2 1 Zierikzeesche Nieuwsbode cent per dag Kost een abonnement op de Zwemwedstrijden Z.Z. en R.V. Zaterdagmiddag vonden in de nabijheid der kleedlokalen aan den Oosthavendijk door de Zierikzeesche Zwem- en Red- dingsvereeniging georganiseerde Zwem wedstrijden plaats, waarvoor de deelname ondanks den frisschen wind, die ook nog al „golfjes" veroorzaaakte en zoodoende vele der deelnemers een mondje zout water te proeven gaf, heel goed was te noemen. Vooral voor de adspirant- nummers was flink ingeschreven. De wed strijden zelve hadden een vlot en ook vaak een spannend verloop, mede door dat vele mooie en nuttige prijzen (goed deels geschonken door belangstellenden* in de vereen, en de mooie zwenisport) er aan waren verbonden, welke direct na 'afloop door den Vólótrz. dhr. C. W. Verton met een toepasselijk woord wer den uitgereikt. De uitslagen op de verschillende num mers luiden als volgt: Heeren, 50 NI. vrije slag adspiranten le pr. J. van Duin; 2e. C. de Oude; 3e. J. Krakeel; 4e. Adr. v. d. Berge; 5e. P. Duson. 25 NI. rugslag adspiranten: le pr. An- dré Krakeel; 2e. J. Krakeel; 3e. A. v. 'Beveren; 4e. Fr. v. d. Klippe. 100 NI. vrije slag ouderen, klasse A: le pr. C. Arnold; 2e. J. Schürmann. 100 M. vrije slag ouderen, klasse B: le pr. J. A. Gilden; 2e. Joh. Koevoets. 50 NI. rugslag ouderen, klasse A: le pr. C. Arnold; 2e pr. G. Krakeel. Dames. 50 M. vrije slag adspiranten: le pr. L. Hendrikse; 2e. A. de Vlieger; 3e. D. Hemstrijd; 4e. J. Geluk. 25 NL rugslag adspiranten: le pr. L. Hendrikse; 2e. M. Groenleer. 100 NI. vrije slag ouderen: le pr. C. Goettsch, 2e. Fr. Schoonakker; 3e. E. van Leuven; 4e. M. Geluk. 50 NL rugslag ouderen: le pr. F. Schoonakker; 2e. C. Goettsch; 3e. M. Ge luk; 4e. C. H. B. de Bie. En nu in treining voor de lange af standwedstrijden in Augustus, Z.Z. en R.V.'-ers! DE SCHELDEBEKER ZWEMWEDSTRIJD De Engelschman Deane wint den beker Harde wind en woelige zee. Ieder, die onbevoordeeld heeft toegezien bij den zesden Soheldebekerwedstrijd, die Zaterdagmiddag tussohen Breskens en Vlissingen plaats vond, zal overtuigd zijn, dat de autoriteiten, die op dezen dag het doorgaan van den wedstrijd durfden be palen op zeer gevaarlijke wijze met vuur hebben gespeeld, al moge dit een paradox lijken. De woelige zee leverde voor zwemmers, maar ook voor de inzittenden van de begeleidende booten, gevaren op en men vraagt zioh wel eens af of deze wedstrijden beslist moeten worden voort gezet tot er ongelukken van komen. Daarbij komt nog, dat men zioh af vraagt of er nu zooveel mede gemoeid is, dat zoovele personen aan het werk moeten worden gezet, om 20 personen te laten zwemmen, op een plaats waarover men vroeger niet dacht, terwijl men vlak in de buurt, n.l. in het kanaal door Walcheren, zonder groote gevaren wedstrijden kan organiseeren. Te 16.04 startten 20 zwemsters en zwem mers nabij den lichttoren te Breskens, met als doel het badstrand te Vlissingen. Reeds na een half uur had een viertal het op gegeven. Eerst aankomende was de heer C. T. Deane uit Londen in 1 uur 11 min. 43 sec. Deze was ook verleden jaar no. 1, toen met beter weder in 1 uur 1 min. 52.2 sec. Hij komt hierdoor blijvend in het bezit van den beker. Tweede was de heer J. Stender uit Hilversum in 1 uur 18 min. 42 sec. 3. J. Guillipi uit Brugge in 1 uur 23 min. 23 sec. 4. Mej. Jenny Kastein (H.D.Z. Amsterdam) 1 uur 24 min. 9 sec. 5. M. Schoenmaker, den Haag, 1 uur 27 min. 36 sec. 6. P. van Steveninck, Vlissingen, 1 uur 34 min. 20 sec. 7. de 17-jarige mej. N. CoeneD, Bergen op Zoom, 1 uur 35 min. 7 se« 8. mej. N. Roelants, Rotterdam, 1 uur 36 sec. 9. A. Voorwinde, Rotterdam (die zoo vermoeid was, dat hij per brancard naar de Roode Kruistent moest worden overgebraoht) in 1 uur 38 min. 29 sec. en 10. Mej. T. de Jong, Vlissingen, 1 uur 40 minuten. Verder zijn geen tijaen meer opgenomen. Des avonds had de prijsuitreiking plaats bij monde van burgemeester v. Woelderen. ATHLETIEK De Zeeuwsche Athletiekkampioenschappen Het tweede deel van de Zeeuwsche athletiekkampioenschappen, Zaterdagmid dag op het Gem. Sportterrein te Middel burg verwerkt, heeft wederom prachtigen strijd en goede resultaten opgeleverd. Niet minder dan zeven Zeeuwsche records werden verbeterd. De meest op den voor grond tredende athleet was ook nu weer P. J. van Driel van Marathon, die that 1 drie Zeeuwsche records vestigde. Ook Lacor maakte een goeden tijd op de 1500 j meter. De dames brachten het thans maar tot één nieuw Zeeuwsch reoord. Mej. Auer 1 op het nummer kogelstooten n.l. deed een prachtige worp van 8.92 meter. De uitslagen waren: 200 meter hardloopen heeren: 1. A. H. Hage (E M.M. Middelburg) 24.7 sec. Nieuw Zeeuwsch reoord. 2 Brakman (Odidas, Groede); 3. de Pagter (A.V. 1935, Vlis singen). 800 meter hardloopen: 1 A. Kam bier (E.M.M.) 2 min. 17.1 sec.2. de Buck (A.V. 1935); 3. Nolet (Marathon, Vlissingen); 4. Barentsen (E.M.M.) 1500 meter: 1. H. Lacor (Marathon) 4 min. 35.7 sec. Nieuw Zeeuwsch record 2. Dronkers (Mar.); 3. de Jager (E.M.M.) 4. K. Barentsen (E.M.M.) 4 maal honderd meter Estafette heeren 1. Marathon, Vlissingen 49.1 sec. 2. E.M.M., Middelburg; 3. A.V. 1935, Vlissingen. Kogelstooten heeren: 1. P. J. van Driel (Mar.) 11,77 meter nieuw Zeeuwsch reoord. 2 J. Schipper (EMM); 3 A. Vreeken (EMM) 4. Mathijsen (A. V. 1935); 5 de Jager (EMM) Speerwerpen heeren: 1 P. J. van Driel (Mar.) 48.57 meter Nieuw Zeeuwsch reoord; 2 C. J. Aerssens (Walcheren); 3 W. Vree ken (EMM). Polsstokhoogspringen: 1 J. Parent (Mar.) 3.09 meter Nieuw Zeeuwsch reoord; 2 C. J. Aersens (Walcheren); 3 en 4 Laernoes (Mar.) en J.B.D. Aersens (Walcheren). Verspringen heeren: 1 P. J. van Driel (Mar.) 6 33 Meter Nieuw Zeeuwsch reoord. 2 W. Vreeken (EMM); 3 L Verhulst (EMM) 5.79 meter. Hoogspringen dames: 1 Mej. Parent (Mar.) 1.30 meter; 2 Mej. Beukert (EMM); beiden evenaarden het Zeeuwsche record; 3 de dames Petterson, v. d. Wiel, Roelse, Petiet en Brandenburg. Kogelstooten dames: 1 Mej. Auer 8.92 meter nieuw Zeeuwsch record; 2 mej. Roelse (Mar.) 3 Mej. van Driel (Mar.); 4 Mej. Petterson (Achilles Middelburg) Discuswerpen dames1 Mej. van Maris (Mar.) 24.70 meter; 2 Mej. Beukert (EMM) 3 Mej. Roelse (Mar.) 4 maal 100 meter estafette dames1 Marathon, Vlissingen 58.9 sec.2 Achilles, Middelburg. WIELRENNEN. De Tour de France Albert van Schendel moet opgeven Nog slechts 1 Nederlandsche deelnemer De Belg Maes aan den kop De Tour de France heeft voor Nederland wel een bijzonder ongelukkig verloop. Moest eerst Piet van Nek den strijd staken omdat hij te laat aan de controle der tweede étappe kwam, na vijf étappes gaven van de Ruit, Braspenning en Middel kamp op, omdat zij door verwondingen niet in staat waren verder te gaan. In de tiende étappe, welke Zondag van Digne naar Nice werd gereden, is Albert van Schendel te Mentone door een motor rijwiel aangereden en daarbij vrij ernstig aan den schouder en de armen gewond. Hij moest naar het ziekenhuis te Mentone worden overgebraoht, waar gelukkig kon worden geoonstateerd, dat de blessures niet van zeer ernstigen aard waren. Ooze landgenoot moest eohter den strijd staken, zoodat alleen Anton van Schendel Nederland nog in de ronde vertegenwoor digt. De laatste kwam als 57ste te Nice aan in den tijd van 9 uur 57 seconden. Winnaar was de Belg Vervaecke met een tijd van 8 uur 29 min 19 sec., terwijl in het algemeen klassement de Be'gisohe rijder 8. Maes no. 1 staat met een tijd van 68 uren 37 seconden. UIT VROEGER DAGEN XX Men schryft ons: De-lust om te komen zien naar wat wij openbare vermakelijkheden of wedstrijden noemen of misschien nog wel onder andere benamingen kennen, van de zijde van het publiek is in den regel zeer groot. We behoeven maar even te noe men den naam „stadion" en zien reeds de duizenden van her en der voor ons; volks feesten lokken honderden, de bioscoop is bezet. En dat is niet alleen in groote plaatsen, maar ook op het platteland „ziet" men graag en als er iets van beteekenis in dien zin voorvalt, komt men uit den omtrek gaarne op, want bussen, auto's en fietsen maken het gemakkelijk zelfs van verre te komen. In vroeger dagen toen dergelijke wed strijden als voetbal, wielrijden, zwemmen enz. nog onbekend waren, had men toch wel feesten; we hebben allen wel van palingtrekken, hanengevechten, kat knuppelen, ganskappen en meerdere ge- j hoord', die vroeger de belangstelling van het kijklustige publiek vroegen, zeker nu 1 veroordeeld en het valt toe te juichen, dat bij wettelijke verordeningen daaraan een eind is gemaakt. Trouwens bij volks spelen bleven die van onschuldiger aard in leven, als sprietloopen, zakloopen, tobbetjerijden enz. en wekken nog steeds de kijk- maar tevens de lachlust van zoo velen. In vorige eeuwen waren er eohter tal rijken, die optrokken naar tooneelen van heel wat ernstiger aard dan het door ons afgekeurde katknuppelen en dergelijke, tooneelen die niet alleen Jan Rap en zijn Maat lokten, maar ook menschen, waarvan wij dat in onzen tijd haast niet kunnen voorstellen, ja, die tot de allerhoogst ge plaatsten behoorden. Men mag natuurlijk niet generaliseeren en allen over één kam scheren, maar als zelfs vorsten en vor stinnen bij name worden genoemd in de geschiedenis, dan wordt dat toch bedenke- kelijk. Het was in de dagen, waarin de strenge, onteerende, pijnlijke, afschrik en afschuwwekkende straffen als met bloedige letters boven elke wet geschreven stonden, tijden waarin zioh het mensohelijk ver nuft uitputte tot het bedenken van het geen het meest tot vernedering, onteering en pijniging van de overtreders kon worden uitgedacht, zooals dat nog iri de 16e en 17e eeuw het geval was. Nog later zelfs bleven er bewijzen be staan van deze ruwheid en wreedheid. Tal van voorbeelden zouden zijn aan te halen, die ons met een soort van huivering tot onze voorouders in dien tijd doen op zien. Het volk niet alleen, maar zelfs de Hooge Heeren vonden behagen in het aanschouwen der wreede foltertngen. Men denke, zooals wij beschreven vinden aan een Philips van Spanje, die zijn verlangen te kennen gaf, om te zien, dat er veertig ongelukkige slachtoffers gelijktijdig op het schavot zouden verbrand worden. Uit de archieven is opgediept, dat op 14 December 1697, toen een ,/Capitale Institie", werd gehouden, te wetentwee onthalst, drie aan de galg, en eenigen gegeeseld en gebrandmerkt, de bekende Czaar Peter in persoon op de puie van het Stadhuis te Amsterdam aanwezig was en hij heeft den geheelen tijd uit het middelste venster gelegen, deze executie bijgewoond en nauwkeurig bezichtigd, ge lijk hij alles wat in later" tijd nog voor kwam heeft gedaaD. Uit die dagen wordt ook vermeld, dat Karei FX van Frankrijk, reeds in zijn jeugd zioh onderscheidende door moord lust op dieren, in zijn jonge jaren bij elke merkwaardige terechtstelling te Parijs, een gretig toeschouwer was en o.a. ook na den afgrijselijken St -Bartholomeus- nacht, toen de onschuldige hoofden van de zoogenaamde samenzweerders op het schavot vielen, woonde hij deze verschrik kelijke strafoefening als een vermakelijkheid bij in gezelschap van zijn niet minder wreede moeder Gatharina de Medici, met zijn broeders en alle hofdames. Geen wonder feitelijk, dat de ruwe volksmassa tuk was om zulke tooneelen te zien. Neen hoor, dan geen goede oude tijd Liever maar dan naar stadion TELEGRAMMEN Jongetje verdronken lm het havenbassin van Jbet Rij!n-Her|n|3- léaaiaal te Oberhansen (D.) is het 6-jarig ZO|ontje v'an den Nederlandschen pchipper Bpier (uit Waspik verdronken. Die schip per l|ag daar Im'et zijn sleepschip voor anker en het kind was vian de loopplank te w[ater gevallen. Ondanikfs (het feit dat de v'ader' het kind tonmiidjdellijk' vermiste |het spoedig (op (het droge w'as gebracht bleven de poigingien om ide levensgeesten weer op te wekken (tevergeefs. Woning met garage afgebrand Maandag'mtorgen js de woning imlet ge- rage van den IkJöOPlm'an T. Boer aian de Amlstellkjade onder de geimleente Mijdrecht afgebrand. De brand is (ontstaan tijdens; het [aftappen van benzine. Door trein gegrepen Zondagmiddag wilde de 9-jarige jongen D. W. uit Apeldoorn im'et zijn 15-jarig zusje, 'beiden per rijwiel, den overweg aan den Lupineweg passeeren. Zij wa ren van hun rijwiel gestapt, daar iu.it de richting Apeldoorn een trein naderde. Toen deze was gepasseerd, sprong de jongen op zijn fiets. Op hetzelfde oogen- blik naderde uit de richting Deventer een trein, 'die het knaapje greep en 20 mieter meesleurde. Het ventje was op slag dood Het meisje bekw'am geen letsel. Lii Burgemeester van Stellendam overleden Heden (Maandag)morgen is plotseling overleden de burgemeester van Stellen- lendaml en Goedereede, de heer J. A. Charbon, sedert 6 Maart 1916 burgemees ter dier gemleeaiten. Mr. F. Teulings ziek Vandaag (Maandag) is de heer Mr. F. Teulings, lid van de Tweede Kamer Voor een lichte operatieve behandeling in het Ziekenhuis te 's-Hertogenbosch opgeno men Gedurende eenige weken zal Mr. Teulings zijn werkzaamheden moeten on derbreken Brandstichting In verband met een brand welke Zon dagmiddag in een slagerij (aan de B reep straat te Leeuwarden woedde izijn Zon dagavond de bewoners C. Deb en zijn echtgenooite die tenugk!wia|mlen va,n een tochtje per (motorboot d|0(or de politie 'aangebonden pp vermoeden va,n brand stichting. f Dr. Colijn neemt vacantie Dr. H. Golijn is Maandagmorgen voor eenige wekten mlet verlof inapr het buiten land vertrokken. "Dreigend conflict bij L. Smit Co. De Rijksbemiddelaar Prof. Mr. Josephus Jitta heeft de partijen, betrokken bij het dreigende arbeidsconflict bij L. Smit Co.'s Internationalen Sleepdienst te Rot terdam opgeroepen voor een bespreking op Woensdag 14 dezer op het Departe ment van Sociale Zaken te Den Haag. Nederlandsche Bond van Varkenshandelaren De Nederlandsche Bond van Varikiens- hjandelaren zal zijn Algem'eene Jaarver gadering op Woensdag 28 Juli a.s. te Zeist hpiuden. Aardbeving eischt 260 menschenlevens Uit San Francisco werd gemeld, dat de ia ardbevingen op Rab'pul 260 men-, schenlevens hebben geëischt. Gedurende twee dagen en nachten stegen uit den onderzeescheri krater witte damp en zwarte asch honderden mieters omhoog. Wolkbreuk richt veel schade aan Zaterdagnacht is boven het omringende gébied der stiad Wheeling (West Virgi nia) een wolkbreuk: losgebarsten die een schlade heeft aangericht welke wordt gie- r|aam!d op niet minder (dan een half mil- lioeci diollfar. Men heeft needs een aan- vfamg [gemlaaklt met het (opruimen van het vernielde. Da geweldige hitte in Amerika Het door de hittegolf in de Vereenigde Sfaten veroio,rzlaaik!te' laiantal dop den be draagt thans 221, terwijl |in het weekend 93 personen zijn verdronken. (De weer kundigen voorspellen nog geen iolölmiddel- lijikle verbetering. Het zoeken naar Miss Earhart De Ambri'k'aansclhe kruiser „Colorado" heeft de in het (gebied Van de Phoenix- eilanden ondernomen (njasporinlgen (naar de verlm'iste aviatric'e Amtelia Ejarhart (opge geven. Dinsdagmorgen ontim|oet de „Co lorado" het vliegtoigmlo ederschip „Le xington", Waarna de opsporingsvlbot ter stond de plaats zal (innemen vanwaar de onderzoekingen met behulp ider 62 Vliegtuigen Zullen woirden voortgezet. Amieriklaansehe Marine deskundigen ver klaren dat de eenige hoop Miss Earhart teriug te vinden is id(ait haar toestel na op zee te zijn neergestreken [afdrijft in de richting vfan het Gilbertéiland. In dat gevfai (kunnen vliegtuigen haar te hjuflp snellen. De strijd in Noord China In den riaelht van Zondag op Maildag te ImJiddern'acht was ide. (toestand nabiji Peiping als volgt: Alle (onderhandelingen w'aren afgebroken en de Qhineesche on derhandelaars hebben nadrukkelijk' hun verklaringen herroepen dat zijl met de Jiapamneezen ieen overeensfieimfmti|H(g z'on- den hebben bereikt. Deze lovereanstem- imling Zou betreffen het terugtrekken der troepen. Als reden wordt van Chineesche Zijde opgegeven, dlat het Japansche Op- perc|o|m)mfafiido in Noord-China bevel heeft gegeven ja,lle onderhandelingen at te bre- kjen en de militaire mjadht vpilledig te gebruiken. Rond Wan Ping Sien en Huan Te Po aan den Tientsin-Yang Tse spoorweg achter Fingtai is de strijd in vollen gang. Het doel 'van de Japansche troe pen schijnt te zijn het Chineesche leger kamp en het vliegveld Lan Yuan. De bevolking van Peipüng heeft tot nu toe haar kalmte bewaard. Naar tegelijkertijd bekend wordt schijnt het Japansche Consulaat-Generaal te Tientsin de "Japansche burgerbevolking in China te hebben gelast zicb naar de kust terug te trekken. Nieuw accoord Volgens betrouwbare Chineesche bron nen 'is een nieuw accoord tot stand ge komen in het Chineesch-Japansche con flict en trekken de troepen zich weei' terug. Inmiddels wordt omtrent de ge vechten van Zondagnacht nog gemeld, dat deze de hevigste waren sedert de vijandelijkheden op 8 <Juli zijn begonnen. Hierbij zijn aan beide zijden zware ver liezen geleden en hebben verscheidene dorpen schade geleden. Bij het aanbre ken van den dag trad Maandag echter weer stilte in. Nog geen accoord bereikt Het Japansche Ministerie van Oorlog maakt in strijd met andersluidende be richten volgens welke de onderhandelin gen over een accoord tusschen de Chi neesche troepen en het Japansche gar nizoen in Noord-China succes zouden heb ben gehad, het volgende bekend: De voor posten van het leger van Ho nan zijn reeds in gevecht verwikkeld met Japan sche soldaten. China niet verantwoordelijk 7 De Chineesche Minister van Buitenland- scha Zaken heeft in een verklaring de verantwoordelijkheid voor de eerste inci denten zoowel als voor de laatste her vatting der vijandelijkheden van de hand gewezen. DE STRIJD IN SPANJE Franco en de vrijwllllgerskwestle In een onderhoud mlet iden Correspon dent vjan Reuter heeft de woordvoerder vjaii Generaal Fraindo verklaard dat de generaal heeft besloten niet in disoust- sie te treden over de kwestie vian de terugtreekling der buitenlandsdhe vrij willigers omfdat hij dit vraagstuk) niet oplosbaar (acht. I&ggCommuniqué van'rechtsche zijde In een officieel communiqué werd o.a. van rechtsche Zijde gemeld: Front voor Madrid: Alle aanvalspogingen van den vijand in den sector van Brunete werden afgeslagen miet achterlating ,van ruim3Ó00 dooden Op den weg naar Estramadura bezetten de Nationalen een vijandelijke loopgraaf, waar zij nieer dan 700 ach tergelaten dooden aantroffen. Voorts wordt de inneming van Villa Nueva del Pardillo aan het front van Madrid be vestigd Tevens wordt gemeld, dat men te middernacht 500 krijgsgevangenen tel de. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, Veemarkt, 12 Juli. To- taal aanvoer 1940. Vette runderen 561; vette kalveren 212; nuchtere kalveren 8; schapen en lammeren 418; varkens 739; biggen 2. Vette koeien, le tot 78, 2e tot 70; 3e tot 5464; vette ossen, le tot 74, 2e tot 68, 3e 54—64; vette kalveren, le tot 95, 2e bojt 85, 3e 65—70; Varkens (levend gewicht) le tot 50, 2e tot 49, 3e tot 48; schapien, le tot 52, 2e tot 46, 3e tot 36; lammeren, le tot 65, 2e tot 58, 3e tot) 50; per kilogram. Schapen, le tot f 30, 2e tot f 25, 3e tot f20; lammeren, le tot f 18, 2e tot f 15, 3e tot f 11per stuk. Vette kloeten en ossen; 'aanvoer ruimer, hapicLel itraag, prijzen onveranderd. Vette kalveren; aanvoer gewoon, handel tame lijk!, prijzen hooger. Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen, Schapen niet geheel prijshoiudend, lam meren gloed prijshoiudend. Varkens; aan voer igrO|0|ter, handel vlot, prijzen als vor. week. Eenige p'artijen schapen werden voor export verkocht. AARDAPPELEN. Gelders-che school meesters 551/2; dito kleine 441/2; ron de zandaard appelen 4—5V2 5 drielingen 3—41/2lange 4—5 cent per kg., mat voldoende aanvoer, gewone handel. VLASaanvoer: 950 k.g. blauw', schoon 70—80; 3000 k.g. Groningsdh 65—75; 7350 k.g. Hollandsch Geel 68—80 cent p.k.g. Aanvloer niet groot, vraag voldoende, zoo- dat alles tegen de bestaande prijzen w'erd verkocht. BUITENLANPSCH WEEROVERZICHT De depressiekern welke Zaterdag over de Noordzee lag trok Oostwaarts. In het Noordwesten op den Oceaan nadert een nieuwe depressie. In het Zuidwesten en in het Noorden van het waarnemings^ gebied blijft de luchtdruk hoog. In Zwe den waaien zwakke winden met heldere tot lichtbewolkte lucht. Langs de Noor- sche kust is de lucht meest betrokken met matige Noordelijke wind. Geheel De nemarken, Duitschland, Midden- en Oost- Europa staan onder invloed van de af trekkende depressie. Er waaien krachtige Noordwestelijke winden met betrokken lucht en hevige regens. De temperatuur is in dit geheele gebied aanzienlijk on der normaal. In België en in Zuid-En- geland en Noord-Frankrijk waaien zwak ke tot matige Westelijke winden met meest betrokken lucht en lichte regens. In Zuid-Frankrijk is het meest windstil met heldere lucht. Op het Westen van de Britsche eilanden is de wind onder invloed van de naderende depressie tot Zuid gekrompen. De lucht is betrokken met plaatselijk weer regen. Voor onze omgeving is nn[ar Zuid of Zuidwest krimpende, zwakke tot matige wind te wachten. De lucht zal aanvankelijk licht- tot half bewolkt zijn, doch de bewolking! zal vermoedelijk later toenemen. Aanvan kelijk wordt droog weer, later toenemen de kans op regen verwacht. De tempe ratuur zal vermoedelijk iets stijgen. JULI 1937 Zon. 4 11 18 25 Ma. 5 12 19 26 Di. 6 13 20 27 Vfo. 7 14 21 28 -e1 Do. 1 8 15 22 29 e« Vr. 2 9 16 23 30 ,16 Za. 3 10 17 24 31 ©as Stoombootdlenst Zierikzee-Rotterdam en tusschengelegen plaatsen. JULI 1937. Van Zierikiee: Van Rotterdam: D. 13 W.14'sm. 8,30 D. 15 V. 16 8,30 Z. 17 M. 19 8,30 D. 13 's m. 12,- W.14 D. 15 V. 16 Z. 17 M. 19 12,- 12)-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3