OM DE KONINGIN Onze Rose Badcourant Uit Stad en Provincie KLANKEN LANGS DE LIJN VERSCHILLENDE BERICHTEN Derde programma Z. R. C. Vrijdag 25 Juni. 8 Brussel Vlaams; 11.05 London Regional; 12.50 Brussel VI.; 2.20 London Regional; 3.05 Keulen; 3.20 Diversen; 3.55 Dnoitwidh; 6.20 London Re gional; 7.20 Brussel Vlaamis; 8.10 Weenen; 8.20 Bnussel Frans; 9.20 idem' Vlaams; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Vrydag 25 Juni: HILVERSUM I. 1875 M. Algemeen pro gramma, verzorgd door den KRO 8— 9.15 m 10 gram,'.; 11-30 bijbelsc'he causerie; 12 berichten; 12-15 De KRO-Melodisten; 12.50 T.T.-Races; 1.10 gram., postduiven- berichten; 1.15 KRO-orkest; 2 orgeloon- füert; 3 (g|rajm(.; 4 De KRO-Melodisten; 4.45 (graml; 5.15 KRO-Kamerorkest 6 land- en tuinbon wcapserie; 6.20 KRO-orkest; 7 be richten; 7.15 Geschiedenis en lontwik'kie- ling vain de politie; 7.35 Miusica cattoolicla; 8 berichten ANP, mededeelingen; 8.15 Re- viue-programlma; 9.45 De KRO-Melodisten; 10.30 berichten ANP; 10.40 P. Godwin's orkest; 11.30—12 grafml HILVERSUM II. 301 M. 8 VARA. 10 VPRO. 10.20 VARA. 12 AVRO. 4 VARA. 7.30 VPRO. 9 VARA. 10.40 VPRO. 11 VARA 8 gram.; 10 morgenwijding; 10.20 declamatie; 10.40 gram.; 11.15 ver volg declamatie; 11.30 gram.; 12 Kovaqs Lajjojs; 2(graim.; 2.30 Lyra-Trio; 3.15 AVRO Dansorkest; 4 orgel en saxofoon; 4.20 pianorecital; 4.40 orgel en saxofoon; 5 voor de kinderen; 5.30 „Fantasia"; 6.30 radiojournaal6.50 gralm(.; 7 Die Singl-Simg gevangenis; 7.20 gram.; 7.30 berichten V. G. P.; 7.35 lezen in den bijbel; 8 zang en piano; 8.30 Kerk, Volk, Staat; 9VARA- orkest; 9.45 declamatie; 10 vervolg don eert 10.30 berichten ANP; 10.40 Avond wijding'; 11—12 gram'. ZIEKTEWET Men schrijft ons: Voor de werkgevers, aangesloten bij de ziekenkas van den Raad van Arbeid te Middelbburg, wordt de premie voor de Ziektewet met ingang van 1 Juli 1937 1.8 o/o van het wettelijk loon, uit gezonderd voor die werkgevers, waar voor de premie thans een hooger per centage bedraagt dan 1.8 °/o. Met ingang van 1 Juli 1937 is wet telijk de mogelijkheid geschapen tot ver laging van het premiepercentage, hetzij op verzoek van den werkgever, hetzij ambtshalve door den Raad. Men zie voor de bepalingen de wet van 22 April 1937, St.bl. no. 800 tot wijziging der Ziektewet. Van de arbeiders, uitgezonderd die, werkzaam bij de werkverschaffing, mag ten hoogste 0.9 van het loon wor den ingehouden. Voor arbeiders, wier loon geheel be staat in verstrekkingen in natura met of zonder huisvesting en onderricht, is de premie geheel door den werkgever verschuldigd. Wij zien niet zoozeer met weemoed op onze jeugd terug om de genietingen, die fiet deel der jeugd zijn, als wel om de verwachtingen, waarmee zij de toekomst tegemoet ging Verduisterende boekhouder Dte 27-jarige M. A. L., accountant uit Venljo, is door de Kon. Marechaussee Voor den officier van justitie te Roermond ge leid als verdacht van verduistering. Verdachte, die voor verschillende land bouwers als aCclountant optrad en zoo doende ook de belastingzaken voor hen behartigde, had van den landbouwer M. te Belfeld een bedrag jaan gield van on geveer f 100 gekregen oimi voor hem de belasting te voldoen door deze gelden te storten bij den ontvanger. Inmiddels is gebleken dat L. dit niet heeft gedaan, doordat de lanjdiboiuwer M. een aanmaning kreeg om de door hem' verschuldigde belasting te voldoen. Meer- I de re d-oor hem) gepleegde verduisteringen zijn zoodoende 'aan het licht gekomen, daar ook de-landbouwers B. te Kessel; D. te BaarlfOOi en T. te Horst (hem bedra- i gen, v'arieerende van f 25 tot goed f 50 hadden ter hand gesteld voor eenzelfde 1 doel. Verdachte die deze gelden ten eigen bate 'heeft aangewend is na verhoor in- gesloten in het huis v(an bewaring. Fietser door vrachtauto aangereden I en gedood I De 17-jarige F. J. van Kan uit Heem- stede, leerling van de MTS te Haarlem' fietste gistermiddag op den Wagen- weg in de richting van Haarlem. Hij wilde een voor hem uit rijdende fietser passeeren, die >een grooten bak voor op zijn rijweli had. Op hetzelfde oogenblik naderde achter hem een groote acht- wielige vrachtauto uit Groningen, die de beide wielrijders weer wilde passeeren. Toen de vrachtauto naast den 17-jarigen scholier reed is deze waarschijnlijk ze nuwachtig geworden omdat er voor hem niet veel Vuimte overbleef. Met het stuur van zijn fiets raakte hij even den bak van het andere rijwiel, maakte toen een korte zwenking naar links en viel, juist met zijn hoofd voor een der groote ach terwielen van de vrachtauto, die in to taal een gewicht had van veertien ton. Het hoofd werd totaal verbrijzeld en de jongen was op, slag dood. Autobus over den kop geslagen Te Beekbergen is bij de viersprong Arnhemsche weg—Loenensche weg en Engelanderweg, een autobus uit Rotter dam over den kop geslagen, waarbij een achttal inzittenden ernstig werd gewond en naar het Julianaziekenhuis te Apel doorn getransporteerd. Bij de nadering van het genoemde kruispunt bespeurde de bestuurder der b'us een particuliere auto, komende uit de richting Loenen. Teneinde een bot sing te vermijden, remde de chauffeur uit alle macht. Hij schijnt daarbij de macht over het stuur verloren te hebben en reed tegen een paal der hoogspan- ningsleiding welke afknapte, waarna de bus onderste boven sloeg. Degenen, die van het ongeluk getuige waren, snelden onmiddellijk op den wagen toe, waaruit een luid gekerm opsteeg. Het bleek, dat er, behalve, den chauffeur, zestien per sonen in de bus waren, afkomstig uit Den Haag, Leiden en Rotterdam. Zeer spoedig was dr. D. Pont uit Beekber gen aanwezig, die ter plaatse de ern- stig-gekwetsten verbond. Het bleek, dat acht der inzittenden zoodanig waren ge wond, dat overbrenging per ziekenauto naar het Julianaziekenhuis te Apeldoorn noodzakelijk werd geacht. Jongen doodgedrukt] Op het goederen-emplacement van het spoorwegstation te Leiden is een 8- jarige jongen tusschen de buffers van een rangeerende goederentrein geraakt ien gedood. Het lijkje werd pas ontdekt geruimen tijd, nadat het ongeluk moet hebben plaats gehad. j Niet weifelen bij oversteken Onder de N.-HoU. gemeente Blaridum heeft gisteravond een zeer ernstige ge compliceerde botsing tusschen twee mo torrijders, een auto imiet aanhangwagen en de motortram van de N.V. Gooisc'he Tramweg Mij. plaats gehad. De journalist M. Laguna kwam per mo- j torrijwiel (uit den Zwaluwenw'eg gereden en wilde naar de rechterzijde van de Torenlaan oversteken. Juist 'kwam uit de richting Laren een personenauto met aain|- hangwagen, terwijl eveneens een imotor- traml naderde. Volgens verklaringen van de imzittelnl- den van den personenauto heeft de imio- torrijder geweifeld bij het oversteken. Eerst op het laatste oogenblik was hij voorbij de naderende tram1 gezwenkt en dit werd hem noodlottig. Hij werd van zijn motor geworpen en kwam tusschen motor- ien bijwagen door over de tram baan aan de andere zijde van de baan terecht. Hevig bloedend werd de heer Lagiuna opgenomlen. In zeer ernstigen toestand is hij naar 'het S,t. JansZiekenhuis te Laren gebracht. Verdronken Gisteravond is in de Oude IJsel te La'ag Keppel de 20-jarige dochter van ds. Goedhart uit Humlmelo 'bij het 'baden verdronken. Ds. Goedhart, die in de nabijheid baadde, zag helaas geen kans de reddende hand te bieden. j Gistermiddag is in den Rijn 'boven j Milligen, ter hoogte van Tolkamer, een bootje van den parlevinker W. Lel- graaf, na in aanvaring te zijn igeWeest met het Rijnsehip Francisca, gekapseisd. L. is verdronken. Het bootje is gezonken. Donderdag 1 Juli a.s. verschijnt het eerste nummer in dit seizoen van de ROSE BADCOURANT H.H. Adverteerders worden verzocht de voor dit nummer bestemde Advertentiën ons zoo spoedig mogelijk te doen toekomen Men vrage speciale condities voor het plaatsen van advertenties ter grootte van V» Pagina DE DIRECTEUR BIJ 9 PAKKEN HZ 64 FEUILLETON DOOR VICTOR BRIDGES Er kwam een zacht gefluit over de lippen van Tony,. „Zoo was het toch Lopez", zei hij zacht. „Ik had het be- hooren te vermoeden. Die slag was er een van een vakman." ,,Heeft hij' u getofond, sir?" vroeg Bugg bezorgd. „O, neen", zei Tony, maar hij deed er genoeg zijn best voor, doch het viel hem' niet mee". Bugg grinnikte. „U heeft hem zijn deel gegeven, sir. Ik Zag zijn gezicht, 'foen het licht er op viel en hij zag er| niet naar uit, of hij nog meer verlangde en hij §cheen daar ook niet op te plachten". „Hij is zeker op 'den loop gegaan, is het niet?" vroeg Tony lakoniek. Bugg knikte. „Hij vloog "wieg, als een haas, sir. Ik heb hem' niet achtervolgd. Ik meende, dat u (mij hier noodig hadt", „Laten Wij ma-ar in huis gaan", zei Tony, „anders Zullen de buren naar bui ten kom'en; de goede mensehen zijn niet aan relletjes gefaloon, hier in Ham'pstead". Terwijl hij nog sprak, weerklonk het geluid van een dichtgeslagen hek en kWam een oud heertje aanloopen. Hij hield een pook in zijn hand en scheen, zeer opgéwfonden. Bij het Zien van het groepje, bleef hij plotseling staan en hield zijh Wapen tot af'«leer gereed. „Wat is er gebeurd?" vroeg hij op een, vöor Zijn jaren vrij) barsdhen toon. „Ik moet pleten, wat er gebeurd is". Met een onttofapemend glimlachje ging Tony naar hem' toe. „Hoe v;aart u?" vroeg hij' gem'oedelijk. „Ik ben sir Antony Con'Way". Het. ontstemde gelaat van het oude heertje Veranderde plotseling van uit drukking en vertoonde onmiddellijk' de minzaamheid, 'Welke alle echte Engel- sohen tegenover hooggeplaatst personen aan den dag leggen. „O Werkelijk?" zei hij met een licht kuchje. „Aangenaam weer een kuchje met u kennis te maken. Mis schien kunt u m'ij zeggen, Wat er aan de hand is. Ik Werd uit mijn slaap op geschrikt door het geluid van sdhoten schietwapenen in Ham'pstead, sir! 'tis schandelijk, vindt u ook niet, in aan merking genomen de hooge 'belastingen 'Welke Wij betalen?" Hij viees naar de auto. „Het spijt mij', KORTE BERICHTEN -- In den boezem1 van Rex is een ern stige c/risis uitgebroken. Het gez'ag van De gr el le is geschokt. Meer en meer begint de beweging te verloopen, er gaat geen dag voorbij zonder nieuwe ontslagnemingen van de leidende man nen. Kolonel "Vigneron, die indertijd Wegens zijn Rexistische activiteit door den mi nister van landsverdediging op staaan- den voet uit 's lands dienst Werd onftsla- gen, heeft al Zijn posten in de 'b&Weging neergelegd en tegelijkertijd ontslag gje- nom'en als Rexistisch Senator. Hij is de derde vooraanstaande figuur, die deze Week de Rexbeweging den rug toekeert. De ontbinding van Rex is in vollen gang. De bekende historische hoeve „La Belle Alliance", gelegen aan den steen- Weg van Brussel naar Charleroi op het slagveld van Waterloo, werd gisteren te Eygenbrakel openbaar geveild. Het be roemde gebouW dagteekent uit 1770. De hoeve m'et aanpalende terreinen, groot pl.m|. 2 B.A., bracht 170.000 francs op, In ^den nacht van 17 op 18 Juni 1815 lag „La Belle Alliance" geheel afgezonderd tusschen de'beide vijandelijke legers. In den ochtend van dén- 18en Juni Werd Zij door de Franschen 'ver overd. Van de hoogte in de nabijheid van de hoeve leidde Napoleon een ge deelte van Zijn laatsten veldslag. 's Av'onds, toen de strijd Was uitgewoed en Napoleon definitief iwias verslagen, ontmbetten Wellington en Blücher el kander als overWinnaars voor de hoeve. Zooals gevreesd werd heeft de de monstratie, tegen de politieke amnesitie- Wet Woensdagmiddag door de Waalsche afdeeling van de vuurkriuisen en de Unie van de fraternelles in Brussel georga niseerd, tot vrij ernstige ongeregeldheden aanleiding gegeven. De politie mbest tegen de duizenden demonstranten meermalen hardhandig op treden, Waardoor 30 oud-strijders, 10 po- dat i:k u niet veel kan mededeelen. Ik bracht .m'ijn nicht uit de schouwburg thuis en toen Wij stilhielden en uit stapten, stuitten Wij op iets dat veel op een Corsieaansche vendetta geleek. Ik trachtte tusscheribeiden te komen en toen gaf iem'and mij voor mijn rrioeite een slag tegen mijn mond. Toen, denk ik, moeten Zij u hebbenhooren aan komen, Want zij poetsten onmiddellijk de plaat". Het oude heertje nam een heldhaftige houding aan. „Het j£ gelukkig dat ik! bijtijds Wak ker Werd", Zei hij. „Indien ik een ge- Zonde slaper Was geweest Hij zWeeg even, alsof woorden niet bij machte '«'aren, de catastrophe te be schrijven Welke dan het gevolg zou ge weest zijn. „Hoe het ook zij", besloot hij met echt Brilsche verontwaardiging, „het is meer dan schande, dat Zulke dingen in een buurt als deze kunnen gebeuren. Ik zal morgenochtend direct een ldacht bij de politie indienen". „Ja, doet u dat", zei Tony, „maar laat ik u niet langer ophouden, anders Zult u beslist kotu vatten en dat zou een slechte b<elooning zijn voor iemand die m'ijn leven heeft gered; vindt u niet?" Hij schudde het oude heertje harte lijk de hand, hetgeen den laatste in den litiem'annen en gendarmes Werden ge- Wond. Eenjge personen zijn gearresteerd. Koning Leopold ontving de delegatie van de oud-strijders ten paleize. Deze laatsten overhandigden, hem een request Waarbij de intrekking van de amnestie wet en de ontbinding van het parlememt Werd geëischt. De koning zeide met be langstelling van dit request kennis te zullen nemen. Daarop verlieten de be- toogers de 'bovenstad. GEMEENTERAAD BROUWERSHAVEN Herziening der havengeldregeling in 1938 - Voorziening der haven- J beschoeiing Raadsvergadering Dinsdagavond 22. Juni. Alle leden aanwezig. Voorzitter C. Gast, burgemeester. Na de vaststelling van de notulen en een aantal ingekomen stuk ken, die voor kennisgeving worden aan genomen, komt in behandeling een ver zoek van een 6-tal exploitanten van mo~ torvissehersvaartuigen om herziening der havengeldregeling. De nieuwe verordening die slechts eenige weken geleden is af gekondigd en goedgekeurd is tot 1 Jan.. 1939, kan reeds thans niet gewijzigd'; worden, in verband waarmede wordt be sloten het verzoek te stellen in handen: van de, in het volgend jaar te benoemen,, commissie tot herziening der verorde ning. Voorts is ingekomen een verzoek van de schippersvereeniging „Tot Nut van 't Algemeen" te Ouddorp om de Oud- dorpsche vissehersj die voor de hav n dezer gemeente niet geabonneerd zijn en. om beurten hun garnalen in Brouwersha ven moeten afleveren, op één abonne ment voor hen gezamenlijk één vaartuig" per dag in de haven toe te laten. Het verzoek wordt afgewezen: omdat het niet voor inwilliging vatbaar is. De voren genoemde commissie kan t.z.t. ook dit verzoek onder het oog) zien. Vastgesteld worden éen aantal pen- soensgrondslagen en een besluit tot wij ziging der begroeting der ink. en uitg. der gemeente voor het dienstjaar 1936.. De rekening en verantwoording van de: ink. en uitg: van den keuringsdienst voor vee en vleesch van den keuringskring Brouwershaven over het jaar 1936, wordt,, na \pt:nderzoek, vastgesteld in ontv. op f 3323.94 en in uitg. op f3153.64, alzoo met een batig saldo van f 170.30 (v.j. f450.94). Na onderzoek wordt goedge keurd de rekening der ontv. en uitg. van het Gesticht van Huisvesting m.wvdl. over het dienstjaar 1936 met een bedrag aan ontv. van f 822.27 en uitg. f 388.87, alzoo een batig saldo van f435.40 (v.j. f299.97). De begrooting dier instelling voor het dienstjaar 1937 wordt eveneens, goedgekeurd met een bedrag aan ge raamde ontv. en uitg. van f 951.59- De vergoeding bedoeld bij art. 101 der L.QL- wet voor de school met den Bijbel over 1935 (exploitatievergoeding) wordt vast gesteld op een bedrag van f 12.06 per leerling. Hierna komt aan de orde de voor ziening van de havenbeschoeiïng. De aan de binnenzijde bevestigde tengels zijn verteerd, de gording is over een kleine lengte verdwenen en de laagste beschoei ingsplank is: door den paalworm aange tast. Overeenkomstig het voorstel! van weth. Den Boer wordt met 6 tegen 1 stem besloten een proef te. nemen over de helft van de Noordzijde met het aan brengen van een nieuwe betengeling aan den buitenkant over iedere plank en het maken van een bekisting met klei aan den onderkant. De heer Verhoef f, die met den voorzitter van meening is dat de voorzieningen aan den binnenkant moe ten worden aangebracht, overeenkomstig het rapport van den opzichter, stemt hier tegen. Weth. Den Boer brengt vervol gens verslag uit van de op 8 Mei j.l. Zierikzee gehouden vergadering van aan deelhouders der Waterleiding-Maatschap pij „Schouwen-Duiveland". Voor de be handeling van een reclame belasting gaat de raad in besloten zitting over. Na heropening van de vergadering volgt rondvraag en sluiting. '«'aan 'bracht, dat hij een daad van on waardeerbare heldhaftigheid had ver richt. In de houding van een krielhaantje, liep hij, trotseh zijn pook ^«laaiend het tuinpaadje van zijn huis op. Tony i« lend de zicöh vervolgens tot de andere tlvslee. „Kom, laten ivuij ,gaan, voor er nog nieu!«le aanvallers komen". Bugg had de voordeur van het iijuis open laten stamt en zij gingen recht door naar de kleine zitkaimer, l«|aar het licht brandde en een blad met Iwfhisky en soda iw'as klaar gezet. Tony liet goedkeurend zijn blik over de tafel gaan. „Je hebt al spoedig Engelsch geleerd, Isabel", verklaarde hij. Zij lachte tevreden. „Ik heb nvrs. Spal ding gevraagd, het voor mij klam te Zetten. Ik Iwieet dat heeren, in oogen- blikken van spanning gaarne iets ge bruiken; Tenminste bij de vrienden van mijn vader inlas dal het geval". Zij; schoof een gem'akkelijlke stoel bij' de tafel. „Nu moet u eens op u'wt gemak gaan zitten en u zelve bedienen. Ik ga iwiaitm wiater halen olm1 u|wl mond te betten, 't Is een leelijke snede". Tony K\|ilde haar tegen houden, maar ziij 'n|as al weg en toen hij zijn whisky had gemengd, Inlas 'Zij alweer terug, met een kom dampened («later en eenige handdoeken. SEROOSKERKE. Duor miej. P- Berre- voiet te Ellemieet Ls aan het gemeente bestuur van Serooskerke aangeboden een portret in lijst van wijlen haar vader, den heer C. Berrewoet, die van 1891 tot 1904 burgemeester van Serooskerk'e is geweest. Het geschenk is door den Raad in dank aanvaard ien heeft bereids i©en goede plaats aan de wand der raadzaal ge kregen. NOORDWELLE. De speldjesverkoop ten bate van het reclaseeringswerk, gehou den door de dairies S. Barenjdse en S. de Vos, braidht f6,15 op. BROUWERSHAVEN. De alhier gehou den 'Collecte voor het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van den ge- wapenden dienst in de Nederlanden (Fonds voor Oud-Militairen) heeft opge bracht f7,77 (bruto). In het jaar 1936 werden in den vleeschkeuringskring Brouwershaven 1228 (keuringen ff» erricht. POORTVLIET. De Kerkeraad der Ned. Nerv. Kerk alhier, heeft op 21 Juni j.l. toezegging van beroep uitgebracht op Candidaat dhr. J. v. d. Heuvel te Delft. Daar deze Dinsdag 22 Juni zijn beslis sing moest nemen heeft hij aan de ker keraad uitstel gevraagd, daar hij nog niet tot beslissing kon overgaan. THOLEN. Den laatsten tijd («tarden door de militairen iuit Bergen op Zoom in deze giem'eente en omgéving, veel oiefeningetm gehouden. Woensdag was het een bizon- dere drukte op het imlarictplein, daar met een groote troep militairen van het 14e Reg., de staf was medegekomen, welke eenige keurige unfarsctoen op de 'kiosk ten .gehoore brachten. Naar wiji vernemlen, ziul- lien op1 23 en 24 Juli het corps ponton- miers een brug slaan over de Eendracht. De vorige week gehouden collecte ten bate van den gewapendem diejoist heeft 'alhier (Omgebracht de som van f 17,53. Bij de werkverschaffing aan de vest alhier is benoemd tot opzichter, de heer Q. J. v. Dijk Van Halsteren. Door B. en W. alhier is benoemd tot dagelijksch opzichter bij de verf wer ken aan de brug over de Eendracht, de heer W. Blaas uit Rotterdam:. STAVENISSE. De te dezer plaatse ge houden collecte voor den ;gew:apenden dienst heeft in totaal f 6.09 opgebracht. Hij trachtte i«!ederom een of andere tegenwerping te maken, maar zij drong gebiedend aan, dat hij achterover zou gaan zitten. Dan boog zij zich over hem heen en bette voorzichtig zijn lip pen, («laarna z'ij ze zorgvuldige afdroogde;; alles m'et een handigheid en vlugheid,, die een gediplomeerde verpleegster haar niet had kunnen verbeteren. „Misschien heb' je ten slotte nog ge lijk, betreffende het koninklijk bloed", zei hij, terwijl hij recht ging zitten en zichzelf nari«{keurig in een handspiegel bekeek. „Ik geloof niet, dat ik mij een koningin kan indenken, die Zooveel prak tische eigenschappen bezit". „Het is miij nooit geoorloofd ge)«ieest iets voor iem'and te doen", zei Isabel met een tevreden glimlachje. „Ik moet nog heel i«|at verloren tijd inhalen". Tony nam haar handen in de zijne en zij liet het hem doen zonder de terughoudendheid aan den dag te leg gen, iwiélke zij tot nu toe steeds tegen over hem had in acht genomen. „Je bent nu eerst beginnen te leven; Isabel", zei hij. „Je hebt het groote voorrecht, plotseling, op achttienjarigen leeftijd geboren te zijn. Het is Werkelijk de mooiste bestiering, Want g-een enkel ontwikkeld m'ensch geniet van zijn kin derleeftijd of schooljaren". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2