ADVERTENTIES. Inkomsten -belasting. SIMMERS Co., U KUNT ER VAN OP AAN NATIONAAL SPAARFONDS EEN TRIP DOOR ZEELAND Een onderhoud met voorzitter en secretaris van de Provinciale Ver. voor Vreemdelingenverkeer Onlangs is -gepubliceerd, dat het be stuur van de Prov. Vereeniging v. Vreem delingenverkeer, plannen voor een trip door de geheele provincie voorbereidde en nu 1938 zijn intrede heeft gedaan en wij begrepen, dat in het jaar de plannen tot uitvoering zouden moeten komen, hebben wij ons licht eens opgestoken. Wij vonden de voorzitter en secretaris, de heeren mr. J. Moolenburgh en G. Houtekamer gaarne bereid ons ter zake een onderhoud toe te staan. Op onze vraag hoe men zich de or ganisatie van de trips voorstelde verna men wij allereerst, dat in Twente en ook in Friesland trips met groot succes in elkaar worden gezet, en dit het be stuur op gedachten bracht om dat in Zeeland ook te probeeren. De bedoeling der trips is te bevorde ren, dat in de eerste plaats zij-, die hun vacantie in Zeeland geheel of ten deele komen doorbrengen of er enkele dagen vertoeven, niet op een plaats blijven, doch van de gelegenheid gebruik maken om zooveel mogelijk deelen van Zeeland te zien en te leeren kennen. Deze bedoeling had ook onze volle sympathie en daarom herhaalden wij onze vraag naar de organisatie. Men deelde ons toen mede, dat Zee land zeker moeilijker te bereizen is dan de genoemde andere deelen van ons Va derland, maar dat zulks geen beletsel behoeft te zijn om ook hier het stelsel van trips in te voeren. De aanmoediging daartoe denkt men 2ich te doen bestaan uit een boekje met kaart waarop de te bezoeken plaatsen worden aangegeven en ook in het kort de wijze waarop de verschillende plaat sen te bereiken zijn. Die kaart zal men dan in de te bezoeken plaatsen moeten doen afstempelen, om ze dan later in te leveren. Zij, die alle of vele derj nader aan te geven plaatsen bezochten, zullen dan een verrassing ontvangen. In het algemeen was ons deze gang van zaken duidelijk, maar toch was er alle aanleiding te vragen welke plaatsen men als te bezoeken zal opgeven. Hierop luidde het antwoord, dat dit in de eerste plaats de 17 gemeenten op Walcheren, Zuid- en Noord-Beveland, Schouwen en Duiveland en in Zeeuwsch- Vlaanderen zullen zijn, waar VVV's be staan, die zich bij de Provinciale Ver eeniging hebben aangesloten en die ze ker alle medewerking zullen willen ver- leenen. Maar het bestuur wil het bewijs geven van een ruimen blik te hebben» THOLEN. Onder zeer groote belangstel ling werd Vrijdagavond in de Chr. School aan den Doelweg alhier de jaarlijksche ouderavond gehouden. Voor de opening kregen wij gelegenheid tot bezidhtigling van het werk der leerlingen. Bijzonder fraaie en nuttige handwerken, welke op vielen "tloor hun nette afwerking, werden ons getoond. Ook het schrijf- en teeken- werk mocht worden gezien. Hierna werd de bijeenkomst geopend door de votorz. de heer Jans-en, welke liet zingen ps. 66 v. 4, waarna hij las ps. 76. Ouderling Lindhout ging hierna voor in gebed- Na een woord van welkom, verkreeg het hoofd der school, de heer Geluk, het woord die een ernstige en vermanende en im'et stille aandacht aangehoorde lezing hield over het onderwerp: „Kinderplicht" en wel naar aanleiding van het 3e kruis woord „Vrouw zie Uw zloon, Zie Uwe moeder". N.aar aanleiding hiervan bepaal de hij ons vervolgens: le. Wie er iSpreekt; 2e. Tot wie gesproken wordt; en 3e. De inhoud van dit gesprek. In de pauze werd chocola im'et gebak geserveerd. Hierna behandelde de heer Boender het leerzame onderwerp, dat hij op boeiende wijze voordroeg „De gedachtenis des rechtvaardigen zal tot z'egen zijn". Hij wees als exempel Bunyan aan, wiens le ven en werken hij vervolgens de revue deed passeeren. Ook deze lezing had de volle aandacht. Na het zingen v'an ps. 84 v. 6 sloot de heer Geluk dezen leer- za'mten avond met dankgebed. Kamer van Koophandel voor Westelijk Noord-Brabant Nieuwjaarsrede van den Voorzitter De voorzitter van bovengenoemde Ka mer, w.o. ook Tholen ressorteert, heeft op de eerste vergadering in 1938 een Nieuwjaarsrede uitgesproken, waaraan 't volgende i§ ontleend: Toen spr. een jaar geleden in zijn Nieuwjaarsrede bij1 het trekken van een vergelijking met vorige jaren „een nuance van verschil in de goede richting" con stateerde, meenden enkelen, dat hij zich wel héél voorzichtig uitdrukte en een meer optimistischen toon had kunnen la ten hooren. Sindsdien hebben wij: moeten constateeren, dat de verbetering, die aan vankelijk bleef doorgaan, reeds in de tweede helft der lente gedeeltelijk werd stopgezet, hier en daar in achteruitgang veranderde... elders bleef bestaan, kor ter of langer. De antwoorden, die onze Kamer ont vangen heeft bij haar jaarlijksche en quête, geven hiervan een treffend beeld. Biij het doorlezen ervan imbet men zich echter behoeden voor het ingaan op de fout, die vele opstellers hebben begaan en wil daarom ook de beide plaatsen, (wiaar wel een VW to, doch die niet. aangesloten zijn, opnemen. Wie moet voor de afstempeling zorgen? vroegen wij'. Men bleek van plan te zijn aan de burgemeesters der verschillende betrok ken gemeenten te verzoeken iemand op de secretarie aan te wiijzen, die bereid zal zijn tijdens de kantooruren zich bij aanbieding van een boekje dit van het gemeentestempel te voorzien. Hierdoor krijgen de gemeentebesturen tevens de gelegenheid zoo gewenscht een statis tiek te maken van de in hun gemeente komende vreemdelingen, hun nationaliteit enz. Het is dan ook te hopen, dat in deze de gemeentelijke autoriteiten zullen willen medehelpen. Wel ©enigszins schoorvoetend vroegen wij ook naar de verrassingen, die in het vooruitzicht zouden worden gesteld. Het antwoord was, dat men een boekje wil uitgaven zonder bij zakenlieden om advertentie'S' te vragen, maar dat men dan ook vertrouwt, dat de fabrikanten of anderen, die zidh op Zeeuwsche spe cialiteiten toeleggen bereid zullen worden gevonden, daarvan producten af te staan voor prijzen voor de bezoekers, die alom in de provincie een kijkje hebben ge nomen. Wij merkten op, dat er toch ook vele provinciegenooten zijn, die lang niet alle deelen der Provincie kennen en toch ook wel eens .hier en daar mochten gaan kijken. Het bleek, dat er geen enkel bezwaar is, dat die Zeeuwen ook zulk een boekje krijgen en een kansje op een prijs wa gen. Temeer is dit ook voor hen moger lijk, omdat het geenszins de bedoeling, is, dat men achter elkaar alle deelen der provincie bezoekt, als men het maar bin nen een bepaalde termijn, b.v. tusschen 1 Mei en 1 November doet. Dit maakt het ook makkelijk voor gasten, die eeni- gen tijd op een onzer badplaatsen of in andere gemeenten vertoeven om door verschillende uitstapjes een zoo groot mogelijk aantal stempels bijeen te krij gen. Alvorens afscheid te nemen, brachten wij genoemde heeren dank voor hun in lichtingen en gaven ook wij' als onze meening te kennen, dat als alle instan ties, die er bij betrokken zijn, even enthousiast haar medewerking verleenen, als het bestuur zijn plannen ontwierp, de trips een nieuw middel kunnen zijin in de propaganda voor een druk bezoek aan Zeeland. Het bestuur zegde ons toe, als er in den loop van het voorjaar nog bijzom- derheden naar voren komen, ons gaarne nader over de dit jaar te houden proef in te zullen lichten. en die zich hierin opvallend uit, dat men in het algemeen in tijden van de pressie een grooten schroom heeft om een optimistisch geluid te doen hooren. terwijl een geheel andere mentaliteit heerscht, als de tijden gunstig zijn. Wij moeten ons door dergelijke gelui den niet te veel laten beïnvloeden en dan moeten wij constateeren, dat... of schoon de geheele wereld uitermate on- rulstiig blijft, de öioiiiog in Sipamje m|o|g voortwoekert, een gewapend conflict in het Oosten uitbrak, de staatslieden van groote en kleine landen rondreizen om den vrede te behouden... de algemeene toestand in ons land momenteel niet slechter genoemd mag worden dan een jaar geleden... op verschillend gebied beter. Maar... veerleden jaar... toen ver wachtten velen, dat de ellende achter den rug was... dat een tijd: van gestap digen opbloei voor de deur stond... ter wijl men nu moet erkennen, dat die verwachting slechts leem is|dhiOioine illusie was. Dat erkennen stemt zoo menigeen ter neergeslagen en men vergeet te veel, dat nog altijd als regel geldt, dat de weg naar het einddoel alleen met vallen en opstaan bereikt wordt. Dit langzaam vooruitkomen was in ons land ook gedeeltelijk het gevolg van het feit, dat men het in gezaghebbende krin gen niet eens was over de te volgen) gedragslijn bij het voeren van de econo mische handelspolitiek. Al zal over dit punt nimmer eenheid van inzicht verkregen worden, zoo kle ven aan een vaste gedragslijn... ook al is die niet ideaal mits deze gedrags lijn op behoorlijke gronden is gebaseerd, altijd minder fouten dan aan een weife lende houding en daarom gelooft spr., dat het voor ons land gelukkig is, dat, onder de krachtige leiding van de Re geering, eindelijk gebroken is met den toestand, dat onze onderhandelaren in het buitenland met ledige handen ston den, wanneer van de andere partijen concessies moesten worden verkregen. De drie vliegtuigen, welke uitge rust worden om' een gedeelte van de be- mianningen van de Russische ijsbrekers Sadko, Sedof en (Malygin, die in het drijf ijs in het oostelijke gedeelte van de Noordelijke IJszee zitten, af te ha len. zullen bestuurd worden door Molo- kof, den leider van de expeditie, Alexejef en Golowin. Een verkenningsvliegtuig, dat aan de expeditie wordt toegevoegd, zal worden bestuurd door Syrokwacha. De mleeste leden van de bemanningen der vliegtuigen hebben ook reeds aan de Noordpoolexpeditie van verleden jaar deelgenomen. SPORT DAMMEN NIEUWERKERK. Maandagavond j.l. gaf die heer Bi. Springer een (söimiultaan-seance irn hotel „de Meehaat", op uitno|0|diging van dJe Nieui werker klsidhe Daimlcïub. De heer M. van Dijike opende de avond imfet een iwelkomlswoord aan den heer Springer, aan die spelers, waaronder 6 uit Zierikzee en de vele toejslclhou- Kvierls. Hij' hoopte op ieen rustige, ntaar toch gezellige en leeirzamen avond en gaf daarna de leiding over aan dien grootmeester. Nadat de eerste zetten in een ize^r vlot tempo waren verlpjopen, begon er langzamerhand teekening isn den strijd te koimfen, hoewel er met zekerheid moig niets viel te zeggen. De uitslag van deze, aan 40 borden gespeelde im'atdh. is: i Ge'wlonnen 36 partijen door dhr. Sprin ger; 2 reimiiïse-par tijen dooir: D. C. Vier gever (Zierikzee) en P. G. Rotte (Ooster- land) 2 partijiem Werden door idhr. Springer verloren. Deze prestatie wierd verricht door de heeren L. Tielelmian te Nieuwierkerk en W. v. d. Veer te Oester- land, die een felicitatie verdienen voor hun kranig iwlerk. Tot slot dankte de v|oio|rZiitte!r dhr. van Dijke, alle Imledewerkers en niet te1 ver geten de hoofdfiguur vain dezen avond) de ex-WleTeldltaimpioen. Het io ©en genoegelijke, leerzaniJe en imlooie avond geweeist, wtaair (ofnze damclub veel eer ,van gehad (heeft. Het zal voor vielen ieen aansporing zijin Omi Zich aam. te faluitenbijl de 'daimlcïub, ,die Zoo v(O|0iriii|it- btnevend is. MARKTB ERICHTEN ROTTERDAM, Veemarkt, 11 Jan. 1938 Totaal aanvoer 3452 stuks vee. 179 paar den; 3 veulens; 785 magere runderen; 824 vette runderen; 40 vette kalveren; 130 graskalveren; 904 nuchtere kalveren; 466 Sidhapen ien laimlmeren, 5 varkens; 1 big; 115 bokken en geiten. Prijzen per k.g.: Vette koeien le kw. tot 70, 2e tot 68, 3e 50—54; vette ossen le tot 72, 2e tot 68, 3e 50—54; stieren le tot 68, 2e tot 62, 3e tot 56vette kalveren le tot 125, 2e tot 110, 3e 75—80; schapen le tot 54, 2e tot 49, 3e tot 45; lammeren le tot 62, 2e tot 58, 3e tot 52; graskal- veren le n.'g!., 2e tot 66, 3e tot 56; nuchtere kalveren le tot 55, 2e tot 50, 3e tot 45; slachtpaarden le tot 56. ge- tot 50, 3 e tot 44 cents. Schapen, le tot 30, 2e tot 26, 3e tot 23; lammeren, le tot 20, 2e tot 17, 3e 15; nuchtere slachtkalveren, le tot. 13, 2e tot 10, 3e tot 7; nuchtere fokkalveren, le tolt 22, 2e tot 20, 3e tot 18; slacht-* paarden, le tot 240, 2e tot 190, 3e tot 140; werkpaarden, le tot 330, 2e tot; 280, 3e tot 200; hitten, le tot 220, 2e tot 180, 3e tot 100; stieren, le tot 360, 2e tot 270, 3e tot 190; kalfkoeien, le tot 300, 2e tot 265, 3e tot 195; melk koeien, le tot 305, 2e tot 270, 3e toU 200; varekoeien, le tot 205, 2e tot 170, 3e tot 140; vaarzen, le tot 210, 2e tot 150, 3e tot 130; pinken, le tot 160, 2e tot 140, 3e tot 100; graskalveren, le tot 80, 2e tot 65, 3e tot 30; bokken en gei ten, le tot 12, 2e tot 8, 3e tot 4 gulden per stuk. v Vette koeien en ossen, aanvoer grooter, handel stroef, prijzen dalende; stieren, aanvoer iruiimier, handel matig, prijzen da lende; vette kalveren, aanvoer klein, han del redelijk, prijzen stabiel; schapen en lammeren, aanvoer kleiner, handel flauw, prijzen onveranderd; nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen ruim prijshoudend; paarden, aan voer grooter, handel kalm, prijzen slacht en werkpaarden lager, hitten onveran derd: kalf- en melkkoeien, aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen prijshou dend; varekoeien, aanvoer gering, handiel vlug, prijzen iets stijver; vaarzen en pin ken, aanvoer als vorige week, handel vrij' goed, prijzen hooger; graskalveren, aanvoer als vorige week, handel matig, prij'zen goed te handhaven; bokken en geiten, aanvoer iets grooter, handel wil lig» prijzen onveranderd. TELEGRAMMEN Doodelijk verkeersongeval Dinsdagmorgen vroeg is op den weg A pel do o ra-V a assen de 54-jarige wielrijder J. A. Erkelens, :die zich per fiets ojp| weg naar zijn werk begaf,', even afgestapt. Zonder op het verkeer te letten, stapte hij weer op de fiets. Op dat moment naderde een vrachtauto. Erkelens werd gegrepen en op slag ge dood. Het ongeluk speelde zich af voor de oogen van zijn stiefzoon. Het slacht offer was gehuwd en laat 2 kinderen acihter. Ondeugdelijk vleesch in beslag genomen Door de politie en den Geneeskundigen Dienst is bij een gewezen slager aan de Dr. Sehaep'manstraat te Hengelo (O.) een hoeveelheid vleesch in beslag geno- mlen jlat niet ter keuring was aangebo den'. Het lag in de slaapkamer en ver spreidde een minder welriekende geur. Een verder ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat twee slagers ter plaatse van dezen man vleesch betrokken. Het vleesdh is in beslag genomen en gedeel telijk afgekeurd en vernietigd. Tegen het drietal is proces-verbaal opgemakt. Da gezondheidstoestand van het Prinselijk Paar In en om het Paleis Soestdijk ver stoort niets den gang van het dagelijksch leven. De berichten over den gezond heidstoestand van H.K.H. Prinses Juliana blijven gunstig. Prins Biernhard maakt het eveneens zeer goed, (Maandagmiddag reed den auto met chauffeur voor en daarm'ede heeft de Prins toen een tochtje in de omgeving van Baarn en Soestdijk gemaakt. Dit verheugende nieuws is tevens ook al het nieuws dat van het Paleis tot de buitenwereld doordringt. Heden (Dinsdag)morgen even Voor 10 uur heeft H.M. de Koningin, aangetrok ken door het fraaie zonnige weder, het Paleis Soestdijk verlaten om' op de fiets een tochtje te mlaken door. de Baarn- sche "bosscheij. De komende blijde gebeurtenis Aangezien is gebleken dat den laatsten tijd vrij algemeen de meening heeft in gang gevonden als zou de blijde .gebeur tenis in het Prinselijk Ge2in binnen en kele dagen te verwachten zijn deelt dr. J. de Groot mtede, dat, hoewel de dat am onmogelijk met eenige zekerheid is vast te stellen de waarschijnlijkheid groot is dat de gebeurtenis eerst over een a twee weken kan worden tegemoet gezien. De gezondheidstoestand van H.K.H. Prinses Juliana j,s uitstekend. De emiotieis van de laatste weken hebben op Hare Konin klijke Hoogheid geenerlei nadeeligen in vloed uitgeoefend. Prins Bernhard maakt een autotochtje ZKH Prins Bernhard is heden (Dins dagmorgen in zijn open twoseater, be stuurd door zijh chauffeur, van het Paleis Soestdijk uitgereden om een rit te maken in de richting Hilversum. Droevig ongeval op den weg Dinsdagmorgen redden op den weg Til burg—Loon op Zand 3 'militaire motorrij ders met 'duopassagiers in de richting Loon op Zand. Plotseling slipte de miotor, bestuurd door H. R„ waarbij zijn duorijider, de 21-jarige dienstplichtige 'hu zaar A. van Rajay uit Tilburg, gedeta cheerd bij het escadron pantserwagens te 's-Hertogenbosch, kwaml te vallen. Hij werd door de heml achterop komenden motor aangereden en kreeg met de tree plank een zoodanigen klap tegen het hoofd, dat hem! de schedel werd ver brijzeld. De ongelukkige was op slag dood. Ernstig vliegtuigongeval In Amerika Bij' Bozenam in den Amerikaanschen staat Miontana is een vliegtuig v'an de North Western Airline in een onher bergzaam gedeelte van de Bridgerbergien neergestort en in brand gevlogen. De elf inzittenden konden niet worden igered. De Chlneesehe ambassade uit Tokio? Uit betrouwbare bron wordt te Tokio vernomen dat het personeel van de Chl neesehe ambassade te Tokio aanstalten maakt om Japan te verlaten. De leden van het personeel hebben n.l. hun visa gevraagd. Hankau's vliegveld gebombardeerd Dinsdagmorgen hebben 24 Japanneesche bombardementsvliegtuigen een aanval op het vliegveld van Hankau gedaan. Zij wierpen ongeveer 100 bommen. De om vang der schade is nog niet bekend. RECHTZAKEN Kantongerecht Bergen-op-Zoom C. v. d. K. te O ud-Vossemee r, wegens aanrijding met een motorrijwiel, tot f 8 b'. of 4 d. h. Buitenlandsch Weeroverzicht De uitgestrekte depireslsde vulde ge deeltelijk op. Het oentrujm! ligt nog be- •wleisten IJsland. De (secundaire kernen, fwlelke Maandag over die Brioche Eilan den lagen liggen thaws' over Deaieimlarken en West Duitschland. De luchtdruk is vfijiwlel overal geis'tegen en het weer is ook over het algemeen beter glelwjolrden. In West Duitsichland en Denemtarkai is de lucht echter nog betrokken [met plaat selijk regen of natte sneeulwi. Onder in vloed van ©en nieuwe deprefssiie valt oip de Britsche Eilanden plaatselijk weer regen. In Midden-Zweden sneeuwt het nog- Overigens is de lucht imieesta! opge klaard. De wiind i(S' overal belangrijk af genomen. Alleen in het W'esten van de Britsiche Eilanden wiaaien nog krachtige Winden. De vorst is over het algemeen iets afgenomen. Het vorstgebied omvatte Dins dagmorgen geheel Scandinavië en het vasteland van West-Europa beoosten Ber- lijin. Ook over het Noorden van de Brit sche Eilanden lag Dinsdagmorgen een klein vorstgebied. Voor onze omgeving wordt aanvankelijk weer toenemende be wolking verwacht met eenige kans op regen. Later zal het weer vermoedelijk opklaren. De wind zal vermoedelijk uit Westelijke richtingen blijven waaien. Voorts is er kans dat des nachts de temperatuur tot even onder het vriespunt zal dalen. Overdag zal deze niet veel veranderen. Namens deze wordt U bekend gemaakt, dat hedenmorgen is overleden, onze geliefde Man en Vader, Behuwd- en Groot vader, Maarten Krabbe, in den ouderdom van 62 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, Wed. M. KRABBE— v. d. Linde. Rotterdam, 9 Jan. 1938. Zoomstraat 118. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden ontvingen wij het treurig bericht, dat Zondag te Rotterdam is overleden, ODze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en^Pom, Maarten Krabbe Nz., in den ouderdom van bijna 63 jaar. Uit aller naam, Wed. J. VERNAAIJ8— Vogelenzang. Nieuwerkerk, 10 Jan. 1938. Heden overleed te Rotterdam mijn geachte Nicht WILHELMINA DE BLONDE- WAGEMAKER, in den leeftijd van 35 jaar. Zwaar valt dit verlies. Noordgouwe, 9 Jan. 1938. C. DE BLONDE. Mijn hartelijken dank voor de attentie's op 7 Jan. j.l. ontvaoaen. J. RIJ8TENBIL. Zonn-maire. Voor de vele bewijzen vao deel neming, ons betoond bij het overlijden onzer innig geliefde Moeder, Gehuwd en Grootmoeder onzen oprechten dank. Namens de familie, L. M. KOOMAN. Ellemeet, 11 Januari 1938. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ontvangen op 9 dezer, betuig ik bij dezen mijn hartelijken dank. J. C. VERSTRAATE. Ouwerkerk, 11 Jan. 1938. ^ij, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan- of borgtochten onder zich hebben ten laste van de nalaten«ohap van CATHARINA CORNELIA WILLEMSE, Weduwe van den Heer Roeland Saman, gewoond hebbende en over leden te Haamstede den 20 Deo. 1937, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van notaris H. F. van 't Haaff te Zierikzee, voor of op 20 Januari 1938. Als U denkt dat Uw aanslag te hoog is en U wilt reolameeren, geef ons dan even bericht. Referenties te Zierikzee ten dienste Boekhoudingen - Belastingzaken Den Haag, Meloenslraal 131, Tel. 393619 Zierikzee, Sint-Domusstraat D 252. dat het de beste artikelen en de beste zaken zijn, die regelmatig in deze advertentie kolommen voor komen ('t Groene Spaarvarken) DEN HAAG Uiterst soliede en rustige geldbelegging Grootste en meest kapitaalkrachtige op dit gebied Vert. W. JOPPE, Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 3