Rheumafiek Wu toch wrijven akkers Kloosferbalsem Gemeenteraad te Zierikzee Vrijdag 30 April Voorzitter de burgemeester, Jhr. Mr. J. Schuurbeque Boeije. Aanwezig alle leden. Bij de opening der zitting wijst de voor zitter er op, dat de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana wel een bijzondere dag is om te vergaderen, doch dat toevallige omstandigheden dit noodzakelijk hebben gemaakt. Spr. wijst er voorts op, dat er hier, zooals in bijna het geheele land, nu» niet gefeest wordt, zooals op den. Huwelijksdag, doch de gelukwenschen er niet minder hartelijk om zijn. (Applaus). De heer Catshoek zegt het ook een eigenaardige en ongeschikte dag te vin den om te vergaderen. Hij had willen voorstellen de vergadering maar niet te laten doorgaan, doch gezien het feit, dat allen er nu toch zijn, wil hij daarvan afzien. Spreker spreekt echter de hoop uit, dat dit in het vervolg niet meer zal geschieden, wat de voorzitter, die de situatie nog eens uiteenzet, toezegt. Naar aanleiding van de notulen infor meert de heer Gerritsen of de aanvrage van B. en W. aan het Werkfonds om subsidie nog eenig resultaat heeft opge leverd, waarop de voorzitter antwoordt, dat hierop nog geen antwoord is ont vangen. De heer Gerritsen deelt dan, mede, zich persoonlijk tot het Werkfonds te hebben gewend, met de vraag of het mogelijk was dat de gemeente gelden kon leenen voor een s t r a t e nplan, waarop werd geantwoord, dat, als zulk een plan aangenomen is door den raad, B. en W. met een dergelijk verzoek kun nen komen, waarna door een inspecteur een onderzoek wordt ingesteld en als deze het goedkeurt, is het gebruik, dat er gerekend mag worden op ongeveer f 100 subsidie per werklooze, wat voor hier circa f 30.000 zou b'eloopen, (vaak wordt er zelfs nog meer gegeven) tegen een rentevoet van ten hoogste 4 pet. Onder overlegging van een ont-~ werp-overeenkomst en een vragenlijst- vraagt spr. of B. en W. aan deze zaak hun aandacht eens willen schenken. De voorzitter antwoordt dat hij deze zaak liever eens persoonlijk in den Haag wil bespreken dan er over te schrijven, waarna hij den raad verslag zal qitbren- gen. De raad gaat hiermede aceoord. De heer Groenendijk vraagt, ook naar aanleiding van de notulen: le. naar het resultaat van het onderzoek naar de oorzaken van het onderloopsch zijn van het huis van den Gasdireeteur en 2e. of er al antwoord is ontvangen op het schrijven aan den Minister van Sociale Zaken, inzake het mogen uitvoeren van het raadsbesluit d.d. 28 November 1936, betreffende het minimumloon der in de werkverschaffing geplaatsten (wat de re- geering op f8 had gebracht, doch de raad op< f 9 gebracht had willen zien met de zekerheid dat zulks ook inder daad verdiend werd). Naar aanleiding van de eerste vraag leest de voorzitter een rapport van den Gemeentebouwmeester hieromtrent voor, dat de oorzaken van de zetting van het gebouw benevens de middelen ter ver betering aangeeft. Inmiddels is reeds op dracht gegeven de euvelen te herstellen. Wat de 2e vraag betreft, zegt de voor zitter nog geen schriftelijk antwoord te hebben ontvangen, maar spreker weet wel dat men er op het departement af wijzend tegenover staat en dat de kans, dat dit besluit eerlang ten uitvoer zal worden gebracht, zeer gering is. Wel is deze zaak in de Contactcommissie be sproken en heeft men hier, vanwege, de Inspectie, een onderzoek ingesteld. Verschillende raadsleden spreken er hun afkeuring over uit dat er geen ant woord op de betrokken brief meer is gekomen en dringen er op aan dat hier om alsnog verzocht wordt wat de voor zitter evenwel ontraadt doch hij zal er in Den Haag over spreken. Ingekomen stukken en mededeelingen Ged. Staten deelen aan den raad mede dat nu uit de ingezonden begrooting 1937 blijkt, dat Zierikzee vermoedelijk een extra-bijdrage uit het Werkloosheids- subsidiefonds behoeft, zij geen vrijheid vinden, om los van het onderzoek der begrooting en zonder eventueel in over leg te zijn getreden met de Commissie van Overleg inzake de Gemeentebegroo- tingen te 's Gravenhage, de verlangde machtiging tot het doen van uitgaven voor een extra-uitkeering aan werkloo- zen, te verleenen. De voorzitter licht toe, dat het on derzoek van de Begrooting nog gaande is, doch deze zaak nog niet van de baan geacht kan worden te zijn. Van het bestuur van de vereeniging „Volkswioningen" is een schrijven inge komen omtrent het ontslag van den h,uur- inner C. J. Bethe. De heer Gerritsen dit schrijven bespre kende, zoui het er mee eens kunnen Zijn dat de raad hiermede niets te ma ken heeft, indien de vereeniging bij even- tueele tekorten dan ook maar niet bij den raad aanklopte. Het ontslag zelve acht spr. e en zaak van! het bestuur, maar de wijze waarop het is verleend c.q. den datum waarop het inging, keurt spr. af. De opzeggingstermijn van 6 we ken acht spr. niet van toepassing oip dezien functionaris. Hij' vindt het sneu voor de gemeente em het bestufur dat het een bedrag van f 25 zal kosten, waarop de inner volgens spreker inder daad nog recht heeft, maar spreker is er voor de rechtvaardigheid te betrachten. De <bO'C{f]zitt.er acht het meer een kwes tie fusschen inner en bestuur, wat de M J' Iheeren Gerritsen en van Duin bestrij den. De heer van der Doe zegt te meenen, dat volgens het Burgerlijk Wetboek de opz©gging|Stermijn hoogstens 6 weken zal zijn, tenzij er een bijzondere overeen komst bestaal. Weth. Pajtfly verklaart dat dit laatste niet het geivf# is en dat het bestuur meent dat het den j.uisten weg heeft be wandeld. In de instructie slaat oiver de öpzeggingt niets. Bij1 controle in! het Burgerlijk Wetboek blijkt, dat de heer ivan der Doe het bij het rechte eind had, waarmede dez'e kwestie is afgedaan en het schrijven voor kennisgeving wordt aangjenomen. Monumentenzorg Naar aanleiding van het verslag van de Moouiinentencoimlmissie w'ijist dr. Boegjerd er op, dat deze commissie indertijd om adivies is gevraagd bij het sloopen va'ni het voormalige wijkgebouw aan de Oude Haven, waarvoor toestemming is ver leend, doch op bepaalde voorwaarden nl. dat de gevelankers en kruiskozijnen aan het Gemeentemuseum zouden komen, zoo mede een foto van het oude gebouw. Deze voorwaarden zijn evenwel niet ver- «v|Uild en spr. vraagt waarom deze com missie noodig is als haar adviezen niet worden opgevolgd en wie hier de verant woordelijke persoon was? De voorzitter antwoordt, dat de uit voerder, die onder toezicht staat van den Gemeentebouwimeester, de verant woordelijke persoon is. De theeren Gro^enSj'k en Gerritsen verklaren, het ook niet jiuist te achten dat niet aan die voorwaarden is voldaan en de laatste zou ze alsnog nagekomen willen zien of anders een schadever goeding ten bate van. het museum willen vorderen. De voevjzitter merkt n.av. een vraag van den heer Cutsho&k op, dat B. en W. hier geen nakoming van het advies van de Monumentencommissie kunnen eisiüheiï doch zij' verklaren er prijs op te stel len dat het nagevolgd wo,rdt. D\r. Bongerd meent dat het aan het toezicht heeft gelegen, waarop Weth. Pannij uitlegt dat er in deze zaak buiten gewoon snel gewerkt is en de betrokken voorwerpen na een dag al verdwenen weren. De \ü\0\C\j\zitter vreest dat er wel niets meer van te achterhalen z'al zijn, doch 'ziegt toe er voor te ziuiHen waken, dat zioioi iets niet meer voorkomlt. Het verslag Wordt goedgekeurd. De schoolpleinen Het verslag van commissie van toe zicht op het L.O. geeft den heer Groöjien- dijk aanleiding om de aandacht nog eens te vestigen op het plein van sldhool B naar aanleiding van welks toestand in dertijd de raad besloten heeft een post van f150 uit te trekken om de kinderen gelegenheid te gievea hun «spelen als korfbal e.d, in het Spprtpark te be oefenen!. Spr. vraagt waarom of' zij daar noo;it heen gaan? De leerlingen van de R.'HJB.S. gaan er wel heen, zomer en winter. De vc\cy\zitter en Weth. Pa^ny leggen uit dat dit den laatsten zomer wegens het ongunstige weer niet is gjesiclhied, doch spoedig zal het wel geschieden. De heer Gerritsen wil nog eens, spreken over den toestand van het plein zelve, die vooral :uit gezondheidsoo.gpunit viopr de kinderen niet gunstig is. Spr. is het eens met den heer Groenendijk w'at het Sportpark betreft, maar het gaat bij hein speciaal ook om het spelen pp. het plein voor de school begint. Spr. vraagt pf de verbetering niet in werkverschaffing uit te voeren is? De icwkitter zegt dat dit aan te vra gen is De beide XVethopders zeggen! het een moeilijke zaak te vinden, die op alle schoolpleinen' hetzelfde is, daar een proef' met draineeren ook niet afdoende bleek. Wethouder den Boer zou het 't beste achten als er een concierge werd aange steld, die iederen morgen het grint weer op zljln plaats oip het midden van het plein bracht. De heer Groenendijk zou het daarom juist ook zoo goed vinden dat de kin deren naar het Sportpark gaan, waar door het grint op het plein niet zoo veel verspreid wordt. Nadat de heer bij de Vaate het aanbrengen van een halve meter zand heeft aanbevolen en Mr. du Croo adviseert het a la H.B.S.- plein op te knappen, wordt het verslag goedgekeurd. Aangeboden wordt verder het Jaar verslag van de Vereeniging „Volkswo ningen". Het saldoverlies bedraagt f 5111.20. Rijk en Gemeente dragen hierin bij als vaste maximumbijdrage f 3894, zoodat geheel ten laste der gemeente komt f 1217.20. Een steen des aanstoots In de Commissie tot het nazien van de rekening vain het Gasbedrijf over 1936 benoemt de voorzitter de heeren van Duin, Groenendijk en Schipper. Ingekomen is nog een schrijven van J. M. Muller, smid alhier, waarin deze opnieuw vrijstelling of verlaging ver zoekt van precariorechten, verschuldigd voor een molensteen, die hij ten behoeve van zijn bedrijf bij zijn werkplaats aan de Lammermarkt heeft liggen. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschik ken en achten wegnemen van de steen de eenigste oplossing. De heer Catshoek wijst er op dat adres sant de steen iniet in zijn werkplaats kan bergen en als hij hem moet weg nemen hij in zijn bedrijf wordt belem merd. Spreker acht de rechten te hoog tegenover de baten ervan en vraagt wat er tegen vermindering is, daar de steen niemand in den weg ligt. Mr. du Croo betoogt dat de gemeente de steen kan overnemen al of niet tegen betaling en dan weer aan den verzoe ker kan verhuren. De voorzitter, weth. Panny en dr. Boo- yerd vreezen dan op gevaarlijk terrein te komen, daar de gemeente dan ook allerlei andere dingen zullen worden aan geboden. Na nog eenige bespreking wordt besloten afwijzend op het verzoek te beslissen. In de Commissie tot nazien van de j rekening van de vereeniging „Het Groene i Kruis" benoemt de voorzitter de heeren Bij de Vaate, Catshoek en van der Wolf. J Verschillende schoolgeldheffingen wor den verleend en enkele niet, waarna de rekening over 1936 van de Bewaar- scholen wordt aangeboden. In de Com<\ missie tot nazien hiervan benoemt de voorzitter de heeren Boogerd, dü Croo en van der Wolf. B-steun goedgekeurd Het voorstel'.Mvan B. en W., inzake de verpachting van het genot van jacht, aan J. van Splunder, wordt z.h.st. aan genomen. Vastgesteld wordt het tweede supple toir kohier van de Straatbelasting 1936, evenals het primitief kohier Hondenbe lasting 1937. Het laatste wijst aan een bedrag van f 962.50 voor 250 honden (107 voor vermaak en 143 voor beroep). De voorschotten voor de vergoeding volgens de L.O.-Wet 1920 voor het Bij- zonder Onderwijs worden als volgt vast gesteld: Chr. Nationale School f 1872.64, Chr. U.L.O.-School f 685.61 en R.K. Pa rochiale School f 749.06. Het voorstel van B. en W., inzake toe kenning van extra-steun aan werkloozen 1937 (steunverleening B) ontmoet ook geen bezwaren, evenmin het voorstel tot verpachting van Gemeentegrond aan den heer B. A. Steendijk te Nieuwerkerk. De rekening van den Vleeschkeuringsdienst over 1936 wijst een totaal aan van f4147.86, waarin Zierikzee bedraagt f 3902.92, Kerkwerve f2 6.10, en Noord- gouwe f 218.84. De heer Schipper vestigt hierbij de aandacht op een postje ad f 14.22 voor uitgave aan de Firma Samson te Alphen aan den Rijn. Spreker vraagt of dit niet in Zierikzee besteed had kunnen worden, gehoord wat in de vorige raadsvergade ring gezegd is, over leveringen aan de gemeente De voorzitter zegt dat voor de toe komst hiermede rekening zal worden ge houden, doch spreker weetniet precies waar dit voor besteed is. Vastgesteld wordt de nieuwe school geldverordening, die voor twee scholen 1 Mei e.k. en voor de andere per 1 September zal ingaan. Het voorstel, inzake de Motorcursus aan de Ambachtsschool wordt z.h.st. aangenomen, nqdat de voorzitter den heer van der Wolf heeft uitgelegd dat er hiervoor geen nieuwe leerkracht noodig is, daar de nieuwe leeraar in het Ma-i chinetoankwerken hiervoor ook de be voegdheid bezit. De instructie van den Waagmeester wordt 'Cjonform het vciorstel vain B. en W. gewijzigd. .Kunst en Eer" ïjiji monde 'vajn1 den heer Gerritsen brengt de commissie tot nazien van de rekening van het Harmoniegezjelschap „Kunst en! Eer" verslag uit. Zij' adviseert tot goedkeuring met een nadeelig) slot ad f 100.75. Dir. Bopyercl vraagt of Bi. en W. kuinf- neiï uitleggen hoe Ihet komt dat het gje- zjelschap zoo'n kwijnend bestaan voert. De voorz. antwoordt dat hem hiervan officieel iniets bekend is:, doch dat 'hij' w'el eens de klacht gehoord heeft dat de sport de jongelui meer trekt dalni de muziek. De heel' Schipper zegt, dat het feit' dat men onder den vorigen Directeur niet gemakkelijk in het gezelschap kon worden opgenomen nu wellicht oiok nog velen afschrikt. Verder vraagt spr. of het niet mogelijk' jz"ou Zijn dat de gemeen te het gezelschap eenigermate tegemoet kwam door haar gratis een repetitielo kaal ter beschikking te stellen, waarop Weth. PantfJ antwoordt, dat dit niet mogelijk is gebleken, daar het op be- zlwaar 'van de zijde van „Kunst en Eer" zelve stuitte. De heer G\erritsen wijst er op, dat de vereeniging ondanks de f500 Gemeente- s,uibsidie nog. een kwijnend bestaan voert en meent dal als hierin gqen verandering komt dez'e subsidie 'beter ingetrokken zou/ kunne» 'worden. Dan zou beter een nieuwe vereeniging met jonsje krachten kunnen 'worden opgericht. Mi', dm Croo informeert of' het gezlel- schap heden (Vrijdag)avond een uitvoe ring geeft, daar dit op feestdagen van het Koninklijk Huis toch steeds de ge woonte is. De wx.ilzHter antwoordt, dat hem is medegedeeld dat gezien de kou de Aprilavondeini en het feit dat enkele leden pas ziek zijn geweest, zulks niet zal geschieden, wat >spr. betreurt. De heer bij de Vaate verklaart de post zaalhuur ad f 130 te hoog te vinden en de post voor ophalen donateuirsgel-' den overbodig is. Mr. du Croo doet het goedkooper dan de bode van „Kunst en Eer", zegt spr. Ook de post voor een reis acht spr. niet noodig. De heer vim adviseert B. en W. een schrijven aan „Kunst en Eer" te richten, met het verzoek op eenige posten te bezuinigen. Weth. den Boer vindt het ook vreemd, dat waar er vroeger meestal een batig slot was, er nu zoo'n vrij gropt nadee lig saldo is. Op voorstel van Weth. Pü\n\ny wordt tenslotte besloten, dat B. en W. met het bestuur der vereeniging een© over leg zullen plegen om te zien wat er aan té doen is. De rekening wordt z.hjs. goedgekeurd. Boomen op de Oude Haven Bij punt 15 „Voorstel tot rooien van boomen op de Oude Haven'" vraagt dr. Bcoyerd of het niet mogelijk is dat in de beplanting van de Oude Haven en omgeving wat im'eer lijn en eenheid w'ordt gebracht. Spr. zou gaarne ineen volgende raadsvergadering! het advies van B. en W. eens hooren over het idee omi alle boomen daar te rooien en djoar nieuwe boomen te vervangen. Weth. Panny zegt in verband met de iepen- z'iekte te vreezen, dat het op den d,uur dien kant zal uitmoeten. Weth. dep Beer zon het voorstel van B. en W. willen uitbreiden met 2 boo men iin het Visdh|-|lop en 1 op het Kraan plein. De heer Gerritsen Lsi het eens met dr. Boogerd en beveelt dan het planten van acacia's aan. Het voorstel van B. en W. wiordt hierna z.'h s. aangenomen, waarbij B. en W. toezeggen het adee van dr. Boogerd eens te zullen bekijken. Enkele wijzigingen in de begirootingen 1936 en 1937 worden goedgekeurd, even als de wijziging in1 de algemeene politie verordening inzake een Kalk verbod en het voorstel tot verkoop van kapitaal op het 21/2 Grootboek N.W.:S. O;0;k de bijdrage ad f 150 aan de op 8 Juli hier ter stede te houden Landbouwten toonstelling van de Z.L.M. wordt m.a.s. Verleend. Het voorstel van B. en W. inzake de bestrating en verstratfng Manhuisstraat o'ntlokt weer eeinige flisqusjsie. De heer GrOenéjidiJk zegt de overge legde kostenberekening niet zjuiver te vindein en komt er tegenop dat tmen weer geen gebruik schijnt te willen ma ken van rivierzand, wat Fabricage reeds vaak aanbeval wel te doen en dat beter en goedkooper is. Nu komen er zeker nog vervoerkosten bij'. Weth. Pantyiy is Ciet hiermede niet eens en verdedigt zijn standpunt uitvoerig. De heer Gerritsen vreest dat het rijk de door B. e,n 'W. verlangde bijdrage in de bestratingskosten wel niet zal votee- ren, waartegenover de vaztë'itter op merkt, dat door het stichten vain! het nieuwe postkantoor de zaken anders zijn komen te staan dan vroeger en dat het licht te vragen is. De heer Gerritsen zou eerst een uit spraak van den raad wenschen of hij genoegen tneemt met het voorstel van het Rijk om een strook grond ter breedte van het halve hoekhuis over te nemen en dat te bestraten. Zoo ja, dan kan de acte van overdracht worden opge maakt. Wel zal echter spoedig onder zocht dienen te worden of het Rijk bijdraagt in de bestrating. De heer A. den Boer is van oordeel, dat de raad het aanbod van het Rijk met beide handen moet aannemen, daar er nu een veel betere toestand komt* Tenslotte wordt goedgekeurd dat de acte van overdracht zal worden opge maakt en dat B. en W. dan alsnog zul len probeeren om een subsidie voor de bestrating te verkrijgen. De heer Catshoek komt nog eens terug op de kwestie van het rivierzand, waar op de voorzitter voorstelt dat met de bestrating zal worden begonnen, doch in de volgende raadsvergadering een. nieuwe begrooting van kosten en even tueel een nieuwe werkwijze ter tafel zal komen, maar tenslotte zeggen B. en W. toe, dat zij rekening zullen houden met de wenschen van den raad en dat rivierzand gebruikt zal worden. Verkoop gemeentegrond Bij het voorstel tot verkoop van een gedeelte gemeentegrond aan den heer K. v. d. Stolpe te Ouvverkerk wordt, aan de hand van een situatieteekening uitvoerig gesproken over de uitbaningen enz. ter plaatse, waarbij de heer Cats hoek o.a. vraagt of het in de bedoeling van B. en W. ligt daar nog meer grond voor bouwgrond te verkoopen en zoo ja, of het dan geen aanbeveling ver dient de toegang tot die woningen te verbeteren, door het leggen van een straatje en wel zoo spoedig mogelijk, daar dit de woningbouw z.i. zou be vorderen. De voorzitter antwoordt hierop, dat als er een goed bod voor de grond komt, B. en W. zeker een voorstel tot verkoop zullen doen, doch zoover als de vorige spreker willen B. en W. niet gaan. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere Laat U niet kwellen door rheumaiische pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- ligen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. dringt tot diep in de weefsels doorl Dr. Boocjerd is het eens met den heer Catshoek en wil de toestand daar zoo aantrekkelijk mogelijk maken. Er kan, volgens spreker, nu al een plan wor den gemaakt. De heer Groenendijk verklaart zich ook voor het aanleggen van een straat, daar de kosten hiervoor op de huiseigenaren van de nieuwe huizen verhaald kunnen worden. B. en W. zeggen toe deze zaak eens te bekijken en eventueel met een voor stel te komen. Het verzoek van den heer v, d. Stolpe wordt m.a.sl. ingewil ligd. Rooiing kreupelhout Bij punt 18 d, „Raoiimg. van kreupel hout aan den Langen Blokweg" ver klaart de heer Groenendijk zich voor het voorstel van de meerderheid van B. en W. om het kreupelhout staande voor het perceel bouwland over een breedte van 1620 meter van gemeente wege te doen rooien. Spreker stelt ech ter voor het hout zoover af te hakken dat er een haag overblijft, b.v. ter hoogte van één meter. De heer Gerritsen adviseert om met den aanvrager (den heer Joz. Beije te Oosterland) in deze nog eens overleg te plegen, doch dezen zoover mogelijk tegemoet te komen. Weth. Panny zet breedvoerig uiteen, waarom hij tegenstander van rooien is. Spr. Jzou het jammier van den mooien weg vinden als het kreupelhout ver dween. De heer Gerritsen is het hier gedeel telijk mee eens, maar wijst er op, dat dit de vestiging van den heer Beije hier ter stede zou kunnen tegenhouden en dat zou spreker weer niet in het belang van de gemeente vinden. Weth. Panny zou dan ten slotte nog maar met het idéé van den heer Groe nendijk tot gedeeltelijke afhakking mee willen gaan. Dr. Boogerd verklaart zich uit ver- keersbelang wel voor iTjOjo.iing van al het kreupelhout aan den Blokweg. De voorzitter zegt nog eens met den aanvrager te zullen spreken en hooren wat deze wenscht en te zien hoeverre deze aan de geuite wenschen tegemoet wil# komen. Verkiezing stembureaux Dan is aan de orde de benoeming van leden en voorzitters der stembureaux voor de verkiezing van Leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Benoemd worden voor Stemdistrict I: Als voorzitter de Burgemeester, als plaatsvervangend voorzitter de heer A. den Boer. Tot leden de heeren A. van der Doe en J. A. Biermasz. Tot plaats vervangende leden de heeren S. J. bij de Vaate en A. Groeneveld de Kater. Voor Stemdistrict II: Voorzitter weth. W. den Boer, plaatsvervangend voorzitter Mr. C. J. B. du Croo. Leden: de heeren G. van Duin en P. A. A. Klok. Plaatsvervangende leden: de heeren A. D. Constandse D.Az., en A. van den Houten (Dr. J. C. Röhner verkreeg voor plaatsvervangend lid 3 stemmen). Voor Stemdistrict III: Voorzitter Weth. P. M. Panny. Plaatsvervangend voorzitter de heer J. Catshoek. Leden; de heeren G. van der Vliet en F. L. Timmerman Az. Plaatsvervangende leden: de heeren Joh. v. d. Stolpe en C. L. de Vos M.Fz. (Ook hier verkreeg Dr. J. C. Röhner 3 stemmen voor plaatsver vangend lid). Voor stemdistrict IVvoorzitter de heer R. Gerritsen. Plaatsvervangend voorzitter de heer A. Groenendijk. Leden: de heeren A. J. vaini Scihelven en N. van der Wolf. Plaatsvervangende leden: de heeren T. C. Schipper en M. J. W. Boogerd. Alle heeren, voor z/oover aanwezig, namen hum benoeming aan. Naar aaleiding van1 punt 20 „Reclames Straatbelasting 1336" giin|\ de raadi eenige tijd in besloten zitting, waarna 't rapport van tie Commissie van Onderzoek hier omtrent z'.hs. werd goedgekeurd. De rondvraag Bij' de Hm volgende rondvraag bespreekt de .heer Gerritsen de leverantie der len, welke nu aan de hoofden dier scho len, 'welke nu; aan de hoofden dier shc(o- len geschiedt. Spr. vraagt of B. en' W. eens onder het oog willen zien of het niet Ijeter is dat dit voortaan1 aan B. en W. geschiedt, mede uit het oogpunt van controle. B. en W. z'eggen toe dit eens te zullen bekijken. Verder deelt de heer Gerritsen mede dat Mevrouw de Wed. Fokker hem heeft verzocht aan den raad te willen me- dedeelen, dat Zij' van plan is, al® de raad er tenminste prijs op stelt, een ge schilderd portret van haar overleden echt genoot aan de gemeente aan te bieden,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2