der klokken; 8.30circa 9 uur Muzieki ('wandeling en al p<f niet op de tent, wat later zal worden uitgemaakt); 9.30— 11 kerkdiensten; 11.30 Muziek door de stad; 1—2 uur Carillonbespeling; 2 uur Tractatie der schoolkinderen, gevolgd door een muzikale wandeling met lucht ballonnetjes en ballonwedstrijd, wat on geveer 4 uur geëindigd zal zijn; 4 uuir Opvoering van een Revue in de Con certzaal, welke opvoering om 8 uur zal worden herhaald; 10 uur Ommegang door de geheel in duister gehulde stad, waar bij evenwel de inwoners verzocht wor den hun vensters met kaarsen te ver lichten, wat een schitterend effect op levert. Na afloop hiervan: Vrije feest viering in straten, dancings enz. enz. Naar aanleiding van deze voorstellen ontstond een uitgebreide bespreking, waaraan door verschillende heeren werd deelgenomen. Zoo vormde de datum van feestviering al een punt van uitvoerige discussie, waarbij er o.m. op werd ge wezen, dat als de geboorte midden op den dag plaats vindt, men maar niet ineens alle bedrijven kan stilleggen. Ook rezen er stemimien uit de vergadering die meer voor de kinderen gedaan zouden willen zien, benevens voor hen die om 4 of om 8 uur niet in de Concertzaali zitten. Wat den datum betreft werd ten slotte bij zitten en opstaan een voor stel Uijl-Koevoets om de eigenlijke feest viering 3 (dagen na de geboorte te doen plaats hebben, teneinde de btiurtvereeni- gingen gelegenheid te geven versierin gen aan te brengen, verworpen, waarna een bestuursvoorstel om tusschen geboor te- ën feestdag een vpllen werkdag te laten verloopen, m.a.st. werd aangeno men. Aangaande het programma ging de vergadering ermede accoord, dat de revue in elk geval. 2 maal op den dag van feestviering wordt opgevoerd, waar bij de leden van de Oranjevereeniging voorkeur zullen hebben tegen een entree van 20 cent. Over wat er tijdens de opvoeringen op straat zal geschieden kon nog geen overeenstemming worden be reikt, maar op voorstel van het bestuur werd overeengekomen dat de Buurtver- vereenigingen hieromtrent zullen verga deren, waarna over 14 dagen het bestuur mist de besturen der Bufu/rtvereenigingen overleg zal plegen, waarna b.v. over 3 weken weer een algemeene vergade ring kan plaats vinden ter definitieve vaststelling ervan. Bij de rondvraag kwam o.a. de vraag nog ter sprake of er op den geboortedag Zelve ook nog wat gedaan moest worden. Algemeen was men van oordeel van wel. Ook dit zou het bestuur nader onder het oog zien, terwijl ook de buurtvereenigingen hier over hun meening kunnen geven. Hierna sloot de voorzitter onder dank- zegging voor de opkomst en de aanj gename besprekingen de vergadering. HAAMSTEDE. Bij deze brengen wij nog even in herinnering, dat de uitreiking van boeken uit de „Reizende Bibliotheek" a.s. Zaterdag weer begint, des avonds om' 7 uur (wjtJ in de O.L. School. Dinsdagavond vergaderde de Ver. v. Oud-Leerlingen VZOD in H^tel Bom De vergadering was slecht bezocht. Na opening besprak de voorzitter het eerste belangrijke punt der agenda, nJ. hetj grondonderzoek. Hij wees er op, dat het grondonderzoek, dat het vorige jaar is aangevangen, dit jaar dient voortge zet te worden, wil men er het volle profijt van trekken. Voor de zandgron den verdient het aanbeveling te laten onderzoeken of men door de aangewende bemesting zijn grond in de goede rich ting heeft gebracht. Voor de kleihouden- de gronden is een meer volledig onder zoek op zijn plaats. Laat men toch niet meenen, dat men er met één keer klaar mee is, want dan zal men bedrogen uit komen. Na deze korte inleiding gaven de aanwezigen verschillende monsters op om op zuurgrond of volledig te laten! onderzoeken. Hierna werd het winterprogramma be sproken. Besloten werd aan de ASF te vragen hier een lezing te komen hou den, zoo mogelijk in samenwerking met de andere vereenigingen op Land- en Tuinbouwgebied in Westelijk Schouwen, evenals het vorige jaar. Verder zal op de najaarsvergadering, welke in de 2de helft van Nov. of begin December ge houden zal worden, een inleiding gehou den worden over „Graanziekten", terwijl ook de resultaten van de proefvelden zullen besproken worden. Ook zal op die vergadering reeds een schema vast gesteld worden voor de nieuw aan te leggen proefvelden. Verder zullen nog een tweetal vergaderingen gehouden wor den, die t.z.t. zullen vastgesteld worden. Bij de rondvraag bracht de heer A. Dalebout de commissie voor de tentoon stelling hulde voor hetgeen zij gepres teerd heeft. Op een -vraag van den heer W. Steur, of het suikergehalte van het bietenproefveld dient vastgesteld te wor den, deelde de voorzitter mee, dat dit zeker op prijs wordt gesteld. Nadat zich nog enkele deelnemers hadden opgege ven voor de cursus voor volwassenen in Bemestingsleer, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. SEROOSKERKE. Bij werkzaamheden aan een in aajnbouwl zijnde woning had de schilder van P- alhier het ongeluk, dat de steiger, iwlaarop hij en zijn knecht hun ladders hadden opgericht, kantelide en omviel, tolaardoioir zij vain een vrij groote hoogte omlaag vielen. Wonder boven iwlonder liep alles nog zeer gloed af; de knecht had enkel ontvellingen aan de arm en kneuzingen aan een der voeten opgeloopen, de schilder van P. zelf klaagde 'wiel over pijn, maar niet in die mate, dat hij zijn Ktferk niet kom voortzetten. De materialen waren echter erg gehavend. Evenals vorige jaren komt ook deze Winter een kist met 100 'boeken van de Centrale Vereeniging vpor Reizende Bibli otheken alhier ter distributie. Kennisname -van de catalogus deed zien, dat Wsdierom is gezorgd voor een aantrekkelijke ver zameling lectuur v,oor iedereen. De uit- leeningen zullen' beginnem pp Donderdag 7 October e.'k., ter gewone plaatse en op de bekende tijd. Liefhebbers kunnen, ook deze [winter hun hart ophailen. NOORDGOUWE. Vrijdagavond werd bij Coomans een buitengewone vergadering gehouden van de vereeniging tot steun bij Ziekenhuisverpleging „Noordgouwe- Schuddebeurs". Na opening werd in be spreking gebracht het voornaamste punt der agenda, in.l. de verhouding die deze vereeniging straks zal innemen tegenover het opgerichte zoogenaamde Dokters fonds, hetwelk binnenkort zal beginnen te werken. Hierover werd door den voor zitter en door dr. Van Eldik uiteenge zet, dat dit fonds ook de chirurgische be handeling bij zijn werk betrekt, zoodat de beide vereenigingen tot op zekere hoogte eenzelfde terrein zullen bestrijken. Toch is het, aldus spr., gewenscht dat een en ander geen aanleiding geeft tot schermutselingen. Zij die dus lid zou den worden van het Doktersfonds, en dat kunnen alleen zij:, die beneden de z.g.n. weistandsgrens van f1200 inkomen blijven en tevens lid zijn van „Zieken huisverpleging" op 2 plaatsen verzekerd zijn voor chirurgische hulp. Daarom gin gen de gedachten uit, om bij voorbaat voor deze personen, de contributie voor ziekenhuisverpleging te verlagen, en hen alleen premie te doen betalen, recht ge vende op alleen ligdagen ziekenhuis. Aan de besprekingen namen verschil lende leden deel, waarvan de inzichten nogal uiteenliepen. Een lijn was in allen te ontdekken en wel de bestaande ver eeniging niet af te breken. Tot resultaat leidden deze debatten niet, zo o dat de voorzitter besloot te pauzeeren, teneinde èn het bestuur, èn de leden gelegenheid te geven voor onderlinge gedachtenwis- seling, hetwelk ook inderdaad gebeurde, gelet op de verschillende groepjes, die het geval bespraken. Direct daarna, deel de de voorzitter mee, zich een vaag oor deel te hebben gevormd over de te vol gen gedragslijn. Hij wilde echter eerst hooren, wat nog uit de leden naar voren kwam. Spreken de namens meerdere andere leden wees dan dhr. Rentier er op, dat allereerst dient te worden uitgemaakt, of deze vereeniging zich zal begeven op den weg van tweeërlei verzekering, ja of neen! Pas als men het hier over eens is, kan de contributieverlaging eventueel aan de orde komen. Deze wenscht daarom stem ming over dit systeem van verzekering. Met 25 tegen 20 stemmen sprak vergadering uit dat men de tweeërlei verzekering voorloopig niet wenschte, zoodat de contributieverlaging verder geen zin heeft. Het bestuur wordt gemachtigd, nauw lettend na te gaan de ontwikkeling der dingen, en zoo noodig nogmaals deze zaak aanhangig maken ter volgende ver gadering. Biji de rondvraag Werden noig en'kiele zaken besproken, omtrent toelating nieu we leden, en de hen opgelegde wachttijd, waaraan volgens sommigen, het element „meten met twee maten" niet vreemjd' was. Voorts aansluiting federatie, hetgeen minder tegenstand ontmoette dan voor heen, waarna met dank voor de gevoer de besprekingen de vergadering werd gesloten. OUWERKKERK. Bij den Gemeente- vel draiachter is een gevonden bankbiljet gedeponeerd. De restauratie van de gevel der Ned. Herv. Kerk is thans Volbracht. Nu de stellingen zijn Weggenomen kan men zien, met IWelk een vakkennis het herstellen geschied iis. De heer Slager heeft dan ook alle eer van zijn Werk. Voor de kerkvoogdij Was het wel gie- zien de stand van de kas een. nogail zure appel om doorheen te bijten, doch de nasmaak is stellig zoet. OOSTERLAND, De Damclub „O.D.C.". houdt hare eerste bijeenkomst op Maan dagavond a.s. in het Hervormd Jeugdge- bou'w. Het populaire damspel wordt op onze clubavonden intensief beoefend. De Dam'club die nu, zijn 5de spelseizoen ingaat heeft nieuwe leden noodig, om hieruit z'n spelers te vormen, voor te houden wedstrijden. Elke liefhebber van het damlspel wordt uitgenoodigd in Club verband te komen spelen. De gelegen heid is thans nog aanwezig, zorg er voor dat zij in stand kan blijven. OUD-VOSIMEER Wordt aan de bestaan de voornemens uitvoering gegevendan zal vermoedelijk m'et Kerstmis een b a- zaar Worden gehouden ten behoeve van de kas der Muziekvereeniging. De daaruit 'voortvloeiende middelen zullen Worden aangewend voor aankoop vam nieuwe in strumenten. SCHERPENISSE. De inschrijving voor den dienstplicht heeft oip 1 Oct, a.s' plaats voor hen die geboren zijn in het jaar 1919. De inschrijving vindt plaats 9.30 uur v.ml., ter gemleente-seCretarie. De inlevering van rijksgoederen vain de dienstplichtigen der lichting 1922 zal plaats hebben pp 1 Oct. a.s1. des v.m1. 9.45 uur, in de bewaarschool te St.-Maar- tensdijkt. SPORT VOETBAL. Z.SC. ZIERIKZEE l-DOSKO I 2-1 Zierikizee verschijnt in de aangekon digde opstelling, DOSKO met een ge- wijlzigd elftal. Nofet wint voor de gast- heeren den toss en Mest het eerst tegen de vrij straffe herfstzon te spelen. Het ongeveer dwiars over het veld staande wlindje 'heeft weinig invloed. j Het begin van den Wedstrijd kenmerkt zich door een (wederzijdsdh verkennen, Waarbij beide voorhoedes niet verder 'kjoimlen dan de backs, die aan beide zijden vooreerst niet thuis geven. Het blijkt echter al gauw dat wat techniek, positiekjiezen en balbehandeling betreft de gasten de meerderen zijln, doch voor het doel en imtede door hun Worfce sa menspel zijn zij niet erg gevaarlijk en kan de Zierikzee-verdediging, gioied. ge- steund door de nriddenlinie, steed's met j succes ingrijpen. Het plaatsen is bij de gastheeren echter slordig. Tp'ch krijgt Zie. ri'klzee 't eerst de baste kansen. Uit een goede pas's van Volkeri schiet Viergever op 't doel, doch het schot is te zacht en de dioelmlan kan redden. Een andere mooie kans gaat doorhands bij Krijger verloren. Langzamerhand evenwel kloanien de roodgelen een tikje in de meerder heid. Toch denken Iwte de r.-zw. de leiding te zien nemien als uit een vrije schop wegens hands, Bravenboer mooi vo|o;r 't doel plaatst, doch Kiaas®e en Viergever loepen elkaar in de wieg en voorbij is de kans. Dan is het de beurt wieer aan de gas ten maar Zierikizee ziet imlet succes en kele imialen de buitenspelval open wat i den scheidsrechter niet ontgaat Lang- zamJerhand koimt Zierikzee er w:at beter in en hoiöw'el haar tempo nog niet stoel genoeg is zijh haar aanviallem toch (niet ongevaarlijk. Een mlooie voioirzet van rechts schiet Viergever na missen van den rechtsback! ineenisi in, doch de goed opgestelde linksback' trapt de bal uit het doel. j Zierikzee ziet dan dait het toch Wiel kan. Een voorzet van links onderschept de DOSKO-keeper en Krijger kopt na een goede voorzet van rechts achter, mlaar dan vpJgt Iwieer een goed opgezette aanval der gasten Wiaihrbij; v. d. Hoek en Verschuur met (mfoieite kjupnem red den. Krijlger loopt dan ook eens in Ide buitenspelval imlaar evien later doet hij het beter, pingelt den rechtsback? voor bij ien geeft gtoed naar den vrij voor het dioel staanden Klaas&e, die op kalme Wijze met een laag schot den doelman passieert (1—0). Nog even blijven dé roodzWarten aan vallen maar dan tm|oiet Volkeri voor een hoog schot van den linksbuiten in acJtie komen, dat hiji echter fraai vangt. Her- haaldeiijk 'klomlen de gasten echter terug en als de rechtsbinnen is doorgebroken Zet Nplet dezen volgens den scheidsrech- ter wat te hardhandige wijze pp zij waarvoor DOSKO een strafschop ten deel j valt. Tot groote vreugde van den Zirik- j. zee-aanhang Weet Volkeri het niet al te harde schot echter wieg te schoppen iwiaarna onmiddellijk Zierikzee weer ten aanval trekt. Volkeri schiet echter te zacht om suclcies te kunnen hebben maar zet goed vpor: de bal belandt bij: van Doorn die opnieuw vo|o|rzet en Vierge ver knalt den bal onhoudbaar voor den keeper hoog in het doel (2—0). DOSKO, hoöwiel ©enigszins gedepri meerd doior dezen achterstand blijft ste vig aanpakken. De keeper Wordt wegens een geblesseerde hand vervangen. Zie- i rikzee boft als Nolet door te veel pinj- j gelen den bal (kwijtraakt waardoor de rechtsbuiten vrij (klan voorzetten. Volkeri j mfist en de bal net naast :g,aait. Direct daarop kan aan de anderen ka|njt de doelman net voor den toiestloirlmiendeh Volkleri redden en nadat Viergever een slecht uitgetrapten bal van den doelmlan ineens naast heeft geschoten breekt de rust aan. Na de rust gaat het spel aanvankelijk j gelijk op en neer. Zierikzee krijgt eenige hoekschoppen te nemen die evenwel j Worden weggewerkt. Uit een daarvan schiet Bont fraai in hVaar de keeper kan j net redden. De nood-gelen, die daarna weer een poosje in den aanval komen, zetten er alles op om hun achterstand te verkleinen en de verdediging van Zie rikzee krijgt handenvol Wlerk, doch daar de middenlinie er nu beter in is dan voor de rust en de gasten teveel siaimlen- spelen en slecht schieten blijft de stand longelw'ijziigd. De uitvallen der gastheeren meestal geleid door VoJjkeri zijn soms oiofk niet ongevaarlijk maar Klalasse kan zijn voirim1 !mlaa,r niet vinden en ver knoeit vaak de gemakkelijkste ballen. De midvoior van DOSKO heeft pech als hij i alleen met Vpiljkteri voor zich van dicht- bij naar den uiterste hoek schiet, doch de bal langs de paal net lachter gaat. Kort daarop verricht keeper Volkeri mooi 'wierkl dooir na een hard schjO|t den J bal 'wieg te schoppen maar zijn Collega toont het ook te kunnen diopr na een voorzet van Volkeri mtoioii te onderschep pen. DOSKO is Wieer niet gelukkig als de middenvoor Uilooi doorbreekt doch net naast schiet, maar zij Weet dain haar achterstand te verkleinen uit een straf schop 'Wegens hands bij van den Hoek;, die de midvoor hard hoog inschiet (2—1) Dit doelpunt Werkt prikkelend op de geelrooden maar Zierikzee weet den druk te weerstaan en verder dan eenige hoek schoppen brengen de Groot en de zijtnien het niet. Zierikzee weet bijna nog te scoren ate Krijger bij een aanval mooi naar van Doorn plaatst Wlaarop rechts back en keeper tegelijk op dezen toe- loopen doch Piet w5pt den bal net over het verlaten doel heen en even later krijgt Klaajsse den bal in vrije positie toegespeeld m'aar hij komt te val|len waarbij hij opzettelijk! den bal met de hand speelt en weg is ook die kans. Ook voor het Zierikzeedoel ontstaan nog verschillende spannende momenten. Onder groote spanning verstrijkt de tijd. In de laatste (minuten zet Zierikzee nog een goede aanval op die besloten wordt met een goed schot van Volkeri, dat de doelman al vallende tot hoekschop verwerkt, maar voor de bal die van Volkeri's voet rnlooi Voor het doel komt kan Worden verwerkt klinkt het eindsignaal en heeft Zierikzee een Zwaarbevochten 2—1 overwinning be haald, welke uitslag echter evengoed om gekeerd kon zijn geweest. Renesse I— Zonnemaire 18-2 Een herboren Renesse, dat enthousiast en doortastend speelde, is er in geslaagd, de gasten, die niet meer over dezelfde ploeg van verleden jaar beschikken, een vrij zware nederlaag toe te brengen. Hun geestdrift gaf hen in de eerste helft een groote veldmeerderheid, zoo- .dat Van Sluijs slechts sporadisch behoef de op te treden. Het biaökstel N.N.-Jonker was een onoverkomelijk struikelblok vioor de voorhoede der gasten. In de Renesse-aanval wilde het echter voorloopig niet vletten. Er Waren reeds 15 min. gespeeld, toen De Roo het eerste goede schot loste, dat v. d. Velde keurig stopte. Eenmaal schoot Mulder rakelings voorlangs, maar Weldra lajat v. d. Velde een ver schot van De Bruine glippen 10. Als lj;ort daarop CpnstandJse in het beruchte gebied hands miaakt schiet Jonker de penalty onfeilbaar in 2—0. De voorhoede begint er nu beter in te kjotmlen. Als Stoel de bal van Gilijamse ontvangt, doelpunt hij van dichtbij 3—0, terwijl nog voor de rust Gilijamse met een kogel a la Vente, het imlooiste doel punt van dezen Imiddag scoorde 4—0. Er werden 20 goals in totaal gefabriceerd! Na de thee zag het er een tijdlang niet rooskleurig uit voor de r|o(oidJw'itten, hun spel *wierd veel minder doortastend; de gasten kwiamen in het offensief: uit mloieilijke positie schiet Priem in 4—1. Wel brengt De Rooi de stand op 5—1, maar niog is het gevaar niet gewieken, wlant wederom verkleint Priem de ach terstand 5—2. De inzinking der rood-witten is dan voorbij1, hun Im'iddenlinie verplaatst 't spel en tot het einde is Renieslsie weer sterk, in den aanval, uit een pass vaira Mulder brengt Stoel de stand op 6—2, die De Rplo m'et 2 onhoudbare sch|oten tot 82 vergroot en inuet Renesse in den aanvhl fluit dhr. Brouwier het einde. Renesse IIZonnemaire II 10 0 Na de 10—1 zege op Dreischor II, volgde thans de 10—0 overwinning op de gasten, die met 10 man uitkwamen. Doelpunten van Jumlelet 1, Houtman 1, Bolle 2, Groenewoud 3, brachten de rust stand op 7—0. Na de thee boden de gas:- ten goed tegenstand, (wel brachten Dale bout 1, Groenewoud 2, de stand reeds spoedig op110—0, maar daar bleef het bij. Het was trouwens voldoende o|ok, de aanval der gasten kon de hartelijke 0 niet Wegwerken, want daarvoor was het ba'Oksteil Walkier—Straaijer te goed. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 28 Sept. Rotterdamsche veiling. Warmoezierstraat, Kippeneieren f2.605.30; de 100 stuks. Aanvoer 100.000 stuks. GOES, 28 Sept. Gerst f8,60—8,75; efw>- ten f 10,25; schokkers f 15—16,25; bruine boonen f 12,50—13,50; maanzaad f 27; karWijzaad f23; aardappelenZeeuwsche blauwe f 1,80—2; bonte idem p. 70 k.g..; (kippeneieren f4,50 per 100 stuks; boeren, boter f 1,40 per kg. V.P.Z. Aangevoerd 2984 eieren, prijs f2,70 per 100 stuksl NOORDSCHARWOUDE, 2S Sept. Uien f 2,20—2,80. ST.-MAARTENSDIJK. Veiling 28 Sept. Uien f3,10—3,14; pickCers f5,20; drielin gen f 1,07; bonken f3,05; aanvoer 15000 'klg. ST.-ANNALAND. Uienveiling van 28 Sept. 2400 balen Rijnsb., gewone f' 3,16 3,17; 120 balen id. bonken f3,01; 90 balen id. driel. f 1,0930 balen id. pickilers f5,40; 20 balen id. stek f 0,81, alles per 100 kg. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van Woensdag 29 Sept. f 1000: 19771, 21578 f400: 3542, 9155, 12623, 16355, 20507 f200: 2642, 11678, 12445, 19254 f100: 893, 1662, 2845, 3309, 4148, 6405, 9009, 11707, 23205. TELEGRAMMEN Militaire auto verongelukt Woensdagmorgen lom half 7 is een militaire auto van het dorps jMotorartil- lerie uit Naarden in het dorp Vaassen (VeluWe) tegen een' 'betonnen paal ,ge- botst. Hierbij 'wierden 5 soldaten aan heol'd en )armen gekw'etst. Hun ver- Wondingen waren echter niet van em- stigen aard. Na door den plaatselijken arts te zijn behandeld, kon dew zij Weer met de colonnes, (wlelke hierdoor eenige vertraging hadden gekregen, verder trek ken. Moordaanslag op jonge vrouw Dinsdagmiddag is in een eenzaam ge legen gedeelte van de gemeente Stou- tenburg (bij Amersfoort) een moord aanslag gepleegd op een jonge vrouw, die daardoor vrij ernstig werd gewond. Een 25-jarige kellner uit Stoutenburg, werkzaam in Amersfoort, kwam des mid dags naar huis en trof zijn jeugdige vrouw, met wie hij nog maar kort was gehuwd, in gezelschap aan van een man, met wien zij blijkbaar reeds eenigen tijd een verhouding had. De echtgenoot wond zich zoo op, dat hij een revolver trok en a bout portant 2 schoten op zij*i vrouw loste, waardoor deze in de borst werd getroffen en vrij ernstige verwon dingen opliep. De dader heeft waarschijn lijk in een vlaag van verstandsverbijste ring gehandeld. Hij is naar een inrich ting overgebracht. De medeminnaar af komstig uit 's-Gravenhage heeft de vlucht genomen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Zij heeft de revolver, waar mede de aanslag is gepleegd, gevonden. Drieling geboren Dinsdagnacht is het gezin van B. W. van der Heijden-Visser te Beek (Lim burg) verblijd met de geboorte van een drieling. De moeder en haar 3 jongens maken het goed. De burgeroorlog in Spanje Het Rijk Incasseert beddegoed De Spaansehe Minister van Def'etusie heeft in .de Staatscourant een decreet gepubliceerd, Waarbij iedere burger, die meer dan 1 {matras en 1 deken per bed bezit, het overschot ter beschikking van de piilitaire autoriteiten moet stellen. HET VERRE OOSTEN De «Izumo» onder vuur genomen Te 4 uur 10 in den Woensdagmorgen) (plaatselijke tijd) is het gevecht bij Sjang hai hervat, nadat zich een hevige ont ploffing had voorgedaan. Vermoedelijk had men hier te doen met een torpedo-, 'wlelke was afgevuurd ju.it het Japannee- sche slagschip „Izumo". Een artillerie gevecht ontstond tusschen ChineescJhe bat terijen en Japanmeesche oorlogsbodems tusschen Sjanghai en Wooisjusigj. Vermetele Chinees'che ^nitrailleurschutters openden van de hhogten van Woosung af het vuiuir op de „Izumo" en 2 Japanneesche tor pedojagers. Sjanghai onder vuur genomen Ook Woensdagmorgen namen de Japan neesche vliegtuigen en Japanneesche ar tillerie de Wijk van Sjapei te Sjanghai en het Noorderstation (wieer onder vuur. Verscheidene bommen vielen in de on middellijke nabijheid van het station, doch men wist nog nieT of het giebouw is ge raakt. Japanneesche oorlogsschepen bom bardeerden de w'iijk Poetoeng van half '6 tot 7 uur- Strategische spoorweg tusschen Jehol en Peiping De zegsman der Japanneesche Marine heeft verklaard, dat de mariniers een algemeenen aanval hebben ondernomen op de sectoren van Sjapei. De Japan neesche luchtmacht en artillerie blijven alle Chineesche stellingen fel bestoken, Voorts wordt vernomen dat de Japan- neezen koortsachtig werken aan den aan leg van een strategische spoorlijn tus schen de hoofdstad van Jehol en Pe king, een afstand van 175 K.M. De Ja- panneezen hopen deze lijn in 2 maanden gereed te hebben. Algemeene aanval op Sjapei Ondersteund door Zware artillerie, vlieg tuigen, tanks en machinegeweren, ontke. tenden de Japanneezeirn Woensdagmorgein -een algemeenen aanval aam het front, op 22 imlijlen buiten Sjapei, teLosiho. De Japann-eezen schijnen vast besloten te zijn zich meester te maken van het Noorder station van Sjanghai en vami de andere districten van Sjapei, 'wiaar de Chin-eezen sedert het begin der vijandelijkheden he- vigen tegenstand bieden. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT Nadat dè vorige depressie snel Oost waarts is getrokken en de hooge druk king geheel uit het Oosten is verdreven, verscheen een nog diepere depressie bij IJsland, die ook hoofdzakelijk Oost- of Noordoostwaarts trekt en zich weinig Zuidwaarts uitbreidt. De nieuwe hooge drukking verplaatst zich, in beteekenisl toenemende, in de richting van de Oost zee. Ook op den Oceaan ligt nog hooge drukking. In Engeland zal na ochtend mist het weer fraai worden. In Ierland heerscht zwaar bewoïkt weer en in Schot land valt regen bij stormachtige Zuid- Zuidwestenwind. Scandinavië heeft veel regen gehad, maar krijgt nu geleidelijk opklaringen. In het Noorden waait het stormachtig uit West. Duitschland heeft nog regen en krachtige wind in het Oosten. In het Westen klaart het weer op. In Frankrijk is het bijna overal wind stil roet ochtendmist maar later zal fraai, warm weer volgen. Ook in Zwit serland zal het weer opklaren. De hooge toppen zijn reeds vrij van wolken met temperaturen belangrijk onder het vries punt. Het inieuwe hoogedrukgebied zal weer fraai weer brengen. Indien het zich naar het Oostzeegebied verplaatst, is la ter weer wind te wachten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3