RECHTZAKEN Brood bpneden vastgestelde prijs verkocht De Nederlandsche bakkerijstiohting stelt sinds 1 Juni 1937 de broodprijzen vast voor Bergen op Zoom en omliggende plaatsen. De stichting is gevestigd te 's-Gravenhage en stelt deze broodprijzen vast aan de hand vaD uitvoerige kostprijs berekeningen, de prijzen van de grond stoven en de arbeidsloonen. Bij wijzigingen in de laatste beide factoren worden de broodprijzen dienovereenkomstig veranderd. De handhaving van deze broodprijzen ge schiedt op grond van een civielreohtelijke overeenkomst. Dezer dagen heeft de stichting in kort geding bij aen president der rechtbank te Breda geprocedeerd tegen een bakker, die aan een afneemster brood beneden den prijs heeft geleverd. De vordering is aan de stichting toegewezen, zoo dat de bedoelde bakker is veroordeeld, om geen brood beneden de vastgestelde prijzen te verkoopen en om, wanneer hij het wel doet, voor iederen keer een dwang som van f 50,te betalen. VERKOOPINGEN ZIERIKZEE, 16 Juli. Ten overstaan van Notaris Biermasz werd heden alhier ten verzoeke van Mej M. J. Havelaar, publiek verkocht: Het woon- en winkelhuis en erf aan de Sohuithaven, A 299, met den gebeelen voorraad koopmansgoederen voor f2714,Kooper werd de heer Jb.Ornéeqq. Schaakrubriek Correspondentie-adres Dr. J. 3. Westendorp Boerma, Poststraat C 73, Zierikzee. Oplossing no. 42 (tweezet F. von Wardener) 1. g6-g7. Oplossing no. 43 (partijstelling Tijdsohr. Ned. Schaakbond) 1. Pf5f, Kg8 (Kf6, Dgömat, gxfö. 2. Dh6f en 3. Dh7 of h8 mat). 2. Th8f, Kxh8. 3. Dh6f, Kg8. 4. Dg7mat. De rubriek wordt nu stopgezet tot Sep tember. Eventueele wenschen of bijdragen worden gaarne in ontvangst genomen. In het groote onlangs afgeloopen tour- nooi te Kemeri (Letland) dat door den Amerikaan Reshewsky samen met den Tsjech Flohr en den Let Petrov gewonnen werd, speelde onze landgenoot Landau een bescheiden rol. Hij behaalde van de 17 punten. Dat hij het toch wel kaD, be wijst de volgende fraaie partij tegen N. Feigin (zwart). Slavische opening 1. d4, d5. 2. c4, c6. 3. Pf3, Pf6. 4. e3, e6. 5. Pc3, Pbd7. 6. Ld3, Le7. 7. 0-0, 0-0. 8. b3, b6. 9. Lb2, Lb7. 10. De2, To8. 11. Tadl, Dc7. 12. Pe5, Pxe5. 13. dxe5, Pd7 (natuurlijk niet Dxeö wegens 14. Pxd5, Dd6. 15. Pxföf, gxfö. 16. Lxh7f en wint de dame). 14. f4, Tfd8. 15. Tf3, Tf8. 16. Th3, fö (er dreigde al Lxh7f, Pxh7, Dh5). 17. exföe.p., Lxf6. 18, oxdö, exdö. 19. Do2, b6. 20. Lf5, Ta8. 21. Pxd5Txd5. 22. Lxf6(Txdö Lkb2), Txdff. 23. Dxdl, Df7 (op gxf6 zou volgen Dh5 met de doodelijke dreiging Tg3). 24. Txh6Lc8 (gxh6, Dg4f en Dxg7mat; gxf6. 25. Dg4f, Dg7. 26. Le6t, Pxe6. 27. Dxe6f, Of7. 28 Tg6f, Kf8. 29. Txf6). 25. Lxc8, gxh6. 26. Dg4f, Kh7. 27. Ld4, Dg8 (zwart kan bijna niets zetten) 28. Lf5f, Pg6. 29. h4, e5. 30. Le5 en zwart geeft op, want h5 is niet te verhinderen. SPORT VOETBAL. Vriendschappelijk, 17 Juli. Bruinisse Volharding IZ S.C. Zierik zee II 1—6. 18 Juli. Z.8.C. Zierikzee-VeteranenDreisohor I 6—2 Zonnemaire I8.V.G. I 91 Renesse IPrins Bernhard I 13 Renesse IIPrins Bernhard II 6—0 M.E.V.O. I Rijksambtenaren Morgen(Dinsdag)avond, kwart voor 8, speelt het le elftal van Mevo een vriend schappelijke wedstrijd tegen een elftal der Rijksambtenaren. Waar in laatstgenoemd team verschillende «cracks" als E. Cas- boek, Trienen, I. van Leersum en I. Moerland zullen uitkomen, kan een spannende wed strijd tegemoet worden gezien, welke een bezoek aan het terrein bij den Ruigendijk zeker zal rechtvaardigen. KORFBAL S.D.K.B. 17 Juli. 2e klasse. Die Gouwe IR O.D.A. I 31 3e klasse. H.D.S II—O.K.C. I 1—3 4e klasse. D.S.S. IIZwaluwen II 2—6 (Zwaluwen II kampioen) Het voorloopige] programma voor deze week luidt Dinsdag 20 Juli. le klasse. ZierikzeeRust Roest IExcelsior I (8 uur) 2e klasse •Brouwershaven R.O.D.A. IZwaluwen I (8 uur) Woensdag 21 Juli. 2e klasse Burgh Rapide IDie Gouwe I (8 uur) Vrijdag 23 Juli. 2e klasse. Eikerzee Zwaluwen I-Die Gouwe I (8 u. Zaterdag 24 Juli. le klasse. ZierikzeeOlympia I—H.D.S. I (8 uur) 2e klasse. Bargh: Rapide IRoda I (8 uur) Knobelrit M.C. „Sparta" De Zondag door de M C. /(8parta" te Zierikzee georgaoiseerde Knobelrit door Sohouwen mocht zich niet in die belang stelling verheugen als met het mooie zomerweer wel te verwachten was geweest want slechts 14 personen hadden zioh er voor laten inschrijven wat gezien het aantal motor-, auto- en ook rijwielbezitters dat ons eiland telt veel te weinig is Niettemin kan de rit volkomen geslaagd heeten en zullen alle deelnemers er on getwijfeld met voldoening op terug zien. De start vond des middags plaats vanaf „Concordia" waar het lot, in den vorm van een groote dobbelsteen aanwees naar welke plaats (Sehuddebeurs, Brouwers haven, Renesse, Vliegveld Haamstede of Westensohouwen) men het eerst moest starten. Te ruim 7 uur (enkelen waren eenige minuten over tijd) waren allen binnen en begaf men zioh naar het „Huis van Nassau" waar het Spartabestuur de verzegelde enveloppe opende met de opgave van hoeveel punten aan de diverse plaatsen waren toegekend. Het bleek, dat Zierikzee voor 6 punten, Sehuddebeurs voor 5, het vliegveld Haam stede voor 4, Brouwershaven voor 3, Westensohouwen voor 2 en Renesse voor 1 punt telde. De wnd. voorzitter van w Sparta", de heer C. van den Bout, reikte hierna de prijzen, bestaande uit mooie kunst, en gebruiksvoorwerpen uit, waarbij hij een woord van dank sprak tot de deelnemers, de contröleurs, de oommissie van voorbereiding en degenen, die prijzen hadden geschonken en tevens allen krachtig opwekte zooveel mogelijk propaganda voor de vereeniging te maken en op 1 Augus tus e.k. de Grasbaanraces te Renesse te bezoeken. Tot slot geven we hier den uitslag le pr. K. Hogerheijde 27 pnt., 2e pr. C. W. Verton 26 pnt, 3e pr. F. Maijs (die als eenige fietsrijder deelnam, wat zeer zeker als een aparte prestatie mag worden aangemerkt) 25 pnt., 4e pr. 8. Schot 24 pnt., 5e pr. L. J v. d. Linde 23 pnt., 6e pr. N. N. 22 pnt., 7e pr. C. P. H. v. d. Bout 21 pnt, 8e pr. E. Lokker 19 pnt., 9e pr. A. W. Laban (8irjan8land) 17 pnt., 10e pr. J. L. v. d. Valk 17 pnt., lie pr. I. den Boer 16 pnt., 12e pr. C. Moermond 16 pnt13 pr. J. G. L. de Bie 13 pnt., 14e pr. Jao. Freen 15 pnt. (niet uitgereden). Kunsten en Wetenschappen Gabriël Pierné overleden De Fransche componist Gabriel Pierné, is Zaterdagmorgen bijna 74 jaar oud, te Parijs overleden. Henri Constant Gabriel Pierné is te Metz geboren op 16 Augustus 1863. Zijn ouders vestigden zich na den oorlog van 1870 te Parijs en de jonge Pierné stu deerde aan het conservatorium in de Pa- rijsche hoofdstad als leerling van La- vignac, Marmontel, César Franck en Mas senet. In 1882 verwierf hij den Prix de Rome m'et de cantate Edith. In 1890 volgde hij' Césa;- Franck op als organist der St.-Clotilde, welke functie hij tot 1898 bekleedde. In 1903 werd hij assistent- dirigent en in 1910 eerste dirigent van de „Concerts-Colonne" als opvolger van Ed. Colonne. De bekendste oom'positios van Pierné zijn de oratoria „La Nuit de Noël", „Les enfants de Betléem" en „La Croisade des enfants", dat hier te lande twee malen onder leiding van den componist is uitgevoerd; voorts schreef hij opera's, een koorsymphonie „L'au nul" kamermuziek en liederen. BOEKEN EN BROCHURES Beschrijving van het Kweekbedrijf van Ir. C. Koopman te Zierikzee Onder bovenstaanden titel ontvingen we een keurig uitgevoerd en met duide lijke photo's verlucht boekje dat belang stellenden een duidelijk beeld geeft van bovengenoemd voor den Nederlaindschen Landbouw zoo belangrijk bedrijf, gelegen in den Gouweveerpolder bij Zierikzee. Op interessante wijze vertelt het boekje van de veredeling van verschillende ge wassen (tarwe, schokkers, erwten, b'oo- nen, uien, aardappelen enz. enz.) en de moeilijkheden die hieraan verbonden zijn, terwijl tevens eenige bladzijden zijn ge- gewijd aan de inrichting van het geheel geëlectriseerde bedrijf en de zaaizaa'd- afdeeling. Het boekje besluit met de uit- noodiging tot nadere kennismaking door bezoek en de verzekering van den uit gever dat hij zich steeds met hart en ziel hoopt te kunnen blijven wijden aan zijn kweekerswerk in het belang van de Nederlandsche Landbouw. Dat velen van den inhoud ervan kennis zullen nemen! TELEGRAMMEN Mislukte aanslag Zondagavond is een aanslag gepleegd oip het leven van Kolonel Adam1 Koe de leider van de Poolsche nationale Unie die zich in zijn villa bij Warschau be vond. Bij de deur van de villa is eenl bom welke van groote ontplofbare kracht was, eerder tot ontploffing gekomen dan de dader had bedoeld met het gevolg dat deze ter plaatse werd gedood. Ko lonel Kog bleef ongedeerd. De gerede terlijke autoriteiten en de politie hebben direct een onderzoek ingesteld. Collectieve Nederl. inzending op de Jaarbeurs Naar wij vernemen zal de afdeeling Economische voorlichting van het De partement van Economischa Zaken op de a.s- najaarsbeurs te Leipzig' een col lectieve Nederlandsche tentoonstelling or- g&niseeren. Bij het zwemmen verdronken Zondagmiddag is in de rivier de Rijn onder Elden tegenover het Rijnpaviljoen de 15-jarige J. p. L. uit Arnhem ver- dronken. Ofschoón nij de zwemkunst niet machtig was heeft' hij zich te water be geven en is door den stroom meege sleurd. Zijn lijk is nog niet gevonden. 1 Zondagavond is de 17-jarige J. de Bruin, uit Dordrecht, die, hoewel hij ide zwem kunst niet voldoende machtig was, in de Merwede onder Papendreeht ging zwem- 1 men, verdronken. Sportvliegtuig In zee gestort Een sportvliegtuig is ten Zuiden va,n Gothenburg (Zweden) is zee terecht ge komen. De beide inzittenden, de bestuur- der en een jong meisje zijn om het leven gekomen. j Engelsch schip In nood Het Britsche vrachtschip „Barrhil", dat 1 zich ter hoogte van Kaap Polonio (Bra- 1 zilië) bevindt, heeft noodseinen uitgezon- 1 den. Er is brand aan boord. Uit Buenos Aires is een sleepboot ter assistentie 1 uitgevaren. Stakingsbewegingen Uit Mexi'dO'-City Wiprdt gemeldNa on geveer 12 uren lang alle verbindingen in het binnen- en aniet het buitenland te hebben stop gezet, is de {staking der ambtenaren v'an de Méxicaamsche telefoonmaatschappij door een regeling tot een einde gekomen. Voorts is Zioin- dag een staking uitgebroken .onder het personeel der 'belangrijkste vliegvelden, miet het gevolg dat de verkeersluohj- vaart praetisch 'wérd stop gezet. Alle vliudhtem in ihet blixnietor en inaar het buitenland moesten worden afgelast. Het zoeken naar Amelia Earhart gestaakt De Amerikaansche Marine heeft Zon dagavond medegedeeld dat niet verder naar Miss Earhart en haar metgezel Nool- lan zal worden gezocht. DE STRIJD IN SPANJE Reusachtig luchtgevecht Aan het Sierrafront ontwikkelde zich Zondag een der grootste luchtgevechten welke tot nu toe in de geschiedenis der moderne oorlogen zijn voorgekomen. 160 j vliegtuigen waren gedurende meer dan een uur in gevecht gewikkeld. 26 toe- stellen der opstandelingen werden om- laaggeschoten, terwijl de regeeringstroe- pen 4 machines verloren- I Generaal Mfaja van zijn functie ontheven Volgens een te Parijs uit Madrid ont vangen 'bericht is de chef der regeerinlgs- strijdkrac'hten en civiel Gouverneur vau Madrid, Generaal Miaja, door de re geering van Valencia van zijn functie ontheven. Antomdo. Trigo. Mairal z|0,u tot zijn opvolger z'ijn benoemd. Opstandelingen teruggeslagen Volgens een officieel communiqué heb ben de opstandelingen Zondag wanho pige pogingen ondenmomlen om aan het centrale front verloren stellingen te her overen. Overal werden zij met name ten Zuiden van Brumeta verslagen. Zij leden aanzienlijke verliezien. De strijd in Noord-China De omsingeling van Peking Van Generaal Tien Sje Yuan, de voor zitter van den Raad van Ho Pei en Sjanghai, welke raad het Japansche ul timatum heeft aanvaard, eischen de Ja- panneezen, inaar verluidt, een openlijke verklaring van neutraliteit in geval van een oorlog met Nanking. Maandagmor- morgen vroeg hebben de Japansche troe pen het Hoofdpostkantoor te Tientsin be zet. De omsingeling van Peking is in den nacht van Zondag op Maandag door de Japansche troepen voltooid. Daarbij werden op verscheidene plaatsen schoten gewisseld. De ring die de Japansche troe pen om deze stad hebben getrokken, wordt ieder uur nauwer aangehaald. Meer Chlneesche troepen naar Ho-Pel Uit zeer betrouwbare buitenlandscbe bron verneemt Reuter dat zich thans 4 divisies troepen der Chineesche Centrale regeering in Ho Pei bevinden. 6 andere divisies begeven zich uit Ho-nan en Sjan- si in de richting van Ho -Pei. Wanneer zij de2fe bestemming zullen hebben be reikt zullen de strijdkrachten van Nan king in Ho Pei tenminste 200.000 man sterk zijn. Generaal Tien Sje Yuan in Peking Generaal Tien Sje Yuan is heden' (Maandag)mïddag te Peking aangekomen. Hij weigerde de pers verklaringen af te leggen. Onmiddellijk nadat de trein, waarvan de generaal gebruik had ge maakt, het station Peitsang was gepas seerd, deed zich daar een hevige ont ploffing voor. Men is van meening dat de generaal van Peking inaar Pauting zal vertrekken, vanwaar hij de operaties zal leiden van het 29-e leger, dat in sa menwerking met de troepen der cen- frale regeering, die zich van het Zuiden naar Hopei zullen begeven, indien de Chineesch-Japansehe spanning zal toe nemen, zal optreden. In buitenlandscbe kringen is irnen van meening dat de toestand steeds ernstiger wordt. Na de terugkeer van generaal Tien Sje Yuan "is onmiddellijk een aanvang ge maakt met het opruimen van de uit zak ken z:and 'bestaande barricaden en het volgooien van de aangelegde loopgraven in~ - het stadsgebied van Peking. -Alge meen verklaart men, deze maatregelen aldus dat van Chineesche zijde de voor waarden van het aangenomen ultimatum worden nagekomen en dat daarmede een strijd om Peking wordt vermeden. De Chineesche tegenvoorstellen onaanvaardbaar Naar te Sjanhai wordt vernomen wor den de Chineesche tegenvoorstellen' door Japan onaanvaardbaar geacht. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Bedactie) Copie wordt niet teruggezonden Oudé Rijwielplaatjes Bezitters van rijwielen! Wij staan weer aan de vooravond van de eerste Augustus. Ongeveer drie millioen oude rijwiel plaatjes, vormende een totaal gewicht van twaalf duizend kilogram, zullen hun dienst weer hebben gedaan, terwijl zij voor de bezitters van rijwielen waarde loos zijn geworden. Behoeft het nog feitelijk nader betoog breedvoerig uiteen te zetten, waarvoor deze plaatjes worden ingezameld! De Stichting „Steunfonds van de Ver eeniging tot bevordering der belangen van Tuberculose-patienten in Nederland", waarvan het Hoofdkantoor gevestigd is Breedeweg 17 te Amsterdam Oost, die zich reeds een zestal jaren beijvert de oude rijwielplaatjes, en ander koper, lood., tin, zink, capsules enz., ten dienste te maken van de t.b.c.-bestrijding en dank zij' de medewerking van vele menschen- vrienden ook in het afgeloopen jaar hier door een aantal patiënten heeft kunnen helpen, doet ook nu weer een enstigj beroep op Uw medewerking. Breng Uw oude rijwielplaatje en an dere metalen daar, waar onze raambil jetten hangen, of aan onderstaand adres. Door het verrichten van deze goede daad kan wellicht nog een menschenleven wor den gered Voor het Comité, J. J. SCHOON J.Jz., Brugstraat 27 - Tholen- Iets nieuws op het gebied van verfrisschende dranken De warm'te maakt dorstig. Voor de huisvrouw, die aan huisgenoio- ten of gasten graag eens iets anders wil voorzetten dan de liménade, de kwast of het glas 'bessensap, dat „je overal krij'gt", volgen hier een Vijftal nieuwe ideeën Behalve dat de hier genoemide dranken den dorst lesschen, vullen ze door hun bepaald zéér voedende bestand- deelen ook de krachten aan, die bij 1 sport en spel werden ingeboet, zoodat er voor deze zomerweken z|oo, sterk getypeerd door hun gelegenheid voior veel beweging in de buitenlucht mbei- lijk iets iets beters kan worden aanbe volen dan deze verschillende soorten „vruchten/melk", Sinaasappelmelk f per glas: sap van een halve sinaasappel, 3 theelepeltjes lichte basterdsuiker 2 dL. melk. Roer in de tumbler het sinaasappelsap 1 mét de suiker door elkaar; giet er, steeds roerende, de koude melk bij. Voeg desverkiezende aan de suiker een ietsje kaneel toe. Melklimonade per glas: 2 eetlepels limonadestroop, 2 theelepels lichte basterdsuiker 2 d.L. mtelk. Roer in den tumbler de limonadesiroop met de suiker door elkaar; giet er onder voortdurend roeren de imelk bij. Mousseerende melklimonade (ongeveer 6 glazen) 1 blikje gecondenseerde melk, eenige lepels limonadesiroop, uitgeperst vrruch- tensap of vruchtenpurée (de hoeveelheid afhankeleijk van den smaak) spuitwater Klop 'de gecondenseerde melk goed door elkaar met de limonadesiroop, het vruchtensap of de vruchtenpuree (b.vi gezeefde versche aardbeien, bessen of frambozen of bok wel gezeefd moes van gedroogde abrikozen). Vul de glazen voor één vierde met het geklopte mengsel en schenk ze dan verder bij met spuitwater. Bananendrank per glas: 1 banaan, 2 d.L. karnemelk, 3 theelepeltjes honig of 2 theelepeltjes lichte basterdsuiker, i theelepeltje ci troensap. Wrijf de banaan fijh en klop ze schui mig; roer er het citroensap en de ho nig of de suiker door. Giet het mengsel in een tumbler en schenk er onder voortdurend roeren de ko;ude karnemelk bij'. Eenvoudige citroenmelk (5 glazen) 1 L. jnélk,. zeer dun afgesneden schil van een goed gewasschen citroen, 1 vol le eetlepel basterdsuiker 1 afgestre ken eetlepel miaizena. Laat op een zeer 'iacht vu(ur in een gesloten pan de citroenschil in de melk aftrekken (ongeveer een half uur). Breng de melk aan de kook, "bind ze met de aangemengde miaizena en roer er de suiker door (eenigszins naar smaak). Neem1 er de citroenschil uit, laat den drank door en door koud worden en schenk ze in de glazen. Toevoeging van suiker, is in enkele recep ten niet bepaald noodig voor den smaak: de basterdsuiker blijkt echter een on misbaar hulpmiddel te zijn om het schif ten van de melk tengevolge van het zuur uit de vruchten tegen te gaan. JULI 1937 Zon. 4 11 18 25 Ma. 5 12 19 26 Di. 6 13 20 27 Wo. 7 14 21 28 e1 Do. 1 8 15 22 29 «8 Vt. 2 9 16 23 30 ji6 Za. 3 10 17 24 31 MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 19 Juli. Aanvoer totaal 1718. Vette runderen 427; vette kalve ren 260; nuchtere kalveren 2; schapen en lammeren 524; varkens 504; bokken 1. Prijzen per kg.: Vette koeien le kwal. 76; 2e 68/ 3e 52 toit 62; vette ossen, le 72, 2e 68, 3e 52 boit 62; vette kalveren,, le 100, 2e 90, 3e 70 toit 75; varklensi (levend igewidht) lé 53, '2e 52, 3e 51scha pen, le 50; 2e 45, 3e 35; lamimieren, iv 60, 2e 55, 3e 50 cent. Prijzen per stuk: schapen le kwal. 28, 2e 23, 3e 18; lamlm'eren le 17, 2e 141, 3 e 10 gulden. Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel stug, prijzen als Dinsdag; vette kalveren, aanvoer ruimer, handel lui, prij zen prijshoudend; schapen en lammeren, aanvoer iets ruimer, handel slecht, prij zen lager; varkens, aanvoer aanmerkelijk korter, handel vlot, prijzen hooger. Eenige partijtjes schapen werden voor export verkocht. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenh. 4— 41/2; Blauwe Eigenh. 44V2; id. driel. 33/4; Geldersche schoolmeesters 5; idem kleine 4; Ronde zandaardappelen 4—5V2» kleine id. 34Vs; lange id. 4—5; p. K.G, Met tamelijken aanvoer en handel. VLAS. 1000 k.g. wit Zeeuwsch f 0.70— 0.75; 7120 k.g. Groningsch f 0.70—0.75; per K.G. Stemming zeer kalm. Handel zeer traag. Een gedeelte van den aan voer bleef onverkocht. ST.-ANNALAND. Aardappelveiling van 17 Juli. Groep St.-Annaland: 31575 k.g. gele eigenh. f3.20—3.44; 9675 k.g. blauwe id. f3.01—3,14; 5850 k.g. driel. f^.22— 2.78; 3025 k.g. bonken f2.52—2.79; 2470 k.g. kriel f 0.60—0.62; 375 kg., paarsput- ten f3.01. Groep Scherpenisse33275 k.g. gele eigenh. f 3—3,16; 30g00 k.g. blauwe id. f3—3.21; 875 k.g. driel. f 2.302..60; totale aanvoer 118020 k.g. Alles per 100 kilogram. STAVEN1SSE. Aardappelveiling van 19 Juli. Blaiuwe eigenheimers f3.203.27; gele en blauwe drielingen f 2.30-2-40; gele en blauwe bonken f 2.34 per 100 kilogram. Totale aanvoer 35.775 k.g. buitenlanpsch weeroverzicht De depressie in het Noordwesten nam in beteekenia af. De hooge drukking breidde zioh vooral over Scandinavië uit en kreeg weer versterking uit het Zuid westen. Bij de Oostzee bracht de aftrek kende Oostelijke depressie plaatselijk nog eenige regen. Op de Britsche eilanden is de temperatuur gedaald De lucht is zwaarbewolkt en er valt hier en daar lichte regen. Scandinavië heeft fraai warm weer in Zweden en Noord-Noorwegen en eenige kans op regen in Zuid-Noorwegen. Om de Oostelijke Oostzee valt nog wat regen. Overigens heeft Duitschland fraai en warm weer evenals Zwitserland en Frankrijk waar in het Zuiden zeer hooge temperaturen worden gemeld. De over de Noordzee krimpende secundaire zal in de lucht in het Noorden tijdelijk weer be wolking veroorzaken. Overigens wordt ver wacht dat het traaie warme weer zal voortduren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3