ADVERTENTIES. Rijks Hogere Burgerschool Waarschuwing. De Bazar Rie Mastenbroek SLECHTH00RENDEN L. C. VAN HOEK-van Hoek CARTONS BOERENWAGEN L. KAASHOEK, REEDS 100 JAAR GEVESTIGD? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Geldgeefster heeft de bevoegdheid met ingang van 1 Sept. 1949 tolt 1 Sept. 1972 de rente niet te herzien de 4 o/o niet te boven gaande. Na 1 Sept. 1972 tot 1 Sept. 1977 kan de rente tot 41/2 worden verhoogd. Als resultaat dezer conversie zal eerlang tot tariefsverlaging door de Maatschappij kunnen worden overgegaan. Volgens de oude overeenkomst, af te lossen in 48 annuïteiten, te beginnen in 1940 tot 1 Juli 1987, is dit teruggebracht tot 40 te beginnen in 1938 tot 7 Sept. 1977. De jaarlijksche rente bedroeg vol gens de oude overeenkomst f 4992.00. Vol gens de nieuwe regeling a 8.3/4 °/o met inbegrip jaarlijksche aflossing f 4909.74. De raad besloot m.a.st. tot conversie over te gaan. j OOSTERLAND. Donderdagmiddag j.l. nam mej. J. W. Vijverberg, onderwijze res aan de O.L. School alhier, afscheid van personeel en leerlingen, daar zij door huwelijk als zoodanig ontslag moest aanvragen. De heeren Zeijler en de Weeze, wet houders, en de heer Zoeter, gemeente secretaris, waren hierbij tegenwoordig. De heer Zeijler dankte, namens het gemeentebestuur, mejuffroifw Vijverberg in warme bewoordingen voor haar zegen rijk werk aan de leerlingen verricht. Hij bracht haar hulde voor de groote liefde aan de kinderen geschonken, gedurende de 16 jaren, dat zij aan deze school} verbonden is geweest. Ook de heeren de Weeze en Zoeter uitten zich in ge lijken geest. Het hoofd der school, de heer Kosten, dankte haar in welgekozen woorden voor haar collegialiteit, trouw en nauwgezetheid, waarmede zij het on derwijs heeft gediend. Namens het ge meentebestuur werd haar als blijk van waardeering een theemeubel aangeboden. B. en W. hebben met ingang van heden als tijdelijk onderwijzeres be noemd, mej. D. J. Heijboer te Rotterdam'. POORTVLIET. In de -opslagplaats van dhr. E. de Griaaff te Strienhaml, was deze 'week! voor rekening' van de Gewes telijke Tarw'e-iorganisatie nog aanwezig 65 ton tarwe, oogst 1936, waarvan thans per schip is afgevoerd 52 ton tar'we. Het monsteren tarwe oogst 1937 zal op Don derdag 2 Sept. een aanvang nemiep zoo- dat de eerste levering z!al plaats hebben Dinsdag 7 Sept. a.si. t De zoon van den slager Jaid. H,age alhier, had 't ongeluk bij het passeer en van een voertuig, 'wiaarmlede hij in aan raking kWaml, van de fiets te vallen e|ri op zijn hoofd in de Watergang terecht te komen. Met den schrik -en eeh pat pak kwiaiml hiji vrij!. ST.-MAARTENSDIJK. Vanwege het ge meentebestuur is aan den betrokken Mi nister het verzoek gericht de steunrege ling voor werkloozen weder geldig te verklaren, aangezien zich thans reeds we der een 40-tal personen als werkloos heb ben doen inschrijven. Koninginnedag zal alhier eenigszins feestelijk worden gevierd. De schooljeugd zal n.l. dien dag vrij van school zijn, en zich des namiddags bezig houden met spelen op het Marktplein, 's Avonds geeft de muziek een concert op het Marktplein, terwijl tot slot een fakkel optocht door de gemeente zal worden gehouden. THOLEN. Het plaatselijk Oranjecomité zal ook hier 31 Aug. niet onopgemerkt voorbij doen gaan. Ofschoon op beschei den wijze, daar men liever wacht op de blijde gebeurtenis, zijn de avonduren aar dig bezet. Om 7.30 tot 8 uur optreden) van de zangvereeniging op de kiosk op het marktplein, van 8—9 concert door Concordia, van 9—9.30 volkszang, waar bij alle aanwezigen worden uitgenoodigd mede te zingen. Daarna muzikale wande ling en lampionoptocht door de stad, waarna tot slot een openluchtfilm op het Speelterrein. Onze oud-stadgenoot de heer Jac. Zachariasse Jz. slaagde heden te Breda voor de acte Fransch L.O. MIDDELBURG. Zoo a ls bekend cbag worden verondersteld, Iwlas door geheel Zeeland, o.a. door oud-patiënten en pa tiënten van nu wijlen dr. A. J. Hoor weg een bedrag bijeen gebra'clht om! hem tij zijn vertrek uit Zeeland een souvenir aan te bieden. Dit was nog niet geschied, toen de tpare van het plotseling over lijden van den nnlan, die zijn leven aan de lijdende mjenschheid jheeft gegeven, vernomen werd. Het album met oorkonde en de namen van hen, die aan het ge schenk hadden bijgedragen, was in be werking. Thans is het, na het gereedko men, met het resteerende bedrag der in- gekomlen gelden, ,aan mevrouw Hoarjwteg toegezonden. heden, maar er is zooveel te herstellen en bij te wierken en alles moet zoo voorzichtig gebeuren dat er nog wel ette lijke maanden Zullen verLoopen eer de opdracht is uitgevoerd, schrijft het D. v. N. B:. De tand des tijds en in Wog erger mate de onkunde van vroegere herstel lers, hebben heel Wlat bedorven. Een drietal voor dit Werk bekwame krachten voert de restauratie uit. Wat reeds tot stand werd gebracht, houdt de belofte in dat dit juweel van antieke bouwkunst, weldra in zijn ouden luister zal schitteren. LANDBOUW EN VEETEELT Het Kwaliteits-Zuivelbureau Zooals bekend is per 1 Augustus j.l. in werking getreden het Kwaliteits-Zui velbureau, waarvan de bedoeling is alle fabrieken, die boter naar het buitenland uitvoeren, onder controle te stellen wat betreft de kwaliteit van de uit te voe ren boter. Het behoeft geen.betoog, dat het er om gaat, onze boter in het buiten land een nog betere naam te doen krij gen, teneinde de hoogst mogelijke prijs te maken. Boter die niet aan de gestelde eischen voldoet, zal niet mogen worden geëxporteerd. Zal dit doel worden be reikt, dan is aller medewerking noodig. Alleen uit goede, zindelijk gewonnen en behandelde melk kan een product worden gemaakt, dat aan de eisched voor uitvoer gesteld, kan voldoen. Schenk daarom Uw volledige aandacht aan de melkbehandeling. Wascht U de handen, voor U gaat melken Wordei) de uiers gereinigd? Hebben uwe koeien geen uiergebreken? Uw melkemmers, melkzeef enz. zijn die in orde? (Uw melkemmjers blijven toch niet gedurende de weiperiode in de wei?) Zijn uw melkbussen schoon? Hoe is uw melkbewaarplaats? U voegt toch geen warme en koude melk bij elkaar en indien dit noodig is, wordt de \Varme melk toch eerst ge koeld Gaat uw bedrijf nog eens na. dy 10—12; id. de Merode 4—8; ideml j d'Amaslis 5—8; Clapps Favorite 7—8; dr. Jules Gyol 5—6; William Duchesse 5—7; Tr. de Vienne 8—12; Marg. Marillat 6—9; Peren, val 1—4; Transparant de Cron- cel 5—7; London Pipping 8_11; Godlin Keswick 4—7; Paesgood Nonsuch 48; Stokprincesseboonen 12; per k.g. Poot- uien f2.71 per 100 kliogram. Roomboter f0.80; Boereboter f 0.75; p. fpond. Eieren f3.75 per 100 stuks. Burgerlijke Stand van Zierlkzee Gehuwd25. J. L. van de Sande, 22 j. j.m., en A. Blankert, 17 j. j.di. Overleden: 23. Jacob Flikweert, 50 j., echtg. van J. A. Boot. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Oopie wordt niet teruggezonden NAZORG-COLLECTE Talrijk is het aantal,wat lijdende is aan de zoo zeer gevreesde ziekte de tuberculose. Terwijl pog jaarlijks onge veer 6000 menschenlevens te betreuren zijn, wordt ernstig gevreesd, dat, wan neer met alles in het werk zal worden gesteld te helpen, het aantal slachtoffers nog belangrijk zal toenemen. De stichting „Steunfonds voor de Ver- eeniging tot bevordering der belangen van Tuberculose-patienten in Nederland, die zich het lot van al dezen aantrekt en reeds zegenrijk werk heeft verricht, zou gaarne haar werk willen voortzetten. Zij heeft tot het gemeentebestuur het ver zoek gericht een collecte te mogen hou den. Dank zij medewerking zal op Za terdag 28 Augustus a.s. een inzameling worden gehouden. Thans is het woord aan U! Toont Uw medeleven en geeft wat gij kunt, wanneer men met bus en speldje bij U komt. Mede door uw gift kan wellicht een. menschenleven worden gered. SPORT Kunsten en Wetenschappen Het Gothische huis te Goes Nadat lange jaren daar voor gestre den wérd, Ikon ongeveer twee méaWde/ri geleden 'miet de restauratie van den pradhtigen voorgevel van het Gothische Huis, een der bekendste oude gebouwicn te Go;es, een aanvang Wlorden gemaakt. Het w'erk werd gegujnd aan den heer Almlkerk' te Zierikzee, die een goeden naami heeft als restaurateur, o-mL her stelde hij het mJooie Gravensteen in zijn wloonplaats, en Monumlenteinzorg houdt 't toezicht. In de afgeloopen tw'ee braandeni is mén reeds flink gevorderd 'm!et de werk'Zaam'- j VOETBAL. Zaterdag 28 Augustus. ST.-ANNALAND. W. H. S. I-Waarde I. KORFBAL. Vriendschappelijk. D.S.S. IOlymlpia I 04 I Nederlaagwedstrijden K.V. .D.S.S." Het resultaat van de door de K.V:. 1 „D.S.S." georganiseerde nederlaag wed - j strijden is, dat de le prijs werd behaald door H.D|.S. (doelgemiddelde 10), de 2e prij's door Rust Ripsst I (doelgemiddelde 7) en de 3e prijs door Die Gouwe I (doelgemiddelde 6). De blauwhemden kunnen met voldoening op dit tournoioi terugzien en ongetwijfeld zal het voor hen een aansporing zijn oml in deze rich ting yoort te gaan opdat in de volgende I S.D.K.B.-confpetitie weer eens bétere re- 1 sultaten worden geboekt. En -ook-5 gedu rende het winterseizoen niet indutten menschen! MARKTBERICHTEN Coöp. Velling Zierlkzee Veiling van 24 Augustus. Druiven 32—36; Reine Victoria 12—16; Boerewitte 15—16; Tonneboers 8; Claps Fav. 13; Triumph de Vienne 10—13; Jutte- peer 16; Beurré Merode 7—10; Zoete Ribbeling 11; Godlin Keswick 5—7; To maten 4—8; Stoksnijboonen 4—8; Stok princesseboonen 4—10; Princesseboonen 5—6; „per k.g. Andijvie f0.80—1; Krop sla f 1.50—2; Bloemkool f2.10—6.10; Kom kommers f 1.50—2; per 100 stuks; Roode Kool f2.10—2.90; per 100 k.g. Wortels f5; per 100 bos. ST.-MAARTENSDIJK. Veiling van 26 Aug. Gele Eigenh. f2.40—2.45; blauwe id. f2.45; Zeeuwsche bonten en blauwen f3; aanvoer 10.000 k.g.; Breekpeeën f2, aan voer 5000 k.g. Pren, Clapps Favorite f9; Beurré de Mérode f5.60; alles per 100 k.g. Kropsla 60 ct., Komkom'm'ers f2.10 per 100 stuks. Graanbeurs 26 Aug. Wintergerst f 7.60; Groene Erwten f9—10; Schokkers f 13.50 15.25; Maanzaad f2729; Witte Eigen heimers f2.30—2.40; Blauwe id. f2.30— 2.40; Zeeuwsche Bonten en Blauwen f3 3.10; Poters f 1.50—2; per 100 k.g. ST.-ANNALAND. Aardappelveiling van £6 Aug. Groep St.-Annaland: 9500 k.g. gele eigenh. f2 50—2.54; 2550 k.g. blauwe id. f2.56—2.61; 2725 k.g. Z. blauwe f'3.00 7775 k.g. driel. f 1.40—1.75; 1350 k.g. bonken f 1.54—181; 100 k'.g. bintjes f 1.60; 40 k'.g. pruimlen le soort f 15.2018. 471/2 k'.g. ideml 2e soort f 11. Ui en veiling: 100 balen gewone f3.07; Groep Scherpenisse: 6875 k.g. gele eigenh. 2e soort f183—1.91; 2000 k.g. blauwe id. f2.00; 85Ö k.g. driel. f150; 250 k.g. bonken f 1.72; totale aanvjoer 33975 k.g Alles per 100 k.g. Veilingsvereen. «De Eendracht» Tholen Fruitveiling. Jutten 7—10; Bergamotten 5—7; Seigneur d'Esperen 8—10; Br. Har- TELEGRAMMEN Staking geëindigd De door de Boeren volkspartij in Gali- éië afgekondigde staking in de leveins- im'iddelenvoorziening, wielke 10 dagen heeft geduurd, is geëindigd. Bijna overal in Gallcië is de ruist weergekeerd. HET VERRE OOSTEN De toestand van de Britsche gezant Men aicht den toestand van den Brit- schen ambassadeur te Sjanghai, die een onrustige Donderdagnacht heeft gehad, be vredigend. Hoewel nog niet alle gevaar is geweken vreest tmlen toch niet imieer direöt voor zijn leven. Gasoorlog Het Chineesohe hoofdkwartier deelt me de, dait de Japainneezen, na vergeefs te hebben getracht, Nanklan te bezetten, zijn overgegaan tot het gebruiken van gifgas sen en wel op 24 ie«i 25 Augustus. Japan waarschuwt de Sovjetunie Het Telegraafaigentsdhap der Sovjet unie seint uit Sjanghai, dat het Consalaat- Generaal van Japan te Sjanghai zich Don derdag bijl het Consulaat-Generaal der Sov jetunie er over heeft beklaagd dat steeds licht brand in een ledig lokaal van het Sovjet-Russische Consulaat, welk licht den Chineesehen troepen als baken dient. Het Japanneesche Consulaat heeft gedreigd, dat indien er opnieulw licht zal branden, het Russische icomaulaat door Japannee sche troepen zal worden gebombardeerd. Tsjingtan door de Japanners ontruimd Uit Japansdie 'bron te Sjanghai wordt gemield, dat de Japansche marine Don derdagavond een Chineesch oorlogsschip opde Yangtse in den grond heeft geboord Het Chineesche oorlogsschip had 2 Japan sche schepen beschoten. Het consulaat Generaal van Japan te Tsingtau heeft Donderdagavond de evacuatie 'bevolen van alle Japansche 'burgers. Het personeel I van het consulaat zal de stad op 1 September verlaten. De burgemeester van de stad heeft op zich genomen, verlaten Japansche bezittingen te beschermen. Flinke brand Donderdagavond is dioioir tot niu toie on bekende oo,rzaak ©en fell© brand uitge broken in de Woning vaini de famlilile J. Bos te Muntendam' (Gron.), eige naar de heer B. J'. Hemimles te Veendam» Spoedig wiaren de woning en aangren zende groote schuur één vuurzee. Toen de brand uitbrak was de vrouw desi huizes alleen thuis. Vlan den inboedel kon niets wérden gered. 7 H.A. koren', die in de schuur iwiaren opgeslagen wer den méde een prooi d^r vlamlrnen. Ver zekering dekt de schade. De vermiste aangeteekende brief De recherche te Amsterdam) heeft ©en postambtenaar gearresteerd, verdacht vain den diefstal van den aangeteekeimdejnj brief Imlet ruiiml f17000, wélke dezer dagen uit Zutphen naar een bamjk! te Aimlsterda|m| wlas verzonden en die zijn bestemlmiinlg nooit bereikte. De gearresteerde, een be steller, was tijdens den diefstal] werkzaam! op het Hoofd'posfckanfcofojr te Amsterdam. Hij ontkent evenwel zicih aan het misdrijf te hebben schuldig gemaakt, doch hij is in verzekerde bewaring gehouden. Het onderzoek wordt voortgezet. Bij, huiszoe king is het geld niet gevonden,'. Cassatieberoep verworpen De Hooge Raad heeft het cassatiebe roep verworpen van P. JM-» die in hop- ger beroep door het Gerechtshof te Leeuwarden is veroordeeld bot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van devoor- loopige hechtenis, wegens het betrokken zijn bij' 'den moord in den nacht van 24 op 25 Juli 1936 gepleegd onder Opende (Gr.), vjaarbij de daders, zekere Z., een oude man hebben gekneveld en gedood. Boerderij afgebrand Donderdagmiddag is te L i e r o p (N.B.) t de 'boerderij van de wedujwle Guppen, 1 bewoond door den landboulwler Mi- Hurk- m)an, gelegen aan de Winkelstraat aldaar, door brand verwoest. De schade bedraagt ongeveer f 6000. Zij wordt door verzeke- gedekt. De pas binnengehaalde oogst ging, verloren. De brandweer kon door ge brek aan water niets uitrichten. Motorrijder ernstig gewond Vrijdagmorgen is de motorrijder Ter- braak uit Eiber gen, op het kruispunt bij' hei: postkantoor te Vorden (Gld.) in Volle vaart tegen een auto van de bpter- fabriek luit Benneköml gebotst, die mét kalmle va^rt uit een zijweg kwlam. De motorfiets sloeg over den kop en de be stuurder werd door de Voorruit van de auto, geslingerd. Met zeer ernstige ver wondingen is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Zutphen overgebracht. De geronselde jongelieden Ofschoon het onderzoek' nog in vollen gang is begint er toich eenig licht te kpmen in de geheimzinnige verdwijmijnjg der sedert Maandagmorgen jl. vermiste 2 jongem'annen. Het staat thans vast dat een der 2 aanvankelijk vermisten zekere Jo de Koning veilig in Amsterdam Zit. j De andere, Loek Kalden uit Tricht is echter geronseld en zit reedtsi in het buitenland. Naar alle waarschijnlijkheid zou men den ronselaar in de richting van Kuilenborg mbeten zfoekén. Buslichtingen Zierikzee Op Werkdagen voor Duiveland, Hol land en buitenlapd: 4 13.08 17.30. Schouwen en Dreischor: 5.39 11.45. Kerkwerve: 7.25 16.50. Voor stadsbestelling: 8 13.40 20.15. Voor buitenbestelling: 8. Zondags voor Duiveland, Hofland em Buitenland: 9.07. Schouwen en Dreischor: 10.80. Ingezonden stukken. (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de kopij niet terug gegeven. Op anoniem of zonder duide lijk geschreven haudteekening toegezon den stukken wordt geen acht geslagen. De redactie behoudt zich het recht voor, ingezonden stukken te verkorten, of te veranderen op een wijze, die naar haar meeniag ze geschikt maakt voor opne ming, zonder dat de bedoeling gewijzigd wordt). BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT Het langgerekte gebied van ho.o,g|en luchtdruk \tirtoont 3 jnaxima en wel in Engeland, Zweden en Finland. Aan de Noordwestzijde neemt het periodiek af en weer toe, onder invloed Van ge bieden m'et snelle dalingen van luchtdruk gevolgd door even zoo snelle stijgingen welke uit Zo-dlwést-Noordops'telijke rich ting 'óver den Oceaan trekken en over IJsland naar de Noordpool verdwenen, waar zij o.a. het Russische Noordpool- station passeeren. Op het vasteland is het luchtdruk overal naar het Oosten gericht. De atm'osfeer blijft er betrek kelijk! zonnig en vochtig en de lucht zwaar bewolkt mét kans op onweers regens overdag. lm Scandinavië en Fin land blijft het weer möoi echter met- iets mipder hooge ochtendtemperaturen Ook in Frankrijk is het weer zeer miopi mlet warmte en onbewolkte lucht. Langs de Oostzeekust knapt het weer op doch in Centraal Europa houdt de toestand van zwaarbewolkte lucht miet kans op onweersregens aan. Op de Britsche Eilan den viel geen regen en is het weer over het algem'een moot. In ons land blijft de kans op plaatselijke onweers regens nog aanwezig doch vermloedelijk zal deze geleidelijk minder worden. AUGUSTUS 1937 Zon. 1 8 15 22 29 Ma. 2 9 16 23 30 Di. 3 10 17 24 31 Wo. 4 11 18 25 Do S 12 19 26 Vr. 6 13 20 27 Zn. 7 14 21 28 J 29 Verloofd CoRRY VER8POOR en ANTON v. d. OORD. Haamstede, Vuurtoren, Rotterdam, Matheneeaerdijk 367, 27 Aug. 1937. Vo.or de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onze geliefde Zuster en Be huwdzuster, CORNELIA R08ETTA MARIA JACOB A HAN88ENS, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, M. J. HAN8SEN8. 's-Gravenhage, 27 Aug. 1937. te Zierlkzee Het Programma voor de cursus 19371938, is verkrijgbaar aan de school ad 25 cent. Aanvang van de nieuwe cursus Dinsdag 7 Sept. te 8.40 uur; voor de 1e klasse te 10.00 uur; Verstrekking van leerboeken voor de betrokkenen op Maandag 6 Sep tember, Klassen 1, 2, 3, 4 en 5 respect, te 9.00, 9.20, 9.40, 10.00. De Directeur Dr. U. 8CHULTS De Directeur der N.V. W aterleiding-Maatschappij „SCHOU WEN-DUIVEL AND" te Zierikzee verzoekt beleefd aanzuivering van watergelden over de maanden Juli, Augustus en September 1937. Na dien datum zal over het bedrag beschikt worden per kwitantie verhoogd met f 1,— voor admi nistratiekosten. De Directeur, J. H. 8CHEUERMAN. te Zonnemair.e wordt heden en morgen geopend nam. 4 uur W.T. HET COMITÉ. 'n Kampioene in 't natte element. Gedé Likdoornzalf is niet te overtreffen, dat is bekend. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten 45 ets. Gedé-pleister, zeer aanbevelenswaardig 45 cis. Ge dé- Voetbadzout, verkwikkend 45 ets. De Vereeniging tot bevordering der belangen van sleohthoorenden heeft haar proefkist met hoorninstrumen ten o.a. te Middelburg bij Mevr. Rouaansche kade No. 43 Het is gewen8oht, vooraf een be zoek aan te kondigen. Tijdens de Bazar v. d. Llnde's beroemde IJs verkrijgbaar. Aanbevelend, J. P. Schouwenaar, Zonnemaire. verkrijgbaar 3 ets. per stuk, aan het Rurean van dit Blad. Opruiming! Een in goeden siaat zijnde eenige Klimladders, nieuwe Sleden met ijzerwerk, een partij Hoans knippels met zwingen, Graansohoppen Schroten en Vlotdeelen, enz. M. van Gaans Houthandel en Zagerij, Nleuw-Vosmeer Kiem- en Veilingskisten Lompen 10 ct. per k.g. Wol 40 ct. per k.g. Oud IJzer f 2,50 p. 100 k.g. ZIERIKZEE Toch zult ge minder verkoopen, indien ge niet geregeld adverteert in de Het eenige Dagblad dat op de eilanden 8ehouwenDuiveland, Tholen en St.-Philipsland door duizenden wordt gelezen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3