UITVOERING Tandarts KNOOP Dr. MAZZ0LA, Kernpropaganda - Avond Koopdag Rozegaard Ver. van Vrijz. Herv. Ds. HEIJBOER „Het Kruis" Mede ben ik grooten dank verschul digd aan Z.E. den Minister van Bin nen!. Z'aken voor zijn voordracht en aan "den Commissaris der Koningin onzer Pro vince, voor Zijn gewaardeerde aanbeve ling, die geleid hebben tot deze beaoe- ifrïng. Thans gaan mijn gedachten terug naar de jaren, dat ik eerst per rijtuig, daarna per tram, fiet of auto Westen-Sc'houwens strand bezocht. In de vaeanties, doorge bracht op Schouwen, liet ik vaalC vreem delingen genieten van het mooie uitzicht iand- en zeewaarts, dat het hoogste punt op de trap biedt. Onder deze vreemidielii^- gen bevond zich in 1927 onder anderen de tegenwoordige burgemeestersvrouw!. Wie had toen gedacht, dat wij het voor recht zouden krijgen in dez^ mooie streek, niet ver van mijn geboortehuis te mogen wonen! Die streek, die zoo rijk is aan natuurschoon. Ik denk aan het prachtige strand, de mooi begroeide duinen, het wisselende polderlandschap, al dit schoons te zamen met die be bouwde kommen, Burgh, Burghsluis en Westenschouwen, die elk op zichzelf voor een liefhebber van dorpelijk schoon hun aantrekkelijkheden hebben. Na 6 Amsterdamscihe jaren, kwamen er plotseling, mede door droevige fami lieomstandigheden, redenen naar voren, die mij deden besluiten terug te keeren naar mijn geliefde eiland, te ik na kort beraad mijn oude werk weder op, n.l. het bekwlamen voor het Burgemeestersambt, welke studie ik ruim 9 jaar geleden te Weesperkarspel vaar wel had gezegd. Hoewel ik toen het banlt- vak koos, zei de ambtenaar ter secretarie: „ik zie U toch nog "wel eens Burgemeester worden" Dank zij de groote welwiillendheid van Burgemeester Boot, die mtij toestond werkzaam te zijn ais volontair op het Gemeentehuis, werd mij de mogelijkheid geschapen mij voor te bereiden op de 'taak, waarvoor ik thans ben komen te staan. Een hartelijk woord van dank is hier op zijn plaats, want Burgemeester Boot werd niet moe mij in zfijti geliefde vak te onderwijlen Ook' 'wlaren mij van grooten dienst de lessen van den heer v. d. Veur, die ondanks zijn drukke werk zaamheden als secretaris van Middelburg mij toestond biji hem mijn kennis in ge meentezaken te verhoogen. Het college van Burgemeester en Wet houders bood mij' als volontair gast vrijheid hij zijn vergaderingen, waarvoor ik het College zeer erkentelijk ben. Ook heb ik het altijd zeer gewaardeerd, dat ik zbo dicht aan de groene tafel de Raadszittingen mocht bijwonen. Thans sta, ik dus aan het begin van miin loopbaan. Burgemeester Boot als voorbeeld Het zal niet gemakkelijk züjln in de voetsporen van mijn onvolprezen ambts voorganger te treden; ik hoop echter steeds zijn goede voorbeeld voor ooigen te houden, tot heil van de gemeente. Moge God ook mij ten allen tijde in mijn werk leiding geven. Persoonlijk bekend met U allen, houd ik mij er van overtuigd, dat leden van de Raad en in het bijzonder de beide Wethouders eendrachtig en in volle har monie met mij' de belangen van onze dierbare gemeente met voile liefde zul len behartigen. Uiteraard verwacht ik van de ambte naren van de Gemeente i^u ik het ambt van Burgemeester aanvaard, de voorlich ting en raad; die ik tot heden als par ticulier steeds in zdo ruime mate heb mogen ondervinden. Alvorens over te gaan tot de agenda zeg ik U allen hartelijk dank voor Uw1 ge waardeerde aanwezigheid. Het zou te ver voeren U allen afzon derlijk toe te spreken, maar een uitzon dering wil ik maken voor het hier aan wezige dageïijksche bestuur van Haam stede. Als buren gijn we naulwf op el kander aangewezen en Wanneer er vriendschap tusschen de buren bestaat dan is goede samenwerking verzekerd. Weest U er van overtuigd, dat ik steeds zal streven naar het hooghouden van de vriendschap. j Na het uitspreken van deze rede, legde Jhr. van Citters in handen van den oud sten Wethouder, den heer Boot, den sedre- taris>-eed af. Daarna werd overgegaan tot de be handeling van de korte agenda, die slechts 2 punten bevatte: een begroo- jingsw'ijziging '36 post straatverlichting was met f 50,67 overschreden, Welk be drag uit 2 andere begrootingsposten kan worden bestreden, en het aar.lwlijZen van het ontginnen van een boschje op Biester- veld (gemeente Renesse) als werkobjeot voor Burgh. De gemeente zal 50 pdt. in de ontginningskosten 'feiidragen. Na .pfdoening der agenda werd nog 't wioord gevoerd door Wethouder van Zuijen en 't oudste raadslid, den heer Landegent, die beiden in hartelijke be woordingen van den mieulwlen funcftioanris èn familie èn de Gemeente, gelukwensth- ten met de Koninklijke benoeming. Nadat de officiëele zitting was geslo ten werd nog 't (woord gevoerd door oud-burgemeester Boot, en Ds. Sarraber, als ingezetenen van Burgh. Voor 't Ge meentebestuur van Haamstede voerde Burgemeester Roëil het woord, terwfijl de heer S. J. Gast, als voorzitter van het „Waterschap Schouwen" sprak. Tot sjot w'as 't de heer v. d. Veur, secretaris van Middelburg, die zich in een kort speechje richtte tot Jhr. van Citters en familie en oud-Burgemeester Boot. KERKNIEUWS Geref. Gem. ST.-PHILIPSLAND. Op Dinsdag 23 Fe bruari a.s. hoopt te 7.30 uur voor te gaan ds. Van den Berg uit Krabbendijke. TELEGRAMMEN Aanrander aangehouden Reeds gemimien tijd was ,t der politie van Soest, Driebergen, Zeist en omlig gende gemeenten bekend, dat de rijwiel- j paden gelegen in deze bosehrijke gemeen- I ten werden onveilig gemaakt do,oir een als heer gekleed persoon die zich boven dien mitgaf voor onbezoldigd Rijksveld wachter. Steeds kwamen klachten bin nen van vrouwen en meisjes, die dooir dezen persoon waren lastig gevallen, j Tenslotte is het der politie van Soest i gelukt den dader, een 42-jarigen Ge- meente-ambtenaar uit Zeist aan te hou den. Nadat hij met verscheidene zijner slachtoffers was geconfronteerd, die hem alle herkenden, werd hij in verzekerde bewaring gesteld. Hij ontkent echter hals starrig. De man zal ter beschikking wor den gesteld van den Officier van Justitie. Revolverdrama Zondagavond heeft een man in een trapportaal van een perceel aan de W,a- genaarstraat té A msterdam uit een klein model cylinderrevolver 4 schoten opeen 55-jarige vrouw uit de Pontanus- straat gelost. De schoten troffen allo doel, n.l. 3 in het hoofd en 1 in den hals. Na zijn daad te hebben bedreven richtte de man het wapen op zichzelf* waarbij hij ernstig Werd gewond. Beide slachtoffers zijn in hoogst ernstigen toe stand naar het Onze Lieve Vrouwegast- huis vervoerd. De man was gehuwd, de vrouw niet. Zij leefde gescheiden van haar man. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Maandagmorgen maakten beiden het redelijk wel. Er is hoop dat zij zullen herstellen. De man, een boer, afkomstig uit Bodegraven had, hoewel hij gehuwd is, relaties met de vrouw aangeknoopt, die eenigen tijd geleden van haar man was gescheiden. De verhouding tusschen de Amsterdamsche en den buitenman liet veel te wenschen over en Zondag kwam het tot hoogloopende ruzie met het ge melde noodlottige gevolg. Autobestuurder verdronken Zondagnacht ongeveer half twee heeft aan de Kleiwteg, onder OverschiC, een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat aan een autobestuurder het leven heeft gekost. Het echtpaar V. uit Voor burg kwam met een auto, waarin ook het 10-jarig zoontje was gezeten, uit de richting Hillegersberg. Bij een der vele bochten gleed de wagen, tengevolge van de gladheid van den weg. De bestuurder trachtte de auto weer op den weg te brengen. Over een afstand van 35 meter reed hij over den berm, daarna gleed de wagen schuin naar beneden en kwam! onderstboven in de vaart terecht. Reeds op den berm hadden de inzittenden de portieren open gemaakt. Op het hulp geroep kwamen onmiddellijk omwonen den toesnellen. Zij slaagden er in vrij spoedig de 3 inzittenden op het droge te brengen. De vrouw bleek licht ge wond te zijn. Het knaapje was onge deerd. De man bleek er echter zeep slecht aan toe te zijn. Hij had waarir schijnlijk veel modder binnengekregen. Hij is overgebracht naar het Gemeentezie kenhuis te Rotterdam, waar hij kort na aankomst is overleden. De komende Osloconferentie De Regeeringspersdienst te Den Haag deelt mede dat de Nederlandsche regee ring aan de regeeringiem der zoogenaam de Osloistaten heeft voorgesteld de Con ferentie van experts op' 3 Maart a.s. te Den Haag' te doen aanvangetm. H.M. de Koningin uit Zeil am See vertrokken H.M. ide Koningin is Malandagm!orgein |U|it Zeil aim! See vertrokken. Op Haar ver zoek geschiedde |hiet 'vertrjékj 'ztoinder leienigje ceremonie en in ajle stilte Het station was afgezet. Reeds Zondag had H.M. af scheid genomen van Prinses Jiujialna met wie Zij' Maandag,mlongen vojofr Haar ver trek ,nog een telefO|0|ngfesprek heeft ge voerd. Weer hoog water in Limburg Voor de 2e imlaal binnen 8 ida|gen is de doorvaart voor schepen, welke hoog bo ven water liggen, aan ide Mapsbrug bij Blerick gestremd. De aanhoudende regens van Ide laatste dagen Zijn hiervian de oor zaak. De laatste 10 jiairen is ide waterstand niet hooger geweest dan nu en (n|o|g steeds blijft de Maas wassen. Dit feit is een groot lOinigerief ivojor Ide Tuinders- Jen Land bouwbevolking welke, in verband Unlet de de aanhoudende regens en hOjO|ge water stand, geen arbeid oip het land verricht. Ook hebben Zij' veel te lijden van het welwater, Mat honderden H.A. land onder water zet en de vdorjaarsarbeid geheel belemfmert. Nazi's gearresteerd De politie te Weenen heeft Zondag avond talrijke Nazi's gearresteerd, die pamfletten verspreidden, Waarin de be volking werd opgewekt zich in grooten getale naar de straten te begeven,, welke von Neurath heden (Maandag) zou pas- seeren en voor het Nationaal Socialisme te betoogen. Bij wijze van voorzorgs maatregel werden voorts bekende Nazi- leiders gearresteerd. Nog roerigheid In Abessinië Uit Addis Abeba wordt gemeld dat troepen van 2 colonnes Zondag afdee- lingen niet-onderw'orpen Abes&iniërs heb ben'ontmoet die zich terugtrokken. Na een korte strijd werden zij verslagen en uiteengedreven, terwijl verscheidene aanvoerders w.o. Dedjas, Dejene Merid werden gevangen genomen. Weer overstroomingen in Amerika In het Zuiden van Winconsin en in Noord-Illinois (Ver. Staten) zijn weer nieuwe overstroomingen ontstaan. Het water van een zestal stroomen trad in deze gebieden buiten haar oevers. Dui zenden acres laag gelegen land stroom den onder. 5 personen zijn om het leven gekomen. Verscheidene andere worden vermist. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, Veemarkt Maandag 22 Februari. Aanvoer totaal 2029 stuks vee. Vette runderen 616', vette kalveren 201, nuchtere kalveren 26, schapen en lam meren 474, varkens 709, Zuiglamhieren 3. Vette koeien le 64, 2e 58, 3e 4048; vette ossen le 60, 2e 54, 3e 4450; vette kalveren le 90, 2e 80, 3e 55—65; varkens (levend gewicht) le 47, 2e 46, 3e 45; schapen le 47, 2e 40,, 3e 33; lammeren le 52, 2e 42, 3e 32; cent per k.g. Schapen le f 26, 2e f 20, 3e f 15; lammeren le f 23, 2e f 19, 3e f 13; per stuk. Vette koeien en osseh: aanvoer rui mer, handel redelijk, prijzen als vorige week. Vette 'kalveren: aanvoer iets grooi- ter, handel stug, prijzen lager. Schapen en lammeren: aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen goed prijshoudend. Varkens: aanvoer korter, handel vlug, prij'Zen on veranderd. Benige partijen Schapen wer den voor export verkocht; 48 runderen voor plan Deter ding. AARDAPPELEN. Brielsche eigenheimers f 1,75—2; Zeeuwsche eigenh. f 1,65— 1,85; idem bointe f 1,90—2,15; idem, blauwe f 1,90—2,15; Eigenheimers poitersi f 1!,40— 1,50; blauwe poters f 1,30—1,50; Beve landers f 1,75—1,90; per h.l. Zandaard- appelen 3—4; kleine dito 2—3; dent per ktg. Met redelijke aanvoer; kalme han del. VLAS. Aanvoer: 5550 k.g.. blauW, schoon 70— 80 900 k.g. wit 'Zeeulwlach 70—80; 3000 k.g. Groningsbh 68—78; 4500 k.g. Boïlandsch Geel 70—80; 1075 k'jg. Dauw'root 50—58; dent per kg. Vol- cjpende 'kooplust, doch stemming kalm. Prijzen nauwelijks te handhaven, enkele scorteni ets lager. Alles werd verko'dht, behalve een gedeelte Dauwtroot. BUITENLANPSCH WEEROVERZICHT De depressie bpyen Zuid-Sc'anddnafvië hield stand en neemt weer iets toe. Over de Britsdie eilanden ontwikkelde zich Zondag een secundaire die Stoei toene mende van Frankrijk naar Duitsohiamd trekt en door drukstijging over Ierland wordt gevolgd. Do toenemende koude op Groenland en in Sdandinavië doet verwachten, dat de drukstijging zich oiver de geheeie Britsche Eilanden zal uitbrei den en de wind t enslotte wiser in den Noordwiesthoek doet komen. Scandinavië meldt toenemende vorst met veel sneeuw en meest Westelijke wind. Duifcschland heeft aan den grond een temperatuur van iets boven het vriespunt. Op 5 K.M. hoogte echter een temperatuur vanmleer dan 30 graden vorst. Er valt regen in het Westen met krachtige Zuidwestelijke wind en sneeuw! in het Noordoosten. Over Frankrijk en Zwitserland is het zachter geworden (met bijina overal regen bij1 krachtige Westelijke wind. Op de Brit sche Eilanden is de wind nog Noordelijk. Ierland) heeft reeds krachtige wind. In EJngelapid! valt nog regen bij Zwakke omi- loopende wind. In Schotland yjaJt stneeuw. Op Groenland is de temperatuur tot -38 graden Gelsiuis gedaald. Een nog toene mende kesn van lage drukking die tein Zuiden van ons land voorbijtrekt doet V|0orlo|opig nog oimlioopende wind ver wachten met stijgende temperatuur en regen. Waiarschijnlijk vplgt later Noord westelijke wind1 miet afkoeling. Stoombootdlenst Zierikzee-Rotterdam en tusschengelegen plaatten. FEBR.—MAART 1937. FEBRUARI 1937 Zon. 7 14 21 28 M*. 1 8 15 22 Di. 2 9 16 23 Wo. 3 10 17 24 Do. 4 u 18 25 Vr. 5 12 19 26 ,18 Z>. 6 13 20 27 Van Zierikzee: D. 23 D. 25 'ia. 9,30 V. 26 M. 1 8,30 Van Rotterdam: D. 23's m. 11,— D. 25 V. 26 12,- M. 1 ADVERTENTIES. Verloofd JANNY GELUK JOHAN ZEIJLER. Capelle, bij Zierikzee, Oosterland, 20 Febr. 1937 Heden overleed na kortston dig lijden onze geliefde Moeder, Grootmoeder en Overgroot moeder, Mevr. Magdalena Johanna Blom, Wed. van H. Cornelisse, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Terneuzen, 20 Februari 1937. Uit aller naam van de tam. CORNELI88E—BLOM J. W. GULDENCornelisse Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank, voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij onze 50-jarige EohtvereeDiging onder vonden. L. V AN DER SLUIJ8 en Eohtgenoote Brouwershaven, 20 Febr. 1937. Allen, die blijken van belang stelling gaven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve en zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot en Overgrootmoeder, Mej. MARIA BEYEJonker, betuigen wij onzen hartelijken dank. Zierikzee, 22 Februari 1937. Familie BEYE. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de benoeming van mijn zoon tot burgemeester van Burgh, betuig ik U allen mijn hartelyken dank. Douairière Jhr. C. A. v. CITTERS. houdt a.s. Donderdag Zitdag ten huize van dhr. J. Gloude, Verrenieuwstraat B 108. Spreekuur van 103 uur. Neus-, Keel-, Oorarts, Spreekuur Woensdag ^-lOj uur in Wijkgebouw Zierikzee van 1112 uur in het ziekenhuis Noordgouwe. Qe bekende en onbekende schuld- eisohers in de onder het voor recht van boedelbeschrijving aan vaarde nalatenschap van den heer JOHANNES SCHOONAARD, over leden te Goes, 4 April 1936, laatst gewoond hebbende te Burghsluis Haamstede, worden opgeroepen op Zaterdag 27 Februari 1937, des voormiddags 10 uur, ten kantore van ondergeteekende, tot het aan- hooren der rekening en verant woording alsdan door de erfge namen van hun beheer af te leggen. Indien geen verzet plaats heeft wordt tot betaling overgegaan voor zoover de baten dit toelaten. Notaris M. C. v. d. BOUT, Renesse. Noordwelle en omstreken Denkt aan de op Woensdag a.s., in het oafé DE JONGE. Aanvang half aoht. „De Dageraad" van de Zangvereeniging „EUPHONIA" te Brouwershaven in Hotel „JACOB CATS" op Donderdag 25 Febr. en Zaterdag 27 Febr., aanvang half aoht. Na afloop Bal I HET BESTUUR. 24 Februari Bergplaats voor auto's en fietsen Ingang Kloosterweg Wegens huwelijk zijn Bloemenmagazijn „De Lelie en de Bloemisterij der FIRMA A. ROMIJN Woensdag 24 Febr. a.s. na 10 uur den geheelen dag gesloten Voor den Protestanten bond treedt Dinsdag 23 Februari in het Vereen.-gebouw 's avonds 8.15 uur op uit Ouwerkerk, met het onderwerp Liet BESTUUR van den Polder „Gooikens Nieuwland" Gelet op art. 35 5 van het Alge meen Reglement voor de Polders of Waterschappen in Zeeland, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Lijst van stembevoegde Ingelanden, voor het dienstjaar 1937/38 gedurende 14 dagen van af heden ter inzage zal liggen ten huize van den Ontv.- Grifïier. Zierikzee, 20 Februari 1937. Het Bestuur voornoemd, M. VAN GA8TEL, Dijkgraaf. P. A. G. VAN DIJK, Ontv.-Griffier. Liet BESTUUR van den Klein- Betteivaerde- of Saspolder Gelet op Art. 35 5 van het Algemeen Reglement voor de Pol ders en Waterschappen in Zeeland, brengt ter kennis van belangheb benden, dat de Lijst van stembevoegde Ingelanden, voor het dienstjaar 1937/38, gedu rende 14 dagen, van heden af) ter inzage zal liggen ten kantore van den Ontv.-Griffier. Zierikzee, 20 Februari 1937. Het Bestuur voornoemd, B. A. STEENDIJK, Dijkgraaf. P. A. G. VAN DIJK, Ontv.-Griffier. HET BE8TUUR van den Polder ,iGroot-Bettewaerde Gelet op Art. 35 5 van het Algemeen Reglement voor de Polders of Waterschappen in Zeeland, brengt ter kennis van belanghebbenden dat de Lijst van stembevoegde Ingelanden, voor't dienstjaar 1937/'38 gedurende 14 dagen vanaf heden zal ter inzage liggen ten huize van den Ont.-Griffier Zierikzee, 20 Februari 1937. Het Bestuur voornoemd, J DELST, Dijkgraaf. P. A. G. VAN DIJK, Ontv.-Griffier PUBLICATIE Prijzen van Varkens boven hel Zoutersgewicht De Nederlandsche Veehouderij- centrale maakt bekend, dat in de week van 2227 Februari 1937 varkens boven het zoutersgewicht zullen worden afgenomen, deels be stemd om levend te worden uitge voerd en deels bestemd om voor uitvoer te worden geslaoht. De prijs van de varkens, welke bestemd zijn voor levenden uitvoer is vastgesteld op 46 cent per kg. levend gewicht, zonder eenige korting volgens plaatselijk gebruik. Bij de uitbetaling zullen z.g. fondsgelden niet worden afgetrokken. D,e varkens moeten bij levering in goede conditie verkeeren. Zij moeten gezond en goed ter been zijn en gedurende ten minste 12 uren vóór de levering gevast hebben. Alle varkens, welke naar de meening van de Centrale op de leveringsplaatsen niet in goede con ditie verkeeren of niet het vereisohte gewicht hebben, zullen worden ge weigerd. Voor de varkens boven het zouters- fewioht, welke bestemd zullen wor- en om voor uitvoer, anders dan als baoon, te worden geslaoht, zijn de volgende prijzen vastgesteld: tot 125 k.g. geslaoht kw. A 59 oenl kw. B 57 cent kw. C 55 oent van 126150 k.g. geslaoht 56 oent van 151 k.g. geslaoht en daarboven 55 oent alles per k.g. geslacht gewicht. De prijzen van de varkens, welke als zouters worden geleverd, blijven ongewijzigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3