Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond De nieuwste autobus van de NV Stoom tram Walcheren, die nog niet in derv gewonen dienst is opgenomen, bracht ons Zaterdagmorgen met andere bezoe kers ter algemeene vergadering van den Zeeuwsehen Polder- en Waterschapsbond naar Rilland. Daar bleek, dat men ter elfder ure, ge zien het groot aantal te verwachten be zoekers, had moeten uitzien naar een groote lokaliteit dan „Het Wapen van Rilland" biedt en zoo was een groot schoollokaal voor de bijeenkomst in orde gebracht. Ook dit bleek aanvankelijk nog te klein te zijn. De opening De voorzitter van den Bond, mr. P. Dieleman, kon ongeveer 200 personen het welkom toeroepen en dat in het bijzon der de leden van Ged. Staten, de heeren Vogelaar en van der Wart en den grif fier der Staten, dr. Teilegen, uit wier aanwezigheid de groote belangstelling van het college in het waterschapswezen en waterschapsrecht wederom blijkt. Ver- der den hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat en eventueel andere ingenieurs van Rijks- en Provincialen Wa terstaat; B. en W. van Rilland, die di rect bereid waren de school ter beschik king te stellen. Als men geweten had, dat ook deze lokaliteit nog niet groot genoeg zou zijn geweest, dan had men wellicht in het klooster terecht gekund. Vervolgens richtte spr. zich tot de ver tegenwoordigers van den Zuid-Holland- schen Polderbond die de Zeeuwsche tot voorbeeld heeft gediend en van den jon geren Noord-Brabantschen Bond en ten slotte van de Unie van Waterschappen. Zoo is men dan nu bijeengekomen in het riet van Rilland. Van dit riet is echter niet veel meer te vinden. Nu ziet men er vruchtbare landen, die de heerlijkste vruchten voortbrengen. Men vergadert aan den rand van Zeeland en dit doet denken aan de polders die tegen den Brabantschen oever aan liggen, maar feitelijk bij Zeeland hooren. Door die polders en de vruchtbare Belgische polders zal men in de richting van Ant werpen rijden, om na het eten een rit door den tunnel te maken. Tenslotte hoopt men de gast te mogen zijn van Jhr. J. van Vredenburch op diens buiten te Capellen. Spreker heette thans ook „jonker Jan" welkom en niet minder ir. J. J. Hopmans, die het ook voor Zee land zoo belangrijke onderwerp van „Het afvalwater" zou behandelen. De tertiaire wegen Een tweede belangrijke zaak noemt spr. die der tertiaire wegen. Deze wegen moeten alom op peil komen. Dit en der gelijke werken kunnen niet worden be kostigd door kleine gemeenschappen. Het moet dan ook meer algemeen worden behartigd. Daarvoor zijn ook aanslagen op het gebouwd volkomen billijk. Goed is ook een flinke sociale gemeenschap. Het komt voor dat kleine polders soms zware dijken te verzorgen hebben en dat men o.a., daarmede in verband, zich los moet maken van het achterlijke van het idéé, dat men alleen kleine belangen moet behartigen, meer en meer in Zee land zal gaan begrijpen. Men moet geen particulier belang op den voorgrond stellen en geen verdacht makingen lanceeren. Veel meer moeten de polderbesturen gebruik maken van de adviezen van den Polderb'ond. Met de mededeeling, dat de Commis saris der Koningin bericht van verhin dering had gezonden wegens de verga dering van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland, evenals de hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, ir. J. P. Walland, verklaarde de voorzitter de vergadering voor geopend. Het reeds vermelde jaarverslag van den secretaris, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, werd met dank aan hem goedgekeurd. Hetzelfde gebeurde met zijn verslag als penningmeester, waaruit bleek, dat ontv. is f 1603.445 en uitgeg. f 1543.87, alzoo een goed slot van f 58.575. D? voorzitter deed mededeeling, dat men weer zal trachten een tocht onder leiding van den heer Jac. de Dreu te organiseeren naar de Belgische steen groeven. Als het een tweedaagsche reis wordt, zullen ook de hoogovens kunnen worden bezocht. De voorzitter herstelde nu een ver gissing en heette welkom dsn heer Scheele als vertegenwoordiger der ZLM en Ir. Marktvoort, inspecteur der Rijks- Werkverschaffing in Zeeland. Dit mede om te komen tot de Stich ting Landontginning, die men wil op richten voor Zeeland, en waaraan zou den medewerken de Provincie, de land bouworganisaties, de Vereenigingen van Nederlandsche Gemeenten enz. Spreker stelde voor, dat bij de oprichting ook de Polderbond zal toetreden en deel zal nemen in het kapitaal met een beschei den bedrag. De vergadering vereenigde zich z.h.st. met dit voorstel. Bestuursver kiezing De voorztiter sprak woorden van waardeering ter nagedachtenis van het overleden bestuurslid, den heer W. M. Kloet. De vergadering herkoos tot bestuursle den mr. P. Dieleman te Middelburg en mr. H. F. La.ntsheer te Oostkapelle en koos in de vacature-Kloet, den heer C. Steendijk Cz. te Stavenisse. Thans nam de vertegenwoordiger der ZLM, de heer Scheele het woord. Hij getuigde van de groote waardeering in den kring dier maatschappij voor het werken van den Polderbond. De heer de Waard sprak als verte genwoordiger van den Noord-Brabant schen Bond. De heer Vogelaar verzekerde zoo noo- dig nog eens de groote belangstelling van Ged- Staten voor alles wat de Pol der en Waterschappen betreft. De heer mr. dr. Dolk sprak namens de Unie van waterschappen. Bond en Unie kunnen samenwerken in het be lang der waterschappen. Tenslotte verzekerde burgemeester Do- minicus, dat Rilland de komst der vele poldermenschen op hoogen prijs stelt en het alleen jammer vond, dat man gean betere zaal ter beschikking kon stellen. Na de lezing van Ir. Hopmans, heeft de voorzitter hem dank gebracht voor het daarin gebodene en toestemming ge vraagd om de inleiding in haar geheel in het bondsorgaan af te drukken, waar toe gaarne toestemming werd verleend. De voorzitter sloot hierop de verga dering. De autotocht Onmiddellijk namen de aanwezigen plaats in de autobussen en auto's, die in een zacht regentje bij de school ston den te wachten. Direct ging het in de richting van den Scheldedam. Daar ge komen bleef men ten zuiden er van om de groote polders aan die zijden in oogen- schouw te nemen en door de mooie Brabantsche polders, via Ossendrecht naar Putten te rijden. Nadat verschillende douaneformaliteiten waren vervuld, werd de reis voortgezet, over den mooi begroeiden weg langs Capellen naar Antwerpen, waar men ook in den regen aan kwam. De tafels stonden gedekt in hotel „At- lantique" en 168 personen namen er aan- plaats. j Onder hen bevond zich de consul-ge- 1 neraal van Nederland te Antwerpen, de heer A. Ruijs, wien de voorzitter ver welkomde en wien hij dank bracht voor zijn aanwezigheid. Het goed verzorgde maal liet zich uit stekend smaken. Toen men weer buiten kwam was het droog, maar een zware bui hing boven de stad en nog voor de meesten zich weer naar de bussen hadden begeven, brak een hevige on weersbui los. Met een bus zijn de ge strande deelnemers naar de plaats van vertrek gebracht. Toen de tocht werd voortgezet zijn de meeste bussen eerst den tunnel heen en weer gereden, wat voor vele deelnemers een openbaring was. Vervolgens ging het in de richting van Capellen en reed men daar „Beu kenhof" op, de prachtige buitenplaats van Jhr. J. van Vredenburch. Het goot nog water en dit was de oorzaak, dat van de ontvangst aldaar, waarvoor alles bui ten gereed zou hebben gestaan, niets kwam. Het was zoowel voor gastheer en gastvrouw als voor de gasten een groote teleurstelling, maar ieder zag in dat het niet anders kon. Men reed dus maar door en nam in Putten onderling afscheid, waarna de bus sen en auto's ieder weer huiswaarts brachten. Het was een zeldzaam druk bezochte excursie geweest, waarbij he laas Pluvius als spelbreker optrad. SPORT VOETBAL 20 Juni West Europa—Centraal Europa 1—3 K.N.V.B. k AFDEELING IV. Prom.-Degr. le/2e klasse. Willem IIMiddelburg 4—2 M.V.V.—Miranda 4—2 KORFBAL S.D.K.B. 19 Juni Alle vastgestelde wedstrijden afgelast wegens terreinafkeuring. Het voorloopige programma voor deze week luidt Dinsdag 22 Juni le klasse ZierikzeeOlympia IRust Roest I (8 uur) 3e klasse j Brouwershaven R.O.D.A. II Die Gouwe II (8 uur) Woensdag 23 Juni 2e klasse Burgh Rapide IZwaluwen I (8 uur) Donderdag 24 Juni 2e klasse. NoordgouweDie Gouwe I R.O.D.A. I (8 uur) Vrijdag 25 Juni le klasse. Zierikzee Excelsior IOlympia I (8 uur) Zaterdag 26 Juni le klasse. Ouwerkerk H.D.S. IRust Roest I (8 uur) 3e klasse. Oosterland O.K.C. ID.S.S. I (8 uur) 4e klasse. Brouwershaven R.O.D.A. III Zwaluwen II (half 9) WANDELSPORT Aan de Zondag 20 Juni door de Neder landsche Wandelsport-organisatie vanuit Roosendaal georganiseerde 35 K.M. Wandel- marsoh werd o. a. met sueoes deelgenomen door onze stadgenooten mej. A. M. Verton en de heeren J. A. Gilden en F. L. van der Kwast, die alle het paroours binnen den vastgestelden tijd aflegden, DE OLYMPISCHE DAG Bijzonder geslaagde sportdag Goede athletiek - en hippische prestaties Spannende fraaie voetbalwedstrijd Nederlandsch hockey-elftal wint van Amsterdam 50.000 toeschouwers Zondag vond iii het Olym'pisch stadion te Amsterdam de jaarlijkséhe Olym pische Dag plaats, Iwlelke en door de groote belangstelling en door de ge leverde prestaties, een groot succes is géwbrden. Niet minder dan 50000 toe- sc'houlwlers, waaronder o.a. verschillende Europeesche autoriteiten op sportgebied Prins Bernhard, de burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam, gaven van hun belangstelling blijk. Begonnen Werd met de athletiékwed- strijden, Waarbij' zich vooral Osendarp (100 m. in 10.7 sec.), Brasser (110 m. horden in 15.1 sec.) en mej. Koen (100 m'. in 12.4 sec.) en van der Poll (65.05 m. speerwlerpen) onderscheidden. Verder vond een half uur Hippische sport (Springconcours) plaats Iwlaarbij de be kende Luitenant Greter op Carina als le eindigde met 0 fouten en een tijd van 1 min. 3 sec. Voorts bekam'pten de hockey-elftallen van Amsterdam en Nederland elkaar, Welke door laatstge noemde met 2—0 Werd gewonnen, nadat de riust met 1—0 was ingegaan. Het hoogtepunt van dezen sportdag was Wel de voetbalwedstrijd tussohen West- Europa en Centraal Europa, wlaarbij laatstgenoemden met 3—1 (kiellicht iets geflatteerd) 'wisten te zegevieren, na een kam'p, zooals die maar zelden in ons land is ten beste gegeven1. Nadat het spel aanvankelijk gelijk op en neer 'wlas gegaan en beide elftallen eenige kaïnsiein, hadden gekregen, wisten de Centralen na 16 minuten de score te openen door den rechtsbuiten Sas (Hongarije) m'et een fraaien kopbal en kort na de rust toen Caldenhove z'ich 'door Sas liet passeeren verhoogde deze m'et een boogschot Cen traal Europa's voorsprong (0—2). Als de 2e helft 'n half luur o|u)d is hebben' dezen een 30 voorsprong door den rechtsbuiten Nejedly ,die mat een soherp schot doelman Jacob' passeert. Het ziet er dan naar uit dat de Westelijken', die dezen achterstand niet v'erdienden, geen enkel tegémpunt zouden verkrijgen, totdat 3 minuten viöor het einde Bak- 'huijis, na 'möoi aangeven van Smit, de eer rédt (1—3), mét Welken stand ook het einde kom't van dezen spannenden, fraaien Iwledstrijd, waarin aan' Westelijke Zijde vooral Bradne, GoldJbrunner en Smit uitblonken en in het Centrale elftal vboral Piola (Italië) schitterde. Nog z'ij vermeld dat bij West Europa de rechts back Pav'erick en bij Centraal Europa de linksback SobmUus moesten uitvallen. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie wordt niet teruggezonden ARMENIË Weder is het de tijd, dat wliji de bij dragen ten behoeve van de Arm'eensche vluchtelingen gaan ontvangen. Wellicht zal er soms gezegd wlorden, is dat nu altijd nog noodig en daarop kunnen wij antwoorden, zelfs heel erg noodig. In de jaarvergadering te Goes van het Zeeu'wlsch Comité voor Armenië hoorden Wij Dr. Burow, Zendings-direc- tor te Straatsburg, spreken, die verleden jaar in Syrië persoonlijk den toestand onderzocht. Hij vertelde dat de toestand steeds slechter 'wbrdt. Het is soms om m'oedeloos te iwbrden en betere vooruit zichten zijn er niet. Nu zijti de Armeniërs nog onder bescherming van Frankrijk, maar dat zal zich ook terugtrekken, en Dan Zijn de Armeniërs van de Arabische Nationalisten afhankelijk'. Het z'ou geluk kig zfln als de Armeniërs naar Mesopo- tamië konden gaan, 'Waar zij er nog boven op zouden kunnen k'omen, maar dat kost ontzettend veel geld. De Arm'e- niërs zijn ijverig en als er Werk is, (wérken 'zij1 14 a 16 uur per dag. Duizenden zijn nog in groote ellende, en aan het Zendingshuis komen zij ver tellen van hun ellende, maar velen moe ten Worden weggestuurd, niet omdat zij het niet noodig hébben, maar omdat anderen het nog meer moodig hebben, Er niet genoeg is om te geven. Som migen verhongeren met hun kinderen om dat zij geen lepel meel in huis hebben. Ook „aan de polikliniek komen veel zieken, zij staan 's morgens vroeg op om geholpen te Wlorden, maar moeten door de vele zieken soms uren Wach.- ten. Dit alles vertelde Dr. Buro'W en hij ein digde met den Wensch, dat Zeeland weer krachtig zal helpen om al die ellende te verzachten. Met dien Wensch vereenigen Wij ons gaarne en hopen dat geen enkele quitantie gc'wbigerd zal worden en onze penningmeesteres Wil ook graag nieuwe contributies ontvangen. Namens het Comité voor Arménië te Zierikzee: J. G. COUVEE, Presidente. A. J. JOPPE, Seccr.-Penningm. TELEGRAMMEN De dubbele moord te Merkelbach Het Gerechtshof te 's-H e r t o ;g e n - bosc'h behandelde beden (Maandag) in hooger beroep de strafzaak tegen de 64- jarige huishoudster Maria Clara van Hel den, die door de rechtbank te Maas tricht conform den eisch van den Officier van Justitie wegens doodsliagf 2 maal ge pleegd, tot 15 jaar gevangenisstraf is /ver oordeeld. De vrouw Zoowel als het Om zijn in hooger beroep gekomen. Op 22 November van het vorige jaar doodde de vnoiuw, die door de bevolking „de hekls van Merkelbach" werd genoemd, den 73- jarigen M. A. F- Buysers te Merkelbach, bij jwien zlij' als huishoudster in dienst 'was!, en diens 71-jarige schoonzuster. De be langstelling voor deze zaak was buiten gewoon igjroot. Op de jvraag vian den 'presi dent waaroim zij' in hooger beroep w!as gekomen, antwoordde verdachte: „omdat ik onschuldig ben. Ik heb die menschen geen haar op het hoofd gekrenkt". President: „Het wordt hoe langer hoe moieilijker. U hebt toch een bekentenis afgelegd?" Verdachte: „Dat is zoo, m'aiar dat heb ik gedaan Oiml mijn schoonzoon te redden. Hij wérd er van verdacht, die menschen te hebben vermoord. Hiji heeft 6 kinderen en ik wilde niet dat hij: in de gevangenjis kwami. Toen heb ik de schuld maar op mij: genomen, Im'aar ik' 'heb het niet ge daan". Na uitvoerig getuigenverhoor nam' de advocaat-generaal Mr. Massink requisitoir De dubbele moord, zoo zegt spreker, is gepleegd 'met een cynisme, een duivel Waardig. Over het 'mlotief tast men wél in het duister, 'mhar dit neemt niet Wieg, dat zij en niemiand anders het misdrijf heeft gepleegd. Spreker eischl tegen de verdachte wle- gens doodslag tlwleemaal gepleegd 15 jaar gevangenisstraf. De 'maxi- 'mlumi straf |Wil sipr. niet eischen, w'ant verdachte heeft haar leeftijd mede. Dit is de eenige verzachtende omstandigheid iWellte te haren gunste pleit. Goede vangst van de politie De politie in de gemeente Haren (Gr.) heeft de hand weten te leggen op den dader van verschillende diefstallen en een inbraak, welke in de jaren 1935— 1937 in deze omgeving zijn gepleegd. Het vinden van een ledig spaarb'usje, afkomstig van de Coöperatieve Boeren leenbank te Haren leidde tot een huis zoeking bij de familie N. te Noordlaren, aan wie dit busje was afgegeven. De 18- jarige inwonende zoon D. N. bleek dit b!usje te hebben geopend en den in houd ten eigen bate te hebben aange wend, benevens bekende hij, dat hij het vorige jaar in het perceel „Midwijk" te Midlaren een eleetrische gramofoon had ontvreemd. Toen hij nader aan den tand werd gevoeld, gaf hij toe de dader te zijn van een geheele reeks diefstallen, ii.l. nog te Noordlaren, uit automaten: te Glimmen, diefstal van een rijwiel te Haren. Tevens bekende hij de dader te zijn van een inbraak in een villa aldaar, vanwaar hij echter, doordat de binnen deuren Waren gegrendeld, niets kon me- denemen. De politie bleek dus wel een goede vangst te hebben gedaan. Eenigen tijd geleden heeft de jongeman terecht gestaan wegens diefstal van een auto te Assen. Nederlandsch schip in nood Lloyds meldt uit Buonaventura, dat motorsloepen zijn teruggekeerd van de plaats waar het Nederlandsche stoom schip „Bennekom", van de Kon. Nederl. Stoombootmpij., op de rotsen is geloo- pen. De passagiers zijn aan land gebracht, doch de gezagvoerder, de heer J. Fooy, en de uit 35 koppen bestaande beman ning, zijn aan boord gebleven. Het Ne derlandsche stoomschip „Ceres", van de zelfde maatschappij, zal Maandagavond bij de „Bennekom" aankomen. Er staat 'Wa ter in het ruim van het schip. Droevig ongeval Bij het schutten in de sluis te Vie r- huiz'en ((Fr.) kreeg Zaterdagavond, de 12-jarige Sj. Meerding, toen hij stond te kijken een klap van het Wiel van het draaitoéstel tegen het hoofd. HoeWlel de toestand,"Van den jongen zich aan vankelijk goed liet aanzien, is de knaap Zondagmorgen aan de gevolgen van de klap overleden. Prins Bernhard's moeder te Soestdijk Op het paleis Soestdijk logeert thins Prinses Armgard, de moeder van Prinis Bernhard. Zij arriveerde Zondagmiddag per auto en Wlerd ontvangen door Prinses Juliana, Prins Bernhard W'as op dat oogenblik niet thuis. Geméld Wordt, dat Prinses Armigard tot na den verjaardag wan Prins Bernhard (29 Juni) op het Paleis Soestdijk blijft logeeren. In regenput verdronken Zondagmorgen is Mej. D. C. van Ouyk— v. cl. Ven, moeder van 2 kinderen, ojpl de Bestsdheweg te Oirs'chot (N.-Br.) achter haar woonhuis in een regenput gevallen en mlet ihet hoofd op den bodem' terechtgekomen. In de put stond on|g|évleier 70 d.M. regenwater. Toen mlen de vnoiu|w' vond was z'ij reeds verdronken. De vlucht van Amelia Earhart Amelia Earhart is te 13 mur 56 plaatse lijke tijd te Bandoeng aangekomen, Chautemps formateur De President der Fransdhe Republiek heeft Camille Chautemps den senat-or der Democratische Linkerzijde belast met de vorming van een nieuwe regeerimg, Chau temps heeft, deze opdracht in beginsel aanvaard. i Verklaring van^Leon Blum Zondagnacht omi 2 uur 35 heeft Léon Blum de journalisten ontvangen. Hij be vestigde hen dat de regeering zour aftre den en verklaarde: „Na een langdurige beraadslaging heeft de regeering besloten af te treden. Het onderzoek, na de stem ming over het voorstel-Perrier, liet geen enkele hoop over, in den Senaat goed keuring te verkrijgen voor het Zondag morgen door de delegatie der linkerzijide der Kamer uitgewerkte wetsontwerp, dat in 'haar oogen een uiterste poging betee- kende een schikking tot stand te bren gen, Om dan van middelen te onthouden op een wijze als 'wij onontbeerlijk achten, trekken wij! pins terug. Ik doe op allen, die gegroepeerd waren in het Volksfront, een zeer dringend ber,oep volledig hun kalmte en koelbloedigheid te bewaren. Wij vragen al onze vrienden in. het ge heele land ons te begrijpen en oins dit nieuwe bewijs van vertrpuwen te willen geven. De lersche premier over de fo:komst In een in Zijn kieskring gehouden ver- kiezingsredevöering, heeft de Valera ver klaard, dat de regeering van Ierland, na de verkiezingen1, zal streven naar de vereeniging van Noord- en Zuid-Ier- land, het herstel der souvereiniteit over de havens en de totstandbrenging van verstandige 'betrekkingen m'et Groot- Brittannië. Bilbao nog nfei geheel bezet? De civiele gouverneur van Santander ontkent categorisch dat Bilbao geheel door de redhtschen Zou (zijn bezet. Hij vér- klaarde dat de regeeringlstroepen 'hevigten tegenstand op den rechteroever van de Nervion bieden. Geen geestelijke leerkrachten De Nationaal Socialistische leider van het district München, heeft, tijdens een Nationaal Socialistische betooging ver klaard, dat de geestelijke leerkrachten op de Beiersche staatsscholen binnen kort Zouden tobrden vervangen door leeken. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, Veemarkt, 21 Juni. To- taal aanvoer 1746; 636 vette runderen; 235 vette kalveren; 6 nuchtere- kalveren; 94 schapen en lammeren; 617 varkens; 149 zuiglammeren9 biggen. Vette koeien, le tot 77, 2e tot 68, 3e 52—60; vette ossen, le tot 73, 2e tot 66, 3e 54—62; vette kalveren, le tot 88, 2e tot 73, 3e 5358; varkens (levend gewicht) le tot 49, 2e tot 48, 3e to| 47; schapen, le tot 52, 2e tot 46, 3e tot 36; per kilogram. Schapen, le tot f35, 2e tot f28, 3e tot f23; zuiglammeren, le tot f20, 2e tot f 16, 3e f 12per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer groo- ter, handel zeer stroef, prijzen iets la ger; vette kalveren, aanvoer gewoon, handel willig, prijzen iets hooger; schapen en lammeren, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen prijshoudend; var kens, aanvoer iets ruimer, handel tame lijk, prijzen stijver; zuiglammeren, aan voer iets grooter, handel vlug, prijzen stijgend. Eenige partijen schapen werden voor export verkocht. AARDAPPELEN. Eigenheimers f 1,25 —1,50; Z. bonte f 1.40—1,75; id. blauwt? f 1,40-1,75; Bevelanders f 1,30—1,60; Red Star f 1,401,75 p. H.L.; ronde zandaard- appelen 8—9; kleine idetn 4—51/2; lange id. 6I/271/2Malta's (springs) 91/2—IO1/2 cent per k.g., met redelijke aanvoer, gelvUone handel. VLAS. Aanvoer 2020 k.g. 'blauwt, schoon 68—80; 7325 k.g. Hollandsch geel 68—80 cent per k.g. De markt is kalmer géworden. De prij zen zijn de laatste tweek iets gedaald. Alleen het allerbeste wlas houdt goed stand. Het overige matig. Een gedeelte bleef onverkocht. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT Het gebied van lagen luchtdruk blijft stationnair in onze omgeving. Het werd in den nacht minder vlak en er vormde zich een duidelijk uitgesproken minimum over Jutland waardoor de wind naar Noordwest draaide en in kracht toenam. Het gebied van hoogen luohtdruk op den Oceaan wordt steeds vlakker, dooh breid de zioh naar het Oostên uit. In het ge heele Noorden is de luohtdruk hoog. De hooge drukking in de Poolzee blijft op zeer hooge breedten. In het Noord westen en op het vasteland blijft het weer koel en buiïg. In de Alpen blijft het weer zeer koud en valt boven de 2000 meter bij voortduring sneeuw. In Noord-Boandinavië, Finland en de Baltisohe staten heerscht groote zomer warmte met temperaturen 25 graden C tot den Poolcirkel. In Engeland en geheel West- en Centraal-Europa vallen onweers regens. Hamburg had 30 en Groningen 24 m.M. neerslag. Op Ysland is het weer koud geworden. Het is te verwachten dat het weer in onze omgeving aanvankelijk nog koud en buiïg zal blijven,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3