VERVOLG STAD EN PROVINCIE STAVENISSE. Het valt niet te ontken nen dat de muziekavonden, die o-njdar auspiciën van den Bond varn Muziekgezel schappen op het eiland Tholen georgani seerd worden, zicEh in een stijgende pu blieke belangstelling mogen verheugen. Hoewel er dezen Zomier reeds twee der gelijke avonden gehouden waren m.l. te St.-Maartensdijk en Poortvliet, 'was de miuziek'avond Zaterdag ji. te dezierj plaatse der.mlate bezo-cht, dat alle records op- dit gebied gebroken zijn. Honderden heb ben het terrein bezocht en geluisterd naar 'wat de deelnemende corpsen ten ge- hop re brachten. De avond werd begonnen met een ver gadering der besturen van de deelne mende corpsen in Hotel Potappel. Deze bijeenkomist 'werd .ook bijgewoond diopr den heer Hanssens, burgemeester dezer gemeente en dhr. C. G. Hage, voorzitter van den Bond. De voorzitter van 't ontvangende! corps, dhr. S. Stoel, riep allen een -woord van hartelijk' -welkom toe .Hij dankte de be sturen van de deelnemende corpsen voor hun medewerking. Inzonderheid richtte hij een woord van dank tot den burgemeester voor de ondervonden .medewerking bij het organiseeren van den avond 'onder vonden. Hij sprak' dé hoop uit, dat in de toekomst niet te vergeefs een beroep op de welwillende medewerking van hem gedaan zial worden. De voorzitter van den Bond xwerd dank. gebracht voor de medewerking van het Bondsbestuur ondervoelden. Ten slotte dankte dhr. Stoel de plaat selijke ambachtslieden voor hun groote bereidwilligheid om! de kiosk en verdere inrichting van het terrein belangloos te verzorgen. Nadat een verversChing w'as toegediend w-erd allereerst het woord gevoerd door den burgemeester. Nadat hij een woord van dank! had uitgesproken voor de ont vangen uitnoodiging, schetste hij de groote Cultureel© en opvoedende Waarde, die er van de muziekbeoefening uitgaat. Hij prees de geest van samenwerken, die onder de aangesloten Corpsen bij döm, Bond 1 e.rsciht, Waardoor het .mogelijk! is, dat zulke avonden georganiseerd kunnisln, (worden. Hij wenschte het plaatselijke corps groei en bloei toe, bevrijd van de nu helaas vaak nijpende finaritieele zor gen. De Bondsvoorzitter, dhr. Hage, stelde de moreele kra-cbt, die van| de deelnemen de corpsen, van een muziekavond uitgaat. Het beluisteren van elkanders prestatie's dwingt elk corps tot grooter krachtsin spanning. Namens het Bondsbestuur braicJht hij den burgemeester hartelijk dank voor zijn aanWeZigheid. Het Bondsbestuur stelt een goede sam'eniw-erking met d-e plaatse lijke autoriteiten op hoogen prijs. Hij sprak! voorts de Wensich iuit, dat in finan- tieel opzidht de imluzüekavond een groot succes m-oge zijn voor het plaatselijk.dorps „O.B.K." Nadat dhr. Stoel voor de vriendelijke Woorden door de sprekers gesproken dank had gezegd, begaf men z'icih naar 't Haventerrein voor het opstellen van den optocht. Onder het spelen van op wekkende marschen en o.mtstuwd door een groote mienigte begaf men Zich naar het terrein achter het Postkantoor. Dit terrein was belangloos door dhr. Steen- dijk beschikbaar gesteld. Een woord van grooten dank aan het adres van dhr* Steendijk voor Zijn groote medewerking, is hier zeker op zijn; plaats. Het is natuurlijk niet mogelijk de num mers, die door de corpsen om toerbeurt werden ten gehoore gebracht, te ver melden. Vanzelfsprekend gaf ieder corps naar de mate van Zijn krachten, het beste W'aartoe het in staat was. Zonder dus m-aar het minste af te 'willen doen aan het door de cjorpsen gepresteerde, Wil len we toch een aparte vermelding ma ken van het optreden van „Accelerando" te St.-Annaland. De wijze waarop door dit corps de Wals Praterleben vertolkt werd, was werkelijk subliem', evenals' als het toegiftnummer „De Kopersmid". Het daverend applaus bewees wel, dat de honderden aanwiezigen deze stukken ten zeerste apprecieerden. Dat het terrein door honderden beta- bezoekers bezocht werd, hebben wij reeds in de aanhef vermeld. Men kon op het terrein letterlijk over de hoofden loopen. Ontegenzeggelijk kaïn, 't plaatselijk -corps met trots' op den avond terugzien. Waar de talrijke vreemdelingen na af loop van de (Concerten nog geruimten tijd op het dorp vertoefden, daar heeft da middenstand ook geprofiteerd van het initiatief van het Fanfarecorps „O.B.K." FINANTIEEL NIEUWS Insulaire Hypotheekbank De directie der Insulaire Hypoteekbank bericht, dat zij verkrijgbaar stelt in stuk ken van f 10Ó0, f 500 en f 100, voorzien van oöupoD8 per 1 Januari en L Juli, tot den koers van 99s/4 pot., 3% pot. pand brieven, serie R. Jaarlijks, id Mei, voor het eerst in 1939, zal een uitloting pari plaats hebben van twee en een hall pet. van het op 31 December te voren in omloop zijnde bedrag aan pandbrieven dezer serie. De uitgelote pandbrieven zijn van I Juli daaraanvolgende af betaalbaar De direotie behoudt zich de bevoegdheid voor ten allen tijde tot gedeeltelijke of geheele aflossing der pandbrieven dezer serie over te gaan. DE KONINGIN TE MIDDELBURG Betreffende bet bezoek van H.M. de Koningin aan Middelburg ter onthulling van het monument voor wijlen H.M. de Koningin Moeder, kunnen wij thanB enkele nadere medcdeelingen doen. De Koningin zal bij aankomst per auto van de richting Vlissingen aan den Vlis- sing8oben Singel worden verwelkomd en zet dan den rit voort langs Blauwendijk, Stationstraat, Koningsbrug, alle Kaden Nieuwe Brug, Rotterdamsohe Kade, naar den Dam, waar de Koningin en Haar ge volg de auto's zullen verlaten. Langs dezen route zullen de kade-gedeelten van Blau wendijk en de kaden uitsluitend bestemd zijn voor de leden van de vereenigingen uit heel Zeeland, die later aan het défilé langs het onthulde monument deelnemen. Zoodra de Koninklijke Stoet de eerste vereeniging op den Blauwendijk is ge passeerd, vertrekt deze, gevolgd door de andere vereenigingen langs Blauwendijk, Stationsstraat, Kaden, Nieuwe Brug, Rot terdamsohe Kade, Nederstraat, Breestraat en Verwerijstraat naar Molenwater. O.z. en N.z., want alle vereenigingen sluiten zich aohter de eerste aan. Het terrein achter de boomen, dus van Koepoortstraat tot aan het Noordbolwerk is dan voor de vereenigingen gereserveerd. Het publiek mag dus op Blauwendijk, Kaden en Molenwater alleen aan de zijde van de huizen staan en daarvan niet eerder vertrekken dan nadat de vereeni gingen zijn vertrokken. H.M. zal dus zoowel op de heenroute als na afloop langs de langs den weg opgestelde ver eenigingen rijden. De terugweg van den Koninklijken stoet gaat door de Molstraat, Koepoortstraat, Molenwater tot den Watertoren, dan door de Korte en de Lange Noordstraat, rond de markt tegen de gebruikelijke richting in naar de Gortstraat en door deze straat Hoogstraat, Nieuwe Haven, Turfkade, Houtkade, Stationstraat naar het Station. De vereenigingen moeten op de heenroute om 2 uur op hun plaats staan, terwijl om 2.15 uur alle rij verkeer langs de heenroute wordt stopgezet Het van de richting Goes komende verkeer kan via den Ouden Vlissingsohen weg eventueel naar Vlissingen gaan, ter wijl indien mogelijk het voor Veere, Domburg en Koudekerke bestem de verkeer zal worden geleid via Los- kade, Nieuwe Poortstraat, Kinderdijk, Spijkerbrug, Rotterdamsohe Kade, Neder straat, dat zal evenwel afhangen van de beschikbare ruimte op de Loskade. Rijwielen en kinderwagens worden fcus- sohen het publiek op straat niet toege laten, terwijl de bruggen, waarover de route loopt, geheel worden vrijgehouden. Muziekvereeoigingen, welke langs den weg staan opgesteld, mogen om beurten wel musioeereD, doch niet tijdens het zioh verplaatsen naar het Molenwater, immers daarbij is men te dioht in de buurt van den Dam, dat daardoor hinder zou worden veroorzaakt bij de onthul- liDgspleohtigheid. Parkeerterreinen voor touringcars en auto's zijnLoskade en Maisbaai voor touringcars en personen-auto's komende van de richtingen Goes en Vlissingen tot half tweedaarna op den Kaoaalweg tegenover de Groenteveiling aan de waterzijde Molenweg voor touringcars en personen auto's komende den Veersohen- en Noord- weg tot half drie. Groenmarkt alleen voor personen-auto's tot 3 uur. Terrein firma Dronkers aan den Molenberg voor touring cars en personen-auto's komende van Seisweg en Koudekerksohenweg. Men mag deze parkeerterreinen niet verlaten alvorens H.M. de Koningin Middelburg heeft ver- verlaten. LANDBOUW EN VEETEELT Ontsmetting van granen Ter verbetering Van de opkomfct en te>r bestrijding van de ziekten, die miet hejt z&aiZaad -wioirden overgebracht, wordt ontsmetting vam ;alle luit te Zaaien tarwie, gerst en -rogge dringend aanbevolen;. Spe ciaal Wordt op de wensehelijtóheid gewe zen lOiotó de rogge te ontsmetten, -wlat mag te veel 'wordt nagelaten. Geen tórrel -Worde onosntsmiet uitge zaaid, d-us ook! niet van te velde esn op partij goedgekeurde tarwie, gerst of rogge. i De voorschriften voor de ontsmetting -w-aartnj de middelen in a.lphabetiSclhe volgorde 'worden genoemd, luiden v<0(0ir: Natomtsmletting. Tarwe en Gerst: Steen- brand en kiemlsdhimlmel bij; tarwie en gerst en strepenziekten v.an de gerst 'Worden bestreden door het ziaad oml te scheppen rnlet een oplossing van Abavit-naojnt- smetter, Ceresan^natontsmetter of Germi- san, ter sterkte van 3 o/0, Per hl (bij tarwe plml. 80 kg, biji igerst plml. 65 kg) •"wordt van deze oplossing 3 liter gebruikt -Wat dus ongeveer overeenkioimit rnlet 100 gram' (1 ons) van de on tsmtett ingsts'fco op 3 liter -w|ater. Het omischeppen moet ni-et de uiterste zorg geschieden, zioodat •m-en er van verzekerd kan züjn, dat alle korrels voldoende bevochtigd zijn. In de meeste gevallen -wordt reeds afdoende resultaat bereikt bij aan'wtending van bo vengenoemde middelen ter sterkte van 11/2—2 o/0) eveneens bij gebruik Van 3 liter per hl. Vioor tarwie en gerst, die ter keuring te velde -wlordt aangegeven, wordt echter aangeraden zekerheidshalve steeds du sterkere oplossing te nemlen. Voor zwakke partijen izlaaizaad met men echter een oplossing gebruikten van 2 0/0, terwijl alsdan de hoeveelheid vloeistof per hl beperkt iwlordt tot 2 liter. Bij gebruik van meer vloeistof twiordt n.l. de kans op kiembesdhadiging grooter, daar de ontsmettingkstof dan gemakke lijker tot de kieml doordringt. Stuif brand in 'tarwie en gerst klam alleen bestreden wiorden door toepassing vaji de w-armWaterbehandeling. Het zaad iwfordt eerst I1/2 luur in water te weekten gelegd, daarna blijft het 41/2 luur buiten iw'ater naweeken en teto slotte wordt het gedurende 10 minuten in Warm' water ondergedompeld. Voor tarwie imloet de temperatuur bedragen 53°C, voor gerst 51ü—52° C. UIT VROEGER DAGEN XXXIV Een spookgeschiedenis Op onze morgenwandeling ontmoetten wij onlangs „Kootje van Lin van Mine", een 90-jarigen grijsaard, nog kras voor zijn leeftijd. Na de gewone begroeting, met aanhangsel van weer en wind, kwam hij warempel wear met zijn oud spook verhaal voor den dag, dat ik reeds vele malen van hem had gehoord; het was al zeventig jaar geleden hem persoon lijk overkomen, maar waarvan ik het mijne dacht. Ik vermoed, dat Kootje het jaren geleden had hooren vertellen, maar dat het ten slotte ©en geschiedenis van hem zelf was geworden. Een groot wijs geer heeft eens gezegd: „Het komt er niet op aan wat men zegt, als men het vaak herhaalt en met klem mogeens, dan wordt het wel voor Zoete koek aange- genomen" en ik geloof dat Kootje dit onbewust toepaste, zonder dat men hem voor leugenaar kon aanmerken. Er volg de dan: ,,'k Was in m'n jongen tied knecht op de Rusthoeve, 'n uur buten 't dtfrp. Op '11 Saeterdagaevend ad 'k me verlaet op 't durp, en toen 'k naer uus gieng kwam'k op den diek in er sprong in eens 'ai zwarte katte voor m'n voeten en bleef al mar rond me loap'en. Ik loape, loape, mar 'k kwam nie varder. Doadsangsten e'k uutgestaen; ik schopte der nae, joeg de weg, mar niks oar! Opeens was 't beest weg, met z'n vierige oagen en z'n gloeiend© aeren. 't Beêst ad 'm geen kwaed gedaan, mar ie ad toch vier uren motten doen over 'n wegt, die ie anders in 'n klein uurtje kon loapen". Met St.-Andries was hij toch maar aan den anderen kant van het dorp gaan wonen, want de weg ien de kat was hem dwars blijven zitten. Op mijn beurt vertelde ik aan Kootje ook een spookgeschiedenis, waar hij met belangstelling naar luisterde; ik zei hem niet, dat ik daarvan een zestig jaar ge leden had „genoten" toen ik nog op de schoolbanken zal" en in ons toenmalig leesboek deze iwlas verteld. Ik kon het lesje nog haast letterlijk uit het hoofd weergeven, zoo'n indruk maakte het op ons. In het midden van den nachU sloegen eensklaps de vlammen uit het rieten dak van een boerewoning en voor men te hulp kon snellen, lag de heele boerderij in asch. Met moeite hadden de bewoners zich kunnen redden. Men wist eerst niet hoe de brand ontstaan was, maar verdacht weldra dat de brand opzettelijk was gesticht, en verdacht daar van Barend, de knecht, die vroeger hier gediend had, maar om zijn slecht gedrag was weggejaagd. Voor de zaak behoor lijk onderzocht kon worden, werd de verdachte persoon ziek en stierf. Om1 kort te gaan: alles werd opnieuw ge bouwd en men sprak niet meer over het gebeurde. Op een winteravond ging de meid de zer boerderij naar den stal om de koeien te melken en terwijl zij met dezen ar beid bezig is, ziet zij bij het flauwe licht: van den stallantaarn een witte gedaante naderen, die .bleef staan toen hij be merkte, dat de mieid hem zag. Met een holle grafstem riep deze haar toe: nik ben Berend, de knecht, die de boerderij in brand heeft gestoken en nu kan ik in het graf geen rust vinden, voor de boer mijn misdrijf vergeven heeft en een uur lang voor mijn zielerust heeft gebeden met al de huisgenooten". De meid verliet verschrikt den stal, maar kon van schrik eerst geen woord spreken, maar hortend en stootend ver telde zij het geval. De baas en de vrouw* waren al even onnoozel als de meid, en, hoewel zij de daad van Berend ver foeiden, wilden zij hem toch de rusf van het graf niet onthouden en baden, een uur lang voor den ongelukkige, in de hoop dat hij nu voortaan zou kun nen rusten in het graf; verlicht stonden, zij op en gingen naar bed. Toen den volgenden morgen de boer opstond en buiten kwam vond hij...... zijn aardappelkuil geopend en alle aard appels geroofd". Kootje had geluisterd, maar het slot was voor hem eenigszins verdacht in verband met wat hij zoo straks in geu ren en kleuren had verteld, want hij reageerde: „Ja en toch is mien veraej, zuvere waereid!" KERKNIEUWS Geref. Gem. ST.-PHILIPSLAND. Woensdag 1 Sept. a.s., des avonds te 7 iuur, Ds. van den Berg van Krabbendij<k!e. TELEGRAMMEN Koninginnedag Ie Apeldoorn Ter eere van het verblijf van de Koninklijke Familie op Het Leo heeft Apeldoorn zich heden in feesttooi ge stoken. Des morgens hebben bijna 6000 schoolkinderen onze landsvrouwe een aubade gebracht, Waarvoor zich eveneens duizenden toeschouwers voor het Paleis Het Loo hadden opgesteld. Onder luide toejuichingen yan het publiek versche nen op het bordes H.M. de Koningin, die in het blauw' was gekleed, Prinses Juliana in een Wit toilet en de Prinsen Bernhard en Asch'Win, beide in civiel. H.M. de Koningin heeft een rond-wande- ling langs de rijen der jeugdige zangers gemiaakt, iw-aarbij Zij zich tm'et enkele onderwijzers onderhield en verschillende scholieren de hand drukte. Des middags zou H.M. per apto een rondrit door de gemeente maken Waarbij HM. tevens een bezoek Zou brengen aan de ver schillende feestterreinen. De feestdag zou des avonds Worden besloten met een groot vuurWerk. Hel Koninklijk bezoek aan Zeeland HM, de Koningin is voornem'ens om op Maandag 6 September een bezoek te brengen aan de Landbouwtentoon stelling te Hulst. In den middag Van dienzelfden dag zlal HM- zic-h naar Mid delburg begeven, teneinde het gedenk- teeken voor Wijlen- H.M- 'de Koningin- Moeder te onthullen. De Koningin zal des morgens in. een extra trein om 8 uur 34 in Kruiningen aankomen en van daar per auto naar Hans'w'eert toe. Om 9 uur vertrekt H.M. van daar per boot naar Walsoorden. Het gedeelte Walsoorden-Hulst wordt per auto afge legd. Om 10 uur zal H.M. te Hulst aan komen en de Landbouwtentoonstelling be zichtigen. Vervolgens gaat de Koningin terug per auto naar Walsoorden en van daar naar Vlissingen. De aankomst te Middelburg zal te ongeveer 3 uur zijn. Hier zal H.M. het gedenkteeken onthul len. H.M:. zal daarna per trein naar Het Loo terugkeeren. De Nederlanders te Sjanghai Blijkens een bij! het 'departement Van defensie te den H:aag van dien Gomlm!ainida|nit van H-M-'s „van Galen" ingekomen bericht zullen (heden (31 Augustus) 120 Neder- landsche onderdanen uit Sjanghai Worden geëvacueerd per s.s. „Ljisarpea". Het ver voer geschiedt per tender naar Woesoeng De automatiseering van de telefoon Gedurende de laatste jaren z-ij'n ver scheidene distric'tstelefoionmetten van de Rijkstelefoon in de omgeving van Am sterdam .^geautomatiseerd. Thans iwlordt vernomen, dat het in het voornemen der betrokken administratie ligt met ingang van ongeveer 1 Januari het hoofdstedelijk telefoonnet geheel in het automatische verkeer in te schakelen. Gelijdelijk zul len de Rijksdistric'tsnetten met het Am- sterdamsche telefoonnet |w lorden verbon den, zoodat binnen enkele jaren de tele fonische verbindingen ook vah de hoofd stad uit khet het grootste deel van ons land automatisch tot stand zal kunnen lwlorden gebracht. Trein ontspoord De trein Osteude- Keulen is bij Saven- them ontspoord, 1 persoon is om het leven gekomen', terlw'ijl 15 personen v;er- ru(ondingen opliepen. De botsing geschiedde in het station te Seventhem, doordat de sneltrein, ten gevolge van de heerschende mist, in bot sing kwam met de rangeerende locomo tief. Een arbteider van de spoorwegmaat schappij, die zich in een achter de loco motief gekoppelde goederenwagen be vond, werd zwaar gewond en overleed; spoedig. Weer opstootjes in Palestina De beide laatste dagen zijn opnieUw' eenige aanslagen in Palestina gepleegd, welke doen vreezen voor een herleving der terroristische beweging. Deze aan slagen hébben bij de bevolking een groote beroering gewekt. De politie fouilleert voorbijgangers en inzittenden van ver voermiddelen. Met het oog op den toe stand heeft de Hooge Commissaris zijn verlof onderbroken. Hij is te Jeruzalem teruggekeerd. De burgeroorlog In Spanje Succes voor de opstandelingen Het legerbericht van het rechtsche hoofdkwartier te Salamanca Imieldt dat de redhtsche troepen van Sasntander ver der zijn opgerukt en verscheidene dor pen hebben bezet. Aan het front jm Ara- gon hebben de regeeringStroepen hu/a drulk voortgezet doch de aanvallen -wer den in alle sectoren afgeslagen. De recht Sclhe troepen hebben alle vijandelijke te genstand gebroken en beg,iin|n'en thans in de verschillende sectoren huin opm-arsch. HET VERRE OOSTEN Schadevergoeding aan Amerika De Nanking-regeering heeft den Chi ne esdhen ambassadeur te Washington op dracht gegeven zijn leedwezen over het brengen over het incident met de „Pre sident Hoover" en schadevergoeding toe te zeggen. Mobilisatie In China De Chineesche regeering publiceert een decreet waarbij zij wordt gemachtigd al le voor den militairen dienst geschikte burgers in te lijven. BUITENLANDSCH WEERQVERZICHT Over West-Europa ligt een gebied van hoogen luchtdruk terwijl over den At- lantischen Oceaan lage luchtdruk heerscjht. In de Alpen werd de ochtend lichtery Ook de hooge toppen waren in nevel gehuld met temperaturen rond het vries punt. Indien de hooge luchtdruk in onze omgeving naar Midden-Europa trekt, zal de wind nog uit Oostelijke richtingen blijven waaien. Aanvankelijk zal de toe stand van mooi weer in onze omgeving nog aanhouden. Later zal de bewolking wat toenemen met kans op onweer. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 30 Aug. Binnenl. granen Gerst, Chevalier f7.507.90; Haver f6.25 7; Rogge f7.50; Erwten, kleine groene f 10—10.50; overigens van f 8.25—9.75; Schokkers f 14—16. ROTTERDAM, Veemarkt, 31 Augustus. Totaal aanvoer 3189. Paarden 184; veu lens 29; magere runderen 868; vette run deren 556; id. kalveren 95; graskalveren 360; nuchtere kalveren 523; schapen en lammeren 433; varkens 6; bokken en; geiten 135. Vette koeien, le tot 78, 2e tot 68, 3e 50—60; vette ossen, le tot 72, 2e 68, 3e 50—60; stieren, le tot 70, 2e tot 65, 3e tot 60; vette kalveren, le totj 105, 2e tot 90, 3e 70—75; schapen, le tot 52, 2e tot 45, 3e tot 35; lammeren, le tot 63, 2e tot 59, 3e tot 53graskal^ veren, 2e tot 60, 3e tot 50; nuchtere kal veren, le tot 58, 2e tot 52, 3e tot 48; slachtpaarden, le tot 57, 2e tot 52, 3d tot 46 cent per kilogram. Schapen, le tot 28, 2e tot 23, 3e tot 18; lammeren le tot 19, 2e tot 17, 3e tot 14; nuchtere slachtkalveren, le tot 15, 2e tot 12, 3e tot 9; nuchtere fokkaH veren, le tot 24, 2e tot 22, 3e tot 19; slachtpaarden, le tot 275, 2e tot 210, 3e tot 140; werkpaarden, le tot 370, 2e tot 320, 3e tot 205; hitten, le tót 235, 2e tot 200, 3e tot 140; veulens, le tot 165, 2e tot 135; 3e tot 90; stieren, le tot 345, 2e tot 280, 3e tot 180; kalf koeien., le tot 295, 2e tot 255, 3e tot 180; mlelk- koeien, le tot 300, 2e tot 260, 3e toti 190; varekoeien, le tot 200, 2e tot 170, 3e tot 130; vaarzen, le tot 185, 2e tot 140, 3e tot 110; pinken, le tot 150, 2e tot 120, 3e tot 100; graskalveren, le tot 65, 2e tot 45, 3e tot 20; bokken en. geiten, le tot 14, 2e tot 10, 3e tot 4 gulden per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel tamelijk, prij'zen als gisteren; stie ren, aanvoer kleiner, handel stug, prijzen iets hooger; vette kalveren, aanvoer iets minder, handel vlot, prijzen als gisteren; schapen en lammeren, aanvoer onveran derd, handel sleepend, prijzen schapen als gisteren, lammeren prijshoudend; veu lens, aanvoer klein, handel redelijk, prij zen als vorige week; paarden, aanvoer als vorige week, handel flauw, prijzen voor de slacht prijshoudend, verder on veranderd; kalf- en melkkoeien, aanvoer iets grooter, handel stil, prijzen prijshou dend; varekoeien, aanvoer korter, handel lui, prijzen stabiel; vaarzen en pinken, aanvoer iets ruimer, handel weinig, prij zen constant; graskalveren, aanvoer ge woon, handel slap, prijzen voor den dood lager, voor het leven onveranderd; bok ken en geiten, aanvoer groot, handel vlug, prijzen als vorige week. Stoomzuivelfabriek „De Duif" Verkoopprijs boter 81 cent per pond. ST.-ANNALAND. A,ardaPPelveUin£ van 30 Aug. Groep St.-Annaland: 9000 k.g« Gele Eigenh. f2.47—2.50; 1100 k.g. BI. id. f2.50; 6375 k.g. Zeeuwsche bonten f2.91—2,97; 19375 k.g. id. blauwen f2.88— —2.94; 4000 k.g. Driel. f 1,56—1.84; 600 k.g. Bonken fl.80; 40 k.g. appels (zoete ribbeling) f 12.10; Groep Scherpenisse: 3800 k.g. gele Eigenh. f2.42—2-50 2000 k.g. blauwe ld. le f 2.50; 4800 k'.g. id. 2e f 2.D1—2.02; 1420 k.g. Driel. f 1.50— 1.73; 180 k.g. Bonken f 1.65; totale aan voer 52650 k.g. Alles per 100 kilogram). AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM Marktbericht van Jac. KnofO(p, Make laar in aaridappelen, A dm. de Ruijterweg 196, Telef. 81431, Amsterdam Afgeloopen week was de aanvoer uit de IJpolder om Amsterdam zeer groot, met lageren prijs voor IJpolder Bonten. Deze soort aardappelen zijn een groote concurrent voor de Zeeuwsche Bonten a De prijs daarvoor wordt ook hierdooli; lager. Er vertoont zich ziekte in ver schillende soorten aardappelen, wat ver der door zal zetten bij warm weder. De prijs zal dan nog meer omlaag gaan, vooral het soort wat opgeruimd moet. worden. Potersoorten zijn moeilijk te ver- koopen. Mooie zandaardappelen, zonder ringvuur of ziek, zijn gevraagd; ook de Bonken hiervan. 30 Augustus werden de volgende prij zen gemaakt: Zeeuwsche Bonten f3.60— 4; Blauwen f3.60—4; Zeeuwsche Eigen heimers f3—3.20; Zeeuwsche Bonten en Blauwe poters f2.40—2.80; idem Bonken f2.60—2.80; N.-H. Bonken f3—3.40; id. Eigenh. f 33;.t20per 100 kilogram.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3