SMAAKVOL.... VOGELAAR ABDIJSIROOP Waarom hoest Ge zoo? AKKER's verstèrkte 1 DE 'OUDEN BRUG MARSEPEIN ARTIKELEN Uit Stad en Provincie Neem toch de nieuwe verstèrkte Abdysiroop, het middel dat op byna wonderbaariyice wijze Uw hoest bedwingt. Akker's Abdij siroop werkt snel en krachtig by hoesten, bij kou op de luchtpijpen, bij beginnende en chronische bronchitis en helpt heeriyk by borstbenauwdheid en asthma-aanvallen. Do uitsluitend van plantaardigen aard zijnde werkzame bestanddeelen uit oude geneoskruiden welke Abdijsiroop een wereld-vermaardheid heb ben bezorgd, werden ln de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop nog uitgebreid door de toevoeging van de hoest-bedwlngende stof „codeïne", die moet beschouwd worden als het krachtigste mid del ter verdrijving van den hoest en van slijm. De plantaardige extracten, in Abdijsiroop ver werkt,. werken als balsem op de ontstoken slijm vliezen van Uw borst en keel, die daardoor worden geheeld en versterkt. Om zijn gelukkige samen stelling noemt men terecht de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop.."s Werelds béste Hoest-siroop". Flacon 91 ét., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. KORTE BERICHTEN Een v I i ie g t u i g van den ^eregelden dienst WarschauPaLestina wordt tu|s- schen Salonik.i en Boekarest vermist. Eergisteren uit Lydda (Pal.) vertrokken, arriveerde het gisteravond te Athene, ver volgens te Salonika, van waar het des 'morgens vertrok!. Er is sedertdien nietg meer van het toestel vernomen. Men ver moedt, dat het in een weinig bewoonde streek! van Bulgarije een noodlanding heeft uitgevoerd. De bemanning bestaat uit drie leden, terwijl er dcrie passagiers1 aan boord zijn. Bij Petrinja (Zuid Slavië) zijn 60 boeren gearresteerd in verband met het lynchen v.an een zekeren Mehmed Bis- vitch. Deze had een jongetje met een mes gestokien. Op de kreten van het Jongetje kwamen boeren toeloiopen; de aanrander trachtte te ontkomen .en zich te verbergen. Hij werd echter ontdekt en doodgeslagen. Naar Aneta uit Batavia meldt, is de violist Bronislaw Huberman, die in Nederlandsch-Indië licht gewond werd bij1 de ramp met de „Specht" en daar bij ook een longontsteking had opgeloo- pen, thans met de „Christiaan Huygens" naar Europa vertrokken. Huberman zal te Genua debarkeeren en vandaar door reizen naar Milaan, waar hij zich onder behandeling zal stellen van een genees heer, met wien hij bevriend is. Vervol gens zal hij naar Weenen gaan. DE ONDERVINDING LEÊRT MU DIT RADION - Wil IS NATUURBIEEK-WIT.' FEUILLETON 3 ROMAN VAN HANNO PLESSEN „Goed zoo, heel goed...." prijst Delmer. „Nu kan mevrouw komen!" constateert Anton tevreden. Zij zullen echter beiden nog wat ge duld moeten hebben, want ook Therese heeft op haar manier met de bijzondere beteekenis van dezen dag rekening ge houden, waardoor het ontbijt in de „Lam taarn" bedenkelijk wordt gerekt. De groo- te tulband, waaraan zij al haar zorg en talent heeft besteed, is werkelijk uit stekend geslaagd. Bella, wiens ruime ervaring en diepe levenswijsheid elke verbazing reeds bij voorbaat uitsluiten, staart dit wonder werk van bakkunst met scheef gebogen kop in oprechte bewondering aan. Ja, zij vergeet in dit bijzondere oogenblik) zoowaar ten eenenmale haar goede op voeding, haar inderdaad voorbeeldige zelf- beheersching en snuift met van gulzig heid trillende neusvleugel® de zoete gem? van het gebak op. De voorname dog van EN VOL SMAAK, ZIJN ONZE Luxe Bakkerij KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Vrijdag 26 N|0iv, 8 Bruslsefl Vlaamis; 9.20 Luxemburg; 11.05 London Regional 12.50 Brussel Vlaams; 2.05 London Reg.; 5.20 Droitwich; 6.20 Diversen: 6.30 Keu len; 7.50 Brussel Vlaams; 8.10 Praag; 9.15 London Regional; 10.20 Brusjsel VI.; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 26 November HILVERSUM! I 1875 M. Algemeen pro gramma, verzorgd door de KRO. 8—9.15 en 10 gramJ.; 11.30 godsdienstig halfuur; 12 berichten; 12.15 KRO-orkest; 2 orgel concert; 3.05 KRO-kamerorkest; 4 gram.; 4.15 KRO-mieliodlsten; 6 land- en tuin bon wpraatje; 6.20 vervolg concert; 7 be richten; 7.15 ,!het vraagstuk der oudere werklozen"; 7.35 bedrijfsrepo/rtage; 8 be richten ANP; 8.15 gram'.; 8.20 Ih-et Utrechts Stedelijk orkest; (9.3510 declamatie en gram:.); 10.55 berichten ANP; 11,05—12 gram;. HILVERSUM II 301 M. 8 VARA, 10 VPRO, 10.20 VARA, 12 AVRO, 4 VARA, 7.30 VPRO, 9 VARA, 10.40 VPRO, 11 VARA. 8 gram'.; 10 morgenwijding; 10.20 declamatie; 10.40 gram.; 11.10 verivolg dechmatie; 11.30 gram.; 12 Kovaes Lajois; 12.35 Berlijns Philhanmionisch orkest; 1.05 Kovaes Lajos; 2 declamatie; 2.30 zang en orgelspel 3.15 AVRO-dansorkest 4 de Lucky Birds; 5 vioor de kinderen; 5.30 orgelspel; 6 optreden van amateurs; 6.35 radiojournaal; 6.55 gramJ.,; 7 „Jeugd in crisistijd"; 7.35 „lezen in den Bijbel"; 8 sopraan en piano; 8.30 literaire cau serie; 9 raidiotonéel «met muziek; 10 „Fan tasia"; 10.30 berichten ANP; 10.40 avomd- vvij ding; H zang en gram;.; 11.30 jazz muziek (gr.pl.)11.55—1|2 gra-m. De „Compagnie Air-France-Tramsat- lantique" bereidt den bouw voor van een groote vliegboot, type Latecoère 631, welke bestemd is voor passagiersvervoer over het noordelijke gedeelte van den Atlantischen Oceaan. Het toestel zal zes motoren van in totaal 9000 P.K. hebben en 60 ton wegen. Het zal 50 tot 60 per sonen kunnen vervoeren. Men verwacht, dat de bouw in 1940 voltooid zal zijn, Lewis, de Amerikaansche arbeiders leider, heeft opnieuw de Fordmaatschap pij den oorlog verklaard. De leiders van zijn bond verklaren dat Ford de ledeni van den bond achteruitzet. Het is op de terreinen voor de fabrieken tot in cidenten gekomen toen een 1200 stakers en leden van andere vakvereenigingen die met de stakers sympathiseeren stee- nen wierpen naar auto's, die werkwilligen aanvoerden. Dinsdag heeft in Darmstadt de be grafenis plaats gevonden van groother togin George von Hessen, zijn -echtgeno|0|te hertogin Cecilie, hun twee kinderen, de prinsen Ludwig en Alexander en de'moe der van den groothertog, douarière groot- togin von Hessen, die Woensdag jl. hun leven hebben verloren bij het vlieg ongeluk in de nabijheid van Ostencle. eerste rangs afstamming snuift en snuf felt thans even ordinair als de eerste de beste straathond. En Renate lacht. Tevreden en opgewekt klinkt dit melodieus lachen van het ten gere vrouwtje, aan welks donker Madon na-kapsel een paar vroeg-grijze haren een zeldzaam pikante noot verleenen. „Dat is werkelijk een verrassing, The rese. Ik dank je wel, hoor!,, Hartelijk steekt zij het van blijdschap stralende meisje de hand toe. Dan doet zij het feestelijke ontbijt de noodige eer aan, terwijl de hond zich behaaglijk uitstrekt aan haar voeten op het donkerroode kar pet. Na het ontbijt verwisselt Renate haar witte wollen huisjapon tegen een donker blauw sportcostuum, bindt haar skies on der en glijdt naar het dal. Zij neemt' de helling in groote bogen en trekt het eerste spoor in de frissche poedersneeuw}, die daarbij licht opstuift. Bij de Pramon- stratenserabdij beëindigt zij, de prikkelen de winterlucht diep inademend, haar snel len tocht. Hier gaat het landschap ge leidelijk over in de, door het stadsbestuur aangelegde parken en plantsoenen. In Innsbrück zelf is de sneeuw niet meer wit en wel allerminst in de stra ten, waar skie-, slede-, wagen- en voet sporen door elkaar loopen. Ook de lucht is er niet meer zoo zuiver als op de helling, want tusschen de rookende schoor- Kring Tholen en St.-Philipsland der Z.L.M. Bestrijding t.b.c. bij het vee In het vervolg zijner lezing noemde dr. Stehouwer de bestrijding dezer ziekte een onmisbare factor voor het bedrijf van den veehouder, niet alleen voor de bron der besmetting voor dier enmensch of vermindering der verkoopwaarde, doch ook, en dit mag men wel bizonder in aanmerking nemen, voor onze export naar het buitenland, welke 'altijd een zeer goeden naam heeft gehad en waar men absoluut geen vee accepteert, dat niet volkomen vrije is van t.b.c. Niet in het minst is een goede bestrijding dringend noodig voor den. export van zuivelproy ducten, daar men in de eerste plaats in het buitenland terdege let, of deze afkomstig is van een veestapel, die ge zond is. Men moet ook het gevaar voo? den mensch door besmetting van het dier niet onderschatten, daar de medici in den laatsten tijd meermalen zulks heb ben geconstateerd. Volgens het zooge naamde systeem-Po-els, werden de dieren met open t.b.c. vroeger dir.ect afgeslacht!. Zoo werden van 1905—19i0 totaal 270ÖÖ dieren met open t.b.c. afgemaakt, doch dit systeem bleek niet voldoende, daar de andere gevallen toen werden verwaar loosd. In 1918 is het Friesland geweest, die door middel van zijn organisatiesi de bestrijding intensief aanpakte, door ialle reactie-d Leren een certificaat van gezond-zijn te onthouden. Evenwel zag men toen, dat deze dieren naar andere provinciën werden gespuid, zoodat ook daar spoedig door de organisaties een goede bestrijding werd aangeraden en toegepast. Verstape! dient ieder jaar onderzocht Een belang is het voor den veestapel en een oieconomisch belang v-oloir den ho ui- der, dat men elk jaar zijn vee door een veearts laat onderzoeken door tuber- culineering. De kern blijft echter, consta teering van de open t.b.c. Niet noodig1 is het echter, alle vee dat reageert di rect op te ruimen. Het kan gebeuren, dat hieronder goede productiedieren zijn, zoodat men het liever ©enigen tijd houdt, doch urgent is het de open gevallen! direct te doen afslachten en de minden- gevaarlijke met verloop van niet te lan gen duur, op te ruimen. Een goede be strijding vormt ook, het jonge opfokvea geen melk te geven van t.b.q.-dieren en geen fabrieksmelk te geven, tenzij die is gepasteuriseerd, terwijl het noodzake lijk is de reactie-dieren afzonderlijk te plaatsen. Aan te bevelen is ook een goede stalhygiène,. goed licht en lucht en afdoende huidverzorging, zoodat de huid geen mestvaalt lijkt. Bij aankoop) kijke men goed uit en laat het die/ eerst tuberculineeren. Geen absolute me dewerking en van veehouder en van vee arts loopt uit ,op groloite schade voo|r den veestapel. Door het afslachten van veel wrak vee, indertijd door de Vee- Centrale, is goed werk verricht. Dit heeft medegewerkt tot bevordering der t.b.a|.- bestrijding in den lande. Sluit aan bij de prov. organisatie Op de begrooting voor 1939 is een bë- di-ag van één millioen gulden uitgetrok ken voor t.b.c.-bestrijding. Nu zal het van de deenemers aan de bestrijding in deze Provincie zelf afhangen, welk be drag Zeeland hiervan ten goede zal ko men. Indien men hier niet medewerkt aan deze saneering, zal men weer ini Zeeland achter het net visschen en gaat men in de andere Provincies strijken met de regeeringssubsidie. Daarom is het zaak voor ieder veehouder, ook van den kring Tholen en St.-Philipsland aan te sluiten bij de Centrale der Prov. Organisatie tot bestrijding der t.b.c. De kosten voor tu fa erculineering zijn zeer laag, daar de heeren veeartsen in deze Provincie heb ben besloten die inspuitingen enz. te doen tegen een vergoeding van 75 ct. per. rund per jaar, hierbij komt 10 cent per rund voor administratie enz., terwijl het Rijk hierin 40 cent per rund ten goede komt, zoodat de kosten per rund perl jaar slechts worden het geringe bedrag van 40 cent per jaar. Dat de bestrijding reeds goede resul taten heeft afgeworpen bewijst de sta tistiek der melkfabriek te Wcuw. Op een veestapel van 25044 stuks en 145 bedrijven zijn Imlomenteel 93 bedrijven waar geen t.b.c. voorkomt. Spr. hield tio.t slot een warm pleidooi aan te sluiten bij dezo nuttige instel ling, daar dit niet alleen een lamds-: d|och tevens een groot eigenbelang vormt vioor iederen veehouder. Na een woord van dank aan spr. docr den voorzitter en een opwekking zich op te geven bij den secretaris als lid, werd hierna deze belangrijke vergade ring gesloten. GEMEENTERAAD TE ST.-PHILIPSLAND Benoeming controleur steunver lening en vaststelling zijner bezoldiging Op 22 Nov. jl. k:wami de raad in voltal lige zitting bijeen. Voorzitter de Burge meester. AUsi eerste punt der agenda volgt mededeeling, dat dhr. N. van Westen een object aanbiedt voor werkverschaffing nl. demipen van oen gedeelte watergang. Ver schillende leden vragen hierover inlich tingen. Ged, Staten vragen of er tegen ver zetten der kermis te Neuzen geen het- denkingen zijn. Biezwaren worden niet ge. imiaakt. Alsnu kolm't een voorstel van Bi. en W. oimi t.z.t. aan Ged. Staten goedkeuring te vragen tot het instand blijven houden der openbare lagere school II in den A.J.-P o 1 d e r, zulks in verband tmlet de wet van 22 Mei 1937, tot wijzi ging de L.O.-wet. Met algemieene stem- imien wordt dit goedgekeurd. Een in de vorige vergadering aange houden verzoek van B-. Bossiers, om: ont slag als controleur der teunver- Ie en in g komt nu ter tafel. Met aljger- imieene stemmen wordt het ontslag ver leend (met ingang vain 1 pee. 1937. Daarna gaat imien over in geheime zitting. Na heropening kiomit aan de orde vast stelling beljooniing controleur. B'. en W. stellen voor orni de belpioining te bepalen top f10 per week, zulks in overleg, met het Dep. van Sociale Zaken. Dit bedrag is wel hiooger dan voorheen, ernaar er imloet ook veel meer voioir worden 'ge presteerd. Het oude bedrag was f 175 per jaar. Dhr. de Ruijter: U noemde het loon per week? Kan het ook niet per maand betaald worden? Dit gebeurt ook in andere, hem bekende gemeenten. De voorzitter: Van het Departement heeft men in overweging gegeven per week, vandaar het voorstel. Per maand betalen levert moeilijkheden. Moet er één week in een imiaand worden gecontroleerd, dan is men verplicht die heele maand te betalen. Dat komt nadeelig uit. Ale er maar enkele werkloozen zijn behoeft de controleur zelfs geen dienst te ver. richten, dan geschiedt het vanwege de secretarie. Dhr. de Ruijter noemt een voorbeeld, waarop de voorzitter een tegenvoiorbeeld geeft, waaruit blijkt, dat betalen per week beter is, hetgeen dhr. de Ruijter ook moet toegeven. Laatstgenoemde stelt voor f 8 per week te betalen. Hij vindt het wat veel en zet uiteen waarolm. Dhr. A. M. v. Dijke zegt, dat B. en W|. gekomen zijn met een voorstel van f10, omdat de administratieve werkzaamhe den lang niet meevallen. Hij' vraagt of het nu niet mlogelijk is, om aan B-. en W. oiver te laten, te handelen naar omstandig heden. Als het blijkt, dat het minder wordt met het werk, dan kan het loon ook dalen. Dhr. de Ruijter, alsmede idh|r. v. Nieuwenhuijze, gaan hiermede aceoord. Andere leden geven eveneens blijken van goedkeuring. Dhr. C. J. v. Dijke: Waar blijft echter de grens? Dhr. v. Nieuwenhuijzen: Het kan be oordeeld worden naar het aantal werk loozen. We gaan iets vaslsitelllen in het duister. Het is moeilijk te voren te bq- Oiordeelen hoe het gaan zal. steenen heerscht hier een zeer druk ver keer van allerlei vervoermiddelen. Voor bij is het met de stilte der berg-eenzaaml- heid. Het dringend bellen der trams, het loeien van auto-claxons en ander straat rumoer van de meest uiteenloopende soort zorgen voor de typische stedelijke atmos feer. De skies over den schouder, ver-i volgt Renate haar weg van de Maria Theresiastraat langs de galerij van de Herzog Friederichstraat om dan kwiek de zandsteenen trap van Eugen Delmer'si woning te bestijgen. Hartelijk als steeds is de begroeting tusschen den jurist en zijn „Zondags cliënt", zooals hij Renate schertsend pleegt te noemen. Spoedig zitten zij beiden te genover elkaar en langzaam schenkt Eugen j Delmer de goudgele wijn in de slanke j glazen. j „Prosit, mevrouw Lien! Op een verder j gelukkig leven in de Lantaarn en een pretJ tige vriendschap met den ouden Delmer"* Helder klinken de kelken tegen elkaarr Met een hartejjjken blik dankt Renate voor zijn goede wensdben. Er wiordt niet j veel gesproken; zij begrijpen elkaar zon. der bijzondere woorden. Het samenzijn is vervuld van diepen, weldoen den vrede; zijn betoovering gaat uit van de persoon lijkheid van de vrouw, niettegenstaande deze toch eigenlijk niet mooi kan worden, genoemd. Want onregelmatig zijn de trek. ken van het bleeke, smalle gelaat, sluik is het gladde, donkere haar ien onbedui dend is haar tengere gestalte. Maar uit haar groote, grijze oogen straalt de warmte van haar ziel... Vroolijk lachend verweert zij zich tegen haar gastheer al® deze ha-ar nogm(al!s een der schotel® aanreikt: „Nee, nee, dank iu! Ik ben hard op> weg (op (m'ij bij gelegen heid van den tweeden verjaardag van mijn intocht in de Lantaarn mijn maag te bederven, want reeds vóór deze rijkelijk voorziene disch heeft Therese mij een ontbijt voorgezet, dat allerminst in over eenstemming kon worden gebracht met financieel© draagkracht..." „Dan zullen we toch direct eens even nazien hoe het met onze financiën ge steld is", gaat Delmer bereidwillig op haar scherts» in. En daarmee is de over gang gevonden naar «een zakelijke bespre king tusschen cliënte en zaakwaarnemer, waarbij nochtans het vriendschappelijk karakter van het samenzijn niet wordt beïnvloed. Zij blijven in den erkier zitten. Anton ruimt de tafel af en Eugen Delmer spreidt daar allerlei papieren over uit, zooals afschriften van bankrekeningen, welke hij uit een lade van zijn schrijfbu reau beeft gehaald. „Wij hebben goed geboerd, mevrouw Lien -en kunnen met het resultaat alles zins tevreden zijn. Kijkt u een® hier; het onaangeroerde klonto bij de Kredit-an- stalt is nog vermeerderd met rente, de De voorzitter stelt voor dm' de eerste drie maanden n.l. Dec1. 1937 en Jan. en Februari 1938 f 10 te betalen per week. Daarna kan er over gesproken worden, hoe te handelen. Dan heeft -mien er ten minste eenige ervaring mee. Dhr. de Ruijter: Ik ga er volkomen mee aocoord. Ik trek mijn voorstel dan in De wethouders geven hun goedkeuring en met algemeene stemimen wordt het voorstel goedgekeurd. Daarop volgt benoeming van een Con troleur. Op de alphabettsehe aanbeveling staan de heeren A. W. Beurkens, W. Mol en L. Neele. Na stemming blijkt A. W|' Beurkens, met 4 stemmen te zijn be noemd. W. Mol kreeg 2 stemmen, L< Neele 1 stem. Van de rondvraag wo-rdt nog gebruik gemaakt door dhr. de Ruijter met als onderwerp -een slechte goot en de Win kelsluitingswet. Tot tevredenheid worden de vragen opgelost. Hierna sluiting. ZIERIKZEE. Woensdagmiddag is een bijeenkjo'mist in hotel de Burg te Middel burg de Provinciale Zeeuwscfae Commis sie tot propaganda voor de vrijwillige vaccinatie, als volgt samengesteld D-r. B. Vaandrager, arts te Domburg, voorzitter; J. Broekhuijsen, arts te Mid delburg, secretaris; J. G. B,untje®, Ge neeskundig Inspectuur der VolWsigezondj- heid te Nijmegen; dr. J. W. A. F. van Maren Bentz van den B-arg, arts te Mid delburg; C. J. M. Boogerd, arts te Zie- rikzee; J. Nieuwenhuijze, arts te Krui- ningen; H. C. Rozenmeijer, arts te IJzendijke. Ondanks het feit -dat de belang stelling van de zijde van het publiek niet heel groot viel te noemen waaraan het feit dat er dien avond veirscfaillerjdie andere zaken wairen di-e d-e aanldiacht vroegen wel niet vlree-mJd zal zijn geweest mag de Dinsdagavond in ide groote bovenzaal van het „Huis van Nassau" ge houden MEVO-avond toch over het alge meen als goed geslaagd beschouwd wor den. De geheele avond kenmerkte zich door gezelligheid en vlnoolijkheid waar aan vooral het optreden van den humo rist Toon v. d. Schelling, veel heeft bij gedragen. Deze oogstte met zijn diverse ten beste gegeven liedjes dan ook) groot succes. In het bijzonder sloegen in, zijn, door hem zelf vervaardigd, „MEVO-lied" en „Ik wou dat ik een dier was", terwijl ook) Dirk Witte's /cMensidh duirf te leven" bijzonder mooi tot zijn recht kwam. Jam mer dat enkelen der aanwezige jongelui tijdens zijn optreden nogal rumoerig wa ren. Laat men toch bedenken hoezeer men hiermede anderen hindert. Naast het optreden van den humorist dient -echter ook direct de „Germ-ania- band" te worden genoemd, die eveneens in .aanzienlijke mate tot het welslagen van den avond heeft bijgedragen, terwijl ook de heer C. Linders, die idie leiding) had bij verschillende polonaise®, genoemd dient te worden. MEVO kan met voldoening op haar eerste Feestavond terugzien, die e,r ho pelijk tevens wel aan zal hebben mede gewerkt dat haar aantal donateurs en donatrices zich in stijgende lijn gaat be wegen. ST.-ANNALAND. In de gehouden ver gadering van den dijkraajd van de water- keering van den- Calamiteuzen Suzanna- polder werd de rekening voor het idiensti- jaar 1936-1937 vastgesteld met f 4394,98 aan inkomsten en f7196,95 aan uitgaven. Het teklort ,ad. f2801,97 wordt gedekt (door Rijk en Provincie. Wegens het bereiken van de leeftijdsgrens (70 jaar), moet met ingang van 15 Dec. a.s., de heer A. van Luijk Anthz., zijn functie als bestuurs lid neerleggen. Ter voorziening in deze vacature is de volgende voordracht opi- waakt. 1. M. Moerland Mz'.2. A. Ber gers; 3. Ab:r. Scherp enisjsie. Besloten werd in het a.si. voorjaar een nieuwe steenglooiing aan te brengen aan den dijk in het verlengde van Ide haven bij het gebouw van het Centraal Bureau. hypotheek op uw woning is -doio|r d-en gunstigen v-erkoop van de Engelsche staatsaaindeelen -geheel afgelost en het bedrag voor huishoudelijke doeleinden is d-oor de betalingen van uw uitgever te Leipzig niet alleen gedekt, ntaar boven dien is er nog 'n saldo- van 10.000 shil ling, die ik op uw naam' bij: d-e Gemeente Spaarbank heb belegd... alstublief..." „Dank u, meneer Delmer. Ik ben u zeer erkentelijk. Het is werkelijk te veel zooals u voor me zorgt 1" „O, wat ik doe, is de moeite niet Waard. U bent nu eenmaal een flinke vrouw, die met haar pen veel geld weet te ver dienen. Ja, wie zou dat ooit gedacht hebben van de kleine Comtesse Ruyter..." „Dat waren toen heel andere tijdenj, Eugen Delmer..." Andere tijden", herhaalt hij langzaam. „Mooiere imisisichien, maar ookl mioieil ijker. Het ging op en neer in u, zoo zoowël als in miji, -er was een {streven en ver wachten, dat nu eens in vervulling ging, d-an weer in -een teleurstelling eindigde. Steeds -echter was alles in beweging, In ons en om onis heen. Da-t was de jeugd met al haar onrust en haar zeldzaime tegenstrijdigheden. Die is nu overwon nen; die symmetrie der rustige dagen van den ouderdom is bereikt..." (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2