mi De heer Stois vindt dat de diskJussie gaat over het verkeer, dus dat een ant woord Iwlei op zijn plaats zou zlijn. De heer Heijboer blijft 'bij zijn zeggen dat het niet kan. De heer Stols beweert dat dit praten is tegen het gemoed i«. Hij kan niet aannemen, dat dit de w'are reden is en vraagt den wetehouders er rond vooruit te komen wat ze er tegen hebben. Zoodra de w'are reden gezegd is, heeft hij nog meer op zijn gemoed. De wethouders antlwlqorden hier niet op, maar de heer van Dijke zegt: „Mijn argument is, dat ik niet graag zou willen dat er zoo'n obstakel voor mijn deur kwam te staan en die men-'dhein zijn er meer. De heer Stols zegt, dat dit bij de wethouders niet het geval kan zijn, 'want op 7 Jan. stonden beiden op zoo'n cbstakeL en toen stond dit nog wel op grond van de kerk, waaroip de heer Heijboer zegtj dat het daar precies op zijn plaats stond. «Liever muziek dan lasterpraat" De voorzitter mengt zich nu in de discussie en zegt dat men Accelerando, meet vv'aar<?eeren. Wij moeten zoeken naar een gelegenheid om een plaats te geven. Hij zou het een genoegen vinden om een kiosk voor zijn deur te hebben. Hij hoort liever muziek dan lasterpraat en kleinzieligheid. De daar bestaande drankgelegenheid vindt 'hij heel wat er ger, doch daar hoort men niet van. In geheel "Nederland heeft men muziekten ten. Alleen Sl.-A^naland is zoo achterlijk er geen te hebben, terwijl het gezelschap toch zooveel presteert. De heer van Dijke zegt niet te gelooven, dat het een waar achtig belang der gemeente is, w'at de voorzitter hem bestrijdt. De heer van Dijke is niet tegen muziek1, maar wel te gen wat er bij komt. D-e heer Stols sitelt voor, in principe aan te nemen om' 'de K plaats te geven, wanneer blijkt dat er voldoende ruimte is, doch het afwijzende voorstel van B. en W. wordt met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Tot lid van het tweede stemdistrrcJt wiordt, Iwiegens bedanken van den hee' C. M. Elenbaas, benoemd met 4 ®t. de heer J. B. van Dijke. De heer Stols vraagt het woord en betreurt het, dat in beide stem districten geen enkele ver tegenwoordiger zit van de arbeiders- en middenstandispartij. Tot plaatsvervangend lid worden achtereenvolgens gekozen de heer-en Stols en van den boogaard, doch beiden bedanken. Tenslotte wordt be noemd de heer C. M. van der Linde. Bij de rondvraag wordt medegedeeld, dat in 1936 zijn ingeleverd 1134 ratten staarten. De premie ad f 5 krijgt Cent van der Jagt en die iad f 2,50 Job'. Rijn berg Az. In bespreking komt nu eve® de yeeds genoemde bedijking van het schor. Be sloten wordt voorbereidende stappen te doen gm tot dit prachtige w'erkobjec't dat voor blijvend belang der gemeente 'geschikt is, te -geraken, waarna tot slui ting wordt overgegaan. SPORT Het voorloopig Ned. elftal samengesteld Het voorloopige Nederlandsch elftal, dat Woensdag 24 Februari te Rotterdam! een oefenwedstrijd tegen de Engelsche derde klas profclub Crystal Palace speelt is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead); achter: Weber (A.G.O.V.V).) en Caldenhove (D.W.S.); midden Pauwe (Feijenoord), Andriessen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord); voor: Wels (Unitas), Van Spaendonck (Neptunus), Bakhuijs (H.B.S.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H.C.) Brieven uut Schouwen Da stikje van d'n groöten baes van de zet-el-em, over 't bie mekaore tummere van polders in gemeentes, ek mee 'n of-e-poesten bril eleeze. Ie zeit dat'r ver- scheie poldertjes van de kaerte uut-e- flakt kuste oore om ze bie grootiere polders onder te briengen. Dae za't nae toe motte, wan 400 polders in de per- vinsje is tog 'n bitje te ves van 't goeiet Vroeger kust tat beschien, ma in dezen tied mee vee lasten vö dieken in wegen, gae tat nie te pront. Ier in schouwen merreke m'n dat nie zó. M'n kenne ier alleene 't waeterschap, dat in 'tjaer ze ventig vrie wier, in aoltie vö z'n ieage ei motte zurrege, in nog vor aore, die d'r waeter bie ons kwiet wouwie. Vot die polders oor't op t'n duur kwaed. Ze zu meer motte gae betaele vo de suaosje. Kwesje is t'r a genogt ove: ewist, ma ze zu 't van aoger and an- ezeid oore oe 't mot. Da za wè mee groöte zuchten gepaerd gae, want aaj' jaeren diekgraef of gezworen ewist bin, en je krieg tan 'n pepier daaj' bedankt oort, vaol tat nie mee, ma ja, nieve tieden, nieve wetten. In vo sommegte is 't beschien 'n groöte ruste, da ze overa van of bin. Mee te gemeenten za't ok tie kant op motte, oewè dat nog moe- leker schient te gaen. Da bin nog pien- leker kwesjes; da,er ei eel de gemëente mee te maeken. Om die bie mekaore te plakken gae nie vlot. No-e m'n ier 'n paer gemeentes wae dat wè zouw; kunne, wat 'n aop dubbeltjes in de schuuve zouw ouwe, ma 't eene durrep zouw 'nstik van 'n aor durrep motto oore, in mensen, die mee orten in stoö- ten lid van de raet ore bin, zouw'r weer vlot uut-e-knikkert oore. In da vaol ok nie mee. 'tls nie makkeluk, ma die kant zu m'n tog uut motte, om goekaoper te kunne boere. Saluut! JOöS VAN JAONE. Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig jaar 15 Febr. Uit het programma van de feestviering op 'sKpeings verjaardag. '8 opening van het feest door 13 sa luutschoten en bespeling van het carillon, 9,30 feestcantate in de Nieuwe kerk, waar bij een feestrede zal worden uitgesproken Idoor de heer J. A. de Bruijne, leeraar aan de H.B.S. In het slagthuis, in den Hem, in ge bruik bij H. de Winter, ontstond brand, die zibh door brandweer en windstilte beperkte tot dit pand. De belendende perceelen werden grootendeals beho|uden In een Geldersch dorp werd dezer dagen de raadsvergadering geschorst, om- tdat-een der (leden in verregaand „ken- nelijken staat" verkeerde. 19 Febr. werd de 70e verjaardag van Koning Willem1 III gevierd. (De koning was 19 Febr. 1817 te Brussel geboren). De schrij'ver van het hoofdartikel van 1887 wijlst op 't verschil tiuisschen de jaren 18171887 Noord-Zuid en N,o|ord en Zuid. Te Zierikzee werd het feest rbat groote opgewektheid gevierd. De raad kwam- in speciale plechtige vergadering bij-een. Half één volgde parade van da schutterij. In de zaal van den heer Ver- mlunt waren groepen van levende be el dam tentoongesteld, die dopr het talrijke pu bliek luide werden toegejuicht. Bij1 den rijtoer, die H-M. de Konin gin mlet de Prinses in den middag hield, zijn bij den Scheveningsche tol, de paar den voor het galarijtuig iOlp hol geslagen. Palfrenier en jockey werden uit den Lak geworpen en teuigelloois vlogen de paar den vOort. Eerst bij de Kojningspoiort in 't Noordeinde gelukte het de paarden toit stilstand te brengen. De redders grepen het Prinsesje en brachten haar schreiend met H-M. naar 'het Paleis. 19 Febr. overleed op 67-jarigen leeftijd te Neder Ingelheim, Eduard Dou- wes Dekker, de man die veel geleden, had, de schrijver vzan de Max Havelaar, die hem beroemd deed worden als litte rator. TELEGRAMMEN Onder een boom geraakt Donderdagmiddag: is in de 'boiss'cihem van Drongelen (N.-Br.) de 21-jarige F. van Hees uit D uissen, bij het omhakken van hoornen, onder eeh vallende boom geraakt, waardoor zijn blorstkais, werd ingedrukt. Kort na het ongeluk! is hij overleden. Doodgevallen De landbou'w'er H. B. te He er de (Gid.) is Donderdagavond bij het omlaag- werpen van bostseai stroo op demi Zolder van zijn woning tussidhen 2 balken dopr naar beneden gevalleju- De man kwam hierbij ernstig op het hoofd terecht. In den loop van den jnac'ht is hij, vermoe delijk tengevolge van een hersenschud ding, overleden. De reis van ons Prinselijk paar Het Prinselijk Paar heeft Donderdag morgen op het Kasteel Mittersill ver toefd en daarna met de kabelbaan ee|n toidht gemaakt naar de Schmittenhöhe. Prins Bomhard daalde 2 malen op de ski's af, terwijl H.M. de Koningin ejn Prinses Juliana rodelden. Des avo,nds or ganiseerden de inwojners van Mittersill ter eere v,an de hooge gasten een- schit terenden optocht, welke Iwlefd gevolgd door een groot bal op het Kasteel in de origineele Salztmrger kleederdraicht. Zijn zuster doodgeslagen Donderdagavond omstreeks 8 ,uur heeft de 23-jarige W,. N. fe IJsselmuiden (Ov.) zijn 21jarige zuster Gerritje ineen vlaag van drift gedood. Aanleiding hier toe was het feit, dat het meisje haar broer een stukje zeep afnam, waarm'ede deze zich wilde scheren. De jongeman ontstak hierover in woede, nam eein klomp en sloeg zijn zuster zloo ernstig daarmede op den linkerslaap, dat het slachtoffer na aankomst in het ziekeini- huis overleed. De dader is ter beschik king gesteld van de justitie te Zwolle. Ongeval op den weg Een ernstig verkeersongeluk heeft Vrij dagmorgen in de vroegte zich voorge daan op den Utrechtschen weg tusschen den Spitsheuvel en het Ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort. De 27-jarige P. v. K. uit Amersfoort, keerde met een taxi, bestuurd door zekere D. H., huiswaarts. De chauffeur zag zich plot seling geplaatst voor een stilstaande truck van 'n vrachtauto en 'n botsing was niet meer te voorkomen. Van K., naast den chauffeur gezeten, vloog doof de voorruit en bleef ernstig gewond op den weg liggen. Bij het transport naar „De Lich tenberg" is de man overleden. Hij laat een vrouw m!et 3 jonge kinderen achter. De bestuurder van de taxi, eveneens te Amersfoort woonachtig, liep kwetsuren aan hèt hoofd op. Hij verklaarde later dat het achterlicht van den vrachtwa gen niet heeft gebrand. De roofoverval lo Kloosterzande De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in -de zaak betreffende den roofoverval te Kloosterzande (Z.-Vl.) Tegen verdachte den 25-j,arigen tim mermansknecht B. P. uit Doetinchem! was op 5 Febr. jl. 14 jaren gevangenisstraf geëisdht. De rechtbank gelastte heden een onderzoek na;ar verdachte's geestvermo gens en verwees de zaak terug naar den Rechter van Instructie. Vrijspraak geëischt In moordzaak Voor de arrondissementsrechtbank te Dordrecht werd heden (Vrijdag) de straf zaak behandeld tegen den 30-jarigein W. V. uit Sliedreoht, die in den nacht vam 7 op 8 Januari j.i. na een bezoek aa|ni het café „De Witte Ballon" te Papendrecht den bejaarden G. Boer, eveneems uit Slie dreoht afkomstig, met een zakmes heeft doodgestoken. De officier van Justitie nam in zijn requisitoir aain, dat verdachte uit noodweer had gehandeld. Hij vroeg daarom vrijspraak en onmiddellijke invrij- heidsstelling. Uitspraak 5 Maart a.s. Zwendelbank gesloten Sedert enkele dagen verkeert de Inter nationale Premie Effectenhandel H. M. v. d. B. te Den Haag in liquidatie. De politie heeft Donderdag de geheele ad ministratie van dit kantoor in beslag ge nomen. Deze handeling geschiedde op grond van zeer vele klachten, welke bij haar al 3 maanden ','lang binnenkwamen en afkomstig waren van cliënten van deze firma. Het waren hoofdzakelijk boeren, maar ook enkele stedelingen, die bij de politie hun beklag kwamen doen. De burgeroorlog in Spanje Versterking der belegeraars van Madrid Volgens te Hendaye ontvainlgen berich ten, zouden de voor Madrid gelegen, reahtsche troepen Donderdag zijn ver sterkt mei: 20.000 imlan Mooren eai sol daten va,n het Vreemdelingenlegioen, die na de val v|an Malaga onttrokkieinj kioin- den -wlordien aan het Zuidelijk fro'nt en die thans in den strijd geworpen zullen 'Wor den bij het offensief op Madrid en hare verbindingen. De opmarsch der opstandelingen De RaöiO'ciuIb van Teneriffe meldt, dat volgens de laatst ontvangen berichten de opstandelingen over 6 K.M. zijin, op gerukt aan het front van de Jarama. Donderdagavond heeft Sen eskader re'cht- S'dhe vliegtuigen een vlucht ondernomen boven Madrid, waarbij vooral Concentra ties van regeerings'troepen in het Noorden en Zuiden der stad w;erden gebombar deerd, evenals het Noorderstation. MARKTBERICHTEN ST.-MAARTENSDIJK, 18 Febr. Eigen- heimers, witte fl.50;' id. blauwe f 1.90; Zeeuwsche blauwe f 1.75^—1.80; poters f 1; per 100 kilogram. Uien groote f 0.50id. kleine fl.601.70; Stroo (geperst) f10; per 1000 kilogram. FEBRUARI 1937 Zon. 7 14 21 28 M*. 1 8 15 22 Di. 2 9 16 23 Wo. 3 10 17 24 €s Do. 4 11 18 25 Vr. 5 12 19 26 ,1S Zn. 6 13 20 27 S25 BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT De depressie die Donderdag over de Bothnische Golf was gelegen is naar het Oosten afgetrokken. Sterke dalingen van den barometer die Donderdagmor gen reeds over Schotland werden gemeld zijn naar de Oostzee vertrokken. Een vrij diepe depressie, die in den afgeloo- pen nacht met krachtige wind en regen over ons land passeerde, ligt thans over Zuid-Scandinavië en Noord-Duitschland, krachtige regen en sneeuw brengende, eveneens met krachtige wind. Over Ier land en Schotland verscheen wieer een nieuwe daling, die reeds regen in het Zuidwesten van de Britsche Eilanden brengt. De depressiekern op IJsland vul de een weinig op. Het hoogedrukgebied in het Zuiden trok zich een weinig terug. De vorst in Scandinavië is matig tot streng. Over Zwitserland is de vorsH licht met geringe sneeuwval. De tem peratuur steeg vooral in onze omgeving, Midden-Frankrijk en West-Engeland. Voor onze omgeving is te wachten dat het zachte, regenachtige weer nog zal aan houden. Bij de doordringing van de bij Ierland verschenen daling naar het Oos ten is aanvankelijk krimpende wind te wachten, die vooral aan de kust vrij krachtig zal zijn. Buslichtingen Zierikzee Op Werkdagen voor Duiveland, Hol land en buitenlaind: 4 13.08 17.30. Schouwen en Dreischor: 5.39 11.45. Kerkwerve: 7.25 16.50. Voor stadsbestelling: 8 13.40 20.15. Voor buitenbestelling: 8. Zondags voor Duivelamd, Hofland en Buitenland: 9.07. Schouwen en Dreischjor: 10.30. ADVERTENTIES. Met groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter AARTJE WILLEMINA. Serooskerke, 18 Februari 1937. W. P. K. MOELKER. J. C..G. MOELKER—-Meijer. Ondertrouwd CORNELI8 P. CAPELLE MARz. en JANNA A. P. BEIJE Ld. Oosterland, 18 Februari 1937. Huwelijksvoltrekking D. V. 5 Maart 1937. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kort stondig en geduldig lijden, nog onverwachts, mijn geliefde Man, odzq beste zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader Adriaan Cornelis Lambrechtse, in den ouderdom van 61 jaar. Bruinisse, 19 Februari 1937. Uit aller naam, Familie LAMBRECHTSE. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden ter ge legenheid van mijn 80sten verjaardag betuig ik hiermede mijn hartelijken dank. Nieuwerkerk. M. VAN DIJKE. Dr. J. H. VAN ELDIK afwezig tot Maandagmorgen 22 Februari Waarnemend Arts: J. NIEMEIJER te Dreischor,Tel. 19 Boodschappen en medicijnen in het Ziekenhuis. Aankondiging De onbekende sohuldeischers van de onder het voorrecht van boedel beschrijving aanvaarde nalatenschap van den Heer WILLEM JACOBUS VAN BRABAND, in leven winkelier te Brouwershaven en overleden al daar 12 October 1936, worden op geroepen om op Dinsdag 2 Maart 1937, des namiddags te 2 ure, te verschijnen ten kantore van Notaris J. J. VAN DEN EN DE te Zierikzee, Oude Haven D 381, opdat aan hen en aan de bekende sohuldeischers door de erfgenamen rekening en verantwoording van hun beheer kan worden afgelegd met voldoening der schuldvorderingen voor zoover het bedrag der nalatenschap toereikend zal zijn. Openbare Verkooping. Notaris J. J. VAN DEN ENDE te Zierikzee is voornemens op Vrijdag 26 Februari a.s., te 2 ure, in Café Coomans te Noord- gouwe, in het OPENBAAR TE VERKOOPEN GEMEENTE NOORDGOUWE Huis, Schuur en Erf, Erfpachtsrecht, Kad. Sectie B, 110. 295, groot 1 are 4 o.a. Eigendom van dhr. Andries van der Werve. Aankondiging. Het BESTUUR van het Water schap GOUWE VEER ENZELKE; Gelet op Art. 35 5 van het Algemeen Reglement voor de Pol ders of Waterschappen in Zeeland Doet te weten dat de Lijst van stembevoegde Ingelanden voor het dienstjaar 1937/38 van af 22 Februari 1937 gedurende 14 dagen zal ter inzage liggen ten kantore van den Ontv.- Griffier. Zierikzee, 19 Februari 1937. Het Bestuur voornoemd, J. KOOPMAN, Dijkgraaf. A. v. d. HOUTEN J.Jz., Ontv.-Griffier. Aankondiging. Het BESTUUR van het Water schap OOSTER- EN SIR-JANS- LAND; Gelet op Art. 35 5 van het Algemeen Reglement voor de Pol ders of Waterschappen in Zeeland; Doet te weten dat de Lijst van stembevoegde Ingelanden voor het dienstjaar 1937/38 van af 22 F ebruari 1937 gedurende 14 dagen zal ter inzage liggen ten kantore van den Ontv.- Griffver. Oosterland, 19 Februari 1937. Het Bestuur voornoemd, C. M. ZEIJLER, Dijkgraaf. A. v. d. HOUTEN J.Jz., Ontv.-Griffier. Batten en muizen zijn dure en vieze kost gangers ,die U jaar in jaar uit onbereken bare schade berokkenen, door besmetting en vernieling van Uw eigendommen. Roel ze uit met RODENT, het heeft een fatale aantrekkingskracht enhet eerste hapje is doodelijk. Doozen GO en 'J0 cent zijn verkrijgbaar bij Uw drogist die thans ook het verdelgingsmiddel RODONT in voorraad heeft in doozen i 40 cent. RODONT is doodelijk voor ratten en mui zen, dQch ongevaarlijk voor huisdieren en pluimvee. Imp. fa. B: Meindersma, Den Haag 77 Verzoeke beleefd inzending van Goederen voor de Bazar te Kerkwerve, op Donderdag 25 Februari, aan de Pastorie. Boerenleenbank Oosterland. Volgende week geen zitting. DE KASSIER. Liet Bestuur der Waterkeering van l* het calamiteuze Waterschap Bruinisse zal, op Dinsdag 23 Maart 1937, des voormiddags 10.30 ure, in het lokaal van het Veerhuis te Zijpe, gemeente Bruinisse, volgeDS 2 der A. B., trachten aan te besteden Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1 938, van de aarde-, kram-, rijs-, be ton- en steenglooiing- werken aan de Water keering van bovenge noemd calamiteus Waterschap. Aanwijzing geschiedt op Dinsdag 16- en Vrijdag 19 Maart 1937, telkens van des voormiddags 11 tot 12 uur. Samenkomst in het lokaal van het Veerhuis te Zijpe. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. Het bestek ligt ter lezing in het Veerhuis te Zijpe en ten kantore van den Secretaris-Ontvanger, bij wien het alleen en uitsluitend, na ontvangst van f 1,25 per exemplaar, van af Maandag 1 Maart 1937, ver krijgbaar is. Bruinisse, 16 Februari 1937. Het Bestuur voornoemd, S. HAGE, Voorzitter. W. N. ELENBAAS, Seer.-Ontv. Landbouwers inspan Ie Poortvliet De Notaris A. J. BIERENS te St.-Annaland zal, ten verzoeke van Mej. de Wed. J. DEN BOER, op de door haar bewoonde hofstede z/Pauluswerf" onder de gemeente Poortvliet, op Woensdag 3 Maart 1937, des voormiddags 10 uur, tegen contante betaling, in het OPENBAAR VERKOOPEN: den geheelen Landbouwersinspan, bestaande uit 5 Paarden a Fanny, vosmerrie, oud ll jaarIda, sohimmelmerrie, oud 9 jaar (veulen- dragend) Marie, vosmerrie, oud 7 jaar (veulendragend)Mirza, schimmel merrie, oud 5 jaar (veulendragend) voshengst, oud 1 jaar. 16 st. Hoornvee ffHrifiiSt 6 melkkoeien, w.o. 1 vare 2 t weejarige ossen, 1 tweejarige vaars, 2 éénjarige ossen, 5 éénjarige vaarzen, voorts 2 varkens. Landbouwwerktuigen 3 boerenwagens, 2 karren, 1 rolkar, ploegen en eggen in soorten, 2 i zigzageggen, 1 kettingegge, dorsoh- maohine met motor van S/10 P.K. maaimaohine (merk „Eckert" met aflegapparaat), zaaimaohine, aard- appelmaohine, aardappelsorteerder, waterbak en watertonnen, watertank van 700 L., hooihark, diverse ijzeren hekken, sleepers, bakslede, snij machine, bietenmolen, basoule met gewichten, ladders,zeven, kruiwagen, cultivator, partij tolhouten en ruiters, partij kiemkisten, 2 handwiedma- ohinès (merk //Planeet"), slijpsteen, kachelhout. Melkgereedsohappen ontroomer, karn, emmers, enz. Een partij hooi, stroo, voederbieten en peekoppen, mestput. Eenig meubilair en hetgeen meer zal worden geveild. Geen stalling. Bergplaats voor rijwielen. Een mooi gelegen Burgerwoning te huur, J. A. v. d. BIJL JOHz,, Zonnemaire.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3