8 JULI OM DE KONINGIN Uit Stad en Provincie Bij Examens inaar ZIERIKZEE. KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Dinsdag 22 J m n i. 8 Brussel Vlaams; 11.05 London Regional; 12.50 Brussel VI.; 2.20 London Regional; 5.20 Droitvvidh; 6.20 Keulen; 6.40 Brussel Frans; 7.20 idem VI.; 8.10 London Regional; 10 Brussel Vlaams; 10.45 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 22 Juni HILVERSUM I. 1875 M. KRO-uitzen- ding 8—9.15 en 10 ig'raim!.; 11.30 Gods dienstig h'alfpur; 12 berichten; 12.15 De KRO-Melodisten; 1 gr'aim.; 1.20 KRO-ork.; 2 vrouwenuiur; 3 KRO-ork est; 5 gr'am!.; 5.45 felicitaüebezoek; 6 KRO-Melodisten; (Om! 6.15 zwemdursus)7 berichten; 7.15 Luchtbescherming; 7.35 sporthal fu|u)r; 8 be richten ANP, mededeelingen8.15 igram.; 8.20 Uitwisselingsprogramma RAVAG— KRO; 9.20 radiotooneel; 9.30 Radio-Missie dag; 9.35 De KRO-Melodisten; 9.55 radio tooneel; 10.15 De KRO-Melodisten; 10.30 berichten ANP; 10.40 Bel'a Kiss; 11.15—12 gram'. HILVERSUM II. 301 M. AVRO-nj,itren ding. 6.30—7 RVU 8 glr'ami.; 10 mor genwijding; 10.15 gram1.; 10.30 orgelcon cert; 11 huishoudelijke wenken; 11.30 Ko- vaös Lajos; 12.30 AVRO-Dansorkest; 1.00 Omroeporkest; 2 jgraim.; 2.15 Omroepork.; 3 Los Argentines; 4.30 kinderkioorzang; 5 kinderhalfuur; 5.30 Omroeporkest; 6.30 Het onderscheid tusschen dier en m'ensdh; 7 AVRO-Dansorkest; 7.30 „De verzorging Van dieren in den dieremtiuihf'8 berichten! ANP, 'mededeelingen; 8.15 gram.; 8.30 Bonte Dinsd'agavondtrein; 10.15 Renova- kwintet; 11 berichten ANP. Hierna tot 12 gram'. VERSCHILLENDE BERICHTEN Interessante vreemdeling Als goede Nederlanders hebben ook Rot terdammers een zwak voor vreemdelin gen, die imimers zoo- interessant kunnetnl zijn. Dat vindt de politie soms ook, zij het om andere redenen. Zi]j heeft die hand gelegd op een heer, die er in smoking en rok tip-topi uitzag en die nogal eens in goede hotels en dancings toefde. Deze intressante vreemdeling, bij; het onderzoek van wiens koffer bleek, dat hij in Frankrijk in de gevangenis heeft gezeten wegens berooving van oen dame, met wie hij op stap is geweest, ro-ofde te Rotterdam vrouwenharten, ook van welgestelde dames. Juweelen icn gouden sieraden kwamen dan verder blijkbaar vanzelf in zijn bezzit. De politie vond heel wat beleenbriefjes van dergelijke voor werpen. Aangifte tegen dezen beroepschanteur had niemand gedaan, hoewel het aantal slachtoffers waarschijnlijk vrij groot is. De vreemdelingendienst zal ter bescher ming der Rotterdamsche vrouwen dit heerschap thans uitwijzen. Bij het biljarten gedood Te Magelang is met militaire eer be graven de Amboneesche infanterist Ie kl. Gaspersz, die den vorigen avond in het dagverblijf, na een partijtje biljart zoodanig door zijn kameraad, den Am- boneeschen fluselier S., met een biljart- qjueue werd neergeslagen, dat 'hij kort daarna in het militaire hospitaal den geest gaf. S. was door herhaald verlies bij het bil jartspel zoo in drift geraakt, dat hij na 'n korte woordenwisseling Gaspersz met zijn queue zulk een harden slag op het hoofd toebracht, dat G. neerzeeg. In het hospitaal opgenomen, mocht geen genees kundige hulp meer baten en overleed hij. Men mag zijn naaste plicht niet ver- waarloozen om zich aan uitgebreider kring te wijden. FEUILLETON DOOR VICTOR BRIDGES Tony, lachte en schoof de whisky,- karaf vian zich af. „Dut is nog zoo erg niet, Guy", antwoordde hij op bemoedi genden toon. „Wij zullen dan op een welbesteed leven kunnen terugzien en dat is toch het eenige, iw la ar het op aan komt". Het wlas bij vieren, toen Tony op Chester Square aanbelde en in de huis- kam'er Iwlerd gelaten. Lady Jocelyn zat op de sofa een nieuwen roman te lezen en sloot haar boek, toen haar bezoeker op den drempel versicheen. „Beste Tony", sprak zij' „dat is nu eens aardig van je, om zoo spoedig terug te komen. Ik kan imijn nieuwsgierigheid haast niet bedmüngen". Tony kuste h/iar hartelijk en ging naast haar op de sofa zitten. „Gevoelt u zich sterk genoeg, tante Fanny, om een lange, pijnlijke geschie denis aan te hooren, waarin eenige van de oudst adelijke namen van Europa voorkomten „Hoe langer en pijnlijker Zij is", zei Toren getroffen Boven Goor (Ov.) ontlastte zich Zon dagmiddag omstreeks half drie een on weer, dat langdurig aanhield. Precies 7 minuten voor 4 werd den toren der Ned. Hervormde Kerk door het hemelvuur ge- trofen. Hierdoor werd een stuk van een der 4 wijzerplaten geslagen en de wijzers verbogen. Ook een der zware steenen gewichten van het uurwerk was naar beneden gevallen en heeft schade aangericht. In het dak van den graf kelder der Ripperda's welke aan den toren is gebouwd, sloeg een gat. Hier werd een oogenblik na den inslag ook een begin van brand ontdekt, welke ge lukkig spoedig gebluscht kon worden. Ook een groot aantal leien van kerk en toren werden vernield. Waarschijnlijk door den luchtdruk waren in de kerk zelf stukken uit het plafond gevallen. De ia;ntenne van de Goorsche Radiocen trale, welke aan den toren was beves tigd, werd vernield. De schade is nogal aanzienlijk. Predikant door auto aangereden en gedood Zondagmorgen fietste da. P. A. E. Sil- levis, predikant te Haarlem!, oip den Wagenweg, op weg naar het Blajuwe Krjuis, waar !hij "een godsdienstoefening moest leiden. Achterop zijn fiets had zijn zesjarig zoontje plaats genom'en, terwijl zijn ec'ht- genoote naast hem reed. Hij werd achterop gereden door een aiutO' van een 22-jarigen garagehouder uit IJmluiden, die vermoedelijk door overver moeidheid te veel rechts hield. Ds. Sillevia werd aangereden en kwam' miet zijn hoofd op een troittoirband te recht. Met een schedelbasisfractiuur werd hij. naar het Diacoinessengasthiuis te Haar lem vervoerd, waar hij een half 'pur later overleed. Als bijzonderheid dient nog vermeld, dat het zoontje geheel ongedeerd bleef. Bliksem ingeslagen Tijdens een hevig onweer is Zaterdag avond de bliksem ingeslagen in degroote boerderij van den landbouiwer Kamp inga te Dedemsvaart. In een minimum van nijd stonden woonhuis en stallen in vlammen. Na een Va nur was hei complex tot den grond toe afjgebrand. De brand weer van Dedemlsvaart kon ,teg|en die v|pur- zee niets lujtridhten. De geheeje voorraad hooi van den nieuwen oogst, die juislt binnen was, is verloren gegaan. Het vee bevond zich in .de weide. Verzekering] dekt de schade. KERKWERVE. Als curiositeit kunnen wij vermelden dat dezer dagen een koe bij! den l'andboiuwer G. van Diaimme lalhier, 3 Kalveren heeft geworpen. Zoowel moe der (als kinderen 'mogen zich in blakendejni welstand verheugen. OOSTERLAND. Bij. de onlangs te Breiii gehouden examens voor Rijkfeklerk der Directe Belastingen, Invoerrechten ten Ac cijnzen, slaagde O'.a. de heer I. J. Moer land alhier, werkzaam ten pntvangkahtore der Dir Bel. enz. te Zierikzee. POORTVLIET. Toen de heer P. v. d. Male met 'Zijn vroulwl zich per rijlwiel naar Goes 'begaven, geraakte de vrou)w> te Ber- gen-op-Zoom', al'wlaar zij over moesten steken, m'et haar fiets in de tramrails, met het gevolg, dat Zij omversloeg en zich zoo hevig aan een der boenen be zeerde, dat geneeskundige hulp moest Worden ingeroepen. De ontboden genees heer constateerde dat haar been niet iwlas gebroken, noch gekneusd, maar acht te het ten zeerste geraden de reis niet voort te Zetten, m'aar zich per auto naar haar Woonplaats te begeven. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen vier fwlerklooZen, die ver zuimd hadden hun verdiensten op te geven aan den agent der arbeidsbemid deling. lady Jocelyn, „des te liever ik haar hoor". Zij stak haar hand uit naar een klein tafeltje naast haar en drukte op een electrisch knopje. „Misschien is het 'beter, dat Wij eerst thee drinken", ver volgde z'ij. „Een kop thee maakt de pijnlijkste geschiedenis dragelijk". „Ik veronderstel, dat dit een der hoofd oorzaken is van den rijkdom' van Lipton en Lyons", Zei Tony. „Vroeger dacht ik, dat het een gevolg Was van hun Schotsch bloed". Het dienstmeisje bracht de thee en kreeg order geen bezoekers toe te laten. „Nu kun je beginnen, Tony", zei lady Jocelyn terlw'ijl. zij hem een teer Sèvres kopje overhandigde. „Spreek langzaam en sla geen enkel détail over". Aldus aangemoedigd, begon Tony zijn taak in ongeveer dezelfde beWoordingen, als hij haar reeds aan Molly had ver teld. Hij herhaalde de merende geschie denis van Zijn ontdekking van Isabel en hun voortgezette kennismaking. Lady Jocelyn luisterde met gespannen aan dacht en genoegen, hetgeen duidelijk bleek uit het schitteren van haar Zwlarte oogen. Zij onderbrak hem niet, tot hij jijn verhaal ten einde had. Slechts nu en dan gaf zij door een knikje of een goedkeurend glimlachje blijk van haar aandacht. Toen ten slotte alles iwlas ver teld, liet zij zich achterover in de kus- GEMEENTERAAD TE SCHERPENISSE Onderhoud weggedeelte afgekocht Des burgemeesters terrein Ver laging rentetype leeningen Vrijdagvoormiddag kwam de gemeente raad in openbare vergadering bijeen, 'Waarbij de heer Boller afwezig was. Na lezing der notulen in een zoodanig tempo, dat de heer Vos verklaarde het moeilijk te hebben kunnen volgen, 'werd mededeeling gedaan van eenige ingeko men stukken, deels gewijd aan goed keuring op genom'en raadsbesluiten. De P.Z.E.M. kon op het overgenomen electrisch dradennet andermaal een te rugbetaling doen ad 5 pet., Zijnde als 4e termlijh' f 32,50. Ter 2[ake van 'de steunregeling blijkt de gemeente een rijksbijdrage te moeten ontvangen vajnl f 3440,89, waarop 'bereids een voorschot 'w|as verstrekt van f3095 'wlelk verschil vian f 345,89 reeds is ont- v'angen. Volgens ministeriëele mededeeling is het cijfer in de financiëele verhouding over 1935'36 voor deze gemieente 10.39. Blijkens de afrekening over 1936 van den vleeschkeurigsdienst is aan keur- loonen ontvangen f 654 en uitgaven f 496.69. Als uitkeering voor de jaar'w'edden van den burgehi'eester en den secretaris, resp. f 1950 en f 1450 is door het Dep. van Binnenl. Zaken en Financiën uit het ge- Imieentef'onds f 3550 beschikbaar gesteld. Aan imiej. J. C. de Graaf—Jasperse 'wlerd, op haar verzoek, eervol ontslag verleend als schoonmaakster der school. Goedgevonden Werd eene oproeping voor dez'e vacature te doen op een 'Weelde Van f 240 en de benoeming voor één jaar te doen gelden. Het schoonhouden van een of ander lokaal voor deZe of gene corporatie, ge schiedt voor dezer rekening. In de begrooting van 1936 'wlerd eene Wij'Ziging aangebracht tot een balans- cijfer (vanl f 444 en in die van 1937 tot een bedrag van f 620. Die £eer van As beklaagde er Zich over, dat deze voorstellen niet bij de stukken ter inZage lagen, Waardoor men nu, zonder eenige beoordeeling, moet 'be slissen. Alvorens Werklooz'en naar de werk verschaffing te Rumoirt te zenden, behoo- ren eerst de financiëele gevlolgen te ■wlorden overzien. De desbetreffende pos ten op de begroeting Zijn niet toereikend en moet deze regeling eerst door Ged. Staten Worden goedgekeurd. Het kohier der hondenbelasting Werd vastgesteld tot een eindbedrag van f 201 'miet 25 aanslagen a f 6 en 17 a f 3.—. Het betrokkendepartement bleek! niet genegen een aanslag voor herdershon den lager toe te staan. Goedgekeurd Werd een verlaagd rente- type tot 3ï/2 pet. Van eenige loopende leeningien. Op een gedachtengang van den heer Vos wlerd goedgevonden om in de con versie een clausule op te nem'en, dat een leening niet op eens geheel kan Worden afgelost, opdat de geldschieters niet voor een voldongen feit kunnen Worden gesteld. De jjeer van- As meende, dat men al veel vroeger, toen bezuiniging inder daad hoog noodig Was, had moeten con- verteeren. Het gedeelte Weg Scherpenisse—St.- Maartensdijk dat in onderhoud voor re kening dezer gemeente is, zal jaarlijks f. 6 Vorderen, maar kan ook Worden af gekocht Imiet f 150, Waartoe B. en W. een voorstel deden, te bestrijden uit de ge'wfone middelen. De heer van As meende dat met dit bedrag andere doeleinden kuninen ge schaad w'lorden en was niet van dit denkbeeld af te brengen door het ar gument van den voorzitter, dat men voor dit kleine bedrag geen leening kon aangaan. Met diens stem! tegen wlerd tot afkoojpi besloten. De heer Vos herinnerde aan Wat met Paschen en Pinksteren is gebeurd in strijd miet de door den raad genomen teSluiten. sens zinken en keek! hem met een har- telijken blik aan. „Beste Toiny", zei ze. „Ik heb je gropt onrecht laangedaian. Reeds toen je nog* een kleine jong|eltil was, heb ik je po gingen, oim het familieleven op te vroo- lij'ken bewoinderd, maar ik! had nooit ver wacht, dat je tot iets al® dit in staat zooi zijn!" „Ikl geloof, dat ik| altijd eenigszins ver keerd begrepen ben", zei Tony beschei den. „Vele menschen ontwikkelen zich eerst laat, zooals iu weet". „Na kan ikl in vrede gaan", zei lady Jodelijn met een kort lachje. „Indien ie- mland mij1 'had verteld, dat ik het nog zoiui beleven dat Laura en Henry te eeinji- ger tijd in een bloedig Buropeesch schan daal gewikkeld zouden iwiordenZij brak haar zin iaf, alsof woorden niet bij. imlaelhte waren de diepte van haar emoties te vertolken. „Maar het is toch verblijdend nieuws, nietwaar?" zei Tony. „Eigenlijk is het hun eigen schuld. Zij hebben miiet opge houden mij na den oorlog tot een jof andere ernstige daad aan te sporeinij" „Nu, dan behoeven zij zich ook niet te beklagen", stemde lady Jocelyn toe. „Koninginnen beschermien is het ernstig ste, bedrijf, dat een jongmleninisch kan kiezen." Zij! schikte zich een weinig gemakke- lijk| op de sofa en keek Tony glimlachend De voorzitter herhaalde, wiat hij reeds meermalen had gezegd, dat de heer Vos het terrein van den burgemeester betrad. De heer van As zou gaarne een af schrift van de 'begrooting ter beschik king hebben olm zidh beter over de cijfers te kunnen oriënteeren. Inzake de lange duur, w|aarop een Werklooze in de steun of de werkver schaffing kan Worden opgenomen, gaf hij in overweging dit recht terstond bij vestiging in de gemeente te doen gelden. Men Was er algemeen imee eens dat B. en W. zouden beproeven "hie ter mijn terstond of kort na de vestiging in de gemeente te doen ingaan. Voor de eventueele opneming van een volontair ter secretarie gaf hij B. en W. in overwteging daartoe een kleine belooning te bepalen. Aangaande de mestvaalt drong hij er op verschillende gronden op aan, deze af te sluiten met mpurtjes inplaats van planken. Door de tewerkstelling van eenige landarbeiders aan de dijkWerken, wat een gedachten'wüsseling doet ontstaan, om deze uit die organisatie af te voeren en over te brengen naar de 'bouWvakorgani- saties, wlaarom'trent hij gaarne het oor deel van B. en W. vernam'. En tenslotte laakte hij het, dat B. en W. niet de meening van den raad hebben gevraagd over de verpachting van het grasge'wlas aan het kerkhof. De voorzitter zeide, dat ten deze het aloude gebruik Was gevolgd. Daarna sluiting. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ot. Bij Apothekers en DrogisteD. GEMEENTERAAD TE THOLEN Bakstraat en Verlengde Singel De precario-verordening Op Vrijdag 18 dezer kWam de raad in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer Potappel. De 'voorz. Mr. van der Hoeven opent met met gebed. Ter tafel komen ingeko men stukken. Een 'verzoek van gebr. Meeu'wtsen alhier, om', daar zij de oes terput en loodsen van de firma Moel- ker heeft overgenomen, in dezelfde rechten en plichten te mogen treden als 'voornoemde heeren, wlordt met algem. stemlmien toegestaan, ter'wiijl de conces sie aan de firma Moelker Wordt inge trokken. Die heer Overbeeke merkt op, dat hen degelijk op het hart moet wor den gedrukt, dat deze concessie niet is voor hel gratis overzetten van familie, daar dit ontduiking van de bruggelden is. De voorzitter zegt, dat hij reeds op dracht heeft gegeven, dat daar op moet Worden gelet en zoo noodig proces verbaal opgemaakt, daar niemand, on verschillig 'wiie, het recht heeft, op grond van concessie, deze te misbruiken voor gratis overzetten. Een verzoek van H. Baay, om de hem verleende concessie voor zijn loodsen en mlosselkWeekerij in te trekken en te geven aan zijn zoons, wordt toegestaan. Dit zal ingaan op den datum Wanneer de overgave officieel is. Een verZoek van den .1 andarbeidersb'ond om over te gaan tot steunverleening, daar, ofschoon zij voor een goed geregelde werkverschaf fing zijn, deze alhier onvoldoende is. zoodat armoe Wordt geleden, wordt op voorstel van den voorz. ter zijde geleged, Wegens onvoldoende zlegeling. Alleen de heer Overbeeke Was voor behandeling. Het salaris van den gemeente-secretaris 'wtordt vastgesteld op f 2300, waarbij f 100 voor archivaris. Aan de heeren Blaas en Kramer wlordt een bedrag van f 150 toegekend voor het opmaken van een Wegenlegger. Besloten 'wlordt met het bureau van verificatie van Ned. Gemeenten een over eenkomst aan te gaan voor de som 'van f 20 per jaar, wiaarvan het fonds zelf f 10 betaalt en de rest de gemeente voor comptabele contröle van het Pot Meyer-Fonds. aan. „En welke rol uiteet ik in het stuk spelen? Moet ik de petemoei zijn?" Tony zweeg oen oiogenblik. „ikl. Weet bel* niet", zei hij „Op imijn woord van eer, tante, Fanny, ik zie er tegeni op iu er ook! in te betrekken." „Gekheid", antwoordde lady Jocielyn op gewekt. „MenscJhen van mijtni leeftijd heb ben geestelijke opwekking noodig, om Ihiuml belangstelling in het levelnl te kunnen be houden." Na een oogenblik gezwegen te hebben hervatte zij: „Bovendien moet je aan het meisje denken. Zelfs met den goeden naam van een Prinses moet re kening gehouden worden". Tony knikte. „Dat is ons zwakke punt" verklaarde hij. „Wij hebben flinke men schen genoeg, maar op het gebied van chaperonnes zijn wij slecht voorzien". „Dat bezwaar is gemakkelijk op te heffen", zei lady Jocelyn. „Je moet haar hier brengen, om bij mij te logeeren. Ik geloof, dat wij het samen b'est zullen kunnen vinden. Ik houd van meisjes met rood haar". „Ik heb er ook over nagedacht", be kende Tony, „maar beste tante Fanny) het is werkelijk gevaarlijk. Sluwe, glui perige menschen, zooals Da Freitas, zijn gevaarlijke schavuiten wanneer zij iets kwaads in het schild voeren". „Ik maak mij niet ongerust", antwoord de lady Jocelyn kalm. „Op den hoek staat een vertrouwde poitieagent, Tony", ledereen komt Landbouwtentoonstelling. De heer Overbeeke zag liever dat door het fonds alles 'wlerd betaald, doch op nadere uitleg van den voorz. dat de leden van het fonds dan tegen contröle zouden zijn en deze niet plaats zlou vinden, neemt de heer Overbeeke hiermede ge noegen. Besloten wlordl de zijstraat tusschen Botermarkt en Dalemschestraat voortaan officieel te noemen: Bakstraat en het voormalige slagveld: Verlengde Singel. In behandeling kohvt de door B. en W. opgestelde PrecarioWerordening. De heer Moelker heeft bez'w'aar dat gespro ken 'wlordt van een etmaal of gedeelte hiervan, daar een minuut ook een gedeel te kan 'w'orden genoemd en dit niet de bedoeling zal zijn. De voorzitter is niet voor het vaststellen van een minimum tijd, doch merkt op, dat dit soepel zal Worden, toegepast. De heer Overbeeke meent, dat imen iets heeft vergeten. De voorzitter is het hiermede eens en zegt, dat Waterleiding en Gasfabriek hieronder niet vallen. De heer Overbeeke acht, nu voor alles nog Wat Tnioet worden betaald, men ook de vlaggestok'ken, die toch een groot 'stuk over de straat hangen, hierin op te nemen; 'waarom moet een winkelier die 'n klein reclamebord buiten hangt, hiervoor betalen, ter'wiijl hij dit voor z'ijn brood doet en 'wiaarom voor vlaggen- stokken, die voor plezier w'orden uitge- hangen niet? De heer Moelker vindt het verkeerd, ■waar men vlagt voor ons Vorstenhuis enz., dit te gaan belemmeren, ter'wiijl het tevens kosten medebrengt voor die genen, 'wielke een vaste stok hebben aan hun huis, deze telkens te laten verWijde ren. De voorz'. zou het bejammeren, dat Zoojets door den raad 'wlordt aangenomen Dergelijk streven en uitingen van liefde •voor ons vorstenhuis mag men niet be- lemlmeren of belasten. De heer Overbeeke Zegt, tegen de geheele verordening te z'ijn, daar deze hoofdzakelijk den mid denstand, die door niemand gesteund 'wordt en reeds zoo gedrukt wordt, zal treffen. Hij z'al tegen stemmen. De voorzitter zegt, dat dit hem spijt, doch hij kan hieraan niets doen. Dat de verordening alleen den middenstand zal treffen is niet Waar, daar ook ande ren hieronder vallen. De heer Bogert acht een en ander ook te ver gaande, b.v. bij den voorz. hangt een bordje aan den imuur, Mr. A. J. v. d. Hoeven', advocaat en bij' meer anderen ,als coiffeur enz. enz. Moet hiervoor dan ook Wor den betaald? De voorz. merkt op, dat 99 van de 100 vervallen. De verordening 'wtefdt hierna, met de stem van den heer Overbeeke tegen, aangenomen, zoo- dat voortaan voor alle gebruik van ge meente-terrein, enz- zekere rechten zul len moeten 'w lorden betaald. Bij de rondvraag zegt de heer Moelker dat in e en vorige vergadering het plak- verbod is aangenomen. Nu wil spr. we ten of dit ook geldt voor z'akenmenschen voor verkoopingen en verpachting? Hij spreekt hierover, omdat hem' is geble" ken, dat laatst eenige biljetten van het visscherijbestuur niet geplakt mochten 'wlorden. Hij acht dit veel te ver gaande. De voorZ. zegt, dat dit geenszins de be doeling is. Zulke dingen mtogen wbrden geplakt. De heer Overbeeke informeert hoe het zit 'mtet de stelling van een botvisseher, die indertijd door het bou wen der loodsen voor de firma Haack is afgebroken. Kan deze niet op een an dere plaats worden gemiaakt. De vteorZ. zegt, dat deze man bij hem is gtewleest en dat hij niet 'wöst of dit in orde was daar besloten was deze bij de kleine haven te bouWen. Nu blijkt dat een en ander niet klaar is, zal hij zorgen dat dit in orde komlt. Hierna sluiting. zei ze plotseling na eenige stilte. „Ik heb' een inval gekregen. Als jij werkelijk voor dolenden ridder van dit meisje wilt spelen, stel dan je mooie stoomjacht dis ponibel en vaar met haar buiten gevaar lijk terrein. Als je naar een mooie streek gaat, heb' ik er geen bezwaar tegen, mede te gaan en als chaperonne dienst te doen. Ik ben dol op een zeereisje", Tony staarde haar met bewondering aan. „Lieve beste tante Fanny!" riep hij. „Dat is geen inval, dat is het voorstel van een genie". Hij zweeg even alsof hij het heerlijk van het denkbeeld ge heel in zich wilde opnemen. „Ik zou Guy ook kunnen medenemen", voegde hij er aan toe; „dan hadden wier een vier den man, om te bridgen". „Als Guy de oceaan maar >wielvoegelijk vindt", merkte lady Jocelyn op. „O, dat is in orde", zei Tony. „Hij begint al heel iwfat breeder van opvatting te Iwlorden, voornamelijk wanneer hel Isabel betreft". Hij stond van de sofa op. „Ik Zal on derweg een telegram' aan Simmons zen den. De „Betty" ligt te Southampton en het zal niet langer dan een paar da gen duren, om haar reisvaardig te ma ken". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2