Landbouwtentoonstelling De Kern Vanaf 24 Juni is het Secretariaat ge- vestigd te Zierikzee (kantoor» Coöp. Aankoopvereeniging) Telefoon 224 De Secretaris F. C HANSE Het nieuwe ministerie Colijn op „smalle" basis geformeerd In het nieuwe kabinet nemen zitting 4 R.-K., 3 Anti-Rev. en 2 Chr.-Hist. en 1 Partijloos Alcohol uit suikerbieten Bijmenging in benzine niet ver antwoord Millioenen luisteren in Europa aan hun luidspreker Resultaten en ervaringen van de vlucht over de Pool Weinig of geen regen WEERBERICHT Hoogste baro'mJeterst. 765,4 te BLacksod Laagste 750,8 te Isafjord Verwacht tot den avond van 25 Juni: Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord oostelijke wind, Zwaarbewolkt tot betrok ken, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. Zoo op: Zoo onder: 25 Juni 3,39 8,25 PREDIKBEURTEN Zondag 27 Juni. Körkwerve. 3 ure, oand. Van der Graaf, hulppred. te Wolfaartsdijk. Seroosberke. 10.30 ure, oand. Van der Graaf, hulppr. te Wolfaartsdijk. Burgh. 10.30 ure, ds. Saraber. Renesse. 10.30 ure, ds. Faber (H. Doop en Coll. orgelfonds). Evangelisatie. 8 ure, ds. Kentie. Noordwelle. 8 ure, ds. Faber. Haamstede. 10.30 ure, ds. Kentie. Geref. kerk. 10.30 en 2.30 ure, ds. Mulder. Geref. gem. 10.30 en 3 ure, Leesdienst. Eikerzee. 10.30 ure, ds. Bosohloo (Coll. voor de kerk). Geref. kerk. 10.30, ds. Vogelaar en 3.30 ure, Leeskerk. Brouwershaven. 10.30, Bev. van oand. Siceama door ds. de Voogd v. d. Straaten van Haastrecht en 3 ure, Intrede van ds 8icoama. In beide diensten koorzang van bet Rotterdam's Vrijz Kerkkoor en coll. Vrijz. doeleinden. Geref. kerk, 10.30 en 7.30 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 10.30 ure, ds. Ruijsoh v. Dugteren (Extra-coll. voor Bijbelgenoot schap) Geref. kerk. 10.30, ds. Bremmer van Middelburg (Bev. van oand, v. Sluijs) en 3.20 ure, Intrede van oand v. Sluijs. Noorögouwe. 7.30 ure, ds. v. Griet- huijseD. Dreischor. 3 ure, ds. v. d. Griend (Doop) Ouwerkerk. 10.30 ure, ds. Heijboer. Nieuwerkerk. 10.30 ure, ds. Wester hof (Orgelcoll.) Geref. kerk. 10.30, cand. D. 8. A. Hagenbeek van Vlaardingen, 3 Leesdienst en 7 ure, oand. D. 8. A. Hagen beek. Geref. gem. 10, 3 en 6.30 ure, iLeesdienst. Oosterland. 10.30 en 3 ure, dr. Weeda. Geref. kerk. 10.30 en 3 ure, ds. v. d. Velden van Rotterdam. Geref. gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Sirjansland. 10 30, ds. Bunjes (Orgel- colleote) en 3 ure, ds. Ledeboer (Doopsbed.) Bruinisse. 9.30 en 2 ure, ds. Marsman (Doopsbed.) Geref. kerk. 10 en 5 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 10, 3 en 6.30 ure, dhr. de Gruijter. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, ds. Spoelstra. St.-Eilipsland. 9-30 en 2 ure, ds. Ver schoor. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Blaak (alles oude tijd). Tholen. 10 en 2.30 ure, ds. Wolfens- berger. Geref. kerk. 10 en 6 ure, dr. Veltenaar. Gerei. gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leesdienst. Vrije geref. gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leesdienst. Prot, Bond. Geen dienst. St.-MaartensdUk. 10.30 en 3 ure, ds. de Bres. Ned. Geref. gem. 10.30, 3 en 7 ure, dbr. Weststrate uit Rotterdam. Oud-Vossemeer. 10.30 en 3 ure, ds. v. Eist (Bed. H. Doop en Coll. ziekenfonds). Geref. kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Vreug- denhil. Oud-Geref. kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Kraay van 8t.-Annaland Geref. kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Drent te Nunspeet. Geref. gem. 10 30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Sohérpenisse. 10.30 en 3 ure, ds. de Haan. Geref. gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leesdienst. Stavenisse. 10.30, ds. Batelaan en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, ds. Kraay en 3 ure, Leeskerk. Geref. gem. 10 30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. UIT VROEGER DAGEN XVII Sommige dagen van het jaar hebben in clen volksmond bijzondere beteëkiemi'S gekregen en één dezer is vast 24 Juni, bekend als St.-Jan. Het wijst duidelijk; aan, dat eenmaal aangenomen gewoonten zich maar niet laten uitschakelen. St. Jan is oud, want volgens de geleerden was de dag al een bijzondere voor hij den naam St.-Jan kom dragen, daar vóór het Christendom bestond, de Germanen' in Juni het zoogenaamde midzomerfeest vierden, gewijd aan Balder, de god van het schoone en goede. En weer was ook thans bij de invoering van het Chris- tendom, als in zoovele andere gevallen, het onmogelijk die heidensche gewoonte uit te roeien, en ze werd omgeschapen in een St. Jansfeest, waarbij feitelijk de zelfde gebruiken, als het dansen om een feestvuur, bleven bestaan; de Hervorming die nu eenmaal ook niet tegen den stroom; kon inroeien, hoewel alles wat naar „Simt" ademJde luit dem Bopze was bij de predikanten, en zelfs dus in nu over wegende Protestantsehe streken, worden nog verschillende St.-Jans gebruiken en, liever gezegd, allerlei uitspraken er ver band imiede ifooiudende in eere gehiou'dlën. Onze boeren weten nog wel, hoewel dit nu niet meer het geval is, dat de Zuid-Hollandsche vlassers, land huurden voor vlas, dat heele troepen „vlasvinken", arbeiders, vam de Z.-Holl. eilanden kwa men, om dat gewas te wieden en te plukken, maar waar het hier op aan komt, het vlas was vaak gekocht op zoo genaamd St.-Jansberaad. Op dien dag of in elk geval om dien tijd werd dan beslist, in verband met het accoord van „beraad" of het vlas al of niet werd aangenomen. Men is later (gaan- i|M,z'ie«, dat deze wijze van handelen, niet in het belang van het bedrijf was. Hoe het zij er wordt ni§ miet meer van gehoord, naar wij meenen. Evenwel mag opge merkt worden, dat ook nog velen in onze omgeving, waarde hechten aan St.-Jan, want telkens kan men nog hooren spre ken van zooveel dagen vóór of na St.- Jan, om iets te bepalen. Men verneemt ook dat als b.v. een vruchtboom niet uitloopt en men ver moedt, dat hij dood is, dan zegt men, geef den moed nog niet op en wacht tot St.-Jan, want dan alleen kan men een vast besluit nemen. Zaai in den tuin deze of die vrucht niet meer na St.-Jan of omgekeerd weer met andere, steek na St.-Jan geen asperges meer, want dan deugen ze niet meer. Hoort men op St.-Jan de koekoek roepen, dan volgt vast een dure tijd. Sommige bladeren van boomen, ik meen o.a. van den vlier boom, geplukt in den St.-Jansnacht, ge ven het vermogen dat eksteroogen ver dwijnen als men ze er mee inwrijft en deze bladeren in den grond stopt; eigen aardig zoo'n voorwaarde, vooral omdat men daaraan verbindt, dat de verdwij ning van dit voeteuvel gelijken tred houdt met het verrotten dier bladeren in den grond. Probeer het maar, baat het niet, het schaadt ook niet! Er bestaat ook een plant die St.-Jans- kruid wordt genoemd en waaraan men in meer bepaald Katholieke streken waar de hecht tegen blikseminslag als men een bos van dit geplakte goedje op dien dag, 24 Juni, aan den zolder der woon kamer hangt. Dit kruid zou ook, natuur lijk geplukt op St.-Jan, probatuur zijn tegen tooverij, terwijl ook notenblade ren op dien dag geplukt, een bijzonder vermogen zouden hebben, om huwelijks zegen, in den vorm van ooievaarsgeschen ken te brengen, maar we weten niet welke ceremoniën men met die bladeren dan moet vervullen. Raadpleeg buurvrouw maar eens, 'die weet het misschien wel. Allemaal dwaasheid zegt men zoo ge makkelijk, en we beamen volkomen, dat dit vaak het geval is, met het leeuwen deel zelfs, maar men houde in het oog, dat het meermalen is voorgekomen, dat bij wetenschappelijk onderzoek bleek, dat het volksgeloof over verschillende dingen, nog niet zoo dwaas was en in denj grond met zoo'n onderzoek overeenstem de of in elk geval nog zoo dwaas niet was, let 'wel in soirbmige gevallen, al waren zij dan ook al in vroeger dagen ontstaan. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Drietal Arnhem (vacature Dijckmeester) :ds. H. J. Drost te Aalten, ds. J oh. Ger ritsen Jr. te Zierikzee en ds. J. W. Swaan te IJmuiden. LUCHTVAART Moskou V ancouver Resultaten en ervaringen Op de vraag, welke leering er valt te trekken uit de vlucht van de ANT 25 van Moskou naar de Vereenigde Sta ten via de Noordpool, deelde Tsjkalow mede, dat op meteorologisch gebied be langwekkende ervaringen zijn verkregen. De hoogte der wolken in het poolgebied bleek 6 a 7 K.M. te bedragen, terwijl men m'aar 3 K.M. had verwacht. Men moet er dus vrij hoog vliegen om boven de wolken te blijven en ijsafzetting op de vleugels te vermijden. Tien uur lang hebben de vliegers van de zuurstofreser voirs gebruik gemaakt. De vlucht lever de het bewijs, dat de gevolgde kortste weg tusschen Rusland en de Vereenigde Staten ook een bruikbare weg zal zijn, mits men op groote hoogte vliegt. RADIONIEUWS Millioenen luisteraars in Europa Volgens de jongste gegevens van het Internationaal Omroep-bureau te Genève, zijn in 1936 in Europa bijna 3.510.000 nieuwe ontvangtoestellen verkocht. Het aantal geregistreerde (betalende) luisteraars steeg in 1936 in Engeland van 7.403.109 op 7.c)14.506; in Duitschland van 7.192.952 op 8.167.957; in Frankrijk van 2.625.677 op 3.218.541; in Nederland van 946.844 op 989.115, welke cijfers echtei' vanwege het vrijwillige stelsel en het feit, dat niet alle ontvangtoestellen bij de PTT' zijn aangegeven, niet ten volle 'betrouwbaar zijn; in Zweden van 834.143 op 944.487. In totaal kon men eind 1936 het aan tal volwassen luisteraars in Europa en in de nabijliggende landen, taxeeren op ruim 110.800.000! VERKOOPINGEN Het Alg. Armbest. Poortvliet" heeft bij inschrijving verpacht over den tijd van 3 jaren, 1 gem. 1432- bouwland, gelegen Westeinde van Stompersdijk aan dhr. W. Heijboer Mz. voor f 65 per gemet; 1 gem. 98 r. bouwland, gelegen hoek van Snabbe aan dhr. Mach. Mol voor f 70 per gemet; 2 gem. 285 r. weiland bleef onbekend. LAND- EN TUINBOUW Alcohol uit Suikerbieten Bijmenging van alcohol uit benzine economisch niet verantwoord De commissie ingesteld oim de moge lijkheid en de wenschélijkheid van de fabricage van laldohol ruit suikerbieten en de aanwending vain dezen (alcohol als motorbrandstof na te ga;an, Iheeft dez:er dagen haar ladvies aan den minister vain, landbouw aangeboden. De Commissie koimlt in haar rapport tioit de volgende elondliuisies-. Ten aanzien van de technische telojnlse- quenties verbonden aan het gebruik vain alcohol gemengd met benzine, zal, hoe wel de technische nadeelen iets grooter Zuillen zijn dan de voordeelen, toch de grootte van dit meerdere nadeel niet van die orde zijn, dat het van de invoering van een gemengde brandstof zou behoe ven te weerhouden. Ben Irnlengimig valni ge middeld 10 p'ct. alcohol is zonder overwe gend bezwaar technisch Imiogelijk. Rekening houdend Imlet een afzet v-aw 5.350.000 H.L. Im'engbrandstof, waarvan 10 pet. door aldo'hol zou kunnen warden ver vangen on 'm'et een afschrijving valrn het te investeeren kapitaal in 5 jaren, raamt de commissie den 'kostprijs van 1 H.L,. alcohol op vóór-depreoiatie-basis op f9,64 Stelt imlen hiertegenover de benZinewaar- de pp f3 per H.L,, dan is het gevolg', dat de imiotorbrandsfcof bij een mengper- oentage van 10 pOt. per H.L. f 1,66 duur der wordt. In een aantal bijlagen geeft de oommis sie gen becijfering van de finamcieele gevolgen zona Is die geraamd worden op na-depreciatie-basis. Het plan 'blijkt door den invloed van de depreciatie en van de prijsstijging van verschillende grond stoffen op de Wereldmarkt nog aanmer kelijk kostbaarder te Worden. De kostprijs van den bietenaleohol Wordt clan geraam'd op; f 21.27 per h.l. De commissie concludeert tenslotte, dat oeconomisch een regeling, Waarbij ten koste van zeer groote offers een product Wordt gefabriceerd, waaraan de voorziening in ons gebruik aam .mo torbrandstof geen behoefte bestaat, niet verantwoord is. TELEGRAMMEN De Koningin ontvangt de nieuwe Ministers Donderdagmorgen te 10 uur zijn de nieuwe ministers in het Woensdag door Dr. H. Colijn gevormde kabinet ten pa- leize Huis ten Bosch door H.M. de Ko ningin ontvangen en beëedigd. Eerst te kwart over tien verlieten de ministers het paleis weer. Na de beëediging van de nieuwe Mi nisters is H.M. de Koningin via Soest- dijk naar Het Loo vertrokken waar H.M. heden en morgen zal vertoeven. De Ko ningin keert daarna naar den Ruigenhoek in Den Haag terug. De roofmoord te Leek De rechtbank te Groningen heeft heden (Donderdag) morgen uitspraak gedaan in de zaken tegen de 7 verdachten, betrok ken bij' de in den nacht van 1 December 1936 gepleegd en overval met roof op den 64-jarigen heer Chr. Reijntjes te Leek. De rechtbank, die moord noch doodslag bewezen achtte, veroordeelde de 3 hoofd verdachten, den 30-jarigen C. Trouw, den 41-jarigen W. de Boer beide te Gronin gen en den 30-jarigen W. van Duimen te Hoogkerk wegens diefstal, onder verschil lende verzwarende omstandigheden ge pleegd en voorafgegaan door geweldple ging den dood ten gevolge hebbende tot respectievelijk 10, 10 en 8 jaren gevange nisstraf. De eisch tegen deze verdachten luidde onderscheidenlijk 13, 10 en 8 jalren gevangenisstraf. De 27-jarige chauffeur F. van Oostinjg te Hoogkerk' werd w'egens uitlokking van deze door de vorige verdachten gepleeg den loverval en wiegens heling veroordeeld tot 6 jaren gevangenisstraf. Terzake van een reeds 'in 1936 plaats gehad hebbende poging tot inbraak bij den Iheer Reijntjes, waarvoor 1 ja,ar ge vangenisstraf tegen hemi was geeisc'ht, werd deze verdachte vriji gesproken. De 35-jarige Caféhouder W. Th. Poll te Gro ningen werd, wegens uitlokking veroor deeld tot 11/2 l'aar gevangenisstraf. De 39-jarige Caféhouder J. de Vroeg, even eens te Groningen werd, wegens mede plichtigheid en uitlokking, 2 jaar gevan genisstraf opgelegd. Tegen deze twee verdachten was eveneens respectievelijk 11/2 en 2 jaren gevangenisstraf geëischt. De 50-jarige F. van der Berg te Gronin gen, wien heling in verband met defn) overval was ten laste gelegd, 'werd vrij gesproken. Voor ,alle veroordeelden werd de reeds ondergegane preventieve hech tenis in 'mindering gebracht. Botsing tusschen auto en motor Donderdagochtend is de Oegstgeest een motorfiets met een vrachtauto in bot sing gekomen. De vrachtauto werd be stuurd door J. W. v. B. uit Wassenaar, De motorfiets door R. Broekhuizen uit Groningen. Op de duo zat diens broer, D. Broekhuizen uit Oegstgeest. De bot sing was zoo hevig dat de motorfiets rijders over den weg werden geslingerd. Geneeskundige hulp was spoedig aan wezig. Het bleek dat R. Br. zijn beenen had gebroken. Hij liep voorts een sche delbreuk en verschillende vleeschwonden op. Het slachtoffer werd naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. De duo-rijder liep slechts lichte verwon dingen op. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het feit dat de chauffeur van ^de vrachtauto geen voorrang heeft verleend. De politie stelt een onder zoek in. Het autobus-ongeluk te Beekbergen Omtrent 'het ongeluk met de autobus der Rotterdamische Touringcar Onderne ming, dat Woensdagavond te Beekbergen heeft plaats gehad, vernemen 'Wij' nog het volgende: Een der 3 ernstig gewon den uit de autobus, de 'heer Hesselink van ,§uclhtelen uit 's-Gravenhage is in den nacht van Woensdag op Donderdag aan #ijn verwtondingen bezweken. De 'beide anderen, Mevr. de Ruiter en mej. v. d. Drift, eveneens uit den Haag, Zijn in het ziekenhuis ter verpleging opge nomen. De 5 overige inzittenden, die alle minder ernstig wierden gewond, zijn Donderdagochtend per taxi naar hun resp'. Woonplaatsen vervoerd. De autobus is door de politie in 'beslag genomen. Conflict der metaalbewerkers De Ned. R.K. Metaalb'eWerkersbond heeft Woensdag op uitnoodiging der di rectie van de Zinkfabriek te B u cL e 1 m'et de directie geconfereerd, gezamen lijk m'et vertegenwoordigers van den Bel gischen Christelijken Metaalbewerkers- bond. De directie 'wias niet verder bereid dan tot het verleenen van 3 dagen va- cantie, terw'ijl over de loonsverhooging en de pensioenregeling geen overeen stemming kon Worden bereikt. Nog den- zélfden avond is het ultimatum bij de zinkfabriek gesteld op 30 Juni a.s. Op 1 Juli a.s. zal derhalve de staking in gaan. Aan het overleg nam ook deel de directie der m'etaalertsfabriek. Ook m'et haar is men niet tot overeenstem ming gekomen. Het resultaat van de besprekingen mbet nog met de betrok ken arbeiders onder het oog Worden ge* Zien, zoodat daar een eventueel ulti matum later zal Worden gesteld,. Ernstige aanvaring elscht 2 dooden Woensdagnacht is het 80 ton metende miotorvrachtschip „Eben Haëzer in het MerWedekanaal juist op de grens tus schen de gemeenten Vreeswijk en Jut- phaas gezonken. De 48-jarige schipper J. van Daim' en zijn 10-jarig dochtertje Cornelia zijn hierbij om het leven geko men. De „Eben Haëzer", thuis behoo- rende te VreesWijk, diep geladen m'et een lading Zand, voer op het MerWede kanaal', toen uit tegenovergestelde rich ting een mtosselvaartuig uit Zierikzee na derde. Beide schepen hielden goed stuur boordzijde. Even voordat de heide vaartuigen el kaar jydaren genaderd, w'erd de „Eben HaëZer" opgeloopen door het ongeveer 300 ton metende motorvaartuig „De Schelde'" uit Vlissingen. Tengevolge van de Zuiging liep het kleine motorschip uit Zijn roer, botste nog even tegen „De Soheide" en toen tegen den ivvial. Het schip m'aakte slagzij en liep onmiddellijk vol Water. De schipper greep zijn 10- jarig dochtertje en sprong met haar te 'Klater. Hoewel hij goed kon zwemmen verdwenen hij en het kind in de diepte. De vrouw van den schipper, een 8-j. dochtertje en twee zoons van resp. 13 en 18 jaar konden worden gered. Het gezonken motorschip ligt gevaarlijk voor de scheepvaart. De schepen kunnen op de plaats van het ongeval elkaar in het Merwedekanaal niet meer passeeren. Ambtenaren van den Rijkswaterstaat regelen ter plaatse het scheepvaartver keer. Flinke brand Donderdagmorgen vroeg is door tjoit donsver onbekende oorzaak' afgebriaind 't woonhuis bewO.ond do|ofr het gezin van den heer R. J. A. Stevens, wethouder van Vierlingsbeek (L.). De bewo ners hadden nauwelijks tijd zich in nacht gewaad in veiligheid te stellen. In het hluis werd een café en een slagerij ge dreven. Niets kon worden behouden. Het pand brandde tof den gronjd1 toe af. Ook een stalling en een schuur vielen prooi aan de vlammen. Alles w|as ver zekerd. Vliegtulgbezoek aan Groningen Woensdagnacht om half één bevond zich een vliegmachine boven Groningen. Het vliegtuig, vermoedelijk een Duitsche machine, kwam uit Noordoostelijke rich ting, begaf zich in Zuidwestelijke koers, cirkelde boven de stad, werkte eenige malen met schijnwerpers en zoeklichten en verdween na enkele minuten weer in Oostelijke richting. Het toestel vloog vrij hoog en moet een 2-motorige ma chine zijn geweest. Oud-Minister Gelissen naar Limburg Prof. Dr. Ir. Gelissen, Zal Maandag a.s. Zijn Werkzaamheden als Directeur vam de N.V. Provinciale Limhürgsche Electri- ci teitsmaatschappij' (Stroomverkoopmaat- schappij) hervatten. SPORT «De Luchtpost» Tholen Uitslag wedvlucht van Salbris. A. Rijn berg 1, 4, 5, 6; A. Vioets 2; M. Schot; 3, 7, 8; B. Schioit 9. Gelost 6,30 uur. Aaiiï- koirhst le duif 3.24.10. Laatste 6.20.21. Af stand 490 K.M. BUITENLANPSCH WEEROVERZICHT Het Jjoogedrukgebied in het Westen op den Oceaan trok zich uit het Noorden terug. Op IJsland daalde de barom'eter aanzienlijk. Het hoogedrukgebied in het Oosten nam aanmerkelijk in beteekenis af. De depressie, iwlalke Woensdag over Zuid-Frankrijk lag, trok NoorcLoostWaarts en is thans door een voor van lagen luchtdruk verbonden met de depressie in 'het Noorden, Welke beoosten ons land langs loopt, Zoodat bij ons de 'wiind naar het Noorden liep, hetgeen in onzë om geving eenige afkoeling veroorzaakte. In Scandinavië 'vlaaien matige tot krachtige Winden uit richtingen tusschen Zuid en West. De lucht is er gedeeltelijk be'wfolkt. Alleen langs de Noorsche kust is de lucht plaatselijk betrokken mét regen. Op de Britsche eilanden, in onze omge ving en West-Frankrijk is de wind zwak tot matig uit Noordwest tot Noordiqost. De lucht is daar meest half- tot zWaar- beWolkt. Op het Westen van de Briït- sclhe eilanden is de lucht echter helder tot li'chtb'e'w tolkt. In het Oostelijk deel van het waarne mingsgebied waaien nog Zuidelijke win den met heldere tot licht bewolkte lucht. In het tusschen gelegen gebied waaien zwakke veranderlijke winden, met half- tot zwaar bewolkte lücht. In België en Zuidwest Duitschland valt lichte regen. De temperatuur is op IJsland, in het Oosten van het waarnemingsgebied en in Noord-Scandinavië aanzienlijk boven normaal. Op de Britsche Eilanden, onze omgeving, Frankrijk en Zuid-Scandinavië is zij echter onder normaal. Voor onze omgeving moet worden gerekend, dat de Noordelijke winden voorloopig nog zullen aanhouden, zoodat het weer vrij koel zal blijven. De windkracht zal ver moedelijk weinig veranderen, terwijl voorts wordt verwacht dat de lucht meest zwaar bewolkt zal zijn. en de regen tot geringe hoeveelheden beperkt zal blijven. MARKTBERICHTEN Coöp. Velling Zlerikxee Groote Veiling Veiling van 24 Jiuni. Kipeieren f2,60. Kleine Veiling: Kippeneieren ƒ2,40—2,80. Eendeneieren f 2,70—2,80. Boter 70—78 dts. per poind. Boterprijs Commissie 80 cent p. pond plus omzetbelasting. Veilingsvereen. «De Eendracht», Tholen Eerstelingen f6,01—6,04; Poters f5,59; Krielen f3,04, per 100 kg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3