VICTORIA-WATER ciaal Kerkbestuur, Ds Q, H. J. Marsman van Bruinisse en Ds W. E. Heyb'oer van Ouvverkerk als secundi-leden van het Class. Bestuur. De praeses wordt herkozen, terwijl door het vertrek van Ds. van de Griend en het optreden van Ds. Saraber als Scriba- quaestor, Ds. Westerhiof als Sec.-sdriba en Ds. Kentie als secundus-quaestor wer den gekozen. Waarom thans reeds Luchtbescherming Het afdeelingsbestuur Zierikzee der Nederl. Ver. v. Luchtbescherming ver zoekt ons plaatsing van het volgende: Herhaaldelijk wordt aan bestuursleden te kennen gegeven, dat al hun pogingen om thans reeds te komen tot de orga nisatie van de luchtbescherming weinig nut hebben, daar zeer weinig burgers er iets voor voelen, daar nu al geld voor uit te geven of er moeite voor te doen. Zulks, zoo redeneert men, kan immers nog tijdig genoeg geschieden wanneer de mobilisat.e is gelast? In 1914 hebben we toch ook vier jaren op oorlog gewacht en ons klaar kunnen maken. Een ieder, die geregeld de kranten en tijdschriften leest, weet echter, dat de internationale toestanden helaas in de afgeloopen jaren hebben geleerd, dat er al oorlogen gevoerd worden zonder dat daar een beleefde oorlogsverklaring aan vooraf ging: dat plotseling het eene land het andere kan aanvallen, of voor dat doel over een neutraal gebied zal vlie gen en dat de bewapeningswedloop en de techniek zulke vorderingen hebben gemaakt, dat het er voor sommige lan den over gaat dat de eerste klap reeds een daalder waard is. Zeker we hebben een Volkenbond, die tegen oorlogen waakt en die gelukkig al zoo preventief werkt, dat vele staten zich wel eens bedenken voor zij de ge- heele wereld tegen zich in het harnas zullen jagen. Maar we weten ook dat er oorlogszuchtige groepen in elk land zijn, die redeneeren: we moeten de Vol kenbond voor een voldongen feit stellen dan valt er niet meer over vrede te praten. j Daarom is het nu dubbel noodig, dat alle landen waakzaam zijn en blijven en tijdig maatregelen treffen om zich tegen zulk een onverwachten aanval te keeren. Verder weten we ook, dat de vorde ringen van de vliegtechniek zoodanig zijn, dat er geen afstanden meer zijn en dat men met vliegsnelheden van 360 K.M. per uur in een "half uur reeds van Keu len naar hier is gevlogen. Ook heeft de ervaring in Abessinië en in Spanje geleerd, dat het bij oorlogvoeren er niet alleen om gaat om de vijand in zijn stellingen of op zijn voornaamste ver- keers- of handelspunten te treffen, maar dat men ook een tactiek durft te hul digen, dat hoe meer men de bevolking schrik aanjaagt en schade toebrengt, hoe sneller het land zijn weerstand verliest en de oorlog wordt gewonnen. Ook ziet men dat een vijandelijke groep uit weer wraak een groep weerlooze bevolking aanvalt, die aan een feit part noch deel had. 1 In het bijzonder deze laatste ervaring moet een waarschuwing voor de bevol king van Schouwen-Duiveland zijn, om niet te denken, dat dit eiland veilig bui ten alle gevechtsgebïeden en gevaarlijke plaatsen ligt. f Moge bovenstaande regelen er toe bij dragen hoe noodzakelijk het is om nu reeds al zijn medewerking te verleenen aan de plaatselijke organisatie voor de zelfbescherming der burgerbevolking te gen luchtbescherming. MARKTBERICHTEN I ROTTERDAM, 29 Juni. Veiling War- mloezierstraat. Kippeneieren f 2 30—3,60 Aangevoerd 150.000 stuks. GOES, 29 Juni. Kippeneieren f2.80 p. 100 st., boerenboter f 1.40 per k.g. VPZ aanvoer 5238 st., prijs f 3 per 100. i Coöp. Veiling Zierikzee Veiling Van 29 Juni. Druiven 65; Aardbeien 14—16; Morel len 26—31; Kruisbessen 13; Roode bes sen 10—14; Doperwten 19—21; Princesse- boonen 34—37; Snijboon en, 46; TWIniboiO'- nen 8 ets. per kg.; Kropsla f 1,20—2,10; Bioem'kocfl f4—11; Andijvie f2,40—3,50; Komkommers f 5—5,30 per 100 stiikis; Wor tels f6,306,80 per 100 bos; Bl.put aardap- pelen f6—7,90; idem' poiters f 3,404,20 per 100 kg1. i j ST.-ANNALAND' Aardappel vei ling van 29 Juni. 825 kg- eerstelingen (groote) j f 4.15; 250 kg. id. (driefl.) f 3.24; 75 k.g. id. (kriel) f 2.51; groep 'Scherpenisse: j 391 k.g eerstelingen (groote f 4.04; 75 k.g id. (drieJIJ) f 3.15; 64 k.g. id. ((Kriel) f 1.31; 120 k.g. blautviie eigenh. (op teelt- verg.) f 4.29; 25 k^g. id. (driel.) f 2.04; j styles per 100 k.g. j elftal spelen o.a. 5 spelers miee van D.F.C- en 2 van Mem lede I, zoodat er voor de H.W.S.-ers lulel iets uit dezen Wedstrijd te leeren zal zijn. Aanvang 6 uur (o.t.) UIT VROEGER DAGEN XVIII Men schrijft ons: Wat zegt een naam? Ongetwijfeld mo gen we aannemen, dat onze voornamen en geslachtsnamen dateeren, althans voer het leeuwendeel, uit vroegere dagen. Wat een verscheidenheid, wat vreemdsoortige vaak en hoevelen onzer lezers zullen er al niet eens over gepeinsd hebben, wat beteekent toch mijn n'aarn en voor een. onopgelost raadsel staan. De beteekenis der voornamen is bijna altijd ina te gaan, omdat de meeste iuit 't Latijn, Hebreeuwsch of andere talen zijn afgeleid, bijna zonder uitzondering van verschillende adjectieven als schoon, edel, zachtmoedig, lief, bitter, bedroefd, kuisch, zachtzinnig, dapper enz. enz. Met de geslachtsnamen is dat anders. In het begin der 19e eeuw werd bij de wet vastgesteld en het was een uit stekende maatregel, dat elk ingezetene, die nog geen vasten naam had, verplicht werd er een aan te nemen, waarbij is gebleken, dat dit door sommigen van den grappigen kant werd opgenomen en vermakelijke „vannen" werden aangeno men. We moeten evenwel in het oog houden, dat in vele streken een eigen naam hebben al langen tijd bestond. De afkomst van vele is geen vraag stuk, want beroep of ambt was behulp zaam geweest; nemen wij maar even aanBakker, Smid, Timmerman, Slager, Dokter, Onderwijzer, Meester, Schilder, Koster, Verver, Wagenmaker, Paarden- kooper, Landman, Ganzeman, Kooiman, Koopman, Grutter, Schipper, Klerk en veel ander kunnen daarvan getuigen. Na men van dieren waren gewild: Leeuw, Tijger, Wolf, Vos, Haas, Schaap', Olifant, Marter enz. en ook vogels: Vink, Ek ster, Kraai, Haan, Valk, Kip enz. lever den ruim aandeel. Boomen, bloemen -en planten worden aangetroffen, b-v in Linde, Tulp, Rogge, om maar enkele te noemen. Allerlei werk tuigen en voorwerpen: Bijl, Sikkel, Ploeg, Zaag, Hamer, Kloek, Stoel enz. Honder den gemeenten leenden met en zonder het woordje „van" geslachtsnamen Ouvverkerk, Vossemeer, Burgh, Poortvliet, enz. spreken er van; ook hoeven, wijken 'enz.: Van het Hof, Van der Werff, Van Dijk enz. Maar nog tal van andere din gen, die voor zich zelf spreken, werden gebruikt voor den naam; een reeks zijn ontleend aan den voornaam van een der leden van het voorgeslacht, men was zeer gewoon aan Adriaan Janszoon, Agar tha Hendriksd. enz. en al die namen leverden later als geslachtsnaam de: Adriaansen, Cornelissen, Mathijsen, Dirk- sen, Willemsen, Pietersen, Marinussen, ja<, welke niet. Sla even uw telefoonboek op en ziet in een stad b.v. als Amsterdam in va- riatiën eens naar Janse en ge staat ver baasd; we zwijgen nu maar verder. Even nog gemeld een bijzondere eigenschap, die den naam van een persoon kon ge ven. Neem de woorden zoet, lang, kort, dik, dun, hoog, laag, zwaar. Vul maar aan. Wij hebben ons wel eens afgevraagd, waarom aan enkele voornamen een bij zondere toevoeging is gegeven, die uit sluitend bij dien naam wordt gebezigd. Waarom alleen „brava,, Hendrik,, „dom me" Hans, „kuische" Suzanna, „nieuws gierig" Aagtje, „vroolijke" Frans, waar om juist Trijntje in de uitdrukking „Wijn tje en Trijntje?" Bij het laatste de rijm? En nu zouden wij 'tenslotte nog een naam-puzzle kunnen geven of eetn wed strijd uitschrijven in het opsommen van het grootst aantal namen aan „Jan" ver bonden. Wij zullen de oplossing, die wij vermeld vonden, maar geven, niet eens verzekerd, of ze nog «niet vergroot zou kunnen worden en vragen dan waarom dan juist „Jan"! Jan en alleman, Jan Hen, Janmaat, Jan Content, Jan PJpzier, Jan Kaassen, Jan Hagel, Jan Sul, Jan Boezeroen, Jan Kordaat, Jan Tabak, Jan Crediet, Jan de Wasscher, Jan Sekuur, Jan de Vlegel, Jan(tje) van Leiden, Jan BrO'el, Jan Gat. Ongetwijfeld een mlooi aantal. Nog wel eens over namen van gebou wen in vroeger dagen, want die waren er wa,t; nu zijn het nog café's enz. die eigen namen dragen. What is in a name? Wij zijn wat conservatief en houden van Kees, Jan, Piet, Bet, Saar enz. Maar dat „staat" ni'et meer. Allerlei vreemde len onmoge lijke 'afkortingen «toeten induik «to ken, om mensch van onzen tijd te zijn. SPORT VOETBAL. ST.-ANNALAND Zaterdag a.s. 2lal W. H. S. op haar terrein een voetbaliwled- strijd spelen tegen een elftal van de Rijksktaleekschool te Dordrecht. In dit Mag ieder zwemmen Mag ieder zwemmen? Neen, er zijn ziekelijke afwijkingen, die een tegenaan- aanwijzing zijn voor elke sportbeoefe ning, hetzij onder zeer voorzichtige, me dische leiding. Dan is het echter geen sport meer, doch arbeidstherapie. Nierlijden (niet identiek met een spoor eiwit in de urine), hartlijden, chronisch gewrichtsrheumatisme om eenige voor beelden te noemen zijn, wat de me dici noemen, een contra-indicatie tegen het zwemmen. Dit moet de geneesheer uitmaken voor elk individueel geval. Wie zich na het zwemmen behagelijk voelt, niet te lang in het water blijft (een fout door Velen begaan, men lette vooral op de kleine jongens), zorgt voor zijn gezondheid, voor zijn „fit" blijven, blijft lang jong. Normale sportbeoefening houdt spieren, longen en hart in goede conditie. Onvoorwaardelijk en zonder aarzelen kan m.i. verklaard worden, dat het zwem men een der beste, doelmat/gste en uit gezondheidsoogpunt meest efficiente mid delen is èn voor het individu èn voor de massa. Er zal echter steeds een medische keu ring aan vooraf dienen te gaan. Maakt propaganda voor het zwemmen in het belang der volksgezondheid, van de veiligheid, van de geestelijke hygiëne. Een gezonde ziel in een gezond lichaam het wordt bevorderd door regelma tig zwemmen'. (De Zwemkroniek) INGEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden Mijnheer de redacteur, Verzbeke beleefd een plaatsje in ,uw veelgelezen 'blad, waarvoor bij voorbaat dank. 1 i Het in aw blad van Maandag 28 dezer voorkomende ra ads verslag van Kerlkwer- ve, waarin verschillende dingen voorko men die voor de ingezetewen tot over denking stemlmleiï, is er één bij, die mij noopt een plaatsje te vragen inkiuw blad en wel het ingekoimlen verzoek van de Telefoon istattonhojiidster te Flaauwers, welk station is ondergebracht bij den Caféhouder, den heer M. Hart. Destijds is door genoemde heer Imieer- imialen 'getracht daar een Telefoi^njstation te krijgen (wat eindelijk is geliujk't) ztulks onder voorwendsel, dat Iddt een uitkomst zou zijn Voior de schippers die daar in de haven kioimJen, waar wel w,at voior te zeggen is. Maar nu het er eenimlaial is, ziou |h'ij (wat uit genoemd verzioek' blijkt) ook nog een bijdrage vaui de gemeente willen, Wat ik niet kan begrijpen, daar de igemleente -er iniet ,het 'minste belang bij heeft. Daaroml balde aan de raads lieden, die hebben tege«|glesfcemd. Alshiet voor den heer Hart niet loouend is, Laat hij dan ials stationhioiuider bedanken, -mlaar niet trachten de gemleento, welke er geen belang bij heeft, er voor te laten op draaien, want diaar is fou de omgeving Wel iemland te vinden welke het Telefoonsta tion wil houden, zionder bijdrage uit idle gemieentekas. U 'mijnheer de Redacteur noglmiaals dan kend voor de opniam'e, KerkWerve, Juni 1937. EÉN INGEZETENE. LANDBOUW EN VEETEELT MELKBUFFETTEN Hoewel de eerste exploitanten van de Londensohe Milk-Bars het voorbeeld van enkele steden in Amerika en Nieuw- Zeeland voor oogen hadden, is de verdere ontwikkeling en perfentioneering van deze „Melkbuffetten" wel zoozeer in Engeland en speciaal de hoofdstad tot stand ge komen, dat men terecht bij het hooren van het woord Milk-Bar aan Londen denkt. Het ia echter gebleken, dat deze stad er toch het geboorterecht van kan op- eisohen en dit blijkens bet blad //Milk Publuoity" ook doet, op grond van de volgende beschrijving, welke ontleend is aan een /Morgenwandeling van Londen naar Kew" in 1817 verschenen en ge schreven door Sir Richard Phillips. De route, welke wordt besohreven, voert door het park van St. Jamesdaar aangekomen Btond de schrijver met geamu seerde belangstelling stil bij een ongewoon schouwspel //Ik zag daar een menigte menschen, moeders, meisjes, die kinderen begeleidden en ook volwassenen, zoo op het oog pa- tienten of herstellenden, die daar, zooals op eiken mooien morgen, waren gekomen voor wat in een groote stad wel als iets bijzonders beschouwd mag worden melk warm van de koe. Het is daar zoo geriefelijk mogelijk in gericht; er zijn stoelen verkrijgbaar en men kan er koekjes e d. koopen. Van zonsopgang tot ongeveer 10 uur 'e mor gens wordt daar /-melkmarkt" gehoudeD, opgeluisterd door de origineele muziek van de loeiende koeien en de weinig harmonische kreten van de talrijke kin deren. Alleen de parkwachters hebben het recht daar koeien te houden en de melk ter plaatse te verkoopen. z/Milk Publicity" teekent hierbij aan, dat deze vorm van melkverkoop heeft ge duurd tot 1905; in dat jaar maakte de dienst van publieke werken een einde aan dezen primitieven vorm van Milk- Bars, welker bestaan tot 1635 teruggaat. ONDERWIJS Rijks Hoogere Burgerschool m. 5-j. c. te Zierikzee, afd. B. Geslaagd voor het eind-examen: mej. C. C. M. Holty en de heeren L. de Bruijn, A. de Bruijn, L. C. Peute en A. van der Weele te Zierikzee; J. W. Gast te Dui- vendijke en J. H- de Vlieger te Schud- debeurs. Afgewezen 3. TELEGRAMMEN Lijn Amsterdam—Liverpool heropend Donderdag 1 Juli hervat de K.L.M.j den dagelijkschen dienst van Amster dam1 naar Liverpool en Doncaster. Directeur Holl. Escomptobank veroordeeld De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde heden (Woensdag) den directeur van de Hollandsche Escomptobank J. M. E. I. T,,, wegens verduistering en on juiste handelingen als directeur eener N.V., in strijd mét de statuten gepleegd, tot 2 jaar gevangenisstraf en tot f 100 boete subsidiair 20 dagen hechtenis. De man heeft terecht gestaan degens Zwen- delpraktijken, Waardoor een gropt aan tal cliënten is benadeeld. Uitbreiding hoogovenbedrijven Door Öe Hoogovens te IJ-mui den is een dez'er dagen het besluit genotmen om! het bedrijf uit te breiden «iet een staaloven. Met den boufwl daarvan' zal zoo spoedig mogelijk Worden begonnen, Zoodat over ongeveer 11/2 jaar het eerste staal zal kunnen iwtorden gemaakt. Daar mede z!et het bedrijf de eerste stappen op den Weg naar een nieuwe ont wikkeling. H.M. de Koningin naar den Rulgenhoek vertrokken Woensdagmorgen is H.M. de Koningin per auto van het Paleis Soenstdijk naar den Ruigenhoek vertrokken. Na een har telijk afscheid vertrok de Koninklijke auto, tot aan het paleishek nagewuifd door het Prinselijk Paar. Spoorwegwagon ontspoord Dinsdagnacht te tongleveer ha|l|fi 1 is tWS" tSidhen Hel'mJoind en NminneIni, nabij' wacht post 40, een der laatste wagons van eeirr goederentrein luit Venlo, tengevolge vajni asbreuk ontspoord. De wagon derailleerde en versperde 'beide sporen. Na enkele uren werken, was een der sporen vrij gemaakt, zoodat Woensdagmorgen het treinverkeer kon doorgaan zij het aanvankelijk met eenige vertraging. De trein die te 6 uur 11 ,u:it Venlo naar Eindhoven vertrekt, bad ongeveer 1 uur oponthoud. Persoonlijke ongelukken heb ben z'ich niet voorgedaan. Frankrijk en het monetaire accoord Volgens de Amierikaansohe „New York Tilmes" heeft de financieele attaché van de Franscbe ambassade het Departement van Financiën er formeel van in ken nis gesteld, dat Frankrijk, daartoe door den binnenlandschen toestand gedwon gen, vellicht het driezijdige m'onetake accoord Zal moeten opzeggen. Vergadering Franscbe Senaat geschorst Nadat de Senaat olm' 9 uur in ver gadering Was bijeengekomen, heeft mi nister Bonnet het door de Kamer .aan genomen financieele Wetsontwerp inge diend en onmiddellijke behandeling hier van gevraagd. Het ontwierp werd door gezonden naar de iinamcieele coimimissie, die tegen half 10 is bijeen geroepen. De yiergadering van den Senaat Werd geschorst tot heden (Woensdagjmriddagl 3 uur. Waarschijnlijk zal zij tot van avond voortduren, zoodat de regeering aan hel eind van den dag over de noo- dige volmachten zal kunnen beschikken, om bij decreet de eerste 'maatregel-en te nenton, noodig om- de financiëele si tuatie te verbeteren. Nader 'Wordt gemeld dat de financiëele commissie uit den Senaat het financiëele vo 1 m'a ch t e no n tw Ier p met 20 tegen 3 stem men en 12 onthoudingen heeft goed gekeurd. Ontwerp kieswet in Rusland aangenomen Het plenum van het Centrale Comité der Communistische Partij van de Sov jet-unie, heeft zijn goedkeuring gehecht aan een ontwerp-kieswet, dienende voor de benoeming van den Oppersten Sovjet van ide Sovjetunie. Het 'communiqué, waar in van dit besluit mededeeling wordt ge daan, bevat geen nadere bijzonderheden. Weer onrust In Albanië? Naar de correspondent van de Engel- sche „Daily Telegraph" te Belgrado ver neemt, wordt er in politieke kringen in Joego-Slavië veel gesproken over een voortzetting van de politieke crisis in Albanic. Gemeld wordt o.a. dat Gene raal Aramiki gedwongen is eenige maan den verlof te nemen, binnen welken tijd hij niet in het land zal mogen terug- keeren, aangezien hij kennis zou hebben gedragen van de voorbereiding van on lusten van Emir Toto en zijn aanhangers, terwijl hij niets zou hebben gedaan om dit te voorkomen. Een andere lezing stelt het zóó voor, dat de generaal niet is vertrokken, doch in een dorpje in het binnenland is geïnterneerd. Voorts zou den eenige officieren, zoowel van hoo- geren als van lageren rang, zijn gearres teerd. Tenslotte doen geruchten de ronde dat een nieuwe révolte tegen Koning Zogoe op touw is gezet. Staking in de Amerlkaansche staalfabrieken een mislukking De gedeeltelijke hervatting van het uerk in de staalfabrieken in 7 staten, die door de staking van 100.000 arbei ders waren getroffen, wordt algemeen beschouwd als de 'belangrijkste neder laag die het Comité voor Industriëele Organisatie heeft geleden. John Levilis, die te Washington vertoeft, bewaart het stilzwijgen. DE STRIJD IN SPANJE De Rechtsche actie Het centrum van Madrid is door de artillerie van de rechtschen bestookt. Het bombardement eischte vrij veel slachtof fers. Aan de Jarama hadden de regee- ringstroepen aan een aantal fronten suc ces. De rechtschen hebben Valmaseda bezet. In het communiqué van het rechtsche hoofdkwartier wordt o.a. het volgende medegedeeld: Noordelijke legersWij zijn in Biscaye verder opgerukt en hebben de hoogten langs den spoorlijn in het mijngebied bezet. Toen wij Valmaseda binnenrukten gaf een geheel vijandelijk bataillon zich over. Tijdens den voort- gezetten opmarsch in Westelijke richting, werden verscheidene plaatsen bezet en meer dan 500 krijgsgevangenen gemaakt. Zuidelijke legers: Wij hebben onze linies verlegd naar die hoogten, die de water reservoirs van Guadalmellato beheerschen Van de andere fronten valt, behoudens geweer en kanonvuur, niets te melden. De Verkeerscourant OtPi 1, 2 «en 3 Jtyli worden wederom ver- kejersdag'eti (giehomden en dain(k) zij ide goe de zorgen van het verbond vain vereelt voior Veilig Verkeer Zullen op die dagen weer vele duizenden Verkeersoouranten onder de weggebruikers worden ver spreid. De Verkeerscourant van dit jaar, staan de onder de redactie van den heer C. J. van Wijngaarden van Rees, bevat 8 rijk geïllustreerde pagina's. Op de eerste bladzij de staan boven een suggestief wer kende fotomontage de aantallen verkeers ongelukken met dood el ijken afloop ver- 'mleld in de jaren 1933 tot en niet 1936. Ook typografisch is hierin de stijgende lijn tot uitdrukking gekomen. Oud-minister jhr. ir. O. C. A. van Lidth 'de Jeude heeft voor het blad een in leidend artikel geschreven. De Verkeers courant bevat voorts bijdragen over Ver- keersopvoeding, Voorrangswagen en Weg gebruikers. Bovendien komt er o.a. een lijst in voor, met de namen en adressenl van de voorzitters en de secretarissen van de diverse plaatselijke vereenigingen van Veilig Verkeer. Buslichtingen Zierikzee Op Werkdagen voor Duiveland, Hol land en buitenland: 4 13.08 17.30. Schouwen en Dreischor; 5.39 11.45. Kerkwerve: 7.25 16.50. Voor stadsbestelling: 8 13.40 20.15. Voor buitenbestelling: 8. Zondags voor Duiveland, Holland en Buitenland: 9.07. Schouwen en Dreischor: 10.30. BUITENLANPSCH WEEROVERZICHT De depressie op de Noorsche Zee trok langs de Noorsche klust en vulde daarbij op. Iti het Oostelijk Oostzeegebied ligt nog een depressie en ;de rand va|nj het gebied mlet zeer hooge temperaturen is in de Baltisclhe staten en iini Finland. In het geheele Westen kwaml afkoeling 11a de warmte van Zondag, en Maandag Idiie tot diep in Centraal Europa, doordrong. In Frankrijk en DiuitscbLajnid was de odh- tem'peratuur 5—6 graden onder normaal. De Alpenstations van Zwitserland mel den beide zwaren sneeuwval. Op Sam- tiseh op2500 meter daalde de tempe ratuur van p;lu*^ 2 tot -4 graden Celsius, bij stormachtige wind uit West. De de pressie ten Westen van IJsland verplaat ste zich in Zuidoostelijke richting en ver oorzaakte in den nacht barometerdalin gen van meer dan 5 m.M. in het Noor den van Ierland en het Westen van IJs land. De regen aan de voorzijde is reeds doorgedrongen tot Wales. Op IJsland steeg de luchtdruk w|eer. In de Golf vian B'JRoaye en in Frankrijk is het thans mooi zomerweer zonder groote warmte. Het is te voorzien dat de Westelijke depressie ook hier te lande haar invloed zal doen gelden en de Wind weer zal doen krimpen. In het Noorden is een tijdelijk Toenemen van de wind te ver- Wachten met tijdelijk regen. JUNI 1937 Zon. 6 13 20 27 Ma. 7 14 21 28 Di. 1 8 15 22 29 Wo. 2 9 16 23 30 Do. 3 10 17 24 Vr. 4 11 18 25 l15 Za. 5 12 19 26 f? 98

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3