OH DE KONINGIN Uit Stad en Provincie KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Vrijdag 4 Juuni. 8 Brussel Vlaams; 11.05 London Regional; 12.50 Brussel VI.; 2.20 Diversen; 2.35 Keulen; 3.20 Diversen; 3.35 Deiutscfilandsender; 4.20 Keulen; 5.20 DroitwiCh; 6.20 Keulen; 7.50 Brussel VI.; 8.50 idem1 Frans; 9.20 idem Vlaaimls; 11 London Regional. RADIO-PROGRAMMA Vr ijdag 4 Juni HILVERSUM I. 1875 M. Algemeen pro graming verzorgd door de NCRV 8 schriftlezing, meditatie, gewijde minziek (gr.pl.); 8.30 gram.; 9.30 gelukwensChen; 9.45 gram.; 10.30 imjorgendienst; 11 or gelspel; 12 berichten; 12.15 gram.; 12.30 zang en piano; 1.30 gram.; 1.45 Ensemble Van der Horst; 2.30 Ohr. lectuur; 3 ver volg copoert; 4 gram'.; 4.15 Quatre imlains; 5 declamatie; 6.80 klimplanten; 7 berich.. 7.15 literair halfuur; 7.45 reportage; 8 berichten ANP, herhaling SOS-berichten; 8.15 NCRV-orkest; 9 Een verjongd vak over Qhineezen en melk; 9.30 Het Over- veensdhe Dameskoor; 10.10 berich. ANP; 10.15 vervolg NCRV-orkest; 11.15—12 gr. Hierna schriftlezing. HILVERSUM 41* 301 >M. 8 VARA. 10 VPRO. 10.20 VARA. 12 AVRO. 4 VARA. 7.30 VPROi. 9 VARA. 10.40 VPRO. 11 VARA 8 gram.; 10 morgenwijding10.20 VARA- orkest; 11 declamatie; 11.20 vervolg or- "kcst concert12 Kovacs Lajos; 2 muziek iuit het nabije en'verre Oosten; 2.45 piano voordracht; 3.15 AVRO-Dainsorkest; 4 gr.; 5 kinderuurtje; 5.30 „Fantasia"; 6.30 ra diojournaal; 6.50 gr.; 7 pluimVeepraatje; 7.20 gram1.; 7.30 berichten; 7.35 lezen in de bijbel; 8 Oellovoordracht8.30 „Het reclasseeringswerk"9 vroolijkie voor dracht; 9.30 Hubert Cuijper's Miinnestre- len, klein vrouwenkoor Vox Jubilans" en het VARA-orkest; 10.30 berichten ANP; 10.40 Avomdwijding; 11 Jazzmluizlek (gr. pl.)11.30—12 gram. De "bijzondere rechtbank voor de aangelegenheid der familie Habsburg, heeft gisteren het hutoielijk, dat aarts hertog Albrecht, de zloon van den over leden opperbevelhebber van het Oosten- rijksch-Hongaarsehe leger in den wereld oorlog, aartshertog Frederik, in 1930 in Engeland heeft gesloten, met Irene Lell- bach, ontbonden verklaard. De geschei den echtgenoote van hertog Albrecht zial den titel van hbrtogin van Teschen dra gen. Heerlijk is het, jong te zijn en een jeugdige, gave teint re hebben. Ge bruik voortaan CASTELLA, de schoonheidszeep, die Dobbelman voor U maakte! Castella, de zuivere schoonheidszeep, bevat kostbare olijfolie, die Uw huid verrukkelijk zacht en soepel maakt. En ze heel even parfumeert. Haal een stuk Castella, (12'/^ct.) en houdt Uw uiterlijk jeugdig. 47 FEUILLETON DOOR VICTOR BRIDGES „Je kam heml wel toiegzJetten, Jenriinigls", zei hij, terwijl hiji het stof van zijn momv afklopte. „Ilk! zal vanavond geen wagen meer moodig hebben, en imlocht het zoo zijm, dan neem! ik wel eem taxi. Dat rond vliegen in die race-auto's zou miij op den duur verwaand miaken". Jennings reageerde door gebaar noch gelaatsuitdrukking en nog minder door eenig geluid op de beweging van zijm heer en mieester. Toiny ging naar de hal em Zocht uit den standaard, in den> hoek een zwaren stok vain Iersche sleedoorn. Hij woog hem1 peinzend in zijn hand en nadat het gewicht hem blijkbaar bevredigd had, stalk hij een sigaar op en slenterde dein. weg op iin de richting van het huis van Imirs. Spaldimg. XI In den val geloopen Latimer-Lane tolas de naam van het afgezonderde Wegje waaraan het huis van Spalding' to|as gelegen. Toen Tony „SCHUTTEVAER" Te 's-Gravendeel is gisteren de 74ste algemeene vergadering van de schippers- vereeniging „Schuttevaer" gehouden, on der presidium van mr. W. A. C. van Dam uit Rotterdam, welke in zijn ope ningswoord herinnerde aan de achter ons liggende 15 jaar, toen Schuttevaer ook te 's-Gravendeel vergaderde, dat de on middellijk en middellijk bij de Scheep vaart betrokkenen en de Overheid er onverdroten aan moesten arbeiden om de bedrijfstoestanden schoon te vegen van alle moeilijkheden, die als gevolg van de oorlogstoestanden en als gevolg van de nieuwe wegen, die de techniek bewandelde, waren ontstaan. Dit schoonmaken, dit in juisten zin trachten op te lossen van de nieuwie vraagstukken, is nog in vollen gang,: wij zijn allen van goeden wille en wen- schen geen verdere averij te beloopen, maar in onze eigen gelederen bestaat al dadelijk verdeeldheid van meening; alleen op den vaarweg varen wij op hetzelfde baken; bij economische vraag stukken is het kompas van de pen, en dit kan niet anders omdat Schuttevaer van ouds is de algemeene vereeniging, die alle categorieën van schippers, ree- ders en bij de algemeene binnenscheep vaart betrokkenen onder haar leden telt. In het jaarverslag van den secretaris, d'e heer T. P. Keijzer, werd >o>:m. mel ding gemaakt van het door alle organi saties als juist erkende principe, dal,1 het sehippersonderwijs in zooverre gelijk waardig dient te zijn aan het onderwijs voor kinderen aan den wal, dat het niet in het bijzonder voor het schippersvak moet voorbereiden, maar den weg ope- in.en tut beoefening vain elfc awder bedrijf. Het verslag geeft daarna een uitvoerig overzicht vain de dit jaar verkregen ver beteringen. Daar de voortgezette daling in het le dental verminderden de inkomsten van de hoofdbestuurskas van f 1509 tot f 1454. Ook de uitgaven toonen door bedragen groot f1710 en f1583 een daling. De da ling van het batig saldo. va,n f982 tolt f853 toont dat op de gekweekte reserve wordt geteerd. Het voorstel van de afd. Stavenisse, aan de meerpalen in de vluchthavens van Dinteloord en Zijpe 25 M. lange kettingen te bevestigen om aan te mee- ren, wordt aangenomen, evenals de voor stellen tot het plaatsen van een storm- sein te Dinteloord en doortrekking der waterleiding aldaar tot de vluchthaven. VERSCHILLENDE BERICHTEN Jongetje verdronken Te Ouderkerk aan den Amstel vermiste gistermiddag de familie de Jager hun zoontje, dat juist gisteren vijf jaar tolas geworden. Men trok er on middellijk op uit om de buurt af te zoeken, alle moeite tolas* tevergeefs1.. Men vond het kind niet. Toen de vader om zeven jp(ur van zijn werk huiswaarts keerde, Zag hij het lichaam van den kleinen jongen in 'de Binnen-Arhstel drijven. Spoedig bracht men Jiet kind op het drooge, doich de levensgeesten Iwlaren reeds geweken. Oplichter gearresteerd De gemeentepolitie te Estharen heeft gisteren den 34-jarigen S. uit Osis ge arresteerd Bij 'Winkeliers teE scih a r e ,n en omstreken gaf hij Zich uit voor op zichter van de wegenbouw-,maatschappij en iwist zoo imiooi te praten, dat imen hem verschillende zaken toevertrouwde. S- is al driemaal voor deze oplichterspractijken veroordeeld. Hij is, na door den officier van justitie verhoord te Zijh, in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch opgesloten. Ondervinding is een kam, die men pas in ëijn bestit krijgt, als men zijn haren kuiljt is. aan het hooge gedeelte van 'het laantje verscheen, zag het er zoo kalm' vredig en stil uit, als een stil laantje in een buitenwijk Imlaar kan zijn. Behalve een eenzame kat, die een Zonnebad in de straatgbot nam, tolas er over de geheele lengte van het to'egje geen teeken van leven te bespeuren. Indien er in de nabijheid ongunstig uitziende menslchen miochten rondloeren, dan toiaren zij er to'el in geslaagd zich -op prijzenswaar dige tofijze verdekt op te stellen. Met zijn sleedoornen knuppel in zijn hand, slenterde Tony rustig over het trottoir Zijn uiterlijk vertoonde niets, dat eenige bizondere belangstelling in de omgeving verraadde. Zijn geheele houding tojas zoo vrij van aohterdodht, als die van de kat, wlelke slechts' een oog opende, toen hij naderde en het onmiddellijk friet behaaglijke onverschil ligheid tolederom sloot Zonder eenige aandacht aan de om 'geving te 'Wijden, ging hij het hek van het huis van Spal ding' in en slenterde het tuinpad op, (Waarna hij zacht op de deur klopte. Onmiddellijk tolerd deze door Bugg ge opend Zijn gelaat klaarde met dien een- voudigen glimlach op, tolelke het ge laat van Ney verhelderde, als hij' Na poleon zag'. ,,'t Is in orde meneer'", fluisterde hij juichend, zoodra de deur tolas gesloten. „Hij is er nog en die andere snuiter ook". Nazi-verpleegsters ontslagen Naar ,£e „Standaard" verneemt, zijn volgens besluit van B. en W. van Am sterdam1, een 5-tal leerling-verpleegsters in het Wilhelm'ina-Gasfhuis aldaar, die onder het personeel van het zieken huis propaganda voor de N.S.B. hébben gemhakt, en naar bij onderzoek is ge bleken, lid wiaren van de N.SjB., op grond van dit laatste feit met 1 maand salaris uit den gemeentedienst ontsla gen. ZIERIKZEE. Met ingang van 16 Juni is de heer Brouwer, assistent der Dir. belastingen enz. te Brouwershaven ver plaatst naar Roosendaal. De gisteren gehouden collecte voor de militaire tehuizen heeft f 37.4'25 opge bracht. KERKWERVE. Burgerlijke Stand over Mei. Geboren; 13. Leendert Abraham, z. van A. Hagesteijn en J. M. Matthijsse; 24. Jakob', z. van L. J. de Feiter en; J. C. Versêput; 30. Jacob'a, d. van A. van der Wekken en J. de Ruijter. Ge huwd: 19. Olivier van den Hoek, 29 j. j.m., en Willemfna Japoba Blom, 23 j. j.d. Overleden: 26. Aplonia Gunst, wed. van C. Vroegop, 78 j. SEROOSKERKE. De een dezer dagen alhier gehouden Collecte ten behoeve vian de Stichting WolfheZe heeft opgebracht een bedrag van f5,40, HAAMSTEDE. Uit den aard der zaak zijn het de huisvrouwen, die het meest met zeep en andere reinigingsmiddelen in aanraking komen en niemand b'eter da;n zij weten, aan welke hooge eischen deze producten moeten voldoen, willen zij aan hun doel beantwoorden. En wat ligt nu meer voor de hand, dan dat de dames zelf eens gaan kijken, hoe zeep wordt bereid, welke grondstoffen er voor gebezigd worden en wat hiermee moet gebéuren, eer men een stuk Sunlight zeep gereed heeft voor het gebruik. Het bestuur van de af deeling Haam stede van de Ned. Ver. van Huisvrou wen had daarom voor Woensdag een excursie uitgeschreven naar de Sunlight fabrieken te Vlaardingen. Aan de fabriek werd men hartelijk welkom geheeten door een vertegenwoor diger der Directie en vervolgens werd het geheele bedrijf bezichtigd. Alle af - deelingen van het groote btedrijf werden bezocht, waarbij de technische leiding van de fabriek toelichting gaf. Vooral op de zeepziederij, waar in groote pan nen de verschillende zeepmengsels ston den te koken, verbleef men geruimen tijd. Tot slot bezichtigde men de druk kerij en de pakafdëeling, waar de be kende producten Sunlight zeep, Lux, 'Ra dion, Rinso, Vim en Lux toiletzeep auto matisch worden verpakt. Nadat een kopje thee was gedronken, verlieten de dames, zeer voldaan over dezen interessanten middag, de fabriek. Burgerlijke Staind overr de maand Mei. Geboren: 9, Christine Gerhard a, d. van Kiorteweg, Jadobns Siim|o:n en ,d'H.ar- vant, Maria Gomel ia. Gehuwd: 7, de Kos ter, Gomelis Jaciohós, 27 j. en van de Ven, AntiOiinetta Theodora Maria, 23 j.; 21, Harnse, Jakobus, 62 j. en van der Linde, Adriana, 34 j. Overleden: 27, Ge- leij'nse, Johannes, 34 j., ongehuwd. BROUWERSHAVEN. De op j.l. Zater dag alhier gehouden Emmab'loemcollecte heeft f 23.255 opgebracht. NIEUWERKERK. Burgerlijke Stand over Mei. Geboren: 5, Janna Lena Jaicjolbfa en Lena Hendrika, dochters van H. M. van NieuwenhuijZen en N. Kik; 7, Joihan, z'. van J. Koioymlan en N. C. de Reus; 11, Pieter liman, z. van F. Heijboer en W. den Boer;13, GUjaim!; A van Joh. Flik- weert en M. Breen; 24, Stoffel Jacob, z. van N. G. v. d. Wekiken en J. de Pmine; 31, Jan Cornells, z. van A. J. Schiettekalte en J. Overbeek. Gehuwd: 5, J. de Blonde, jirri. 22 j. (van Noordgouwe) en J. Lie- vense,, jd. 21 j.; 7, M. A. van Nieuwenhuij- zen (van Steenbergen) jm. 23 j. en A. H. Koopman, jd. 24 j.; 13, K. Goudswaard (van Oosterland), jm. 27 j. en M. A. de Valk, jd. 26 j.; 19, S. Overbeeikie, jmi.' 31 j. en W. Folmer, jd- 26 j.20, K. Kik, jm. 27 j. en L. Sies, jd. 26 j. Over- leden: 13, Gillus Fernaaijs, 96 j., echtgen. van J. C. Vogelzang. OOSTERLAND. Woensdagmiddag werd 'j onder bijzonder groote belangstelling M. Remijn, in leven voorganger der Ger. Gemeente, ter aarde besteld. Géboren te Sint-Philipsland 2 Maart 1858, mocht hij den leeftijd van 79 jaren bereiken. Onder ds. Boone diende Remijn als ouderling en trad hij in verschillen de gemeenten op. Den 22 Jan. 1908, wercl hij voorganger te Krabbendijke, welke standplaats hij verwisselde met Ooster land op 8 Mei 1923, zoodat hij deze ge meente bijna 14 jaar heeft mogen voor gaan. Ds. Neerbos uit Vlaardingen en ds. Honkoop uit 's-Gravenhage, gingen voor in woord en gebed, en schetsten het leven van den ontslapene. Het kerk gebouw, waar de lijkrede werd uitge sproken, was geheel met belangstellen den gevuld, die van heinde en verre wa ren gekomen, om hem de laatste eer te bewijzen, i Achter de lijkbaar trokken honderden mee inaar de begraafplaats, waar bij de geopende groeve, door ds. Honkoop en ds. Neerbos troostwoorden werden ge- gesproken. Deze plechtige momenten wer den besloten met het zingen van ps. i 68 vers 2. I Na de droeve gang, ging de geheele schare terug naar het kerkgebouw, waar een kerkdienst werd gehouden. De heer Remeijn is op waarlijk grootsche wijze aan den schoot der aarde toevertrouwd, diep betreurd door velen zijner geloofs genoot en. ST.-ANNALAND. Burg. sta.nd over Mei. Geboren: 3. Adriaan, z. v. C. van Dijke en A. de Graaf; 7. Maatje Elizabeth Pie- ternella, d v. S. Snoep en J. J. van Poortvliet; 8. Jacob, z. v. A. C. Geluk en E van Putte; 9. Marinus, z. v. L. Heijboer en J. van den Boo,gaart; 17. Elizabeth Pieternella Marina, d. van A. M. Goedegeb'uure en J. P. Goedegebuure; 20. Cornelia Sientje, d- v. J. Ridderhof en M. Sclherpenisse28. Marinus Jacobus, Z. v.. J. Hage en J. v. d. Boogaart. Gehutold: 7. W. Rijnberg, 20 j. en J. Rijnberg, 22 j.; 20- G. Hoek, 34 j. St.- Maartensdijk en A. C. Theunisjse, 28 j. Overleden: 9. Jacob, 2 d., z'. v. A. C. Geluk en E. van Putte; 26- Cornelia v. d. Boogaart, 57 j., echtg. van H. van Oe veren. Loop der bevolking: Ingeklolm'en: Abr. Theunisse van Thojen; Hendrma A. Boer van Poortvliet. Vertrokken: Willem1 de Graaf naar Rijs wijk. STAVENISSE. In de Dinsdagavond j.l. f/ehouden vergadering van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier, tolerd de rekening over het dienstjaar 1936 volgens de voorgedragen cijfers vastgesteljd. De rekening^ zal van af 7 Juni a.s. gedurende 8 (Jagen voor dp lidmaten ter inz'a,g[e liggen bij' 'den kerkelijk ont vanger, dhr. M. J. Leune. Hierna ktoiam! aan 'de orde de herstelf- llngj van het kerkorgel. Medegedeeld ivierd, dat dit orgel in een Zeer slechten toestand verkeert. Met vierboutoting,, ver- grooting en moderniseering van het or- igel zal een bedrag van pl.m). f 3000 ge bloeid zijin. De te giebruiken onderdeelen v;an het oude orgjel zullen in het nieutoje ver- tolerkt 'worden. In principe tojerd 'besloten tot de ver bouwing, over te gaan, mits de mogelijk heid bestaat, dat het kapitaal of een gedeelte ervan, dat op het grootboek der N.W.S. is ingeschreven, mobielkan toiorden gemaakt. Dhr. J. Stoel, gemeente-veldiwachter aljhier, heeft aan den Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland tegen 1 Oct. a.s. ontslag, aangevraagd uit zijn betrekking, tolegens het bereiken van den pansio en genedh t igden 1 eef t ijd Dhr. Stoel begpn zijn loopbaan op 1 Febr 1901 als agent van politie te Zie- rikzee. Hij wlas aldaar werkzaam tot 1 Mei 1905. Van dien datum tot op heden bekleedde hij Zijn huidige betrek king. BORSSELE. Lni de vergadering van in gelanden van den c'alaimiteuzen polder Borsöele is medegedeeld dat :die rekenin gen over de jaren 1931'32 tot en met 1934—'35 zijn nagegaan. In totaal bleek er over deze jaren een tekort te zijn van f 10.400. Zoioals imen weet, is de vroegere ontvan- ger-griffier de heer M. C. R., tevens voorheen burgemeester der gemeente, we gens fraude door de rechtbank te Midfdlel- burg veroordeeld. Ter vergadering werd scherpe critick op 'het bestuur luitgeoefénd. Men vond i het eigenaardig dat het van deze malver saties over al die jaren, nooit iets had bemerkt. Met een (klleine meerderheid is een voorstel der ingelanden aangctniomeini om het bestuur verantwoordelijk te stel len'. Ook werd geïnformeerd naar de procedure tegen den heer R. Geantwoord werd dat men hiermede nog niets was gevorderd. RECHTZAKEN Vader mishandelt zijn kinderen J. G. M. v. d. A. te Almelo, reiziger en 30 jaar oud, heeft voor de recht-1 bank aldaar terechtgestaan wegens het feit, dat hij zijn 3-jarig zoontje mishan deld heeft en hem neus en mond heeft toegeknepen, met het doel hem van het leven te berooven; deze toeleg was niet gelukt, doordat twee agenten van politie ingrepen. Voorts had verdachte zijn 3- jarig dochtertje ernstig mishandeld. De officier noemde in zijn requisitoir, wat verdachte bedreven heeft, beestach tig. Ware het niet, aldus spr., dat ver dachte ontoerekenbaar moet worden ge acht, in welke richting de rapporten van den huisdokter en van een specia list wijzen, dan zou stellig een maximum straf worden geëischt. Thans eischte de officier een gevangenisstraf van een half jaar met aftrek van de voorloopige hech tenis en ter beschikkingstelling van de regeering ter opneming in een gesticht. AANBESTEDINGEN Het bestuur van het Waterschap „Sta venisse" (heeft Woensdagmiddag, in hotel Vaini Dalen, publiek aanbesteed bestek no. 40, ihet herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1938, van de aarde-, kra'mi-, rijs-, beton- en steenglooi- iingswerken aan de Waterleiding van het bovengenoemde Waterschap, benevens het aanbrengen van een gewapende betolhigoot in den Kerkweg. Er werd als volgt ingeschreven: J. Stoiutjesdijk en L. J. Wesdorp f8300; A. Wesdorp Lz. f'8450; L. Moerland 'f 84(00; J. A. Dorst f8425; W. van Vossen te St.-Ainnaland f'8600; A. van den Werf te Sdherpenisse f8680. De uitvoering is niet gegund. ONDERWIJS Aan de universiteit te Leiden slaagde gisteren de heer F. A. Bannink voor het doctoraal examen medicijnen le deel. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25°/. zwaarder dan de meeste andere. Tony hing zijn hoed op en legde zijn sleedoornen stok voorzichtig op de tafel in de hal. „Dat treft prachtig', Bugg", zei hij. „Waar is imis)s Francis?" Met een ruk' van zijn duim', Wees Bugg naar het sousterrain. „Ze is beneden bij m'rs. Spalding, meneer". Nautolelijks had hij die woorden ge sproken, toen Isabel met een verrukke lijk blosje en bekoorlijker dan ooit, de keukentrap opkto|am. i „O", zei ze, „u is juist op tijd ge komen. Mrs. Spalding' en ik hebben sa men koekjes voor de thee v|oor u gé- bakken". Tony besohoutolde haar met bewonde ring. „Wat heerlijk en onvertolachte ta lenten bezit je, Isabel", zei hij opgje- wlekt. Dat tolas een van de buitengewone en bizondere dingen, die miss Watson mij leerde". Eenige oogenblikken later vroeg zij: „Hoe laat 'wénscht u thee te drin ken?" „Ben je van plan direct op te dienen?" vroegj Tony. „Ik zou graag eerst even m'et je pra ten". Hij wjendde zich tot Bugg. „Ga jij eens achter in den tuin kijken, hoe die mtiur er uitziet. Ik zlou graag wéten, of tolij er gemakkelijk over kunnen klim men en to'at er aan den anderen kant is". Met een onwaardeerbare vlugheid van betoleging welke den zwaargewichtkam pioen eigen tolas, imlaakte Bugg een om- toiaartsche beweging en vloog-weg; up- onderzoek1 uit. Isabel keek heni een oogenblik verrast na en wtendde zich vervolgens met een uitdrukking van opwlinding tot Tony. „Is er iets aan de hand?" vroeg zjj. „Niets ernstigs", zei Tony, geruststel lend. I „Ik bén voornemens een paar oude vrienden van ons uit te noodigeni, die te beschroomd zijn, om op de gewone ma nier hun opwachting te maken." Er flitste plotseling een blik van be grijpen. in de oogen van Isab'el. Zij stapte iop Tony toe en legde haar hand op zijn arm. „Bedoelt u die menschen die twee mannen?" fluisterde zij. „Zijn zij dan buiten op den weg? Hebben zij dan ont dekt, waar ik ben?" Tony nam haar hand. „Er is niets, om bevreesd voor te zijn, Isabel", zei hij. „Tenminste niet voor ons." Zij rekte zich met trotsch gebaar in haar volle lengte op. „Ik bén niet bang in het geheel niet", zei ze. „Ik heb u gezegd, dat ik móoit meer bevreesd zou zijn, zoolang u er is om mij te helpen." Zij haalde diep adem. „Wat is u voor- j uemens?" vroeg zij. „Hen dooden.?" Tony lachte. „Ik vind, dat wij eerst bëhooren te weten, wat zij willen", zei i hij. „Er bestaat hier te lande een soort vooroodeel tegen, menschen op het eer ste gezicht te vermoorden". „O ja, ik ik vergat dat wij ir> Engeland zijn", sprak zij verontschuldi gend. „Ik heb mijn vader en andere menschen zoo dikwijls over moorden hoo- ren spreken, dat het mij soms lang zoo erustig niet toeschijnt, als het inder daad is". „Stel je maar gerust", zei Tony troos tend. „Wij allen hebben onze zwakke zijde", boog voorover om de asch van zijn sigaar in den parapluistandaard af te tikken. „Volgens Bugg hebben onze twee vrienden al sinds Dinsdag om het huis heen gedwaald". Isabel zette groote oogen op. „Sinds Dinsdag!" herhaalde zij. „Maar waarom heeft u mij dat niet verteld?" „Ik wilde Je niet verontrusten. Ik wist dat je onder de hoede van Bugg, hier veilig was en daarom vond ik- het beter te wachten, tot ik besloten had, wat ik zou doen. Wie die twee snaken ook mogen zijn, het is duidelijk dat zij bij zonder verlangend zijn je apart te spre ken. Tenminste, het is moeilijk te be grijpen, wat zij anders zouden willen, of het moest zijn, dat zij een open- luchtkuur doen". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2