VLUG! VLUG! VLUG! VOGELAAR KLANKEN LANGS DE LIJN Derde programma Z. R. C. Zondag 21 Febr. 8.30 Brussel VI.; 1 10.35 Brussel Frans; 11.20 Keulen; 1.20 Brussel Vlaams; 2.20 Diversen; 2.40 Droit- 1 wich; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Vlaams; i 6.20 London Regional; 7.45 Brussel VI.; 8.10 Diversen; 8.20 Brussel Frans; 9.20 Brussel Vlaams. Maandag 22 Febr. 11,05 DroitvvicJh 11,35 Keylen; 12,20 Parijs; 1,05 Brussel Vlaams; 2,20 London Regional; 5,20 Keu len; 7/)5 Brussel Frans; 7,35 Brussel VI.; 8,10 London Regional; 8,50 Droitwic'h; 9,20 Brussel Vlaams; 10,30 Droitwic'h. RADIO-PROGRAMMA Zondag 21 Februari HILVERSUM I (1875 M. 855 VARA; 12 AVRO; 5.30 VARA; 6.30 VPRO; 8 AVRO. 8.55 Gram.pl.; 9 Sportnieuws; 9.05 Tuin- bouwpraatje; 9.20 „Besteding van de vrije tijd"; 9.35 gram.pl.; 10.15 natuurhistorisch kwartiertje; 10.30 VARA-orkest; 11.15 „Van staat en maatschappij"; 11.80 ver volg concert; 12 orgelcondert; 12.10 film praatje; 12.35 het omroeporkest; 2 boek bespreking; 2.30 het Kolisch-kwartet; 4.15 inleiding volgende uitzending; 4.20 relais uit Argentinië; 4.50 gram.pl. en sport nieuws ANP; 5 gesprekken met luiste raars; 5.30 kinderuurtje; 6 sportpraatje; 6.15 sportnieuws ANP; 6.20 gram.pl.; 6.30 „Open vensters"; 7 Ned. Herv. Kerk dienst; 8 berichten ANP; mededeelinge;n 8.15 omroeporkest; 9 radiotooneel9.30 revue-programma; 10.15 radiojournaal; 10.30 viool en orgel; 11 berichten ANP; hierna tot 12 AVRO-dansorkest. HILVERSUM II (301 M. 8.30 KRO; 9.30 NCRV; 12.15 KRO; 5 NCRV; 7.45—11.30 KRO. 8.30 morgenwijding; 9.30 gewijde muziek (gram.pl.); 9.50 Geref. Kerkdienst; hierna gewijde muziek (gram.pl.); 12.15 KRO-orkest (om 1 uur boekbespreking); 2 vragenhalfuur2.30 KRO-symphonie- orkest en gramp.l.; 4.20 relais uit Argen- tenie; 4.50 gram.pl.; 4.55 sportnieuws; 5 koorzang; 6 gewijde muziek (gram.pl1.); 6.20 Ned. Herk. Kerkdienst; 7.45 sport nieuws; 7.50 ethnologische causerie; 8.10 t,erichten ANP; mededeelingen; 8.20gram. pl.; 8.30 KRO-orkest; m.m.v. solist en gram.pl.; 10.30 berichten ANP; 10.40 epi loog; 11—11.30 Esperanto-lezing. Maandag 22 Februari t HILVERSUM I 1875 Mu Algemeen pro gramma, verzorgd door de AVRO. 8 gr. pl.; 10 morgenwijding; 10,15 gewijde mu ziek; .£0,30 Lyra-Trio.; 11,15 gr.pl.; 12 J. Cantor's ensemble; 1,45 het omroep orkest; 4,30 disco-causerie; *5,30 KovacJs Lajos 'orkest; 7 pianoi-redtal; 7,30 Cau serie over Suriname; 8 berichten ANP; 8,10 gr.pi.; 8,30 doncertgeb'ouw'-orkest; 9,30 Radic.tooneel10,35 AVRO-dansorkest; 11 bericihten ANP; vervolg dansmuziek, 11,30 —12 gr.pl. HILVERSUM II 301 ML NCRV-uitzen- ding; 8 Schriftlezing, meditatie, gewijde mhziek (gr.pl.); 8,30—9,30 gr.pl.; 10.30 morgendienst; 11 Chr. led tuur; 11,30 gr. pi.; 12 berichten; 12,15 gr.pl.; 12,30 Amt- sterd. salonorkest; 2 voor de scholen: 2,35 gr.pl.; 3 keukenpraatje; 3,30—3,45 gr.pl.; 4 bijbellezing; 5 zang, fluit en piano; 6,30 vragenuur; 7 berichten; 7,15 vragenuur; 7,45 reportage; 8 berichten ANP; 8,15 orgeldondert; 9 lijdensmedita tie; 9,30 Arnhemsche orkest ver eenigjn|g mim'.v. solist (om 10 berichten ANP); 11—11,30 gr.pl.; "hierna schriftlezing. Uit Stad en Provincie ZONNEMAIRE. Woensdagavond 24 Fe bruari zal Dr. van Zuylen van Wissein- kerke, voor de Meisjesvereen. „Martha" zijn reeds eerder in dit blad aangekon digde rede over „Onz© redelijke gods dienst", in de Geref. Kerk hoiuden. BRUINISSE. Donderdagavond j.l. ver gaderde in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk een aantal leden der Ned. Herv. Gemeente. Ds. Marsman opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en nadat gezongen was ps. 68 vers 16 zette hij in het kort het doel der ver gadering uiteen, n.I. om te komen tot een meer daadwerkelijke zendingsactie. Ds. Marsman gaf voor het behandelen van dit onderwerp het woord aan ds. Gerritsen van Zierikzee, die naging hoe het werk der zending is ontstaan. De zending in de Ned. Herv. Kerk wordt; gedreven door verschillende particuliere vereenigingen, die eigenlijk los staan van de Kerk. Daardoor is de zending gewor den een zaak die steeds weer behartigd wordt door dezelfde personen, terwijl er anderen zijn die de zending zijn gaan beschouwen als een onderneming, waar- bi; men voortdurend meer geld te kort; komt. Terwijl in het Oosten het werk geweldig groeit, versmalt in het Westen de basis. De zending moet meer en meer worden het werk van heel de Christe lijke gemeente en om dat te bereiken is verleden zomer onder leiding van Dr. H. Kremer een conferentie gehouden te Hemmen, waar een 100-tal predikanten bijeen Waren. De vergadering van heden avond is een uitvloeisel van de daar be gonnen activiteit. Nadat verschillende mo gelijkheden waren besproken en vele vragen beantwoord, werd besloten een zendigsraad op te richten, waarin ver tegenwoordigers van de Kerkeraad, de Kerkvoogdij, de Zendingsvereeniging, de Zondagsschool en de verschillende jeugd organisaties zitting zullen nemen. Vrijdagmorgen j.l. overleed na een kortstondige ziekte de heer A. C. Lam- brechtse, oud-veldwachter dezer gemeen te. Na een diensttijd van bijna 27 jaar als veldwachter te Bruinisse, verliet hij 31 December j.l. met pensioen den dienst. De heer Lambrechtse genoot de achting der gansche bevolking en algemeen be treurt men het dat onze oud-veldwachter zoo korten tijd van zijn pensioen heeft mogen genieten. ST.-PHILIPSLAND. In de op 19 dezer gehouden Raadsvergadering is aan dhr. J. P. Roozemond eervol ontslag verleend met ingang van 1 Maart 1937 als on derwijzer aan de openbare lag. school no. I in deze gemeente, zulks in ver band met zijn benoeming als Hoofd der O.L. School te Rilland-Bath. B. en W. dezer gemeente hebben met ingang van 1 Maart a.s. benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de O.Lj, school no. I in deze gemeente, dhr. C. P. Phernambucq, thans tijdelijk onder wijzer aan de O.L. school te Oostburg. De Bijz. Vrijw. Landstorm, afdeeling St.-Philipsland, hield op 18 Februari in de Openbare Lagere School in de kom der gemeente zijn jaarvergadering. De Burgemeester opent, als plaatse lijk voorzitter, de vergadering en heet alle aanwezigen, inzonderheid overste Bierman, luitenant Ekhardt, weth. Mol en de Raadsleden C. J. van Dijke, J. C. ten Hove en A. Verwijs, hartelijk wel kom. Hij begint met te zeggen, dat dit een bijzondere bijeenkomst is, aangezien het Zeeuwsch Verband is voorzien van een nieuw leiderschap. Voor overste Bruins, die wegens ziekte verhinderd is, hoopt spreker op een spoedig herstel;. Namens de afdeelingen St.-Philipsland en Anna-Jacobapolder dankt hij overste Bier man voor het feit, dat deze zijn be noeming tot voorzitter van den B.V.L. Zeeuwsch Verband, heeft aanvaard. Ook luitenant Edkhard weaischt spreker geluk met zijn benoeming tot secretaris van het Zeeuwsch Verband. Na deze openingsrede verzocht de bur gemeester de aanwezigen staande te zin gen het eerste couplet van het Wilhelmus. Overste Bierman hierop het woord ver krijgende, zegt dat van de storm ook Zeeland zijn deel heeft gekregen. Het afgeloopen jaar is voor de B.V.L. een droevig jaar geweest, aangezien in 3 van de 19 verbanden fraude is gepleegd. Uit het jaarverslag van den B.V.L. bleek dat het ledental in 1936 was geklommen van 84.000 tot 88.000, terwijl in Zeeland dit getal 'was gestegen van 3000 tot 3200. 108 officieren waren toegetreden tot den Landstorm. Na de pauze brengt de plaatselijke leider dhr. A. Vaders verslag uit over het afgeloopen jaar 1936. Hieruit 'blijkt o.m. dat het ledental van deze afdeeling thans 29 bedraagt. De schietoefeningen zijn vrij geregeld bezocht, doch schitte rende puntenaantallen zijn hierbij niet behaald. Na nog enkele mededeelingen eindigt spreker, met het uitspreken van de hoop, dat de afdeeling mag groeien en bloeien tot heil van Vaderland en Vorstenhuis. Nadat overste Bierman nog een paar vragen heeft gesteld aan den plaatse- lijken leider, komt aan het woord luite nant Edkhard. Ten eerste dankt spreker den burge meester voor de woorden tot hem ge richt. Hij hoopt, dat het vertrouwen, het welk hem is geschonken, niet beschaamd zal worden en zegt o.m. tot de verga dering: „Mijn vertrouwen hebt ge reeds, thans vraag ik Uw vertrouwen voor mij''-. Zijn functie heeft hij' met ambitie aan vaard en wijst op den B.V.L. als veri steviging van het wettig gezag. Het doet hem genoegen in de zaal vele jonge menschen te zien, want aan de jeugd is de toekomst. Spreker eindigt met de oproep tot steun aan het wettig gezag, tot heil van Koningin en Vaderland. Thans deelt overste Bierman mede, dat in 1937 een groote gewestelijke land dag van den B.V.L. zal worden gehou den te Goes. Tevens wordt door he„, medegedeeld, dat door verandering der gewestelijke commissie thans ook een plaatselijke commissie in het leven dient geroepen te worden. De voorzitter van deze commissie is de Burgemeester, terwijl thans officieel worden gekozen tot secretaris en pen ningmeester de heeren J. Labruijère en J. van Dommelen. Na uitreiking van de brevetten voor scherpschutters aan de heeren: C. van Moort, K. Verwijs Cz., Jac. Kempeneers Lz., J. van Dommelen en A. Vaders, volgde rondvraag en sluiting. VERKOOPINGEN HAAMSTEDE, 19 Februari. Heden wer den alhier ten overstaan van notaris- M. C. van den Bout te Renesse, voor de familie van wijlen den heer W. J. Blom in het openbaar verkocht, nagemel- (de perceelen bouwland, als: 1. onder Elllemeet, in de onmiddellijke nabijheid van het dorp Serooskerke, circa 30 A, 20 c.A., aan dhr. P. C. Landegent te Haamstede, voor f980; circa 40 Aré 70 c.A. aan dhr. C. J. M. Hanse te Elle-» meet, voor f1025; circa 37 A. 30 c.A., aan dhr. M. C. v. d. Bijl te Kerkwerve* voor f 1000. 2. onder Haamstede, aarn Kaatjesweg (Schelphoek)96 A. aan dhr. W. Oosse Cz. te Haamstede, voor f996. Alles per gemet. Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij Kort verslag v,an de vergadering van het Dag. Bestuur der Zeeuwsche Land bouw-Maatschappij, gehouden -op Maan dag 15 Februari in het Landbouwhuis te Goes. De vergadering werd geleid door den heer Mr. P. Dieleman, algemeen ivoorzitter der Z.L.M. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking: Melkprijs. De F.N.Z. en de 3 centrale landbouw organisaties hebben ter beantwoording van een desbetreffend schrijven aap den Minister van Landbouw medegedeeld, dat zij met de door den Minister gevolgde redeneering, ten aanzien van de gevolgen der depreciatie op den melkprijs, niet acooord kunnen gaan. De gevo,lg|de be rekeningswijze der verhoogde productie kosten achten rij onvolledig, daar hier bij alleen rekening wordt gehouden -met den (verhoogden prijs van het krachtvoer: De financieele bez\varen, welke er 'vol gens den Minister zonden ku|noem besUan olm den toeslag loip de melk te verhoogen, zouden kunnen worden o| ver wonnen door een verhooging van de heffing oip mar garine. Het Dag. Bestuur heeft zich met dit standpunt geheel vèreenigd. Verkoop Van wr,ak' vee. De Nederlandsche Bond yan Veehande laren heeft de Z.L.M. verzocht te willen bevorderen, dat de boer oif veehouder, aangesloten bif de Z.L.M., bij' verkooip Van wrak vee hieraan een kniptee'k'ein, geven, waauit zoiu kunnen blijkeln dat het ruind bestemd is -voior de slacht, ten einde de handel in -vee alduis in betere banen te leiden. Het Dag. Bestuur meent hieraan niet te kunnen medewerken, daar een der gelijke regeling practisch onuitvoerbaar -moet worden geacht. Consuiimp ti e-a,ar da p pelen. Ingekomen is een schrijven vain de aid. Zoinnemaire der Z.L.M., w,aarin deze haar ontstemming uitspreekt over de teelthef fing van f 10 per H.A. voor den verbouw van aardappelen, terwijl de prijzen van Zeeuwsche Blauwe en Zeeu'wisclhe Bonte zich nog steeds beneden een. Loolnend prijspeil bewegen. Voornoemde -afdeeling (heeft verzocht ero-p te willen aandringen dat de teelt- heffing wordt afgeschaft- Het Dag. Bestuur was van imieening dat het geen aanbeveling' verdient oip afschaf fing <jer t^eitheffing aan te dringen -en besloot het Landboiuw-Comité te verzoe ken pogingen in het werk te stellen om een vroeger tijdstip open te stellen. Met het oog op de benarde toestand der klei nere bedrijven, waar de aardaippel'ciultuur een der imeest belangrij'ke gewassen is, besloio-t het Dag. Bestuur vrijstelling van teeltheffing te verzdeken voor een opper vlakte kleiner dan ,50 Are. Bij de rege ling voior 'het jaar 1936 was een Opper vlakte kleiner dan 20 Are van betaling van teeltheffing vrijgesteld. Wijziging motorrijtuigen- bei astingwet. Bij' de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de miotorrijtuigenbelasti'ng- w'et en de Wet tot instelling van een Ver- keersfonds met he,t oog op de reeds lang in uitzicht gestelde hulp voor ter tiaire Wegen. Wordt dit onderwerp ongewijzigd tot wet verheven, dan zal het tengevolge hebben, een vermindering -van uitkee- ring uit het Wegenfonds aain de Provincie voor de uitvoering der zjg. secundaire wegen, jw|aar tegenover dan de geidem voor verbetering van tertiaire w'egen Zul len worden uitgekeerd. Volgens het wetsontwerp Zal het be- drag, dat voor de tertiaire wegen zal worden bestemd, op geheel anderen grondslag worden verdeeld dan de gel den v-oor de sedundaire w'egen -em (wiel naar evenredigheid van de o-pb'remgsten der motorrijtuigen en rijWielbelasting iin iedere provincie. ^.Dit nu zou naar de aneemijng v-an het Dagelijksch Bestuur voor meerdere pro vincies, -met name voor Zeeland nood lottig worden en uitermate onbillijk zijn. De excentrisch gelegen pravinc'ien -heb ben imimlmers veel minder opbrengsten uit motorrijtuigen en rijwielen 'belasting Wet, dan die lw!adr"dè groote steden lig gen. De wegen in dergelijke cleinltra (war den ongetwijfeld meer bereden, imaar het aantal tertiaire wegen is er naar verhou ding dan ook ook veel geringer en juist door de groolere belangrijkheid' van het verkeer is daar een weg veel eerder tot primair of secundair ge'stem'peld dan in andere gew'esten. Wanneer de thans voorgestelde rege ling in 1935 reeds van kracht zou z'ijin geweest, dan zou voox de tertiaire fwtegen -aan Zeeland een- bedrag van slechts ruim 63000 gulden komen, een, bedrag waar mede al zeer weinig kan Worden 'gedaan- Het Dag- Bestuur besloot het Land bouw-Comité te verzoeken een adres te richten tot de Sta ten-Generaal, waarin zal worden verzocht er bij den Minister op aan te dringen het we tsoinl'-l wierp in bovenbedoelden Zin te wijzigen pf indien wijziging niet plaats heeft, het te ver vangen. Z.L.M. L and bouw da-gen. Medegedeeld werd dat de landbo-uw- dagen van de Z.L.M. dezen zomer op Schouwen en Duiv'eland zullen wordein gehouden opj 6, 7 en| 8 v7ju(li e.k. De vergadering van het hoofdbestuur Zal woirden geho|uden |0|p| 6 Jiuü e.k., de- Hebt U onverwachts iets noodig Wij staan direct voor U klaar! Voor een Taart of Slagroomgebak, maar ook voor Palingbrood, Croquetten en andere warme Gerechten LUXE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ MAARSTRAAT TELEF. 191 FILIAAL MOL algemeene vergadering op 7 Juli, terwijl (oip 8 J|uli een fokdag zal wordein gehou den. Zoowel de vergaderingen ,als de fOikdag zuilen te Zierikzee plaats vinden. B e 1 uio.n ing 1 an |db|0|iu,w bedrijf'. Het Dag. Bestuur koin zich in geenen ideele vereenigen im'et een ujtl-ating van i het Centra;al-Bureau uit het Nejderl. Land- j bouw-Comité in de voorlaatste Mededee- I lingen van Ideze v-ereeniging, waarin OMm1. wondt medegedeeld, dat in het afig'eloo,- j pen ja|ar Ide akkerbouw den lo,opende i prijs heeft ontvangen vo,0|r |de door hem' verbouwde producten. De nadere verklaring van het Ceptraal- Bureau in het volgend nummer der me dedeelingen heeft het D-ag. Bestuur niet geheel kunnen bevredigen- De gestelde richtprijs moge in 1936 voor verschil lende .ge w-assen o-.a. granen bereikt zijn en Zelfs overschreden, voor andere pro- duclten wias de prijs in het geheel niet loonend. Die uitkomsten der akkerbóuw1- bedrijven, zooals deze o.a. d-oor het Boek- boudbiureau- der Z.L.M. zijn gepubliceerd toonen duidelijk -aan, dat er zeker geem aanleiding is jom van loopend bedrijf te spreken, terwijl de uitkomsten over 1936 zeker jniet beter zuilen z'ijn dap oVer oogst 1935. Het Dag. Bestuur was van oordeel, dat het Centraal-Bureau zich van mededeelingen die niet alleen een ver keerden indruk vestigen en bovendien geheel buiten zij-n werkterrein, liggen, dient te onthouden. ONDERWIJS De heer H. H. de Boois, leeraar aan de Ambachtsschool te Zierikzee, is in gelijke betrekking benoemd te Doesburg. KERKNIEUWS Ned. Hèrv. Kerk. BROUWERSHAVEN. Toezegging van beroep is uitgebracht op den heer DrS. K. H. Siccama, Cand. t. d. H. D. te Rot terdam. Tot notabel is gekozen de heer Joh. H. Leendertse. SPORT VOETBAL. Z.S.C. Zierikzee I Zeeuwsche Boys I Voor den morgen (Zondag) te spelen wedstrijd tegen Zeeuwsche Boys I is het eerste elftal van Z.S.C. Zierikzee 1 van links naar rechts als volgt samen* gesteld: H. Verschuur d.; A. v. d. Wes ten en J. v. d. Hoek a.; Ch. PapevelcL J. van Bergen en J. Volkeri m.; A. J. Bravenboer, J. Rossen, C. A. Nolet, M. Krijger en J. Kouwenberg v. Zooals uit deze opstelling blijkt, ko men de roodzwarten voor hun laatste thuiswedstrijd van dit seizoen nu eens volledig uit, wat al lang geleden is. Verder is nu Nolet in de voorhoede opgenomen, terwijl Volkeri rechtshalf is geplaatst. Wat de wedstrijd zelve betreft, is wel een spannende kamp te verwachten, daar onze stadgenooten er wel alles op zul len zetten om de in Goes geleden ne derlaag te wreken, waar een 4—0-voor- sprong in een 54-nederlaag werd om gezet. Bovendien zal het met het oog op het bereiken van een eervolle plaats op de ranglijst noodig zijn, dat de beide puntjes hier blijven. Indien echter alle spelers hun beste beentje voorzetten en ook de weers- en terreinsomstandigheden medewerken, ligt een overwinning voor de gastheeren het m'eest in de lijn der verwachtingen. Onderschatting der geel- blauwen, die zooals bekend een stevige partij spelen, zal echter wel eens tot een verrassing kunnen leiden, dus...-, rood zwarten opgepast! Burgh l-Goesschs Boys I Als Pluvius Moeder Aarde niet al te milddadig bedenkt, kan Burgh a.s. Zon dag haar voorlaatste thuiswedstrijd spe- spelen tegen Goe-sscbe Boys. Deze club behoort tot de zwakke zusjes en bezet, de tiende plaats op de ranglijst der elf vereenigingen. Burgh moet dus redelijker wijze gesproken en gezien de eclatante 9o-overwinning te Goes in staat zijn He (b eide punten hier te houden. En dit is ook noodig. Niet omdat zij gevaar MIJLPALEN 15 Febr. werld tot burgemeester der gemeente Burgh benoemd Jhr. A. van Citters, zjulks in 'de plaats van den heer W. G. Boot, !die vorige week ontslag nam'. Vrijdag is Jhr. van Citters geïn stalleerd. 16. Febr. heiidacht imr. H, J. Dijek- meeste r, oiud-oommiissaris der Ko;nin- gin in Zeeland, zïjn 90s tee geboortedag. De oiud-eom'missaris werd 16 Febr. 1847 te Arnhem geboren. Hij' wo'o|nt thans ie Den Haag. 21 Febr. 1897 aanvaardde ds. A. Ber ger te Dreisohor het predikambt, dat hij da-ar tot 1904 vervulde, waarop hij naar Eek en Wiel vertrok. Z.Eerw. zal dus Zondag zijn 40-jarig ambtsjubileum herdenken. - 21 Febr. 1907 strandde op het Noor- derhoofd yopr den Nieuw-en Waterweg, ,'de Kanaalboot van de Great Eastern, de „Berlin", bij1 welke ram'p 160 men schen het leven verloren. WAT ZULLEN WIJ ETEN Zondag: Groentesoep, runderrollade, snijboonen (uit blik), aardappeleini, vrudh- tentaart. Maandag: Koude rollade, spruitjes, aardappelen, krentenpaunekoekjes. Dinsdag: Sagpsoep, gehakt, andijvie, aardappelen. Woensdag: Stamppot, van apipelis en aardappelen, varkenscarbonade, rijst met bessensap. Donderdag: Runderroïletjes, -gestoofde prei, aardappelen, macaronischoteltje. Vrijdag: Gekookte tarbot, bietensia, pe terseliesaus, -aardappelen, choc'oladepud- ding pet v.aniile saus. Zaterdag: Rookworst, stamppot van snijboonen (uit zlout), appelmoes. loopt een plaatsje te zakken, dit is practisch niet meer mogelijk, maar om E.M.M., die Zondag het andere zwakke zusje Hansweert ontvangt, bij te houden en als het kan voorbij te streven. Daar om geen onderschatting van de tegen partij en aangepakt meer weer. Het kan, het moet Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Co pie wordt niet teruggezonden. Oosterland, 18 Februari 1937. Mijnheer de Redacteur, Bij deze verzoek ik UEd. beleefd eenige plaatsruimte voor het onderstaande, waarvoor bij voorbaat mijn welgemeen- den dank. Aangaande het verslag der Tuinbouw- vereeniging „Oosterland en Omstreken", verschenen in uw blad van 15 dezeri wenschte ik gaarne nog enkele mede deelingen te doen. De regeering komt een woord van lof toe voor hare voorlichting bij den teelt der tuinbouwproducten. In de tweede plaats sluit zich daarbij aan om een ieder welke dezen teelt per soonlijk uitoefent of desgewenscht door toetreding tot eene Tuinbouwvereeniging organisatorisch mee te werken om uit breiding te helpen geven aan onderzoe kingen in de practijk. Zulks kan m.i. geschieden door proef neming met verschillende soorten van gewassen, teneinde nauwkeurig den groei en oogst ervan na te gaan om «zoo doende een uitmuntend product voor den verbouw in de toekomst uit te kiszen, waarvoor bij een ruime opbrengst ook de veilingprijs als richtsnoer kan gelden. Indien op deze wijze een gunstigen uitslag mocht verkregen worden, kan zulks ten algemeenen nutte strekken, terwijl verder op den kweeker den plicht rust voor een goede sorteering zorg te dragen. Alzoo kan door samenwerking in deze richting iets tot stand worden gebracht, hetwelk aan het arbeidzame leven van den tuinder ten goede komt. Dat ook de sorteering van een be paald product van overwegend belang kan zijn bij de opbrengst der veilingprijs, daarop werd nog de aandacht gevestigd door dhr. Hogeweg bij de thans tér veiling aangeboden wijnpeeën, waarvoor

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 2