Jg Spierpijnen met AKKERsKloosferbalsem V Wrijven, maar wrijven n. Ly mei Kloosterbalsem zal U ervan genezen k awant die spierpijnen verdwijnen direct omdat deze bijzondere balsem tot diep in de spierweefsels zijn oplossende, krachtig genezende werking voortzet.. sing der wachtgelders en de onmoge lijkheid om jonge, frissche krachten als onderwijzers in de school te brengen en dilt alles riep een toestand in het; leven, waarin men wel gedwongen was te berusten, maar die toch geen bevre diging geeft. Uil vele verslagen blijkt, dat de sterk opgevoerde klassegrootte een ernstige druk op het onderwijs uitoefent. Door dat tengevolge daarvan leerkrachten moesten worden ontslagen en anderzijds geen nieuwe konden worden benoemd, is de gemiddelde bezetting per lokaal met ruim één tiende gestegen en is de combinatie van meer klassen onder één leerkracht toegenomen. Begrijpelijk wer den de gevolgen van de verhoogde leer- lingenschaal zeer gevoeld aan de kleine scholen met één of twee leerkrachten. In dergelijke scholen, waar de onder wijzer voor drie, vier of zeven leerjaren staat, is het begrijpelijk een moeilijkd taak het leerprogramma met bevredigend resultaat te verwerken. RECHTZAKEN Rechtbank te Breda Steunfraudes Voor den Bredaschen politierechter wer den onder meer de navolgende zaken be handeld en uitgesproken: Wegens het doen van onjuiste opgaven, welke moesten dienen voor de bereke ning van de hun toekomende steun, ston den Maandag de navolgende personen terecht. De 21-jarige landarbeider L. C. v. d. G. uit Poortvliet had over het tijd vak van 5 April tot en met 10 April 1987 op het hem verstrekte formulier vermeld, dat hij had verdiend bij zijn werkgever A. C. v. d. N., een bedrag van f 4, terwijl hij in werkelijkheid f 6.50 had verdiend. Als getuige werd gehoord de agent der arbeidsbemiddeling J. J. D. uit Poortvliet. Nadat deze over het voormelde zijn verklaring had afgelegd, werd v. d. G. voor zijn verzwegen riksje door den Politierechter gevonnist tot 2 weken gevangenisstraf. De 25-jarige landarbeider J. J. v. d. K., uit Poortvliet, had in het tijd vak van 3 tot en met S Mjei il937 opgegeven geen gezinsinkomsten gehad te hebben, terwijl hij in werkelijkheid! f 1.75 had verdiend. Ook dezen verdacht^, die niet verschenen was, werd gestraft met 14 dagen gevangenisstraf. Hierna werd een zaak behandeld tegen de 48-j. veldarbeider G. B. uit Scher pe nis se, welke had opgegeven in de week van 10 tot en met 15 Mei j.L geen gezinsinkomsten gehad te hebben, terwijl hij in dat tijdvak een bedrag" van niet minder dan f 20.75 had ver diend. Dezen verdachte, die uit eigen beweging het teveel ontvangen steun geld had terugbetaald, kwam er ditmaal nog af met een voorwaardelijke gevan genisstraf van 2 "weken met 3 jaar proef tijd. Hij zag dan ook af van zijn recht" om hooger beroep aan te teekenen. Vervolgens werd een zaak behandeld tegen den 43-jarigen landarbeider C. M. v. d. J. uit Scherpenisse. Deze had wel opgegeven over het tijdvak van 23 tot en met 29 Mei j.L een bedrag van f 4.50 hetwelk hij bij Zijn werkgever J. te Scherpenisse had verdiend, doch ver zwegen een bedrag van f4, hetwelk hij bij den landbouwer A. A. R. aldaar had verdiend. Dezen verdachte, die verschenen was en bekende, hoorde zich veroor- d eel en tot 4 weken gevangenisstraf. Ook hij deed afstand van zijn recht van hoo ger beroep. De 50-jarige landarbeider J. B. te Poortvliet, die zich vervolgens te ver antwoorden had, had als gezinsinkomsten gedurende het tijdvak van 5 tot en met 10 April j.L op de hem verstrekte lijst vermeld een bedrag van f3 door zijn zoon Anthonie verdiend, doch niet het bedrag van f8 door een andere zoon en dochter verdiend. Ook hij werd, na zijn bekentenis, gevonnist tot 2 weken gevangenisstraf, welke straf hij, evenals zijn voorganger, aanvaardde. De 32-jarige landarbeider H. A. uit Poortvliet, die over het tijdvak van 21 tot en miet 26 Juni j.L als gezins inkomsten een bedrag van f8.56 had opgegeven, als door hem persoonlijk ver diend, had de f 3.25 verzwegen d'ie zijn echtgenoote bij den molenaar G. J. K. K. te Poortvliet had verdiend. Deze verdach te, die niet verschenen was, werd des wege, na het verhoor van 2 getuigen, schuldig bevonden en veroordeeld tot 2 weken gevangenisstraf. Kantongerecht Bergen-op-Zoom P .P. te Th oden, Wegens overtreding Motor- en RijWfielwet f 3 ,0(f 3 d. P. H. te Tho l en, Wegens het rijden mei een voertuig zonder licht, 2 boeten 'van f3 olf 3 d. voor elke boete. C. v. d. K. te Oud-Vossemeer, overtreding reglement autovervoer voor personen f 5 leff 5 id. G. P. te St.-M a a rtens d ij k, over treding Motor- en Rijwiielreglement f2.50 l&f 2 d. I j A. O. te O u d-V o. s s e m e e r, Wegenis het loopen over verbóden grond f3 of 3 d. ZOONS. DIE HUN VADER DOODDEN De rechtbank te Maastricht heeft uit spraak gedaan in de zaiak tegen twee gebroeders uit Kerkirade, verdacht van doodslag op hun vader, gepleegd op 4 Juni van dit jaar. De rechtbank veroordeelde hen ieder tot een gevangenisstraf van twice jaar irriet aftrek van voorarrest. De eisch luidde twiee jaar enj ze® rriaan- den voor lederen verdachte. De rechtbank was van oordeel, dat het beroep op jioodw'eer niet loip gaat; en dan het hoogst ernstige karakter van het feit de genoemde straf alleszins wiettigt. Reorganisatie der Herv. Kerk Wezen en doel der Herv. Kerk In haar vergadering van 1933 heeft de Synode der Ned. Herv. Kerk een Commissie benoemd, om op den grond slag van het door de Vereenigingen „KerkO'pb;ouW' en „Ker kher- stel" getroffen actoord, een uitgeWerkt reorganisatievoorstel in te dienen. Dit voorstel is ingediend in da vergadering der Synode van dit jaar en thans iin den handel verkrijgbaar gesteld. Als het belangrijkste in dit reorgani satievoorstel kan men de Omschrijving van het Wezen en doel der Ned. Herv. Kerk aanmerken. De Co trimissie is in «.art. 8 van het- ont'w terp-Algemeen Regle ment tot deze omschrijving gekomen „hel Wazen en doel der Ned. HerW Kerk, door haarzélve, als deel vian de Eene Algemeene Christelijke Kerk', tot uiting gebracht in haar historische be lijdenisschriften en liturgische formu lieren, sluit in voor al hare lidmaten bij de vervulling van hun roeping, voor alle ambtsdragers bij: hun ambtsbediening voor de kerkvisitatoren en den mode rator 'biji de vervulling van hun taak en voor alle kerkelijke vergaderingen bij bestuur en toezicht: 1. De zorg volor de prediking van het heilig Evangelie, de bediening, van de heilige Sacramenten en Wat verder tot den openbaren Eeredienst behoort; 2. De herderlijke zorg voor de gemeen te en hare leden tot opbouw1, in kenmiSjSiei Gods, onderlinge liefde en christelijke levensWandel; 3. De zorg vtoior den dienst der barm hartigheid; 4. De zorg vóór de opleiding Van de dienaren des Woords; 5. De zorg voor hare belijdenis door hervorming en handhaving, opdat het geloof |d|er kerk in hare verkondiging en in hare symbolische en liturgische geschriften steeds zuiverder tot uit drukking kóme, en opdat de openbaring van God, Vader, Zoon en Heiligen. Geest naar de Heilige Schrift, als regel van geloof en leven Worde geëerbiedigd en het karakter der Kerk als Kerk vian Christus Worde bewaard; 6. De 'behartiging van de zending, in het bijzonder in het Koninkrijk der Ne derlanden tinmeni en 'buiten Europa; 7. Het onderhouden van betrekking en met andere deelen van de Eene Alge meene Christelijke Kerk; 8. Het getuigen van den eisch, dien Gods gebod stelt ten aanzien van het leven van enkeling, maatschappij! eh staat, ook door te arbeiden aan de ordening van het leven. In dit artikel is beproefd een prin- cipieele Omschrijving te geven van het wiezen en doel der Kerk; de bedoeling Was niet eene formule te geven, die als i verkorte 'belijdenis zou mogen opgevat 'worden. Zonder in eene madere beoor.deeliinfg van dit Reorganisatie-voorstel te treden, kunnen Wij. zeggen, dat dit rapport een zeer belangrijk Werk is. Het zal zeker merkwaardig Zijn om! op te 'merken, hoe personen en richtingen' op dit Reorgani satievoorstel zullen reageeren. SPORT VOETBAL. Burgh 1 ZSC. Zierikzee 10 2 Als scheidsrechter Breugelmans, onder een fiksch regenbuitje, laat tossen, blijkt dat Burgh in de aangekondigde opstel ling uitkomt, terwlijl bij' Zierikzee Bra- venboer Wegens1 een oude hielblessure vervangen is d«oor Bioogerd, die de rechts buitenplaats inneemt. J. Volkeri speelt nu linkshalf. Aanvoerder Kommer Wipt den toss en kieist iets tegen den ongeveer dWars over het void staanden wind te spelen. De eerste aanval is voor de groen-zWarten, maar Steur schiet naast. Zierikzee zet ook enkele aanvallen iop, Waarbij Klaasse, te hard naar de vleu gels opent en de bal, mede door het vrij gladde terrein, verscheidene malen uitgaat. Na een periode van ongeveer gelijk opgaand spel, Waarbij' aan weers zijden de backs zich hun plaats 'wjajard toonen £n yerechuur het 'wel eens te enthousiast doet Wat hem een paar vrije schoppen kost, komt Zierikzee iets in de meerderheid. De eerste hoekschop is ook voor haar, doch Viergever schiet hieruit naast. Aan beide zijden Wordt nog niet veel fraai spel vertoond en ook geestdrift zit er nog niet in. De gasten zijn niet fortuinlijk als bij een goede aanval Volkeri tegen de lat kogelt en Burgh ook niet, als de scheidsrechter eenmaal ten onrechte voor buitenspel blaast. Volkeri moet enkele malen in actie komen, triaar hij blijkt safe te zijn en werkt goed weg. Van Doorn en Klaas- se missen eenige kansen. De eerste door enkele malen te langzaam1 te zijp, o.a. als Steijn na een kopbal van Klaase den bal laat glippen en de twteede door van dichtbij hoog over te schieten. Bovendien loopt van-Doorn-nogal eens in de buitem- spelval. i i i J I J Lil) Een gevaarlijk motnënt ontstaat Voor het Zierikzee-doel als Nolet, die 'overi gens een uitstekende partij speelt, het te mooi Wil doen, maar zijn partner is erbij' en Werkt goed weg. Krijger krijgt ook een 'kans na een voorzet van Boo- gerd, maar hijl kopt 2 triaal verkeerd en aaai do andere kant schiet v. Zuijen, na Verschuur te zijn gepasseerd, naast. Een vrije schop van Boot heeft Volkeri goed en dan krijgt van Doorn. 2 mooie kansen om te s'doren: eerst als Steijn is uitgeloo- pen, doch een back de bal van de lijn Wegtrapt en even later na goed doorzet ten Van Viergever, als hij' alleen met den bal op het doel afstormt, doöh deze te "ver voor zich uitspeelt en de verdediging kan ingrijpen. Zierikzee krijgt dan 3 hoekschoppen achter elkaar, maar deze leveren, hoe mooi ook genioto'en, geen resultaat op. Een Vrije schop, o|p den rand v#n strafschopgebied, schiet Krijger naast en dan denken we kort voor de rust Burgh te zien doelpunten, als v. Zuijen «mooi doorbreekt en bard onverwachts op 't doel schiet, maar hoe- Wel |bfij' uitglijdt weet Volkeri toch te redden en een hoekschop, die Wordt Weggekopt, is bet eenige resultaat. Met Burgh in den aanval breekt de rust aan met 'blanken stand, zoodat er nog van alles in 't vooruitzicht ligt. Na de rust pakken beide ploegen (zéker door het mooi opklarend Weer) al di rect goed aan. Zierikzee krijgt weer de eerste kansen, als Volkeri een paar maal voor het doel plaatst, do'ch Krijger schiet hard naast. Even Later Ls Klaasse na een voorzet van Bioogerd er door, maar Steijri Weet door wegschoppen net te redden. De gasten Iktolrrien echter her haaldelijk terug en de Burgh-verdediglng moet aanpakken om' doelpunten te voor komen. Voioral Viergever is zeer beweeg lijk' 'en zit er goed op doch hij Wil wel eens te veel alleen doen. Hij' is niet for tuinlijk met een moeilijk schot dat in het Zij'net belandt. Burgh probeert het met enkele uitvallen, Waarbij v. d. Weel zich vooral onderscheidt, maar de Zie- rikzeebaCks zijn safe en het binmentrio der gastheeren niet erg gevaarlijk, zoo dat deze niets opleveren. Ben hoekschop Wordt achtergetrapt en Kommer mist voor 't doel een moeilijke kans. Einde lijk valt het langverwachte doelpunt, als na een paar mislukte Zierikzee-iaanval- len van Doorn goed Voorgeeft, G- van Zuijen mist en Klaasse dicht bij het doel den 'bal te pakken krijgt en deze niet hard doch zuiver langs Steijn plaatst (0-1). Aanvankelijk prikkelt dit doelpunt Zie rikzee tot meerdere actie. Een voorzet van van Doorn kan Steij'n net onder scheppen, maar dan katoen de gastheeren weer aan het woord. Verschuur en Bont redden een paar maal goed, tolaar toch krijgt Burgh de kans op den gelijkma ker, als de gevaarlijke v. d. Weel er Weer eens doorglipt en fraai voorzet, maar de geheele voorhoede miist en weg is de kans. Een mooi schot van C- van Zuijen gaat net over en ook Krijger boft niet als hij net naast het doel schiet. Een mooie redding verricht keeper Steijn als hij uitgeloopen zijnde, een hoo ghal - letje van van Doorn, die den bal over hem heen in het doel 'wil wippen netjes uit de lucht plukt. Maar ook Volkeri toont zijn talenten bij: een goed door v. d. Weel genomen vrije schop Wegens hands. Betrekkelijk onverwachts valt dan Zierikzee's tWeede doelpunt, als bij een snelle aanval Klaasse mooi naar links plaatst, Steijn iets te ver uitloopt en van Doorn er nu goed bij is om met een kalm schootje den bal in het leege doel te laten verdwijnen (0—2). Burgh. geeft den moed echter niet op en zet nog eenige aanvallen op .rriaar door slecht schieten eenerzijds en energiek ingrijpen der Zierikz'ee-verdediging an derzijds- 'Weet zij het niet tot doelpunten te brengen. Een mooi schot van Steur dat op het net belandt, verdient nog vermel ding. Ook Zierikzee komt nog verschei dene malen voor het Burgh-doel, doch haar voorhoede is niet doortastend ge noeg om keeper Steijn te verschalken. De laatste minuut krijgt Viergever nog een kans na een voorzet van Bioogerd, doch hij schiet hopeloos naaist. Het einde komt alzoO' toet een verdiende overwin ning voor de gasten, al Verdienen de gastheeren Zeker een wóórd van lof voor hun goed volhouden. De Wedstrijd zelve was meer span nend dan fraai. Alleen in de 2e helft Werd af en toe aardig spel vertoond.i Bij' Burgh Was de verdediging het beste deel van de ploeg. Vooral de Haan blonk hier uit. In de middenlinie Werd Kloet zeer gemist, al „spiekerde" Ge- leijnse zich er ook nog al eens aardig doorheen, v. Zuijen en W. Steur Wis selden goede momenten af met zlwiakke. In de voorhoede Was v. d, Weel de man, doch ook TL Steur speelde een nuttige partij. C. van Zuijen Was niet op dreef, terWijl de rechtervleugel goed in be dwang kon worden gehouden. Bij Zierikzee 'wias ook de verdediging safe. Hier speelde Nolet een puike partij, mjaar oo'kl Frederik imtocht er zijn. Doel- irian Volkeri 'wla® klemlvast en stelde zich góed op. De im'iddenljnie bleef als geheel nogal eens te veel achter. Bont was hier de beste, Schoonen de Zwia'kiste. Volkeri toonde zich zijn plaats waard ia! 'Zien we herni liever als rechtsbuiten. De voorhoede Was over 't algemeen te langzaaiml. Krijl- ger was hier heel goed, Viergever er,g actief (somls wel een te), Klaaslsie had dikwijls last van het terrein, van Doorn jwlas nogal eens te banjg en! Boogerd wel eens te langzaam'. Scheidsrechter Breugel- iirians ten slotte leidde goed im!aar floot nogal eens te veel. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 21 Sept. f5000: 17914 f1000: 6046, 7342,13388 f400: 5444, 20165 f200:, 16006,18140, 21622 f100: 1468, 10565, 20593, 22492. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, Veemarkt, 21 september. Totaal aanvoer 2966 stuks. 169 paarden; 19 veulens; 386 magere runderen; 795 vette runderen; 68 vette kalveren; 347 graskalveren; 626 muehtere kalveren; 414 schapen en lammeren; 6 varkens; 136 bokken en geiten. Vette koeien, le tot 73, 2e tot 65, 3e 48—56; vette ossen, le tot 70, 2e tot 64, 3e 4856; stieren, le tot 66, 2e tot 62, 3e tot 57; vette kalveren, le tot 98, 2e tot 88, 3e 70—75; schapen, le tot 52, '2e tot 45, 3e tot 40; lammeren, le tot 62, 2e tot 59, 3e tot 53; graskalverenj, •2e. tot 55, 3e tot 45; nuchtere kalveren, le tot 52, 2e tot 48, 3e tot 44; slacht- paarden, le tot 54, 2e tot 48, 3e tofl 44 cent per kilogram. Schapen, le tot 29, 2e tot 25, 3e tot 20; lammeren, le tot 19, 2e tot 17, 3e tot 14; nuchtere slachtkalveren, le tot 13, 2e tot 10, 3e tot f7; nuchtere fok- kalveren, le tot 20, 2e tot 18, 3e tot 16; slachtpaarden, le tot 250, 2e tot 1901, 3e tot 130; werkpaarden, le tot 370. 2e tot 320, 3e tot 205; hitten, le tot 235, 2e tot 200, 3e tot 140; veulens, le tot 325, 2e tot 270, 3e tot 180; stieren, le tot 265, 2e tot 225, 3e tot 150; melk koeien, le tot 270, 2e tot 230, 3e tot f160; varekoeien, le tot 180, 2e tot 150, 3e tot 115; vaarzen, le tot 180, 2e tot 135, 3e tot 105; pinken, le tot 145, '2e tot 115, 3e tot 95; graskalveren, le tot 55, 2e tot 38, 3e tot 20; bokken en gei-- ten, le tot 14, 2e tot 10, 3e tot 6 gul den per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer als vo rige week, handelslui, prijzen onveran derd, prima koe 78, os 76 ct.; stieren, aanvoer gewoon, handel traag, prijzen iets lager; vette kalveren, aanvoer matig, han del slecht, prijzen dalende, prima kalf 108 ct,; schapen en lammeren, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen schapen al® gisteren, lamlmleren iets min der; nuchtere slacht- en fokkalveren, aan voer ruimer, handel sleepend, prijzen niet geheel prijshoudend; paarden, aanvoer ge woon, handel matig, prijzen als vorige week; kalf- en melkkoeien, aanvoer k,ort, handel weinig, prijzen lager; varekoeien, aanvoer klein, handel sleepend, prijzen van vorige week niet geheel te handha ven; Vaarzen en pinken, aanvoer gering, handel redelijk, prijzen onveranderd; gras kalveren, aanvoer kort, handel stroef, prij zen lager; bokken en geiten, aanvoer iets grooter, handel vlot, prijzen hooger. Veulens geen. noteering wegens te ge ringen aanvoer. ROTTERDAM, 20 Sept. Binnenlandsche granen. Chevalier gerst f8 tot f 8,50; haver f6 tot f7; rogge tot f7,90. ErWten kleine groene f 10 tot f 10,60, overigens van f8 tot f9,50; schokker® f 13 tot f 15,50, extra grove kWaliteit hooger betaald. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De depressie welke Maandag over de Oostzee lag, trok Noordwaarts af. De barometers gingen Dinsdagmorgen in onze omgeving snel stijgen. De aangekondig de Oceaandepressie komt Pehter ook snel naderbij- Het centrum ervan ligt thans ten Westen van IJsland. Een secundaire ver in het Zuiden op den Oceaan doet in Ierland de barometers reeds vrij snel dalen. Geheel Scandinavië en het gebied rondom de Oostzee zijn nog onder in vloed van de aftrekkende depressie. Er waait een matige tot krachtige wind om het centrum, met betrokken luchten en meest regen. In onze omgeving is het weer nog buiig met in het Noorden krachtige wind. Over Midden-Europa, Frankrijk en de Britsche Eilanden is de lucht opgeklaard en de wind zwak. In het Zuiden van Frankrijk viel veel re gen onder invloed van een depressie in de Middellandsche Zee. Op het Westen van de Britsche Eilan den is onder invloed van de nadierende nieuwe depressie de bewolking weer toe genomen." Voor onze omgeving is krim pende en afnemende wind te verwachten met aanvankelijk afnemende bewolking en weinig of geen regen. Later zullen onder invloed van de nieuwe depressie de regenkansen weer toenemen. De nacht zal koud zijn, maar overdag wordt eenige stijging van temperatuur verwacht. TELEGRAMMEN Prinsjesdag In den Haag Prinsjesdag 1937 iis heden (Dinsdag) morgen goed begonnen-. Bulderden nog Maandagavond de stormen door de Haagsc-he straten en gudste de regen in stroomen neer, de nieuwte dag ontwaakte met zonneschijn. Af en toe wórd dat verduisterd door donkere, dreigende'wol ken, maai' in de ochtenduren bleef het bij' dreigen. Regen 'brachten zijn gelukkig niet. De oude historische binnenstad hood, reeds vroeg in den ochtend een feeste- lij'ken aanblik. Van vele gebouwen en particuliere huizen woei de nationale driekleur. Vroolijke groepen menschen trokken door de straten in de richting van het Noordeinde, het Lange Voorhout en het Binnenhof om zich te verzekeren, van een goed plaatsje langs de route die de Koninklijke stoet des middagis zou volgen. Natuurlijk 'waren de plaatsen ach ter de afzetting van het Binnenhof het meest geliefd. Deze waren dan ook reeds in den vroegen morgen uitverkocht, maar ook voor het paleis en aan het Lange Voorhout dromden de menschen reeds in de ochtenduren samen. 'Hon derden leden van de vereeniging „De Princevlag" hadden zich met vlaggen en 'wimpels aan het .Lange Voorhout opge steld, eveneens in afWachting van het voorbijtrekken ;van de Koninklijke stoet. Zij' kortten den tijd met het spelen en zingen van Vaderlands che liederen, het blazen van fanfares en tromgeroffel. In den 'loop van den morgen bracht een aantal extra-treinen tallooze Nederlan ders uit alle deelen des lands in de Residentie. Noodlottige aanrijding Dinsdagmorgen te ongeveer 8 uur is de heer P. J. van der Linden, Hoofd eener School te Sint Oedenrode, toen hij op zijn motorfiets naar zijn woning al daar terugkeerde, bij Sluis 4 te Veghel (N.-Br.) door een vrachtauto uit Papen- dreeht aangereden. De heer van der Lin den werd ernstig gewond naar het R.K. Ziekenhuis te Veghel vervoerd. Zijn toe stand is orgwekkend. Auto te water Dinsdagmorgen circa 10 uur is de 50- jarige Amsterdamsche koopman M. A. Sajet met zijn auto, een 4-deurs Ford Sedan even voor de Hartveldsche brug nabij Diemen op onverklaarbare wijze in het water van de langs den weg loo- pende Keulsche Vaart gereden. De auto verdween geheel onder water. Het pu bliek schoot onmiddellijk toe en tege lijkertijd werd de Amsterdamsche brand weer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Inmiddels had zich een be woner van Diemen te water bpgeven om te trachten de inzittenden te bevrijden. Hij slaagde daarin echter niet. Eenige brandweerlieden begaven zich te water. Toen kon men een der deuren openen en de bestuurder van echter het stu^r weghalen. Hij bleek bij onderzoek de eenige inzittende te zijn. De levensgees ten waren evenwel reeds geweken. Het stoffelijk overschot is door den Genees kundigen Dienst vervoerd. De auto is later op het droge gebracht. Ernstig spoorwegongeluk De personentrein Aogoulème—Parijs is Maandagnacht ontspóiord in de nabijheid van La Prada Vars, in het Fransche departement Charente. Er zouden vol gens de eerste 'berichten 7 dooden en •een groot aantal 'gewonden! zijn. Nader Wordt gemeld: Het spoorwegongeluk heeft zich voorgedaan vlak bij Vars, op 15 k.m. van het station Van Angoulème. 2 sneltreinen 2ijn met elkander fn bot sing gekomen. Beide treinen Waren op Weg naar Parij's. 5 wagons liepen uit de rails. Er zijn 8 dooden en 50 ge- Wonden te betreuren, doch men vreest dat het aantal dooden nog grooter zal •worden, want van de 15 ernstig ge- Wonden verkeeren eenigen in levens gevaar. DE STRIJD IN CHINA Zwarte pest in Mandsjoekwo Uit Mandsjoek'wlo wordt over het op treden van de z'wlarte pest aldaar ge meld, dat tot tfusver ruim1 200 gevallen zouden zijn 'bespeurd. Om uitbreiding te voorkomen zijn talrijke quarantainestati ons langs den Zuid-Man disjoek'wioschen spoorlijn en rondom Hsinking ilrigericht. De autoriteiten hopen de gevaarlijke epidemie spoedig te kunnen bedwingen. Het bombardement van Nanking. Naar het agentschap „Central Neiwis" meldt, heeft het bótolbardem'ent van Nan king door de JapanneesChe vliegtuigen ongeveer 15 dooden en gewonden ge- ëischt. 50 huizen Werden verwoest. 5 Jap&T.oeesche vliegtuigen zouden, zijn neergeschoten. Vliegtulggevecht Verscheidene Chineesdhe vliegtuigen hebben Dinsdagmorgen slag geleverd toet de Japanneesche toestellen, die Kanton hadden gebombardeerd. Een der toestel len werd omlaag geschoten. Het Chi- neesche luchtafweergeschut iis in actie gelwieest. Uit Macao wordt gemeld, dat daar 21 Jiapanneesóhe vliegtuigen zijn Waargenomen, die zich in 'de richting van Kanton begaven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3