Crack/ree Gebruik nu de oplosbare stijfsel. Crackfree is dun en glas helder. Werkt gemakke lijk. Resultaat prachtig. FABRIKAATi N.V. „ONDER ONS". DE KRIM (O.) Maakt alle stoffen als nieuw Vergadering van den Gemeenteraad te Zierikzee, Dinsdag 24 Augustus Voorzitter, de burgemeester, jhr. mlr. J. Stibiiurbeque Boeijie. Afwezig mist ken nisgeving de heeren Gerritssn epi v. Diu'irv, Na opening verzoekt de voorzitter den secretaris het nieuw' benoemd verklaarde lid de heer J. Ejnzlin, biomein. te leidcinf. Deze legt daarop in handenj vam dein, voor zitter de bij de Kviet vereiscihte eeidan af en neeimlt zittisng. Dei voorzitter spreekt hem daarna als volgt toe: Mijnheer Enzlin! Na de vervulling van de mij bij de wet opgelegde formaliteiten, richt ik gaarne een persoonlijk woord van wel kom' tot U in dit midden, U is hier geen vreemde in Jeruzalem. Door Uwe werkkring zijt Gij op de hoogte van veel, wat in Zierikzee ge beurt. Jarenlang woont Gij hier en hebt U de gelegenheid gehad waar te ne men wat de wenschen van de bevol-« king op bepaalde gebieden zijn. Enkele jaren geleden hebt U hier, zij het slechts korten tijd, zitting gehad. Ik heb eend* de notulen van die dagen opgeslagen, en mij bleek, dat U over verschillende onderwerpen Uw gedachten hebt laten gaan. De vraagstukken van thans liggen al weer op ander gebied dan toen en bii de meerdere concentratie in het pu blieke leven en de soms strijdige be langen ontmoet de gemeente bij haar werk weer andere en ook meer autori teiten dan vroeger en is zij minder vrij dan weleer. Uit de verslagen van den Raad en andere uitlatingen zal het U wel be kend zijn, dat ik de financieele en eco nomische perspectieven van deze stad vooralsnog niet onverdeeld gunstig kan en mag beoordeelen. Wij moeten ons daardoor niet laten drukken, maar ons zelf blijven, de hand aan de ploeg slaan, om te behoeden, dat Zierikzee verder afglijdt. De welvaart, welke vroeger ja ren hier bestond, zij moge thans on bereikbaar zijn, zij is toch ook weer voortgekomen uit moeilijke jaren in vroe gere tijden en de stimulans, welke het werken lichter maakt, is dan ook, dat wij de hoop en het vertrouwen hebben, dat na jaren van zorg er weer een neriode van vooruitgang en tevredenheid zal aanbreken. Zij het dan, dat het bestel anders is, de eischen, welke men aan een College kan en m'ag stellen, zijn dezelfde ge bleven, n.l. het bevorderen van het al gemeen en plaatselijk belang in het bij zonder. Ik hoop daarbij van U die me dewerking en steun te mogen ontvan gen, welke ik verwachten mag van U als Raadslid en als weldenkend mensch. De heer EnZlin dasn'klt den. voorzitter voor de vriendelijke (w(0|0>rden van/welk'oim1. Spr. is overtuigd dat het een moeilijke taak Zal 'Zijn oiml dhr. Panaiy, die een uitstekend raadslid Iwafs-, te vervangen; toch iwül hijl gaarne de verzekering ge ven dat hij! zijn beste krachten zal aan wenden o'ml de belangen vaar Zierikzee te bevorderen. Daartoe roept hij de mie- dewierking van den voorzitteren raads leden in. De Wethoudersverkiezing Bij de inu volgende verkiezing voor Iwiethouder, in ide vacature P. M. Panny, Worden op den heer Catshoek' uitgebracht zes en |op den heer du Croo vijf stemmen, zoodat de 'heer Catshoek' gekozen is. Deze neemt daarop den Wethouderszetel in, waarna de voorzitter hem als volgt toe spreekt: i Zeer geachte heer Catshoek. Wij hebben op het oogenblik een van die beslissingen v^n den Raad achter den rug, welke voor de gemeente in de eerstkomende jaren van veel belang kan zijn. Men heeft het besluit genomen U als wethouder aan te in lij zen naar het College, .dat Im'et de dagelijksche leiding van de zaken der gemeente be last isl. Ik wil U in de eerste plaats geluk wenschen met deze benoeming en het blijk tan vertrouwen, dat de Raad in U gesteld heeft, door U naar deze plaats af te vaardigen. Tot nu toe hebt U zitting gehad in wat ik '«tel eens pleeg te noemen, de overzijde, niet de aanduiding van een politieke kleur, nvaar van Uw qualiteit als raadslid. Tusschen het werk aan deze en gene zijde bestaat niet een kloof, nïaar wel een fundamenteel verschil in praktijk en werkWIijze. B. en W. z|ijn belast met de voorbereiding eri de qit- voering van een aantal Zaken, welke soims slechts een oogenblik hier komen en daarnaast met de behandeling van tal van andere aangelegenheden, waar mede U dan weldra kennis zult maken. Voorheen hebt U de verschillende zaken, misschien met eenige kritiek gezouten als raadslid beoordeeld. Thans zijt Gij rechtstreeks betrokken bij de verant woordelijkheid voor den dagelijksbhen gang ^er dmyén in deze gemieente. Fi nancieel en econo/miisch is het beeld van de stad niet florissant, een reden oml bij de pakken neer te zitten is dit ook al weer niet. In de geschiedenis hebben j zich meermalen perioden van verschil lende conjunctuur afgewisseld. In het begili mogen de zaken wellicht vreemd Zijn. Dit went spoedig en ik zeg U mijn volle medewerking toe. In verschillende qualiteiten en functies buiten en 'binnen het Stadhuis ontmoet- te ik U reeds en werkte ik met U samen. Uw leven is door een veelzijdige werkkring bezet, Waardoor U de dingen uit eigen gezichtshoek ziet. De open bare zaak en hel algemeen belang, waar op deze functie U telkens attendeert, welke den mensch Wel eens voor moei lijke beslissingen stelt, moge daarbij de voorrang hébben. Ik hoop, dat de samen werking, fwelke ik pok in andere aan gelegenheden reeds met U reeds had, bestendigd mioge worden in het belang van Zierikzee, en dat, bij' verschil van meening, welke er eenmaal moet Zijn, wil het leven geen sehablpme Worden, deze mioge leiden tot waardeering over en weer, gelijk dat tot nu toe bij mlij en de wethouders, met Iwlie ik samen werkte, "het geval geWeest is. De heer Catshoek dankt voor de woor den tot hem gericht, alsmede voor de toezegging van de medewerking van den voorzitter. Spreker dankt ook de leden van den raad, die door hun stem, blijk van vertrouwen gaven. Hij hoopt dat vertrouwen waardig te makien. In deze stemming meent hij mede een bewijs van vertrouwen te zien voor zijn optreden gedurende 18 jaar in dezen raad, voor de ideeën van diverse richting. De me dewerking in het college van B. en Wj, ten opzichte daarvan, hoopt hij, dat deze niets te wenschen zullen overlaten. Voor hen, die sinds vele jaren zitting met hem hadden, heeft spr. waardeering voor hun uitgesproken overtuiging. Deze hou ding zal hij straks ook in B. en W* innemen. Dat college wordt vaak voor een moeilijke taak gesteld, daar zij van bovenaf dingen wordt opgelegd, die men in den raad niet direct wenscht, maar daar B. en W. daaraan gehouden zijn, is daarin geen verandering te brengen. Dat heeft men te aanvaarden. Iets anders is de samenwerking met, nu zijn col lega, dhr. den Boer. Hoe staat de zaak eigenlijk? Bij de nieuwe verkiezing voor een wethouder, over de onderlinge sa menwerking van anti-rev. en soc.-dem,'., is van de zijde der anti-rev. beweerd, dat 'deze nimmer zullen kunnen samen werken met de cbs.-dem. Spr. hoppt, dat deze verkiezing een vingerwijzing mag zijn voor de anti-rev. door een andere houding aan te nemen en van die zijde ook op samenwerking mag worden ge rekend. Kerkelijke menschen staan steeds op het standpunt, dat niets bij toeval gebeurt. In den gang van zaken is steeds een Hoogere Macht die leiding geeft. Men mag dus nu ook constateeren, dat in deze kwestie ook de hand van een Hoogere Macht is te zien, zoodat de anti- rev. de konsekwentie mogen trekken, dat zij zich voorheen op een verkeerd stand punt hebben gesteld. De Hoogere Macht leidde de zaken nu anders. Weth. den Boer merkt op, dat er reeds jaren geen overeenstemming be staat tusschen anti-rev. en soc.-dem., maar Wanneer de soc.-dem. zegt, ik geloof in een Hoogere Macht, die ook hierin leiding gaf, dan zal men toegeven dat een stap verder is gezet op den weg naar een andere overtuiging. Wanneer dan op dat spoor wordt voortgegaan, 1 dan zal de afstand, om met spr. samen te werken, iniet zoo groot zijn. Hij ge looft dan ook, dat met waardeering van beider overtuiging, dat zal meevaller* In het college van B. en W. moet ten- .«lotte een overeenstemming worden ge- troffen. Dat gebeurt niet steeds direct; Men was het niet altijd eens; dat zal in de toekom'st ;ook wel niet zijn. Spreker hoopt dat men elkaar om der partijwege in de toekomst niet zal dwars zitten, maar de inzichten bij elkaar zal weten te brengen. Wat de heer Catshcek uitgesproken heeft, gaat in onze richting en dan is er voor spreker geen bezwaar met 'hem op stap te gaan om de be langen van Zierikzee te behartigen. [De heer van der Doe juicht deze ver kiezing toe. Hiermede is een klove over brugd, die lange jaren in deze stad heeft bestaan; zij zal in het college van B. en W. een wijziging der richting b'etee- kenen. De soc.-dem. staan op het stand punt, dat het heele volk opgeheven dient te worden, tot hoogere welvaart en hofo- gere ontwikkeling moet worden gebracht. Dat streven is lange jaren over het hoofd gezien; men hield te veel vast aan oude vormer en gedachten. Die vasthoudend heid leidde tot verpauperiseering van een groot deel der bevolking, waardoor Zie rikzee niet de plaats fn het economisch' verkeer innam, die zij kon innemen. Dat heeft spreker geschoven op het beleid dat ten stadhuize werd gevoerd. Deze wethóudersbenoeming brengt konsekwen- ties mee, een beslist stelling nemen tegen die qrude vormen en gedachten. De nieu we wethouder trachtte deze stad te bren gen op het peil waarop ze behoort te staan. Dr. Boogerd wil den heer Catshoek niet onaangenaam zijn, maar hij betreurt deze gang van zaken, omdat aan deze verkiezing een leelijke bijsmaak zit, welkte niet overeenstemt met de beginselen van goede trouw. De voor vwr jaar gemaakte afspraak is verbroken en dat acht hij niet in het belang van Zierikzee. Maar de heeren, die hun houding wijzigden, moeten dat zelf tegenover hunne kiezers verantwoorden. Adres Concertzaal Vermakelijkheidsbelasting Bij het volgende agendapunt, het adres der N.V. Concertzaal, dat na aanhou ding in de vorige raad, opnieuw ter ta fel komt mèt advies van B. en 1 peelt de heer A. den Boer de meening Ivan dat college niet omtrent de hef fing van vermakelijkheidsbelasting ook voor schouwburgen. Spr. wenscht dat de raad het voorstel voor kennisgeving aan neemt. Weth. d\en Boer verklaart dat dit voorstel er een is van de meerderheid; in het kollege. Spr. is van meening, dat er een zejkjér bhreciht in schuilt. Dat de kermis geêii financieel en mo reel voordeel voor de gemeente is, laat hij hier rusten, maar als wethouder heeft hij het adres te beoordeelen. De Con-1 oertzaal vraagt geen vermindering van lasten, maar verlangt dat de schouwburg meer zal moeten betalen. Dat is vol gens hem niet zooals het behoort te zijn en hij zou aan het idéé van deni vorigen spreker willen vasthouden. De voorzitter is in tegenstelling met den wethouder, geen tegenstander van de kermis. Spr. noemt het een onbil lijkheid dat de vaste schouwburg meer belast wordt dan de losse. De eerstq betaalt pl.m. 6 a 700 gulden aan ver makelijkheidsbelasting en de losse tent f 175 aan marktgeld. Gelijke monniken, gelijke kappen is zijn bedoeling geweest* iDe heer A. dm Boer zou bijna willen zeggen dat het de Concertzaal er om te doen is, de baas te worden met de tooneelvoorstellingen. Hij wil eerlijke con currentie scheppen. Wanneer .de heer den Boer dit wil, merkt weth. Catshoek op, dan moet hij voor het voorstel van B. en W. stem- m'en, 'wiant die stelden zich bij: meerder heid op het standpunt dat de inrichtin-. gen gelijk zijn. Betaalt de Concertzaal geen staangeld, dan ook de Schouwburg tent niet. Ze staan gelijkj, maar «noeten d(a|n| ooki dezelf de 'belasting betalen. Nu 'kan de schouwburg lagere entrée's vragen, om dat ze alleen staangeld betaalt en daar door de Concertzaal concurrentie aan doet. Heeft de Concertzaal lagere recet tes, dan is zulks ook niet voordeelig voor de gemeente. De heer van der Wolf acht het een feit, dat wanneer dit voorstel wordt aan vaard, de schouwburg niet meer zal ko men en alleen de Concertzaal tooneel voorstellingen kan geven. De heer van der Doe zal voor het voor stel van B. en W. stemmen. De verge lijking, die den heer den Boer maakte, gaat niet op. Het staangeld is een com pensatie van datgene wat de ingezete nen aan andere belastingen betalen. Wan neer op de kermis kraampjes kwamen met allerlei stoffen en ze moesten daar voor geen staangeld betalen, dan was dat concurrentie tegenover de winkeliers. Het voorstel komt niet in stemming, maar wordt aangenomen met de aantee- kenmig van den den Boer, dat hij tegen was. Bij hel nu volgende punt j belooning hulp gemeente-bouwmeester verlaat de heer A. den Boer de ver gadering. Den heer van der Wolf heeft het leenigszins bevreemd, dat B. en W, met een voorstel komen, dat in de vo rige zitting bij meerderheid verworpen is. Spr. zal tegen stemmen, omdat de gemeente arbeidskrachten in dienst neemt, die niet voldoende gesalarieerd wordjen. 1 [De heer Schip pier doet het voorstel aan het door B. en W. genoemde be drag nog f 100 toe te voegen- Dat wordt verworpen met 6—4 stemmen. Vóór de heeren van der Wolf, Schipper, Cats hoek en van der Doe. Dr. Boogerd wenscht een herhaling te voorkomen van de eigenaardige stemmin gen die de vorige raadszitting te zien heeft gegeven, hetgeen het stelsel, waar onder we leven, geen goed doet. Dit wijt spr. aan B. en W., die het abuis begingen iemand aan te stellen voordat over een salaris werd gesproken. Daar- aan was het te wijten, dat de raad te genover deze kwestie zoo moeilijk stond. I Het salaris wil spr. tenslotte niet los- I maken van de te bekleeden functie, f 300 is voor iemand met zoo'n diploma aan den lagen kant; hij zal thans voor het voorstel van B. en W. stemmen, wat alle raadsleden doen, behalve de heer van der Wolf die zich tegen verklaart» In de vacature-Panny, als lid der com missie van onderzoek in landbouw-aan- gelegenheden, verkoos de raad den heer Enzlin met zes stemmen. De heer van Duin kreeg drie stemmen, de heer Boo gerd één, terwijl ééln stem blanco werd uitgebracht. Over de wijziging van de begrooting en de daarmee gepaard gaande wijzi ging van de besluiten der geldleening bij de Rijksverzekeringsbank ten behoeve van de Waterleiding-maatschappij, vra gen de heeren Catshoek en Groenendijk, evenals de heer van der Wolf, nadere inlichtingen, die de voorzitter verstrek^ Bij de rondvraag vroeg dr. Boogerd strenger toezicht op automobilisten, die juist aan de grens van de gevaarlijke zóne hun wagen neerzetten. Verder leverde de rondvraag niets op en sloot de voorzitter de vergadering. TELEGRAMMEN Grleksch stoomschip vlot gekomen Het Grieksche stoomschip „Roissidon" dat Zaterdagavond in den Nieuwen Wa terweg in aanvaring is g(d«|eest met het Nederlandsche motorschip „Ethel"?, is Dinsdagnacht vlot gebracht. Het sdhip is op weg. naar Rotterdam- Een handige dief Dinsdagmiddag had de heer P. uit G r o n i n g e in zich naar het postkan toor aldaar begeven lOimi een som gelds te innen. Toen hij thuis kwam iw(erd hij aangesproken deur een jongm'ensch die beweerde d,at *hij f 20 te iwleinig1 had ontvangen tengevolgie van een ver gissing in het postkantoor. De heer P. legde zijn geld op tafel en telde het in tegenwoordigheid van het jiongtmensdn na. Deze deed plotseling een greep in het geld en verdween im'et f 200. Het is der recherche nog niet gelukt den 'brutalen dader te vinden. Aangeteekende brie! verdwenen Een aangeteekende 'brief im'et een be drag van f 18000 aan bankpapier, Ver zonden van Zutphen naar Am'sterdam, is Zoek en waarschijnlijk gestolen. De brief was afgegeven aan het postkantoor te Zutphen. De politie van beide steden stelt een uitgebreid onderzoek in. Het geld 'wlas bestemld voor de Associatie- kassa te Amsterdam en verzonden door een 'bankier te Zutphen. De nummers van "de 'bankbiljetten zijn bekend. De banken zijn gewaarschuwd. Een waardig lid Heden (Woensdag)morgen is op de vischafslag te IJmuiden, de vischlosser K. van Slooten, Lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland voor de N.S.B., op heeterdaad betrapt bij het stelen van viseh van den stoomtreiler „Limburgia", Hij is naar het politiebureau overgebracht. De »Nautilus» naar Nederland Harer (Majesteit „Nautilu|S" is Maan dag 23 Augustus van Gibraltar naar Nederland vertrokken1. De aanranding bij Santpoort In verband met liet Zondag j.l. in de Meethorst te Santpoort jgepleegde misdrijf, waarbij een 6-jarig jongetje ern stig werd mishandeld, Wlordt nader ver nomen, dat bij de politie het vermoeden bestait, dat de dader is een verpleegde uit het Provinciaal Ziekenhuis te Sant poort, die Zondag genoemde inrichting! heeft verlaten en die sindsdien daar niet is teruggekeerd. Het signalement van den verdachte luidt als Volgt: lanig 1 meter 70, gedron gen figuur, Vrij gjroot hoofd, gekleed in grijs 'colbertclostu|umi met grijze deukhoed rossig haar. De vervangende Commissa ris te Velsen verzoekt opsporing, aan houding _gjn vervolgingf. De melkstaking (e Eindhoven Woensdagmorgen zijn voor de Goöp. Mielkinrichting „Sint Joseph" 12 en Voor de Coöp. [Mielkinrichting .„Sint Petrus" 8 werkwilligen melk gaan bezorgen. Zij hebben gedurende eenigen tijd hulp ge kregen van enkele stakers, die op hun besluit waren teruggekomen, doch na eenige uren Jeverden de laatsten hun melkwagens 'weder in. De politie heeft in totaal 15 maal assistentie moeten ver- leenen, aangezien de stakers op dreigen de wijze de 'werkwilligen omringden. De conferentie met den Rijksbemiddelaar Mr. T. J. Verscheur te Den Haag heeft nog niet tot resultaat geleid. De staking is door het Hoofdbestuur van den Neder- landschsn R.K. Transportarbeidersbond „Sint Bq,nifacius" gesanctioneerd, zoodat de stakers uitkeering uit de staking,;(lcas krijgen. Staking in werkverschaffing Nadat Vrijdagavond op de werkver schaffing aan het zoogenaamde „Nieuwe Kanaal" een kortstondige staking was uitgebroken, hebben Woensdagmorgen de 200 tewerkgestelden Wederom den ar beid neergelegd. De Inspecteur Van de Rijhswerkversehaffing Jieeft hen ter plaatse op het verkeerde van hun hou ding gewezen, aangezien z'ij thans auto matisch geschorst moeten wordeu.'w(aar- door ;ook hun steun komt te vervallen. Heden (Woensdag) middag om 4 uur zal een conferentie mot de oontaetom- missie ^vorden gehouden. Naar de mee ning der deskundigen zoiuden de nieuwe aCco.ordlOonen Voldoende mbeten worden geacht. Kindje overreden en gedood Woensdagmorgen is op de Boulevard te Roosendaal (N.-Br.) een 2-jarig meisje, dochtertje van de familie van Aart, dat op straat speelde en plotseling den 'w'eg overstak, onder een zware vrachtwagen gekomen. Het kind kwami tonder de hoeven van het paard terecht, vervolgens onder een der wielen) eim werd onmiddellijk gedood. 10.000 textielarbeiders staken De staking, welke sedert 4 weken 10.000 arbeiders in de textielfabrieken in de Provincie Quebec op straat heeft ge bracht, begint een ongewoon karakter te krijgen. Terwijl de eerste minister der provincie zich krachtig tegen de bewe ging verzet, steunen hoogwaardigheids- bekleeders der Katholieke kerk de sta kers openlijk. De Primaat van Canada heeft zich naar de stakers begeven en hen de verzekering gegeven van zijn sympathie en hen aangeraden eensge zind te blijven in hun wettige eischen^ De stakers eischen het recht van orga nisatie, een collectieve arbeidsovereen komst, loonsverhooging en verkorting van den arbeidsduur. Er zijn onderhandelin gen gaande. DE STRIJD IN SPANJE Torre la Vega bezet De brigades iuit Navarre hebben Dins dag in den namiddag Torre la Veg|a bezet. De strijd in Noord-China Opmarsch der Japanners In uit Japansche bron komende berich ten uit het gebied van den strijd, maken melding van verdere vorderingen der Ja pansche troepen aan alle fronten. Van de zijde van Peking trekken de Japaw- sche troepen op naar de voornaamstls Chineesche stelling bij Paoting. Ten Zui den van Tientsin zet het Japansche gar nizoen uit Noord-China den opmarsch naar Moetsjang voort. Taiplng gebombardeerd Woensdagavond hebben de Japannee- zen opnieuw het gevecht geopperd. Tai- ping werd van de rivier uit gebombar deerd. Hevige gevechten Bij de belangrijke stad Tsinghai op 30 K.M. ten Zuidwesten van Tientsin wordt hevig gevochten- Het is de voortzetting van het offensief dat de Japanneezei\ op 22 Augustus te Takoeng Pau hebben ingezet in Zuidelijke richting. Sterke Chineesche troepenmacht rukt op naar Peiping Tijdens den Dinsdag gehouden Japan- neeschen Kabinetsraad zou de Japannee- sche Minister van Oorlog hebben ont huld, dat 30 Chineesche divisies, totaal 400.000 man sterk, zich naar het Noor,- den begeven om Peiping en Tientsin te (ontzetten. Men 'mleeÉt dat de JapatnH neesche regeering heeft besloten een be roep te doen op de strijdkrachten uit KWantoeng oml de Japansche troepen in Noord-China te versterken. Nieuwe hoofdstad der Centrale regeering Het Japanneesche blad „Asahi" meldt uit Sjanghai, dat Tsjang Kai Chek zou hebben besloten Nanking prijs te geven en een nieuwe hoofdstad te vestigen te Tsjongking om daarmede zijn vastbe slotenheid te betoonen tot het einde toe tegenstand te bieden aan Japan. Deze verplaatsing zou op 2 September offi cieel bekend worden gemaakt. Japanneesche troepenafdeellng vernietigd In een telefonisch van het front te Nanking ontvangen bericht wordt ver klaard dat 5000 man Japanneesche troe pen die te Woesoeng zijn ontscheept, Woensdagmorgen na een hevig gevecht zijn vernietigd. Sjanghai wordt omsingeld De Japanneesche militaire autoriteiten hebben medegedeeld, dat de Japannee sche troepen, die 'bij Woesoeng aan land Zijn gezet, Zullen deelnemen aan de om singeling van Sjangthai, om vervolgens tegen meer .verwijderde doelen op te trekken. Ook de toestand te Tsingtau is toegespitst. Van Japanneesche zijde zou ,het vertrek van de nog aanwezJige Japanneesche burgers en Van het per soneel van het Consulaat worden voor bereid BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT Het strookvormige gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de as reikt van de Azoren bezuiden 50 graden Noorderbreed te tot Lapland, neemt in het Westen snel in beteekenis toe, zoodat thans het Wes telijke maximum het voornaamste wordt, doch ook in Scandinavië en Finland steeg de luchtdruk. De diepe IJslanddjepressia wordt snel naar het Noorden gedrongen en verdween in de PoolZee. In het Zuid oosten ligt nog een laatste rest van de Continentale depressie en deze geeft nog regen en betrokken lucht in Oostenrijk: en Zwitserland. Behalve ver in het Noord westen heerscht thans overal mooi zo merweer en de temperatuur in Noord- Scandinavië tot binnen den Poolcirkel' evenaart thans die aan de kusten van de Middellandsche Zee. Het wolkendek dat dagenlang 'het geheele Westeei bedekte is thans geheel verdwenen. Een laatste restje is thans nog aanwezig in het Noorden van Zwitserland, achter als een wolkendek boven de hooge Alpen toppen. Op vele plaatsen in Engeland, België en Noord-Frankrijk was de och tend mistig. De kans op droog, warm weder met Oostelijke winden is thans weer veel grooter geworden dan zich Dinsdag liet aanzien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3