DE Gouden brug KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R« C. Vrijdag 7 Jan. 8 Brussel Vlaamis; 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional; 12.20 Brussel Vlaamis; 2.20 London Re gional; 3.20 DeutsohlandiS-ender; 4.20 Keu len; 5.20 Brustsel Vlaamis; 7 Eigen gram', uitz.; 7.50 Brussel Vlaamis; 8.20 Praag; 9.15 Brussel Frans; 10.20 idem' Vlaams; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 7 Januari HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. 8 VARA, 10 VPRO, 10.20 VARA, 12 AVRO, 4 VARA, 7.30 VPRO, 9 VARA, 10.40 VPRO, 11—12 VARA. 8 gram.; 10 mor genwijding; 10.20 declamatie; 10.40gram.; 11.10 vervolg .declamatie; 11.30 gram.; 12 Otto Hendrik's Ensemble; 2 voor de vrouw; 2.30 Lyra-trio; 3.15 AVRO-dans- orkest; 4 gram.; 5 voor de kinderen; 5.30 orgelspel; 6 Amateurs-uitzending; 6.35 Radio-journaal; 6.50 voor de vrouw; 7.20 gram,; 7.25 berichten ANP; 7.30 berich ten; 7.35 „Driekoningen"; 8 Utrechtsdh Kamerorkest; 8.30 „Amerika en de idee van een internationale kimdergemieen- söhap"; 9 Operaconcert; 10 „Fantasia"; 10.30 berichten ANP; 10-40 Avondwijding; 11 Pianovoordracht; 11.30 Jazzmuziek (gr. •pi.); 11.5512 gram. HILVERSUM II 301.5 M. Algemeen Pro gramma, Verzorgd door de KRO. 8 9.15 en 10 gram'.; 11.30 Bijbelsohe cau serie; 12 berichten; 12.15 gram.; 1.30 KRO-orkest; 2.15 graimi.; 2.30 Modern Klein-orkest; 3.45 gr.pl.; 5.15 De KRÖ- M.elodisten im.m-v. solilst; 6 Land- en tuinbouwbalfuur; 6.20 gr.pl.; 6.35 ver volg KRO-Mélodisten7 berichten; 7.15 Luchtvaartcau;erie; 7.35 Bedrijfsreportage 8 berichten ANP; 8.15 KRO-orkest; 9.05 cabaret; 9.25 KRO-orkest; 10 gram.; 10.30 berichten ANP; 10.40 Bela Kiss' orkest; 11.05—12 gram. DREI SCHOR. Dinsdag1 hield da Fair- bankver. „Op het Veer" alhier, hare jaar- verg., welke dit jaar 'n bijzonder karakter droeg, doordat dhr. L. J. Mol dien dag 25 jaar als voorzitter van de Vereeniging iungeerde. Naar aanleiding hiervan sprak de viee-voorzitter, de heer W. A. de Vrieze. hem dan ook toe, waarbij hij' den heer Mol dank bracht voor hetgeen hij in al die jaren voor de fairbank heeft gedaan. Niet alleen bij deze woor den bleef het, doCh ook op stoffelijke wijze werd den dank gebracht door het aanbieden van een boekenkast. Getroffen door deze sympathie, dankte de heer Mol voor deze attentie. Voorts werd in het bestuur in de plaats van den heer M. van Langeraad, welke door zijn vertrek naar Zierikziee als zoodanig bedankt, gekozen de heer Leo van der Linde. SIRJANSLAND. Dinsdagavond Werd/ al hier een ledenvergadering gehoudem van de kolenvereeniging „Eigen Hulp". Aanwezig waren slechts 23 leden van de pl.m 80 leden. Uit de (rekening eln| verantwoording bleek, dat er 994 h.UI brandstof was verhandeld van de laatste Juli-levering en wel voor een bedrag van f 1169,45. De uitgaven bedroegen f 1198,60 een nadeelig bedrag a f 29,15. Dit nadee- lig bedrag zou echter in een batig salcb veranderen indien de reserve voorraad kolen geheel was verkocht. Voegt men de laatste voorjaafls-levering samen met de zomerlevering van 1937, dan blijkt dat over het geheele jaar 1937 1306 hl. brandstof is verhandeld tegen een ontvang van f1555,575 en een iuitg. van f 1576,54s, dus bedraagt het nadeelig saldo over het afgeloiopen jaar f20,97. De bestuursleden A. v. idi- Maas en Ja<cf. de Jonge werden herkozen, terwijl OjOjk een lid van de comimissie van toezicht aan de beurt van aftreding was, ®1. dhr. L. Dorst. Getracht zal worden weer een partijtje kolen aan te schaffen. FEUILLETON 27 ROMAN VAN HANNO PLESSEN Hij stormt het hotel uit, dwars door het dorp Igls en over den breeden sraat- weg naar Vill. Daar komt hij in een kleine herberg tot rust. De waard brengt op zijn verzoek cognac, daarna gentiaan. Meer en altijd meer.... De inhoud van Johanna's portemonnaie is nauwelijks toe reikend om de vertering te betalen Na het telefoongesphek met haar tante begeeft Johanna zich naar het Hotel- hu reau. Haar bewegingen zijn automatisch en afgemeten. Zij spreekt op gedemipten toon, maar nochtans zeer gedecideerd: „Ik ^ertrek morgenochtend.... im'et den F-D-trein van 10 uur van het Centraal station naar Triëst. Zorgt u voor een reisbiljet en maakt u de rekening klaar. Voorts zou ik nu graag een flesch wijn, Haute Sauterne, op mijn kamer hebben... En dan de hoofdzaak: ik wensch in igeen geval voor morgenochtend te worden gestoord. Laat u mij om acht uur wek ken..., En om half negen zal (meneer POORTVLIET. Burgerlijke Stand over December. Geboren: 2. Cornells Marinus, z. van C. A. Sakkoo en Cornelia Ui}; 12. Elisabeth, d. van A. C. Bolier en Maria Overbeeken. THOLEN. Woensdagmorgen is bij het uitgaan der O.L. schooi alhier het 12-j. dochtertje van den heer A. B>. zoodanig 'met een auto in aanraking igekomen, dat een ernstige hoofdwonde (o|ntstoind, ter- i wijl züj' eenigen tijd daarna ook het be- iwiustzijn kwijt raakte. Naar wij vernemen bestaat er echter geen levensgevaar. De I politie heeft een onderzoek ingesteld paar 1 de schuldvraag. Door de concurrentie van de vrije verzenders van mosselen (naar Parij|s is de o'mlzet van geknipte mosselen vorige fweek alhier belangrijk hilinder geweest Gok Wordt hierdpqr in de loodsen min- der verloond'. GEMEENTERAAD TE POORTVLIET i Steunregeling verlengd tot Juli Een gemeente-opzichter voor één jaar Vergadering van den Raad der ge meente op Woensdag 29 Dec. Tegen woordig alle leden. Voorz. W. Dronkers, Ingekomen is een opgaaf van het Min. van Economische Zaken, dat vóór 1 April 1938 3 boomen gerooid moeten worden, staande langs de Stoofstraat en Putjesdijk. Deze boomen zullen worden gerooid en verkocht. Een schrijven van het Alg. Armbestuur, dat M. K. Krijger en E. Noom zijn herbenoemd tot lid der Armencommissie en dat E. v. d. Slikke wederom voorzitter is. Een circulaire van den Min. van Sociale Zaken, dat de geldigheidsduur der werkloozensteunrege- ling is verlengd tot 2 Juli 1938. Een schrijven van den Min. van Soc. Zaken(, dat de gemeente f 64.50 ontvangt we gens eerste verdeeling van de collecte van het kleeding-, schoeisel- en dekking- fonds, Een aanvraag van de bij'z. school om f 110 voor de verandering van de inrichting van het schoolplein wordt toe gestaan. Een schrijven van den Min. van Soc Zaken d.d. 29 Nov., dat de brand- stoffentoeslag wordt verlengd tot 16 April 1938 en hoogstens mag bedragen f 1.30 en f 0.65 aan kamerbewoners. Deze stukken worden, voor zoover Zij1 geen uitvoering eisehen, voor kennisge ving aangenomen. Besloten wordt voor 3 kinderen van A. Lindhout in de Wei- hoek, vergoeding toe te kennen als be doeld in art. 13 der L.O.-wet. Besloten wordt de financieelé gevolgen te aan vaarden voor het tewerk stellen vani werkloozen bij het waterschap St.-Maar- fensdijk en van het egaliseeren van een perceel grasland onder Poortvliet, nl. 80 pet. vergoeding door Rijk en Gemeente van de som der arbeidsloonen enz., ter wijl het loon zal bedragen 0.22 per uur bij flink werken. Alleen werklooze hoofden van gezinnen, kostwinners, één uit een gezin, mogen worden te werk gesteld. Daarop wordt, naar aanleiding van een circulaire van den Comm. der Koningin, m.a.st. vastgesteld een nieuwe verorde- j ning van de gemeente-veldwachters. De heer Krijger vraagt de nieuwe verorde ning later nog eens onder de oogen te mogen zien. Naar aanleiding van een cir culaire van de N.V. Bank voor NederL Gemeenten, wordt, in verband met de algemeene renteverlaging, een nieuwe de posito-overeenkomst gesloten met deze Bank. Vervolgens wordt m.a.st. vastge steld een afzonderlijke verordening op de heffing van vergoeding voor het ver strekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister. Daarna wordt door B. en W. voor gesteld voor 2 jaren ontheffing te vra gen van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. De heer Boogaart vraagt dat voorstel niet te doen, maar het onderwijs in te voeren. Weth. van Ast is het eens met Ds. Kersten, die vroeger bij het onder- wijs is geweest en zegt dat er wel an- j dere nooden van de jeugd zijn. Hij ziet het ontbreken van de lichamelijke oefe- Sdhwarzer van 4tet Detective Bureau, naaf f mij vragen. Wilt u mij dan onmiddellijk waarschuwen?" „Zeer goed, barones; wij zullen er voor zorgen, dat alles prompt wordt uitge- j voerdj" De chef de reception vergezelt j Johanna naar de lift, waiar hij de deur voor haar opent. Op haar kamer lost ze drie tabletten j van een slaapmiddel op in een glas wijn, dat zij dorstig leeg drinkt. Dan begeeft zij zich te bedI Oververmoeidheid, de réactie van al te overspannen zenuwen in vereeniging met de sterke narcotium, doen haar spoe dig inslapenf Ook Sylvester Vonberg, die eerst laat in den avond in Iglerhof terugkeert, vindt dezen nacht de slaap. De zware, doffe slaap na sterk alcoholgebruik. Geheel anders staat het met Sophie von Geitier, die telkens uit een lichten slui mer ontwaakt, om dan verschrikt naar de klok te kijken. De vrees zich te zullen verslapen doet in niet geringe mate af- breuk aan haar nachtrust, die gewoon lijk toch niets te wensc'hen overlaat. I Om 8 uür staat ziji op en begint zij toilet te maken, waarbij' de gepakte kof- j fers haar danig in den weg staan. Zij vindt niets, haalt alles overhoop en belt tenslotte wanhopig om het kamermeisje. Om| 9 |uur zit zij in de ontbijtzaal, waar zij nerveus naar Szartossy. uitkijkt. Ein- delijk vijf volle minuten later ning niet als een tekort in de ontwik keling van de jeugd. De heer Boogaart wijst op personen met ziekelijke afwijking De heer Niemantsverdriet zegt, dat het onderwijs nuttig is en niet zoo duur. Weth. van Ast merkt op dat ds. Kersten nog niet zoolang uit het onderwijs is. Met 4 tegen 3 stemmen, die der hoeren Boogaart, Niemantsverdriet en de Graaff wordt besloten vrijstelling te vragen van Ged. Staten to|t 1 Jan. 1940. Daarna wordt tot een geheime vergadering overgegaan. In openbare vergadering wordt m.a.st. de heer P. J. Heijboer benoemd tot ge meente-opzichter voor den tijld van één jaar. De instructie voor den gemeente opzichter wordt in verband daarmede gewijzigd. Bij de rondvraag wijst dhr. Niemantsverdriet op de slechte straat verlichting te Strijienham. De voorz. wijst op de kosten. De heer Boogaart vraagt of er al iets gehoord is van de teelU van zilveruien? De voorz. zegt van neen omdat er nog geen aanvragen zijn inge komen. De heer Boogaart wijst op de wénschelijkheid van een avondschool. De voorz. h egt, dat er geen leerlingen zijn en na nieuwjaar gaan ze weg. De heer Boogaart stelt voor met de blijde ge beurtenis in het vorstelijk huis 35 cent aan ieder schoolkind te geven en aan de armen. Dit wordt goedgevonden. De voorzitter sluit daarna de vergadering. Gemeenteraad te Zierikzee Dinsdag 4 Januari Voorzitter de burgemeester, Jhr. Mr. J. Schuurbeque Boeije. Alle leden pnesent. Onmiddellijk na de opening houdt de voorzitter de gebruikelijke Nieuwjaars rede, welke in extenso in ons nummer van Dinsdag werd opgenomen en door wethouder W. den Boer beantwoord wprd Deze dankt namens den Raad voor de goede woorden, gesproken tot de leden voor het komend jaar en wenseht den voorzitter en diens gezin in 1938 het beste toe. Aan de zaken die de voor zitter naar voren bracht, heeft de raad zijin medewerking verleend. In dit ver band wenseht spr. er op te wijzen, dat den laatsten tijd meer saamhoorigheid aan den dag komt en meer waardeering. Spr. hoopt dat men nog in dezen tijd zal mogen komen tot betere financieels toestanden in deze gemeente. Ook den secretaris, die een groot deel van de werkzaamheden op zich nam, als- imiede hot overige personeel in gemeen tedienst, dat in getrouwheid en arbeid zaamheid de haar opgedragen taak ver richtte wenseht hij God's besten zegen toe. Na deze plechtige opening vindt de beëediging plaats van den heer Ever- wijn, benoemd tot tijdelijk gemeente-ont vanger. Dan wordt impt het agendum begonnen. Verschillende ingekomen stukken passee- ren den hamer. Een adres van dh'r<. J. Indenbosch gaat ter verdere afdoening terug naar B. en W. Verschillende reke ningen over 1936, worden, na guinstig advies der diverse oommijssiën, zooa|ls reeds vermeld', goedgekeurd. Hoe moeten de grachten schoon Bij punt 9 vragen B. en W. den raad 'machtiging o,m bij het ingenieursbureau Mi.A.B'.E.G. te Utrecht advies in te win nen omtrent de meest doelmatige en af doende wég voor het schoonmaken van de riolen en het afvoeren vian water en vuil. De heer Groenendijk zou graag zien dat eerst een opgave van kosten werd overgelegd voor h et rapport inkomt, hoe wel ook hij teChnigCh advies noodzakelijk acht. De heer Gerritsen vraagt of er een beslissing van den raad is, dat daar iets aan gedaan 'moet worden? De voorzitter antwoordt, dat dit voor stel voorspruit uit de gediaehtenwiisselmg over de opening1 van den sluis in den Westhavendijk. B. en W. zouden daar voor technisch voorgelicht wensehen te worden. Wethouder den Boer geeft hier op npig nadere aanvulling over deze materie, omdat er verschillende gedach ten over 'de oplossing dezer kwestie zijn in 't college. treedt deze de zaal binnen, waar hij aan haar tafeltje plaats neemt. Onmiddellijk voelt de oude dame zich meer op haar gemak en zij is nu tenminste in staat de afscheidscerele te leiden, welke ge vormd wordt door de verschillende ho telgasten, die haar nog eenmaal de hand komen drukken. Het slaat 10 uur, als Szartossy. de barones in den auto helpt, die hen naar Innsbruck zal brengen. En juist van dat moment is Sylvester Vonberg, die zoo juist is opgestaan en doelloos naar bui ten staart, getuige. Hij' ziet ook, hoe dr. Falk, miss Spencer en de directeur van het hotel de vertrekkenden nawuiven en zijn eerste gedachte is naar beneden te snellen ien te vragen naar de reden: van dit plotselinge vertrek, hen zoo noo- dig tegen te houden... Een blik in den spiegel echter herinnert hem eraan, dat hij' zich eerst behoorlijk zal moeten klee- den. Haastig en gejaagd voldoet hij aan dezen eisch.... Van den portier verneemt hij', dat Ba rones von Geitier inderdaad is vertrok ken. Zij! neemt om 11 uur den trein van Innsbrudk. „Naar Weenen?" vraag') Vonberg. „Wel neen, dat is toch de Rome-ex pres!" „En meneer Szartossy? Reijst die imiet denzellfden trein?" „Neen, die blijft nog hier. Hij brengt de barones naar het station." In de MABEG nu het eenigste lichaam dat het weet, vraagt de -heer Gerritsen, waarop de voorzitter antwoordt, dat het waterstaat technisch goede adviezen geeft. De heer Gerritsen beveelt den heer A. H. W. v. d. Vegt, oud-ingenieur van Schouwen aan. De heer Enzlin vreest dat zoo'n rapport veel geld zal kosten, wanneer het ter tafel komt. Hij' zou veel liever een plaatselijk deskundige vra gen, waarmede men voordeeliger zal uit komen. Spr. zal tegen stemmen. Het voorstel wordt aangehouden, omdat men vermoedt dat er nog schrifturen van de MABEG op de secretarie zijn, waarin ta rieven zijn vermeld. Wijziging heffing leges Bij het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van leges, spe ciaal de caféhouders betreffend, merkt mir. du Croo op, dat deze tak wel Zwaar, vergeleken bij andere bedrijven, belast is. B. en W. stellen voor het bedrag voor de leges voor Zaterdagavond vergunnin gen te handhaven en die voor de overige dagen met f 0.50 teverminderen. Dat geeft een tegemoetkoming van f 30. Wanneer men iets doen wil dan zou spreker wil len voorstellen ook de Zaterdagavond vergunningen te verlagen en die ook op f 0.50 brengen. Dit kan tot gevolg hebben, dat andere café's ook vergunnin gen voor dien avond gaan vragen, zoo dat het per saldo voor de gemeente nog voordeeliger wordt. De heer Gurrilsen herinnert aan de in dertijd gemaakte afspraak, dat id'e over uren voor de politie .moeten betaald wor den- Em toen is gezocht maar inkomsten, daairvoior, die overuren werden gemaakt door het langer openblijven vam café's, Deze opvatting lijkt spr. nu miimder aan lokkelijk en hij. voelt veel voor de rede neering van imr. du Croo. De heer van der Wolf steunt het véolr- stel. Zaterdagavond: is de eenige avond' dat er in de café's nog iets te doen is. In stemming gebracht Woirdt het voorstel du Croo, legesheffing voor alle avonden van 50 cent, aamgenomiem met 9—4 stemt •men, die van de heeren. W. den Boer, Groenendijk, vam Duin ien bij1 de Vaate. Parkeeren op de Schuithaven blijft vei boden Bi. en W. staan afwijzend tegenover het voorstel van de bewoners van de Schuit- haven o'mi het parkeerverbod aldaar op te heffen. f I I t I De Jieer v. d. Wolf vindt het jammer dat Bi. en W. niet tegemoet komen aan het verzoek. De motiveering van Bi. en W. dat reke ning miloet gehouden worden met den pachter van het Havenplein, kaïn spr. niet onderschrijven. De mensdien gaan niet naar Bet Havenplein, maar zetten hup wagens i n de Nobelstraat, waar men opstoppingen veroorzaakt. De heer A den Boer méént, dat men de mooiste gelegenheid voor parkeeren verbiedt. Op de Schuithaven staat alles uit den weg. De heer Gerritsen gelooft dat Bi. en W. deze zaak juist inzien. Het Havenplein is .als parkeerterrein verpacht. Daar moet geparkeerd worden. In het loopende paohtconlract kan mén geen wijziging gaan brengen. Men is mtoreel verplicht te wachten wat gebeuren zal wanneer de pacht uit is. De heer v\ d. Wolf zou het voorstel willen aanhouden en eens 'mét den pach ter praten. Weth. Catshoek verdedigt de houding, die B. en W. innamen»bij dit voorstel. Wanneer men de Schuithaven als par keerterrein vrij1 geeft, dan bestaat de mogelijkheid, dat het daar tjokvol komt te staan met auto's, wat stagnatie op zal leveren. Vele automobilisten maken bezwaar tegen het eene dubbeltje, dat men verschuldigd is voor parkeeren op het Havenplein, hoewel men elders aan een oppasser evengoed een fooitje geeft. Na deze discussie wordt het voorstel om afwijzend te beschikken, aangenomen, met aanteekening dat de heeren v. d. Wolf en A. den Boer hebben tegengestemd. Daei volgen de herbenoemingen etn be noemingen in verschillende Corporaties, en raadscommissies, Iwélke reedis ver- Dies blijft Sylvester Vonberg niet veel anders over dan post te vatten in de hall om den Hongaar bij diens terug keer onmiddellijk te kunnen interpellee- ren. Daarbiij is zijn denkvermogen vol komen uj|gesehakeld en zoo bemerkt hij niet, dat uren voorbij gaan. Het ontgaat hem, dat het middag wordt en de hotel gasten zich naar (?e eetzaal 'begeven en evenmin bemerkt hij, dat zij na tafel de hall weer passeeren. Hij hoort niets van hun lachen en praten en hun haastige schreden, hij ziet niet, dat de schemer valt en de avond komt. Sylvéster Von berg wacht op Stefan Szartossy. Hij wacht.... wacht.... en niets dan dat De bagage van barones Geitier is ver zorgd. In een eerste klas coupé heeft Szartossy voor de oude dame een plaats aan het raam geserveerd. Nu overhandigt hij haar nog een stapel kranten en tijd schriften, bonbons en fruit. „Hartelijk dank, beste Szartossy.... U 'krijgt direct een kaart van me uit Triëst... en uit Cairo schrijf ik dan uitvoerig-... en in Weenen komt u ons toch opzoe ken, ja?" „Als u het permitteert, zal ik graag aan uw uitnoodiging gevolg geven". „Hoe lang blijft u dan eigenlijk nog in Igls?" „Voorloopig nog.... nog.... in ieder gie- 'mleld zijn. Voor overgegaan 'werd tjqt be noeming van de leden der commissie voloir de gasfabriek en straatverlichting, stelde de voorzittej' aan de orde vioorziening in de vacature van gemeente-geneesheer, be last met de armeeipraotijk, ontstaan door het overlijden van dr. J. v. d. Kwast. B. en W. bevelen voor deze functie aan; de heer C- J. M, Boogerd en C. M. van Hoorn, beiden arts alhier: Voor tot stemming werd overgegaan -verlaat dr. Boogerd de vergadering, o'm' na de be slissing terug te keeren en van den voorzitter te hooren dat hij met ingang van 5 Januari mét algemeene stemmen lot de bedoelde functie was gekozen. Afscheid Dr. Boogerd De burgemeester sprak hem als volgt toe: Zeer geachte Dr. Boogerd! In de eerste plaats wil ik U geluk- wenschen met de beslissing, welke de Raad zooeven genomen heeft en met het vertrouwen dat daaruit jegens U volgt Zoo,ah j^ele dingen een vóór hebben hebben zij ook een tegen. En dat laatste is wel het feit, dat wij U tengevolge van deze beslisising als raadslid zullen ko men te missen. Ik betreur dit zeer, omidat ik U had leeren waardeeren als een 'ménsoh met helder en kalm oerdeel, wiens eritiek opbouwend van aard was. Buj vele gelegenheden hebben zoowel het College van B. en W., als de Voorzitter vajni den Raad en Gaseommissie steun van U ontvangen. Ik ben U hiervoor zeer erkentelijk. Er mag bij mij misschien een tikje eigenblang hebben voorgezeten, toen ik U op mijn kamer schuchter in overweging gaf, lid van den Raad te blijven. Ik hoop echter niet, dat U mij dit kwalijk nee'm't, maar daarin veeleer wilt zien een waardeering van Uw per soon. Zierikzee is klein en we verliezen el kander niet uit het oog. Gaarne zal mijn kamér voor U openstaan, wanneer ik U te eeniger tijd met raad en daad ter zijde kan staan. Dr. Boogerd dankt den raad voor zijn benoeming met algemeene stemmen en den burgemeester voor de vriendelijke woorden tot hem gericht, wat hij buiten gewoon op prijs stelt. Nog miaar twee jaar geleden kwami hij in den raad als jongste lid van het ooilege. maar Liïj had niet kunnen denken zoo spoedig het jongste oud-lid te zullen zijn. Dit afscheid gaat hem dan ook eenigs- zins aan het hart, maar men heeft te kie zen ip het leven. Gedurende de twee jaar, dat spr. lid van den raad was, heeft hij opvattingen kunnen verkondigen die nog al eens uiteenliepen met ar der end maar ze geschieden in vriendschappelijk overleg. De overweging, die den door slag gaf voor de geno'm'en beslissing is niet optimistisch. Spr. ziet geen moge lijkheid omi thans als raadslid iets te doen voor de gemeente, daar de raai als zoodanig een zuiver representief or gaan is geworden. Dat mac-htelooze ge voel heeft spr. er toe igebraCht deze beslissing te nemlen. „Moge onder Uw krachtige leiding, meneer de voorzitter" aldus besloot dr. Boogerd zijn dank woord „Zierikzee een toekomfst tege moet gaan beter dan op dit oogenbilik". Mr. du Croo sprak namens de fractie van don Vrijheidsbond het scheidende raadslid toe. Deze heeft zich in de twee jaren van zijn lidmlaatsChap doen ken nen als een buitengewoon goed raadslid,* die met rustigen betoogtrant zijn heele persoon gaf voor de zaken, de gemeente betreffend. Hij zal in dit college noode worden gemist en spr. dankt hem hier voor hetgeen hij deed in het belang van Zierikzee. De benoeming van een lid in de com missie voor de werkverschaffing, gaf eenige strubbeling, wat tot aanhouding van dit agendapunt leidde. De heer Sü'iipper memoreert hoe in de gecombineerde vergadering van de be stuurdersbonden afgesproken was, dat men er niet toe over zou gaan deel uit te miaken van Vergaderingen die 's avonds zouden worden gehouden. Nu wil de heer val tot,... dat wil zeggen". Szartossy wordt rood en is 2ichtbaar verlegen. Maar de barones bemerkt niets en bab belt opgewerkt door: Hopen,lijk krijgt u gauw een nieuwen bridge partner voor mij.... Ach ja, /mét dien Falk te spelen, is heusch niet zoo eenvoudig. Dat ficiteeren van dien ouden skaatbroeder moet men gewend zijn?.... Enfin, doet u hem vooral nog de harte lijke groeten van me en ook aan miss Spencer.... Ach weest u zoo lief en kijkt u eens in mijn ka-mier en in die van Ham- nerl, of we In de haast toch nog niet wat vergeten hebben.... Ja en voor de post zorgt u toch ook, hè dat die ons wordt nagestuurd. Op dat hotelpersoneel kun je je nu eenmaal niet verlaten....i' Szartossy werpt een tsteelschen blik op de stationsklok. Gelukkig nog maar 3 minuten. In dien korten tijd zullen de barones wel hiet al te veel eervolle opdrachten meer te tinnen schieten. Maar daar hoort hij haar alweer roepen: „M'n hemel, dat ihad ik toch bijna ver geten.... Wat een ge,Iuk, dat ik er nog aan denk'.....!" Haastig buigt zij zich uit 'het coupé raampje om- den onmiddellijk naderbij tredenden Szartossy bij de revens van zijn jas te pakken: (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1938 | | pagina 2