2 1 Zierikzeesche Nieuwsbode cent per dag Kost een abonnement op de sport onderwijs 8 marktberichten den tijd van vijf achtereenvolgende ja ren, voor f 110 per jaar, het Havenplein als parkeerterrein te verpachten. £)e heer van der Wolf vraagt of deze onderhandsche verpachting een uitvloei sel is van de openbare? De voorzitter beaamt zulks. Voor onderhandsche ver pachting was weinig animo. De heer Groenendijk wijst er op, dat de pachter ook bevoegd is tot het schoon maken en repareeren van automobielen op dat plein. Deze clausule wordt, na eenige dis cussie, uit de voorwaarden geschrapt. De heer Catshoek wijst er op, dat het gedeelte van Oude Haven, bij de Con certzaal, een vrije parkeerplaats blijft, zoodat hij vermoed dat de automobilis ten nu hun wagen daar zullen gaan neerzetten, zonder er voor te betalen, De voorzitter zegt dat B. en W. er ïiiets voor voelen tot het uiterste te gaan. De vrijheid van de menschen mag niet te veel in het gedrang komen. Dr. Boogerd vraagt of nu ook binnen kort overgegaan zal kunnen worden tot verbetering van het wegdek van het Ha venplein? Weth. Panny meent, dat dit voorloopig nog niet zal kunnen. Voorts vraagt dr. Boogerd wat de prijs zal zijn die bedongen wordt voor het parkeeren? Dat vraagt hij om allerlei gezeur te voorkomen. (Een jaarabonne ment zal f 5 bedragen). Weth. den Boer legt uit, dat het de bedoeling is, dat de menschen die in de stad komen, weten, waar ze hun wagen kunnen neerzetten, maar dat sluit niet uit, dat ze hun wagen nergens mo.» gen neerzetten en dan direct moeten betalen. De regeling zal wel wat soepel toegepast worden. De heer van der Wolf begrijpt niet waarom de Oude Haven als parkeer terrein verhuurd moet worden en daar door een bepaalde last aan automobi listen wordt opgelegd. Spr. zou het plein heelemaal niet willen verpachten, maar als parkeerterrein vrij geven. Dat is weth. Panny niet met hem eens, Aan den chaos zal nu een eind komen, terwijl het voor automobilisten geen be zwaar zal zijn, voor 1 dubbeltje hun wagen daar neer te zetten, wat in de meeste plaatsen gebeurt. Ook dr. Boogerd gaat niet met dhr. v. d. Wolf mede. Men heeft het Haven plein van gemeentewege verpacht uit een oogpunt van concurrentie onder de ga ragehouders. Na deze discussie wordt het voorstel van B. en W. aanvaard. Thans volgt de rondvraag, waarvan allereerst weth. den Boer ge bruik maakt, door de aandacht van het hoofd der politie te vestigen op de op Zondag 16 Mei 1.1. gehouden motorrijwiel wedstrijd op het Sportpark, met het ver zoek dat lawaai op Zondagen niet meer toe te laten. Dhr. Bij de Vaate betoogt, dat d e Wandeling slordig onderhouden wordt Het onkruid tiert welig. De voorzitter antwoordt dat het laten opknappen van de Wandeling getraineerd wordt door het feit, dat zulks in werkverschaffing mag gebeuren en dat de vereischte toe- 'stemming te laat komt. Verder vestigt de heer Bij de Vaate de aandacht van B. en W. op de bestrating onder de Nobelpoort. Dhr. Groenendijk adviseert daar ter plaatse twee lagen steenen on der elkaar te leggen. Wie heeft het toezicht op de gereed' schappen, die voor den weg in den Zuid hoek gebruikt zijn, vraagt de heer Bij de Vaate verder. Ze liggen ongebruikt! naast den weg, waarvan de stekels ge kapt moesten zijn. De voorzitter noteert de klachten, die zullen worden onder zocht. De heeren van Duin en Groenen dijk sluiten zich aan bij het verzoek' van weth. den Boer over de sportwed strijden op Zondag. De heer Gerritsen heeft een aantal klachten over nog steeds niet opgeknap te reparaties in de zesde klas van school B. Dhr. v. d. Doe vraagt of een ander jaar de verschillende banken niet vroe ger geschilderd kunnen worden Dhr. Catshoek vestigt o.a. de aandacht op de vernieuwde bestrating in de Man huisstraat. Men heeft bestraat zonder eerst de rioleering na te kijken, met het gevolg dat men weer een gedeelte moet op gaan breken. Ook hoeft men in de daar aanwezige brandpad een ver- laatput eenvoudig dichtgegooid. Hoewel spr. voorstander is, dat het gemeentepersoneel op zijn tijd vacantie krijgt, moet het toch niet voorkomen, dat zoowat het geheels gemeentebestuur niet te bereiken is, welk feit zich on langs heeft voorgedaan. Dat lijkt den voorzitter wel wat over dreven, terwijl weth. Panny beweert, dat hij iederen dag tweemaal op het Stad huis is geweest om wenschen of klach ten te verhooren- Na deze besprekingen wordt de open bare zitting gesloten. VOETBAL. Swivira I Bakkerselftal Aanstaande Donderdagavond 1 Juli speelt het le elftal van Swivira op haar terrein aan den Zuidhoek een vriend schappelijke match tegen een elftal der Zierikzeesche bakkers. Waar beide ploe gen op hun sterkst zullen uitkomen zal er ongetwijfeld een spannende ontmoeting te wachten zijn en gaarne wekken we dan ook voetballiefhebbers op dezen wed strijd te gaan bijwonen. Met belangstelling zien we de verdere ontwikkeling van hef bedrijfsvoetbal tege moet. Wanneer beginnen nu de Buurt verenigingen hun competitie KORFBAL. S.D.K.B. Excelsior I Olympia I 6 1 Beide twaalftallen hebben een reserve; Olympia mist Freen. terwijl bij Excelsior v. Bergen op het appèl ontbreekt. Bij Excelsior speelt evenwel in deze wedstrijd Mej. Verjaal mee. De Rood-Gelen hebben een eenigszins gewijzigde opstelling, en hebben Hanse en v. d. Kreeke in de aanval. De eerste aanvallen zijn voor Excelsior maar voorloopig weet de ver dediging van Olympia stand te houden. De druk wordt evenwel te zwaar en als v. Doorn een bal verkeerd plaatst is Hanse er als de kippen bij om met een goed gericht sohot Excelsior de leiding te geven. Lang blijft deze stand niet gehandhaafd want door een valpartij in de Excelsior defensie krijgt Mej. Doeleman een mooie kans en het is 11. Nu gaan de partijen geruimen tijd tegen elkaar op. Vooral het middenvak van Olympia is er goed in. Intussohen zit ook de Excelsioraanva! niet stil en de dames de Vos en Hoger- heijde zijn niet fortuinlijk met hun scho ten. Het duurt geruimen tijd voordat Steendijk een goed genomen vrije worp opvangt en van de lijn met een strak schot fraai weet te doelpunten. Tot de rust blijft deze stand gehandhaafd. Even na de rust krijgt Olympia een strafworp te nemen, welke Kloote mist. Dit is het keerpunt in de strijd. Excelsior gooit er een schepje op, terwijl Olympia gaat verzwakken. Het is weer Steendijk die met een ver schot de voorsprong ver groot. Olympia is nu een geslagen ploeg en achtereenvolgens weten Mej. To dt Vos, Hij boer en Hanse de stand tot 6—1 op te voeren. Vooral het laatste doelpun' van Hanse in de vlucht gescoord, was een beauty. Hoewel mogelijk de groote overwinning iets geflatteerd is, speelde Excelsior na de rast veel beter dan Olympia, en zeer zeker waren de Rood-Gelen niet fortuinlijk met schieten. Scheidsrechter Griethuyzen maak te voor beide partijen eenige fouten, maar over het algemeen had hij de niet lastige wedstrijd wel in handen. Het is in het verleden wel eens heftiger tussohen de Groen-Zwarten en Rood-Gelen toegegaan. WANDELSPORT Dat de mooie wandelsport zich in steeds toenemende belangstelling mag verheugen moge wel blijken uit het feit, dat Zaterdag en Zondag j 1. weer eenige Zierikzeesche tippelaars en tippelaarsters naar buiten het eiland zijn getrokken om deel te nemen aan wandelmarschen. Zoo was Zierikzee Zaterdag vertegen woordigd bij den 35 K.M. wandelmarsch Delft-den Haag, waarbij de dames Corry Wijsman en Rosa Labzowski, zoomede de heeren J. N. Sohults en J. v. d. Zande er in slaagden het voorgeschreven parcours binnen den vereischten tijd te volbrengen, zoodat zij er op kranige wijze in zijn ge slaagd de naam van stad en eiland daar op wandelsportgebied hoog te houden. Zondag trokken per autobus en vergezeld van een schare enthousiaste supporters, een 9-tal wandelaars naar Bergen op Zoom om deel te nemen aan de door de Wandel- sportvereeniging «Op Stap" aldaar georga- niseerden Jubileummarsoh over 35 K.M. Onder de bekwame leiding van aan voerder Berrevoets slaagde ook dit 9 tal er in na een bijzonder mooie tooht langs heide, bosoh en spiegelende vennen, dezen afstand op tijd af te leggen. De namen van deze tippelaars zijn de dames C. M. Lagas, M. de Puyt, C. M. Versteeg en A. M. Verton en de heeren A. A. Berre voets, U. F. Berrevoets, L. Niemantsver- driet, J. A. Gilden en F. L. v. d. Kwast. De wandeltocht vanuit Delft was de 2de „Dagblad De Rotterdammermarsoh" waaraan door ruim 2000 wandelaars werd deelgenomen. De Sehouwen-Duivelandsehe deelnemers werden als verstkomenden apart gehuldigd. „De Luchtbode" Zierikzee Prijsvlttoht van Chateroux (Fr.) Afstand 600 K.M. G. Flikweert 1, 2, 3, 4;J.Wil- tenburg 5H. Haze 7 P. Flikweert 8. G. Flikweert is door deze vlucht 1ste 2de en 3de Kampioen geworden oude Duiven over het jaar 1937. >,De Trouwe Duif', Tholen Wedvlucht van Vierzon. 1, 5, 9 Jao. Baay Nz.,3 C. v. Luyk4, 6, 14 A. Wagemaker; 7, 12 D. Jansen; 8. J. Ber- i revoets10, 13 J. Knuist. In concours 40 duiven. Gelost 7.30 uur. Aankomst eerste duif 3.21.59; laatste 4.20.41. Afstand 503 km. «De Luchtpost»» Tholen Wedvlucht van Greil. Afstand 289 K.M. Prijzen 1, 6 en overduif P. v. Beers2, 5, 7 A. Rijnberg; 3, 8, 9 P. M. Voets; 4 B. W. Sohot10 M. Sohot. Gelost 10.15 Aankomst le duif 2.47.15. Laatste 3.39.28 MARINE EN LEGER Wie moeten in 1939 in di&nst? Gistermiddag is de lotingsoommissie voor de aanwijzing van de jongelieden, die in 1939 hun dienstplicht moeten vervullen, te 's-Gravenhage bijeengekomen. Getrokken werd no. 2495. Achter dit nummer stond in het Amsterdamsohe register van 1936 de naam van Pieter Johannes Hoogendonk, geboren 18 Mei. Deze naam en geboorte datum geeft voor alle gemeenten aan, wie het eerst voor gewoon dienstplichtige in aanmerking komen. Voor het examen handenarbeid slaagde aan de Rijkskweekschool te Middelburg o a. de heer L. Hack te O ulwie r k e rk1.! TELEGRAMMEN Uitgeweken Dultscher veroordeeld De rechtbank te Groningen veroor deelde heden (Dinsdag) morgen den 30- jarigen uitgeweken Duitsehen tuinman Max Peter Natho, afkomstig uit Halle an der Saaie, die zich in Maart en April van dit jaar in verschillende deelen van ons land aan 'n groot aantal inbraken heeft schuldig gemaakt en wiens uitlevering bovendien door de Duitsche regeering is gevraagd, wegens daar te lande ge pleegde delicten tot 4 jaar gevangenis straf met aftrek van den tijd in voor- loopige hechtenis doorgebracht. De treinramp bij Woerden Het Gerechtshof te Aimjsterdaiml heeft heden arrest gewezen. iei de frtrafzlaialk' tegen den 52-jartgleïi machinist der Neder- landsöhe Spoorwegen Hi. J. S., den imla|n die de stoomtrein reed Welke iop 7 October 1936 bij het, station Woerden ver ongelukte. De rechtbank te Utrecht had Ihaml tolt 3 wéken gevangenisstraf veroor deeld. De Prpciareur-Generaal ©isclhte 3 weken hechtenis. Het Hof veroordeeld© den Machinist qu, Jtoit. 3 wek€(n| gevajn|g|efnis- straf. Speel niet met vuur Dinsdagmorgen is brand uitgebroken in een woning te Peelde, nabij Assen, be woond door de familie Smeenge. De brandweer was spoedig ter plaatse. Er was evenwel geen water, zoodat het huis geheel afbrandde. De inboedel kon groo- tendeels worden gered. De oorzaak van. dén brand moet grootendeels worden ge zocht in het feit dat het 3-jarig zoontje van Smeenge met vuur speelde in het stookhok bij hét huis. Het kind kreeg) eenige lichte brandwonden. De vrouw des huizes liep een snijwond op. Havengelden verduisterd Die rechtbank te A rnheimi deed tevens hitslpr'aaik1 iin.de z!aa)ki tegen den 65-jiariig):|nl W. M., lOiuid-h'avenimeéster te Doesburg, die gedurende de laatste jaren |d(ait hij in fiupclti© wasi, havengelden heeft verdui sterd. Overeenkoimi's'tig den eisch werd M. Veroordeeld tot 1 ja.ar gevangenisstraf waarvan 3 imiaanden voorwaardelijk' met een proieftijd v'ap 3 jaar. De moordiop pastoor Litjens De rechtbank te Ro ie r'mjo-n d heeft Dinsdagmloirgen (uitsipraak gedaan ijnl de Zaak tegen de 4; verdachten van dcpj pverVal Imet roof op PaStqop Litjens te Geijsteren (L.) De'officier van J|u|S|titie had pp 15 Jjiijni tegen ieder der verdach ten 9 jaar gevahgénissjtraf gSeischt Imlet aftrek van voorarrest voor A. Diu(t vanaf 20 Jiuini 1936 en voor J. Jamssicjn) vainiaf 23 Mei 1937. De rechtbank veroordeelde thaps de verdachten W. Janis|se(n|, J. Jans sen, A. Dimt en M. Hendrix ieder tot 8 jaren gevangenisstraf imieit laftrek v:£|nl voorarrest vioor A. Biqt en J. Janisisen. Te vens werd de gev'anigiesijnjeimliing bevpleh van W. Jan'sisien e|n| M. Heinidrix. De roofoverval te Mooie De rechtbank te Arnhem heeft he den uitspraak gedaan in de zaak tegen den 45-jarigen timmerman W. H. (J. en den 25-jarigen matroos Th. A. van R. j uit ^Nijmegen, die op 21 Maart j.l. een overval met roof hebben gepleegd op den bejaarden en eenzaam wonenden landbouwer A. W. V. te Mook. Wegens diefstal in vereeniging gepleegd, gepaard gaande met geweldpleging werden bei- den veroordeeld tot 3 jaar gevangenis straf, met aftrek van het voorarrest, j Eisch 4 jaar. Schip vlot gekomen Dinsdagmbrgen, bij rijzend Water, is het Engelsche stoomschip „Farndale" door de sleeepbooterv „Zwtarte Zee" en „Noordzee" vlot gesleept, na een ge deelte der houtlading te hebben gelost. Het schip is naar Schiedam1 opgestoomd. Aan de gevolgen overleden In het ziekenhuis te Heeren'veen is Dinsdagmorgen overleden de echtgenoote van den heer G. Combllo, hoofd der Openbare Lagere School te Drachtster- compagnie, die Zondagmiddag bij een gasontploffing in haar atoning ernstige brandulonden opliep. De toestand van den heer Comello die bij het blusséhings- Werk eveneens ernstige brandwonden kreejg is zorgelijk. Paul van Zeeland Acn een diner, dat de Council for Foreign Relations, te zijner eere heeft aangeboden, heeft de Belgische premier van Zeeland te Nevel YYork een rede gehouden, Hftlaarin hij' onder anderen ver klaarde, dat het vraagstuk van handha ving van den vrede in Europa den vorm aanneemt van een strijd tusschen de politieke opvattingen van bepaalde lan dengroepen. De economische moeilijkhe den van somlmige belangrijke landen blij ven een onbekende factor. Indien zij ernstiger zouden Worden; .zouden zij - de mogelijkheid doen ontstaan, dat men zJijin toévlucht neemt tot een oorlog als laat ste redmiddel. Al deze oorlogsgeruchten blijken 'voor van Zeeland een niet on- o'verkomienlijkl beZWaar te zijn om nau- iwere economische overeenkomsten tot stand te brengen. Zij schijnen hem inte gendeel een reden! om) sneller te handeln. Van Zeeland sprai kvervolgens het ge rucht tegen, dat hij naar de Vereenigde Staten Was gekomen om over een lee ning voor Europa te onderhandelen. Hij besloot met te verklaren, de aanmoedi ging, die hij tijdens zijn verblijf' heeft gekregen, van onschatbare Waarde zal zijn voor het Welslagen van de missie iwiaanmiede hij is belast. Donderdag zal van Zeeland imiet de „Normandië" naar Europa scheep gaan. Beurzen van Parijs gesloten De Fransche regeering zal het volmach ten-ontwerp aan de Kamer voorleggen onmiddellijk na4 het afleggen van de re- geeringsverklaring morgen (Woensdag), zoodat het ontwerp reeds in den avond door de Kamer kan worden besproken en Woensdag of Donderdag door den Senaat kan worden behandeld. De Fransche Staatscourant publiceert een decreet waarbij wordt bepaald dat de Effecten- en Goederenbeurs met in gang van heden gesloten zullen blijven tot een nader door den Minister van Financiën te bepalen datum- Betalingen van wissels en andere handelsovereenr komsten zoowel in eigen als b'uitenland- sche munt vervallende op 29 Juni of later zullen op schriftelijk verzoek van den debiteur uitgesteld kunnen worden. De datum waarop betaling geëischt zal kunnen worden zal nader door den Mi nister van Financiën worden vastgesteld. Opschorting franc-operaties te Londen In verband met Het besluit van de Fransche autoriteiten om de beurzen te sluiten, hoewel nog geen maatregelen zijn genomen om aan de financieele cri sis het hoofd te bieden, heeft de Com missie van Bankiers te Londen besloten alle operaties in Fransche francs tot na der order op te schorten. Massavergiftiging In een instituut voor geesteszieken te Lorette heeft zich een geval van massa- .vergiftiging voorgedaan. 52 zieken moes ten in allerijl naar een ziekenhuis worden vervoerd, waar 2 personen zijn over leden. De vergiftiging vindt zijn oor zaak in het nuttigen van snpijzen, die in slecht vertinde pannen waren bereid. Arbeldshervatting in de staalindustrie De Directie van de Republic Steel te Warren heeft medegedeeld dat 4000 ar beiders Weer aan het werk zijn gegaan, De opmarsch der rechtsen En Biscaye Het groote hoofdkwartier van generaal Franco te Salamianca meldt omtrent de operaties aan het front van Biscaye, dat 'de rechtschen Wederom verscheidene plaatsen hébben bezet en thans de be langrijke stad Valm'aseda tot op 1 k.m. zJij'n genaderd. De burgerbevolking heeft de stad verlaten en de troepen van Franco kunnen er elk oogenbïikl bin" nen rukken. JUNI 1937 Zon. 6 13 20 27 Ma. 7 14 21 28 Dl. 1 8 15 22 29 Wo. 2 9 16 23 30 Do. 3 10 17 24 Vr. 4 11 18 25 Za. 5 12 19 26 Ingezonden stukken. (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de kopij niet terug gegeven. Op anoniem of zonder duide lijk geschreven haaxdteekening toegezon den stukken wordt geen acht geslagen. De redactie behoudt zich het recht voor, ingezonden stukken te verkorten, of te veranderen op een wijze, die naar haar meening zo geschikt maakt voor opne ming, zonder dat de bedoeling gewijzigd wordt). ROTTERDAM, Veemarkt Dinsdag 29 Juni. Totaal aanvoer 2726 stuks vee. Paarden 224, veulens 23, magere runde ren 612, vette runderen 640, vette kal veren 153, graskalveren 48, nuchtere kalveren 831, schapen en lammeren 67, zuiglamme ren 71, varkens 6, bokken en geiten 51. Vette koeien le tot 78, 2e tot 70, 3e tot 54—64; vette ossen le tot 74, 2e tot 68, 3e 54—64; stieren le tot 74, 2e tot 67, 3e tot 62; vette ka,lveren le tot 90, 2e tot .75, 3e 55—60; schapen le tot 52, 2e tot 46, 3e tot 36; nuchtere kalveren le toit 49, 2e tot 45, 3e tot 41; slachtpaarden le tot 60, 2e tot 55, 3e tot 47cent per K.G. Schapen, le tot f 32, 2e tot f 25, 3e tot f20; zuiglammeren, le tot f 17, 2e tot f 14, 3e tot f10; nuchtere slaehtkal- veren, le tot f 13, 2e tot f 11, 3e tot f8; nuchtere fokkalveren, le tot f 19, 2e tot f 16, 3e tot f 14; slachtpaarden, le tot f285, 2e tot f220, 3e tot f140; werk paarden, le tot f 350, 2e tot f 300, 3e tot f190; hitten, le tot f180, 2e tot f150, 3e tot f 110stieren, le tot f360, 2e tot f300, 3e tot f200; kalf koeien, le tot f285, 2e tot f245, 3e tot f175; melk koeien, le tot f 290, 2e tot f 250, 3e tot f 185; Vare koeien, le tojt f 205, 2e tot f175, 3e tot f135; vaarzen, le tot f195, 2e tot f150, 3e tot f115; pinken, le tot f160, 2e tot f130, 3e tot f100; graskal veren, le tot f60, 2e tot f40, 3e tot) f20; bokken en geiten, le tot f 13, 2e tot f 9, 3e tot f6; per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer kleiner, handel matig, prijzen als Dinsdag j.l.; stieren, aanvoer ruimer, handel tamelijk# prijzen prijshoudend, vette kalveren, aan voer gewoon, handel redelijk, prijzen als vorige week; schapen en lammeren, aan voer ruimer, handel kalm, prijzen dalen de; zuiglammeren, aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, prijzen terugloopend; nuchtere fok- en slachtkalveren, aanvoer iets korter, handel vlug, prijzen iets hoo- ger; paarden, aanvoer grooter, handel lui, prijzen werkpaarden en hitten hoo- ger, slachtpaarden onveranderd; kalf- en melkkoeien, aanvoer matig, handel kalm, prijzen iets hooger; varekoeien, aanvoer tamelijk, handel lui, prijzen constant; vaar zen en pinken, aanvoer iets grooter, han del stil, prijzen vooral niet hooger dan vorige week; graskalveren, aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen stabiel; bokken en geiten, aanvoer als vorige week, handel vlug, prijzen onveranderd. AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM Marktbericht van Jac. Knooip, Make laar ici aardappelen, Adml de JRuijterweg 196, Telef. 81431, Amisteiidam. ZeeuWsche bonten en blauwen zijn er Weinig meer aan de markt. Friesche rood- star z'ijii nog de .gevraagde, daar de kwaliteit puik is. Er worden nog niet overal nieuWe aardappelen gegeten. 28 Juni fwlei den de volgende prijzen per 100 kilo gemaakt: Noord-Hollandsche mtaizen f 4—5; klei ne Drielingen Muizen f 2.40—3kriel f 2 —2.50; Westlandsche Muizen f' 4.60—5; voor imloioie blanke zandmuizen; drielin- igen f 4—4.20; kriefl f 22 50 mooie kriel gezocht; nieuWe Malta aardappelen f 11.50—12; Friesche roodstar f2.10—2.40 per 70 kilo. Veilingsvereen. «De Eendracht»», Tholèn Eerstelingen f4.35—4.45; Bonken f4; Po ters f3.93; Krielen f 2.80. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De depressie op de Noorsohe Zee heeft zioh vereenigd met het vlakke minimum over Centraal Europa. Een langgerekt ge bied van lagen luobtdrukt strekt lioh uit van de Poolzee over de Noorsohe Zee tot het Oostzeegebied. Aan de Westzijde ervan heersoht zomerwarmte met zeer hooge temperaturen om de Bothnisohe Golf en in Polen. In het Westen is het veel koeler en Thorshavn meldt slechts 5 graden C. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Ooeaan blijft zioh krachtig ontwik kelen en breidde zioh iets naar het Noorden uit. Ten Westen van IJsland iigt nog een vlak minimum. De meeste vegen viel in Zuid-Frankrijk, Zwitserland, België, West-Duitsohland en verder aan de Noorsohe kust. In Engeland viel geen regen van beteekenis. In Schotland steeg de luchtdruk snel. In geheel Frankrijk en Zwitserland is het weer nog betrokken. De Alpenstations zijn in wolken gehuld en hebben normale temperaturen. Siimtisoh meldde plus 2 graden C., Jungfraujooh 4 graden. In Engeland is het koel met gebroken luchten. Langs de Noorsohe knst regent het nog op vele plaatsen. Voor onze omgeving is opklarend weer te wachten met nog kans op regenbuien, overdag en in het algemeen koeler weer met winden tussohen West en Noord.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3