kerknieuws aanbestedingen landbouwbsveeteelT sport marktberichten telegrammen «8 De vergadering ging daarop over tot stemmen, waarna bleek, dat 13 stemmen op Groenewege waren uitgebracht, en 1 stem blanco. Verder was ingekomen een vragenlijst, met verzoek deze in te vullen en terug te zenden. Deze vragen werder echter eerst besproken, waarna tenslotte de heeren J. A. van Nieuwen- huijzen en J. E. van der Slikke aange wezen werden, om de vragen nog op enkele punten te onderzoeken. Daarna verlaat de voorzitter de vergadering en wordt de leiding overgedragen aan den heer P. Burgers. De rekening van den penningmeester wordt na voorlezing on veranderd goedgekeurd. De voorz. brengt ter tafel het punt: verplichte stierenkeu ring. Dit onderwerp wordt lang en breed hreed besproken, waarna aangenomen wordt, die verplichting voor deze ge meente te handhaven. Rondvraag: De voorzitter zegt, dat het ruimt 2 jaar ge leden is, dat een vergadering van deze vereeniging is gehouden; voor de goede orde en opbouw deugt dit niet, zoodat wij zeker ieder jaar vergaderen moes ten. Tot dit laatste wordt besloten. Na nog eenige opmerkingen van de heeren M. C. van Ast Hz. en Joh. Deurloo, wordt deze vergadering gesloten. STAVENISSE. Zaterdagavond jl. gaf 't fanfarecorps „Oefening Baart Kjunst", voor een stampvolle ziaal in hotel Piqtappel zijn' jaiarlijksche uitvoering. Na een wel komstwoord, gesproken door den vjoor- zitter vjan het corps, werden een Vijftal mluzieknuminters op een verdienstelijke wijze (uitgevoerd. Hierna werd opgevoerd een blijspel in drie bedrijven getiteld: „De firma Anon Sloofjes". Uit de vlette wijze waarop het stuk vertolkt werd en de hoofdrollen wa ren niet gerhakkel'ijlk bleek overduide lijk, dat het stuk grondig ingestudeerd was. De vele komische gedeelten ont lokten vaak een daverend gelach. Uit het gulle applaus bleek wel, dat het publi ek het gebod ene ten eerste geap- precieerd had. Voior het gebruikelijke b'al een aanvang nam1, sprak de voorzitter wa'ardeerende woorden aan het adres van den directeur van 't corps, dhr. J. Geluk te St.-Ma!artensdijk, onder wiens emSneW'.e leiding het corps groofe vorderingen heeft gema'akt. Ook de medewerkenden aan 't tooneel werden hartelijk d'ank gezegd. Medegedeeld werd, dat het corps nog met eenige leden kan worden uitgebreid, terwijl de voorzitter iop grooter© finan- tiëele medewerking der ingezetenen a'an- drong. Zooals men d'at van afle uitvoe ringen van O-B.K. gewend is, verliep ook deze uitvoering in de volmaaktste prde. SCHERPENISSE. Geref. Geml Donder dag 18 Febr., 6 uur, ds. Verh,agen van Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Ds. G. Enkelaar, Ned. Herv- pred. te Krimpen a. d. Lek, hoopt óp 10 Maart zijn 25-jarige ambtsbediening te herden ken. De a.s, jubilaris diende van 1914 tot 1918 'de Ned. Herv. Gem. te Tholen.,, SCHERPENISSE. Heden (Dinsdag) had alhier de aanbesteding plaats van het jaarlijksch onderhoud aan de waterkee- ring van het Caiamiteuze waterschap SCherpenisse. Laagste inschrijver was G. Boïier Jz., alhier, voor f 9980. Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij Kring Tholen en St.-Philipsland Bovengenoemde kring hield Vrijdagmid dag j,t, in hotel M. Arnpt te Oud-Vos- semeer een zeer druk bezochte verga dering, onder voorzitterschap van dhr. A. Wisse van Anna-Jacoba-Polder. De heer Wisse heet de aanwezigen har telijk welkom en wees er op, dat dit de laatste Kringvergadering is, w'aarop hij als voorzitter zal fungeeren. De heeren Mr. Dieleman en Ir. Dorst resp. alg. voorzitter en alg. secretaris der Z.L.M., worden een wóórd van har telijk welkom toegeroepen. Medegedeeld werd, dat de lezing van den rijksveeteeltConsulent, dhr. Zwager man, over verplichte stierenkeuring tniiet kan plaats hebben, pmdat dhr. Zwager man momenteel in het buitenland vertoeft Uit het jaarverslag bleek, dat het le denaantal iets gedaald was n.l. vain 656 op 640. Er werden verschillende Cur sussen gehouden. De rekening werd over eenkomstig de voorgedragen Cijfers vast gesteld en Wel met een batig saldo* van f 516,44. In cje vacature van Kringvoorzitter ■wórdt met algemeene stemmen gekozen, dhr. J. L. Groenewege te St..-Maartens- dijk. De voorzitter wijst op het zeldzame feit, dat.een nieuwe voorzitter bij accla matie wordt benoemd. Dit pieit voor de Capaciteiten van dhr. Groen,ew'ege. Uit de geheele loopbaan van den mie»wen vtorz'itter blijkt, dat hij1 alle achting heeft en verdient. Hij spreekt de hoop uit, dat dhr. Groenewege nog vele jaren als vborzitter zai miogen fungeeren. Dhr. Groenew'ege wenscht de beslissing over het al of niet aanviaarden der bCnóe- rning nog even aa|n te willen houden. Maar ais hem uit den boezem der verga dering op ondubbelzinjnige wijze getoond Wordt, dat hij ook ais H.B. gekomen zal wórden, aanvaardt hij de benoemilnig. Hij zegt dank vóór het in hem gestelde ver trouwen. De manier, Wlaarop hij echter tot Kring voorzitter gekozen is, beang stigt hem, oimdat men hem wellicht ca paciteiten toemeet, die hij niet bezit. Hij aanvaardt dc functie niet om te heersdhetrt maar om leiding te geven. Hij wijst er op, dat hij evenals zijn voorgangers, de geestelijke vrijheid der leden ongerept wenscht te handhaven,. Het is zijln Ivnensch dat onder de vaan van de Z.L.M. ee|n ieder kan plaats vinden. Hij roept de medewerking yan alle leden iin, omf te trachten een bloeiende boerenstand op het eiland Tholen en St.-Philipslajnd te verkrijgen. De aftredende Hoofdbestuursleden en de plaatsvervangers werden allen bij ac clamatie herkozen. Hierna hield de Kringsecr., dhr. Klompe een lezing over het onderwerp: „De Landbouwbelangen bij. eemi vrije Thool- sche brug". Na een historische schets van het ont staan der brug gegeven te hebben/, schet ste de spr. de groote hoeveelheden aard appels, suikerbieten, uien, melk, enz., die via de brug verVoerd worden. Vanzelf sprekend drukken de hooge bruggelden de prijzen der producten. De heer Stoel van Stavenisse, seek, van, het actie-Comité, zegt den spreker dank voor zijn pro pagandistisch woord voor een vrije brug. Deze spr. wijst er op, dat een vrije brug piet alleen een lajmdbóuiwbelang1, maar van een vitaal belang vjoor het ge heele eiland is. De ecónomisdhe en, Cul- tureeie ontwikkeling van het eiland wiordt ten zeerste door de hooge tarieven gehandicapt. .Waanneer me)n zich op het standpunt stelt, dat een brug (niets anders is dan een verlengstuk van een w'egi, dan dient de tol ten spoedigste te verdwljuieinl. Na de voorbereiding tot den 'bouw' vian de brug te Noord-Beveland geschetst te hebben, zegt de spr., speciaal aan het adres van Mr. Dieleman. Wiamlneer Ged. Staten tegenover het eilian'd Tholen het zelfde, royale gebaar maken als tegenover Noord-Beveland, n.l. een jaiarlijksche sub sidie van f 5000, de brug te Tholen binnen eCn, maand vrij is. (Daverend applaus). Mr. Dieleman onderschrijft het betoog van dhr. Stoel, snaar zegt, de .gevraagde f 5000 niet bij zich te 'hebben. Hij zegt bijdrage uit 's Rijkskas billijk eil recht vaardig te achten, terwijl te Provincie óok iets zal móeten doen. Door energiek volhouden zal men op den duur het beoogde resultaat moeten bereiken. Wij moeten in Zeeland krijgen kosteloo'Ze bruggen, meerdere overzetveren en veel lager tarieven. De voorzitter wijst pp de groote Wa terschapslasten en op de eenzijdige be handeling. De cijfers zullen moete|n aan- toionen, dat de toestand op' idejn. duur onhoudbaar Wórdt. Mr. Dieleman zegt, dat een onderzóek gaande is, naar de hoogte der water schapslasten in geheel Néderland. Bijlnis Zeker zal Zeeland op deze lijst die eerste - plaats innemen. Bij de rondvraag voert allereerst Mr. Dieleman het woord. Hij spreekt een woord van afscheid tot den .afgetreden voorzitter, dhr. Wisse, hem prijzend olm zijn trouwhartigheid en deskundige ad viezen. Voorts begroet hij" wviet eenige Welgekozen wóórden dhr. Groenewege als nieuw' gekozen voorzitter. Aan het slot deed oir. Dieleman de verheugende me dedeel ing, dat voor het bekende plan- Deterding in de naaste toekomst op de Zeeuwsche veilingen uien aangekocht zul len wórden. Hopelijk zal deze aankoop eenige stimu'Ieerende invloed op de prij zen hebben. De alg. seCr. deelde naar aanleiding van een vra,ag mede, dat alle aanvraigejnj vcor verbouw van aardappelen en vlas toegewezen kunnein wiorden en er zelfs voor beide producten nog toestemmingen kunnen worden verleend. Betreffende de keuring der tarwó, waarover groo,te ontevredenheid onder de telers in den Kring schijnt te bestaan, wiees ir. D,o,rist er op, dat het eiland Tholen dit seizoen de slechtste tarwe van de geheele prolvinde levert. Men is bij het oogsten veel te haastig geweest, "wat zich nu Wireekt in de kwaliteit. Voor de cursus Landbiouwhlu^shoudonder- 'wijs kunnen (nog leerlingen Wórden aan gegeven. Het minimlum is 16, het maxi mum 20 leerlingen, terwijl het 'lesgeld f 5 bedraagt. Gewezen iwferd op de lage prijzen der consumptieaardappelen, ondajniks de deva luatie. De alg. secr. wijkt er op, dat de ver bouw' van Zeeuwtedhe bonten, blauwen wel beperkt zal moeten Wórden. Dat b'rengt de huidige regeling mede. Ge vraagd werd naar de vergoeding voor opgeruimd© melkkoeien. Zullen Zij', die geen f 5 (glestort hebben, ook op eenige vergoeding kunne(ni rekenen? Stappen in de gevraagde richting builen gedaan wórden. Eenige leden vinden, dat het denatu- reeren van tarra te ver galat. Dhr. Bnooij- rnans wijst er op, dat juist de vereischte sorteering Vvan Zeeuwfsidhe bonten* en blauwen een denaturatietOieslag pp tarra rechtvaardigt. Dit beteekent laithans np'g een kleine vergoeding voor de Veel te lage prijzen. De verg. w'as het hiermede eens, zoodat om geen verandering ge vraagd zal worden. Tenslotte ^preken de heeren Groe)nje- wege en Klompe van veel lw|aardeeritig getuigende woorden aan het adres van drjn. scheidenden voorzitter. Na een dankwoord door den afgetre den voorzitter, dhr. Wisse, wordt de vergadering gesloten. VOETBAL. RENESSE l-BURGH II 3-3 Zelden mochten wij te Renesse een dergelijke wedstrijd aanschouwen, indien men de benaming voetbal vervangt door rugby, dan heeft men de juiste betite ling. Wij kunnen niet begrijpen, dat de arbiter de linksbuiten der gasten, die telkenmale ongeoorloofd aanviel tegen Verjaal Jr., niet van het veld stuurde, terwijl ook Geléinse door zijn opmerkin gen zich weinig sportief toonde, De gasten misten elk systeem in hun spel, men schoot de bal keihard weg en waar hij terecht kwam deed er weinig toe, hierop maakte van der Walle een uit zondering. De gastheeren speelden tegenover dit spel veel te laks; aljeen van Sluis wist de gasten met eigen wapens te bestrij den. Over de wedstrijd het volgende: Beide ploegen tellen een invaller,, het begin is voor de thuisclub, dat voor de rust ook het meest in den aanval was gesteund door de vrij sterke wind. Het resultaat was dat door goals van Van Sluis en Flohil, Renesse voor de rust een 2—0-voorsprong wist te boeken, even wel Jan Bakker verkleinde deze achter stand nog voor de eerste helft ten einde was, zoodat de rust inging met een 2—1-voorsprong voor de thuisclub. Na de rust nam Burgh een 2—^-voor sprong door Jan Bakker en den links* buiten Steijn. Bij het derde doelpunt ging keeper Moermond echter niet vrij uit, daar deze in het geheel niet onJ houdbaar was. Niemand verwachtte dat de roodwitten, die evenals de gasten met geblesseerde spelers sukkelden, nog gelijk zouden maken. Toch gebeurde dit toen na keurig werk van Gilijamse, Cor Stoel keurig inschoot: 3—3. Bij de gasten was keeper van Dijke subliem; hij is wellicht een der bestiei keepers van ons eiland. Van der Walle was de ster van het veld. Bij' de gast heeren was A. Verjaal .keurig op dreef; ook van Sluis, Stoel en Gilijamse. Jam- |mer dat deze laatste speller toch nog steeds te licht blijkt te zijn en ook wel eens te lang aarzelt miet het af geven of inschieten van den bal. Het spel van Kooman, J. Dorreman, Jonker en Flohil kon zich niet geheel en al ont plooien, gezien de door hen opgeloopen blessures. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Copie wordt niet teruggezonden. Brouwershaven, 12 Febr. '37 Mijnheer de Redqcteur Nogmaals vraag is een plaatsje in Uw blad, om dhr. van Sluis' te antwoorden. Mijns inziens is het toch wel een beetje belachelijk van hem, door allerlei dingen aan te halen, die niets met mijn vorig schrijven te maken hebben. Het spijt me, dat de omstandigheden het me niet veroorloven een andere naam dan na tuurliefhebber te voeren, hoewel ik net zoo goed anders had kunnen teekenem b.v.: opmerker, of lezer. Ik geef toe, dat ik meermalen nestjes heb uitgehaald, .maar door beter inzicht onthoud ik me nu daarvan, wat ik bij anderen ook zoo veel mogelijk zou willen zien. De mop vah het standbeeld was hier totaal misplaatst, daar ieder weldenkend tnenseh het feit, door .jullie bedreven, zou afkeuren. De heer van der Sluisi schreef o.a. over koppigheid van het paard, wat heel goed mogelijk is. Maar moet dat dan zoo verholpen worden? Dat is dan wel een echt paardenmiddel. Al wat dhr. van Sluis schreef over standbeelden en ezels, voor welke hij"1 misschien groote voorliefde koestert, kun nen het gedane met het paard niet goed maken. Ik hoop, dat dhr. van Sluis een ander ezelsbruggetje Zal vinden om kop pigheid van paarden af te leeren, waar voor hij dan zeker bloemen zou verdie nen, maar een standbeeld acht ik in dezen crisistijd te duur! U, meneer de redac teur, dank ik voor de verleende ruimte en teeken ik, DE NATUURLIEFHEBBER. ROTTERDAM, 15 Febr. Binnen], granen, en peulvruchten. Gerst, 'dhevajier f9—9,40; haver f7,50—7,85; erwten, kleine groene f8—9,75; schokker-erwten f 12—16,50; br. bóonen f' 9—10,50, alles per 100 kg. ROTTERDAM, Veemarkt, 16 Februari. Aanvoer totaal 4261 stuks vee; 190 paar den; 1050 magere runderen; 732 vette runderen; 102 vette kalveren; 107 gras kalveren; 1826 nuchtere kalveren; 163 schapen en lammeren; 29 varkens; 10 biggen; 52 bokken en geiten. Vette koeien, le 64, 2e 58, 3e 40—48; vette ossen, le 60, 2e 54, 3e 44—50; stieren, le 59, 2e 52, 3e 45; vette kal veren, le 93, 2e 80, 3e 55—65; schapen, le 47, 2e 40, 3e 33; lammeren, le 50/ 2e 42, 3e 32; graskalveren, 2c 58, 3ej 48; nuchtere kalveren, le 40, 2e 35, 3e 30; slachtpaarden, le 48, 2e 45, 3e 40; Schapen, le f26, 2e f20, 3e f 15lam meren, le f23, 2e f 19, 3e f 13nuchtere slacht kal veren, le f9.50, 2e f7, 3e f5; nuchtere fokkalveren, le f 15, 2e f 13, 3e fit; slachtpaarden, le f200, 2e f150, 3e f 110; werkpaarden, le f245, 2e f150, 3e f 100; hitten, le f130, 2e f105, 3e f70; stieren, le f275, 2e f220, 3e f110; kalfkoeien, le f235, 2e f190, 3e f120; melkkoeien, le f240, 2e f190, '3e f135; varekoeien, le f170, 2e f135, 3e f95; vaarzen, le f155, 2e f115, 3e f85; pin ken, le f130, 2e f100, 3e f95; gras4 kalveren, le f60, 2e f40, 3e f20; bok ken en geiten, le f 12, 2e f7, 3e f3; per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel vasthoudend, prijzen als Maandag j.l.stieren, aanvoer gewoon, handel ma tig, prijzen als vorige week; vette kal veren, aanvoer iets ruimer, handel lui, prijzen vast; schapen en lammeren, aan voer iets minder, handel zeer vlug,, prfy zen als Maandag j.l.; nuchtere slacht en fokkalveren, aanvoer groot, handel levendig, prijzen dalende; paarden, aan voer als vorige week, handel tamelijky prijzen lager; kalf- en melkkoeien, aan voer iets korter, handel flauw, prijshou dend; vare koeien, aanvoer ruimer, handel lui, prijzen iets hooger, vaar zen en pinken, aanvoer iets grooter4 handel stil, prijzen goed prijshoudend; graskalveren, aanvoer ruimer, handel traag, prijzen onveranderd; bokken en geiten, aanvoer korter, handel vlug, prij zen iets hooger. Voor plan-Deterding .werden 32 vette koeien gekocht AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM Marktbericht van Jac. Knoio(p, Make laar in aardappelen, Daclcxstastraat 16, Telef. 81431, Amsterdam. De handel in faardappelen was de af- geloopen week' weder flaiujw. Alleen ivloto.r alle soorten Bonken is goede vrfaag mét vlaste pilzen. Voor eerste kwal. Biotnten is ook giO)ede vraag met hoogere prijs; Voor Blauwen is weinig vrfaag. 15 Febr. werden de volgende prijzen gemlalakt per 70 k'ilo'. Zeeuwsche Bonten f2,40—2,70; idem Blauwen f2,40—2,60; id. Blauwe Eigenheimers f 1,90—2; Bónte en Blauwe Drielingen f 1,50—1,60; Zeeuwsche Eigenheimers f2—2,20. Lerroux, tot voor kort leider van de radicale partij in Spanje, in 190§ emigrant, van 1909—1923 leider van de republikeinsche groep in de Cortes, in 1931 minister van buitenlandsche zaken, in 1933 en 1934 minister-president en in Juli van 1936 naar Portugal uitgeweken, blijkt door den burgeroorlog in zijn po litieke opvattingen zwaar te zijn geschokt en verklaart zich voor de partij van den opstand als voor een heilige zaak, niet tegen de wet, maar voor de wiet. Twee Britsche torpedojagers zijn bij de Algerijnsche kust gebombar deerd door een groot vliegtuig, klaar blijkelijk een Junkers, toen Zij onder weg waren naar Malta. Zes bómmen Werden neergeworpen, zonder dat zij doel troffen. Daarna vloog het toestel' weg in de richting van de Balearen. De commandant van Gibraltar heeft den Britschen consul in Palma verzocht bij de plaatselijke autoriteiten een protest in te dienen. De Britsche consul te Hen- daye heeft eveneens opdracht gekregen te Salamanca te protesteeren. Onze Prins en Prinses uit Weenen vertrokken Met prachtig weder en een w(arme zon aan den vrijwel wólkenloozen hemel zijn Prinses Juliana en Prins Bemhard Dinsdagmorgen oms 9 uur uit Weenen vertrokken. De wegen binten Weenen, die eenige dagen geleden nog met ijs en sneeuw' bedekt 'waren, zijn daarvan thans grootendeels bevrijd, ztöpdat de tocJht naar Zeil alm See heel wat ge makkelijker zal verloopen dan dit bij' een vroeger vertrek het geval Zou zijn geweest. Het Prinselijk paar vertrok met 3 autoi's. In de eerste hadden Prinses Juliana en Prins Bernhard plaats genor men. Z.K.H.. zat zelf achter het stuur. Voor het vertrek verklaarde het Prin selijk Paar nog dal het over Zijn bezóek aan (Vv«eenen uiterst tevreden is en dat het hoopt spoedig eens naar Weenen te zullen terugkeeren. Voor het hotel was een groepje belangstellenden siamengeko- Imen om het vertrek gade te slaan. Ver moedelijk zullen Prins en Prinses niet voor Dinsdagmiddag iaat in Zeil am See aankomen. Na de voorstelling van de „Flederiï.aus" van Maandagavond heeft het Prinselijk Paar nog «een bezoek! ge bracht aan een restaurant, waar eenige Weensche liedjes voor de hooge (gasten ten gehoore werden gebracht. Boterllefhebbers Maandagnacht is ingebroken im de Coöp<- Roomboterfabriek „De Eendracht" te Bor- óuioi. De inbrekers hebben zich 'door een tuimelraam toegang tot de fabriek weten te verschaffen. 1500 pond' boerenboiter is medegenomen. Vermóed woirdt, dat mien hier te 'doen heeft mlet beroepsinbrekers, 'die van een autoi hebben gebruik gemaakt. De marechaussee heeft een onderzoek in gesteld, voorlóópig evenwel Zonder resul taat. Moord of zelfmoord? Dinsdagmorgen werd op de spoorlijn Aalsmeer—Amsterdam het lijk gevonden van den 25-jarigen timmerman D. Blom. Het lichaam vertoonde ernstige verwon dingen aan het hoofd en een der han den. Ongeveer 50 meter verder aan den voet van den vrij hoogen spoordijk vond men even later in een schuurtje een- groote plas bloed, een zaklantaarn, een pet en verscheidene brieven, welke van Blom afkomstig bleken te zijn. Daar geen bloedsporen van de schuur leidden naar de plaats waar men het lichaam van Blom heeft gevonden, heeft de politie den Officier van Justitie te Haarlem van een en ander in kennis gesteld. Onwillige arrestant De expediteur P., wonende aan de Groenstraat te Beek, gemeente P r i fl oe nh age, had nog 6 maanden gevan genisstraf te goed wegens het moed willig veroorzaken van schade, teneinde een verzekeringssom machtig te worden. Toen de marechaussee hem Maandag avond van huis kwam halen, heeft de P. getracht zich uit 4e voeten te makei^. Een van de maréchaussée heeft toen op den vluchteling geschoten en hem in een der beenen geraakt. De man is in het Sint-Ignatiusziekenhuis te Breda op genomen. Verkenningsvliegtuig vermist Naar het Engefsdhe Ministerie van. Luchtvaart mededeelt, wordt, sedert Maandagmorgen, een tot het vliegtuig- moederschip „Courageous" behoorend ver kenningsvliegtuig, met 3 leden der be manning, vermist. De „Courageous" be- bevindt Zich in de Middellandsche Zee. De gezondheidstoestand van den Paus Naar uit de omgeving van den Paius wórdt medegedeeld, zal Z.H., die zeer verheugd is dat hij j.l. Zondag weer enkele stappen in Zijn vertrek heeft kunnen zetten, naar men stellig verwacht, 'in staat zijn op 7 Maart iaqs. de zegening te verrichten van „de gouden roos", 'wólke bestemd is voor de Koningin van Italië. De strijd In Spanje Volgens den ispedalen berichtgever van het D.N.B. uit Salamanca, is de tegen stand van de regeeringstroepen in den sedfcor Jararna, ten Zuidoosten van Ma drid, gebroken en bevinden de rechtschen ziefi reeds vlak voor Arganda, op slechts/ nog 20 K.M. van de laatste hoofd weg naar Guadalajara bij Aloala de Henares. Zij hebben alle belangrijke toe gangswegen naar Madrid ^afgesneden. - Anti-communistische actie In Zwitserland Hel Fransdhe dagblad „Le Matin" meldt •uit Genève, dat de regeering van Genève heeft besloten binnenkort bij den Zw'it- sersiclhen Bondsraad een ontwerp in te dienen, waarbij de Communistische Partij in Zwitserland iwtordt verboden. De kan tonnale regeering van Neuiehatel stelt voo-, niet alleen de Communistische Par tij te verbieden, maar dit ook te doen t.a.v. de nevenorgan isa tiesTen slotte hebben, aldus genoemd blad, de Radicaal- Democratische Partij en de Liberale Partij van Waadïand tijdens een bijeen komst te Lausanne besluiten genomen, waarin snelle maatregelen van de Bonds- autoriteiten werden geëischt ter bescher ming van het vaderland en de beëindi- ding van de revoïutionnaire aótiviteit der Communistische Partij in Zwitserland. BÜITENLANDSCH WEEROVERZICHT De secfundaire depressie, die Maandag ten Westen van Ierland lag, heeft zich tot een Zelfstandig lagedrukgebied ontwik keld. De kern van dit lagedrukgebied ligt thans West-Noordwest van Schotland en schijnt zich verder Noordoostwaarts te verplaatsen. Over Schotland, deShet- iands- en Faröereilanden en Zuid-IJsland waaien krachtige. Zuidelijke tot Ooste lijke winden. Gedurende den afgeloopen nacht was het over de Britsche eilanden regenachtig, doch thans komt bij zwaar bewolkte luldht Iwlat minder regen voor. Het regenfront is inmiddels tot ons land doorgedrongen. Voor de Noprsdhe kóst ligt een kern van lage druk. In het bin nenland van ZWeden is de vorst nog streng. In de Randstaten en im Polen nam1 de vorst echter sterk in beteekenis af. Het hoogedrukgebied in het Zuiden heeft 'Sedert Maandag weer minder te beteekenen. Over Duitschiand en Frank rijk is ide lucht zwaarbewolkt tot be trokken. Midden-Duitschïamd heeft regen Over Duitschiand is sedert Maandag de fcgm'peratuur 4 1p|t 5 g'raden gestegen. Er mag worden verwacht, dat het regemfront heden ook over ons ïaind trekt, waar na de lucht eenigszins Zal breken. De regonbar.sen nemen aanvankelijk w'at af. Morgen overdag Zijn echter weer Wjai buien t© Wachten. Eenige daling van temperatuur is waarschijnlijk. FEBRUARI 1937 ZOD. 7 14 21 28 M». 1 8 15 22 Di. 2 9 16 23 Wo. 3 10 17 24 Do. 4 11 18 25 Vi. 5 12 19 26 ,18 Z>. 6 13 20 27

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1937 | | pagina 3