De geheele maand Juni gratis Zij, die zich vanaf heden op ons blad abonneeren, ontvangen de courant de geheele maand Juni gratis DE DIRECTEUR Uit Stad en Provincie boven den inzet. Daarna werden deze twee koopen gecombineerd die nu ston den op f 540 per gemet en verkocht aan E. C. W. A. Geuze voor f860 p. gem. Op dezen koop komen nog f 81.30 on kosten plus 8 pet. van de koopsom. Notaris Meulenberg heeft Woensdag middag jl. in het Koffiehuis van mej. Wed. C. L. Pptappel te Stavenisse, ten verzoeke van de erven van dhr. C. Av van Luijk Mz., de navolgende onroerende goederen piubliek verkocht: 2 h.a. 20 a. 80 da. pf 5 gom- 188 r* bouwland, dreef en zijkantweg aan den Kerkweg. Kopper: Jacobus Dane Dz., f 1250 per gemet. 4 h.a. 70 a. 10 da. of 11 gem1. 294 ïf: bouwland en zijkantweg aan den Stave nisse weg. i Kopper: D. J. Neele Mz1., f 1000 p. gem. 29 a. 40 da. of 225 r. bouwland aan de Grootboschdreef. Kopper: C. Petappel Cz., f800 p. gemet. li h.'h. 85i a. of 4 (gjem1. 214 r. bouwland en zijkantweg aan den Stavenisse weg. Kooper: B. Hage, St.-Maartensdijk, f 865 per gemet. 1 h.a. 4 a. 50 da. of 2 gemj. 199 ri" bouwland, aan den Hooge Ka-deweg. Kooper: D. Gakeer, St.-Maartensdijlc, f 110Q per gemet. 70 ia. 70 da. of 1 Igjemi. 240i/o r. bouw land, op 't Zand. Kooper: A. Quist Lz., Rotterdam, f 640 per gemet. 85 a. pf 2 gem. 50 r. bouwland met dreef, pp 't Zand. Kopper: M. Moerland Cz., f 665 p. gern. 88 a. 33 da. pf 2 gem1. 751/2 r. bouw land en zijkantweg aan den Buurtweg. Kooper: A. L. Dane Jadz1., f1050 per 'gemet. 92; a. 50 Cj.a|. of 2 |glem'. 107 r. bouwland en Zijkantweg aan den Buurtweg. Kooper: Jad. Dane Dz., f1020 p. gem1. 2 h.a. 6 a- 70 da. pf 5 geml. 80 r* weiland aan den Kaadijk in de gemeente Poortvliet. Koop-er: T. Boot te Tholen, f760 per gemet. Het gemet te rekenen op 39 are 24 c.a. Een mannenzitplaats no. 336 in de Ned. Herv. kerk te Stavenisse. Kooper: P. C. H. van Oost voor f 80. Een vrouwenzitplaats no. 28 in idem. Kooper -A. v. d. Reest voor f 40. Drie aandeelen in die weegbrug „Luctor et Emergo" te Stavenisse. Koopers: 1. P. C. H. van Oost voor 'f 1; 2. A. Henürikse voor f 2,25; 3. P. C. H. van Oost voor f 1,50. Koop 1 tot en met 5 zJijn- te aan vaarden na rooven oogst of uiterlijk 1 December a.s. Koop 7 is tot 1 November 1939 ver huurd voor f 105,80 per jaar; koop 8 tot idem' voor f 132,63 per jaar; koop 9 tot idem voor f 138,78 per jaar; koop 10 tot 1 November 1940 voor f 168,56 per jaar. BURGH. Op het door de Zeeuwsche Bond van Zangvereenigingen te Hoek ge houden concours, behaalde „Nu met Hope" een eerste prijs in de eerste afdeeling. HAAMSTEDE. Op het door de Zeeuw sche Bond van Zangvereenigingen te Hoek. gehouden concours, behaalde „Haam- steedsch Zangkoor" een eerste prijs in de tweede afdeeling. ELLEMEET. Bij den agent van de Ar beidsbemiddeling alhier is bericht ont vangen van de landarbeiders, die in Duitschland (Mecklenburg) werkzaam zijn gesteld. Zij schrijven: „Het is een genot hier te arbeiden. We kunnen goed met de Duitschers opschieten. De arbeid is niet zwaar en de verdienste is beter als in Schouwen. Dan ook de kost. Die kon mijn moeder niet beter geven, want ik denk, dat we vet terugkomen, maar zoo wij hier van den winter kunnen blij ven, zien ze ons op Ellemeet niet". NOORDWELLE. Zaterdagavond zal de Mondharmlonidavereen. „Melodia" haar eerste zorrteroancert gev-en. DREISCHOR. Onze harmonie „Crescen do" zal bij gunstig weer a.s. Zaterdag avond een concert geven op de tent. SCHERPENISSE. Voor de ondersteunde werkloozen is een nieuwe stempelrege- ling van kracht geworden. Voortaan zul len ook de gezinsleden boven de 18 jaar van de werkloozen zich op het stempel- uur hebben aan te melden. Het stempel- uur zal een dag te voren op duidelijke wijze worden aangegeven. De aandacht wordt er verder nog op gevestigd dat het agentschap der arbeidsbemiddeling alleen op de gewone uren van 11 tot 11.30 uur open is. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stond Zaterdag j.l. 1 werklooze ingeschreven. De landbou wer M. N. K. had het ongeluk dat hij een flesch medicijnen voor één zijner dieren te laten vallen, waardoor hij een gedeelte der vloeistof in het gelaat kreeg. Ofschoon men aanvankelijk meende dat zijn oogen getroffen waren is dit geluk kig toch niet zoo geweest. Althans het gezicht is goed. ST.-MAARTENSDIJK. Dinsdagavond j.l. Wwlameirt de leden -van de Vereeniging van Oud-leelingen der Landb-ouW-WWin- tercursussen op het eiland Tholen in Zomervergadering bijeen in hotel van Iw ia arden. De vergadering, die goed bez'ocht tolas, 'Werd (gepresideerd door dhr. E. Noom •Vjan "Poortvliet. Onder de ingekomen stukken "bevlond zich een rapport, handelende over de aansluiting van den B.V.G. bij de door de Z.L.M. te stichten Jeugdorganisatie. Het rapport iwierd nogal 'becritiseerd. Tenslotte (wlerd met 22 tegen 5 .stemmen besloten, dat de afgevaardigde naar de vergadering van den B.V.G. tegen aan sluiting zal moeten stemmen. Men erkent ten-volle de groote ver diensten ;v:an de Z.L.M. als technische organisatie, maar anderzijds tvdenscht imen, •wlat de B.V.G. betreft, baas in eigen huis te blijven. Naar de op 17 Juli a.s. te Zaamislag (Z.-V.) t£ houden alg. verg. van den B.V.G. fvilerd als afgevaardigde benoemd dhr. A. Groenetoiege Jz. Als plaatsvervan ger wlcrd aangewezen dhr. J. Geluk Az. Hierna kwam' in bespreking de door de a.fd. te houden zomerexcursie. Na eenige toelichting Iwlerd besloten op Zaterdag E Juli 'a.s. een excursie te houden naar de proefboerderij van de Gentsche Landbobul-Hoogeschoiol te Melle mits er zich voldoende deelnemers aan melden. De reis zal per autobus gemaakt iwbrden. Tenslotte werd den leden drin gend aangeraden de door 'bemiddeling van de vereeniging aangelegde tarjwie- en uienproefvelden te bezichtigen. THOLEN. Benoemd tot leeraar in de Electro techniek aan de Ambachtsschool te Winterswijk, onze vroegere stadgenoot de heer H|. J. B;al Lz. Als aanvulling op Jhet bericht va,n gisteren inzake het tongeval A. v. Boom vernamen wij1, dat v. B. veel pijin heeft, daar naiast de verwondingen aan het ge laat, hij' 4 ribben heeft gebroken en een kneuzing van het polsgewricht. STAVENISSE. Het college van B. en W. heeft met het oog op de voortdu rende droogte besloten een verbod uit te vaardigen op het schuren van straten en stoepen en op het wasschen van glazen. Er wordt op gewezen, dat bij overtreding van het verbod geen waar schuwing gegeven zal worden, maar on middellijk een proces zal worden opge maakt. Hetzelfde college heeft voorts aan het bestuur van de muziekvereeni- ging „Oefening Baart Kunst" toestemming verleend tot het organiseeren van een loterij, waarvan de netto-baten ten goede zullen komen aan de kas van genoemde vereeniging. Waar Öe financiën van het corps, dat den laatsten tijd met eenige leden is uitgebreid, dringende verbete ring behoeven, daar is het te hopen, dat de loten gretig koopers zullen vinden. PREDIKBEURTEN Zondag 20 Juni. Kerkwerve. 10.30 ure, oand. G. H. van Willenswaard, hulppr. te Zeist. Serooskerke. 3 ure, oand. G. H. van Willenswaard, hulppr. te Zeist. Burgh. 10.30 ure, ds. Saraber (Collecte Ned. Bijbelgenootschap). Benesse. 8 ure, ds. Faber. Evangelisatie. 8 ure, ds. Bosohloo. Noordwelle. 10.30 ure, ds. Faber. Haamstede. 10.30 en 7.30 ure, ds. Kentie. Geref. kerk. 10.30 en 3.30 ure, onbekend. Geref. gem. 10.30 en 3 ure, Leesdienst. Eikerzee. 1O.30 ure, ds. Bosohloo. Geref. kerk. 10.30 en 3.30 ure, ds Vogelaar. Brouwershaven. 11 ure, ds. Post van Serooskerke (Doopsbed.) Geref. kerk. 10.30 en 3.30 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 10.30 ure, ds. Ruijsoh v. Dugteren. Geref. kerk. 10.30 en 3.30 ure, Leeskerk. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. v. Griet- Sirjansland. 10 30 ure, ds. Bunjes. Bruinisse. 9.30 en 2 ure, ds. Marsman. Geref. kerk. 10 en 5 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Oud- Geref. kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipsland. 9.30 en 2 ure, ds. Ver schoor. Geref. gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst (alles oude tijd). Tholen. 10, ds. de Bres en 2.30 ure, ds. Wolfen8berger. Geref. kerk. 10 en 6 ure, dr. Veltenaar. Gerei. gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, ds. Lichtenberg van Lisse. Vrije geref. gem. 9.30, 2 30 en 6 30 ure, ds. Baaij. Prot. Bond. 5 ure, ds. v. d. Heijden van Eindhoven, in de zaal van mej. wed. Hoek. St.-Maartensdtyk. 10.30, Leesdienst en 3 ure, ds. de Bres. Ned. Geref. gem. 10.30, 3 eD 7 ure, Leesdienst. Oud-Geref gem. 10 30, 3 en 7 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 10.30 en 3 ure, ds. v. Ebt. Geref. kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Vreug- denhil. Oud-Geref. kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30, ds. de Haan en 3 ure, Leeskerk. Geref. kerk. 10 30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Gerei. gem. 10 30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Schérpenisse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. de Haan. Geref. gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leesdienst. Stavenisse. 10.30, ds. Batelaan (Bed. H. Avondmen 3 ure, Leeskerk. Oud- Geref. kerk. 10 30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, ds. Kraay en 3 ure, Leeskerk. Geret. gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. ST-PHILIPSiLAND>. Zaterdag 19 Juni a.s. Ds. Ligtenberg van Lisse, 7 uur (o.t.) Schaakrubriek Correspondentie-adres Dr. J. J. Westendorp Boerma, Poststraat C 73, Zierikzee. 1. Da6. Oplossing no 38 (tweezefc C. Mansfield) Oplossing no. 39 (partijstand Tijdschrift Ned. Schaakbond) 1. Pd7f, Ka8 of c8. 2. Lxb7f, Kxb7. 3. Po5|, Kb8. 4. Pa6f, Kb7. 5. Dc6f, Kc8. 6. Dxc7mat. Goede oplossingenJ. J. van den Ende te Zierikzee. Nu onze wereldkampioen Max Euwe binnenkort zijn titel weer zal moeten ver dedigingen tegen AljeohiD, is het wel aardig eens een partij na te spelen uit zijn studententijd. Hij ontwikkelde toen al een geduchte kraoht en begon aan internationale wedstrijden deel te nemen. Onderstaande partij is van 1921. Euwe zwart. Zijn tegenstander was J. H. Panne- koek. Geweigerd damegambiet 1. d4, d5. 2. c4, e6. 3. Po3, o5 (geeft levendig spel). 4. oxdö, exdö (na oxd4, Da4f en Dxd4) 5. dxcö (beter Pf3,) d4! 6. Pa4, Po6 (sterker dan Lxcö, Pxc5, Da5f, Ld2, Dxo5, Tol). 7. e3, Lf5 8. Pf3 (beter a3), d3. 9. Pc3 (waarom niet Ld2?), Lxc5. 10. e4, Db6 11. Dd2, Pf6.12. exfö, 0-0-0. 13. Pa4, The8t. 14. Kdl, Db5. 15. Pxo5, Dxo5. 16. Do3, Dxf2. 17. Ld2, Pe4. 18. Dol, Dxf3f! 19. Kei (gxf3, Pf2mat), Pf2f. 20. Le3, Txe3j. 21. Kd2, Pe4mat. Probleem Wit: Kc7, Dh5, La6, pi. c3, d2. Zwart: Kc5, Ld3, pi. a5, c6, d5. Mat in twee zetten 41. Partij stand Dreisohor. 10.30 ure, dp. v. d. Griend. Oawerkerk. 10.30 ure, ds. Heijboer. Nieuwerkerk. 3 ure, ds. Gerritsen. Geref. kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leesdienst. Geref. gem. 10, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 10.30, dr. Weeda en 3 ure, geen dienst. Geref. kerk. 10.30 en 3 ure, Leesdienst. Geref. gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Wit :Ke1, Po2, Ta2, d2, pi. a5, e4, fö, h3. Zwart: Kf8, Dc3, Td8, Lo5, pi. b7, o7, eö, f6, f7. Wit geeft mat in vier zetten Oplossingen vdör 29 Juni. TELEGRAMMEN Transport brugspannfng over de Oude Maas Na de voorspoedige reis van gisteren (Woensdag) van Nijmegen naar Werken dam, zette het transport voor de brug- spanning voor de nieuwe verkeersbrug over de Oude Maas bij Dordrecht, heden den tocht voort. Reeds te half negen was Dordt gepasseerd en zette het trans port koers naar Rotterdam dat, naar werd verwacht, ongeveer 12 uur zou worden bereikt. Machinist staat terecht Het Amsterdamsche Gerechtshof be handelde heden (Donderdag) in hooger beroep de strafzaak tegen den 52-jarigen machinist der Nederlandsehe Spoor wegen H. J. S., den man, die den stoom- sneltrein reed, die in den laten avond f/an 7 October 1936 in de nabijheid van het fitation Woerden verongelukte. T'w'ee reiz/igers kWamien daarbij om het leven. Een aantal genlanden moest naar diverse ziekenhuizen Worden gebracht. De mia- terieele schade Was zeer groot. De ad vocaat-generaal eischte tegen den machi nist Wegens- schuld aan het spoorwegon geluk te Woerden, bevestiging van het vonnis der Rechtbank te Utrecht, doch veroiordeeling tot 3 wieken hechtenis in- plaats van 3 Iw'eken gevangenisstraf. De roofmoord te Opende Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft heden (Donderdag) arrest gewezen in de zaak van P. M., 45 jaar, arbeider te Opende (Grootegast), verdacht van me deplichtigheid aan den roofmoord op den 72-jarigen boekhouder van het Arm bestuur, R. Zetsma, te Opende. Wegens medeplichtigheid aan dit misdrijf Was .hij' door de Rechtbank te Groningen veroor deeld tot 12 jaar gevangenisstraf. De Procureur-Generaal eischte 8 jaar gev. straf. Het Hof veroordeelde P. M. heden tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het Internationale Landbouw- congres geopend Onder zeer groote belangstelling en iw tegenwoordigheid van tal van ho-oge auto riteiten, leden van het diplomatiek© dorps en biuitenlandsche deelneim©rs, is Doin'der- dagm)orgen, in de oude Ridderzaal te 's-Gnav-enhage het 17e Internationale Land bomwejongres, geopend. Onder de aanwe zigen: zag uien io.a. Minister President Dr. H. Golijn, de Minister van Landbouw en Vissclherij) Mr. Dr. L.N. Deckersi, de Minis ter ven Biuitenlandsche Zaken Jhr. Dr. A- C. Di. de Gralaff. Kort Voor 10 luren ar riveerde de vertegenwoordiger van H-M. de Koningin Mr. Wi. J. Baron van Lyfald-en. Ook Prins Bernhalrd woonde deze plech- tege pfpening' bij. Op het Congres werd O.'®, het woord gevoerd d-o|o|r Mr. Dr, Deckers; en Dr. H. Golijn. Jeugdige boefjes gearresteerd Sedert geruimen tijd iwjerden op een sigarenfabriek te Eindhoven par tijtjes cigarillos en cigaretten vermist. Al spoedig kon Worden vastgesteld, dat hieraan eenige jongens, behoo rende tot het personeel, schuldig moesten Zijn. De politie is er thans in geslaagd de schul digen te ontm'askeren. Het zijn de 18- jarige C. en diens broer de 15-jarige G. v. <J. H., de 15-jarige A. vna L., de 17-jarige J. V. en de 16-jarige G. M. Zij hebben bekend de partijtjes, Welke een Slaafde hebben van eenige honder den guldens, te hebben ontvreemd. Er is proces-verbaal tegen hen opgemaakt. Als kooper van de gestolen rookarti kelen WeZen zij aan den 19-jarigen J. v'. d. M. DeZe heeft echter ontkend. Hij is door de politie op transport naar 's-Hertogenbosch, Waar hij' ter beschik king van de Justitie zal worden gesteld. Uitvoer van gouden munten en muntmateriaal toegestaan De Nederlandsehe Bank te Amsterdam deelt mede, dat zij, daartoe gemachtigd door den Minister van Financiën, onder de gegeven omstandigheden een onthef fing verleenen voor het verbod Van uitvoer van gouden munten en gouden muntmateriaal, vervat in het Koninklijk besluit van 26 September 1936, No. 62, waaraan wettelijken grondslag werd ver leend door de wet van 30 September 1936, Staatsblad No. 102. Nog geen nieuwe opdrachten aan «De Schelde» Dezer dagen zijn weer berichten ge publiceerd, dat door de Stoomvaartmaat schappij „Zeeland" thans definitief op dracht tot den bouw van 2 nieuwe sche pen was gegeven. Naar thans wordt ver nomen is dit 'niet juist. Een definitieve opdracht heeft nog niet plaats gehad en kan ook niet plaats hebben zoolang het betreffende wetsontwerp nog niet door de Kamer in behandeling en aan genomen is. Ernstig auto-ongeval Donder da,gmb r gen is nabij Nieuwebrug (gemeente He eren veem) een persoinelbauto uil Leeuwarden, die een vrachtauto Vdl- de p'asseeren z.g. snijden, op een tege moet komende vrachtauto gereden. De bestuurder van de personenauto verloor daarbij de m'acht over zijn stuur, zoodat de wagen in den berm vloog. In de geheel vernielde auto lagen 3 personen, n.l. de heerem Bontekoe, vader en Zoon, uit Huizuni1 eh de chauffeur S. Beimers. De 'bejaarde heer Bontekoe'«las er ernstig aan toe. Hij had de schouders en de beide boenen gebroken. Zijn zoon werd ernstig aan het hoofd gewond. Beide zijn overgebracht naar 't Diaconessenhuis te Leeuwarden. De chauffeur had een gebroken been en een hoofdwonde opgeloopen en is naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht. De politie heeft een onderzoek ingesteld Vrij zeker is het dat de zoon van den heer Bontekoe aan het stuur was ge zeten, terwijl de chauffeur achterin zat. De vrachtauto van den heer Broersma uit Heerenveen, die eveneens in den berm terecht kwam, werd grootendeels ver nield. De chauffeur van dezen wagen is er gelukkig goed afgekomen. Communisten gearresteerd 80 Communisten zijn te Warschau ge arresteerd onder beschuldiging van op ruiing. 16 leden van de Communistische Partij van West-Oekraine zijn veroor deeld tot straffen van 2—15 jaren ge vangenisstraf. Stakingsrelletje Twee stakende arbeiders van de Beth lehem Steel Corporation te Jomstown zijn bij een botsing door messteken gewond. De staking in het telefoonbedrijf te War ren in Ohio is geëindigd, doordat den arbeiders loonsverhooging is toegestaan. DE STRIJD IN SPANJE Tegenaanval bij Bilbao De Jaatste 'berichten uit Bilbao be vestigen, dat de Baskische troeepn weer stand bieden ten Noordoosten der stad. Zelfs iwlordl medegedeeld, dat de Basken er Ln Zijn geslaagd een tegenaanval te ondernemen in het Noordoosten langs de kust. Men 'berekent dat Bilbao be schikt over 50.000 man voor zijn ver dediging en im'en heeft den indruk dat zij' vastbesloten zijn te strijden tot het laatste toe. Voortzetting der Rechtsche opmarsch Ini 't legerberidht vajn het igroote hoofd kwartier van Generaal Franco te Sala- m'ajnda wordt gezegd dat de rechtsche op- m'arS'dh aan het front in Biscaye voort duurt. Voorts wordt gemeld, dat het ge s-duit van Franco een krachtig voorbe reidend vluur op- de hoogten onmiddellijk ten Zuiden van Bilbao heeft geopend. De troepen schijnen tot een aanval vaini beteekenis te zullen overgaan. De evacuatie van Madrid In den sector Madrid blijft het kalm: Op den weg van Ga mie Real worden des nachts autolichten waargenomen waar uit men opmaakt, dat de evacuatie der burgerbevolking m'et Kracht wordt voort gezet. Generaal' Parioni, de Italiaansche onderstaatssecretaris van oorlog, herin nert er in een tot alle Wapens en dienst vakken van het leger gerichte circulaire aan, dat militairen zich door te v lo e- kem aan een strafbaar feit schul dig imiaken. Er zullen op de chambrees bordjes Wlorden opgehangen, welke op dit verbod Zullen Ivclijzen, terwijl de aalmoezeniers er toe zullen Iwlorden aangespoord door •gesprekken imet recruten de gewbonte van het vloeken uit te roeien. MARKTBERICHTEN Coöp. Veiling Zierikzee Groote Veiling Kipeieren f 2i.30. Kleine Veiling: p Kipeieren f 2.20—2.50. Eendeieren f 2.40—2.60. Parelhoender eieren f 1.80. Boter f 0.66—0.78. Boterprijs eomlmissie f 0,76 plus om zetbelasting. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT Het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen trok zich uit Frankrijk en de Golf van Biscaye terug. Het depres- siegebied in het Oosten breidt zich aan zienlijk uit langs de Noorsche kust- Op de Britsche Eilanden, in Denemarken, onze omgeving en Duitschland waaien matige tot krachtige, in Frankrijk zwak ke Noordelijke tot Noordwestelijke win den, met gedeeltelijk bewolkte lucht on plaatselijk regenbuien. De temperatuur in dit geheele gebied is aanzienlijk onder normaal. In het Oosten van het gebied waaien nog Zuidoostelijke winden. Ook hier valt plaatselijk regen, doch de tem peratuur is er aanzienlijk hooger. De Alpentoppen melden helder wieer imet zwakke tot matige Noordelijke tot Noord westelijk© winden en een temperatuur van 3 tot 5 graden onder het vriespunt. Het Russische station, nabij den Noordpool, bevindt zich thans op bijna 89 graden Noorderbreedte en 1 graad Westerlengte. Het meldt zwakke Oost-Noord-Oostelijke winden met matige sneeuw en een tem peratuur van 10 graden onder nul. Voor onze omgeving is matige, tijdelijk toe nemende, Noordelijke tot Noordwestelijke wind te verwachten, met afwisselende bewolking en nog kans op plaatselijk regenbuien. Er is nog geen uitzicht dat het weer warmer zal worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3