OH DE KONINGIN Uit Stad en Provincie Rheumatfek 9 laat U toch wrijven akkers Kloosferbalsem KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Dinsdag 6 IAlp ri 1. 11.05 London Re gional; 12.05 Brussel Vlaams; 1.20 Droit- wich; 4.20 Brussel Frans; 4.50 Droit- wich; 6.20 Brussel Vlaams; 7.20 Weenen; 8.20 Rome; 9.20 Brussel Vlaams; 9.40 London Regional; 10.20 Droitwich. RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 7- April HILVERSUM I 1875 M. KRO-uitzending. 8-9.15 en 10 gr.pl.; 11.30 Godsd. half uur; 12 berichiten; 12.15 de KRO-Melo- disten; 2 vmuwenu|uir; 3 mloidecfursus4 gr.pl.; 4.10 KRO-kamerorkes't; 5 gr.|pl.; 5.10 KRO-orkest; 5.45—6 felicitatie-bezoek; 6.05 de KRO-melodisten; 6.40 esperanto; 7 berichiten; 7.15 „Publiek en spelen"; 7,35 spoifthalfuur; 8 berichten ANP; mede- deelingen; 8.15 KRO-syimphonie-orkesIt; 9 „Franciscus' liefde in prakltijk'"; 9.15 KRO-symphonie-orkest; 9.45 gr.pl.; 10 de KRO-imelodislten10.30 berichten ANP; 10.40 Revue-uiitzjending; 11.40—12 gr.pl. HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzen- ding. 8 gr.pl.; 10 morgenmijding; 10-15 gr.pl.; 10.30 Jetty Cantor's ensemble; 11 wenken -voor de huishouding; 11.30 Je'-tty Cantor's ensemble; 12.30 het Tipica-orkest 2 cabaretprogramim'a; 3 kniples; 4 piano voordracht; 4.30 radio-kinderkoor zang; 5 voor de kinderen; 5.30 Aeolian-dainsorkest 7 voor de kinderen; 7.05 zang; 7.30 Eingel- ische les; 8 berichiten ANP; mededeelingen 8.10 gr.pl.; 8.30 bonlte Dinsdagavondtrein 10.15 gr.pl.; 10.30 schaakles; 11 berich ten ANP; hierna AVRO-dansorkest; 11.30 —12 gr.pl. KORTE BERICHTEN De sterkte der detachementen aati- viullingistroepen, die vain de Koloniale Re serve te Nijmegen inaar Ned. Oost-Indië worden uitgezonden, zal geleidelijk wor den opgevoerd. In verband daarméde wordt de sterkte van de Koloniale Reser ve uitgebreid en zal een grooter aantal recruten worden aangenomen, al blijtt de vrije selectie, die tot nu toe toegepast werd, volledig' gehandhaafd. Dat dit zon der bezwaar ;klan, blijkt wel uit het feit, dat zich per maand gemiddeld duizend gegadigden voor dienstneming aanmelden terwijl kortgeleden een record bereikt werd, toen in eesn week niet minder dan 2000 verzoeken om tot een dienstverbin tenis te worden toegelaten, binnenkwamen Het dagblad „Indépendance meldt, dat de Fransdhe en Britsche re- geeringi minister-president van Zeeland zouden hebben verzjocht de ecjonomische reorganisatie van de. wereld ter hand te nemen en een internationale confe rentie voor te bereiden, waar conventies zullen kunnen woirden gesloten, welke bestemd zijn het handelsverkeer tpsschein de naties te bevorjderen. Het Spaansche ministerie van oor log Jieefft een dereeet uitgevaardigd, waarin helt alle Spaansche onderdanen, die in het buitenland verblijf houdiein) en behooren tot de onder de wapenen ge roepen lichtingen, doet weten1, dat zij, gehouden zijn zich binnen den korftst mogelijken t ermijn op Spaansch regée- ringsgebied aan te melden om ingelijfd te worden bijl het leger. Heit Duitsche stoomschip Indram be vindt zich midden op den Atlanltischen Oceaan in nood. De stuurinrichting is beschadigd en het water stroomt een der comipartementen binnen. Een En- gelsch schip dalt zich op 200 mijl afstand bevindt 'is het dichts bij', maar ook het Fransche schip Colombië en het Aimieri- kaansche City of Norfolk hebben hun koers gewijzigd en zijn full speed ter hulp gesneld. GEMEENTERAAD RENESSE Ondergrondsche aanleg aan den Hoogenzoom Het uitbreidings plan laat Een wandelpad langs de duinen In de Vrijdag gehouden raadsvergade ring waren alle leden tegenwoordig. Voorzitter de burgemeester. Van het Burgerlijk Armbestuur is een schrijven ontvangen, zulks naar aanleiding van een door den raad gestelde vraag, mede- deelende, dat uit een ingesteld onder zoek naar de watervoorziening van het armenhuis is gebleken, dat de bewoners daarover tevreden zijn en er dan ook geen aanleiding bestaat hierin verande ring te brengen. De heer van Klooster is door het schrijven niet bevredigd en meent dat de geopperde idéé, n.l. elke bewoner binnenshuis water te verschaf fen, een dringende behoefte is. Hij ver trouwt dat B. en W. deze aangelegen heid in gedachten zullen houden. De vestigingstoelage arts blijft tot 1 Mei 1938 bepaald op f570 per jaar. De politieverordening wordt aangevuld me\. een artikel, waarbij het bekalken van straten wordt verboden, alsmede het ver voeren van dc daartoe benoodigde ma terialen gedurende de nachtelijke uren, zulks ook in verband met de komende verkiezing. De meerderheid van B. en W. stelt voor, nu tengevolge van het oploopen der koperprijzen, de uitbrei ding van het electriciteitsnet aan den Hoogenzoom aanmerkelijk duurder is ge worden, n.l. voor ondergrondschen aan leg voor deze gemeente op f600, de aan leg toch ondergrondsch te doen plaats hebben. De twee perdeelen, welke heb ben te kennen gegeven aan te willen sluiten, zullen een garantie hebben te stellen van f159 per jaar, waarvan de gemeente ten hoogste f25 voor hare j rekening neemt. I De maatschappij betaalt de genoemde kosten van aanleg geleidelijk terug, zoo dat men deze uitgaaf moet zien als een renteloos voorschot. Indien van de garantie een terugbetaling plaats vindt wat bij een zeker stroomverbruik het geval zal zijn, zal de gemeente het eerst voor teruggave in aanmerking moeten komen. Gerekend is in de toekomst op een 4-tal aansluitingen. De heer Padmos kan zich met het voorstel niet vereeni gen, daar men verplicht is, als de be woners van andere gedeelten ook om aanleg van een leiding verzoeken, daar toe over te gaan. Bovendien is het voor hem de vraag, of de kosten door de maatschappij zullen worden terugbetaald, daar deze niets garandeert, doch dit laat afhangen van de financieel© positie der vénnootschap. Weth. Steur zegt dat wanneer het dit eene geval betrof, hij er mede accoord zou kunnen gaan. De bezwaren van den heer Padmos onder schrijft hij volkomen. Het voorstel wordt na eenige bespreking aangenomen, met de stemmen van de heeren Padmos en Steur tegen, j Het kohier rioolbelasting wordt vast- gesteld met 14 aanslagen, elk ad fl.50. Conform het voorstel van B. en W. wordt ingetrokken het indertijd genomen raadsbesluit tot gedeeltelijke rioleering van de z.g. Lange Achterom, gezien de door den grooten regenval ontstanen toestand aan den Hoogenzoom, het niet verantwoord is slooten te dempen, ook met het oog op de begraafplaats. Hier mede is de agenda afgehandeld. I Bij de rondvraag brengt de heer Ste- j vense eenige punten naar voren, welke zijn besproken in de vergadering van de V.V.V. „Renesse Vooruit". Al lereerst heeft men geklaagd over het laat gereed komen van het uitbreidings plan; men weet thans niet waaraan men toe is. Ook acht men den kubieken in houd der woningen te groot. Men wil dit zien gesteld van 275 op 200 M3. Dit zal de bouwbedrijvigheid bevorderen. Het 1 ware te overwegen, om schending van het natuurschoon te voorkomen, dat een commissie wordt benoemd die de bouwr plannen op uiterlijk schoon keurt. Weth. Hoogenboom antwoordt hierop, dat de ter visie-legging tegen 15 April a.s. kan worden tegemoet gezien en dat daarna na de wettelijke weg moet worden ge volgd, wat nog een heelen tijd in be slag neemt. De meening, dat men thans niet weet waaraan men toe is, is niet juist. Thans en ook den tijd welke nog aan de goedkeuring vooraf gaat, wor den alle plannen beoordeeld naar de thans door B. en W. in overleg met den Raad vastgestelde bepalingen. Feit is, dat het plan reeds, veel soepeler is dan bij het begin, o.a. is ook reeds den kubieken inhoud der woningen op 275 M3. gebracht. Na bespreking wordt toegezegd, dat de Raad zal trachten in een gedeelte van het plan, tusschen Laan en Moolweg, strand en kom, woningen van een mindere kubieken inhoud toe te laten, met dien verstande, dat van de adviezen van de Provinciale Zeeuw- sche Schoonheidscommissie een ruim ge bruik zal worden gem'aakt. Van een hier in te stellen commissie ter beoordeeling van de bouwplannen, verwacht de Raad niets. Verder is ter genoemde vergadering de wenschelijkheid geuit, van een wan delpad langs de duinen van den Mool weg naar het Watèrgat. Besloten wordt met de Domeinen'te dezer zake in óver leg te treden. De heer Hoogenboom zag gaarne den op het uitbreidingsplan ont worpen weg, n.l. van Moolweg over par ticuliere gronden naar het Watergat, als voorloopig voetpad- tot stand komen. Bij eventueel niet slagen van de eerstge noemde idéé, wordt besloten, in deze richting te zullen werkzaam zijn. Ge klaagd wordt over den toestand van den Moolweg, waar auto's blijven ste ken. Weth. Steur zegt dat er geen en kele aarden weg met verkeer is. welke bij zulk een abnormalen regenval als het geval is geweest, geschikt is voor auto-verkeer. De in bedoelden weg aan wezige gaten zijn zoodra dit mogelijk was gedicht. Bij' de bespreking van de afwatering wegen, stelt de heer Hoogenboom voor langs alle wegen greppels te maken en er vooral op foe te zien dat deze in goeden staat worden gehouden. Dit voorstel wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór cfe heeren van Kloos ter, Stevens e en de voorsteller. Een voorstel van B. en W. om, waar noodig greppels aan de léggen, wordt m.a.sL aangenomen. Betrokken aangelanden zul len vóór 1 Januari 1938 worden aange schreven. Nadat de heer Franken nog heeft gesproken over de wegneming van het dijkje bij het percéel aan de Halve Maan, waar eigenaren een haag van wil gen takken ter beschutting wenschen over de gèheele lengte, welke kwestie aan B. en W. wordt overgelaten, volgt slui ting der vergadering. Liever op eigen voeten staan en op eigen wieken drijven, dan op de handen worden gedragen. 19 FEUILLETON DOOR VICTOR BRIDGES „Ja, zoo iets", zei Tony „vtooral in de manier van aanvallen". Hij zweeg even. „Bugg is op zfijn, manier en in zijd bran che een geweldig personage. Hij is practiseh gesproken, de zwaargewicht- kampioen van Engeland. Hij woont hier bij mij en werkt voor mij, alleen maar omdat hij er plezier in heeft. Ik wilde dat gisterenavond al aan je uitleggen, maar Wij hadden over zooveel .andere dingen te praten". „Ik begrijp hét", zei Isabel zacht. „En u, waart daar samen aan het wnndelen?" „De zaak is eigenlijk zoo: Bugg was naar een bokswedstrijd in de Cosmopioli- ;tan-Club geweest en het w'as Vroeger af'geloopen dan wij verwacht hadden en wij! waren op weg om te gaan soufpeeren. Zoo kwam het dat wij toevallig in Long Acre waren". Isabel knikte. „Ik begrijp het. Het is mij nu alles duidelijk. Gisterenavond waS ik bevreesd en alles scheen zoo verward en vreemd". „Da;t verwondert mij niets", Zei Tony ZIERIKZEE. Bij het dezer (dagen te Ut recht gehouden exam'en voolr imlachimisten opleiding ider Kom. Pakketvaart Ma'atscb- slaagde den Heer p. Lux, leerling der Ambachtsschool alhier. Bij de Zondag gehouden, verkiezing voor de volgorde van de candidates! op de R.K. lijst voor id© a/s. Tweede Kamer verkiezing, igiinig het voor de Zeeuwscha plaats op die lijst vooimamlelijk tuss'dhen, de hoeren E. Lockefeer te Hulst en tir. A. J. J. M. Mes te Heinkenszaoid. Laatst genoemde werjd tmiet gro,o|te imleerderheid van stemtmlen gekozen tegenover eerst genoemde, idie vroeger reeds lid Ideri! (Ka mér is geweest. ZONNEMAIRE. Burgerlijke Stand over Maart. Gehuwd: 24, Willem' Fomteime, jm'. 25 j. en Adriaina van dje Sande, jd. 19 j. Overleden: 14, Cornelia Johanna Labrijn, 85 j., wed. van Marimiuis van Putte; 24, Dinai van Spliufiider, 75 jwedj. van Mari- m»s van Splun ter. DREJSCHOR. Onder voorzitterschap van deri heer J. C. van Langeraad, hield de Coop. Boerenleenbank alhier Zaterdag avond in café Slager hare jaarvergade ring. Van de 99 waren er 65 leden aanwezig. De rekening en balans over het boek jaar 1936 werd vastgesteld, w'aaruit wij het volgende mochten ontleenen: totale omizlet bedroeg f 1333520.66. Aan spaargeld was ontvangen, f 101868.21 en terugbetaald f 88408.68. Aan voorschotten was uitgegeven f1600 en terug ontvangen f 4180. I In loopende rekening was ontvangen f 538554.05 en uitgegeven f 55938-5P j Aan rente werd ontvaimgten f 11406.35 en uitgegeven f 8513.38. De bezittingen van j de Bank bedragen f 299538.26, 'terwijl j de spaarders te vorderen hebben van j de Bank f 225132.45 en de rekéniinlgihou- I ders f 55098.08. Het reservefonds was grooit f 17777.05, terwijl een winst was J gemaakt van f 1525.68, welk bedrag bij I de reserve werd gevoegd, i De heer L. J. Mol werd met groote J meerderheid herkozen als lid van heit bestuur, terwijl de heer M. J. Padmos eveneens met groote meerderheid werd herkozen als lid van de Raad van Toe- z'ictot. j De rente, welke op. 1 Januari be droeg 3 pet. voor Spaargeld en Credit i en 41/2 pet. voor debet, werd met in gang van 1 April j.l. verminderd meit 0.2 pet. voor spaargeld en 1/4 ,Pct- V0l0r debet, zoodat deze cijfers nu respee- respedtievelijk nu worden 2.8 pet. en 41/4 pet. Met de hoop dat de toestand voor den landbouw gunstiger mag wordeini, sloot de 'voorzitter deze vergadering. Höt zoontje van F. alhier kwam spelenderwijs 2100 ongelukkig met zijn oog in een spekhaak terecht, dat hij ter stond naar een oogarts te Middelburg moest worden overgebracht, wéar men trachten zou het oog voor den jongehi te behouden. QOSTERLAND. De heropening, der door nieuwbouw (uitgebreide zaak van den heer J. K. Deurloo had Zaterdag jl. plaats. Tal van bloemstukken en planten ver sierden zijn ziaak. Ooik vele telegrammen met gelukwenschen bereikten helm oip de zen dag. 1 Het publiek waarvan velen uit de om liggende 'gemïe&nten, heeft van hare be langstelling getuigd, daar honderden, zijn waarlijk keurig, ingerichte Zaak hebben bezocht, Door den .actievent wil en durf van den heer Deurloo, is thans een mloideme zaaik verrezen, welke het oog bioieit en trekt doio,r 'opzet en in!bou|d. Ons dorp ,is een (mfojoae winkel rijker geworden, welks kveerga men, o,p een plattelandsgemeente wellicht niet zal vinden. BRUINISSE. Wij werden erop attent gemiaakt dat de politie te dezer plaatse strenge dointrole uitoefent op wielrijders, die bij avond 'rijden mét een horizontaal ver vooruitsch ijnend verblindénd licht, .wat hier no:g veel gebeurt. Men, dient Voortaan de bepaling in acht te nemén, dat het licht hoogstens 10 méter schuin omlaag vojor het rijwiel imfoet schijnen. Men zij dus 'gewaarschuwd, daar anders onherroepelijk' een bekeuring volgt we gens overtreding der mOfioir- en rijwielwet ST.-PHILIPSLAND. Bij het plaatselijk orgaan der Arbeidsbemiddeling alhier staan ingeschreven 42 personen als werk zoekenden. j OUD-VOSSEMEER. Vrijdagavond trad in de School met den, Bijbel alhier voor de A.R. Kiesvereen. op Dis. B. E. J. Bik', te Enkhuizen. Op de betrekkelijke aanplakbiljetten was tot de N.S.B.'eUs de uitnoioidigieg gericht pui eens op te komen. Bij joipening der vergadering bleek dat Zij -aan de uitnoiodiginjg inderdaad gev|oJg hadden ge geven. Huln aanwezigheid in het lokaal Laat U niet kwellen door rheumati»che pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- ligen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. dringt tot diep in de weefsels doorl zomj evenwel een vroegtijdig einde nemen. Imlmérs, nog slechts korten tijd had1 de spreker plaats genomen op het spreek gestoelte, toen de N.S.B.'ers voortdurend interrumpeerden. Aan het verzoek zich rustig' te houden werd niet voldaan. Int©' gendeel, met het verspreiden van pam fletten in het lokaal geraakte men hand gemeen, waarop de politie ingreep, en het oproerige deel, met gebruikmaking van de gummistok, maar buiten dreef. De vergadering kon hierop word,en voortge zet. ST.-MAARTENSDIJK. Burgerl. Stand over Maart. Geboren: 4. Adriana Lijntje Margrieta, d. van H. Baardwijk en M. Munnikhof; '6. Adriaan Hendrik, z. van J. A. Heijboer en J. Bos; 29. Pietemella Cornelia, d. van C. J. Gaakeer en M. P. Elenbaas; 29. Danetta Johanna, d. van A. D. Zwagemaker en S. J. Hagej. Gehuwd: 18. J. Bimmel, 35 j., wedn., eniJ. M. op den Brouw, 34 j., wed1., Overleden: 9. Abraham Jam, I1/2 jaar, z. van D. Scherpenisse en C. J. Boo* gerd; 18. J. W. de Graaf, 75 j., onge huwd; 20. J. J. op den Brouw, 65 j., echtg.e van C. van der Rhee; 23. W. Priem, 39 j.. echtg.e van J. A. de Graaf; 27. W. M. Kloet, 66 j., echtg. van P,, M. van Dijke. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Weijler uit St.-Annaland; J. M. van den Hoek uit Voorburg; J. W. Bos uit Delft; B. J. van Oost en gezin uit Zierikzee; H. Franke en gezin uit Scherpenisse; M. Hoek uit Rotterdam. Vertrokken: A. Suurland en gezin naar Scherpenisse; M. Bazen naar Nieuwer Amstel; D. J. W. de Viet naar Rotterdam; I. M. Hage naar Halsteren; B. J. van Oost en ge zin naar Tholen; A. van der Werf en gezin naar Koewacht. SCHERPENISSE. Burgerl. Stand over Maart. Geboren: Kaatje Aploma, d. van A. Rijstenbil en H. A. van IJsseldijk. Gehuwd: 11. Jacob Adriaan Dirk Gaa- ker, 22 j., en Maria Pieiternella, Arendje Kievit, 20 j.; 11. Antonius Gosselink, 25 j„ en Geertruij de Wilde, 19 j. Over leden: 14. Maria Janna Joppe, 76 j., wed. van G. Paulusse; 22. Kornelis Har- tog, 99 j„ wedn. van D. Hage. Ingekomen: A. Suurland en gezin van St.-Maartensdijk; W. van den Hoek van SL-Philipsland; A. J. Nieuwkerk van Poortvliet. Vertrokken: A. Houke en ge zin naar Oud-Vossemeer; M. P. A. Kie vit naar Stavenisse; G. E. van Dalen, naar St.-Maartensdijk; H. Franke en ge zin naar St.-Maartensdijk. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. Wist U dat de opbrengst der Inkomstenbelas ting in hoofdsioim gedaald is van 92 mil- iioen gld. in 1930 tot 45 mölli[0|en gld. in 1936? de Nederjandsche bevolking jaar lijks met ongeveer honderdduizend zielen toeneemt, terwijl ongeveer veertigduizend personen, jaarlijks aan de 'arbeidsmarkt worden toegev|0,egd? in 1936 in, totaal aan fokkers en houders van vermeerderingsbedrijvén is uitgekeerd een bedrag van f335,112,86 en dat voor 1937 V|0pr deze steunverleening uitgetrokken is een bedrag van f650,000. dat de K-L.M. in 1936 in Europa 108,000 passagiers en 11/2 miillioen kg. vracht! vervoerde. Vriendelijk. „Men moet al stalen zenu wen hebben, om in zoo "ja avontuurlijk verwikkeld geval niet in de 'w'ar te ra ken". Fen paar minuten zwegen béiden. „Ik gevoel imijl ©enigermate verplicht, u een verklaring te geven", 'begon Isabel, niet geheel op haar gemak. „U is zoo vriendelijk geweest, mij geen vragen te stellen, maar het mioet u natuurlijk inte resseeren, wie ik hén en hoe alles zich heeft toegedragen". „Mijn belangstelling is alleen maar van v'riendelijlcen, aangenomen aard", zei Tony. „Ik veroorloof het mijn nieuwsgie righeid nooit, hinderlijk te worden". Isabél zette haar theekopje neer. „Ik Zou alles willen zeggen en verklarelrt als ik kon"; zei ze bijna wanhopig, maar er zijn redenen, waarom ik tet «niet kan doen". Tony's igelaat helderide op. „HiOte leuk", Zei hij. „Ik houd van geheimzinnigheden en er Zijn 'tegenwoordig zoo weinig men- schen, die daar imede behepit Zijn, vooral in Ham'psitead". „Ik haalt geheimzinnigheid", verklaarde Isabél levendig en naar hét scheetrf met onnoodige 'bütterheid. „Ik heb nooit an ders dan geheimzinnigheid om mij heen, gehad, Zoolang ik leef. O, als u wisft:, hoe heerlijk heit is, zichzelf' eens te mogen en kunnen zijn ite doen wat men zelf wil—" Hier hield zij even op en haalde diep adem1. „Ik kan niett meer teruggaan", voegde zij' er bij. „En waarom Zouje iterug gaan", zei Tony ernstig. „Natuiirlijk doe je dat niet; dat hebben wij gisterenavond immers al geregeld. Je blijft bij mrs. Spalding Zoo lang je wil't en je neemt Guy en mij aan als je neven. Ik geloof niöt, dat het noodig is Henry er bij te riemen. Men moet Henry eerst een 'beetje ken nen, alvprens hem els neef te adop- teeren'.. Isabel keek hem met dien vrijmoedigen bijna kinderlijken blik aan, welke zoo'n heerlijke tegenstelling viormlde mlet haar waardige, eenigszins zelfbewuste hou ding. „Ik zou er prijs op stellen, eenige vriendelijke familieleden te hebben", sprak zij'. „De mijne zijn allemaal af schuwelijk". „En al de mijne zijn afschuwelijk vrien delijk en volmaakt", zei Tony. „Ik weet niet wat het ergste is." Er ontstond een korte pauze, en daar na stond Isabel, alsof haar plotseling iets te binnen schoot, van haar stoel op en ging maar de sofa. Zij nam baar zilveren beugeltaschje op, dat zij bij haar binnenkomen daar had gelegd. „Ik vergat nog u te vragen", begon zij, •„oif u (mij een dienst zou willen bewijzen. Ik durf het haast niet vragen, want ik heb al zooveel van uw goedheid gevergd, maar ik ken hier niemand en ik heb zoo weinig verstand van die dingen." Zij 1 haalde nu uit haar taschje twee ringen en een broche en schoof ze over de tafel naar hem toe. „Zoudt u ze voor mij wil len verkoopén. Ik geloof, dat ze wel iets, J waard zullen zijn." Tony nam de broche op. Het was een prachtstuk; een groote smettelooze sma ragd, kunstig in goud gezet. Zonder deskundige te zijh, wist hij genoeg van j waardevolle steenen af, om te zien, dat het een voorwerp van zeer groote waarde was. „Ik denk, dat dit voorloopig wel vol doende zal zijn", zei hij, „of je moest bijzonder verkwistend gaan leven." Haar gelaat klaarde op. „Zou het heuschü" riep zij „O, hoe heerlijk; ik zou nooit gedacht hebben, dat het zoo- veel waard was." Tony wijdde al zijn aandacht aan de ringen, welke in hun soort even kost- j baar waren als de broche. De eene wasi gemonteerd met een halve cirkel safieren en diamanten en had hij den vorigen avond reeds gezien; de andere bestond uit drie prachtige robijnen op ouder- wetsche, bijzöinder vreemide wij'zé in goud gevat en scheen van oostersche afkomst te zijn. Hij bekeek ze geruime/i tijd met de grootste belangstelling en reikte ze daarna aan Isabel over. „Die moet je bewaren", zei hij. „Ze zijn te mooi, om te verkoopen en boven dien is het niet noodig ze van de hand te doen. De broche zal' jë veel geld op brengen en zoolang je zulke ringen draagt, kan je altijd nog crediet krijgen."- Isabel glimlachte en deed de ringen aan haar vingers. „Ik ben zeer in mijn schik", zei ze met een tevreden glimlachje. „Ik zou ze ongaarne verkocht hebben; u moet weten, zij behoorden aan Opnieuw brak zij plotseling af en séheen verlegen. „Het waren sieraden van mijn groot moeder", liet zij er zacht op volgen. „Is het heusch?" zei Tony op ernstigen toon. „Zij moet fijne handen gehad heb ben." Er werd zacht op de deur geklopt en na eenige oogenblikken verscheen de bescheiden gestalte van Spalding op den dremlpel. „Pardon, sir Antony", klonk het be leefd. „maar Bugg is zoojuist thuisge komen. Ik dacht, dat u het behoorde te weten." Tony schoof zlijn stoel achteruit. „Waar heellt hij! uitgehangen?" vroeg hij. „Ik geloof, mijnheer, da't hij den nacT.it op het 'politiebureau heeft doorgebracht", zjei Spalding op onbewogen toom. „O", riep Isabel verschrikt. [Wordt vwvolQd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 7