OH DE KONINGIN KLANKEN LANGS OE LIJN Derde programma Z. R. C. Dinsdag 27 April. 10.20 Droitwich 10.50 London Regional; 11.20 JïrusselVl.; 1.20 London Regional; 3.50 Keulen; 4..20 Brussel Vlaams; 5.20 London Regional; 6.50 Brussel Vlaams; 8.05 diversen; 8.20 Milaan; 9.20 Brussel Vlaams; 10 Dam- marks Radio. RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 27 April HILVERSUMi I 1875 M. KRO-uitiending 8—9.15 en 10 gram-; 11.30 Godsdjhalfujuir; 12 berichten; 12.15 KRO-orkest; 2 vrou- wenuiuir; 3 modecursus; 4 gram.; 4.15 KRO-orkest; 5 gram.; 5.15 de KRO-melo- disten en solist; van 5.45—6 felicitatie- bezoek; 6.40 esperantoeurstus; 7 berichten 7.15 „Het Permanente Hof van Internatio nale Justitie"; 7.35 sporthalfuur; 8 be richten ANP; mededeelingen; 8.15 het Stedelijk orkest van Maastricht; 9 gram.; 9.10 J. C. Bunge-herdeinking; 9.25 gram.; 9.30 revue-programima; 10.30 berichten A NP; 10.40 Bela Kiss' Hongaarsch orkest; 11.10—12 gram1. HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzen- ding. 8 gram.; 10 morgenwijding; 10.15 gram.; 10.30 Koviacs Lajos; 11 huish. i wenken; 11.30 Lyra-trio; 12.15 solisten- concert; 1.45 modepraatje; 205 omroejp- orkest en solisten; 3 knipcunsai|>; 4 zang- j voordracht; 4.30 kinderkoorzang; 5 kin- derhalfuur; 5.30 het omroeporkest; 7.00 voor de kinderen; 7.05 AVRO-dan&orkest; 7.30 Engelsche les; 8 berichten ANP, me- dedeelingen; 3.10 gram.; 8.20 bonte Dins- dagavondtrein; 9.25 radiotooneel; 10 ver- volg Dinsdagavondtrein; 10.45 causerie over het Giro verkeer; 11 berichten ANP hierna tot 12 AVRO-dansorkest en gram. De gedelegeerden der verschillende tot het Spaansche Volksfront behooren- de partijen, hebben, met 29 van de 30 uitgebrachte stemmen, Rafael Enche de la Plata tot burgemeester van Ma drid gekozen. De la Plata is de oud- voorzitter der provinciale deputatie en behoort tot de socialistische partij. In de mijn „Ferdinand" bij Roky- cany in Bohemen is een ramp veroorzaakt doordat plotseling een groote hoeveel- heid water uit een verlaten mijn binnen drong. Op dat oogenblik werkten dertig arbeiders op 68 meter diepte. Zestien hunner konden worden gered, doch veertien mijnwerkers Zijn om het leven gekomen. Het geweld van het water was zoo groot, dat de lijken over een afstand van 1500 meter werden meege sleurd. Men gelooft, dat het maanden zal duren, voor het water fu.it de mijlrt verwijderd is. i, De h eilige stad der Mohammedanemi heeft zich losgemaakt uit haar isolement en is door de radio in contact getreden met de moderne wereld. Mohammedaan- sche ingenieurs hebben een radio-zend- station gebouwd, met materiaal, dat met kameel en naar Mekka is vervoerd. Men Zou reeds eerder met den bouw van een radio-station ini (Mekka begonnen Zijn, 1 doch daar de toegang tot de „heilige stad a an omgeloovigen is ontzegd, moes ten de Mohatmmedaanscbe ingenieurs zich eerst te Londen in de radio-techniek 1 bekwamen, alvorens imiet den bouw' een aanvang kon worden gemaakt, Thans is het radiostation gereed en met de uitzen dingen zal eerstdaags begonnen worden. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Bijna geheel gevuld was Vrijdagavond de groote zaal van hotel „Juliana", waar onze oud-stadgenoote (maar sedert eenigen tijd toch weer tij- delijk inwoonster) Zuster A. J. Moeli- Waarachtig geestelijk geluk kan men slechts door geestelijke inspanning ver werven. 31 FEUILLETON DOOR VICTOR BRIDGES Mrs Spalding was Zichtbaar ontroerd door dit be wijs van welwillendheid. „Stel u maar gerust, sir Antony", ver klaarde zijl. „Zoolang Bugg over den vloer is, kan het mij niet schelen of er méirt- schen om het huis dwalen of pp den loer liggen". „Natuurlijk Zo|u ik", vervolgde Tony handig, „als u het liever hebt, ergens anders kamers voor miss Francis kun nen huren. Het eenige bezwaar is, dat haar voogd haar dan Zou vinden en de hemel weet wiat er dan im'et haar zou gebeuren!" De goede Vrouw maakte een afwerend gebaar. „Daar moet u niet oVer praten, sir Antony", verklaarde Zijl op beslisten toon. „Ik Zou het mijzelf nooit vergeven, als door mijn toedoen, dat lieve kind in handen vami die vreemde kerels viel. Ik weet niet, hoe het komt, |m|aar ik houd vreeselijk veel van die jonge dame en het Zal mijl een eer en een. genoegen zijn haar zooveel mogelijk van dienst te wezen. Ik heb het tegen Spalding ker op verzoek van velen, die de door haar in November van het vorige jaar gehouden radiolezing niet konden beluis teren, haar aangekondigde lezing hield over „Mijn werk onder de Melaatschen". Na ingeleid te zijn door den heer R. A. J. den Boer hield de zuster voor de pauze een causerie, welke zij aanving mei een bespreking over de lepra of melaatschheid, de vreeselijke ziekte waar van in den Bijbel reeds gesproken wordt en die in de Middeleeuwen ook verschil lende deelen van Europa, waaronder ons land (getuige de talrijke leprozenhuizen) ernstig teisterde, doch nu gelukkig daar tot geringe afmetingen is teruggebracht, hoewel Nederland thans nog circa 30, doch een stad als Parijs nog ongeveer 300 melaatschen telt. Vervolgens behan delde zuster Moeliker de wijze van be strijding der ziekte, waarvan men, wat de manier van infecteeren betreft, bijna nog niets afweet en de verschijnselen ervan, om daarna de aanwezigen mede te voeren naar Suriname, waar op het gebied der leprabestrijding door Pater Donders zulk mooi pionierswerk is ver richt en waar 3 melaatschenkoloniën, n.l. de Gerardus Majellastichting, Bethesda en Groot Chatillon zijn gevestigd, in welke laatste, een Rijksinrichting, de'zus ter zoovele jaren werkzaam is geweest. Achtereenvolgens voerde zij haar ge hoor mede naar het Isoleergebouw, waar de melaatschen, die tevens krankzinnig zijn, zijn ondergebracht, de wasscherij, de brandoven en het sportterrein, waar aan de zuster een uitvoerige uiteenzet ting van de bezigheden en de wijze van afleiding der ongelukkigen vastknoopte en waarbij pas eindelijk goed uitkwam welk een prachtig, doch ontzaglijk zwaar werk daar door haar is verricht. Spreek ster besloot haar, met stille aandacht gevolgde causerie (waarin gelukkig ook de komische noot niet ontbrak) met te wijzen op de kracht welke het geloof de lepralijders, waarvan de meesten, de hoop om de inrichting nog eens te zul len verlaten, moeten opgeven, geeft en de aanwezigen krachtig op te wekken om wanneer zij in staat mochten zijn iets voor de melaatschen te kunnen doen, zulks nooit na te laten. Na de pauze werd de zaal in het donker gehuld en vertoonde de zuster een serie lantaarnplaatjes, die jammer genoeg niet voor een ieder in de zaal even igioed zichtbaar waren, doch die het voor de pauze gesprokene nog eens goed verduidelijkten en een treffend beeld gaven van wat er in dat aparte we reldje van nameloos leed daar aan de Surinamerivier omgaat. De heer den Boer vertolkte zeer zeker aller gevoelens toen hij aan het einde van den avond zuster Moeliker hartelijk dank zegde voor de wijze waarop zij zich van de voor dezen avond gestelde taak had gekweten en haar huldigde voor al hetgeen zij in het Verre Wes ten voor de arme melaatschen heeft gedaan als een brengster van licht en warmte in hun troosteloos bestaan. Met het oog op haar aanstaand vertrek gaf spr. haar den wensch mede, dat haar verblijf in Nederland en in Zierikzee haar niéuwe kracht zal hebben gegeven om zich weer met dezelfde energie en liefde als tevoren te gaan wijden aan haar heerlijke taak, waarbij zij zich ver zekerd kan achten van de sympathie niet alleen van de dezen avond aanwe zig geweest zijnden, doch ongetwijfeld ook yan geheel Zierikzee (hartelijk ap plaus). Nadat de zuster namens de aan wezigen bloemen waren aangeboden, sloot de heer den Boer de bijeenkomst. In plaats van den heer H. D. Lou- wes, die morgenavond voor den Vrij heidsbond zou spreken, treedt in diens plaats op de heer Mr. J. Rutgers. BURGH. Doordat een stoof met vuur omviel, ontstand brand in de woning van mej. wed. Överbeke, welke zich vrij ernstig liet aanzien. Door spoedig toe geschoten hulp slaagde men er in het j vuur met emmers water te blusschen. De motorspuit uit Haamstede, die uitge- J rukt was, hoefde geen dienst te doen. i De schade die vrij groot is in de uit- j gebrande kamer, wordt door verzeke ring gedekt. SEROOSKERKE. Vrijdag 22 April vond in een der lokalen der O.L. school een onderavond plaats, die zeer gloied was bezocht. In zijn openingswoord heette 't hoofd der school alle aanwezigen wel kom en sprak er zijn vreugde over uit, >dat ook thans weer vele moeders aan wezig waren. Hij 'deelde mede, dat de burgemeester door ambtsbezigheden ver hinderd! was, aanwezig te zijin, maar 'wees erop, idat het gemeentebestuur toch ver tegenwoordigd was diopr weth. Goemans, dien hij bijzonder welkom! heette. (Iets later kwam ook weth. Klompe ter ver gadering). Vervolgens werd 'overgegaan tioit ver kiezing van een nieuwe Oudercoim'missie, wegens periodieke aftreding van de thans zittingl hebbende, van welke 4 leden her kiesbaar waren. Deze, inl. 'de heere'n P. A. Legemate, C. Reinhoud, L. Bakker en A. J. Verboom', werden miet grlo|ote meer derheid herkozen, terwijl in de plaats van dhr. C. van de Velde, die miet her kiesbaar was, werd gekozen de heer D. Verseput. Na idit gedeelte hield het hoiofd der school een causerie lotver: „Waartoe'dient ons onderwijs", welke m'et veel belang stelling werd. aangehoord. Na de pauze waarin 'de aanwezigen onthaald w'erdeu op thee met een versnapering', werd] het schriftelijk' werk der leerlingen, benevens 'de gemaakte handwerken der meisjes be zien, welk deel van het programimla als gewoonlijk zeer in de smaak viel. Ten slotte gaven iiriej. Wagemlaker en dhr. Stoel ieder nog een mumtmler ten -beste en wel resp. een stukje getiteld: Een moeilijk geval, welke schets een probleem in de opvoeding van een k'imd behandelde en een humoristische vertelling uit „Op en olm' de NioOlrdzeeboiulevard„De fiets tocht van boioltsim'an Arie", waarbij menig maal hartelijk werd' gelachen. Aan het sloit dankte de voorzitter ieder voor Zijn aanwezigheid, bij welke Woorden de heer Legemate zich namlens de Oiuderooim'issie aansloot, waarna de bijeenkomst werd gesloten. ST.-PHILIPSLAND. De Groene Kruis- vereeniging alhier heeft benoemd tot tij delijk wijkverpleegster mej. Op het Hof, afkomstig van Rotterdam'. De gehouden collecte voor het z.g. „Emmabloempje", heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 75.305. De Raad dezer gemeente heeft in zijn vergadering van 23 dezer benoemd tot onderwijzer aap de openbare lagere (school I in deze gemeente dhr. W. K. 'Knuist te Barendrecht. POORTVLIET'. Notaris Méulenb'erg van St.-Maartensdijk heeft ten verzoeke van dhr. J. Nieuwdorp, aannemer te Heem stede, in het openbaar bij inzet en toe wijzing verkocht, het woon- en winkel huis met landbouwschuur en erf, groot 4 A. 90 c.A. Kooper werd de heer H. van IJsseldijk, voor f 2500. Het Algemeen Armbestuur alhier heeft vioor inschrijving verpacht, 7 gem. 96 roeden weiland, gelegen Oosteinde van Stompersdijk, voor 1 of 4 jaar, ;aan dhr. L. J. Punt alhier, voor f 30 per gemet. KERKNIEUWS BRUINISSE. Op Woensdag 28 April a.s., 's avonds half zeven ure, hoopt de heer de Gruijter zijn intrede te doen als leerend ouderling in de Oud-Geref. Kerk alhier, na vooraf 's middags ten 2 ure bevestigd te zijn door ds. Blaak van St.-Philipsland. LANDBOUW EN VEETEELT Export van aardappelen grooter dan tevoren Onder leiding van den voorzitter, dr. J. Oortwijn Botjes hield de Nederland- sche Algemeene Keuringsdienst te Utrecht zijn gewone algemeene voorjaarsverga dering. In de positie van den N.A.K. is in den loop van dit jaar eenige verande ring gekomen. Tot nu trad de N.A.K. uitsluitend ten opzichte van den export van pootaardappelen op als een semi- officieel lichaam. Uit de beslissing van den minister, met betrekking tot den uitvoer van tuinbouwzaden naar Duitsch- land, mag worden afgeleid dat de mi nister den N.A.K. beschouwt als het eenige keuringsinstituut, dat bevoegd is garantiebewijzen voor de kwaliteit aan het buitenland af te geven, indien voor- zaaizaden dergelijke garatniebewijzen var. een keuringsdienst worden geveaagd. In het jaar 1936-'37 zijn 32.298 H.A. voor keuring bij den N.A.K. aangegeven; De keuring van aardappelen had plaats op 17.200 H.A. tegen 14.676 H.A. granen, vlas en peulvruchten en 419 H.A. gras sen, klaver en knolgewassen. Daarnaast komt nog de keuring van tuinbouwzaden en vruebtboomen door de regelingscom missie voor de tuinbouwkeuringen. Hier uit blijkt wel, dat de keuring van aard appelen nog altijd een domineerende plaats inneemt. Voor een zeer groot deel heeft de keuring van aardappelen plaats ten be hoeve van den export. Deze is in het afgeloopen jaar grooter geweest dan ooit tevoren. Deze groote export wijst op een goede kwaliteit van het gekeurde product. Maar wij mogen niet vergeten, dat ook het aardappelras hierbij een groote rol speelt Zonder het bezit van een ras als „bintje" zou de export er heel wat slechter voorstaan. En meer nog door het verleden zal de beteekenis van on zen poter-export in de toekomst afhan gen van het werk van onze kweekers, Uitgaande van het besef, dat de kwee- ker van nieuwe rassen in het verleden financieel tekort is gekomen, verleent de N.A.K. subsidies aan de kweekers van nieuwe aardappelrassen, welke grootte afhangt van de goedgekeurde óppervlakte in de eerste jaren. Tuinbemesting Een tuin te bezitten is een groot voor recht. Niet alleen dat het veel genoegen geeft zijn eigen groenten, fruit, bloemen, enz. te kweeken, ook kan een tuin hoie bescheiden van grootte look, een flink voordeel opleveren. Toöh geven vele tui nen lang niet die opbrengst als mogelijk is, omdat de bezitters niet voldoende met de teelt, maar hoofdzakelijk niet met de bemesting op de hoogte zijn. Vele imiensohen imleenen maar van een tuin. te kunnen halen zonder oo,it te geven. Dit gaat niet. Ook de tuin heeft bemesting noodig; viopral groenten en fruit, vragen veel en ook bloemen kunnen niet zonder voedsel. Wij hebben hier meer het oog op de particuliere tuinen, maar ook de boeren^ tuin wordt nog vaak stiefmoederlijk be handeld. Een goede, oordeelkundige be mesting! is oolk in den tuin opimisbaar wil -men verzekerd zijn van hooge opbreng sten en van proidjujcten van prima kwali teit. Opmerkelijk is wel dat in tuinen meestal eenzijdig bem'est wordt. Wij bedoelen hier niet idirect eenzijdige bemesting door mid del van stalmest, beer, enz. Door alleen hiermee te werken wordt de bemesting weliswaar ook eenzijdig maar een te kort kan idd'Oir kunstmeststoffen aange vuld worden. Als m'en door particuliere tuinbezitters met kunstmest z'iet bemes ten is dit im'eestal een stikistof'masttof. Dat ook de kali en het fosforzuur onont beerlijk zijn voor een volle oogst is de meesten nog niet voldoende bijgebracht. Jamlmer, is ook dat op vele plaatsen geen kunstmeststoffen in kleinere hoeveelheid verkrijgbaar is voor een prijs welke niet ver boven de groothandelsprijs ligt. Gaan wij van de veronderstelling uit dat alleen kunstmest wordt gegeven dan kan het volgende als leiddraad dienen. Kalk geeft men zoo noodig in den vorm Van landb|ouwkalk en wel om1 de drie a vier jaar 20 kg. per Are of 100 M2., of kalkm'ergel 40 kg. per Are. (Beiden zoo vroeg mogelijk in den herfst). Voor stikstoifmeststoffen heeft m'en te genwoordig een groote keus. I.n de tuin bouw zal o.i. de vlug werkende, striujc- tuurverbeterende kalksalpeter het beste voldoen. Fosforzuui in den vorm van superfos faat en slak'kemeel. Dan rest nog de kali. De kalimeststof voor den tuinbouw is de patentkali. Een flinke gift is 12—15 kg. per Are. Zeer veel aardappelen worden in de kleine tuinen geteeld. Aan dit gewas kaa men het beste zien dat de kleine tuinder nog niet voldoende met bemesting op de hoogte is. Meestal is de stand alles be halve schitterend. Hier speelt een tekort aan kali een groote rol. In zulke aar Jap- pelen komt ook veel blauw voor. In aardappelen uit burgertuinen komt zeer veel blauw voor. Dit is te voqr.k'omen door het geven van ruim patentkali. RECHTZAKEN HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. ook gezegd en hij! was het geheel met mijl eens. Tony sprak inwendig een zegenwensch uit over de theoriën van Spalding, be treffende Zijn huwelijksleven. „Welnu, als u er beiden zoo over denkt", spraik hij, „dan zal ik verder gaarne van uw goedheid gebruik maken. Het zal niet lang duren, voor de tainte van miss Francis terugkomt. Inmiddels" hij keerde zich een weinig naar Bugg, om hem ook in de zaak te betrekken „zullen wij' trachten aan die spionnee- ring paal en perk te stellen. Ik wil dat niet in de omgeving van mijn huis heb ben, als ze niets doen dan loeren en spionneeren." Hij trok weer lang aan zijn sigaar, die bijna was uitgegaanv „Miss Francis is zeker al naar bed niet waar?" informeerde hij. Mrs. Spalding knikte. „Winkelen is een vermoeiend werk, sir Antony, voor een jonge dame, zooals miss Francis, die zulke bijzonder fijne dingen schijnt ge wend te zijn." Zij wachtte een oogenblik „Ik wilde haar juist warm water gaan brengen, toen u binnenkwam", voegde zij er aan toe. „Ja, we mogen u miet langer ophouden, anders zal het afkoelen", zei Tony. Hij richtte zich naar ide deur. „Waf ik! zeg gen wilde", vervolgde hij', zich omkee- rend, wil u miss Francis zeggen, dal; als Zij1 morgen een autoritje wil maken, ik haar zeer gaarne zal komen halen., Of indien zij verkiest bij mij te komen, j dan kunnen wij in den loop van den mor gen daar verder over spreken." Mrs. Spalding .beloofde de boodschap over; te brengen en na ha;ar igbeden nacht gewenscht te hebben, ging Tony in ge zelschap van Bugg naar buiten. Bij het hek bleven zij stil staan. „'t Is voor een toekomstigen kampioen van Engeland wel een onwaardige positie om als waakhond te moeten dienst doen, j Bugg", zei Tony, „maar nu wij gezegd hebben Hij brak den zin af en bleef 1 eenige oogenblikken, als in gedachten verdiept, naar de m'et sterren bezaaiden hemel staren. j Met een uitdrukking van onverstoorbare kalmte op zijn gelaat wachtte Bugg, tot hij weer begon. „Laten wij .de geschiedenis nog eens in het kort samenvatten", zei hij ernstig* „Dan weten wij met juistheid hoe de zaak staat." Hij zweeg een oogenblik. „Om de een of andere reden, waarvan ik niets begrijp, schijnen, die twee heeren, met wie wij het genoegen hadden, in Long Acre kennis te maken, er bijzonder op gesteld, miss Francis te spreken. Welnu, zij schijnt dat niet te willen en te oordeelen maar hun uiterlijk, kan ik dat van Miss Francis begrijpen. Dat is j alles, wat wij weten en zoolang wij niet meer te weten kunnen komen, kunnen we niet veel doen. Wij mOesten. in ieder geval miss Francis goed bewaakt en beschermd houden en trachten eenige inlichtingen betreffende onze vrienden daarbuiten in te winnen." Wederom zweeg hij. „Ik geloof, dat het wel aar- aardig zou zijn, als wij binnenkort eens een grapje konden uithalen", voegde hij er peinzend bij. Bugg knikte goedkeurend en glimlachte „Het bewaken en beschermen kunt u gerust aan mij overlaten, meneer. Zij zullen geen kans krijgen een woord met de jonge dame te wisselen, zoolang ik in haar buurt ben." „Ik vertrouw je ten volle, Bugg", zei Tony „en als zij morgen naar „Rustoord" komt, wil jij haar wel vergezellen, niet waar?" Hij opende het hek en deed een stap op het trottoir. „Wel te rusten", liet hij' er op volgen. „Ik moet nu naar bed. Een dolende ridder moet, wil hij van het welslagen van zijn onderneming verzekerd zijln, voldoende nachtrust ge meten". „Ja, dat geloof ik ook", zei Bugg. „Wel te rusten, meneer". De groote eiken klok in de hal wees precies kwart voor elven aan, toen Tony de huisdeur achter zidh sloot. Hij ging naar de bibliotheek, om te zien of Guy nog op was. Het vertrek was echter ledig en 'hij wilde juist de trap op gaan', toen de stilte in het huis plotse ling werd verbroken door het scherpe geluid van de telefoonschel. Tpny, die Veroordeeld wegens dood door schuld Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gra- venhage wees gisteren sententie in de zaak1 tegen den 22-jarigen wachtmeester W. F. B., die tijdens de legeroefeningien in West-Brabant in September 1936 aan het touw van een kanon had getrokken waardoor dit kan'oin was afgegaan en een soldaat was gedood. B. werd we gens doiod door schuld veroordeeld tot 1 Imiaand hechtenis. De 28-jarige arbeider A. J. te Beilen, Idie terecht had gestaan wegens het ver oorzaken van dood door schuld werd veroordeeld tot een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Verdachte had tezamen met een collega een tandem' bereden, waarbij hij stuurde. Doordat hij plotse ling van het fietspad den rijweg op stuurde, kwam het rijwiel voor een auto., werd gegrepen en opzij geworpen., waar bij de medeberijder Kok het leven heeft verloren. Verdachte zelf werd ernstig ge wond. LUCHTVAART Het snelheidsrecord over 5000 K.M. gebroken met een gemiddelde van 312,5 K.M. per uur Na een zorgvuldige voorbereiding van zeven maanden, na een geduldig wachten gedurende weken op gunstige atmosphe- rische omstandigheden, heeft de Fran- sche kapitein Rossi Zaterdagavond te 21.37 het internationale snelheidsrecord over 5000; K.M. voor alle catagloirieën van vliegj- tuigen gebroken en gebracht op 312.500 km. per uur. Roissi steeg te 5 (ui. 16 min. 15 sec. op van het militaire vliegveld van Istres. Hij vloog tweemaal het parcours Istres- Toulouse-Biordeajux-Toulouse-Istres, lang 1014 K.M. en vervolgens hierna Istres-Ly- oo-Istres, lang 432 K.M. Hij deed zijn vlucht met de „Louis Bleriot" een Caiu- dron Pyphon Speciaal, uitgerust met 2 Renault-motoren van 220 P.K. elk. Hij had 2400 liter brandstof aan booird. Het oude record m'et 272.020 K.M. per uur staat op naam! van ide Amerikanen To;m- linson .en Bartels, die het met Douglas D. C. 2 vestigiden. zijn eenen voet reeds op de onderste trede van de trap had, draaide o|p z'ijn andere been rond en ging haastig naar het toestel dat maast den schoorsteen in de hal ging. VIII. Niet pluis In Livadia „Hallo!" riep Tony, nadat hij de hoorn had opgenomen. „Hallo", klo'nk het als zilver. „Ben jij -het Tony?" „Ja, imet wiein,1?" „Ik ben het". „Is liet heusch!" zei Tony. „Welke ik? Ik! Iken zooveel ikjes met mooie stem met jes'\__De draad bracht een aller liefst schaterlachje over. „Doe nu niet zoo flauw, Tony. Ik ben het, (Molly Molly Monk. Ik zou je graag willen spreken". „Het verlangen is wederzijdseh", ver klaarde Toiny. „Ik sta juist gereed om in bed te springen, maar als er' haast bij is, zal ik direct met de auto komen!". „Jamlmer, dat ik bezet ben; ik moet vanavond nog op een soiréetje bij Hig- gimgson zingen. Hij is de eenige com ponist die mooie melodieën schrijft en ik kan! er werkelijk niet van af. Wat denik je van morgen?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2