OM DE KONINGIN Uit Stad en Provincie Door damp bedwelmd De metselaar M. Teunissen te Ra ve st e i n was op zijn erf bezig een put te maken, waartoe hij den bodem, ten einde deze waterdicht te houden, van een vloer voorzag. Vermoedelijk door dampen bedwelmd, is de - man in deni put gevallen. Toen eenigen tijd later zijn broer naar den stand van het werW kwam kijken, vond hij Teunissen bewus teloos in den put liggen, vastgeklemd in de cementlaag, die reeds gedeelte lijk hard geworden was. Met veel moeite slaagde men erin, den man uit zijn be narde positie te bevrijden. Hij werd, na ter plaatse voorloopig behandeld te zijn, naar het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Ofschoon zijn toestand aanvan kelijk zeer zorgwekkend geacht werd, is thanj een wending ten goede inge treden. Onder vrachtauto geraakt Te Hooger Smilde (Dr.) viel (gisternamid dag een 20-j. arbeider, werkzaaim) bij; de Steenfabriek, die op de treeplank van de zwaarbeladen vruchtauto der fabriek mocht meerijden, dicht bij zijn woning, die niet ver van de fabriek is gelegen, van de auto. Hij kwam onder de achter-i wielen van. den wagen en werd op slag gedood. Padvinders de gasten van de Koningin Heden (Dinsdag) zijn de contingenten padvinders uit Oost- en West-Indië den geheeleii dag de gjasten van HM- de Koningin op Het Loio. De padvinders zullen otmistreeks 11 pur in Apeldoorn per autobus arriveer en, waar allereerst ververséhingen worden aangeboden, waar na zij op Het Loo de lunch Zullen gébruiken. Des middags .geven de Ned. Indische padvinders een herhaling van drie bedrijven Van hun lichtspel van Vrijdagavond. Des avonds zullen 2Üj' [ge zamenlijk wfederoim op Het Loio het diner gebruiken; deze geheele tocht is geor ganiseerd door H.M. de Koningin. Mislukte Revolveraanslag In de Roerstraat te Amsterdam heeft een 26-jarige than met een brow ning twee schoten gelost iop een jongte vrouw, een familielid van hem. Het ging ora een erfeniskwestie. Reeds lang was hierover in de familie oneemigheid en meermalen was het tot heftige scenes gekomen. Maandagmorgen zag de maai de vrouw1 op de Amistellaan loop en en hij' volgde haar. In de Roerstraat ge- komen ging zij de wtoining van een fa milielid binnen. De man wachtte tot zij binnen was en sloeg hierna een ruitje, dat zich in de voordeur bevindt, 'klapioit. De vrouw, die vennloedde, dat de man naar binnen zou dringen, vliuidhtte in de kamer. Toen hij dit bemerkte, sloeg hij' een ruit van de kamfer in, trok een browning en loste twee schoten. Ge lukkig echter troffen deze geen doel. Een der kogels kwam in het plafond en de andere in een tusschendeiur te recht. Na deze daad holde de mian weg, hij heeft zich olmlstreeks half elf gemeld aan het "hoofdbureau; van politie, waar hij een en ander mededeelde. Treincoupé in brand Zondagmorgen passeerde een extra- trein van de Deutsche Reichbahn het sta tion Ven lp. welke trein talrijke Duit- sehers naar Scheveningfesi bracht. Eenige honderden mfeters in de richting van de Maasbrug, toen de trein het viaduct pas seerde, werd gemerkt dat er brand was ontstaan in een der wagens van 'die trein. Doordat aan de noodrem1 werd ge trokken, kWaiml de trein totf stilstand]. Het bleek! dat een der personenwiagens die in verbanid imfet de lange reis tot een noodkieuken was ingericht, had vlam' ge vat. Daar Werd op een spiritustoestel ge- kloiokt. Vermoedelijk idoor tolcJht is de vlam tegen eenige voorwerpen aangesla gen, die in brand geraakten., De coupé stond spoedig in vlam, ter wijl het vuur zich verspreidde over de andere afideelingen van de zién Wiageln. Toen de trein tot stilstand was glékp- men, hebben de k|oks en kellners, klie zich Ln dezen wagen bevonden., het rijtuig 93 FEUILLETON DOOR VICTOR BRIDGES „Wat jamjmer", zei Tony op spijtigen toon. „Ik zou hem gaarne nog eens gesproken hebben, als het mogelijk was geweest". Hij wachtte even. „Wat ik zeggen wilde", voegde hij' er bij, „ik hoop niet, dat u mij al te vrijpostig! vind, dat ik beslag heb gelegd op uw schrijfbehoeften. Ik Was juist bezig een briefje te schrijven voor mijn vriend mferkies De Freitas. Ik vertrpuw, dat Count de Sé den brief wel zal willen mlèdenemen als hij hierkomt". De oude heer maakte een geruststel lend gebaar. '„Senor", zei hij, „schrijf uw brief op uw gemak af. Mijn geheele huis staat uw beschikking". Tony maakte direct gebruik van zijn aanbod en zette zich wederom aan het bureau, terwijl Jimmy, met een opmer king in het Livadiaansch, den gastheer naar de lamdere Zijde van het vertrek troonde. Geheel op zijn gemak maakte Tony den brief af en vloeide hem toen af. verlaten. De brandende wagen is er toen uitgerangeerd, waarna de trein met een half uur vertraging de reis k)on voort zetten. De brandende wagen werd daarna te ruggesleept naar het Venlosche stations- emplacement, waar de Venlosche brand weer met haar imiotorspuit het klarwijtje opwachtte. Spoedig was de brandweer de vlammen meester. ZIERIKZEE. Aanstaande Maandag 16 Augustus zal er in Burgh, W.-Schouwen en Brouwershaven een collectedag ge houden worden, ten bate van het Chris telijk Opvoedingsgesticht „Hoender- 1 o o", waar 350 jongens, waaronder ook regeerings- en voogdijkinderen, een goede verzorging en opleiding genieten. Laat ieder het werk onder de ver waarloosde jeugd steunen door- een bloempje "te Kböpèh" De heer M. Saman bericht ons dat hij agent is geworden van de „P1 y - mout h"-automobielen, wagens met 4 deuren, vrije woning, kleurige stoffeering en groote bagageruimte. KERKWERVE. Burgerlijke Stand over Juli. Geboren: 2. Coiwelis, z. van Bartel Jacob Boot en Cornelia Pieternella Pim- melaar; 20. Jan, z. van Jan Jafeob Land man en Torna Pieternella vam! Striem Gehuwd: 28. Jacob Izak Hage, 21 j. j.m., (van Zierikzee) en Johanna Cornelia Evertse, 29 j. j.d. HAAMSTEDE. Woensdagavond 9 uur (w.t.) zal een groep van 92 meisjes uit het kamp van de NCSV, evenals het vorige jaar, weer een aantal kamp - en andere liedjes op de muziektent zingen. Daar het vorige jaar deze avond goed bevallen is, verwachten wijl dat weer velen zullen komen luisteren naar de aardige zang van deze kampeersters. BURGH. De Oranjevereeniging hield Vrijdagavond in „Het wapen van Burgh" een ledenvergadering. De vergadering werd geleid door den vies-voorzitter, bur gemeester van Citters, In zijn openings woord deelde hij mee, dat de voorzitter, de heer G. A. van Zuijen, wegens zijn hooge leeftijd als voorzitter heeft be dankt. De vice-voorzitter memoreerde, wat de heer van Zuijen is geweest voor de gemeente Burgh bij alle feestelijk heden, waaraan hij heeft medegewerkt. Op voorstel van den secretaris werd de heer van Zuijen tot eere-lid benoemd., Met enkele woorden werd het overleden lid I. D. Bakker herdacht. Uit de reke ning van den penningmeester bleek, dat de ontv. hadden bedragen f 289.95 en «de uitg. f 289.58, zoodat er een goed slot, is van f0.37. Op advies van de ouder commissie werd besloten op 31 Augustuis geen kinderfeest te organiseeren. Door het uitsteken van de vlag, zang en mu-. ziek, zal dien dag herdacht worden. In de plaats van den heer van Zuijen werd als bestuurslid gekozen de heer Dormaar, die in de daarop gehouden bestuurs vergadering tot voorzitter werd gekozen. NOORDWELLE. Maandagavond ont stond op de hofstede van den heer L. C. Hanse aan den Zandweg tussohen deze gemeente en Serooskerke een be gin van brand. Een klamp tarwestroo werd een prooi der vlammen. Door tij dig ingrijpen werd erger voorkomen. Ver moedelijke oorzfeak: het spelen van kin deren met vuur. NOORDGOUWE. Begunstigd door schit terend zomerweer werd Vrijdag met de ouden van dagen dezer gemeente, de welhaast gebruikelijke rijtoer door een deel van het eiland gehouden. Ruim 2 uur werd #met een tiental auto's, waarin pl.m. een 30-tal oudjes, benevens nog enkele andere passagiers, via Brouwers haven naar Renesse gereden, alwaair een rondrit over het slot Moermand werd gemaakt. Daarna werd koers gezet naar Westen-Schouwen De duinen werden beklommen, een tijd lang genoten van zee en strand, ver verschingen aangeboden, en dan naar de Hij las hem vóór hij hem toevouwde aog eens over. Kasteel van Saint Anna. Dinsdag 11.53 u. voormiddag. Waarde Markies. Het was zeer vriendelijk van u mij Imfet enkele woorden vaarwel te zeggen, want ik veronderstel dat u den laatsten tijd van uw verblijf in Engeland niet veel tijd over hadt. Het spijt mij meer dan ik onder woor den kan brengen, dat ik u, tijdens mijn vluchtig bezoek aan uw mooi, vriende lijk land, miet persoonlijk mijn dank kan brengen. Ik ben er van verzekerd, dat u mijn spijt zult deelen, maar uw be wonderenswaardige levenswijsheid zal u wel in staat stellen,, u er in te schikken. Het is het ware geheim van een geluk kig succesvol leven, zich in ongelukkige omstandigheden te schikken. Maar ik er bijvoegen, dat u steeds op ons kunt rekenen, wat betreft onze groot ste discretie ten opzichte van eenige ge heimen, welke wij toevallig samen be waren. Ik zal het als een groot bewijs van uw vriendelijkheid beschouwen, als u Zijne Majesteit bij gelegenheid van Zijin huwelijk imiijn hartelijkste gelukwen- schen wilt aanbieden, te meer, daar u onder de gegeven omstandigheden er bi zonder mede ingenomen zult zijn. „Blinkert". Hier werd het pompstation bezichtigd. Voor velen was het eerste maal dat men zooiets zag. Via Plompe toren, de inlagen, over de nieuwe Prov. Weg, Zierikzee naar Schuddebeurs, waar bij Cannoo de koffie klaar stond. Onder het nuttigen hiervan heeft dhr. Vijver berg degene die hun auto en persoon beschikbaar stelden, alsmede, zij die door het geven eener geldelijke bijdrage, het mogelijk maakten dat iopk Ide noodi'ge verfrisschingen konden worden aangebo den, hiervoor ook namens de deelnemers dank gebracht. Dhr. A. van As, een der deelnemers, sloot zich hierbij van harte aan, daarbij uitsprekend dat het de oude imiensdhen verheugde, pp deze gratis rond rit door veler medewerking te zijn ver rast. Vplkomfen voldaan werd de thuis- rit aanvaard. ST.-PHILIPSfLAND. De bazar van de Meisjesvereeniging, gehouden dein 30 en. 31 Juli l.L, heeft opgebracht na aftrek der onkosten een bedrag van f195. OUD-VOSSEMEER. De heer J. Gebraad smid, alhier, verwondde zich bij de be diening van een eliectrisch aangedreven machine aan een zijner handen. Medische hulp moest worden ingeoepren. POORTVLIET. Dhr. M. v;an Beveren •alhier, behaalde pp de Konijnententoou- stellïng te Bergen op' Zopmf mfet 4 konij nen Hpaskleiir Vlaiamlsche Reuzen een le prijs en drie 2e pirijZen. Het plan dat bestond] o,m( het rijwiel pad langs - 'den Poprtvlietschendijk doior te leggen tot pan den Kriuijteuburg, zal thans verwezenlijkt worden, daar het werk' reeds ©en aanvang heeft getiomletn. Het werk is- pangesteed aan dhr. Van J VÓissen te St.-Annplamd. ST.-ANNALAND. Van den heer Joh. B. alhier werd Zaterdag reeds het nieuwe fjetsplaatje gestolen, dat hij Vrijdag ge kocht had- THOLEN. Zaterdag j.l. slaagde te 's- 's-Gravenhage voor de acte N. u. Nijver heids-onderwijs, onze oud-stadgenoot, de heer Hi. J. B'al LZj Aan den burgemeester dezer ge meente is met ingang van 17 dezer, verlof verleend; als waarn. burgemeester zal optreden, weth. C. v. d. Berge. De herdervisscher Vercouteren al hier, heeft Maandag een aanvang geno men met het visschen op herders. De eerste vangst viel niet mee, daar slechts een 25-tal van 1 tot 2 pond konden) worden bemachtigd. De scholen visch, wielke werden gezien, waren over het algemeen zoo klein, dat deze door de mazen der metten gingen. Zomerfeest V.V.V. Renesse Zaterdag eindigde de Winkelweek met zomerfeest, door de VVV Renesse ver zorgd. Als eerste nummer van het pro gramma werd een optocht afgewerkt, welke te ongeveer half vier op het dorp arriveerde, voorafgegaan door het fan farecorps „Luctor et Emergo". De op tocht, welke opgesteld was bij „Bona Fide", op de Hooge Zoom, bestond uit 12 versierde tilbury's met berijders en berijdsters in origineel© Zeeuwsche klee derdrachten. O.a. zagen we nog een oud-Walchersche dracht. Onder de til bury's zagen we ook 'nog een brik mee rijden. Achter de tilbury's reed een pon- neywagen, gevolgd door een bokkewagen, versierde fietsen, kinderen met vlaggetjes enz. Het geheel bood een zeer mooie aanblik, waarbij kwam dat het weer bui tengewoon meewerkte, zoodat zeer veel menschen op de been waren. Na de gebruikelijke rondrit om de kerk verdween de stoet in de richting van de Laan. Na de terugkeer op 't dorps plein ,werd direct een aanvang gemaakt met het ringsteken voor de bezit ters vain de talbiury's. Na een felle strijd: bleek de hear J. Beije Nic.z. de meeste punten in de wacht gesleept te hebben. Hij kreeg dan ook verdiend de le prijs, bestaande uit een electr. theelichtje; 2e. idhr. de Jager (theemuts); 3e. dhr. van der Weijde (klokje); 4e. dhr. Hart (6 Met de beste wenschen voor uw va derlandlievend pogingen ten opzichte van Livadia, teeken ik, uw vurige bewonderaar, ANTONY CONWAY. P.S. Met dat spreekwoord hadt u in derdaad gelijk. Ha, hia! Nadat hij den brief in een enveloppe had gestoken en met zijn zegel toege- lakt, stond hij op en gaf hem aan zijn gastheer. '„Ik zal u zeer verplicht zijn, als u hem aan Count de Sé wilt overhandigen'^, zei hij. „Ik hoop, dat de markies hem, zoo spoedig mogelijk ontvangt; ik ver onderstel, dat de postdienst op het oogen- blik een weinig in wanorde is". „Alles is in de war voor het oogen- blik", stemde Count of Saint Anna toe, maar ik vertrouw, dat Maandag alles over zal zijn. Zoodra de koning getrouwd is, zullen er geen gevechten meer plaats hebben". Hij stak den brief voorzichtig in den binnenzak van zijn jas en gedurende eenige oogenblikken ontspon zich een ge sprek over de revolutie en haar moge lijke gevolgen. Het was duidelijk, dat hij de meening van kolonel Saltero ten opzichte van de huwelijksplechtigheid deelde en met vertrouwen de toekomst tegemoet zag. messen); 5e. L. Verseput Az. (1 doos sigaren); 6e. dhr. van der Wekken (si garenkoker); 7e. dhr. van Splunder (por- temonnaie); 8e. dhr. R. H. Blom (asch- bak); 9e. G. Verseput (doos sigaren); 10e. dhr. S. Ochtman (1 doos sigaren), terwijl dhr. Stevense de traditioneele pol lepel in ontvangst te nemen had. Te zelfdertijd vonden de kinderspelen plaats, welke eveneens veel belangstel ling trokken. Behendigheidsspelen met fietsen bleek al zeer moeilijk te zijn, gezien niemand zonder fouten de finish bereikte. Hierna kwam even een pauze om den inwendigen mensch te versterken, waar na om ongeveer 7 uur een begin werd gemaakt met het vertoonen van de pop penkast. Vele kinderen en ook oude ren, hebben zich kostelijk geamuseerd met de avonturen van Jan Klaassen. Te 8 uur besteeg het muziekkorps weer de tent en was eveneens de dansvloer in orde gebracht op het kerkplein, verlicht met lampions, wat een fantastischen aan blik gaf. Topn kotn eigenlijk pas goed gezien worden hoeveel menschen er wel waren. Om de muziektent was het eivol. Op en om de dansvloer verdrong men elkaar, terwijl beide terrassen der café's eveneens volzaten. Als attractie werd nog vuurwerk afgestoken, wat een zeer aardige attentie van VVV was. Zij kan dan ook zeer zeker op een heel goed geslaagde middag en avond terugzien. VISSCHERIJBERICHTEN Visschersvaartuigen op de Zeeuwsche Stroomen Volgens het laatste verslag v,an den toestand jdier vissicheriji in de Zeauwscnie stroomten en Zeegaten bedroeg het aan tal der Vaartuigen, waarmede de ver schillende takken |dier visscherij mlet con sent worden uitgeoefend, in totaal 551 (v. j. 607) imiet een bömlannimg van 1425 personen vj. 1576) en een inhoud vair» 8806 tonnen (v. j. 8617). Hieruit blijft, dat er imilnider vaartuigen zijn en een kleinere bemanning dienst |doet, terwijl de tonnemjnhoiujd' grppter is. Niet alleen Zijn 'meerdere vaartuigen buiten bedrijf gesteld, maar oiold Zijn mieeridere kleine Schepen vervangen doior grootere. Het laantal vaartuigen, verdeeld over de verschillende visscherijen ials hoofd bedrijf, is als volgt: pepera 80 (V. j. 82), mosselen 202 (lals v. j.), garnalen 131 (V. j. 139), haring egansjovis 13 (als v'.j.), en andere vischsoorten 125 (v. j. 173)' Er vVaren 405 motorvaartuigen (v. j. 409), 76 zeilv'uartuigen (v. j. 113), roei boot en 70 (V. j. 82). Van de 551 vaartuigen heeft Arnemui- den er 37, Bergten op( Zpp/m' 18, Bouchaute 18, Breskens 33, B r u i n i s s e 64, Clinge 15, Graauw 16, Oiudidorp 22, Ter Neuzen 11, T heden 40, Philippine 24, Vlissin- gen 26, Yersekie 144, Zierikzee 16, terwijl het restant over de anidere ge meenten is verdeeld. Van de totale bemanning van 1425 per sonen, wonen er te Arnemluidein.', 148, Bergen op Zopml 34, BoiUchaute 37, Bres- kiens 103, Bruinisse 190, Clinge 32, Graauw 38, Ouddorp 66, Ter Neuzen 24, T'ho'len 91, Philippine 52, Vlissingen 96, Yersekie 321, Zierikzee 44, terwijl de resteerende 149 personen in anidere plaat sen wonen. De Zierikzeesche Padvinders op de Wereldjamboree Vogelenzang, 8 Aug. Vandaag 'waait er een heerlijk windje over het Jamboree-terrein. Ma®,r ten ten zullen algauw' verdwijnen, dan zöl het 'weer een kaal veld zijn met dich te boomgroepen. Dan zullen de konijntjes en goudfazanten wfeer vrij spel hebben; nu moeten Zij' 'Zich nog in de bosschen schuilhouden. Toen ik de datum' lb(oven dit epistel schreef, bem'erkte ik met schrik dat er ons nog slechts 2 dagen restten. Toch zijn we nog steeds bezig bezoe ken in de verschillende vreemde kam pen af te leggen. Gisterenmiddag! zijn twee van onze jongens en een Fransch kamp uitgenoodigd. Daarvoor in de Eindelijk zette hij' z|ijn bril, die een onverbeterlijke neiging aan den dag legde, omi van zijn neus te glijden, we der in den gewens'chten stand en keek naar de pendule op den schoorsteen^ mantel. „Ik geloof", zei hij1, „dat ik nu maar naar de Prinses mioet gaan. Uw Eer waarde vriend wensdhte, naar ik meen, een onderhoud van twintig minuten". „Dan zal het wel afgeloopen Zijn", antwoordde Tony iop eenigszins spijtigen toon. „Ik vind het jammer, dat 'Wij' op zoto'n gejaagde wijzfe moeten vertrek ken, maar 'wij' moeten beslist zoo spjoe- dig mogelijk w'eg^ ik mag den gezant niet op mij' laten wachten". Zij gingen gezamenlijk naar de deur en terw'ijl Tony haar open deed, voegde hij' er aan toe: „A,ls u het mij toe staat zou ik gaarne de mooie zuilen in de hal bezichtigen. Ik heb in müjoi leven nooit mlcioier marmer gezien". Een glimlachje van voldoening gjeed over het gelaat van den gastheer. „Het wordt als een niet slecht voort brengsel van onze architectuur be schouwd', zéi hij. „Het is mij' een groote eer, dat het uw' goedkeuring wegdraagt". Hij leidde hen in de hal en ma een verontschuldiging verliet hij hen em ging de frreede trap op, die naar de boven- galerij voerde. Gedurende een patar seconden bleven RADIO-PROGRAMMA Woensdag 11 Augustus: HILVERSUM I. 1875 M. VARA-uitz ding. 10—10.20 v.m. VPRO. 6.30—7 R\ 7.30—8 VPRO 8 giraim1. ;i 9.30 „Onze k< ken"; 10 morgenwijding; 10.20 Goudpi blemien; 12 „Melody Circle"; 12.45 grain 1-1.45 „De Flierefluiters"; 2.05 grag.;2.j „Fantasia"; 3.30 voor de kinderen; 4.1 gram'.; 5.45 orgelspel6.30 „Vacantie vit ren"; 7.05 grami.; 7.30 „Vrijzinnige Pro testanten in de steden"; 8 herhaling SOS berichten; 8.03 berichten ANP, VARA-Va ria; 8.15 V A RA- Groot -orkest9 'gfarn'.9,.3C vervolg 'poneert; 10 berichten ANP; 10.05 —12 gram'. HILVERSUM II. 301 M. NCRV-uitzen- d'mg. 6.30—7 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8 schriftlezing, meditatie en gewijde muziek1 (gr.pl.); 8.30 gram.; 9.30 geliukwenschen10.30 morgendienst; 11 harmonium en sopraan; 12 berichten; 12,15 grami; 1 Christelijke Muziek'vereenj- ging „Crescendoi"2 tenor en piano; 2.50 gram.; 3.15 Het Haagsche Trio; 4.30 gram).; 4.45 felicitaties; 5 kinderuur; 6 gram.; 6.30 „Drankbestrijding voor en 'door de schippers"; 7 berichten; 7.45 reportage; 8 berichten ANP, heih. SOS-berichten; 8.15 NCR V-Strijkorkest en Dameskoor; 9 „Iets over stotteren en stotteraars"; 9.30 vervolg Concert; (Oib 10 berichten ANP); 10.30—12 gralmi. Hierna: schriftlezing. plaats hébben vandaag 2 Framsehen bij ons gegeten. Straks pmi 4 u(ur moeten er twfee een tea gaan nuttigen bij een troep uit Devon. Op de uitnoodiging stond een Cup mee te brengen. Ons ,m!enu van vandaag is: kalfsbief stuk, appelmoes, aardappelen, pannekoe ken. Net zaten wij aan dit middagmaal of Wij kregen bezoek: het was onZe populaire oud-burgemeester, generaal Bannimk met Zijn vrouw' en zoon. Met veel gejuich werd hij begroet. We wer den door hem getracteerd op fruit, wat ons zeer Smfeakte. De oud-burgemeester was nog in staat eem 7-tal personen uit onze troep te herkennen. De pannekoeken werden door hémi gekeurd en goed be vonden. Daarna werd hij door 2 jiongens naar het Indische kam'p gebracht, naar hopmjan Ranneft. Daiair zijn de begeleiders hem! echter tot hun groote verbazing em spijt, in de groote menigte kwijt geraakt. Gisterenavond vertoonde het Ned. Indi sche contingent in de arena een fantas tisch lichtspel, gepaard gaande mfet Chi nees vuurwerk, hetwelk onze oorvlie zen deed tromfmelen. Een verlichte slang kronkelde onheilspellend over het gras tapijt, de Wajang-poppen gayem een gbed beeld van bet Indische spel. Dit alles w'erd begeleid door doffe Javaansche mu ziek. Dienzelfden aVcmd werd den Hoofd verkenner als overbrenger aan den Chic Scout een So lose kris aangeboden. Als er voorbij gangers lang(s onze troep- poort ktom'en en ze zien de naam Zie rikzee, beginnen ze dadelijk: „Ik heb mi'n hart in Zierikzee verloren.enZ. Om de menséhen hiervoor te bescher men hebben we een stuk doek opge hangen 'miet de woorden: „Past hier op uw hart". Nfui hopen we dat 'het goede resultaten zal opleveren. Veel jongens zouden np Wel onder de douche willen, imfear van 12 uur 's-mid- dalgs to|t' 8 |uur 's avplbdsl is het verboden. Dit is juist de tijd dat de bezoekers er 'Zijh. Biij de post van dezfe imlorgen Vonden we een aanzicht van juffrouw Le DuC. Er Was alleen op vermfeld: „Zierikzeesche Padvinders", Jamboree, Vogelenzang. Het miag werkelijk een wonder heeten 'dat die goed terecht gekomen is. Zoo juist Zijn oiok de ouders van Vaan drig Doelem'an gearriveerd. Wij Zijn door hen Van allerlei lekkernijen voorzien. Nu moet ik naar Devon. Er is niog minuut om me te wasschen voor dit bezloek. R.G. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 10 Augustus. f5000: 2582. f2000: 15962. "f1500: 3882. f 1000: 8590. f400: 7836. f200: 17482. f 100: 1567, 6321, 11664, 12318, l.q321, 21590, 22549. Tony en Jimlrnjy staan en hielden zidh als of Zij, in bewondering 'dier pilaren verdiept Waren. Een blikl haidi ihium beiden echter onmiddellijk! doen zien, wat zij werkelijk wilden zien. Door 1de gedeelte lijk geopende Idieur, hadden zij mfejoor Paqiueta mfet ;den anderen officier op de trap gezien, waar zijl een geani.mfeerd ge sprek gewikkeld ivaren, terwijl eenf Zwuk, doch idiuidelijtk! tikken beneden hen, hun de verzekering (gaf, idlat hun brave auto nog steeds pp Idlezfelfde plaats stond, waar zij haar haddien verlaten. „Wij Zonden er in kfunnenj -springen, als er op 't laatste oogenbli'ty een kink in den kabel kwam", fluisterde Jiimlmy. „Er Zal geen kink in den kabel kpimenl", zei Tony gemloedelijkl. Hij slenterde rustig rpind' van pilaar tot pilaar, keek' 'naar het beeldhouwwerk aan den voet en beklopte soimjmiige gedeelten alsof hiji een volleerd irnanmerkenner was.l Jimlmly vergezelde hem in nonchalante; houding en blies zWare wolken omhoog, welke lafkomlstig waren van een siglaret, hémi doior den kasteelheer aangeboden. Zij Wadden bijna de ronde gedaan en wlaren vlak bij! de deur, toen een plotse ling geluid boven hen hoorblaar werd. Zij keken omhoog en Zagen twee peroc^ nen de trfap afkjoimfen. De eene wlas Goiuint of Saint Aeitia mei zijn Wand pip de leuning, in vriendelijk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2