en omgeving wat heeft doen opknappen. Onder de in - gekomen stukken was de agenda voor de vergadering van de Ned. Commissie voor Geitenteelt. Daarop komt voor het eventueel houden van een nationale gei- tenlentoonstellling te Utrecht. Spr. is van im'eening', dat els dit door gaat, ook Zeeland er niet m'ag ontbreken en men bijv. 25 der beste dieren uit de Provincie zou kunnen inzenden en dan kan over wegen, hoe dit mét de minste kosten zou kunnen. Het jaarversl ag. De heer Versluijs bracht daarop als secretaris het jaarverslag der Prov. Ver eeniging en van het Fokstation over 1937 uit, waarin hij nog een korte terugblik wierp Op de achter helm' liggende 25 jaar, daarbij de overleden leden herden kend, terwijl hij verzekerde veel een de vereeniging te danken hebben. Maar ook 'bracht spr. 'dank aan Ged. Staten De <mun voelt zich als een dief, die op heeterdaad betrapt wordt. Hij zoekt naair een uitvlucht en het geluk is hem gunstig, als zijn oog op een krant valt, welke op een tafeltje in den hoek van de hall ligt. Snel grijpt hij er naar: „Ik wou imaar even zien, wat er vioor nieuws 'is", zegt hij en hij' slaagt er daarbij werkelijk in een zekere onbe vangenheid aan den dag te leggen. „Het nieuws in dat blad is van ver leden jaar", antwoord Therese mtet een vroolijke tinteling in haar oogen en het schijnt haar werkelijk te gelukken er den gast te laten inloopen. Eenigs2ins verwonderd viouwt hij het blad open. Het is de „Innsbrucker TageB- boten" van 31 December 1935. „Aha", zegt hij begrijpend en zich tot een lachje dwingend, keert 'hij naar zJijn kamer terug. (Wordt vervolgd In Duitschland en Oostenrijk geldt het voorvoegsel von (van) voor de aan duiding van een adellijken naam. Anders don bij' ons dus de naam von Berg eei adellijke. Het verschil tusschen beide schrijfwijzen wordt in dit gesprek aldus gedemonstreerd, dat von Berg (de.adel lijke naam) den klemtoon heeft 'p Ber«' terwijl Vonberg, de plebeische, daaren tegen het accent op Von heeft.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2