KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Woensdag 24 Nov. 8 Brussel VI.; 9.20 Luxemburg; 11.05 Droitwich; 11.50 Keulen; 12.20 Brussel Vlaamlsi; 2.20 Lon don Regional; 3.20 Deutschlandsender;4.20 London Regional; 5.20 DroitwicJh; 6.20 Di versen; 6.30 Keulen; 7.50 Brussel Vit.; 8-10 Droitwic'h; 9.20 Brussel Viaamts; 10.30 Di versen; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Woensdag 24 November HILVERSUM I. 1875 M. NCRV-uitzen- dlng. 6.30—7 Onderwijsfonds v. id'. Scheep vaart 8 schriftlezing, meditatie, gew. muziek (gr.pl.); 8-30 graiml; 9.30 gelu k- wenschen; 9.45 gram.; 10.30 morgendienst; 11 gram.; 11.15 Enseimlble v. d. Horst; 12 berichten12.15 gram.; 12.30 vervolg doneert; 1.30 gram.; 2 alt en piano; 3 Christ, lectuur; 3.30 gram.; 3.45 Christ, liederenuurtje; 4.45 voor de jeugd; 6.45 gram.; 6 land- en tuinbouwpraatje; 6.30 Het Binnenaanvaringsreglemeat; 7 berich ten; 7.15 „De worsteling der zending"'; 7.45 gram1.; 8 berichten ANP» herhaling SOS-berichten8.10 „Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden"; 9.35 orgelconcert; (Van 10—10.05 berichten ANP); 10.45gym nastiekles; 11—12 gram., schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. VARA-uitzen- ding. 10—10.20 v.ml. VPRO'. 6.30—7 RVU. 7.308 VPRO 8 gram.; 9.30 „Onze keuken", causerie; 10 morgenwijding; 10.20 „Jeugd in crisistijd" (gr.pl.); 11.30 voor de werkiloozen; 12 gram1.; 12.30 VARAj- orkest en solist; 1.15—1.45 De Ramblers; 2 knipcursus; 2.30 voor de vroiuwi; 3 voioir de kinderen; 5.30 gram1.; 6 „De Lucky Birds"; 6.30 „Waar het om gaat. (Het inter nationale politieke tafereel"; 7 koorzang; 7.30 „God, Historie, Cultuiur"; 8 herhaling SOS-berichten; 8.03 berichten ANP, VARA Varia; 8.15 radio,tooneel9.30 C. Steijn's accordeon-orkest; 10 berichten ANP; 10.05 „Prince Igor" (gjr.pl.); 11 „Kan men de sexualiteit humaniseeren 11.20 ver volg opera; 11.50—12 gram. j Kring Tholen en St.-Philipsland der Z L.M. Vergadering te Tholen biji mlej. Hoek1, op Maandag 22 November. De voorzitter de heer Groenewege opent de vergadering en roept een bijzonder woord van welkom toe aan dr. Stehou- wer, veterinair inspecteur, welke een le zing zal houden over het actueele on-» derwerp: „T.b.c.-bestrijding bij den vee stapel", en aan de heeren dierenartsen Vermaas en Steendijk. Staande de ver gadering wordt op voorstel van het oé- stuur benoemd tot eere-lid de oud'-voorz., de heer A. Wisse. De voorzitter geeft hierna het woord aan dr. Steehouwer. T.b.c. bestrijding bij den veestapel Deze begint zijn inleiding met er op te wijzen, dat, waar wij nu middenin, een epidemie staan van mond- en klauwi- zeer, wij ook niet mogen vergeten de enorme schade die aangericht wordt door de tuberculose onder den veesta pel. Richt het mond- en klauwzeer groote schade aan, welke men bijna niet kant bestrijden, met de t.bld is dit anders1 gesteld, daar afdoende en een goede be strijding reeds bewezen hebben veel suc ces te hebben. Valt het mond;- en klauwzeer direct te onderkennen en komt deze in bepaalde perioden voor, met de t.b.c. is dit anders, daar dit vooral voor den leek zeer moeilijk te onderkennen is. Rekent men, dat het mond- en klauwzeer om de 4 jaar op|« treedt, dan kost dit den veehouders aan schade pl.m. 25 miilioen gulden of circa 6 miilioen gulden per jaar. Men ziet uit deze cijfers de urgentie van een af doende bestrijding dezer zeer besmette lijke en overerfelijke ziekte onder den veestapel. 17 van 't afgeslachte vee besmet Spr. memoreert, dat de t.bld-bacil in 1882 ontdekt is door een Duitsche ge-» leerde, prof. Koch, welke bacil bij be smetting indringt in het lichaam van het dier, doordringt langs bloed- en lymphe banen en kenmerkende knobhely vormt, hetzij in de klieren, of beenderen of organen of op de vliezen van buik; of borst. Vooral open t.bl.c. is zeer ge vaarlijk en besmettelijk en heeft meestal een slepend verloop. Zeer uitgebreid komtj de t.b.c. voor in Nederland, echter in de eene provincie erger dan de andere. Volgens de gegevens waarover de vleesch- keuringsinspectie beschikt, ruim 17 pet. onder het afgeslachte vee. In Zeeland komt het geringste percen tage t.b.c. voor, wat zijn oorzaak vindij in het veelal slachten van Jong vee en van weinig oudere of rijpe koeien. On der den geheelen veestapel van 2 mill, in Nederland komen pl.m. 20 pet. t.b.c.- lijders voor. Hoe de t.b-c. te onderkennen T.bXi. in open vorm is de zeer besmet telijke vorm, omdat door directe ver binding met de buitenlucht, van longen (sputum), nieren (urine), baarmoeder (slijlm en etter) en darmen (mest en slijmen) de bacil naar buiten wordt gevoerd en alzoo een bron van infectie vormt voou het andere vee, dat hiermede in aanra king komt en niet het minst door dei uier-t.b.c., waardoor de melk wordt be smet en een gevaar vormt bij1 niet-pas)* teuriseeren voor het jongvee en de var kens. De besloten vorm! is de minst ge vaarlijke, voorkomende in klieren-, been deren en op de vliezen en welke geen smetstof naar buiten voert. Wordt een of ander dier besmet door open t.b.c*. (longen), zoo is dit al vrij! spoedig te constateeren door minder eten, hoesten enz., waardoor het productie-vermogen vermindert en het dier spoedig verma gert. Bijna altijd gaat dit gepaard met hooge koorts, korte en versnelde adem haling en 'n zwakke, korte hoest (ktuchen). Baarmoeder-t.b.c. kenmerkt zich door ver hoogde geslachtsdrift en een slijmerige of vaak etterige afscheiding. Besmetting der uiers Uier-t.b.c. kan men constateeren door een uitgemolken slap kwartier te betas ten of zich hierin geen harde knobblelsi bevinden, terwijl dan ook de uierklieren welke zich aan de achterzijde van de uier bevinden, sterk vergroot zijn, ter wijl de melk dikwijls waterig-vlokk|erig of groen-geel van kleur wordt. Darm- t.bjo. gaat gepaard met sterke diarrhee, slecht eten en sterke vermagering. Bij, een acute besmetting is het dier vaak binnen 8 dagen dood. Nu kan door in spuiting of enting met tuberculine onder de huid, in de huid of in 'het oog del ziekte in vele gevallen worden onder kend, doordat de temperatuur indien het dier reageert IV2 graad hooger wordt (39) bij onderhuidsche injectie; bij injec tie in de huid ontstaat een knobbel* welke niet verdwijnt bij een reactie-dier en bij indruppelèn in het oog, ziet men bij reactie-dieren een etterprop zich vor men in de ooghoeken en een lichte aan doening der oogvliezen. Evenwel kan dan nog niet worden onderkend in welkom graad het dier onderhevig is aan t.b.cj. Daarvoor behoort een nader klinisch on derzoek door den gevoegden dierenarts (microscopisch onderzoek van sputum enz.), welke dan een positief beeld geeft der besmetting. RECHTZAKEN Kantongerecht Bergen-op-Zoom Oogemschijnlij'tó is ditmaal een zeer ruimi gebruik gemaakt van de schikkings-ige- legenheid, in aanmerking neanieodie de weinig beteekende rol der strafzaken, voor wat het Eiland Tholen betreft: D. de B. en P. R., beiden te St. Phi lips land, hadden zidh schulfdiig ge maakt aan overtreding der Politieveror dening dier gemeente en moesten dit beide boeten met f 1,50 of 1 fd,. Terwijl D. D. te Ou d-V os s eml ée r gepoogd had den H.Herm!an|dlad te ver schalken door met <een .rijiwiel zonder licht biji avond te rijden, hetgeen hems niét gelukt was en nu daarvoor fl,50 moest storten, desnoods te vervangen dtópir 1 dag hechtenis. Rechtbank te Breda Vioior den Bredaschen Politierechter werd Maandag joinder meer de navol gende zaak behandeld en uitgesproken: Aardappeldiefstal Wegens diefstal van aardappelen stond voor den Bredaschen Politierechter te recht de 31-jarige los werkman J. L. uit S t.-M a a r t e n s d ij k, die op 28 Sept. j.l. ten nadeele van de landbouwers G. K. N. en C. H. H. uit die gemeente een hoeveelheid aardappelen had wegge, nomen, subsidair was aan verdachte po ging toit diefstal ten laste gelegd omdat hij alstoen van een howeelheid aard appelen, welke zich op een bouwland in zakken bevjonden, -een hoeveelheid in een door hem medegebrachte zak had lovergeladen, doch voor hij ze mee kon neemn, werd hij op heeterdaad betrapt. Als eerste getuige werd gehoord de gemeente-veldwachter C. Bi. uit St.-Maar tensdijk die verklaarde hoe hij dien nacht omstreeks half drie, toen !hij met den nachtwaker A. K., een icog op de aard appelen houdend, zag hoe een twee tal personen het land opgingen die bei den uit de gereedstaande zakken, aard appelen in door hun medegebrachte zak ken overlaadden. Een dezer personen her kende getuige direct als verdachte. Toen de politiemannen te voorschijn kwamen gingen de daders er tusschenuit en ge tuige riep L. alstoen nog na dat hij hem herkend had. Maar verdachte, die bij het vooronderzoek steeds had ver teld „ik weet van niets en bekennen doe ik nooit", hield ook thans vol on schuldig te zijn en beweerde dien nacht niet ter plaatse geweest te zijn. De nachtwaker K. die hierop als ge tuige gehoord werd bevestigde vrijwel de verklaring van den vorigen getuige. Ook hij had verdachte L. herkend. Tij dens ziijh vlucht had verdachte Zijn rij wiel niog kunnen pakken, waarmede hij vluchtte, doch het rijwiel van den on bekend gebleven persoon, bleef miet een vrachtje aardappelen in handen van de politiemannen. 'Hierop werd ajls getuige décharge gehoord de vrouw van verdachte, die, nadat haar op het gevaar v<an het ple gen van meineed gewezen was, ver klaarde dien nacht rustig met haar man in de bedstede geslapen te hebben. Doch L. schijnt 's nachts wel eens meer ,op wandel gegaan te zijn, zonder dat zijn echtgemoöte hiervan iets bemerkt zou hebben. De Officier van Justitie hechtte dan ook geen waarde aan deze laatste ver klaring, achtte verdadhte's schuld aan den diefstal bewezen en eischte, geztien den ernst van het feit, tegen L. 3 weken gevangenisstraf. Mr. H. Wolfen^beiger uit Tholen, die voor L. als verdediger optrad, opperde de mogelijkheid dat de politieambte naren zich vergist loonden hebben' en bepleitte, omdat het wettig en over tuigend bewijs niet geleverd was, vrij spraak. De Piolitlerechter, die hierna Zijn von nis uitsprak, loordeelde de ten laste ge legde diefstal niet bewezen, waarom' hij L. te dien aanzien vrijsprak, doch de ten laste gelegde poging tot diefstal achtte hij wel bewezen voor welk f eit L. ver oordeeld werd tot 3 weken gevangenis straf, welke straf hij biet aannami SPORT VOETBAL. Z.S C. Zierikzee II -Zonnemaire I 2 2 Het zit den roodzwarten, zoowel wat het le als het 2e elftal betreft, niet mee in deze competitie. Boetóten de reserves enkele weken geleden een onverdiend ge lijk! spel tegen Dreischor, ook nu moesten ziji zich tegen' Zonnemiaire weer imiet een gelijk! spel tevreden stellen, wat ook nu weer de verhouding bijl lange na niet weergeeft want het overgroots te deel van den wedstrijd speelldie zich af opi de Zom- nemaire-helft tussfehen de roodzwarte aan val en de roodgele verdediging. Dat eerst genoemde er niettemin slechts in kon slagen maar tweemaal het net te vinden, ligt eensdeels aan haar gebrek! aan isichot- vaardigheid en Wat' tegenzitten, doch ;an. dersdeels ootó aan bet igoed verldlectigen der gasten, wier doelm'an tmlet bravour zijn doel verdedigde en uitblonk door zijn juist opstellen, waarnaast, of beter gezegd, waarboven echter direct linksback Flohil, die Komlmér op die plaats verving, dient genoemd te worden. Bergen werk; heeft dit spelertje, dat opviel door zijn resoluut ingrijpen, verzet. Overigens vie. len bij; Zonnemaire ootó rechtsback, de spil, midvoor en rechtervleugel op. Bij: Zierikzee heeft doelman Bagje al heel weinig té doen gehad. Jammer dat eenmaal gevaarlijk! uitloopen van hem een doelpunt "heeft gekost, doch overigens heeft hij; zijn doel over het algemeen gloed verdedigd. Ootó Idle, backs speelden een goede partij', wat ootó van de halflinie gezegd ;tóan worden. Vooral Papeveld toonde zich hier zijn plaats waard. In de voorhoede wilde het over het (algemeen maar niet vlotten. De beste wasi hier nog wel ten Haaf, die evenwel te veem verwaarloosd Werd. Zijin clollega Vertóaart was er dezen 'wedstrijd absoluut luit en daaro'ml was het een groote fout eiken aanval bijna altijd., van lintós op te willen zetten. Ootó het binnentrio was niet oti vorm). Alles tóoSstte over 't aljgémieen maair te veel tijd en hét schot liet vooral aan zuiverheid veelté wenschen over. Over den wedstrijd het volgenldJe: de Moor wint voor de gasten den to$s enj na eenige mislukte pogingen brengt Klaas- se op een vrij goed bespeelbaar terrein; dat 'echter later, tamelijk! glad werd, imiet den wind mee den bal aan het rolljen. Na eenige wederzijdsche aanvallen klom'ï Zierilczee langzamerhand in de meerder heid. Vooral ten Haaf plaatst eenige ma len goed voor het doel, maar de verde diging der gasten weet steedjs in te grij pen. Aan de andere tóant noteeren we een goede aanval der gasten, waarbij de miidl- voor zich goed vrijspeelt, maar in plaats van zelf te schieten, geeft hij; den bal nog over, waarna' N.N. kan wegwerken. Zierikzee krijgt verscheidene hoekschop pen te nemen, waarvan er verschillende goed voor het doel karnen, maar doel punten leveren zij; niet op. Een mooi on verwacht schot van van Kraak: stopt v. d. Velde goed evenals een goede inzet van Verkaart. Eindelijk wee,t Zierikzee dan te scoren, als na een voorzet van rechta Klaasse via de paal inschiet, waarbijl de bal net over de lijn rolt, doch Willemse voor alle zekerheid nog eens hard inl- tóogelt (10). Na een uitval van Zonnemaire, waarbij" Hage door uitloopen redding brengt, komt Zierikzee weer aan het woord, maar ver schillende kansen, worden om zeep ge bracht. Een imlooi schot van Heyt stompt de keeper weg en dan is kort voor de rust een uitval der gasten Zierik zee noodlottig, alsi Jkeepertje Hage te ver uitloopt, als de backs reeds gepasseerd zijn en middenvoor Duimen geen moeite heeft den bal in het leege doel te loopen (1—1). Zonnemaire blijft even aanvallen maar zij' loopt enkele imialen (hoewel o.i. soms ten onrechte) in de buitenspelva! en met gelijken stand breekt de rust aan. Na de rust 'komt na even gelijk opgaand spel, Zierikzee weer aan het woord en het duurt niet Zang of zijl heeft succes ma een hoekschop waarbijl de bal eerst enkele malen wordt weggewerkt maar Klaasse ten slotte hard inschiet (2—1) Zonnemaire beantwoordt dit doelpunt met enkele aanvallen, waarbij; Hage weer door uitloopen gevaar vioprkomt. In een periode van Zierikzee overwicht komt dan onverwachts de gelijkmaker, als de <mid*- voor zich weer door de verdejdiging heenf- werkt ien voor het doel plaatst waa|r Priem) van dichtbij' inschiet (2—2). Ben buitenspelkant zat er o.i. echter aan dit doelpunt wel! Zierikzee blijft stérker, maar zij' kan het net maar niet vinden en bijna hebben de roodgelen weer succes, alis. Hage weer ver is uitgeloopen, doch de bal haast wordt geschoten, Voor de rest van den wed|s(trij(di komt de bal niet mneer van de Zonnemaire helft, doch doelpunten blijven door stug verdedigen uit en als scheidisr. B|rom- wer, die door de ziware nevels een moei lijke taak had en 'met wiens beslijssingen w'e het niet altijd eens 'Wonden zijn (zoo zou hij o.a. 'klort vo|o|r het einde Zierikzee nog een zuivere strafschop hebben ont houden), einde blaast, zijn de punten ge deeld, met welk resultaat de gasten het best tevreden 'kunnen zijn. BURGH I-ALLIANCE I 0-2 In dikke «wist heeft de wedstrijd plaats gehad. Meermalen gebeurde het, dat men Van het eene doel het andere niet zag. Maar erg veel last hebben de spelers er niet van ondervonden. Een woord Van lof tócrbt toe aan Burgh, vooral van de achterhoede. Daarvan heeft, het publiek veel genoten. Telkenmale werden de listig opgezette aanvallen van Alliance keurig door hallves'öf- back» onderbroken, zoodat keeper Steijn er weinig aan te pas behoefde te komen. Voor de rust was 't dan ook inplaats van de verwachting: Burghsche verdedi ging tegen aanvallend Alliance juist an dersolm. Geregeld gaven de milddienisipelejna voedsel aan de voorhoede, miaar deze had waarschijnlijk geen honger tot doel punten. Tot driem'aal toe kregen zij een *kans lom te stelen, maar tot driemlaal toe misten zij die kansen totaal, wat bij een beetje schutter beslist drie doelpun ten waren geweest, buiten de talloos gewone kansen. Wanneer het met de rust 30 was geweest voor Burgh, was de verhouding precies, gezien de veild- en'eerderheid, doch met de rust stond het 10 voor Alliande. De rechtsbinnen van AJliamiee schoot in zuivere buitenspelpoisitie hard van dichtbij' in. Steijn kon ,al vallende 'het schot weg,stompen, maar jammer ge noeg precies voor de voeten van den, vrijs taan den linksbuiten, die van de gebo den kans gebruik maakte, door hoog. in teschieten (0—1). Na de rust is het een oneer gelijk op gaande strijd geweest. Beide doelen kwa men een enkele maal in werkelijk ge vaar. De keeper van Alliance onderscheidde zich hier, door met veel bravour telkens zich op den bal te werpen, ivoor dei vpeten van toestormende Burghschen. Hij heeft de wedstrijd .voor Alliance ge wonnen. De spil van Alliance viel nog uit door een teenblessure en werd vol doende vervangen door een versche kracht. We denken dat het nog gelijk zal worden, wanneer het juist anders wordt. De rechtsbuiten van Alliance zet voor, de linksback van Burgh kopt, doch precies voor de voeten van den vrijstaanden mild'- voior, die imiet een ferm schot den kee per verraste (02). Verloren voor Burgh. Toch prob'eeren de jongens het al te zeer verdiende tegenpunt te scoren, miaar het mocht niet gelukken, hoe zjijl ook zwoegden Alziop verstreken de' laatste minuten even spannend als de eersten, (mét een' on verdiende 20 overwinning voor Alliance. Een woord van hulde aan Burgh. Wan neer zij zoo altijd hadden gespeeld, was het puntenaantal zeker meer dan 2, maar weer probeer en een volgende maal. Het kan! Ö|ofc het tweede verspeelde de punt jes, door miet 4—2 van Dreischor te verliezen; lang niet lomverdienstelijk. Al leen het jeugdige derde bracht de buit binnen. Prachtig jongens, 2 gespeeld, 2 gewonnen. Wie volgt? In verband miet den tnterlandweld'stlrijd Nederland—Luxemburg zijn voor a.s. Zon dag 28 November geen wedstrijden voor Afdeeling IV van den K.N.V.B* en le klasse D. en 2e klajsise C. van den Z.V.B. vastgesteld. NEDERLAND-LUXEMBURG .Onze nationale ploeg samengesteld Naar de „Sportkroniek" mededeelt is het Nederlandsch elftal voor den aan staanden Zondag te spelen wedstrijd te gen Luxemburg van links naar rechts als volgt samengesteld: van Miale (Feyen- oord) d.; Caldenhove (DWS) en Punt (DFC) a.; van Heel, Kuppen en Paduwe (allen Feyenoord) ml; Bergman (Blauw Wit), Smit (Haarlem), de Boer (KFC), van Spaendonck (Neptunus) en Wels (Unitas) v. Reserves: Hajle (Go> Ahead), van der Linden (NAC), Anderiesseu' (Ajax), Bool (HVV), de Winter (Haar lem1) en Engelsman (Quick-Nijmegen) Als toelichting deelt de Technische Commissie o.a. méde dat zoowel An- deriessen als Helle den wensch te kennén hadden gegeven omi als reserve te wor den aangewezen, terw'ijl in verband miet het feit dat noch Wéber noch Wilders in topvorm! zijn de DFC'er Punt op de rechtsac'hterplaats is verkozen. Over het algeméén koestert men de verwachting dat dit elftal jn staat is eén flinke overwinning op de Luxem burgers te boeken. Het Luxemburgs'Che elftal, waarvan ver schillende spelers reeds meermalen tegen Zuid-Nederlanid uitkwamen, ziet er van links naar rechts als volgt uit: Hoscheid (Jeu,nesse Esch) d.; Ma j ems (Jeunes|se Esch en Witry (Stade dudelingen) a.; Fischer (The National, SChifflingen), Bommertz (Red Boys, Differdingen) en Dumont (Union Luxemburg) im'.Kemp (A.S. Differdingen), Geib (Spora Luxem burg), Marl (Fo'la Esch), Lib'ar (Stade Dudelingen) en Rhern (Jeunesse Esch) v. Reserves: Schmit I (U.S. Dudelingen), Schmit Tl (Stade Dudelingen) en Touba (FOla Esch). Als scheidsrechter fungeert de Duit- scher Weingartner. Ook deze interland wedstrijd zal door de radio via den AVRO zender worden uitgezlonden. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. In de modevakschool van de Eerw. Zusters van het St. Cornelia— Liefdehuis, zijn de volgende idiames ge slaagd. Voor Gostumière; W. Roggeband, E. Gonstandise, J. v. d. Houten te Brouwers haven; M. Slager te Haamstede; M. Bilius R. Niestóens te Zierikzee; A. de Koek te Zonnemaire; J. v. d. (Linde te Dreischor. Voor Lingerie: J. Sies, B. v. Beveren, C. Bil en M. v. Strifen te Zierikzee; K1 L. de Vlieger, Capélle. De „openlucht voorstelling" van mr. Jim Murray, de telepaath, hedenmiddag mocht zich in veler belangstelling ver heugen. Twaalf uur concentreerde zich de aandacht bij de groote sociëteit aan de Oude Haven, waar de commissie eenige welgeslaagde proeven nam, als begin van de uit te voeren opdracht. Deze proeven slaagden met verrassende snelheid, zoo dat men voor den goeden afloop van den tocht door de stad, biet bevreesd' behoefde te zijn. De opdracht werd dan ook uitstekend vervuld. Zij luidde als volgt: Mr. Jim' Murray zal na vertrek uit de Concértzaal rijden langs de No,ordzij|ie van hjet Havenpartó en de Noordzijde van het Havenplein, daarna link's af slaan en de auto laten stoppen voor de Sociëteit „ConcJordia", hier uitstappen, zich naar binnen, begeven en daarna uit een op het buffet staande flesch gevuld mét sherry 5 glazen inschenken en deze aan iedef der hem! begeleidende heeren aanbieden en zelf eveneens een glas ledigen. Hierna wioirdt de auto wederom) bestegen en wordt gereden langs de Zuidzijde van het Havenplem, de Zuidzijde van het Ha venpark, oimi vervolgens over het Kraan- plein wederom: de Noordzijde van het Havenpark te berijden. Hij zal de auto laten stoppen voor de wioninng van Mr. Nieuwenbuysen de auto verlaten en mét zijn begeleiders de muziektent betreden. Daar zal hij een steen oplichten en de brief die zich onder dien steen bevinjdtt in zijn zak steken. Vervolgens rijdt de auto via Havenplein Noordzijde, Mol, Schuithaven, Lange Nobelstraat. Hier stop pen biji den heer Brouwer, bakker ©n daar uit de winkel ieen kistje wegnemlen ©r. •dit in de auto, zetten. Daarna rijden Lange Nobelstraat, St.- Anthoniesdam, Watermolen, Verrenieuw- straat, Melkmarkt, Mol, Havenplein, Ap pelmarkt, Poststraat, rechts af naar MeeK straat. Stoppen voor Politiebureau. Kistje openen met sleutel uit brief in zijn zak, vervolgens de chocoladereepen die in het kistje aanwezig zijn, uitdeelen onder kin deren voor het politiebureau aanwezig. Daarna rijden Meelstraat, Dam', Mol, Havenplein Ha'venpark Zuidzijde, stop pen bij: bloemist Leeuwe, uit diens win kel een bouquet nemen en dit, nadat de autoi de Zuidzijde van het Haven- park heeft gereden en het Kraanplein en te hebben gestopt voor de woning van Dr. Verspyck, aan bieden .aan Mé-vr. Jhr. Sehuurb'eque Bo,eye—Tollenaar. Ge blinddoekt op de treeplank van de auto en aan de hand begeleid door Dr. Ver spyck, vervulde hij' de opdracht icorrect- Zelfs een telepaath vindt geblinddoekt „Zierikzeesch Eerste Bloemenhuis". Geen wonder, want bloemwerk uit Bloemen- huis Leeuwe is vakwerk. (actv.) Nu wiat betreft de voorstellingen, kun nen wij mededeelen, dat deze Worjden ge geven a.s. Dinsdag en Donderdag 23 en 25 November. Het ruim( 3 u|ur duirend programma om vat de meest sensationeel© en raadsel achtige demonstraties. Jim1 Murray brengt de meest ingewikkelde opdrachten vlie gensvlug ten uitvoer, presenteert het Hindou miystery act, ien brengt wondér- volle experimenten op het gebied der suggestie, als regen en sneeuw, hitte en koude, wielrennen in het ciircus enz. enz. Daverende lachsalvo's en enorme sensatie vormen de balans van deze opzienbarende proefnemingen! Het publiek zal het werk van Prof. Murray in ademlooze spanning volgen! Tevens treedt op de vermiaarde Illu sionist en Goodhelkuntstenaar Da vol a, welke het publiek van de 'eene verbazing in de andere voert dooir zijn weergalio)o|z© vingervlugheid en prachtvolle toeren. De groote kunst van den heer Davola is, het publiek zoo bij' den neus te nemén, dat men zich stom verbaasd afvraagt: „hoe kan dat nu?", om) meteen weer gepakt en gecharmeerd te worden door een dé- heel nieuw raadsel! Verbazing, afwisse ling, en voortdurende vroolijlkheid, die overglaat tot ware ladhohklanen, alles vindt mjen in dit programma Het worden twee zeldzame en onver getelijke avonden, waarover nog maan denlang zal worden nagepraat, in 't giecifre van: „zeg, weet je da,t nog", en „hoe Zou dat nu gaain? da,t was geweldig! en dat snap ik/ nog niet!" Men raadplege verder achterstaande annoncé en biljetten. ZONNEMAIRE. Er is weer gelegenheid tot het volgen van een gratis éunsulsi in naai- en verstelwerk!. Deze curs,u|9 staat als vroegér onder leiding van méj. N. Voerman, van de Zieriklzeesche Landb.- Huishoud&chool. De huismoeders e,a. kun nen zich aanmelden bij imévr. Roelvink. NIEUWERKERK. Als gemachtigden in het Kiescollege zijn herkozen de heeren I. W. de Braai, W. M. Kesteloo, W. H. v. Oeveren en A. Rade walt, terwijl in de vacature is ge'kjozien de heer C. J. v. d. Sande. Allen hebben hun herbenoe ming of benoeming aangenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2