Uit Stad en Provincie KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Z a t e r ld a g 24 April. 10.05 London Regional; 10.20 Droitwidh; 10.50 London Regional; 11.20 Brussel Vlaams; 1.20 Lon- idon Regional; 3.20 Keulen; 3.40 London Regional; 4.20 Droitwidh; 5.20 Keulen; 5.35 Brussel Frans; 6.35 Droitwidh'; 6.50 Brus sel Vlaams; 10.20 Danimlarkjs Raldio. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 24 April: HILVERSUM I 1875 M. KRO-uitz'ending. 8.35—10 n.m. gemeensch. uitzending der vier om'roeppen. 8—9.15 en 10 gr.pl.; 11.30 Godsd. halfuur; 12 berichten; 12.15 de KRO-melodisten; 2 voor de rijpere jeugd; 2.30 KRO-orkest; 3 kinderuur; 4 KRO- orkest en gr.pl.; 5.30 esperantonieuws; 5.45 voor Kath. Padvinders; 6.20 week overzicht; 6.45 gr.pl.; 7 berichten; 7.15 Kath. RVU; 7.35 actueele aetherflitsen; 8 berichten ANP; mededeelingen; 8.10 ,,een steunfonds voor Kath. kunstenaars"; 8.15 overpeinzing met muzikale omlijsting 8.35 uitzending ten bate van het ASIB (met prijsvraag); 10 de KRO-melodistén) en solist; 10.30 berichten ANP; 10.40 filmpraatje; 10.55—12 gr.pl. HILVERSUM II 301 M. VARA-uitzen- 10-10.20 v.m. VPRO, 7.30-8 VPRO; 8.35 —10 gemeensch. uitzending der vier om- roeepini. 8 gr.pl.; 10 morgenwijding; 10.20 VARA-groot-orkest (gr.pl.) en bont pro gramma (gr.pl.); 12.10—145 igr.pl.; 2 film praatje; 2.15 R'daimsch Philïi. orkest; 3.15 schaak praatje; 3,30 eemb]al|Oi, viola d'alm'ore viola da gamba; 4.30 economische cau serie; 4.50 botat programma; 5.40 decla matie; 6.05 orgelspel; 6^0 „filmland"; 7 Friesche uitzending; 7.30 bijbelvertellin gen; 8 herh. SOS-beriohten; 8.03 be richten ANP, VARA-varia; 8.15 gr.pl. en toespraak; 8.35 uitz!elnding ten bate van het ASIB (met prijsvraag); 10 berichten ANP; 10.05 Ramblers en solisten; 11.30— 12 gr.pl. andere helft wordt verdeeld in evenre digheid tot de oppervlakte der verschil lende provinciën. Het Dag. Bestuur, djat ter bevoegde plaatse zijn bezwaren tegen het oorspron kelijke wetsontwerp heeft kenbaar ge maakt, acht ideze regeling voor de pro vincie Zeeland een betere dan de aan vankelijk voorgestelde regeling, want thans is voor een deel aan de bezwaren tegen bedoeld wetsontwerp tegemloietgi- kOmen. Vooriointwerp Landbouworde- ningswet 1 93 7. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over het voorontwerp Landboiuw- ordeningswet 1937. niet afwijzend tegenover het voo,ront- werp, voor zoover het in de bedoeling ligt de bestaande crisisorganisaties om te vormen in bedrijfsorganen met meer dere bevoegdheden aan het bedrijfsleven zelf, doch acht het bedenkelijk dat de landbouwraden en de provinciale raden rich zpllen begeven op het terrein van organisaties (keuringsdiensten, t.b.c.-be- strijdimgisorganisaties, etc.) welke uit het bedrijfsleven zelf zijn voortgekomen, daar hierbij niet de minste behoefte aan orde ning van bovenaf bestaat. Besloten werd aan het Landbouw'-Co- mité voor te stellein een cotomissie te benoemen, die op korten termijn dit ont werp in studie Zal nemen en rapport daarover zal uitbrengen, daar er voor den landbouw ernstige consequenties aan zijhi verbonden. Slot volgt). ZIERIKZEE. Dinsdagavond werd ten stadhuize onder voorzitterschap van den burgemeester opgericht een afdeeling Zierikzee van de Nederlandsche Vereeni- ging voor Luchtbescherming. Deze vereeniging heeft tot taak de voorlichting van het publiek van geheel Nederland ten aanzien van de zelfbe scherming tegen gevaren uit de lucht en de beschikbaarstelling, opleiding en oefe ning van personen en groepen, die de overheid behulpzaam willen zijn bij de uitoefening van de overheidstaak inzake de burgerbescherming tegen luchtaanval len op den voet van ondergeschiktheid aan de betrokken overheidsinstanties. Het afdeelingsbestuur bestaat uit een raad van advies, waarin 10 personen zit ting hebben, die de vereeniging van tech nische voorlichting kunnen dienen, een bestuur van de hoofden van de verschil lende bij den luchtbeschermingsdienst werkzame diensten en voorts een voor- loopig bestuur voor propagandeering der vereeniging onder de burgerij. In de laatste bestuur namen 9 personen zit ting. Voorzitter is de burgemeester, secre taris de heer J. J. de Bruijne, en pen ningmeester de heer L. Mazairae. Volgens de inteekenlijsten, tijdens de propaganda-avond in Maart 1936 getee- kend, telt de afdeeling thans 95 leden, welk aantal in verband met de noodza kelijkheid vah algemeene deelneming spoedig dient opgevoerd te worden. Zoodra de eerste organisatiewerkzaam heden verricht zijn, zal tot verdere open- i.are propaganda-vergaderingen worden overgegaan en kan daarna door de le den een definitief bestuur gekozen wor den. Donderdag 29 April bestaat de zaak van mevr. F-renk—Labzowski in de Lange Nobelstraat 12l/a jaar. Gedurende dit tijd vak heeft de eigenaresse haar inventaris steeds kunnen uitbreiden, teneinde haar cliëntèle te gerieven, bij de keuze van de diverse goederen, welke steeds ruim voorradig zijn. Te 's-Gravenhage is, 83 jaar Oiud, overleden, de heer R. van der Feen, oud- ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen. Zijn ambtelijke loopbaan begon de heer Van der Feen als surnumerair der Directe Belastingen. 1 Vervolgens werd hij adjunct-controleur en daarna cbntroleur te Omtnen, Sittard en Zierikzee. Na als ontvanger te Eindhoven, Rotterdam en Utrecht werk zaam te Zijn geweest, werd hij in 1914 te 's-Gravenhage benoemd. Met ingang Van 1 Januari 1922 werd hem eervol ontslag verleend. Van de hand van den heer Van der Feen verschenen verscheidene publicaties Woensdagavond j.l. nam de heer R. Bienefelt, in een algemeene ledenver gadering van den Zierikzeeschen Kolen- bond, daartoe belegd in de Koffiekamer van het „Huis van Nassau", als voorz. van dien Bond afscheid, wegens zijn aan staand vertrek naar Haarlem. In zijn openingswoord wees hij op zijn groote sympathie voor den Kolenbond, welke één van die organisaties was, die hij wel het meest zal missen. Zoowel met het Bestuur als met de leden, heeft hij al tijd aangenaam samengewerkt en hij sprak dan ook den wensch uit, dat on der den nieuwen voorzitter de Bond nog geruimen tijd zal mogen blijven be staan. Na behandeling der huishoudelijke za ken, had een verkiezing plaats voor een nieuw bestuurslid. Als zoodanig werd met bijna algemeene stemmen gekozen, de heer C. O. J. Hendrikse, die met ter vergadering aanwezig, met dit feit telefonisch in kennis werd gesteld en daarop persoonlijk kwam mededeelen, dat hij deze functie gaarne zal aanvaarden. Waar het in de bedoeling ligt, om hem als voorzitter te benoemen, zal het zijn streven zijn, evenals zijn voorganger, zijn beste krachten te geven aan de bloei van den Kolenbond. Aan het eind der vergadering bracht de secretaris, namens Bestuur en leden dank aan den scheidenden voorzitter, voor al hetgeen hij, gedurende zijn 7- jarige leiding, voor den Bond had ge daan. Als een blijvende herinnering daar aan, overhandigde hij hem een ets, voor stellende de Noord- en Zuidhavenpoort te Zierikzee. Getroffen door dit bewijs van genegenheid, dankte dhr. Bienefelt voor dit mooie souvenir en beloofde dat het een uitstekend plaatsje zou krijgen aan den wand in zijn nieuwe woning. De aanwezigen plaatsten daarop hunne handteekening aan de achterzijde^ van druk en... hiermede was voor dhr. Bie nefelt weer een levensperiode afgeslo ten: een tijdperk, waaraan hij vol gens zijn eigen woorden nog dik wijls met genoegen hoopt terug te den ken. In het hotel van Oppen klwaml Don derdagavond de vereeniging tot steun bij Ziekenhuis verpleging voor Sdh|0|uwen Diuivelanid, onder presidium) van den heer R. Gerritsen, in vergadering bijeen. Be halve het bestuur waren sleChts 17 leden aanwezig. De voorzitter heette Ide ver gaderden welkom, waarna hij meedeel de, idat uit het jaarverslag blijkt, dat het de vereen, goed gaat, imlaar id[at het oiolk beter 'klonK igaan. Over het resultaat valt nu niet zoozeer te rioiemien. Het aantal operaties bleef t.o.v. 1935 ongeveer igelijik, maar het verschil in klosten is belangrijk ho|oi- ger. Ongeveer f2000 is moer uitgekeerd aan operaties, foitoi's, ligdagen, enz. De wensdhen voor meerdere uitkcering zullen daapomn vo|0|rioopig nog niet kun nen worden verwezenlijkt. In verband met ide door den seCretaris-administrateur voorgelezen miottulen, deelt de voorzitter tmlede, dat de overeenklooilsten |m|et de doikftoren Huese en Mazlo|lla Zijn getee- kend. De overeenkojm|st imiet dr. Hiuese is zeer vooTideelig vio|or de leden, omldat bij hun geen navordering' Imteer plaats vindt. Aan het verzoek van den heer Schipper, 't vorig jaar igeldiaan, nl. om gelden [uit te trékken voor weridiolozen, Idle geen gelden kunnen afzonderen voior contributie vo|Cr Ideze vereeniginig, kon het bestuur niet voldoen. Te Bipinisse is idoor een bestuurslid en den admini strateur een vergadering belegd, imiet als resultaat: 25 gezinnen Idie aansloten. De heer U ij 1 gaf' daarop nog eenige toelichtingen op 't jaarverslag. De regeling imet ide doktoren Huese, Koeh en Mazola bespaarde den administrateur veel onaangenaamheden. Waaneer so|m|mi- ge leden nog iets im|oieten bijbetalen, kolmt dit, omdat de vereeniging alleen vergoed volgens het tarief derde klasse. Aan het ziekenhuis Noordgoiuwe werd f 2741,75 uitgekeerd; f 1603,35 aan andere ziekenhuizen. Het lödental blijft stijlgen. 749 leden tralden toe. Oo|k in de eerste maanden van 1937 worden vele nieuwe leden in geschreven. Het totaal laantal leden bedroeg oip 31 Dec. 1936, 5971. Dat de vereeniging op ons eiland' in een behoefte voorziet Imloige blijken |U(it het feit, dat zij, tijdens haar kort bestaan vo|0[r 659 harer leden een) bedrag heeft uitgekeerd van f46050,10 Namens de finaneieële qontroleciomim;. verklaarde de heer Schipper de rekening vloor acdoiorld, met een woord van hulde voor de boekhouding door den administra teur, waarbij de voorzitter Zich, namens het bestuur aansloot. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren C. M. de Footer, A. van Tooren en H. Uijl, werden herkozen, terwijl tot leden der financieële controle-commissie, naast het bestuurslid, dr. Ittmann, voor 1937 door de vergadering werden gekozen ide heeren J. C. Lunenberg en A. Sies. Na rondvraag volgde sluiting, waarbij ide voorzitter de vereeniging ini aller be langstelling aanbeval, opdat haar bloei- nog zal toenemen. BROUWERSHAVEN. De keuringsraacl zal alhier voor de keuringsplichtigen voor de lichting 1938 zitting houden in het ge meentehuis op Donderdag 29 April a.s. voor de gemeente Brouwershaven en Zon- nemaire en op Vrijdag 30 April voor de gemeenten Duivendijke, Renesse, Ellemeel, Serooskerkc, Elkerzee, Burgh, Noord- v/elle en Haamstede. OUWERKERK. Alhier zal van Maan dag 26 tot en met Donderdag 29 dezer de Emmabloemcollecte gehouden worden. Een woord van opwekking deze collecte te willen helpen steunen lijkt ons wel haast overbodig, gezien het mooie doel, dat hierbij wordt nagestreefd. ST.-MAARTENSDIJK. De Coöperatieve electrisehe Centrale hield Woensdagavond oinder voorzitterschap van Dr. Tazelaar tem huize van den heer Nelisse haar algemeeinle jaarvergadering. Slechts 34 le- deini waren tegenwoordig. Door de daar voor aangewezen commissie voor het na zien] der Idekening enz. werd gunstig rapport uitgebracht. Blijkens de rekening is over het jaar 1936 wegelnis geleverde stroom ontvangen eeln bedrag van f 14169.80. De exploitatie winst heeft bedragen f 5617.37. Een bedrag va|n f 6044.87 is beschikbaar voor aflossing van schuld. De geheele schuld per 1 Jainuari 1937 bedraagt f 72096.64. Deze schuld bestaat voor ee|n! 'bedrag vap f 70500 uit plbligaties Op 1 Januari 'bestond blijkens het alge meen verslag de coöperatie uit 174 leden, terwijl im totaal op genoemden datum 348 perceelem waren aangesloten. Besloten werd het tarief voor stroom verbruik met 5 pet. te verminderen. Ledemi der coöperatie betalen als gevolg hiervam 36 cent, niet-leden 41 cent per K.W. Het tarief voor kracht werd be paald op 18 cemt per K.W. Eveneens werd besloten het volgend jaar over te gaan) tot invoering van het z.g.in|. vast-recht tarief. Tot leden .van het bestuur werden her komen de aftredende heeren W. G. Basti- aanse, D'. L. Hage en G. Adriaansen. Uitlotiing had plaats van 2 obligaties groot elk f 1000.—. OUD-VOSSEMEER. De alhier onder lei ding van mej. van Felius, wijkzuster, ge- gehouden Emmabloemcollecte, heeft op- créhrar-ht f 26.28 STAVENISSE. Door de A.R. Statem- Ceji-trale voor het eiland Tholen werd Woensdagavond in de zaal van hotel Potappel een goed bezochte openbare vergadering gehouden, waarin een twee tal sprekers het woord voerden.'. Na opening door dhr. Deurloo uit Qud- Vcsmeer werd voor de pauze het woord gevoerd door ds. A. J. 'Dekker vam Alphen) a. d. Rijin, die een rede hield over het onderwerp: „Trouw1 in storm- getij". Het betoog van dezen spreker kwam hierop neer, dat hij', met het oog op de zJeer moeilijke en onrustige tijden zijn geestverwanten aanspoorde om trouw" te blijven aan de A.R. beginselen. Na de pauze sprak ds. J. H. F. Remme van Amsterdam', die in een gloedvolle rede de aanwezigen met klem opwekte er voor te waken en te strijden, dat de Vrijheden op politiek en geestelijk gebied als kostbare panden bewaard Zul len worden. Van twee zijden vooral valt men deze kostelijke geestelijke goederen aan, n.l. van de Zijde der N.S.B. en van die der Communisten. Ons volk, dat eenmaal ge noemde vrijheden miet zijn bloed gekocht heeft, z'al op Hollandsche bodem1 geen dictatuur, van wie ook, dolden. De beide sprekers vonden een zleer aandachtig gehoor. OUDELANDE. Bij de Landbouwvereen, werd aanbesteed de levering van koper vitriool. Laagste inschrijver van Willem v. d. Heuvel te "Numansdorp, a§»n wien de levering werd gegund. AANBESTEDINGEN ZIERIKZEE. Voor de Donderdag jl. ge houden aanbesteding door het Dag. Be stuur van het waterschap Schouwen, ge houden aanbesteding van het uitvoeren van zink- en stortwerken, voor- en oost waarts van den kop van strandhoofd no. 4 aan het district Noorder^trand vol gens bestek no. 642 is ingeschreven door: J. Lindenberg Cz., Wemeldinge f 13300; L. J. Dekker, Veere f12380; N. van der Linde, Scharendijke f12268; J. M. Dek ker P. Bot, Papendrecht f 12000; J. A. van Seventer, Dordrecht f11690; Jan Roskam Cz., Sliedrecht f 11625; H. Rook, Ouderkerk a/d. IJssel f 11090. Aan den laagsten inschrijver werd het werk ge gund. SPORT „Olympia" onderlinge wedstrijden Woensdag 21 April werden, in de gropte zaal vlam Hotel Jiuliana, v,Oior een groot aaptal donateurs de jaarlij'ksche onderlinge wedstrijden gehouden der Gymlfl.-Ver. „Olympia". Dc prijswinnaars(stcis) waren als volgt: Juniores meisjes: le prijs Corry Taais; 2e pr. Janny v. >d. Berg; 3e pr. A. Eerrevoets. Juniores jongens: le pr. Karei Holm; 2e pr. W. Schoonen; 3e pr. M. de Vos; Meisjes afd. A: le pr. Maatje Ornée; 2e pr. Dien Helmstrijd; 3e pr. Jopie v. d. Wolf. Meisjes afd. B: le pr. Leunt je Hen drikse; 2e pr. Lena v. Gastel; 3e pr. Adr. de Vlieger. Adsp. jongens: le pr. Jan Tanis; 2e pr. Aldri v. d. Berge; 3e pr. D. Groe- newege. Damesle pr. mej. A. Dekker; 2e pr. «mej. G. Suurland; 3e pr. mej. A. M. Verton. Heeren: le pr. de h,eer A. Hage; 2e pr. M- Catshoek; 3e pr. Jac. Kloote. Na de wedstrijden werden de prijzen door den voorz. uitgereikt, met dank aan ide jury en telclomlm. De directeur sprak een woord van dank tot de leden voor het kranig werk wal zie gepresteerd hadden. PREDIKBEURTEN Zondag 25 April. Kerkwerve. 2 ure, ds. Post. Serooskerke. 6 30 ure, ds. Post. Burgh. 9.30 ure, ds. Saraber (Collecte generale kas). Renesse. 7 ure, ds. Faber (Coll. voor het orgel). Evangelisatie. 7 ure, ds. Ruijsch van Dugteren. •Noordwelle. 9.30 ure, ds. Faber. Huamstede. 9.30, ds. Kentie en 7 ure, ds. Gerritsen van Zierikzee (Zending). Ver. v. Vrijz. 7 ure, ds. Pijnaoker Hordijk, in het clublokaal. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Mulder. Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Boschloo (Extra- ooll, voor de kerk). Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. Post van Serooskerke. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 9.30 ure, ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griet- huijsen. Dreisehor. 9.30 ure, ds. A. Burger van N. en St.-Joosland, in verband met Z.eerw. 40'-jarig jubileum. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Reddingius van Zierikzee. Nieuwerkerk. 9.30, ds. Westerhof en 6 ure, idefti (Orgelooll.) Gerei. kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Geref. gem. 9, 2 en 5 30 ure, Leesdienst. O«o4oalanl. Q 5(1 on 9 nni, dr. Wfiftdft Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Lees dienst. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5.30 ure, dhr. Wijnne van Oldenbroek. Sirjansland. 9.30 ure, ds. Bunjes(Orgel- oolleote). Bruinissft. 9.30 en 2 ure, ds. Marsman. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Unger (Bed. H. Av.) Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Eilipsland. 9.30 en 2 ure, ds. Ver schoor. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 30 ure, ds. Blaak. Tholen. 9.30, ds. v. Eist en 2 ure, ds. Kraay. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Vrije geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baaij. Prot. Bond. Geen dienst. St.-Maartensd|jk. 9.30 en 2 ure, ds. de Bres. Ned. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. v. Eist (Coll. ziekenf., Bed. H. D en Voorber. H. Av.) Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Van Zon van Kralingsoheveer. Poortvliet. Geen opgaaf ontvaügen. Sohórpenisse. 9.30 en 2 ure, ds. de Haan. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Stavenlsse. 9.30, ds. Batelaan en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, ds. Kraay en 2 ure, Leeskerk. Gerei. gem. 9 30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 17. Johannes, z. van M. de Oude en A. Schouls; 19. Leendert, z. van L. Berrevoets en P. C. Willemse. Overleden: 19. Johanna Christina van Diijdkl, 77 j., eéhtg.e van J. B. van B.eek; 19. Adriana Apolonia van As, 56 j., echtg.e van M. van Oeveren. TELEGRAMMEN H.M. de Koningin zal Kerk- Inwijdingsdienst bijwonen Op 12 Mei a.s. zal de plechtige in- wijdingsdienst plaats vinden van het nieuwe kerkgebouw te Beemte (Geld.), b'ehoorende tot de Ned. Herv. Gemeente Apeldoorn-Het Loo. H.M. de Koningin heeft den wensch te kennen gegeven de plechtige inwijdingsdienst bij te wonen. Brandstichting Voor de tweede maal in deze week is aan de Koedijk te Eerbeek (Geld.) een boerderij afgebrand. Tijdens de af wezigheid van de bewoners is Donder dagavond de boerderij van den land bouwer Radelijk tot den grond toe af gebrand. Niets kon in veiligheid worden gebracht. Eenige geiten en varkens kwa men in de vlammen om. De boerderij was verzekerd. Veroordeeld wegens brandstichting De rechtbank deed heden uitspraak in. de zaak tegein. Lea G. en haar echtgenoot S.MC., uit Nieuw Biuinen (Dr.), die res pectievelijk haddeni terechtgestaan we gens brandstichting en medeplichtigheid daaraan in de door hen bewoonde wo ning. De rechtbank veroordeelde de vrouw tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek vani de voorloopige hechtenis, ter wijl haar main wegens gebrek aan bewijs werd vrijgesproken. De eisch luidde te gen 'beide 2 jaargevangenisstraf. Nieuwe politieke Status van België De correspondent van de Engelsche „Ti mies" te Brussel bericht dat da Belgische Minister van Bnitenlandsche Zaken Don derdagavond den tekst van de Fransch- Britsclhe verklaring inzake de nieuwe In ternationale status van België, heeft be studeerd. De wijzigingen welke de Bel gische regeering hierin zoiu willen zien aangebracht, zijn van zioo weinig belaag dat men verwacht dat de verklaring he den kan woirden gepubliceerd. De Engelsche „Morning Post" schrijft, dat Eden Zondagmiddag naar Brussel zal gaan. Hij zal daar Maandag een onder houd hebbeni met den Minister-President en door den Koning in audiëntie worden ontvangen, waarna hiji Dinsdag naar Lon den aal terugkeeren. Dreigende staking van hotel eigenaren De eigenaren van hotels, café's en res taurants in het Fransche departement Seine-el-Oise, hebben, op een te Ver sailles gehoiuden vergadering, besloten, dat zij, indien de 40-urige werkweek in hun bedrijven zal worden toegepast, hun z'aken voor den tijd van een maand zullen sluiten. Dit besluit is het antwoord op het dreigement van hun bedienden olm) in staking te zullen gaan als de 40- urige werkweek niet zal worden toege past. Lagerhuislid geschorst Tijdens de behandeling in het Engel sche Lagerhuis van de steun aan de door den crisis getroffen gebieden, wer den door de oppositie obstructieredevoe ringen gehouden. De speaker wilde de debatten sluiten, terwijl een Labourafgevaardigde nog sprak. Een andere Labourafgevaardigde Bevan riep toen tot den. speaker: „Ga van den voorzitterszetel af. U gedraagt U verschrikkelijk. Ik heb nog nooit zulks gezien". Bevan weigerde zijn verontschul diging aan te bieden en op voorstel van den Minister van Arbeid werd hij voor 4 dagen geschorst. DE STRIJD IN SPANJE Succes voor de Regeeringstroepen Van het front bij Teruel wordt ge meld, dat de regeeringstroepen een brug van den weg TeruelCalatayu hebben opgeblazen, evenals de spoorbrug bij Mon Real del Campo. Hierdoor zijn de ver bindingen van de opstandelingen in dit gebied met het achterland verbroken; De correspondent van Havas bericht dat de regeeringstroepen de hoogten van Ce- rahechieero aan het front van Poso Blan co hebben bezet. Uit Bilbao wordt ge meld, dat aan het front van Guipuzcao de artillerie van de regeering de oorlogs bodems van de opstandelingen aan de kust onder vuur heeft genomen en ge dwongen te vluchten. In het Zuiden bij Toledo zet de artillerie het vernielen dei- militaire oentra voort. BUITENLANPSCH WEEROVERZICHT Sedert Donderdag kwam er belangrijke wijziging in de luchtdrukverdeeling. De luchtdruk steeg in het Noordwesten re gelmatig door, zoodat zich een verbin ding vormde van het gebied van hoogen luchtdruk over de Golf van Biscaye en dat over Groenland. De depressie over het Skagerak kreeg versterking, eencr- zijds door daalgebieden van luchtdruk uit de richting Schotland en anderzijds door luchtdrukdalingen over de Baltische staten en het Oostelijke Oostzeegebied, In Oost-Duitschland en Polen dalen de barometers. Deze veranderingen in de luchtdrukverdeeling tesamen met de stij ging van de luchtdruk in het Noordwes ten en het Noorden zullen de wind in het Noordwesten houden en lucht-aan voer uit koudere streken tengevolge heb ben met geleidelijke daling van de tem peratuur in onze omgeving. De regen val werd geringer. In de Alpen viel nog veel sneeuw (Sëmtisch meldde in den nacht nog 29 m.M. neerslag), doch in den nacht afname van de zeer groote koude. Jungfraujoch meldde Vrijdagmor gen -8 gr. C., Samtisch -4 gr. C. In het Westen is het in de bovenlucht zeer warm. Evenzoo bij ons boven dc 2000 meter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2